ërhoging reinigingsrechten Joor invoering mini-containers Plannen hotel boulevard worden weer bestudeerd Bezorgdheid over Rijnsburgse politie Caravanbedrijf mag uitbreiden i^ermanente showtuin voor sierteelgewassen geopend Garage Versteeg in Wassenaar moet dicht Intergemeentelijke werkgroep buigt zich over Kloosterschuur SUBSIDIE VOOR JEUGDSOCIËITEIT -ntlDEN OMGEVING CeidwQowiarit VRIJDAG 25 APRIL 1986 PAGINA 15 M'Heg' il lege Warmond onderzoekt gelijkheden voor weekmarkt ^f)EN Het college van B en W gaat onderzoe- of er in Warmond een weekmarkt gehouden kan tien Burgemeester G. Hendrickx stelde dit voor (f aanleiding van een initiatiefvoorstel van C. 'oodfken en twee VVD-raadsleden. Lerfr'e raadsleden stelden voor om een plaats aan te >ffeirn waar °P bepaalde tijden marktkramen in bevinden. De Warmondse winkeliers zouden ppjrang krijgen om een kraam op te stellen De offer Pro6ress'ef Warmond had zijn twijfels bij de Ls v/keursbehandeling van Warmondse winkeliers. biiijDtiijnhoven; „Ik vraag me af of er dan wel be- - jte bestaat aan ambulante handel". Mevrouw C. n rr vest'fide er c'e nadruk op een weekmarkt niet it erterc^a^ willen. „De mensen doen op zaterdag taat 'n^°Pen- ^en weekmarkt zou op die dag een I evr116 concurrent'e voor de middenstand zijn' ïn. -- iën y OEGSTGEEST PER 1 JANUARI 1987 V.J.W. Wensveen (CDA) wethouder in Wassenaar WASSENAAR De huidige fractievoorzitter van het CDA in de Wassenaarse gemeente raad. V.J.W. Wensveen wordt de komende vier jaar wethou der. Hij heeft de post welzijns zaken toebedeeld gekregen, die hij overneemt van VVD- wethouder mevrouw van der Wiel. Wensveen is de enige CDA-er in het college van wethouders, waarin verder twee VVD-ers en een PvdA-er zitting heb ben. Vanmiddag is het college programma voor de komende vier jaar gepresenteerd, waar bij vooral de woningbouw veel aandacht krijgt. Twee gewonden in Katwijk KATWIJK Twee gewon- den en een volledig verniel de auto. Dat was het gevolg van een ongeval vannacht op de provinciale weg van Kat wijk naar Wassenaar. Ter hoogte van het Panbos raak te om kwart over twee een 25-iarige bestuurder de con trole over zijn voertuig kwijt. Zowel de bestuurder als de even oude passagier, beiden afkomstig uit Katwijk, wer den met diverse verwondin gen opgenomen in het Aca demisch Ziekenhuis Leiden. Voorlopig niets geprivatiseerd in Oegstgeest OEGSTGEEST Van privatisering van een aantal in stellingen in Oegstgeest zal voorlopig nog geen sprake zijn. Ontwikkelingen op dit gebied zullen echter nauw lettend worden gevolgd door het college van B en W. Dit bleek gisteren bij de raadvergadering. Vorig jaar vroegen B en W van Oegstgeest aandacht voor privatisering. De liberalen kamen daarop met een uitvoerige nota waarin onder meer privatiseren van het overdekte en open zwembad aan de orde werd gesteld. Ook de reinigingsdienst en het onderhoud van parken, sportvelden en plantsoenen werd daarin ter privatise ring aanbevolen. Gisteravond stelden de liberalen dat de gemeente eerst offertes dient te vragen alvorens ze kan oordelen. Wet houder Van Hazel: Je kunt geen offertes vragen louter en alleen voor onderzoek..." „Waarom heeft men dan niet naar andere gemeente gekeken of bij hen ^einfor- meerd naar de ervaring die men déér had...?vroeg Kuntze (VVD). De VVD kreeg overigens wel mede standers. Reconstructie Duinzichtstraat OEGSTGEEST Na aanleg van een nieuwe riolering zal de Oegstgeester Duinzicht straat heringericht worden. De as van de weg zal verlegd worden waardoor snel rijden niet meer mogelijk is. Via een inspraakprocedure is het plan