gekleurd gezie Peter Woodward: „Wijzijn er niet om 24 uur naar te kijken IDIO/TELEVISIE ShtidócOowiant DINSDAG 22 APRIL 1986 PAGINA 17 djcques dAncona naarstig fij zoek naar populariteit begon destijds als een soort aardigheidje, Playbaekshow van Hennie Huisman. Maar C is de laatste seizoenen bittere ernst gewor- L Van een vertederende manifestatie van itoren op huiskamer- en buurthuisniveau is li0 Playbaekshow geëvolueerd tot een bikkel- 04 le slag tussen 'soundmix'-kandidaten, die 'm ar een plaats in de finale betwisten in de i); j op ook zo'n lucratief platencontract. ;n is natuurlijk allemaal de schuld van Gerard 7g. al zal die het niet zo hebben bedoeld. y een handige Don McLean-personificator in Playbaekshow werd hij in een jaar tijd een e«(/w Nederlands idool, van wie de plaatjes als tyne broodjes over de toonbanken vliegen en fltijd weer een welkome gast is in wat voor [yyiowprogramma ook. Er zijn zelfs al mensen Joling op zijn beurt promoveren tot voor- Ild van een soundmix-imitatie... In zijn voet- spoor was er roem voor en waren er hits van het zangeresje Glenda Peters en het zangertje Georgie Davis, ook jong talent uit de Huisman stallen. Al die successen hebben automatisch tot gevolg dat de onbevangenheid van het pro gramma verdwenen is als sneeuw voor de zon. In het huidige seizoen is de spanning te snijden, wal bovendien door Huisman zelf elke keer weer danig wordt opgeklopt: de man voelt zich kennelijk als een vis in het water tussen die van de zenuwen bijna bezwijkende jongelui. Hij vindt het zeker leuk, dat maken van sarcasti sche grapjes vlak voordat iemand zijn ziel en zaligheid voor de jury en de camera's moet gaan blootleggen. Echt aardig kan ik dat niet vinden, maar dat zegt niks: Hennie Huisman is iemand geworden die je zonder problemen bh de populairste Ne derlanders kunt rekenen. Dat zal wel niet hele maal opgaan voor Jacques d'Ancona, redacteur van een regionale krant in het noorden van het land, die door Huisman is ingehuurd om in de jury wat tegenwicht te bieden tegen de al te lo vende recensies van de mensen 'uit het vak'. d'Ancona heeft die kans op roem en glamour met beide handen aangegrepen: zelf met je ge zicht op de buis, dat is immers zo'n beetje het mooiste wat je als Nederlander kan overkomen. Hij bedacht zelfs een eigen 'act': het steeds wis selen van brilmontuur. En hij zorgde er met zijn afkeurende commentaren voor dat zijn op tredens in de jury van de Playbaekshow een ei gen leven gingen leiden. Kortom: Jacques is nu ook een bekende Nederlander, zijn doel is be reikt, zijn ijdelheid gestreeld. Maar dat boege roep, dat zat hem toch niet helemaal lekker. Bekende Nederlander, dat is mooi; maar popu laire bekende Nederlander, dat is nog veel mooier. Vandaar dat zondag zijn commentaren in het Soundmixgebeuren ineens een heel mil de toon hadden: hij vond de deelnemers ineens heel goed, prachtige stemmen, positieve uitstra ling - het kon niet op. d'Ancona op zoek naar bijvalIets anders kan het haast niet zijn, want zo geweldig waren die kandidaatjes nou ook weer niet. Opmerkelijk overigens, hoe vaak de juryleden bij Hennie Huisman hun waardering voor zo'n verkleed zangnummertje uitdrukken in de aan sporing om vooral 'in het vakte gaan. Zouden die mensen nou echt niet weten dat er in dat vak nauwelijks droog brood te verdienen valt? Wat is nou zo fantastisch aan het doorrennen van het land om voor ongeïnteresseerde disco theekbezoekers met een geluidsbandje een lied je te staan zingen? Dat is namelijk het voorland van al die mensen die als zanger of zangeres ooit de illusie hebben gehad wereldfaam te kunnen gaan oogsten. Nooit een echt vak