Ontevreden schouwburgen nemen zelf heft in handen Patrice van Opstal levert prima werk Eeidae (Somani Levenslang voor Griekse schrijver VERNIEUWDE VORM VAN FINANCIERING PODIUMKUNSTEN Openluchttheater Valkenburg weer open Nieuwe directeur Bonnefantenmuseum Theatergroep „Twinset" nog geen geheel Mischa Maisky blijkt meestercellist in Haydn Voorschotens koor vol verrassingen Vloer Stopera moet worden afgebroken bioscopen dagpuzzel KUNST WOENSDAG 23 APRIL 1986 PAGINA ATHENE Eén van de be kendste Griekse schrijvers, Athanassios Nasioutzik, is gisteren door een rechtbank in Athene veroordeeld tot levenslange gevangenisstraf. Nasioutzik (64), voormalig voorzitter van de Griekse schrijversbond en adviseur van minister van cultuur Melina Mercouri, werd schuldig bevonden aan de moord op de 74-jarige Atha nassios Diamantopoulos. ook schrijver en de voormalige penningmeester van dezelf de organisatie. Nasioutzik. die altijd heeft volgehouden dat hij onschuldig is. is tegen de uitspraak in hoger beroep gegaan. Diamantopoulos werd op 24 september 1984 dood aangetroffen in zijn flat. De lijkschouwing wees uit dat zijn schedel met 97 hamerslagen was verbrij zeld. Een buurman ver klaarde dat hij Daimanto- poulos om genade had horen schreeuwen, waarbij hij de voornaam van Nasioutzik had genoemd. Toen de laat ste twee dagen na de moord een zelfmoordpoging deed. werd de verdenking tegen hem nog sterker. Het proces heeft acht dagen geduurd en werd door de Griekse media op de voet gevolgd. Het ver oorzaakte grote onsteltenis onder de Griekse intelli gentsia. bij wie Nasioutzik in hoog aanzien stond. Hij heeft 13 boeken op zijn naam staan over het huma nisme en de wetenschapsfi losofie. In afwachting van zijn proces begon hij zijn au tobiografie te schrijven. Opvoering van „Ein Walxertraum" van O «car Straus door do Hofstad Oporotto m.m.v. koor. solisten, bal lot on orkoat o.l.v. Patrtco van Op atal. Circuathoator Schovoningon. Herhaling vanavond. Ere wie ere toekomst. Niet Hans van de Hombergh leidde gistermiddag voor een zeer tal rijk publiek in het Circusthea ter de uitvoering van „Ein Walzertraum" door de Hofstad Operette, maar de jeugdige Pa trice van Opstal. Een jong ta lent dat de kneepjes van het operettevak leerde oij Van den Hombergh tijdens de Kurt Thomascursus en die met zwier de voorstelling van het werk van Oscar Straus (met één s) overnam. Ook de offi ciële presentatie morgenavond staat onder zijn leiding en dat behoorde in het programma blad vermeld te zijn. De Hofstad Operette leverde een prestatie. Twee voorstel lingen in één seizoen en dat door amateurs. In oktober j.l. ging „La Perichole" van Of fenbach en nu al weer dit meeslepende Straus-werk. Hu morvolle Nederlandse dialo gen die af en toe te lang uit vielen. een koor dat met ple zier en overtuiging zong. een charmant ballet en solistische prestaties die zonder uitzonde ring open doekjes oogstten. Joke Voerman als Helena klonk zeer welluidend maar wat klein van volume. Pieter Fernandus zette Niki met de nodige flair neer. Georgde Ou- werling was een komische Joachim, Aury Bodar vervul de de immer dankbare rol van Franzi en ook de kleinere par tijen wisten hun keuze waar te maken. De Hofstad Operette is bezig aan het 46ste seizoen en met het huidige peil kan het Patrice van Opstal benaderde het geheel nog wat voorzich tig. Met wat meer vaart zou de voorstelling aan overtuigings kracht en alllure kunnen win nen. Maar dat neemt niet weg, dat hij zich met opvallende