VPRO gaat optornen tegen Vrije Geluiden verlies van tientjesleden )IO/TELEVISIE ZeidóaQouxarit WOENSDAG 23 APRIL 1986 PAGINA 11 jgelse zenders iet teken i wk-snooker iEN Steve Davis, Den- 'aylor. Cliff Thoburn en Meo. Het zijn namen die ergrote meerderheid van Nederlanders helemaal leggen. In Engeland zul- deze mannen miljoenen rs de komende twee we- 1 it aan de zender BBC 2 3(1 teren Het Engelse volk rS elemaal niets missen van jgl, wereldkampioenschap «moker Iedere bekabelde is ijker zal wel eens een kor- ts van het spel (de Engel- ra, ooemen het een sport) ino en opgevangen. unst van „snooker" is om '7' de witte speelbal de rode 161 n in de gaten aan de rand de speeltafel te depone- t|t Iedere keer dat een rode »ti n zo'n gat verdwijnt levert één punt op. Nadat een bal „gepot" is, moet de r een gekleurde bal in ooijgat laten verdwijnen. Daar «meer punten mee te ver- Ml in' V0°r ZWarte (al| t de biljarter zeven pun- >Ci De roze levert zes punten 30 |e blauwe vijf. de bruine de groene drie en de gele te( punten. Steeds als zo'n >urde bal in een gat is rEi wenen, wordt-ie weer op t« igen vaste plek terugge- Het systeem is nu duide- roc*e ballen en gekleurde en om beurten worden »t". *Hille rode ballen van tafel verdwenen, moet de spe- 75| |e gekleurde ballen in de 151 deponeren. Eerst de "El Bh met de laagste waarde, 'y1 «varte dus het laatste speler achterstand in tii en heeft, moet hij probe- njn tegenstander in moet eden te brengen. Hij kan toen door de witte speel- to achter een andere ge- de bal te manoeuvreren 54de opponent met rechts- wo een rode bal kan raken. to 'n geval is sprake van een iker". Publiek en tv-com- ^latoren raken over het al ien in exstase wanneer zo- 'ei lukt. Onbetwist favoriet 12J de titel is ook dit jaar Steve Davis, die vorig Bn finalist was en het jaar voor de titel bemachtigde. 27kan de vergelijking met de aliude Björn Borg gemakke- doorstaan. Anderen moe- 1 jin de categorie outsiders 45pgschikt worden. Daarbij as)n jongeren als Niel '^ds. Jimmy White en Tony ^rfwles, maar ook de Cana- 15 Cliff Thoburn is in dit looi altijd op zijn best. kei deze week overdag en 00 md in op BBC 2 en deze rten trekken aan u voorbij. 45 WILLEM SPIERDIJK Educatieve tv-programma's voor onderwijs HILVERSUM De NOS en de omroepinstellin gen voor onderwijs zullen hun educatieve tv-pro- gramma's beschikbaar stellen aan instellingen op het terrein van onderwijs en vorming. De NOS, Feduco, Teleac, RVU en NOT, hebben daartoe een overeenkomst gesloten met het Nederlands Bibliotheek- en Lectuur Centrum (NBLC), het Nederlands Instituut voor Adiovisuele Media en de Stichting Film en Wetenschap. Deze laatste drie organisaties zullen zorgdragen voor de distri butie van het televisiemateriaal. Door een bunde ling van programmaleveranciers aan de ene kant en distributeurs aan de andere, wordt een eind ge maakt aan de ondoorzichtigheid in het hergebruik van educatieve programma's en wordt tevens voorzien in een maatschappelijke behoefte, aldus de NOS Tweede Deense tv-net met reclame KOPENHAGEN De Deense politieke partijen zijn het in beginsel eens geworden over de opzet van een tweede tele visienet. De zender zal voor tweederde gefinancierd wor den met reclameboodschap pen. Op het bestaande televi sienet in Denemarken is geen reclame toegestaan. De adver tenties zullen beperkt blijven tot een blok van 15 minuten, dat gescheiden zal worden ge houden van de programme ring. Reclame voor alcohol, ta bak, geneesmiddelen en eco nomische, religieuze of politie ke organisaties zal verboden zijn. Twee