Leiderdorps college nagenoeg ongewijzigd JOUR NAAL IlilHIil Glasbak obstakel voor „fraaie Dorpsstraat" HAZERSWOUDE LAAT ZICH NIET DELEN De Valk mag paarden weiden aan Compierkac „Ander Werk" bezorgt veel Alphenaars tijdelijke baa LEIDEN OMGEVING Auto in de sloot Onderscheidingen voor raadsleden £eidóc6ou*a*it VRIJDAG 25 APRIL 1986 PA< Vier bands in jubilerende Sater LEIDSCHENDAM Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van het open jongerencentrum De Sater aan de Koningin Julianaweg in Leid- schendam spelen vandaag, zaterdag en zondag vier popgroepen. Vanavond om 22.30 uur be gint een show van de Rotterdamse band „I've got the Bullets", een formatie vana negen per sonen, allen ex-ieden van Health Band, Stealer en Gruppo Sportivo. Zaterdag komt „La Peste" vanaf 22.30 uur en zondag zijn er de Haagse band Rub-a-Dub en „The Walkman". Aanvang 20.00 uur. De entree bedraagt voor de dagen respectievelijk zeven gulden vijftig, vier gulden en zes gulden. Op Koninginnedag speelt aan de Koningin Julianaweg de Leidschendamse hard- rockformatie „Ram Air". Aanvang 20.oo uur, entree drie gulden. Woubrugge neemt wegen over van Waterschap WOUBRUGGE Over de overname van enkele wegen zijn de gemeente Woubrugge en het waterschap De Oude Veenen het eens. Al geruime tijd is de gemeente in onderhandeling met het waterschap om de Oudendijkseweg, de A. de Graaflaan en de Leidse Slootweg over te nemen. De laatste twee decennia heb ben die wegen meer en meer het karakter gekregen van een de afkoopsom voor het toekomstige onderhoud. Na enig heen en weer gepraat vond met de voorgestelde 274.000 duizend gulden wel redelijk en unaniem werd besloten B en W te adviseren om de wegen maar bij Woubrugge te voegen. Dit overigens nadat het Waterschap de wegen in goede staat van onderhoud zal Heb ben gebracht. Het inzamelen van klein chemisdh afval begint in Woubrugge ook vaste vormen aan te nemen. Onlangs sprak de commissie ruimtelijke ordening zich uit voor ophalen in de bei de kernen. Gemeentewerken denkt dit te realiseren met een verplaatsbare Ecotainer op een aanhangwagen. De commissie fi nanciën ging akkoord met de kosten, die alles bij elkaar toch wel op 14.000 gulden per jaar komen. NIEUWKOOP Een 54-ja- rige vrouw uit Nieuwkoop is gistermiddag met haar auto in de sloot langs de provinci ale weg beland nadat zij de neus van een andere auto had geramd. Het ongeluk ge beurde op de kruising met de Kennedylaan. Een 66-jarige man uit Nieuwkoop stond op de Kennedylaan, maar de voorkant van zijn auto stond op provinciale weg. Beide automobilisten kwamen er met de schrik vanaf. CDA/VVD weer in Nieuwkoops college NIEUWKOOP Hoewel de officiële verkiezing nog moet gebeuren, is dui delijk dat burgemeester T.R. Seinstra in het nieuwe college van B en W van Nieuwkoop zal worden bijgestaan door door dr. D. Boonstra (CDA) en me vrouw A. A. van der Most-de Ridder (VVD). Beide raadsleden deden al een „contourennota", het licht zien aan waarin de globale lijnen voor het colle- gebeleid in de komende vier jaren wor den uiteengezet. De nota is overigens niet door de burgemeester onderte kend. Het college zal streven naar uitbreiding van de dienstverlening aan de burgers in de vorm van een verlengde open stelling van de gemeentesecretarie op een nader te bepalen dag in de week. Verder neemt het college zich voor de burgers de mogelijkheid te geven om de ruimte die zij hebben in planolo gisch opzicht in een redelijke vrijheid naar eigen inzicht te gebruiken. Ook is het aanstaande college van oordeel, dat door een lokale omroep een bijdrage kan worden geleverd tot verhoging van het welzijn in de gemeente. Men is wel van mening, dat deze lokale omroep niet kan bestaan zonder inkomsten uit lokale reclame. Tenslotte zal het college initiatieven steunen - bijvoorbeeld uit de Rotary-club - om een Fonds te stich ten voor bijzondere noden voor die si