kwaliteiten van zijn taak heeft gekweten. Hij wist een goed eenheid tussen orkestbak en podium te bereiken en hij gaf de solisten de ruimte om zicht te ontplooien. Het succes zal vanavond ongetwijfeld her haald worden. ADRIAAN HAGER AMSTERDAM Er is een te groot aanbod van splintergroepjes binnen een aantal Nederlandse podiumkunsten, er is daardoor teveel middel matigheid, het toneel heeft door te grote ver nieuwingen het contact met het publiek verloren en de schouwburgen zit ten met de gebakken pe- Dat zijn enkele van de prik kelende gedachten achter „Raamwerk", een nieuw sa menwerkingsverband tussen het Nederlands Impresariaat en meer dan vijftien schouw burgen in ons land. „Raam werk" wil voorstellingen in een circuit in Nederland brengen die zonder die sa menwerking niet te realiseren waren. Eerste manifestatie in die rij is het optreden van zes Amerikaanse ballet- en dans groepen die onder de noemer „Dancing America" tussen half oktober a.s. en begin mei volgend jaar. ieder een maand, een toernee gaan ma ken langs een groot aantal Nederlandse schouwburgen. Het gaat hier om een radicaal en principieel afwijkende vorm van ondersteuning aan podiumkunst, stelt Raamwerk zelf. en licht via voorzitter Jan van Waveren toe: „Het is in Nederland normaal dat subsidie naar de produktie- kant (de makers. BJ) van de podiumkunst gaat. De selectie daar komt van een klein aan tal betrokkenen. De minister, de Raad voor de Kunst, de ge subsidieerde groepen of groepjes zelf. Dat is de basis van ons kunstleven en Raam werk wil daar niet aan tor nen. Maar er zijn controverses ontstaan die niet positief wer ken. Raamwerk wil ter com plementering een stuk van de keus van het aanbod weer in handen leggen van die men sen die gewend zijn om hun publiek te werven en dat ken nen: de schouwburgdirecteu ren. Via het onderlinge sa menspel van een collectief van schouwburgdirecteuren moet jaarlijks een aanbod tot stand komen van manifesta ties. zowel uit het buitenland Het eerste project van de samenwerkende schouwburgen is de manifestatie „Dancing America" waaraan onder meer het Pilobolus Dance Theatre uit Washington deelneemt. geïmporteerd als uit eigen land en te kiezen uit alle po diumdisciplines, via een door- braaksysteem van financie ring: De helft van de kosten worden gedekt door de schouwburgen. 25 procent komt uit subsidie van WVC en de resterende 25 procent uit sponsoring. Door de sa menwerking kunnen de kos ten in verhouding la^g blij ven. de publiciteit wordt geza menlijk verzorgd. De exploi tatie wordt geëgaliseerd, zodat de ongelijkheden tussen de di verse podia in het achterland worden weggenomen". Middelmatig Exact klinkt het niet zo door. maar de ondertoon is duide lijk: De schouwburgen maken zich grote zorgen. Er zijn te weinig grote gezelschappen die voor spreiding zorgen, er is een overvloed aan kleine zaal-produkties voor een be perkt publiek, er is nauwelijk nog iets voor het bredere mid- denpubliek en voor de grote zalen. In de wandelgangen, tijdens een persconferentie in het Amsterdamse Carré, zegt schouwburgdirecteur Theo Kersten uit Maastricht: „In Nederland is het zo dat wan neer je nu een groepje van drie man hebt. daar over een jaar of wat vier verschillende groepjes uit afgesplitst zijn. En we zitten in een klein land. met een kleine top en veel middelmatigheid. Die middel matigheid wordt zo alleen nog groter". En over de discrepan tie die er ontstaan is tussen een aantal toneelgroepen en hun publiek, zegt Reg ten