nieuwe chefs bij NCRV HILVERSUM Drs. Fred van de Graaf (35) is benoemd tot hoofd van de nieuwe afdeling lichte muziek en jongeren van. de NCRV-radio. Voorts is Govert van Brakel (36) benoemd tot hoofd van de eveneens nieuwe afdeling gevarieerde en culturele programma's. Beide afdelingen zijn ontstaan na een recente reorganisatie bij de NCRV-radiodienst. Fred van de Graaf studeerde sociale pedagogiek in Utrecht. Hij werkt sinds 1980 bij de NCRV, aanvankelijk als redacteur van de informatieve radiojongerenprogramma's en later als eindredacteur/presentator van „Water en Vuur", een programma waarin jongeren praten over hun geloofs opvattingen. Govert van Brakel werkt sinds 1 oktober 1979 op de afdeling Actu aliteiten Radio van de NCRV. Hij begon er als sportredacteur. Teleurgestelde reacties na Al Capone-uitzending HILVERSUM - In de och- tend na de uitzending van het uit Amerika overgeno men tv-programma "De kluis van Al Capone" heb ben ongeveer vijftig kijkers telefonisch hun teleurstelling uitgesproken bij de TROS over de tegenvallende vondst in de kluis onder het hotel in Los Angeles. TROS-woor- voerders lieten weten in te kunnen stemmen met de aard van deze reacties. Ook deze omroep had er meer van verwacht. HILVERSUM - Na de op zienbarende ledenwinst in de jaren '81-'83, hetgeen leidde tot de B-status, ver dwijnen momenteel de VPRO-leden bij bosjes. Het abonnementental blijft stabiel. Vooral de tientjesleden laten het af weten, jongeren met wei nig geld, die een tientje storten voor het behoud van deze omroep, maar het vervolgens vergeten, denkend dat zij voor dat bedrag ten eeuwigen dage de VPRO kunnen laten voortbestaan. Hun getal daalde met 56.000 op een totaal van 185.000. Op korte termijn gaat de VPRO deze zorgelijke situatie te lijf. Daarvoor is een plan de campagne opgezet, gebaseerd op een onderzoek. Er zijn dui delijke oorzaken aan het licht gekomen. De tientjesleden vindt men voornamelkijk in de kringen van jongeren. Die verhuizen veelvuldig van kamer en ver zuimen hun adres door te ge ven aan de omroep Die zijn verder onachterhaalbaar. Gaan twee tientjesleden sa menwonen, dan beschouwen ze zich als een economische eenheid en vinden ze één tien tje genoeg. Bij navraag blijken ze geen programmatische moeilijkheden te hebben met de VPRO. die er overigens van uitgaat, dat men niet altijd alle leden kan bieden wat men wenst. Speciaal voor hen heeft de VPRO nu het project „Vrije Geluiden" opgezet. Er blijkt onvoldoende werfkracht uit te gaan van het van tijd tot tijd aan deze leden toesturen van de eigen gids en van het gele genheidsblad „De Juinensche Courant". Daar gaat „Vrije Geluiden" in voorzien. Aansporing Bevat de radio- en tv-pro- grammering kennelijk onvol doende aansporing om tient jeslid te blijven, het nieuwe blad zal de tientjesleden recht streeks aanspreken op het meedoen aan het behoud van deze omroep Het tientjeslid maatschap wordt daardoor structureler van aard. Boven dien bevat dit blad een bon voor evt. adreswijziging, zodat niet het merendeel der exem plaren met grote regelmaat als onbestelbaar terug komt. De opzet van „Vrije Geluiden" moet aan die neergaande ont wikkeling een halt kunnen bieden. De vroegere gids van de VPRO, nog uit de tijd van de vrijzinnige dominee Spel- bos. groot VPRO-man, heette „Vrije Geluiden". Die bena ming heeft men onder nieu were invloeden los gelaten. Nu grijpt men daarop terug. Cam pagneleider Frans de Smit: „Dat heeft inderdaad iets te maken met sentiment, dierba re herinneringen, maar ook met het levend houden van de