Vladimir Horowitz: „Ik bèn er nog" Martine Bijl bouwt uit maniertjes mensen op Leuk W concert door leden van Collegium Musicum Bekostiging speelfilms blijft moeilijke zaak Jubilerende Timdelerclub in Venetiaanse sferen MUZIKAAL PORTRET VAN EEN ROMANTISCH PIANIST MORGEN OP TV KUNST EeidoeGomtmt ZATERDAG 26 APRIL 1986 PAG1N£ A. Roland Holst-penning voor Anton Korteweg DEN HAAG Anton Korteweg is door de stichting A. Roland Holst Fonds onderscheiden met de A. Roland Holstpenning en een stipendium. De stichting is indertijd opgericht door Adriaan Roland Holst zelf en geeft jaarlijks financiële bijdragen aan kuns tenaars die dat nodig hebben. Het be stuur van de stichting gaf dr. Wam de Moor (voorzitter), Hanny Michaelis, Wiljan van den Akker en Ad Zuiderent opdracht een dichter aan te wijzen die blijf gaf van consistent dichterschap. Dit naar aanleiding van een symposi um dat dit jaar gehouden wordt in de Ruïnekerk in Bergen Noord-Holland. Korteweg zal daar op 24 mei de erken ning in ontvangst nemen. Timdelerclub: 'Het pleintje' van Goldoni. Gezien op vrij dag 25 april in de Leidse Schouwburg. 'Het pleintje', dat de Timdeler club gisteren op de planken zet te. speelt onmiskenbaar in Vene tië: het water van het Canal Grande leek zo het podium op te strbmen. In die stad staat ook een museum ter nagedachtenis van de auteur, Carlo Goldoni, die 'II campiello' voor het carna val van 1756 schreef. Hij vormde de schakel tussen de improvise rende commedia dell'arte en het volledig uitgeschreven burgerlij ke blijspel. Rond het pleintje wonen voorna melijk pittige, trouwlustige ty pes, waarvan de conversatie niet onderdoet voor die op een Leid se marktdag. Om het beroemde carnaval mee te maken heeft een zwierig heer van buiten, Ca- valiere Castolfi, Venetië opge zocht. Nico van Leeuwen speelt deze rol met veel mediterrane schwung. Drie sterk door gri meur Wim Hoppezak verouder de vrouwen willen hun kinde ren zo snel mogelijk het huwe lijk in helpen. Ondanks alle volkse ruzies lukt dat in de wat slappe finale best. Het spel was van een grote le vendigheid, al kon de timing hier en daar wat beter. Zo riep de hoog van de toren blazende Gasparina al: 'Zeg oom, vanwaar die haast?' toen hij nog niet in zicht was. Martine Deegens speelde de rol van de niet over bodige souffleuse. DICK VAN TEYLINGEN Russische TV zendt recital Horowitz toch uit MOSKOU De Russische televisie zal op 4 mei het recital uitzenden dat Vladimir Horowitz op 20 april in Moskou gaf. Het programma staat in de Russische kranten nogal summier omschre ven als „16:15 uur - de Amerikaanse pianist Vla dimir Horowitz speelt". Er wordt overigens wel een kaderbericht met foto aan hem gewijd en daarin wordt gezegd: „Deze vooraanstaande Amerikaanse pianist heeft recitals gegeven in Moskou en Leningrad". De Russische televisie had aan het opzienbarende optreden in de grote zaal van het conservatorium van Moskou slechts summiere aandacht geschonken. De pers was wat uitgebreider geweest. Het Russische optre den van Horowitz had plaats in het raam van een Amerikaans-Russisch cultureel uitwisse lingsverdrag dat is voortgekomen