Zij- thoff. schouwburgdirecteur in Breda. „Je moet soms grote gezelschappen melden dat er voor een grote zaal maar tweehonderd plaatsen zijn voorverkocht. En dan blijken ze dolblij te zijn". Theo Kerst en: ..Je gaat nu al uit van een zaalbezetting van één derde" Niet vervlakkend De vraag ligt voor de hand of dit heft-in-de-hand-nemen van schouwburgen niet kan leiden tot een risicoloos op ze ker spelen. Raamwerks Jan van Waveren: „Daar zijn een aantal misverstanden over. Schouwburgdirecteuren wer ken vanuit hun verantwoor delijkheid als publiekswer- vers met kennis van en res pect voor het Nederlands pu bliek. Het is onzin dat hun keus meteen vervlakkend of vertrossend zou werken. Via hun kennis van de markt kunnen zij beter zien waar er gaten in de programmering zitten. Maar zelf kunnen ze niet meer risicodragend pro grammeren. De falikante ge volgen ervan hebben we pas in het Noorden gezien (be doeld wordt „Ik Jan Cremer" BJ). Dat is tegenwoordig uit gesloten. Via „Raamwerk" is het risico sterk verlaagd om dat élle schouwburgen binnen onze opzet meedoen. Boven dien willen we door een kwa litatief hoogstaand aanbod een publiek terugwinnen en een uitstraling naar het kunstle ven hebben. Kritiek, als zou den nu opeens dansgroepen als die van Krisztina de Cha- tel minder boekingen krijgen, omdat het geld voor de dans nu naar „Dancing America" gaat, is onzin. Van de hier aanwezige schouwburgdirec teuren heeft niemand iets Ne derlands afgezegd, of minder geboekt. Wanneer er door ons aanbod straks groepen of groepjes uit de boot vallen omdat ze teveel van dezelfde soort of van minderwaardige kwaliteit zijn. dan vraag ik me nog af dat niet terecht is". Niet alleen negatieve factoren hebben meegewerkt tot de op zet van „Raamwerk". De ka mermuziek in Nederland heeft zich de laatste tien jaar op een „toverachtige" wijze kunnen ontwikkelen omdat subsidies de afnemers en hun publiek in staat stelden datge ne te kopen waar hun smaak, maar ook hun culturele nieuwsgierigheid. hen toe dreef. De triomf daarvan is. dat in dat specifieke circuit méér vernieuwing naar een graag publiek wordt gebracht en wel voor een fractie van de centen die gemoeid zijn met de pogingen, loffelijke pogingen, die geheel gericht zijn op het ondersteunen van de produktie-alleen. „We heb ben voor dat systeem geko zen" zegt Van Waveren. „Een bijkomende zaak is dat ieder een de laatste jaren wel over kunstsponsoring praat, maar vergeet dat je sponsors ook iets moet kunnen bieden. Door de spreiding van „Raamwerk" heeft een spon sor meteen een groot deel van het land als klankbord. En niet alleen Amsterdam". Met „Dancing America" is in het totaal een miljoen gulden gemoeid. De begroting is ge baseerd op een dollar van drie gulden vijftig. De organisatie noopt geld over te houden om een fonds te vormen om het verder gaan te vergemakkelij ken. In Raamwerk participe ren de schouwburgen van Den Haag. Rotterdam. Am sterdam (Carré). Nijmegen. Utrecht. Breda. Apeldoorn. Enschede. Den Bosch, Zwolle. Drachten. Groningen. Til burg. Eindhoven. Heerlen en Emmen. Aardigste slotopmerking van „Raamwerk": „We willen ei genlijk net zo functioneren als het Holland Festival vroeger. Maar dat deed hetzelfde over een veel kortere periode en voor heel wat meer geld". BERT JANSMA VALKENBURG Na een sluiting van ruim 15 jaar gaat het eertijds vermaarde openlu chttheater Valkenburg deze zomer weer een vol seizoen draaien. Met steun van enkele instellingen als de ANWB en het Fonds voor Sociale