tuaties, waarin sociale zekerheidsrege lingen geen uitkomst meer bieden. LEIDERDORP Het Leiderdorpse afspiege lingscollege van VVD, CDA en PvdA is deze week rimpelloos tot stand gekomen. „De onderhan delingen verliepen plezie rig en vlot, hetgeen hoop gevend is voor de komen de vier jaar", aldus het VVD-raadslid W. Schef fer, tevens voorzitter van de overleggroep die het beleidsprogramma voor de komende raadsperiode samenstelde. In het Lei derdorpse college veran dert er vrijwel niets. De wethouders A.H. Meer burg (CDA) en J. Bezemer (PvdA) blijven met nage noeg ongewijzigde porte feuilles op hun plaats, ter wijl mevrouw C. A. Hui gen de plaats van me vrouw I. Gehner als wel zijnswethouder heeft overgenomen. Ook de kleine linkse partijen die geen vertegenwoordiger in het college hebben, D66 en de progressieve combinatie PPR/PSP hebben het beleid sprogramma goedgekeurd. Het feit dat wethouder J. Bezemer na twee jaar de wethoudersze tel zal ontruimen ten behoeve van G. Keiizers leverde bij de onnderhandelingen geen pro blemen op. „Het is eerjijk om van tevoren te zeggen dat je na twee jaar opstapt. De heer Bezemer had net zo goed plot seling kunnen weggaan", al dus de heer Scheffer. De ge meenteraad zal overigens in alle vrijheid kunnen beslissen over de opvolging van wet houder Bezemer. CDA-fractie- voorzitter J. den Boeft had hier bij de onderhandelingen op aangedrongen. Opmerkelijk is verder dat de komende raadsperiode een gedeeld loco- burgemeesterschap zal ken nen. De eerste twee jaar zal wethouder Meerburg optreden als plaatsvervanger van de burgemeester, de laatste twee jaar wethouder mevrouw Hui gen. In het oude college was mevrouw Gehner vier jaar lang loco-burgemeester. De heer Scheffer maakte gisteren duidelijk dat de ervaring van Meerburg bij deze beslissing een rol heeft gespeeld. De samenstelling van de raadscommissies is voor de ko mende vier jaar enigszins ge wijzigd. In plaats van vijf com missies met 12 leden komen er nu drie commissies met 8 le den, te weten bestuurszaken, financiën en onderwijs en twee commissies met 13 leden, namelijk ruimtelijke ordening en welzijn. De fracties dragen de leden van de commissies aan, en zij kunnen zelf uitma ken hoeveel burgerleden en hoeveel raadsleden er in de commissies worden geplaatst. Alle burgerleden worden op 12 mei door de burgemeester beëdigd. Hoewel de verschillende raadsfracties een grote mate van eenstemmigheid over het beleidsplan aan de dag hebben gelegd is er toch een uitzonde ring: het doen van uitspraken door de raad over internatio nale politiek, de mensenrech ten, de bewapening of de eco^ nomische verhoudingen in de wereld. De VVD, die vindt dat dergelijke zaken niet in de plaatselijke politiek thuishoren stemt met dat punt niet in, en de andere partijen hebben die stellingname geaccepteerd. gegeven, maar komende zon dag. Aanvang 16.30 uur. Sociale vorming Gerard Reyngoud houdt maandagavond een lezing over het onderwerp Sociale vorming minstens zo belang rijk als het opdoen van ken nis alleen Aanvang 20.15 uur in de Vrije Kleuterschool aan de Liszthof 90 in Alphen aan den Rijn. Meer infor matie is telefonisch verkrijg baar bij Pim en Joleen Cal- jouw, 01729-8533. Stroopwafels De dorpskern van Zoeter- woud wordt door de werk groep Casa Materna zaterdag voorzien van stroopwafels. Jessie Larive Met de opbrengst van de stroopwafelactie wordt het werkkamp dat in de zomer vakantie zal plaatsvinden ge financierd. Vlooienmarkt Een vlooienmarkt wordt za terdag gehouden van 9.00 tot 14.30 uur in „Don Bosco" aan de Zuidbuurtseweg 58 in Zoe- terwoude. Verkooptafeltjes zijn voor drie gulden te huur. Collecte De collecte voor de Hart stichting die de afgelopen week is gehouden, heeft in Roelofarendsveen en Oude Wetering bijna zesduizend gulden opgebracht. De collec te werd verzorgd door de Ne derlandse Bond van Platte landsvrouwen. Verkenners De Zeeverkenners