!eidóc Sou/tont De Nobel vertrekt van Zoeterwoudseweg U houdt a STAD OMGEVING ALLER LEI(DS) Korendag Prijswinnaars efinitief akkoord ssen PvdA, VVD Links Leiden Verkeersspreekuur voorziet in behoefte Stroom Zuid-Holland na fusie goedkoper VRITDAG 25 APRIL 1986 PAGINA 11 Leidse npcipatieraad 14, __EN De Leidse vrouwen- jtpaties zijn deze week nog (ckoord gegaan met de op- ig van een Leidse Emanci- riad. Deze raad zou het col- jn B en W en de gemeente- .-♦ngevraagd adviseren over l. jpatiezaken. Het idee van naneipatieraad is afkomstig j ^t college. Tijdens een deze gehouden informatie- 1 bleek dat er bij de vrou- ^feanisaties nog veel vragen "Then over de taak en de sa mpling van de emancipatie- k.lVethouder H. van Dongen een volgende bijeenkomst "3en de twijfels bij de vrou- ganisaties weg te nemen. Burgemeester C. Goekoop gaf gistermorgen om kwart voor tien het officiële startsein voor een dag vol gezangen. In de Stadsge hoorzaal werd namelijk de jaarlij- ke Leidse Korendag voor ouderen gehouden. Deze dag wordt nu al weer tien jaar georganiseerd door de verschillende dienstencentra in de stad en de belangstelling neemt elk jaar nog toe. Ook gis teren was de belangstelling weer groot. Maar liefst twaalf koren uit Leiden en omgeving werkten aan de Leidse Korendag mee. De ge zangen werden afgewisseld met een volksdansoptreden. toneel stukjes, gymnastiek en instru mentale muziek. Vernieuwd Studium Generale: „Elite kweken' LEIDEN „Het Studium Generale moet een elite van wetenschappers en studenten kweken, een elite die verder wil kijken dan haar eigen vakgebied groot is. Het Studium Generale is een symbool voor de vertegenwoordiging van de universiteit in de maatschappij. Ik hoop dat de besturen van universiteit en faculteiten be seffen hoe belangrijk een goed functionerend Studium Generale is. Het gaat om de plaats van de universiteit in de cultuur". Met deze woor den opende oud SG-voorzitter de theoloog prof. Berkhof gistermiddag een receptie ter gelegen heid van de grondige reorganisatie van het in stituut Studium Generale. Deze reorganisatie heeft een einde gemaakt aan een crisissituatie die jaren heeft geduurd. De moeilijkheden ont stonden door onduidelijkheden in de bevoegd heden van twee begeleidende commissies en het Vormingswerkcentrum waaronder de com missies ressorteerden. Er werd zelfs een mede werker ontslagen. Sinds ruim een half jaar worden de activiteiten van het SG bedacht en uitgevoerd door een Bureau, onder leiding van Rob Wiche, en een begeleidingscommissie, on der leiding van prof.dr. H.Terborgh-Dupuis. De- commissie komt een keer per maand bijeen en er hebben per faculteit een docent en een stu dent zitting in. Een van de toekomstplannen is om studenten studiepunten te geven voor het deelnemen aan activiteiten van het SG, iets dat ruim een jaar geleden ook door de universi teitsraad is voorgesteld. Zoals bekend organi seert het SG regelmatig (series) lezingen, soms over actuele onderwerpen, die dan heel toepas selijk „actualiteitencolleges" heten. De bijeen komsten zijn voor ieder toegankelijk en gratis. Mishandeling in snackbar LEIDEN Twee Leide- naars, allebei 25 jaar oud, zijn gisteravond rond elf uur wegens mishandeling op de Korevaarstraat aan gehouden. De twee maak ten in een snackbar aan de Korevaarstraat ruzie met een 23-jarige man uit Zoe- terwoude. Er ontstond een handgemeen waarbij de Zoeterwoudenaar letsel aan borst en hoofd opliep. Hij is naar het Academisch Zie kenhuis Leiden gebracht. Een bezoeker die hem te hulp schoot kreeg ook klap pen. tVERLAST OMWONENDEN VOORJAAR 1987 DEFINITIEF VOORBIJ 'i' 59 n a, gJIDEN Het bedrijf Nobel vertrekt van Zoeterwoudseweg. De eente en de hande- Jr in lompen, oud