uit de top Reagan-Gorbatsjov, in november vorig jaar. HILVERSUM Vorige week haalde hij nog het wereldnieuws door meer dan zestig jaar na zijn vertrek uit Rusland, een recital in het conservato rium van Moskou te ge ven, waar hij een staande ovatie van acht minuten voor ontving. Vladimir Horowitz, de joods-Russi sche pianist die zich tot Amerikaan liet naturali seren, bespeelde niet al leen de piano op mees terlijke wijze, maar ook het publiek, door grap pen te maken, naar hen te zwaaien en zijn tong naar de camera's uit te steken. Wie Vladimir Horowitz niet kent, kan zondag met hem kennismaken. De VPRO heeft de 90-minuten durende special „Vladimir Horowitz, de laatste romanticus" aange kocht, die gemaakt is door de 'direkt-cinema'-cineasten Al- bert en David Maysles. Een ontmoeting die veel overeen komsten vertoont met het concert in Moskou: de 82-ja- rige Horowitz laat zich niet alleen van zijn meest muzi kale kant horen, maar ook van zijn zonnigste kant zien. Horowitz tijdens het concert dat hij onlangs gaf in Moskou. De broers Maysles hebben kosten noch moeite gespaard om een boeiend muzikaal portret te schetsen: veertien dagen „bivakkeerden" zij in de tot opnamestudio omge bouwde woning van Horo witz en zijn vrouw op de Up per East-side van Manhattan. Horowitz werd geboren in Kiev in 1904, waar hij op zijn zeventiende als pianist debu teerde. Hij maakte vervol gens toernee's door zijn ge boorteland, dat hij in 1925 verliet. Hij had wat Ameri kaanse dollars op de zwarte markt verdient, die hij in z'n kous de grens over smokkel de. Doodsbenauwd dat hij ge grepen zou worden. Dat werd hij niet, maar de soldaat die hem de grens over liet gaan, begreep wat zijn bedoelingen waren: „Vergeet je vaderland nooit", fluisterde hij Horo witz in z'n oor. Horowitz heeft de Sovjet-U nie, getuige het recente con cert in Moskou, nooit verge ten. Tussen zijn vertrek en het concert-ligt een leven dat samengevat zou kunnen wor den met de woorden „suc ces", „isolatie", „medicamen tenverslaving", en „nog meer succes". Om dat succes even te illustreren: hij mocht tot op heden 18 Grammy Awards ontvangen en altijd wanneer hij in de New York- se muziektempel Carnegie Hall optrad, waren de kaar ten binnen enkele uren uit verkocht. Tijdens de kaart verkoop speelden zich po- p-achtige taferelen af: fans die zich de avond te voren met slaapzakken voor de deur van de verkoopadressen installeren. Typisch Horo witz: toen dat in 1965 gebeur de, serveerde hij zijn fans in de nachtelijke uren koffie. Van die humoristische kant laat Horowitz zich ook in de documentaire van de gebroe ders Maysles zien. De wijze van filmen - alles vastleggen, zonder ook maar één seconde iets in scène zetten - behoedt de kijker voor een school- meester-achtig verhaal waar in zijn leven chronologisch besproken en geëvalueerd wordt. De kijker valt in feite gewoon het appartement bin nen waarin hij en Wanda, z'n vrouw, samen wonen. Alhoe wel, binnenvallen... in het begin is Horowitz te zien ter wijl hij een nieuwe piano koopt, maar ook dat is niet in scène gezet. Het is wel een heel mooi en symbolisch be gin van