Sagara Satrya's uit Oegstgeest vie ren morgen hun 40-jarig be staan. Van 11.00 tot 13.00 uur is er open huis aan de Maria- hoevelaan. Om 14.00 uur worden genodigden van Scouting Nederlandsen oyd- leden verwacht. (Jranje- concert Traditiegetrouw verzorgen „Die Blumenlander Musikan- ten", die zich tot voor kort „Sprotbuiken" noemden, een oranjeconcert bij Café-Res taurant M. Hogenboom, Sota- weg 150 in Roelofarends veen. Het concert wordt dit jaar niet op Koninginnedag De Europarlementariër Jessi ca Larive is maandag te gast bij de VVD in Voorschoten. In de koffiekamer van het Cultureel Centrum aan de Marijkelaan 4 spreekt zij vanaf 20.30 uur over de posi tie van vrouwen, onder meer op de arbeidsmarkt. SMDB De Stichting Maatschappelij ke Dienstverlening Bollen streek Verhuist vandaag van de Kanaalstraat naar het oude pand van het arbeids bureau aan de Heereweg 92 in Lisse en is daarom niet bereikbaar. De dienst is van af 28 april tussen 9.00 en 10.00 uur weer dagelijks be reikbaar op 02521-17650. Ook het spreekuur van het Bu reau rechtshulp uit Haarlem verhuist mee. Toneel De Zoeterwoudse toneelver eniging Utopia brengt zater dagavond vanaf 20.30 uur de thriller „Celia" op de plan ken in het Muziekcentrum aan de Schenkelweg. De zaal is om 19.30 uur open. Kaar ten kosten zes gulden per persoon. Pas 65-houders beta len drie gulden en Utopia-le den vijf gulden. Plankenridders Toneelvereniging De Plan kenridders speelt zaterdaga vond het stuk „Wij weten niet alles" van Koos Beswino in het Dorpshuis aan de Dorpsstraat in Aarlander- veen. Aanvang 20.00 uur, en tree f5. ZOETERWOUDE Krijgt Zoeterwoude straks een prach tige heringerichte Dorpsstraat met dorpsplein, een kunst werk en overheersend in dat dorpsbeeld de monumentale hervormde kerk met daarvóór een oerlelijke glasbak. Dat is de vraag waarover de nieuwe gemeenteraad iïch mag gaan buigen. Het hierboven ge schetste beeld is een interpre tatie van de uitleg van burge meester ing. A.J.M. Houdijk op een vraag van het CDA-raads- 'lid J. van der Geest of de glas bak elders geplaatst kan wor den bij de herinrichting van de Dorpsstraat Toen de burgemeester met die vraag werd gekonfronteerd begon hij luid te zuchten. „Het is nauwelijks te voorspellen of het zal lukken dat ding elders te plaatsen", aldus Houdijk. Blijkbaar zijn er al pogingen ondernomen die evenwel op niets zijn uitgelopen. Al gerui me tijd heeft de glasbak een plaatsje vóór de dorpskerk die toch alom bekend staat als hèt monument dat karakteristiek is voor de dorpskern. Ean en ander kwam gisteravond in de raad ter sprake bij de kredie taanvraag om een „omgevings kunstenaar" opdracht te kun nen geven een ontwerp te ma ken voor de Dorpsstraat. CDA'er Van der Geest: „Dat zal geen eenvoudige opdracht worden, want er zijn nogal wat wensen en uitgangspunten waarmede rekening moet wor den gehouden. Wij wachten de uitkomst dan ook met enige reserve af, want wat gaat dat allemaal kosten?" Burgem- neester Houdijk kon hem in ieder geval verzekeren: „De Dorpsstraat zal niet met goud geplaveid worden. Er zal ge werkt worden met traditionele materialen. De straat is toch een visitekaartje voor de ge meente en als die er netjes uit ziet is dat tot vreugde voor ie dereen". De burgemeester voegde daaraan toe dat eerst duidelijk zal moeten zijn hoe de verkeerssituatie in het dorp zal worden alvorens de „omge vingskunstenaar" zijn defini tieve opdracht zal krijgen. En voor het zover is zullen de om wonenden de kans krijgen hun zegje te doen. HAZERSWOUDE Het col lege van burgemeester en wet houders en de gemeenteraad van Hazerswoude maakten gisteravond tijdens de raads vergadering nog eens duidelijk dat zij niet zullen accepteren dat Hazerswoude in het kader van de gemeentelijke herinde ling gesplitst wordt. Volgens de meeste recente herinde lingsplannen worden Koude kerk, Hazerswoude Dorp- en Rijndijk en Benthuizen