pa- ^lr en metaal hebben ïi^reenstemming be- _kt over verhuizing par een nieuwe hal, die ^st de Groenoordhal- j zal worden gebouwd, ^het gebied „De Hal- -.i". De Nobel en de ge- jente hebben nog geen ^tracten ondertekend, 6(ar wel ligt er een in- -(tieverklaring. rn—mÊÊmÊmmÊÊ—^m Met bouw van de nieuwe hal wordt na de zomer begonnen en de bedoeling is, dat het bedrijfspand in het voorjaar van 1987 in gebruik wordt genomen. De hal wordt ge bouwd op een stuk grond dat door de gemeente in erfpacht wordt uitgegeven. Wat er met de huidige gebouwen van De Nobel aan de Zoeter woudseweg gaat gebeuren, is nog onduidelijk. Volgens de intentieverklaring neemt de gemeente de lopende huur contracten van De Nobel over. De gemeente moet dus op zoek naar een nieuwe huurder voor de Zoeter woudseweg. Wethouder J. van Peters van ruimtelijke ordening en mi lieu zegt zeer gelukkig te zijn met de overeenkomst die met De Nobel wordt afgesloten. „Een mooi resultaat", aldus de wethouder. Hij wijst erop dat de overeenkomst moge lijk is, omdat de gemeente zelf een flink bedrag op tafel legt om de nieuwbouw en de verhuizing mede te bekosti gen. Om welk bedrag het gaat, wil Peters niet zeggen. De overeenkomst tussen De Nobel en de gemeente moet vooral voor een aantal bewo ners van de Zoeterwoudse weg een welkome medede ling zijn. Jarenlang hebben zij met allerlei juridische pro cedures geprobeerd het be drijf weg te krijgen. Zij zou den vooral veel last hebben van het lawaai, dat de firma zou veroorzaken. Ook de ge meente lag jarenlang met De Nobel in clinch en daarbij ging het om het naleven van de hinderwetvergunning. Een aantal maal werd een dwangsom aan De Nobel op- De gemeente probeert overi gens nog twee bedrijven in Leiden uit oogpunt van mi lieubescherming te verplaat sen. Gijzenij (aan de Zijloe ver) en de Beton Mortelcen trale (ook Zoeterwoudseweg). Probleem in beide gevallen vormen de financiën. De ge meente had een gesprek met minister Winsemius van mi lieu over de betoncentrale gevraagd in een poging geld los te krijgen, maar deze is daar tot dusver niet op inge gaan. „We hebben te horen gekregen dat de stukken worden bestudeerd", aldus wethouder Peters. De drie winnaars van de Leidse Courant Paasvignettenpuzzel hebben gisteren in hotel Nieuw Minerva in Leiden hun prijzen in ontvangst genomen. H. van der Ven (rechts), hoofdvertegen woordiger van de Leidse Courant reikte de prijzen gistermorgen uit. Mevrouw J. de Hoop-van de Bij (rechts) uit Leiden won de eerste prijs. Zij kreeg een fototoestel. De tweede prijs ging naar F. Versteegen (midden) uit Zoeterwoude. Hij ontving het gourmet-stel. De derde prijs, een wijnpakket, werd door P. van Tol (links) uit Oegstgeest in ontvangst genomen. LA MAR WETHOUDER EN H. de la Mar wordt wethouder voor de e van Links Leiden in een nieuw college van VVD en Links Leiden De drie partijen sloten niddag hun onderhandelingen af met een defini- kkoord. Er werden nog wat kleine wijzigingen bracht in de verdeling van de portefeuilles van ren wethouders. De fractie van de PvdA ging gis- j>nd unaniem akkoord met het bereikte resultaat. Mar was samen met R. van Lint kandidaat voor het wet- rschap. De laatste heeft zich vrijwillig terug getrokken. Van Lint heeft meegespeeld dat hij reeds over een aan- ilijke baan beschikt terwijl De la Mar werkloos is. De toe- ige wethouder heeft altijd gesteld dat hij voor het goed lien van het raadlidmaatschap geen tijd over hield om een ■e vervullen. Ihiddag zijn de drie partijen overeen gekomen nog enkele Ingen in de portefeuilleverdeling aan te brengen. Links kreeg daarbij de beschikking over de Stichting Welzijn ■Indicatiecommissie bejaarden. Aan de VVD werd op het moment groenzaken toegevoegd