de special. Mooi, om dat er een heel wezenlijk be gin is en symbolisch, omdat de aanschaf van de nieuwe Steinway heel treffend de vi taliteit en het élan aangeeft dat de 82-jarige grootmeester nog altijd bezit. Horowitz be klemtoont dat punt overigens heel sterk: ettelijke malen maakt hij opmerkingen als „Ik bèn er nog", „Ik lééf nog" en „Ik kan het allemaal nog spelen". Mozart Die woorden onderstreept hij met zijn spel. Bach-Busoni, Mozart, Schubert, Chopin, Liszt, Rachmaninoff, Schu mann, Scriabin en Mosz- kowski zijn de componisten van wie hij stukken speelt. Héle stukken; in zijn spel hebben de Maysles de schaar niet gezet. Ondanks zijn uit spraak dat hij het „allemaal nog spelen kan", gaat hij even de mist in tiidens de Novelette van Scnumann, maar dat die kans bestond vertelde hij van te voren. Op het moment dat het fout gaat, lacht hij spontaan op een aanstekelijke manier en zegt: „Gut, ik lijk Mozart wel". De muziek neemt ronduit het leeuwedeel van de special in beslag, en wordt afgewisseld met korte gesprekken en uit latingen. Ook zijn vrouw komt aan het woord. Sommi ge uitspraken zijn zeer intiem en geven de relatie tussen beiden zeer goed aan. Wanda, een foto van hen tonend: „Zijn profiel is bijna gelijk aan dat van mij. Helaas is dat dan ook het enige". En over het pianospel van haar man: „Toen ik hem ontmoette werd ik eerst gefascineerd door de muziek. Later pas door de man die het maakte. Wanneer hij speelt, dan zie ik hem niet. Dan bestaat hij niet. Dan is er alleen de muziek". En dat dat een al les, behalve hatelijke of deni grerende opmerking is, kunt U zelf morgenavond op Ne derland 2, 22.56 uur horen. EDWIN BAKKER Martine Bijl moet het hele maal hebben van maniertjes. Niet uit persoonlijke geneigd heid, maar als theatraal wer kende vrouw. Aanvankelijk als meisje vertoevend in Elfje Twaalfje-land, groeide met haar volwassenwording haar theaterpersoonlijkheid, die de mensheid het nodige voor te houden heeft. Dat wordt men andermaal ge waar in haar nieuwe show, gisteravond in het Haagse Di- ligentia. In woord, pantomime en stembuiging typeert zij haar medemens, lichtelijk be lachelijk, maar voortdurend vol mededogen. Het in de ar men van een goochelaar vast gelopen balletmeisje, de op haar klapstoel vastgeroeste vrouw van een hengelaar en de lieve oude schooljuffrouw Knoop die zich heeft moeten laten omscholen voor didac tiek, waarna zij door de kinde ren niet meer wordt herkend. Allemaal typen waarvan de samenleving volzit en die na zorgvuldige bestudering door Martine in hun manieren van doen worden betrapt en weer- Personalityshow „Bijl" van Martina Bijl. Theater: Diligentia. Regie: Be rend Boudewijn. Teksten: Henk v.d. Molen en anderen. Decor: Herman van Elteren. Herhaling: 26, 29 en 30 gegeven, hoogst herkenbaar allemaal. Van Martine zou je kunnen beweren, dat zij zelf ook een type is, iemand die leuk uit de hoek kan komen. Naar het leven getekend. Net als elk ander mens is zij bij toeval zonder inspraak in haar geboorte hier terecht gekomen en niet in Chili en in het thea tervak en niet op een kaarta- vondje. Op deze wijze voegt zij het