gedachte, waaruit de VPRO is ontstaan". Hij voegt hieraan nog de over weging toe. dat elke omroep, ook de VPRO. leden verliest omdat men niet kan instem men met de programmering. Evenzoveel kijkers en luiste raars worden daardoor echter aangetrokken. De campagne zal er daarom op gericht zijn om ook die mensen te benade ren en uit te nodigen lid te worden, al of niet voor een tientje. De VPRO zal daarom zijn campagne vooral richten op jongeren, de stabiele leden van de toekomst. Onderzoek heeft ook aan het licht gebracht, dat de potentië le markt voor VPRO-leden wordt gevormd door 650.000 personen die de VPRO in meer of mindere mate welge zind zijn. Die hoeven niet alle maal lid te worden, want dan moet de VPRO zijn program ma richten op een bredere massa en dat zou tekort doen aan het nog steeds vrijzinnige geluid van de VPRO. De overgrote meerderheid hiervan zal echter deel moeten gaan uitmaken van deze om roep als ze die willen behou den. Maar die reageren vooral als de VPRO weer in de geva renzone terecht komt. De VPRO heeft er niet langer lust in zich elk jaar in grote adver tentiecampagnes tot bedreigd gebied te verklaren om dat soort aanhangers op zijn hand te krijgen. Men kiest daarom voor directe postbezorging van wervend VPRO-materiaal. Vrije Geluiden verschijnt tien maal per jaar met 24 pagina's en wordt toegezonden aan alle leden. Wellicht verdwijnt op termijn de huidige VPRO-gids. Gebleken is dat bijna zestig pet. van de tientjesleden de VPRO-gids niet leest. Profiel Terwile van deze campagne is een profiel ontworpen van het potentiële VPRO-lid. Hij, zij, is wat jonger dan het gemiddelde omroeplid, heeft desnoods een wat minder hoge opleiding, minder ontvankelijk voor een elitaire en snobistische aan pak, beschouwt zichzelf als ge ïnteresseerd, kritisch, progres sief en geëngageerd. Zij tellen mee vanaf achttien jaar en bo vendien mag men lid zijn van meer dan één omroepvereni ging. Ook dat misverstand wil de VPRO de wereld uithelpen. In de benadering door middel van „Vrije Geluiden" van de potentiële tientjesleden zal minder worden uitgegaan van de positieve opvattingen van de VPRO-verknochten alswel van de meer negatieve ge dachtegang van dat andere deel van de VPRO-achterban. Er zal dus niet uitsluitend lof worden weergegeven over de programmering. Kritiek op het eigen werk zal hierin ook een plaats krijgen. Men meent dat er op deze wijze een grote re werffunctie van dat blad zal uitgaan. De VPRO blijft als haar om roeptaak zien het ruimte ge ven aan experiment en ver nieuwing, met name op het ge bied van drama, muziek en film. De acceptatie hiervan kan niet bij voorbaat worden ingeschat. De VPRO streeft ernaar zoveel mogelijk aanwe zig te zijn op die plaatsen waar dergelijke experimenten aan bod komen, culturele manifes- taies e.d. TON OLIEMULLER VARA 15.20 La chartreuse de Parma (5), zesdelige dramaserie naar het werk van Stend hal. Als Gina hoort dat Fa- brizio gearresteerd is, is zij wanhopig en woedend te gelijk. Zij stelt alles in het werk om hem vrij te krijgen 16.16 Mr. Belvédère, comedyse rie. Afl.: De staking 16.41 Een dierenparadijs in het eeuwige ijs, documentaire over het dierenleven op de Zuidpool NOS 17.30 Vi6-Journaal VARA 17.46 Sportlaan 80, sportpro gramma met Dolf Brou wers TELEAC 18.25 Engels in het basisonder wijs, les 6 VARA 18.55 SI De Fabeltjeskrant 19.00 Snorkels, tekenfilmserie 19.23 Videonieuws, videopro gramma met speciale aan dacht voor Goldie Hown. Fragmenten uit haar films 'Protocol', 'Foul Play' en 'Swing Shift'. Verder aan dacht voor de