terwijl milieuzaken te- lar de portefeuille ruimtelijke ordening werd gehaald. Ook ingestemd met het aantrekken van een zevende wethou- en wens van de VVD). Aan het verzoek van Links Leiden ize te bekostigen door de andere wethouders-salarissen te ;en, werd niet voldaan. rond vellen de leden van de PvdA in 't Parlement het de- |ve oordeel over de beoogde coalitie. jthoudersverdeling in het nieuwe college ziet er als volgt ^prdewijk (PvdA): financiën, personeel en organisatie. *ters (PvdA): ruimtelijke ordening, openbare werken, stad- •uwing, verkeer en vervoer en milieuzaken. [jan Dongen (PvdA): onderwijs, deel samenlevingsopbouw, .'ipatie en minderheden. 'esselaar (PvdA): volkshuisvesting, sport en recreatie, ase (VVD): economische zaken, bedrijven, energie en be- jjke zaken. iuijers (VVD): volksgezondheid, cultuur, groen, reiniging Drlichting. tja Mar (LL): sociale zaken, maatschappelijke dienstverle- Hleel samenlevingsopbouw en woonwagen- en woonboten- Een gevaarlijke verkeerssituatie. Een fietser rijdt de Kagerstraat vanaf de verkeerde kant in. Tij dens het verkeersspreekuur kunnen inwoners van Leiden de gemeente attent maken op zulke situ aties. LEIDEN Gevaarlijke kruis punten, te smalle fietspaden, het ontbreken van trottoirs of te hard rijdende auto's in de straat. Met deze klachten kun nen Leidenaars zich sinds 11 maart naar het „Verkeers(vei- ligheids)spreekuur" van de ge meente Leiden begeven. Een ambtenaar van de directie ver keer staat de klagers iedere woensdag tussen half elf en twaalf uur te woord, noteert de klacht en onderzoekt of de beklaagde verkeerssituatie verbetering behoeft. Volgens J. Verwoerd van de directie verkeer van de ge meente biedt de mondelinge behandeling van klachten voordelen. „In de eerste plaats kunnen we eenvoudige voor zieningen, zoals paaltjes op het trottoir of het ophogen van een verkeersdrempel, snel toe zeggen. We gaan dan wel even ter plaatse kijkèn. Ten tweede kunnen we de mensen meteen uitleggen waarom een bepaald verzoek moet worden afgewe zen. We laten bijvoorbeeld te keningen of een luchtfoto zien. De mensen zijn over het alge meen te spreken over het feit dat ze op deze manier infor matie krijgen. Het verkeers- veiligheidsspreekuur voorziet in een behoefte". Het komt voor dat klagers de gemeente wijze op gevaarlijke situaties die bij de directie ver keer al bekend zijn. Verwoerd: „Iemand had aanmerkingen op de verkeerssituatie op he. kruispunt Kagerstraat/Rijns- burgerweg. Daar fietsen scho lieren regelmatig de Kager straat in, terwijl dat vanaf het kruispunt niet mag. We heb ben echter al plannen klaar liggen om die situatie te ver anderen. Begin volgend jaar zullen we daar een aparte strook voor fietsers aanleggen. Ook wordt er een baan vrijge maakt voor de bussen, die uit de richting Oegstgeest ko men". Tot nu toe hebben ongeveer tien klagers zich op het ver keersspreekuur gemeld. Het spreekuur neemt voor een deel de taak over van de Ver- keerswerkgroep, waarin ook politie en brandweer verte genwoordigd zijn. De werk groep behandelde klachten die telefonisch binnen kwamen en schriftelijke vragen aan het college van bestuur. Verwoerd had eigenlijk op wat meer respons gerekend. Wan neer het spreekuur niet aange kondigd is in de gemeentelijke advertentie, is de belangstel ling minimaal. „Aan de andere kant zijn we ook niet blij met een gang vol wachtende men sen. Het is natuurlijk de be doeling om mensen te helpen. Wanneer veel inwoners met klachten komen, duurt het weer een tijd voor ze een reac tie krijgen", aldus Verwoerd. Warmond wil alternatieven voor raadhuis WARMOND De Warmond- se gemeenteraad wil dat het college alternatieven uitwerkt voor de uitbreiding van het gemeentehuis. Het