volstrekt eigene van haar levensgevoelens toe aan de fi guren die zij oproept en aan alles wat zij te berde brengt. Zo nodig laat zij zich tijdens de voorstelling door haar moeder opbellen om nog wat persoon lijke wrijvingen humoristisch uit dan wel in de wereld te helpen. Haar engagement uit zich niet in analyse van politieke syste- Martine Bijl zet anderen neer en zichzelf te kijk. men, maar ontstaat uit de ont leding van de mensen die met de alledaagsheid te maken hebben, of die nu in Purmer- end wonen of in Santiago. In een gemoedelijke benadering en met een ondertoon van re lativerend inzicht zet zij op die manier andere mensen neer en zichzelf te kijk, vooral als zij over haar nachtmerries vertelt met van de tv bekende figuren. De hondenliefhebster die de rechten van de mens in ruilt tegen het recht van het bijtgrage dier en de biechtelin- ge, die schuldgevoel en ver ontschuldiging tegen elkaar inwisselt, zij staan daar met de ziel van Martine onder de arm, net als de zwemster wier leven in het water ligt. Van diverse schrijvers ontving zij bijdragen, Henk v.d. Molen voorop, die ook het combo on der zijn leiding heeft die dit programma inlijst in muziek. TON OLIEMULLER Concert door Collegium Mu sicum. Gezien en gehoord op vrijdag 25 april in De Waag in Leiden. Leden van het bijna vijftig jaar oude Studenten koor en - orkest Collegium Musicum ga ven gisteravond in de Waag een informeel concert. Behal ve een tiental instrumentalis ten was natuurlijk het C-M- kamerkoor onder leiding van Nico van der Meel van de par tij. Het kamerkoor opende en be sloot het programma. Begon nen werd met oude muziek: de Missa ad Fugam van G.P. da Palestrina. De uitvoering klonk heel sereen en er ging een bijzondere rust vanuit. De koorklank was heel prettig en ontspannen, behalve soms bij de tenoren. Aan het eind van het concert zong het kamerkoor vijf liede ren van Robert Schumann. Alle vijf gaan ze over een on gelukkige liefde. Muzikaal gaf de componist dat onderwerp gestalte door een zeer terugge trokken, introverte sfeer te creëren. De intentie waarmee deze liederen werden uitge voerd was perfect: levendig wist men de golven van de Bo- densee op te roepen en de gan zenhoeder uit te beelden, en heel eenvoudig, maar toch niet zonder spanning klonk de mu ziek in de meer bespiegelende LEIDEN Heeft de Ne derlandse film toekomst? Volgens twee buitenland se filmjournalisten die in dertijd het filmfestival van Rotterdam bezochten niet. „Op het stuk van het hotel naar het festival ge beurde meer dan in an derhalf uur Nederlandse film", schreef er een, en een ander constateerde „Indien er in Nederland scenarioschrijvers zijn, is dat aan de films in ieder geval niet te merken". De zes deskundige heren die gisteravond tijdens een forum discussie in de Leidse sociëteit „De Burcht" hun mening ga ven over de toekomst van de Nederlandse film konden zich er aardig over opwinden. Al leen Huub Bals, organisator van hetzelfde festival, vond die meningen „nog altijd beter dan die critici hier die voor elke Nederlandse film staan te klappen". Minister Brinkman, filmpro ducent Matthijs van