nieuw ver schenen videofilms 'The Glenn Miller Story', 'Fal ling in love', 'St.Elmo's Fire' en 'Birdy'. Tenslotte fragmenten van een video film over de geschiedenis van de Tour de France vanaf 1903 tot heden en van drie videobanden van de popgroep 'Hall and Oa- tes'. PP 20.28 Uitzneding vandePCN SOCUTERA 20.38 Een extra handicap. Pro gramma van het Nationaal Fonds Sport Gehandicap ten VARA 20.43 Sonja op woensdag, ge spreksprogramma o.l.v. Sonja Barend vanuit het Hulstkampgebouw in Rot terdam 21.45 Achter het nieuws, actua liteitenrubriek met aan dacht voor de kwestie Li bië en een reportage over de 'wetenschapsmake laar'. een particuliere in stelling die uitvindingen van universiteiten aan het bedrijfsleven probeert te verkopen 22.20 De Speurder, Duitse poli tieserie. Afl.: Lydia. De jon ge Lydia Tomburg geeft haar stiefvader, Hartwieg Seitz, als vermist op. De zaak lijkt afgedaan als ze een afscheidsbrief van Seitz uit Australië bezorgt wordt NOS 23.15 Journaal 23.20 Nieuws voor doven VPRO 15.30 Plafond over de vloer, se rie van Wim T. Schippers. Afl.: Addergebroed 15.51 Blikskaters 16.07 Niet Thuis (1), driedelige documentaire met ge sprekken met kinderen die niet thuis wonen 16.24 De Kersenboom, kinder film 16.49 O Laurel Hardy: Busy Bodies (1933) 17.08 De grote dikke beer ver telt, tekenfilmserie. Afl.. Beer en tijger zoeken een schat 17.26-17.30 Kikker en Pad, ver haaltje geschreven en ge tekend door Arnold Lobel. Afl.: De verloren knoop FEDUCO 17.40 TEMA: Berichten uit het nieuws NOS 18.10 Staatsloterij 18.15 Nieuws voor doven 18.30 Sesamstraat 18.45 [OJeugdjournaal 19.00 Journaal PP 19.12 Uitzending van de PvdA NOS 19.22 Van Gewest tot Gewest, regionaal magazine 20.00 Nederland C, cultureel magazine KRO 20.20 De 1-2-3 Lotto Show, spel- programma gepresen teerd door Ted de Braak en Mariëtte Bruggeman. Thema: Assepoester. Met als gasten o.a. Leen Jon- gewaard, Johnny Kraaij- kamp sr. en Roberto Jac- ketti en de Scooters PP 22.20 Uitzending van AR'85 NOS 22.30 Journaal 22.50 Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek 23.05 Studio Sport 23.35 Nieuws voor doven europa tv 17.55 Programmaschema 18.00 Kinderprogramma's 18.20 Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry 19.10 Wild World of animals, na tuurfilmserie. Afl.: Black Bear 19.35 A Horseman Riding By, tv-se- rie. Afl.: The Profiteers 20.30 World Watch en Weerbericht 20.40 Sports Report. IJshockey 22.05 The Persuaders, tv-serie. Afl.: That's me over there 22.55 Connexions 23.30 World Watch en Weerbericht filmnet 17.00 Curse of the Pink Panther 18.55 Who Finds a Friend, Finds a Treasure 20.45 Romeo and Juliet 22.55 The Professionals 23.45 On Golden Pond 01.35-05.00 The Ten Command- ri Journaal ij Tik Tak, kleuterprogramma I (herh II Plons, kinderprogramma I (herh 1 Zeppelin, informatief kinder- I magazine. Presentatie: Felix I) Xenon (8), Vlaams tiendelige II jeugdserie met Johan Van As- 1.1 sche, Eugeen Bervoets, Mirei c Bonte e.a. (herh.) I Uitzending door derden. Pro- 1 gramma, van de Katholieke I. Omroep tl Mededelingen en program- t ma-overzicht 1 Journaal Namen noemen, spelprogram- ma. Presentatie: Kurt van Eeg- j gen I Allemaal beestjes, natuurfilm- serie gepresenteerd door Gil Claes. Afl.: Oostvaardersplas- sen. meer dan alleen moeras Bill Cosby Show. Amerikaanse II comedy-serie met Bill Cosby. J Phylicia Ayers-Allen, Lisa Bo- net e.a. Afl.: Oe Huwelijksver- jaardag. Opa en Oma zijn 49 jaar getrouwd en Cliff. Clair ende kinderen willen dit op Sootse wijze vieren verlokking van het Oos- len, vijfdelige