college van Ben W legde de raad gister avond één voorstel voor. Dat behelst de bouw van een nieu we vleugel aan het raadhuis. Daarin moeten het archief en de woningstichting Warmunda worden ondergebracht. Op de tweede verdieping zou dan ruimte voor onder meer een kantine en spreekkamers zijn. Zowel de VVD als Progressief Warmond kwamen gister avond met nieuwe ideeën. W. de Vos (VVD) verzocht het college het plan uit te werken om het oude gedeelte van het raadhuis af te breken en er een nieuw gebouw met een kelder voor in de plaats te zet ten. Th. Duijnhoven stelde voor om de uitbreiding te be perken en geen ruimte te laten voor kantine en spreekka mers. Hoewel burgemeester me vrouw G. Hendrickx betoogde dat die mogelijkheden door het college onderzocht waren en vooral het plan van de VVD te hoge kosten met zich mee zou brengen, wilden de fracties toch graag dat het col lege de mogelijkheden nog eens naast elkaar op papier zet. Burgemeester Hendrickx was duidelijk verbaasd over de stellingname van de raad. „De plannen zijn in de com missie openbare werken be sproken. Toen bent u akkoord gegaan. Alles wat u nu op werpt, had u toen ook kunnen zeggen". De raad wilde voorlo pig wel akkoord gaan met een kredietaanvraag van 50.000 gulden voor een interne ver bouwing in het raadhuis. i|B in ^edermelk SN/ZEIST In de moe sik van Nederlandse ten zit ongeveer even- 'CB als in de melk van en in de Verenigde Sta- lit heeft een onderzoek rf Leidse universiteit uit- De resultaten wer- Janmiddag bekend ge- 2 tijdens een bijeenkomst ist. Meer dan honderd ïonsters uit Leiden en 'ing zijn geanalyseerd. een slecht afbreekbare le de mens via het voed- iieemt en voor een groot Opslaat in vetweefsels., ■Irmelk is een superieure llg^voor babies conclude- J onderzoekers. Vergele- let volwassen voedsel als •jlk, bevat het echter vrij PCB. Nader onderzoek ne mate van schadelijk en PCB in moedermelk ten. Fancy Fair De protestant christelijke ba sisschool De Springplank aan de Sumatrastraat houdt mor gen haar jaarlijkse fancy fair. Tussen 10.00 en 14.00 uur zijn er op het schoolplein tweede hands spulletjes, speelgoed en snoep te koop. Massattack De Nederlandse heavy-metal band Massattack heropent morgen met een hardrocka- vond in het verbouwde Bree- huys aan de Breestraat 19. De zaal gaat om negen uur open. Een toegangskaartje kost vier gulden, maar bezitters van een pasje komen er voor een rijksdaalder in. Scholierencafé Het Scholierencafé aan de Koppenhinksteeg houdt van avond 25 april vanaf acht uur een discussie-bijeenkomst over „Politiek bemoeit zich met jongeren dus waarom zul len jongeren zich niet met po litiek bemoeien?". Jan van Galen De Jan van Galen-Groep Lei den houdt morgenmiddag van één tot vier uur open huis om het 40-jarig jubileum te vie ren. De groep bestaat uit wel pen, zeeverkenners en een Wilde Vaart. Burgemeester C. Goekoop geeft om één uur het startsein voor een sponsor loop. De activiteiten worden gehouden aan het Marowijne- pad (bij de Zijlbrug). Folkloredag Het Vlietcomplex aan de Voorschoterweg staat morgen geheel in het teken van de Yoegoslavische folklore. Van twee uur 's middags tot elf uur 's avonds kan men dans lessen volgen en optredens zien. Na de avondmaaltijd volgt van acht tot elf uur een grote volksdansinstuif. De deelnamekosten bedragen twaalf gulden vijftig per per- Imperium Imperium speelt op zondag 27 april een extra voorstelling van „Hedda Gabler" van Ib sen in het microtheater aan de Oude Vest 33e. De voor stelling begint om half negen. Poedel Het Radio Blazersensemble en het Muziekschoolorkest geven zondagmiddag 27 april een concert in De Regenboog aan de Watermolen 1. Het Mu ziekschoolorkest komt pas in het