Heijnin- gen, regisseurs Ate de Jong en Leon de Winter, Huub Bals en de voorzitter van de Neder landse Bioscoopbond J. Wolff concentreerden zich gisteren vooral op de financiële toe komst van de Nederlandse film. Want daar, en niet op het artistieke vlak, liggen volgens hen de problemen. Hoewel jaarlijks miljoenen mensen naar de film gaan, is er voor de productie van films maar 17 miljoen gulden beschikbaar. Dat steekt wat schril af bij de 149 miljoen die is gereserveerd voor de dans en muziek en de 156 miljoen voor het toneel. Een herverdeling zit er vol gens minister Brinkman ech ter niet in. De bewindsman heeft liever dat de omroep, die via de TV het grootst mogelij ke publiek bedient, de produc tie van films helpt bekostigen. Incidenteel gebeurt dat ook, maar, zoals Ate de Jong op merkte, van de afspraak dat de miljoenen aan kabelgeld die de omroep krijgt besteed moe ten worden aan Nederlandse film is tot nu toe bitter weinig terecht gekomen. De omroe pen ertoe verplichten zou al een stuk helpen, aldus De Jong, een suggestie die door de minister resoluut van de hand werd gewezen. „De onafhan kelijkheid van de omroep wordt dan aangetast. Ik denk veel meer aan een gentle- mens-agreement. Laat de film producenten zelf maar in Hil versum infiltreren en de TV- bonzen ervan overtuigen dat die films er moeten komen", aldus Brinkman. Ook een lager BTW-tarief, waar de producenten en bios cooporganisaties al lang op aandringen, zag de minister niet als oplossing. „Het geld moet toch ergens vandaan ko men". Brinkman ziet zelf meer in een onderzoek naar de mo gelijkheid via een toeslag op het bioscoopkaartje de film productie financiële middelen te verschaffen. Overleg met producenten en bioscooporga nisaties moet uitwijzen of dat haalbaar is, ook al omdat prijs stijgingen tot nu toe een wei nig gunstige invloed op het bioscoopbezoek hebben gehad. De discussie over de filmfi nanciering wordt op 8 mei uit gezonden in het Tros-radio- programma „Finale" op Hil versum 4, van 22.30 tot 23.30 uur- KOOS VAN WEES Tussen deze beide programma onderdelen in, lieten twee in strumentale ensembles zich horen. Een strijkkwartet met een klarinetsolist speelde het Klarinetkwartet in A-groot van W.A. Mozart. Hier en daar kon de luisteraar zich niet aan de indruk onttrekken, dat dit werk voor deze spelers toch wat hoog gegrepen was. Hoe wel overigens van de cellist veel goedS te zeggen valt, speelde hij in sommige gedeel tes behoorlijk vals. De eerste violist klonk niet bijster muzi kaal. Ook had hij het vaak technisch zo zwaar, dat zijn spel er onder leed en grof overkwam. Wat betreft het sa menspel, bij de inzet twijfelde men al, en tijdens de eerste de len was er geen grote eenheid in het spel. Maar vanaf het Menuet werd het samenspel hechter, en het laatste deel werd ritmisch goed strak, en stevig gespeeld. Voor de klari nettist, Jules van Hessen, niets dan lof: hij speelde schijnbaar moeiteloos en erg muzikaal. Een blaaskwintet speelde In Holland staat een Huis met va riaties van H. de Groot. Dit geestige, en technisch niet te moeilijke werk werd met veel overtuigingskracht en humor