vastgelegd. Daarna hebben een aantal bewoners zich weer teruggetrokken en de gemeente gevraagd de- straat in de oude staat terug te brengen. Dit plan werd echter gisteravond niet door de raad gehonoreerd en de straat zal een nieuwe inde ling krijgen. Spreekrecht voor Sassenheimers SASSENHEIM Sassenheimers krijgen spreek recht tijdens commissievergaderingen. B en W willen de mogelijkheden voor burgers om hun zegje te doen tijdens vergaderingen van het ge meentebestuur vergroten. Tot dusverre konden Sassenheimers alleen voor raadsvergaderingen aandacht op bepaalde punten vestigen. Burgers die van het spreekrecht gebruik willen maken, moeten dat van te voren bij de voorzitter van de commissie melden. Het onderwerp moet betrekking hebben op één van de agendapunten. Bij de behandeling van het onderwerp krijgt iede re inspreker maximaal vijf minuten de tijd om zijn opvattingen te spuien. De regeling wordt van kracht na de installatie van de nieuwe raad op 29 april. -stgeest De ge- Iggipte Oegstgeest gaat op 1 le Jari van het komende en over tot de invoering hd zogenaamde mini-con- eenfrs Hierdoor zullen de sen|gin6srechten, die de ge ne pcers moeten betalen Üen verhoogd Flatbewo- dge) moeten 5 gulden, bewo- iveij van eengezinswoningen •edg 18 gulden en groot-ge- ak kers moeten straks 23 dt jen meer gaan betalen. itgd deze invoering van de ^(containers heeft de ge- [""titeraad een 310.000 gul- ing<uitgetrokken. Dit werd *84ravond in de vergade- ijk' De liberalen stemden tegen de invoering omdat zij een zogenaamd dubbelsysteem voorstaan. Containers én huisvuilzakken. Bij monde van de heer Kuntze stelden zij dat dit dubbelsysteem nog niet voldoende door de ge meente was onderzocht. Uit een experiment, dat in twee Oegstgeester wijken al vijf maanden aan de gang is, blijkt namelijk dat flatbewo ners, die gebruik maken van verzameicontainers, nauwe lijks besparen op het gebruik van plastic zaken. Zij genie ten minder voordelen van het in te voeren systeem dan bewoners van eengezinswo ningen. Om deze verhouding enigzins recht te trekken werd tot differentatie van de tarieven besloten, waardoor de flatbewoners nu „slechts" vijf gulden meer moeten gaan betalen. Uit een enquete onder de ge bruikers van de minicontai- ners in de proefwijken, bleek overigens dat 1 van de 5 ge bruikers technische bezwa ren heeft tegen inlevering van containers. Tijdens de behandeling van de begro ting zal de nieuwe raad op nieuw de tarieven bekijken. Ere-medaille voor wethouder Van Hazel OEGSTGEEST Na de raadsvergadering werd gis teravond afscheid genomen van de raadsleden me vrouw H.S Hajonides Van der Meulen (VVD), de he ren W. Heilbron (VVD), mr. NJ. Moonen (WD), mr. G.P.I.M. Wuisman (D'66) en de wethouder van Open bare Werken Th. L .van Hazel. De burgemeester sprak lovende woorden en deelde de heer Van Hazel mede dat hem de ere-medaille van de gemeente Oegstgeest was toegekend. De overige, scheidende raadsleden, ontvingen een karaf alsmede een kleu renfoto van het schilderij van de Oegstgeester schil der De Wit dat de raadszaal siert. De CDA'er drs. W.J. Kakebeeke was, vanwege verblijf in het buiten land, niet aanwezig. Ook hij keert niet meer in de raad terug. foorzitter van de vaste kamercommissie voor landbouw. P.M. Mskiw. heeft donderdag de permanente buitenexpositie van sier gewassen „De Buitenhof" in Lisse geopend. De tuin, een ini- 5f van de bloembollenveiling Hobaho, is ruim 1.5 hectare ,ij )t. Op De Buitenhof wordt aan kwekers uit het bloembollen- judde ruimte gegeven om hun nieuwste aanwinsten te presente- Le ^vijde buitententoonstelling vindt