documentaire serie over de Japanse culturele geschiedenis. Afl. 4: Omzichti ge toenadering (1868-1910) Journaal en Coda: 'Onvrucht baar' van Eddy van Vliet F Zonen en dochters (Sons and daughters). Australische tv-se rie met Pat McDonald, Rowena Wallace. Alexandra Fowler e.a. Fiona hoort de waarheid over Paul. Patricia's ultimatum brengt onenigheid tussen Da vid en Beryl Uit je doppen, jongerenpro gramma. Afl.: Op zoek naar in genieurs (herh.) Mededelingen en program- ma-overzicht Journaal Videomatch, spelprogramma met Marleen Gordts •22.20 Fijn bedecht (The fortu ne cookie), Amerikaanse speelfilm uit 1966 van Billy Wil der Met Jack Lemmon, Walter Matthau, Ron Rick e.a. Tijdens een rugby-wedstrijd raakt de cameraman Harry Hinckie licht gewond. Zijn zwager de advo caat Willie Gingrich besluit hier een slaatje uit te slaan en een flinke schadevergoeding van de verzekeringsmaatschappij te eisen ■22.50 Voetbal: België - Bulga- ■d( rije, samenvatting van deze vriendschappelijke wedstrijd met commentaar van Rik de k Saedeleer if 1 Nouba Nouba, gevarieerd kin derprogramma Carrefours, kinderprogramma Ce eoir, regionaal magazine Quick et Flupke, tekenfilmse- Mission casse-cou (Dempsey .and Makepeace). Engelse poli- Ttieserie met Michel Brandon, Glynis Barber en Ray Smith. Afl.: Jugemenr 21.45 Coup de film, filmmagazine. Presentatie: Terry Focant 21.55 Cargo da nuit, jongerenmaga zine Presentatie: Jean-Louis Sbille 22.35 Journaal 23.00 Informations, reflexion», in terrogations laïques tv 5 17.35 Recital Cathy Barbarian, mu ziek van de Beatles tot Monté- verdi 18.27 Marcel Reymond, portret van deze hoogleraar in de litera tuur 19.00 Sarcoloret, tv-serie. Oe banale ideeen van een jonge schrijver uit Genéve worden geaccep teerd 19.30 Jamee ou pas, tv-film uit 1970 van Michel Souter 20.50 Ce Schubert qui dcoiffe, to neelstuk 22.00-22.30 Nieuwe music box 17.00 SChart Attack, overzicht van de Music Box Top 40 met Si mon Potter en Sunie 18.00 SThe Blues and Soul Show, met Julie Brown 19.00 BEd's elite. Videoclips met Edwina 20.00 BSit tight. Simon Potter pre senteert Australische muziek, met o.a. een aflevering van de Mental as Anything-video 'Mo numental' 21.00 BGaz Bag, met Gaz Top 22.00 BNewsflash, popnieuwtjes met Martin Buchanan 23.00 SChart Attack (herh.) 00.00-01.00 BThs Blues and Soul Show (herh.) Jack Lemmon in de film 'Fijn bedacht' (The fortune cookie). BRT 2 om 20.20 uur. CO Ondertiteling via TeleTekst. B Uitzending in stereo. D Zwart/wit-uitzending. ■HZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. (3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. El Bij met-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. Maria Schneider speelt de hoofdrol in 'Merry-go-round' op Duits land 3 om 22.30 uur. duitsland 1 15.30 Tag et sc h au 15.40 Wildwege, aufgespürt von Erik Zimen, achtdelige natuur filmserie. Afl.: 2. De steenuil 16.25 fflWK IJshockey vanuit Mos kou, rechtstreekse reportage van de finale 19.00 Schloaeherren 19.57 Programma-overzicht 20.00 mTagesschau 20.10 Quadrille, romantishce kome die van Noel Coward met Heinz Ehrenfreund. Heidelinde Weis. Hartmunt Reek e.a. Re gie: Franz Josef Wild. Lord Hu- bert. zijn vrouw Serena, de Amerikaanse Charlotte Oien- sen en haar man Axel hebben plannen voor partnerruil. Dat geeft de hodige verwikkelingen 22.00 Brannpunkt, actualiteitenru briek 22.30 Tageatheman 23.00 ARD-Sport extra. Voetbal In terlandwedstrijden: Engeland - Schotland en Ierland - Uruguay 23.45 Einsatz in Manhattan (Kojak). Amerikaanse politieserie met Telly