slotstuk van dit concert, dat om vier uur begint, aan de orde. Toegangskaarten kosten vijf gulden per stuk en zijn verkrijgbaar bij de muziek school aan het Rapenburg 22 of aan de zaal. Ratel Werkgemeenschap Je Ratel houdt zondagochtend 27 april in het Volkshuis aan de Apo- thekersdijk 33 zijn ledenver gadering. De bijeenkomst be gint om half elf. Swift Toerfiets vereiniging houdt zondag zijn traditionele oran- jetocht over 25 of 50 kilome ter. Het vertrek is tussen half elf en twaalf uur bij het club huis De Bult in Roomburg. Scholingsa vond De Boycot Outspan Actie houdt op 27 april een scho lingsavond. De directeur van het Afrika-Centrum Sivos te Cadier en Keer spreekt over het verhaal van Afrika (sla vernij, kolonealisme, neokolo- nealisme, racisme). Plaats van handeling: het BOA-kantoor, Oude Vest 79. Aanvang: acht Muziekles De Leidse Harmoniekapel be- gint een nieuwe serie muziek lessen voor leerlingen vanaf 12 jaar oud. Belangstellenden kunnen kiezen uit diverse in strumenten. Een instrument kan eventueel door de vereni ging in bruikleen worden ge geven. De lessen hebben plaats op woensdagmiddag en worden gegeven in het repeti tielokaal in het jeugddorp aan de Voorschoterweg. Inlichtin gen zijn verkrijgbaar bij: P.J. van Zijp, Hugo de Vriesstraat 11, Leiden (071-132654). ADVERTENTIE Snuffelmarkt met leuke attracties Ook voor de twijfelaars en de mensen die er nog nooit zijn geweest is er nu een aantrekkelijke vlooien markt. De Zuid-Hollandse Snuffelmarkt is met 500 deelnemers de grootste van de regio. Bovendien is er een leuk attractieprogram ma met voor de kinderen Suske en Wiske in levende lijve en de clown Chappi Chappo. Verder is er een optreden van de groep Sistrum. Zodat de Snuffel markt voor iedereen een bezoek waard is. Al was het alleen maar voor de tiendui zenden koopjes op de 500 stands. De grootste vlooien markt van de regio is op 30 april (Koninginnedag) in de Groenoordhallen te Leiden van 9.00-17.00 uur. Entree: 4.- en 2.50 LEIDEN Het nieuwe NV Elektriciteitsbedrijf Zuid-Hol land (EZH) lijkt een feit. De Algemene Vergadering van Aandeelhouders van de huidige EZH heeft zich uitgespro ken voor fusie. Het is niet uitgesloten dat door deze fusie de stroomprijzen in Zuid-Holland gaan dalen. Nadat eerder de raad van commissarissen van EZH en de provincie Zuid-Holland zich achter de plannen hadden ge schaard, is nu de weg vrij voor de ingrijpende wijziging in de stroomproduktie- en distributie. Met de nieuwe NV, waarvan ook het Energiebedrijf Rijnland deel gaat uitma ken, krijgt Zuid-Holland het grootste produktie- en trans portbedrijf voor elektriciteit in het land. De fusie kan leiden tot een slagvaardiger en efficiënter op treden met als gevolg een geringere kans op storingen en het aanhouden van een lagere reserve aan produktievermo- gen. De reorganisatie moet 1 januari 1987 zijn afgerond. Met de vakbonden is overeenstemming bereikt over een sociaal plan en gedwongen ontslagen zullen er niet vallen. et deze fantastische, stevige kranteparaplu, die u van ons ca deau krijgt wanneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft. De nieuwe abonnee wordt hartelijk verwelkomd: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Nol I Nat Noteer als nieuwe abonnee ingaande. Naam: Postcode/plaats: Telefoon:(voor controle bezorging) Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnement betaald per 0 maand automatisch ad f 22,49 0 kwartaal per acceptgiro ad f 67,43 Stuur als dank de kranteparaplu aan: Kaam: Adres: Postcode/plaats Stuur deze bon ingevuld aan de Leidse Courant Antwoordnummer 998, 2500 Vd Den Haag (postzegel betalen wij). wts* -\« Ccidóc Commit

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11