gebracht. ANNETTE JASPERSE Voor een uitgebreide agenda, ook voor de komende gen, raadplege men „UIT", de gratis wekelijkse bijla l van deze krant. f kunstagenda Zaterdag 26 april s DEN HAAG Koninklijk© Schouwburg (Korte Voorhout 3 tel 4694(m 20.15: Haagse Comedie: 'Mldzomernachtsdroom' van Shakespeare; reyei Guido da Moor; met o.a. Anne-Wil Blankers, Wim de Haas, René vanjnr ten, Gijs Scholten van Aschat, Guusje Eybers, Carline Brouwer en R i Bolluyt. r r Congresgebouw (Churchlllplein 10 tel. 548000) 20.15: Toneelver. Dosjar 'De kinderen van Eduard'; regie Harry de Jong. tlt< Theater aan de Haven (Westduinweg 230, tel. 543202) 20.30: Indepi dance: 'Meester Harold...en de boys' van Fugard; regie Peter de Baje met Dick van den Toorn, Ruurt de Maesschalck en John Serkei. Oiligentia (Lange Voorhout 5 tel. 464308) 20.15: Marline Bijl mmv confie olv Henk van der Molen. Theater Zeebelt (Willemstr. 7) 21.00: Het Gebeuren Project lll/'Faux V- rain-ll'; 'Panorama, Panorama Mesdag' van Paul Vermolen. »tj Vrij Theater (Noordwal 74) 20.30: Vrij Theater: 'Onder het melkwoud'; gie René Vernout. }n Randstad Theater (L. Lombardstr 38) 20.15: Toneelgr. Randstad: 'Va:: vrienden'; regie Gaby Wltteveen. Dienstencentrum Copernicus (Daguerrestr. 16) 20.15: Toneelver. DjCl 'Een schat van een buste'; regie Jan de Haan. [ji Adventskerk (Hengelol.) 20.15: Toneelgr. Pierrot: 'Dingen van de dag';' gie Jan van Hagen. Eng. Kerk (A. v.d. Spuyweg 1) 20.00: Phyllis Clark (sopraan), Alexanfp van Duijvendijk (blokfluit), Hidemi Suzuki (barokcello) en Chris Farr (cla< cimbel/piano); werken van o.a. Van Eyck, Telemann, Bach en Berkelé Paard van Troje (Prinsegracht 12) 23.00: Quarterdeck. 5e Circustheater (Gevers Deynootplein 50 tel. 558800) 20.15: Ned. Dj:: Theater: Afternoon of a Faune' (chor. Robbins/muz. Debussy), TEnfanrJ les sortilèges' (Kylian/Ravel) en 'Overgrown Path' (Kylian/Janócek); mial Ned. Balletork. olv David Porcelijn. p] Theater Pepijn, (Nieuwe Schoolstraat 23, tel.460354) 20.30: Llselore G ritsen mmv Jeróen Jacobs (piano): 'Liselore'. 1 Congresgebouw (Churchillplein 10 tel. 548000) 19.45: jubileumuitvqg Chr. Gymn.ver. Die Haghe mmv Fanfarekorps Die Haghe. Korzo (Prinsestr. 44) 21.00: open podium. ^1 Omniversum (Pres. Kennedyl. 5) Ma. t/m vr. 15.00 en 20.00; za. en In 12.00, 14.00, 16.00 en 20.00 The dream is alive; ma. t/m vr. 14.00, 16.|f 19.00 en 21.00; za. en zo. 11.00, 13.00, 15.00, 17.00, 19.00 en 21.00 UT gie Egg/Picture Holland. Tijdens vakantie en feestdagen als op za. en gl VOORBURG Huygensmuseum Hofwijck 20.00: Lentecantate di{ leerl. olv Danny van Melzen-Zonewa. I >e l Zondag 27 april DEN HAAG Koninkl 14.00 (13.00 voorbespr Haagse Shakespeare; regie Guido de Moor; met o.a. Anne-Wil Blankers, Wim, Haas. René van Asten, Gijs Scholten van Aschat. Guusje Eybers, Carl Brouwer en Filip Bolluyt. ICI Vrij Theater (Noordwal 74) 20.30: Vrij Theater: 'Onder het melkwoud'; pz gie René Vernout. 