Instel lingen van DSM heeft de ge meente het openluchttheater grotendeels kunnen renove ren. Van de 1.200 zitplaatsen zijn er thans weer 750 beschik baar. De herstelwerkzaamhe den zijn uitgevoerd met in schakeling van werklozen, die als vrijwilliger het project heb ben uitgevoerd. Het programma voor het nieu we seizoen start op zondag 4 mei en duurt tot en met 31 au gustus. Er zullen meer dan 25 elk-wat-wils-voorstellingen worden gegeven. Er is ge streefd naar variatie in twee ërlei opzicht. Naast beroepsar tiesten ook amateurs en verder verschillende soorten voorstel lingen. Dans. muziek, operette, toneel, musical en speciale uit voeringen voor kinderen. Tot de toppers behoren een populair concert door het Lim burgs Symfonie Orkest, optre dens van artiesten als Lee To wers, Ria Valk, Saskia en Ser ge, alsmede opvoeringen van het Russische toneelstuk „De Toneeltolk" door een beroeps groep. Een gala-avond is voor zien op 1 juli. Dan treedt de uit Valkenburg afkomstige zange res Marjon Lambriks op, die furore maakt in Wenen, sa men met Marco Bakker. Wanneer het eerste seizoen een succes wordt, dan zal het theater in zijn geheel worden gerenoveerd en het aantal zit plaatsen worden uitgebreid tot 1.200. Van succes is sprake, als tijdens het komende zomersei zoen rond 15.000 bezoekers ge noteerd kunnen worden. MAASTRICHT Het bestuur drs. A.M.U. van Grevenstein van het provinciaal museum (38) benoemd tot nieuwe direc- voor moderne kunst en oudhe- teur. Van Grevenstein begint den in Limburg, het Bonne- op 1 augustus in zijn nieuwe fantenmuseum, heeft gisteren functie, van 1960 tot 1975 was Poppentheater in kelder van Koopmansbeurs AMSTERDAM In de kelder van de Amsterdamse Koop mansbeurs is gistermiddag het Poppentheater feestelijk geo pend. Tegelijkertijd werd het eerste nummer van Pekel, een blad over volkspoppenspel ge ïntroduceerd. Het Muziekpop- pentheater Pantijn, dat altijd speelde op de Dam. heeft met medewerking van de gemeen te de kelderruimte ter be schikking gekregen voor zijn voorstellingen, 's Zomers zal Pantijn voorstellingen op de Dam blijven geven maar de rest van het jaar en bij slecht weer wordt uitgeweken naar de beurskelder. Met het blad Pekel hoopt Pantijn de belang stelling voor het volkspoppen- spel te stimuleren. werkzaam in Brussel, waar hij aan de vrije universiteit kunst geschiedenis studeerde. In Maastricht is hij ook geen on bekende. Van 1976 tot 1979 was hij namelijk conservator moderne kunst van het Bon nefantenmuseum. Daarna was hij verbonden aan het Stede lijk Museum in Amsterdam waar hij onder meer als lid van het organisatieteam de tentoonstelling „Grande Para de" mee inrichte. Drs. Van Grevenstein volgt drs. I. Sze- nassi op, die eerder dit jaar na moeilijkheden met het bestuur van het Maastrichtse Bonne fantenmuseum directeur werd van het Provinciaal Museum in Middelburg. 'm Twinset met „Technicolor". Lunch concert Stichting Haags Lunchthea- ter, Oiligentia, gistermiddag Bij een „Twinset" denk je ogenblikkelijk aan een op el kaar afgestemd geheel. Dat zal ook zeker de bedoeling zijn van het gelijknamige vijftal dat gistermiddag in Diligentia een lunchconcert verzorgde. „Twinset", bestaande uit: Maaike van Diemen, Nanny Rosens, Raoul Kurstjens, Ruud Heere en Jan de Vries als toet senman, is nog duidelijk in het try-out stadium. De bedoeling is dat zij een za- ngtheaterspektakel brengen met een komische ondertoon. Twinset put daarbij uit talloze bekende songs, die als een ket ting aaneen