Savalas, Dan Frazer. Ke vin Dobson e.a. Een agent die de inzittenden van een auto wil controleren wordt neergescho ten. Kojak ziet een verband tussen deze moord en een se rie autodiefstallen 00.30 Tagesschau 00.35 Nschtgedanken, beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff duitsland 2 Prog ramma-ovef zicht Heute Löwenzahn, kinderserie. Afl.: Peter gaat paddestoelen zoe ken (herh.) Tao Tao, tekenfilmserie. Afl.: De dankbare muis Heute Tele-llluatrierte, gevarieerd magazine Ein Heim für Tiere, tv-serie met Siegfried Wischnewski. Angela Pschigode. Loni von Friedl e.a. Afl.: Mijn hond, mijn vriend Mittwochalotto - 7 au» 38 Programma-overzicht Heute 19.30 BRonny's Popehow, interna tionale hits gepresenteerd door de chimpansee Ronny 20.15 Kennzeichen O, aktueel maga zine met nieuws uit Oost- en West-Duitsland 21.00 Oer Oenver-Clan (Dynasty), Amerikaanse tv-serie met John Forsythe, Linda Evans, Joan Collins e.a. Afl.: De sprookje sprins. Blake is met Amanda naar Acapulco gereisd om daar over booreilanden in de Zuidchinese zee te onderhan delen. Daar ontmoet hij tot zijn verbazing Alexis 21 45 Heute-Joumal 22.05 Der Sport-Spiegel: Die Ge- gner, portret van de tegenspe lers van het Duitse voetbal team tijdens de WK Voetbal, te Mexico. 1. Schotland. 2. Dene marken 22.50 Die Erde iet unaer sündigea Lied (Maa on syntinen laulu), Finse speelfilm uit 1974 met Maritta Viitamaki. Pauli Jauho- jarvi, Aimo Saukko e.a. Regie: Rauna Mollberg. Op een herfstavond wordt er in Sis- konranta, een afgelegen Fins dorpje, een vreemdeling neer gestoken. Hij heeft als knecht gewerkt. Op zijn begravenis ontmoet Martta een jonge Lap. waar zij verliefd op wordt 00.30 Heute duitsland 3 Schooltelevisie Teiekoiieg II. Cursus Engels. Les 44 Seeamstraat Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Tagesschau Ich stelle mich... Hannelore Kohl Eff-Eff, magazine over vrije tijd en fitness (3 Merry-go-round, Franse speelfilm uit 1978 van Jacques Rivette. Met o.a. Maria Schnei der, Joe Dallesandro en Danile Gegauff. Ben en Leo krijgen een mysterieus verzoek om naar Parijs te komen. Bens vriendin Elisabeth, de zus van Leo is vermoedelijk gekidnap- ped. Daardoor raken Ben en Leo verstrikt in een vreemd complot Laatste nieuw» bbc 1 17.30 Take two 17.55 John Craven's newsround, jeugdjournaal 18.05 Joesy'a giants, kinderserie 18.35 The Flintslones, tekenfilmserie 19.00 Journaal an weerbericht 19.35 London plu», actualiteiten 20.00 Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan 20.40 No place like home, tv-serie met William Gaunt en Patricia Garwood. Afl.: Silver wedding 21.10 Dalla», Amerikaanse tv-serie met Larry Hagman, Linda Gray, Victoria Principal e.a. 22.00 Journaal, regionaal nieuws en weerbericht 22.35 Q.E.D., informatief programma. Afl.: A wolf in dog's clothing 23.10 Sportsnight. Samenvatting bil jarten en honderennen 01.10 Weerbericht bbc 2 13.30 19.00 19.40 20.40 21.10 WK biljarten Young musician of the year WK biljarten Going to pot, plantentips M.O.D.: A spot of gold-pla ting, documentaire over het Britse Ministerie van Defensie WK biljarten Heimat. Afl. 5: Up and away and back Newsnight, actualiteiten Weerbericht Tv-eerie Open University itv 17.20 Scooby Doo, kinderserie 17.45 The making of the Ark 18.15 S.W.A.L.K., kinderserie 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga zine 19.35 Crossroads 20.00 This is your life, met Eamon Andrews 20.30 Coronation Street, dramaserie 21.00 The Benny Hill Show, come- dyshow 21.30 Voetbal: Engeland - Schot land 23.00 Nieuws 23.30 Rollover, Amerikaanse