men er een rijke variëteit aan onder meer tulpen, narcissen, hyacinten, Irissen en crocussen. De voorjaarsbloeiers zijn nu tegen de bloei aan. Ook is een aan zienlijke oppervlakte beplant met zomerbloelers zoals dahlia's, gladiolen en lelies. De Buitenhof is bedoeld als specifieke service van en aan vakgenoten. Zowel bij de „aanbiedende" als bij de „vragende" vakgenoten wordt door het realiseren van de keur- tuin met hoofdzakelijk primeurs uit het vak in een behoefte voor zien. De opening van De Buitenhof betekent een forse uitbreiding van de expositiemogelijkheden van kwekers in Nederland. ïQA-fractie- EN "a7)orzitter en ^vethouder '.RÏridderd ^RDWIJK Wethouder ran Duijn en CDA-fractie- L^zitter L. G. J. Alkemade PJieten gisteravond de raad- 42 als ridders. In zijn af- v^idswoord tot de acht n. Ssleden, die al dan niet °PWillig een punt zetten ach- hun politieke loopbaan, ^de burgemeester mr. J. M. uvnike mede. dat beiden we- iw« hun grote verdiensten i de Noordwijkse samenle- koninklijk waren onder- Fiden met het Ridderschap ID<e Orde van Oranje Nassau, enrentwintig jaar had de heer jjemade in de Noordwijkse zitting gehad. Daarnaast 1 Jeedde hij functies op 5 ltselijk en landelijk niveau le Rabo-Bank en bij het [heemraadschap van Rijn- Wethouder Van Duijn, itwintig jaar lid van de ge- mteraad was geweest, irvan zestien jaar als wet- Ider, werd eveneeens veel toegezwaaid door burge ster Bonnike. Met een per- ilijk woord nam burge- iter mr. Bonnike verder ^.ieid van de raadsleden ^rouw E. Visser (PvdA), Ïrouw G. Kok-Visser D) en de heren Hogervorst 'D). Verwey (PPR/PSP) en >ingh (ex-VVD). W. Plug inde de vergadering niet Ter gelegenheid van zijn I :heid biedt het gemeentebe- I ïr aan wethouder C. van |fjn een receptie aan. Deze 'dt maandag van 17.00 tot 10 uur gehouden in de dszaal van het gemeente- s. Tijdens deze receptie is tevens gelegenheid om af- eid te nemen van de raads- ^&n, die na 1 mei geen zit- 5 in de raad meer zullen WASSENAAR Het één mans-garage bedrijf Versteeg aan de Katwijkseweg in Wassenaar moet dicht. De gemeente Wassenaar heeft eigenaar B. Versteeg per brief laten weten, zijn bedrijf voor 17 mei te moeten slui ten aangezien hij niet be schikt over een Hinderwet vergunning. Versteeg is vast van plan te gen het besluit van burge meester en wethouders hetzij bij de Kroon in beroep te gaan, hetzij schorsing aan te vragen bij de Raadf van Sta te. „Niemand heeft last van mij", zegt Versteeg, „Ik zal alles in het werk stellen om dit besluit ongedaan te ma ken". Versteeg begon vijf jaar gele den zijn garage in een hou ten schuur naast zijn woning zonder de vergunning aan te vragen. Ambtenaren maak ten onlangs een rapport dat verschillende gebreken ver meldt. De houten schuur vol doet volgens Wassenaar niet als bedrijfsruimte, er wordt bovendien gebruik gemaakt van een „ondeugdelijke" smeerput en ook de werk vloer, die vloeistofdicht moet zijn, is van baksteen. Ver steeg erkent dat zijn schuur geen ideale werkruimte is. Hij hoopt uiteindelijk een vergunning te krijgen om een nieuwe garage op dezelf de plaats te laten bouwen. Pad voetbalveld geasfalteerd VOORHOUT De gemeen- te wil het voetpad bij het voetbalveld van Forehólte gaan asfalteren. De commis sie financiën trok hiervoor gisteravond 27.000 gulden uit. Mede als gevolg van de uitgevoerde rioleringswerk zaamheden en het aanleggen van een gasleiding is het voetpad langs het eerste voetbalveld tussen de kanti ne en kleedgebouw van de voetbalvereniging Foreholte zeer slecht geworden. Ook de verharding van de Sportlaan is na uitvoering van genoemde