tot één gemeente samengevoegd. Kou dekerk en Benthuizen zouden liever zien dat Hazerswoude Rijndijk en Koudekerk tot één afzonderlijke gemeente wor den samengevoegd, en Hazers woude Dorp en Benthuizen tot één gemeente. In een reactie aan de provincie hebben deze twee gemeenten dat ook laten weten. Bij mon de van onder andere burge meester drs. J.W. van der Sluijs stelde het gemeentebe stuur gisteravond niets voor een dergelijke gedeelde oplos sing te voelen. „Laat die twee de brug bij Koudekerk er maar komen, dan kunnen ze zich er strijdend over terug trekken". merkte burgemees ter Van der Sluijs op in een re actie op het plan voor een tweede brug dat onlangs door Koudekerk werd gepresen teerd bij de provincie. Hazers woude en de andere betrok ken gemeenten zien vanzelf sprekend het liefst dat de her indeling helemaal niet door gaat. „Maar als het dan toch moet doorgaan, moeten ze de financiële consequenties eerst maar eens duidelijk maken, zodat we ons daarop kunnen voorbereiden", aldus Van der Sluijs. De gemeentelijke herin deling en de gevolgen voor de Rijnstreek komen op 14 mei aan bod tijdens de provinciale commissie bestuurszaken. De gemeenteraad ging gister avond nog akkoord met een wijziging van de algemene po litieverordening waarmee het hélen van gestolen goederen wordt aangepakt. Hazers- woudse ondernemers worden daardoor verplicht gekochte, ingeruilde of in bewaring ge nomen goederen te registeren, alsmede de naam en adres van degene van wie deze goederen afkomstig zijn. Het raadslid K. Dekker (D66) vond die bepa ling een inbreuk op de privacy en een belasting van de mid denstanders. „Moet je dan voortaan je paspoort meene men als je een ring gaat ko pen", vroeg hij zich af. Burge meester van der Sluijs ver klaarde dat het in eerste in stantie ging om tweedehands goederen. „Het aanscherpen van de APV op deze manier is een voortreffelijk middel om inbraken en diefstallen tegen te gaan. De politie krijgt daar door veel meer greep op dit soort zaken. In Groningen is met vrijwel identieke bepalin gen de diefstal van gouden en zilveren sieraden sterk terug gedrongen. Een gemotiveerde dief krijgt toch wel wat hij wil. Maar hij moet het kwijt, en dan gaat het een bepaald cir cuit in. Als je dat circuit aan pakt schrik je de dieven af, zo is gebleken. Voor de detail handel is het maar een geringe overlast", zo stelde hij.JJet ge meentebestuur nam gister avond afscheid van de raadsle den C.J Kerkvliet (CDA), J.W J. Rietveld (CDA), J.F.B. Schupper (VVD en K.H. Dek ker (D66). Nieuw postkanr in Nieuwkoop ij aan Achterweg^ NIEUWKOOP kantoor van NieuwkiT uit de dorpskern gaan i i nen. Er moet een nieuj/ toor komen, waarvoor i rein benodigd is van 9|J kante meter. VanwegeL blieksfunctie is uitgezifl een lokatie, die zo dich* lijk bij de kern ligt. Da het oog gevallen op hei ge parkeerterrein aan <L terweg onder de KolfbL» gemeenteraad stemde f* teravond mee in om d| voor benodigde grond 247.000 gulden te vej^ aan de Staat der Nedeijjg Tevens werd een plant voórbereidingsbesluit L fen. e Raadslid H. Bos (Pvd/u! erop, dat met de bouw JL nieuw postkantoor de1(j lijkheid van een veu sontsluiting vanaf de straat naar de Achtervj eens kan worden gefru s Het is een wens van zi j tie, waarvoor al ja n wordt geijverd, om j] keersstroom op de Dor r via de Kolfbaan af te naar de Achterweg. manier zou de dorpskeik nen worden ontlast, h meester mr. T.R. Seinstf zekerde dat met de boiL het postkantoor op hetL aan de Achterweg de: j lijkheid om een dergelijk keersontsluiting tot stjj] brengen niet moeilijkei&t dan nu al het geval is. l W. Koole (Fractie NiL' treurde het verdwijnL' het postkantoor uit deL kern. Hij herinnerde eraan, dat het hebben r postkantoor op dit pul tijds bij het „dorpske juist zo belangrijk were vanwege de publieks „De dorpskern moest vendigd worden en 1 eens wat er de laatste beurt", aldus het raads