speel film uit 1981 van Alan J. Paku- la. Met o.a. Jane Fonda en Kris Kristifferson. De weduwe van een bankpresident komt op het spoor van internationale zwendelpraktijken 01.30 In Conversation sky channel 16.45 BYoung, Free Single, met Gary Davies 17.30 BJump, met Tony Blackburn 18.30 The Deputy. Afl.: Cherchez la Femme 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy and Clint Walker 19.30 Green Acres. Afl.: Law part ners 20.00 The Greatest American Hero. All.: Thirty seconds over Tokyo 21.00 Roseland, Amerikaanse speel film uit 1977 van James Ivory. Met o.a. Geraldine Chaplin, Joan Copeland en Chris Wal ken. Drie verhalen die zich in en om de Roseland Ballroom in New York afspelen 22.50 Martini Sportline Internatio nal Motor Sports 1986 23.55-00.55 BJump (herh.) nederland 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven EO 15.30 Wilde zwijnen, natuur film 15.55 Daktari, tv-serie Afl.: Drin gend hulp gevraagd 16.45 Kinder krant, kinderprogramma NOS 17.30 '/«-Journaal EO 17.46-18.00 Tijd sein-Buitenland, actualiteitenpro gramma music box 07.00 (^Muziekprogramma's. Julie en Edwina (07.00). Fantasmagoria, special (herh.) (08.00), 'Euro Tour gui de' met Sunie (09.00), Martin en Gary (10.00), 'Sit light', met Simon (11.00) en '...And that's a fact' met Sunie en Gaz (12.00). 13.00 BMuziekpro- gramma's. Herhalingen. duitsland 1 09.45 ZDF-lnfo Arbeit und Beruf 10.00 Tageeechau und Tegeathemen 10.03 Quadrille, tv-spel (herh.) 11.45 Umachau 12.10 Kennzeichen D 12 55 ARD-Sport extra: W.K. Uahoc- key 15.30 BTeietekst-overzicht 15.50 Tageeechau 16.00 NDR-Tanz- tee gepresenteerd door Paul Kuhn m.m.v. het NDR-Tanzorchester 16.45 Die Abenteuer von Tom Sawyer und Huckleberry Finn, kinderserie 17.10 Fueeballschule, kinderserie. Afl.: Standaardsituaties 17.45 Tageeechau duitsland 2 09.45 Zie Duiteland 1 12.55 Prease- schau 13.00 Heute 13.15 BTelstekst 15.20 Programma-overzicht 15.25 Heute 15.30 Feate feiern mit auslan- dischen Mitbiigern, documentairese rie 16.00 Der Stein dea Marco Polo, Italiaanse tv-serie. Afl.: Schwere Jungs und leichte Madchen 16.25 Die Sport-Reportage: WK IJshockey vanuit Moekou, finale (in de pauze: 17.00 Heute) bbc 1 07.50-10.20 Breakfast Time 11.30- 11.50 Play School, kinderserie 13.30 Nieuwsoverzicht voor doven 14.00 Pebble Mill at one 14.45 Hokey Co key, kinderprogramma 15.00-16.00 WK biljarten 16.52 Regionaal nieuws 16.55 Lay on five, kinderprogramma 17.15 Jonny Briggs, kinderserie sky channel 08.45 BSky Trax. Herhalingen 11.30 BSky Trax. Herhalingen 14.15 Sky ways 15.05 the Down Under Show 16.00 BTh® Pat Sharp Show 16.45 BJensen's dimensions, met David Jensen itv 07.25 TV-AM 10.25 Regionaal nieuws 10.30 Schooltv 13.00 The Raggy Dolls 13.10 Puddle Lane 13.30 The Sullivans 14.00 Nieuws 14.20 Regionaal nieuws 14.30 Fal con Crest, tv-serie 15.30 Daytime 16.00 University Challenge 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and Daughters. Australische tv-serie 17.00 The Raggy Dolls 17.10 The Blunders 17.15 Basil's Joke Machi ne, kinderprogramma RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 EO: Tijdsein. 19.02 NOS: Hobbyscoop. 19.30 NOS Podium van de Neder landse lichte muziek. 20.30 Langs de lijn. 22.30 Akkoord. 23.05 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Late Dale. 01.02 Romance. 02.02 Nachtexpress. 06.02 In 't voorbijgaan 064)7 Non stop lichte muziek. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 NCRV: De nieuwe rozengeur. 18.03 Hier en Nu. 18.54 In 't voorbijgaan. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VPRO: The John Peel Show. 20.02 Frontlijn. 21.02 Backline. 22.02 Gonzo Radio. 23.02 Heartlands. RADIO 4 17.30 AVRO: Kijk op kunst. 18.00 Nieuws. 18.02 Het betere werk. 19.00 Residentie Orkest met piano. 22.00 Zeg, luister 's. RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 TROS kinderforum. 18.20 PP: Uitzending van de SAP. 18.30 TROS: Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 FEDUCO: Medelanders Neder landers. 21.00 NOS-Cultuur. REGIONAAL Rsdio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 18.00 Actualiteiten en 19.00-20.00 Geestelijk leven. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Godsdienstige uitzending. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Incontro, voor Italianen. 20.03 Sport en muziek. 22.10 't Chanson. 23.10 Crooners en Sofl Music. 23.30-02.00 Twee tot Twee. BRT 2 17.10 Radio Twee. 22.05 Radio Tropical. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Van Alboka tot Zurna (16). 19.00 Symposium. 19.45 Home-made. 20.30-23.45 Njusica Antiqua. I: Selva di varia ricreazione, Orazio Vecchi. The Consort o» Muni- che. II: Actualia. Ill: L'Ecole d'Orphei speelt triosonaten van Arcangelo Corelli. IV: Joerg Oemus speelt Beetho ven. V: Ensemble Perceval: „Che lay fist messire Tristan". Anonieme muziek, genoteerd tussen 1250 en 1450. morgen RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 AVRO: AVRO's Radiojournaal. 07.30 Nieuws. 07.35 AVRO's Radiojournaal, vervolg. 09.05 Arbeidsvitaminen. 12.05 De Burgemeester is jarig. 13.08 AVRO's Radiojournaal. 14.05 Toppers van toen. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Het levende woord. 07.10 Vandaag... donderdag. 08.03 Hier en nu. 08.54 Ontmoeting. 09.03 Plein publiek 10.30 Kletsmajoor. 10.40 Het blijft Hollands. 11.30 Twaalfuurtje. ^2JHO Middagpauzedienst. 13.03 Hier en nu. 13.20 NCRV - Globaal. 16.03 Studio 55. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 TROS: De Havermoutshow. 09.03 De Nederlandstalige top tien. 10.03 De Europarade. 12.03 50 Pop of een envelop. 14.03 De nationale hitparade. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 VOO: Meesterwerken op CD. 11.00 Muziek voor miljoenen. 13.00 Nieuws. 13.02 Nederland Muziekland klassiek. 14.00 EO: Metronomium. 15.30 Zeggen en schrijven. 16.00 VPRO: Wilhelm Furtwangler. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Nou en... 10.00 KRO: M/V Special. 10.30 De Zonnebloem. 11.00 50+. 12.00 Nieuws. 12.05 Sporen in het achterland. 12.30 Derde wereld. 13.00 Nieuws. 13.10 Kruispunt. 13.40 De 10 Woorden. 14.00 Schoolradio. 14.50 Te rade gaan. 15.07 Glas in lood. 16.00 Zo kan het ook. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten magazine. 16.30 Middagmagazine. Omroep Rijnland: (Alleen via de ka bel) Non-stop muziek met om 11.00- 12.00 Programma voor Ouderen. 17.00 Mini Magazine over vrijetijdsbe steding en 17.30-18.00 Verzoekplaten- programma. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 Accordeon en Vlaamse liedjes. 15.03 Zo d' ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 De eerste ronde. 09.00 Kunstkrant 09.15 E3-E5. Gent. kruispunt van we gen. 10.03 Parkeerschljf. 11.55 Mediatips. 12.00 Regioprogramma. 13.10 De middagpost. 14.00 Hitbox. Top 30-hitS. 17.00 Focus. 17.10 Radio twee. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert (1). 10.00 Schoolradio. 11.00 Huiselijke en andere beslom meringen. 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.30 Als nagerecht. 14.00 Muziek „getoetst". 17.00 Klein concert.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11