ge leerd. maar wel 'in het vak'gegaan... Die juryleden moesten beter weten dan naïeve amateurs te wijzen op gouden bergen die in werkelijkheid, na beklimming, van imitatie-ko per blijken te zijn gemaakt. RENÉ DE COCQ Jmei 4 ^ISTERDAM Een jaar na officiële start van FilmNet X)|het Nederlands Congresge- 'o«jw in Den Haag bruist het [Aidrijf meer dan ooit van jidlgdig enthousiasme. Niet in ialaatste plaats de uit Enge- U%id afkomstige directeur Pe- V Woodward, die eerder frkzaam was in de platen- EX computer-industrie, maar trflds november vorig jaar zijn jiouders zet onder dit, nog Jjonge bedrijf. De vorderin gen van het in Amsterdam ajjvestigde FilmNet zijn in- Jukwekkend te noemen. Zo °$eft dit betaal-televisie-ka- lal na een jaar meer abon- ies dan ze zelf had durven njomen namelijk zo'n 50.000 vierentwintig Nederlandse leentes. Woodward kijkt ook met veel zelfvertrou- vooruit. Het eerste jaar Efig dan succesvol zijn ge- feest. voor het tweede heeft "I nog veel meer in petto, "iter Woodward: „We ont wikkelen momenteel plannen >or ontbijt-televisie. willen UJ mogelijkheid tot horizon- |Jpl-programmeren nog wat 4per benutten en bekijken of e het komend jaar vieren- jrintig uur kunnen gaan uit enden. Verder is het de be deling wat meer aandacht te ^teden aan niet Amerikaan- N films en we hopen op een 'trdubbeling van het aantal lonnees". fet enige dat Peter Wood- itfard echt dwars zit, is het feit )t de overeenkomst met de JNVB over het uitzenden Jn hele wedstrijden uit de pderlandse voetbalcompeti- >tf op niets is uitgelopen «foodward: „Ik troost mij met '1 gedachte dat er een hele- jlel positieve punten tegen- irer staan. We hebben toch (èwezen dat FilmNet een vol gassen bedrijf is waarmee je 3ken kunt doen. Beste voor- FILMNET STELT ZICH IN DIENST VAN FILMLIEFHEBBER 99 Peter Woodward: „Ook bij FilmNet is er behoefte aan herhalin gen want anders zijn we straks door de films heen". beeld daarvan is onze meerja ren overeenkomst met Co lumbia Pictures International Corp. Het is de eerste filmpro ducent die geen aandelen heeft in FilmNet. MGM/Uni- ted Artists, MCA en Para mount zijn door middel van UIP voor twintig procent aan deelhouders. We hebben in eerste instantie voor grote maatschappijen gekozen om dat we verzekerd moesten zijn van de toevoer van een enorme hoeveelheid films. Het gaat toch om zo'n driedui zend rolprenten per jaar Hoe wel de Amerikaanse film-in dustrie jaarlijks het grootste aantal films aflevert, willen we het komend iaar ook films uit andere landen vertonen. Zo hebben we de laatste tijd rolprenten overgenomen van de Nederlandse tak van Thorn /EMI en gaan we straks ook in zee met Franse en Ita liaanse filmmakers. Wij den ken er zelfs over om eigen produkten te gaan maken, al is dat nog toekomst muziek". Kopen FilmNet koopt de rechten van de films die ze uitzendt voor een bepaalde tijd. Het herha lingssysteem waarvan het abonnee-kanaal gebruik maakt, hangt dan ook nauw samen met deze beperking. De Engelsman vindt het sy steem nog verre van ideaal: „Het basisprincipe is dat als je een film één keer vertoont een groot deel van de mensen hem niet heeft gezien. De lief hebber betaalt echter om naar die films te kunnen kijken, dus moet je hem ook in de ge legenheid stellen. Het is een van de redenen waarom we ook naar vierentwintig uur willen. Er bestaat namelijk geen wet die voorschrijft dat iedereen om elf uur 's avonds in bed moet liggen. Het mes snijdt echter aan twee kanten, want ook bij FilmNet is er be hoefte aan herhalingen, an ders zijn we straks door de films heen Om die reden zen den we ook series uit. Maar... als je met mensen over films praat, noemen