geregen, een vlot en vermakelijk programma moeten verwezenlijken. De opzet is best aardig en er zijn leuke fragmenten in het pro gramma verwerkt, zoals het gebruik van een kamerscherm waarachter de leden van Twinset zich in een ijltempo kunnen verkleden om met het aanbrengen of weglaten van gedeeltes van hun standaard- costuums een totaal ander beeld te scheppen. In frisse kleuren uitgevoerd en met veel fantasie bedacht geven zij het theaterspektakel- gedeelte goed weer maar de kracht van het programma dient toch vooral uit de zang en muziekkwaliteiten te ko men. Helaas gaan zij daar nu nog de mist mee in. Het is nog allemaal een beetje expressie loos en te weinig gedurfd, zo dat het programma niet wer kelijk weet te boeien. Het ko mische element dat zij in hun liederen verwerkt hebben komt te geforceerd over zodat het beoogde resultaat uitblijft. Misschien als zij daar nog hard aan werken zal in oktober, als de werkelijke voorstellingen gaan beginnen, de groep Twinset het beloofde program ma waar kunnen maken. ROB VAN DER MIJL Nederland* Kamerorkest o.l.v. David Zinman. Solist: Mischa Maisky, cel lo. PWA-zaal Ned. Congresgebouw in Den Haag. Nu het Nederlands Kameror kest deel is gaan uitmaken van het Ned. Philharmonisch Or- Concert door het Voorschoten Chr. Vocaal Ensemble o.l.v. Michel Have- nilh m.m.v. solisten en het Utrecht- Het koorconcert dat gister avond in de Voorschotense Moeder Godskerk werd gege ven zat vol verrassingen. In de eerste plaats moet de groeien de kwaliteit van het Voorscho tense Chr Vocaal Ensemble genoemd worden, een koor dat onder leiding van Michel Ha- venith duidelijk aan vocale waarden gewonnen heeft. Ha- venith heeft de koordirectie goed in de vingers en weet bo vendien het instrumentale aandeel - in dit geval geleverd door het Utrechts Begeleidings Ensemble - op weloverwogen wijze in dienst te stellen van het koor. Tweede verrassing was de pro grammakeuze, zodanig uitge kiend dat het koor een zinvol le taak had zonder overvoerd te raken. Handel's cantate „Hercules' Choice" (uiteraard niet in 1950 gecomponeerd zo als het programmaboek wilde doen geloven maar in 1650) en de Missa Sancti Nicolai, twee weinig uitgevoerde composi ties die niettemin alleszins de moeite waard zijn. Michel Ha- venith bewees dat hij voor de werken het juiste stijlgevoel weet op te brengen en dat ge voel ook in klanken weet om te zetten. Knap door het koor gerealiseerd. Michel Havenith heeft kenne lijk een fijne neus voor het uit zoeken van solisten. Was dat bij vorige concerten al zo. gis teravond was het vocalisten- kwartet één en al verrassing. In de eerste plaats een mij on bekende sopraan, Caroline de Jongh, die in Handel de partij van „Pleasure" zong en het was inderdaad een genoegen haar te beluisteren. Prachtig materiaal, begrip voor tekst en muziek, een verrassing én een ontdekking. Dat geldt in niet mindere mate voor de coun tertenor Simon Schouten die bepaald niet onder doet voor tal van counters uit Engeland. De alt Rita Dams en de tenor Ad van Baasbank hebben reeds de nodige ervaring en wisten daarvan optimaal te profiteren, de bas Peter Dijk stra - de laatste weken in deze kolommen meerdere malen genoemd - zal zeker zijn weg op het podium vinden. Jam mer eigenlijk dat een dergelijk programma met zoveel kwali teiten maar eenmaal wordt uitgevoerd. ADRIAAN HAGER AMSTERDAM De afdek- laag van de vloer van het Stadhuis/Muziektheater (Sto pera) in aanbouw aan het Wa- terlooplein in Amsterdam moet voor een