vrouw G.M. Slaj (PvdA) informeerde r toekomstige bestemmi het huidige postkanto eigendom is van de ge Zij zag het graag een krijgen als wereldwirtj tweedekans-winkeltje. I; gemeester kon hiervor geen toezeggingen doen H.Bos, het scheidende Nieuwkoopse CDA-raadslid, is sinds gisteren ereburger van zijn gemeente. ZOETERWOUDE/NIEUW - KOOP/ALPHEN AAN DEN RIJN Diverse trouwe raadsleden namen gister avond afscheid als raadslid. In Zoeterwoude en Nieuw koop werden daarbij onder scheidingen uitgereikt. Kees Straver, het Zoeter woudse gemeenteraadslid voor de Vrije Lijst dat na 24 jaar afscheid heeft genomen van de dorpspolitiek is gister avond kopinklijk onderschei den. Hij werd Ridder in de Orde van Oranje Nassau en ontving de bijbehorende gou den medaille uit handen van burgemeester ing. A.J.M. Houdijk. Het scheidende raadslid was er „sprakeloos" van, iets dat hem in de perio de van 24 jaar raadslidmaat schap nooit eerder was over komen. In totaal namen gisteravond zes raadsleden afscheid. Bij het CDA vertrokken de he ren J. van der Geest, G. Belt en J. Laman (2 jaar), bij Pro gressief Zoeterwoude fractie voorzitter F. de Graaff en bij' de VVD keert fractievoorzit ter P. Kremer niet tereug. Het Nieuwkoopse raadslid H. Bos (CDA) werd door burge meester mr. T.R. Seinstra eerst benoemd tot ere-burger van de gemeente Nieuwkoop. Hij ontving de bijbehorende erepenning en zijn ere-bur- gerschap wordt aangetekend in het „Ereboek der gemeen te Nieuwkoop". De heer Bos, geboren op 13 augustus 1918 in Zevenhoven, werd op deze manier in het zonnetje gezet. Hij is onder meer vele jaren actief als bestuurslid van de stichting bejaardenhuis 't Koetshuis (circa 36 jaar), van de speeltuinvereniging zuid einde vanaf de oprichting in 1966, als kerkmeester van de R.K. Kerk (circa 20 jaar) en als raadslid in de jaren 1958 tot 1962 en van 1978 tot 1986. Tevens was de heer Bos in 1978/1979 wethouder van de gemeente Nieuwkoop. In verband met zijn leeftijd heeft de heer Bos zich niet meer beschikbaar gesteld voor een nieuwe periode als raadslid. In Alphen aan den Rijn werd ook een onderscehiding uit gereikt aan de 67-jarige J.Plompen (CDA), de nestor van de raad. Plompen is 12 jaar raadslid geweest. Voor zijn verdiensten in de ge meenteraad werd hij door de burgemeester onderscheiden met de eremedaille van de gemeente in zilver. Op de medaille staat de tekst „op vele terreinen opbouwend bezig" en dat kenmerkte Plompen, aldus de burge meester. ALPHEN AAN DEN RIJN Voor acht ge meenteraadsleden was het gisteren de laatste keer dat zij in hun functie als raadslid mee konden be slissen over het wel en wee van de gemeente. Dat weerhield hen er niet van, om nog een aantal beslis singen te nemen en daar goed over te debateren. Belangrijk daarbij was de verkoop van een stuk grond aan de Compierkade aan De Valk BV, de maatschappij die eveneens Avifauna en de bijbehorende manege exploi teert. Het ging hier om een bijna 55.000 vierkante meter stuk grond waarmee de ge meente al lang loopt te leu ren. Grond die volgens het bestemmingsplan een agrari sche bestemming heeft en moet behouden. De Valk wil de grond gebruiken voor het weiden van de manegepaar- den. over bij sommige raadslet De grond ligt namelijk langs het tracé van Rijksweg 11 en er werd gedacht dat in de toekomst die agrarische be stemming wel eens veran derd zou moeten worden, bij voorbeeld voor een hotel. Zo wel de wethouder van het grondbedrijf als de w der ruimtelijke ordeni streden dit. Zij meend de raad hierover alti laatste woord zal hebl over de bestemming y grond moet beslissen. Uiteindelijk was de me heid van de raad vq[( verkoop gezien het fe er geen andere gega^ voor de grond waren, i" de CDA'er B.C. Kop bleef er samen met de SGP/GPV-combinatie i PSP tegen. Kortman nf dat het weiden van p« op dat stuk grond niet kig was, niet voor dt den omdat de grond t< was en omdat „boerenll