werken ern stig aangetast. Onverwachte ondergrondse obstakels, zoals kabels en leidingen veroor zaakten dermate grote gleu ven dat deze buiten de groenstroken geraakten. Mede door de slechte weers omstandigheden is de grond op verschillende plaatsen verzakt en een verbetering van de weg is noodzakelijk. Het is nog steeds niet zeker of dit plan voor een hotel ook werkelijk wordt uitgevoerd. KATWIJK Op het al lerlaatste moment heeft het College van B en W de bebou wings voorstellen van een hotel aan de Bou levard in Katwijk gister avond tijdens de gemeen teraadsvergadering terug getrokken. De initiatief nemer voor de bouw, Beij- er Bouw Consulting b.v., had namelijk niet aan de verplichting voldaan vijf procent van de kosten te storten in de kas van de gemeente. Het gemeenteraadslid H. van Mierlo (Gemeentebelangen/ D'66) vroeg aan burgemeester Bos in hoeverre een vergade ring van de CDA-fractie hier in een rol speelde, omdat vol gens hem het stemgedrag van deze fractie bepalend was. On danks dat de fractie van het CDA in de avond voorafgaan de aan de raadsvergadering over dit punt vergaderd had, vond Bos dat dat geen rol speelde. Het in ongewisse zijn over de realisatie van het hotel bepaalde het intrekken van het agendapunt. Het wel of niet bouwen van een hotel aan de Boulevard houdt de Katwijkse gemeente gelederen behoorlijk bezig. Zo sterk zelfs, dat binnen het CDA in Katwijk, gezien de ge meentelijke verhouding bepa lend voor de besluitvorming van dit punt, over de stichting van een hotel extra vergaderd werd. Aangezien het ongewis bleef of het voorstel op dit mo ment, gezien de beschikbare feiten, haalbaar was, deed het college besluiten het voorstel opnieuw in beraad te houden. Concreet houdt dit in dat over de invulling van dit specifieke stukje Katwijk later beslist gaat worden. Het wel of niet gaan bebou wen van de Zanderij Wester been met woningen blijkt een voorbij station. Ondanks dat een kleine minderheid in de raad was voor tuibouwbestem- ming van dit gebied blijkt dat de raad en het college een ge deelte van de Zanderij Wester been beschikbaar wil stellen voor woningen. In hoeverre de gemeente Katwijk daar ge bruik van moet gaan maken, lijkt wethouder W. van der Plas (CDA) nog onzeker, maar circa zeshonderd woningen voor het jaar tweeduizend lijkt hem reëel, zegde hij een on derzoek naar de woonwensen van de Katwijkers toe, ook al is dat, naar zijn mening, waar schijnlijk verspild geld. De verdere gang van de raadsver gadering stond in het teken van het afscheid nemen van de raadsleden, die na 1 mei niet meer terugkomen. RIJNSBURG „De te ken van de politie worden teruggebracht tot een mi nimum niveau. Maar het lijkt wel of we nu al door dat niveau heenzakken. Het gaat volstrekt de ver keerde kant op". Zo sprak burgemeester F. Jonkman van Rijnsburg gisteravond tijdens de raadsvergade ring zijn bezorgdheid over het landelijk politiebeleid uit. „De geloofwaardig heid van de politie komt bij de bevolking steeds meer ter discussie te staan. Dat is een veeg teken", al dus Jonkman. De Rijkspolitiegroep Rijnsburg (waaronder ook Valkenburg valt) heeft te kampen met een groot gebrek aan middelen en makracht. „Aan de ene kant wordt gezegd: de politie moet meer dit en de politie moet meer dat, aan de andere kant zien we in praktijk dat de ta ken en mogelijkheden van de politie worden teruggebracht", volgens Jonkman. Hij zei dit in een antwoord op vragen van de raadsleden J. P. Ten- sen (CD) en mevr. A. de Haas- Kromhout (PvdA). Zij spraken hun bezorgdheid uit over de problemen waarmee de politie te kampen