'j Diligentia (Lange Voorhout 5 tel. 464308) 11.00: Zuid-Holl. Operakoor; George Overmeire en Haags Matrozenkoor olv Slpke de Jong mmv TIL' Roos en Thijs Sikking (piano); 14.30' Marien van Staalen (cello) Brautigam (piano); werken van Orthel, Beethoven, Bridge en Chopii 20.15: Michael Geiler (viool) mmv Victor Derevianko (piano); werken \er Rubinstein, Gelier, Milhaud en Brahms. jj, Haagse Kunstkring (Denneweg 64 tel. 647585) 12.00: Anne van Bt, (sopraan), Frans Huijts (bariton) en Frans van Ruth (piano). Heine-pror H. Pauluskerk (Mgr. Nolensl. 12) 15.00: Folkert Grondsma (orgel). Pref van Nederl. orgelmuziek. Theater Pepijn, (Nieuwe Schoolstraat 23, tel.460354) 15.00: Rein Graaft Kwartet. in Omniversum (Pres. Kennedyl. 5) Ma. t/m vr. 15.00 en 20.00; za. en 12.00, 14.00, 16.00 en 20.00 The dream is alive; ma. t/m vr. 14.00, 16. 19.00 en 21.00; za. en zo. 11.00, 13.00, 15.00, 17.00, 19.00 en 21.00 gie Egg/Picture Holland. Tijdens vakantie en feestdagen als op za. en |e VOORBURG Huygensmuseum Hofwijck 20.00: Lentecantate dg leerl. olv Danny van Melzen-Zonewa. g( pt DEN HAAG* ASTA 1 (Spui 27, tel. 463500): The jewel of the Nile (Ie 14.00, 19.00, 21.30. zo. wo. 13.30, 16.00, 19.00, 21.30. ASTA 2 (St€ 27. tel. 463500): Out of Africa (al); 14.00, 20.15. ASTA 3: Mamae boost (al); 14.00, 18.45. 21.15. zo. wo. 13.15, 15.45, 18.45, 21.15. BAL LON 1 (naast Centraal Station, tel. 471656): Out of Africa (al); 14.L 20.15. BABYLON 2: 3 Mannen in een wieg (al); 14.00, 19.00, 21.15. P; wo. 13.30, 15.45, 19.00, 21.15. BABYLON 3: White nights (al); 18.<d 21.15. do. vr. ma. di. 14.00. CINEAC 1 (Buitenhof 20, tel. 630637): R«a ky IV (12); 14.00. 18.45, 21.30. zo. wo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. CINE 2: Children of the corn (16); 18.45, 21.30. do. 24/4 vr. ma. di. do. f, 14.00. CINEAC 3: Pyramid of fear (12); 14.00, 18.45, 21.30. zo. t' 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. EUROCINEMA (Leyweg 910, tel. 6670^ The jewel of the Nile (al); za. 19.00, 21.30. zo. 16.00, 19.00. 21.30. <v 16.00, 19.00, 21.30. METROPOLE 1 (Carnegielaan, tel. 456756): Able lute beginners (al); dag. beh. vr. 14.00, 18.45, 21.S0. zo. wo. 13.15, 16.1» '8.45, 21.30. METROPOLE 2: Abel (al); dag. beh. vr. 18.45, 21.30. L 24/4 vr. ma. di. do. 1/5 ook 14.00. METROPOLC 3: The Berlin af F (16). dag. beh. vr. 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.; METROPOLE 4: Back to the future (al); dag. beh. vr. 14.00, 18.fc 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 5: De aanslag (n dag beh. vr 14.00, 20.15 VRIJDAG 25 APRIL FEESTELIKE HERO!.. NINO Aanvang 20.00. Metropole 1: L* The delta force (16)' METROPOLE 2: F/X, murder by illusion (16). Metro- J pole 3: Absolute beginners (al). Me tropole 4: Wetherby (16). Metropole 5: The quiet earth (16). Na afloop live optreden van de Band van Neder landse Filmmakers. ODEON 1 (He- rengracht 13, tel. 462400): Remo (12); 13.45, 18.45, 21.30. zo. wo. 13.1 16.00, 18.45, 21.30. ODEON 2: Iron eagle (al); 13.45, 18.45, 21.30. a wo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. ODEON 3: Topgeheim (s)pionnen 13.45, 18.45, 21.30. zo. wo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. ODEON. Thunder alley (16); 18.45, 21.30. do. vr. ma. di. do. ook 13.45. LE F1 RIS 1 (Kettingstraat 12b, tel. 656402); Public