boerenhand moet bij te* De andere tegenstem vonden de verkoopprijj laag en vonden de gajl over de bestemming tql Na de eigenlijke vergal; nam de burgemeest$ scheid van de raad^ H.G.M. van der Zl (PSP), H.C. Brand f GPV/RPF), B.J. St<* (D66), J.A. Wieringa (V J.D. Vrij (CDA), W, Brenk (CDA) en J. P1<L (CDA). Voor elk van tredende leden had Ij meester Paats een wooij waardering. Brand in lakbak NIEUWKOOP De brandweer moest er gistermiddag f pas komen om een brandje in een lakbak van een staalcotf tiebedrijf aan het Zuideinde te blussen. De brand is orj door een overspringende vonk. i ALPHEN AAN DEN RIJN Veel inwoners van Alphen zijn in de afgelopen drie jaar aan tijdelijke vrijwilligersbaan geholpen via het gemeentelijke project „Ander Werk". In totaal was het aantal deelnemers vorig ja waren er 307 banen beschikbaar. Dat staat in het jaarverslag van „Project Ander Werk" over 1985. Volgens dit verslag vervult het project, dat zorgt voor bemiddeling tussen mensen zon der werk en instanties die tijdelijk een onbe taalde vacature hebben, een goede taak. „Meer dan ooit is het nodig dat werklozen niet buiten de maatschappij komen te staan", meent projectcoördinator Dick Hoedeman. „Ondanks de daling van het aantal werklozen in deze re gio is het nodig extra aandacht te geven aan mensen zonder baan en mag de gemeente zeker niet accepteren dat veel jongeren zich instellen op blijvende werkeloosheid'zegt Hoedeman. Vanuit een tijdelijke vrijwillige baan met be houd van uitkering, komt het regelmatig voor dat een vaste betaalde baan gevonden wordt. De mensen die via Ander Werk werkten, kwa men weer in het arbeidscircuit en bewezen dat ze alles wilden aanpakken. Daarom is het zaak verder te gaan met het project. De gemeente moet daarin een financiële zekerheid geven, want nu draait het project op steeds eenmalige subsidies hetgeen geen ideale situatie is, aldus Ander Werk in het jaarverslag. In 1985 werd weer hard gezocht naar nieuwe banen voor de vrijwilligers. Die werden onder meer gevonden in de Sportvacaturebank, een gezamenlijk initi atief van Ander Werk en de Alphense sport raad, waarbij vrijwilligers ingezet worden in het kader van verenigingen. Er werden „ba nen" bij die verenigingen in het leven geroe pen. Nu bestaan er plannen voor de ontwikke ling van een Gildeproject, waarvan het doel is dat mensen van 50 jaar en ouder hun kennis en ervaring ter beschikking stellen aan plaatsge noten. Het bestuur van het Overlegorgaan Sa menwerkende Ouderenbonden is inmiddels op dit spoor gezet. Ook zijn er plannen voor een project Slachtof ferhulp en om deskundigheid die er is onder de leden van serviceclubs als Lions en Rotary aan te wenden. Daarnaast is men bezig met een on derzoek naar mogelijkheden om bij de buurt huizen te starten met projecten ter versterking van de buurteconomie. Gedacht wordt aan za ken als onderlinge dienstverlening, ruiling en het activeren van bepaalde groepen, waardoor een buurt leefbaarder wordt, de koopkracht stijgt en de persoonlijke vaardigheden van be volkingsgroepen benut worden. Een onderwerp dat bijzonder aansloeg was het project alterna-. tieve dienstverlening waarmee in 1984 el gin werd gemaakt. Dit houdt in dat mensj een strafbaar feit hebben gepleegd, in van gevangenisstraf, nuttige werkzaam? voor de maatschappij moeten verrichten.' een experiment van de reclasseringsraad,[ bij Ander Werk projectverschaffer en beif laar is. Het project slaat aan en krijgt V voet aan de grond. De indruk bestaat dal jaar steeds meer een beroep gedaan wo doorverwijzing naar projectplaatsen. Bij Werk meent men echter dat de houding werkende maatschappij tegenover de vi gers moet veranderen. De vrijwilligers v nog wel eens gezien als loopjongens vo( betaalde kracht. De positie van de vrijw is, hoewel men hetzelfde werk doet, dan, lijkwaardig aan die van de beroepskrach

Leidse Courant | 1986 | | pagina 12