heeft. Tensen noemde met name het gebrek aan mankracht. „Dat gaat nu ten kosten van met name de surveillancewerk- zaamheden, die volgens het politie-beleidsplan juist priori teit zouden moeten krijgen", aldus Tensen, die verder wees op de slechte en veel te krappe behuizing van het plaatselijke politiekorps. Hij vroeg zich af of er een onderbouwd over zicht van alle knelpunten bij de politie bestond, en of daar mee regelmatig en luidruch- ting bij de bevoegde instanties aan de weg wordt getimmerd. Volgens burgemeester Jonk man werd er regelmatig met dit soort overzichten en nota's bij de bevoegde instanties aan geklopt. Tot nu toe met weing succes. „Het is ook een zaak die een breder draagvlak no dig heeft", aldus Jonkman. Hij doelde daarmee op een bunde ling van krachten, „ook ande re gemeente hebben met pro blemen te kampen", zo voegde Jonkman eraan toe. Aanleiding voor deze discussie vormde overigens een ophef fingsmaatregel van een twee tal parkeerzones (blauwe zo nes) aan de Kerkstraat en aan de Oegstgeesterweg. Eén van de redenen waarom werd be sloten deze vier jaar oude ver keersmaatregel op te heffen, was het feit dat de politie toch niet goed in staat was de nale ving hiervan te controleren. Daarnaast bleek de noodzaak van deze maatregel minder noodzakelijk dan van te voren was voorzien. NOORDWIJKERHOUT Het caravanbedrijf van de Noordwijkerhouter M. Bergman mag worden uit gebreid. Naast het be staande bedrijfsterrein aan de Leidsevaart mag een schuur worden ge bouwd die als stallings- en verkoopruimte gebruikt zal worden. De gemeente raad stemde gisteravond toe in een wijziging van het bestemmingsplan, waardoor uitbreiding mo gelijk wordt. PvdA en D66 waren tegen het voorstel. De beide partijen hebben bezwaren tegen de uit breiding, omdat het stuk grond oorspronkelijk bestemd is voor agrarische doeleinden. Me vrouw W. Hof-Van Putten (PvdA): „De raad heeft eerder gezegd dat het bollenareaal niet mag worden aangetast, maar nu wil men toch uitbrei ding van een bedrijf op agrari sche gronden toestaan. We kunnen ons dat slecht voor stellen". Ook maakte zij bezwaar tegen de volgens haar ondeugdelijke overeenkomst met Bergman. De gemeente heeft namelijk als voorwaarde gesteld dat het caravanbedrijf het gebruik van enkele kassen op het ter rein als stallings- en verkoop ruimte moet staken. Volgens mevrouw Hof was die over eenkomst „zo lek als een mandje". Zij kreeg steun van mevrouw P. Hulspas-Jordaan (D66), die bang was dat meer bedrijven zouden willen gaan uitbreiden op bollengrond. CDA en VVD konden zich wel vinden in het collegevoorstel. Initiatieven van het bedrijfs leven moeten gesteund wor den, zo meenden T. Nulkes (CDA) en L. Hoogervorst (VVD). Zij wezen erop dat de grond eigendom van het be drijf is. „Bollengrond is ook weer niet heilig", aldus Hoog ervorst, die zelf kweker is. Wethouder P. Heemskerk meende dat het niet echt om agrarische grond ging, omdat er slechts moestuintjes op ston den. Wel was hij bereid om de overeenkomst strakker op te stellen. Voorts nam de raad gister avond afscheid van drie leden. Zij keren niet meer terug in de nieuwe raad. Mevrouw R. van der Geest-Lucassen van het CDA zegt de politiek na 16 iaar vaarwel. Zij werd door burgemeester F. Winkel ge prezen als iemand die zich met name had ingezet voor de plaatselijke middenstand. Ook de leden van Een Zilker Partij (EZP) L. van Schie (12 jaar in de raad) en mevrouw L. Bier- hoff-Bouwmeester (4 jaar raadslid) verdwijnen van het Eoltieke toneel. Volgens Win- el konden zij tevreden zijn over hetgeen zij als belangen groep voor De Zilk hadden