affairs (18); 12.00 tot 22.k< zo. v.a. 13.30. LE PARIS 2: Getting Lucky (18); 12.15 tot 22.45. zo. \l. 13.45. LE PARIS 3: Trashy lade (18); 12.30 tot 23.00. zo. v.a. 14.f HAAGS FILMHUIS (Denneweg 56, tel. 459900): Zaal 1: Kiss of the s? derwoman; 14.00, 19.30. za. zo. alleen 19.30. The light ship; 16.15, 21.jc za. zo. alleen 21.45. Zaal 2: Hellzapoppin; 14.00, 19.30. beh. za. zo. n 14.00. Insignificance; 16.15, 21.45. beh. za. zo. Zaal 3: Een homm^j aan film international V: La commare secca; do. 14.00. 19.30. Te g om los te lopen; do. 16.15, 21.45. Werkende klasse gaat naar het pa dijs; vr. 14.00, 19.30. Allonsanfan; vr. 16.15, 21.45. Umberto D; za. 14> 19.30. Tales of ordinary madness; za. 21.45. La terra trema; zo. 20.ta Bruxelles transit; ma. 14.00, 19.30. Toute une nuit; ma. 16.15, 21.45. IB vlot Medusa; di. 14.00, 19.30. Wie zingt daar zo?; di. 16.15, 21.45. Hl gaarse rapsodie/Allegro Barbara; wo. 14.00, 20.00. Gaslight, do. 14.1 19.30, 21.45. NACHTVOORSTELLINGEN: CINEAC 1: The Delta force (16); za. 00.15. CINEAC II: Childrenl the corn (16); za. 00.15. CINEAC III: Pyramid of fear; (16); za. 00.' EUROCINEMA: Katharina en haar wilde hengsten (18); za. 00.I METROPOLE 1: Absolute beginner* (16); za. 00.15 '1 KINDERVOORSTELLINGEN: r BABYLON 3: De troetelbeertjes; za. zo. wo. do. 13.15, 15.15. Clfy AC 2: Peter Pan; za. 14.00. zo. wo. 13.15, 16.00. EURO CINEMA: tf nald Duck's verjaardagspartijtje; za. zo. wo. 14.00. METROPOLEp Peter Pan; za. 14.00. zo. wo. 14.00, 16.00. ODEON 4: The journey i Natty Gann; za. 13.45. zo. wo. 13.15, 16.00. h LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19. tel. 071-121239): Rocky IV (12); 19.1 21.15. LIDO en STUDIO (Steenstraat 39. tel. 124130): Abel (al); 19.1, 21.15. do. vr. ma. di. ook 14.30. Iron Eagle (12) 14.30, 19.00, 21.P Mama is boos (al); 14.30, 19.00, 21.15. The jewel of the nile (al); 14.B 19.00, 21.15. Out of Africa (al); 14.15, 20.00. TRIANON (Breestraat b tel. 123875): Prizzi's honor (12) 14.30, 19.00, 21.15. zo. 14.15, 16.1, 19.00, 21.15. REX (Haarlemmerstraat 52, tel. 071-125414); Ladies,-] lace (16); 14.30. 19.00, 21.15. KINDERVOORSTELLINGEN LUXOR: De Troetelbeertjes (al); GREENWAY (tel. 01717-4354): A chorus line(al); do. t/m zo. 19.00. rf di. wo. 20.15. Plenty (12); do. t/m zo. 21.15. do. 14.00. Annie (al); za. J wo. 15.45. KINDERVOORSTELLINGEN Oom Ferdinand en de toverdrank; za. zo. wo. 14.00. WASSENAAR ASTRA (tel. 01751-13269): Mad Max in de donderkooi (12); do. t/m 20.00. Chariots of fire (al); ma. t/m do. 20.00. H KINDERVOORSTELLINGEN Donald Duck verjaardagspartijtjes; za. zo. wo. 14.00. ZOETERMEER PROMENADE 1. 2 en 3; White nights (al); 19.00, 21.30. za. ook 24. Mama is boos (al); 19.00, 21.30. Troetelbeertjes (al); za. zo. wo. 14. Monty Python Live at the Hollywood bowl; (al); 24.00. De aanslag (1 19.00, 21.30. za. 24.00. za. zo. wo. 14.00. (ADVERTENTIE) Karst Woudstra overtuigt met Shakespeare (utr. Nwsbi.) Het Publiekstheater speelt Shakespeare's komedie WAT U WILT in de Koninklijke Schouwburg Den Haag op di 29, do 30 apr. 20.15 uur.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 16