belangrijk deel worden gesloopt omdat de af werking daarvan ondeugdelijk is gebleken. Het gaat om onge veer 4000 vierkante meter in het stadhuisgedeelte en enkele honderden vierkante meteia in een foyer van het Muziek theater. De schade, die in de tonnen loopt, komt voor reke ning van de aannemer, die met het werk is belast. De af- deklaag van de betonnen vloer, waaraan zelf niets man keert, is vijf centimeter dik en bestaat uit zand en cement Vermoed wordt dat de aanne mer te veel zand en te weinig cement (wat duurder is) heeft gebruikt. Daardoor zijn er luchtbellen in de afdeklaag ontstaan. Het euvel is ontdekt omdat men hier en daar holle geluiden hoorde als er over de vloer werd gelopen. Volgens een woordvoerder van Open bare Werken zal de opening van het Muziektheater op 23 september geen gevaar lopen. kest moet het wel oppassen voor kwaliteitsverlies. En ook is de belangstelling vrij aan merkelijk achteruitgegaan, zo moest men gisteravond in de PWA-zaal helaas constateren. Want het is in wezen nog al tijd een voortreffelijk ensem ble met concertmeester Istvan Parkanyi voorop, maar de speltechniek begint wat te ra felen en de samenklank met de blazers is niet altijd even homogeen. Daar kon dirigent David Zin man, die het „oude" NKO ja renlang heeft geleid en nu weer als gast optrad, niets aan doen. Hij liet het orkest met duidelijke, genuanceerde klank spelen en zijn weergave in haar geheel was mild en ly risch, zoals men zich dit nog kon herinneren. Bovendien overschreed het programma nergens de grenzen van het kamerorkest. De balletsuite uit Gluck's Orphée et Euridice verraste door de elegante, rus tige beweging, ook in de wat snellere delen. En Hugo Wolfs Italiaanse Serenade, die men misschien beter in de zetting voor strijkorkest kent, boeide door de grillige, springerige Eichendorff's novelle „Het le ven van een deugniet". De lyrische inslag van Zinman kwam eigenlijk het beste uit in Bartok's geniale Divertimento voor strijkers, in 1939 geschre ven op de valreep van zijn vertrek naar Amerika en altijd in de gedachten blijvend door het fluisterende begin van het tragische Adagio. Solist was Mischa Maisky, leerling van Rostropovitch, en zijn faam als meestercellist schitterende toonvorming, technisch en expressie maakte hij volledig waar in het geestige en speelse C-dur Celloconcert van Haydn, ver rukkelijke, tintelende muziek, die onwillekeurig een glimlach oproept. NOES KOKEE Voor een uitgebreid?}] agenda, ook voor de koT mende dagen, raadplegfl men „UIT", de gratis wew kelijkse bijlage van dez^- Woensdag 23 april d LEIDEN LUXOR (Stationsweg 124130): Abef (al); 21.15. ma. di 14.30 Iron Eagli (12); 14.30. 19.00. 21.15. Mam )l is boos (al); 14.30. 19.00. 21.15 ,j Spie* likes us (al). 14.30. 19 0Q 21.15. Out of Africa (al); 14.15 20.00. TRIANON (Breestrai r 31, lel. 123875): Prizzl's honno e (12). 14.30. 19.00. 21.15. RB u (Haarlemmerstraat 52. tel. 071 a 125414); Getting Lucky (16 14 30, 19.00. 21.15. KINDERVOORSTELLINGEN c e LUXOR: De troetelbeert)» l (al); wo. 12.30. LIDO Pad i Pan (al); wo. 14.30. a ALPHEN AAN DEN RIJN e EU ROCINEMA I (Van Boetzelaer straat 6. tel. 01720-20800): Ou of Africa (al); 20.15. wo ooig; 14.30. EUROCINEMA II n Mama is boos (al); 18.30, 21.15 p. wo. ook 13.30 e EUROCINEM) III: Brewster's millions (al| 18 45, 21.15. beh di EUROCU NEMA IV: Rocky IV (12); 18.30|ji 21.00. wo ook 13.45. KINDERVOORSTELLINGEN EUROCINEMA III: Oe troetel beertjes (al); wo. 15.00. NOORDWUK LIDO THEATEI V (Pr. Bernhardstraat 56. tel i 01719-12800): The Breekta» Club (12). ma. di. 21.15 Com mando (16); ma. di. 19.00. zo 20.15. KINDERVOORSTELLING LIDO: De wonderlijk# werek van Oz (al); wo. 15.00. KATWIJK CITY THEATER (Badstraal 30. tel. 01718-74075» Death Wish III (16). 