weten te bereiken. RIJNSBURG Een in tergemeentelijke werk groep, met onder meer vertegenwoordigers van. de gemeenten Rijnsburg, Noordwijk en Voorhout zal zich gaan buigen over de toekomst van het nieu we tuinbouwgebied Kloosterschuur- Trappenberg. Dit tuin bouwgebied is bestemd voor intensieve glastuin bouw. Momenteel ligt het gebied nog op Rijnsburgs grondgebied, maar een eventuele uitbreiding in de toekomst moet op het grondgebied van Voor hout of Noordwijk plaats vinden. Tn het r»ntwprr>-«!tre#>Vnlan Zuid-Holland West wordt een mogelijke uitbreiding in noordwestelijke en zuidooste lijke richting open gehouden. Momenteel is echter een on derzoek gaande naar de wijze en de richting waarop een eventuele uitbreiding het beste kan plaatsvinden. De gemeen te Rijnsburg wil zich daarom nog niet vastleggen op bepaal de uitbreidingsrichtingen en heeft hiertegen bezwaar aan- rrot<*kPT>rl Ma afronHina van het onderzoek kan pas worden beoordeeld in welke omvang en in welke richting tuin- bouw-technisch gezien uitbrei ding wenselijk is", aldus het Rijnsburgse gemeentebestuur. Het onderzoek wordt overi gens verricht door de stichting Verbetering Tuinbouwstruc- tuur Rijnsburg en omstreken, die ook nauw betrokken is bij de werkzaamheden van de in tergemeentelijke werkgroep. ontwerp streekplan gister avond in de Rijnsburgse ge meenteraad kwam zowel het raadslid J. Bleichrodt (CDA) als het raadslid J. de Mooij (PvdA) met een voorstel tot oprichting van een dergelijke werkgroep. Burgemeester F. Jonkman liet weten dat de eerste stappen in die richting al waren gezet. Hij hoopt dat de werkgroep voor het einde van dit jaar al met conclusies kunnen komon Bouw „Ex Voto 99 wellicht in september van start VOORHOUT De commissie financiën van Voorhout is ak koord gegaan met de subsidie-aanvraag van de stichting „Ex Voto" voor de bouw- en inrichting van een jeugdsociëteit. De Stichting had 58.000 gulden subsidie gevraagd. De initiatiefne mers, ruim vertegenwoordigd op de publieke tribune, hopen in september met „Ex Voto" te starten. Eerst zal echter nog de ge meenteraad hun aanvraag in behandeling moeten nemen. De le den van de commissie waren unaniem van mening dat voor de jeugd van 15 tot 25 iaar de mogelijkheid moet worden geboden in Voorhout een cultureel sociaal trefpunt te bezoeken. Na de liquidatie van de jongerenvereniging Kontakt in 1984 bestaat er in Voorhout geen voorziening meer voor jongeren, waar aktivi- teiten op het gebied van vorming en ontspanning georganiseerd kunnen worden. De hiervoor in het Sociaal Educatief Centrum (S.E.C.) gereserveerde ruimte wordt momenteel niet benut „De investering lijkt verantwoord. Het college heeft vertrouwen in de goede gang van zaken. Mede dankzij de zelfwerkzaamheid van de initiatiefnemers hoeft de verbouwing van het S.E.C. niet zo ingrijpend te zijn. Wel moet een sfeer die de jongeren aan spreekt, worden gecreëerd. Als je de jongeren in het dorp wilt houden, zul ie goede mogelnkheden moeten bieden", aldus bur gemeester M. Th. van de Wouw. Fel verzette de burgemeester zich tegen een suggestie uit de vergadering om het bargedeelte te verpachten aan een commerciële instelling: „De bar is een hulpmiddel bij sociale aktiviteiten en niet andersom", aldus Van de Wouw. De nieuwe sociëteit zal geen concurrerende funktie krijgen ten opzichte van de bestaande horeca bedrijven. Op een vraag van Verdegaal (C.D.A.) of de Stichting het gebouw mag verhuren antwoordde de burgemeester bevestigend. „Al'^en dan. wanneer de gemeente het nie* nodig heeft voor eigen doel-

Leidse Courant | 1986 | | pagina 15