19 00. 21.15 wo ook 14 45 CITY THEATEI II: Hol Chili (16): ti|den zie City l CITY THEATER III: Sllversd (al); tijden zie City I. e CIT THEATER IV Aphrodile (16); tij den zie I. beh. wo.middag KINDERVOORSTELLINGEN CITY THEATER IV: Thoms en Senior op hel spoor va brute Berend (al); wo. 14.45. VOORSCHOTEN GREENWAY (tel 01717-435* Beck to the future (al); 15.45. Prizzy'a honnor (12); r dl. wo. 20.15 KINDERVOORSTELLINGEN Lucky Luke en de Dellone (N« gesprwo. 14,00. WASSENAAR ASTRA 01751-13269): While night (12)1 20.00. KINDERVOORSTELLINGEN j Sjors en Sjimmy en het zwaard van Krein; wo 14 00 h DEN HAAG. ASTA 1 (Spui 211 tel. 463500): Mama is boos! (alk. 14.00. 18.45. 21.15. e ASTA (Spui 27. tel. 463500): Ou» of ANC riea (al); 14 00. 20.15. e ASTA 3i' A chorus line (al); 14.00. 18 45f 21.15. e BABYLON 1 (naast, Centraal Slation. tel. 471656)T Out of Africa (al); 14.00, 20.15T e BABYLON 2: 3 Mannen In eeé wieg (al); 14.00. 19.00, 21.15 e BABYLON 3: While nighté (al); 18.45, 21.30. ma. dl. 14.001 CINEAC 1 (Buitenhof 20. telt 630637): Rocky IV (12); 14.00f 18.45. 21.30. CINEAC 2; Pyral" mid of fear (12); 14.00. 18.45 21.30. CINEAC 3: Teenwolk (al); 18.45, 21.30. ma. di. ooè 14.00. EUROCINEMA (Leywel 910. tel. 667066): Mama is bool (al); wo. 19.00, 21.30. overig! dagen 14.00, 19 00. 21.30f METROPOLE 1 (Carnegielaanf tel 456756): Iron eagle (aljl 14.00. 18.45. 21.30. METRO* POLE 2: Abel (al); 18.45. 21 30» METROPOLE 3: The BerIM affair (16); 14.00. 18.45. 21.30 METROPOLE 4: Back lo th# future (al); 14.00. 18.45. 21.30) e METROPOLE 5: De aanslaf (al). 14.00. 20.15. e ODEON 1 (Herengracht 13. tel. 462400) Remo (12); 13.45. 18.45, 21.30) e ODEON 2: Rocky IV (12); 13.45. 18.45. 21.30. e ODEON 3, Topgeheim (e)pionnen (al) 13.45. 18.45. 21.30. e ODEON 4) The light ehip (16). 18.45. 21.30 ma. di. ook 13.45. e LE PARIS (Kettingslraat 12b. tel 656402M Trashy lady (18); 12.00 tol 22.30. LE PARIS 2 JungmirW chentraume (18); 12.15 tof 22.45 LE PARIS 3: Sei-feeet- jes (18); 12.30 tot 23.00 HAAGS FILMHUIS (Dennewed 56. tel. 459900): Zaal 1: Klss ol the spiderwomsn 19.30. Zaal 2 RAN. 14.00. 21.45. Zaal 3 Een hommage een film internatio nal IV: Elisso; ma. 14.00, 19.30 De vijf avonden; ma. 16.15. 21.45. De merkwaardige avon turen ven mr. West in het land van de Bolsjewieken; di. 14.00. 19.30. Boom der wensen; di 16.15. 21.45. Siberiade; wo. 14.00. 20.00. KINDERVOORSTELLINGEN: e BABYLON 3: De troetelbeer- ties; wo. 13.30. 15.30. e CINE AC: PETER Pan; wo. 14.00 EURO CINEMA: Dik Trom weel raad; wo. 14.00. ME TROPOLE 2: Peter Pan; 14.00 ODEON 4: The journey ol Natty Gann; wo. 13.45. FIGUURPUZZcL OMSCHRIJVINGEN MAGISCH FIGUUR In elk vakje dient een letter te word ingevuld, waardoor zowel horizont) als verticaal woorden van navolgen betekenis verkregen kunnen wordi De tussen haakjes geplaatste getal geven de plaats van verticale InvuW) 2. (6) deel v.e. wagen dat op het o derstel rust; 4. (4) carbolzuur; 6. i oude naam van zekere scherp sm kende wortel v.e. bepaalde plant; (1) eetbare paddestoel; 9. (3) van k raai vervaardigd; 10. (5) plaats in Gooi; 11. (7) onbepaald vnw. OPLOSSING ueui 'u 'v** •01 :ueiojox 6 :(t«Jeinuex :jo) kw -jubo *8 :ujBJ)jeq *g i|ou®| :xeq

Leidse Courant | 1986 | | pagina 10