ze ook series. Daar is dus blijkbaar behoefte aan. En, je verliest jezelf net zo goed in een spannende reeks als in een film". Onderzoek Peter: „We hebben onlangs een uitgebreid onderzoek ge daan onder onze abonnees. Daar is niet alleen het sy steem van herhalen ter spra ke gekomen, maar nog vijfen twintig andere punten. Als de resultaten bekend zijn, zal de kijker er binnen een periode van drie maanden iets van merken. We hebben echter niet alleen met Nederland te maken. FilmNet is ook in Bel gië en Scandinavië te zien. Je krijgt dus met verschillende culturen en een ander kijkge drag te maken. Wat de onder titeling betreft geeft het geen probleem. We kunnen auto matisch in zes talen uitzen den. De software daarvoor is ontwikkeld en zorgt ervoor dat, bij wat wij de kopstations noemen, automatisch de juiste taal wordt gekozen. Het ver schil in kijkgedrag maakt het echter heel moeilijk om goed te programmeren. Daarom denken we erover om in de toekomst een raamprogram- ma uit te zenden. Bepaalde uren zullen dan verplicht door iedereen moeten worden afgenomen. Op andere uren echter kan de FilmNet-orga- nisatie in bijvoorbeeld Zwe den. waar we op 17 maart zijn begonnen, een eigen nationale invulling verzorgen. We heb ben met deze opzet al een beetje geëxperimenteerd. De voetbalwedstrijden van de KNVB waren namelijk alleen in Nederland te zien". Concurrent Peter Woodward gelooft niet dat FilmNet een concurrent is voor de Hilversumse omroe pen. „Het is niet de bedoeling dat FilmNet 24 uur per dag over je scherm danst. We heb ben natuurlijk een paar voor delen boven Hilversum. Zo kunnen wij horizontaal pro grammeren. Ons pakket is echter heel beperkt. Het zijn speelfilms, al hebben we ook wat series en een paar kinder programma's. Een omroep kan zich profileren en ook andere zaken laten zien. Er zijn natuurlijk altijd mensen die liever een film zien dan een kwis, maar als ze die rol prent al hebben gezien, kie zen ze waarschijnlijk toch eer der voor bijvoorbeeld het ac tualiteitenprogramma. dat te gelijkertijd wordt uitgezon den. Ik zie FilmNet dan ook meer als een aanvulling naast bijvoorbeeld Nederland 1 en Duitsland 3". HANS PIËT NEDERLAND 1 NCRV 15.40 'n Dik uur Dick, gevarieerd programma. Presentatie: Dick Passchier 16.40 NCRV-jeugd-matinee, met om 16.40 Vrouwtje theelepel, tekenfilmserie, 16.55 Stel je voor...: De bange clown, tv-bewer- king van de jeugdtheater- voorstellen Clowns van de theatergroep Rats NOS 17.30 V»6-Journaal NCRV 17.46 Popsjop-TV. Presentatie: Jaap de Groot TELEAC 18.25 Klussen in huis. Les 5 18.55 m De Fabeltjeskrant 19.00 The Cosby show, Ameri kaanse comedyserie. Rudy doet mee in het pupillen- team van de footballclub. Pa'Huxtable is reuzetrots en Ma overbezorgd 19.25 De zonen van de roze panter, tekenfilmserie NOS 20.00 Journaal PP 20.28 Uitzending Politieke Par tijen NCRV 20.38 De helemaal in je eentjes show, spelprogramma. Presentatie: Frank Mas- meijer 21.45 Hier en Nu, actualiteiten rubriek met een reportage over de UNICEF-actie voor de bouw van een nieuw welzijnscentrum in Mexi- co-stad. Het oude. toen nog aanbouw zijnde cen trum. werd tijdens de aardbeving van september vorig jaar, volledig ver woest. Voorts een verslag van de bekerwedstrijd SV Marken tegen FC Den Haag 22.20 Meditatief moment, korte overdenking door Ds. Ype 22.25 Hill Street Blues, Ameri kaanse politieserie. Furillo en Daniels moeten getui gen in een rechtszaak te gen de mafia. Voor het ge rechtsgebouw wordt Furil lo neergeschoten 23.10 Cheers, Amerikaanse co medyserie. Als er een vei ling georganiseerd wordt voor het goede doel. stelt Sam zijn oude honkbals hirt ter beschikking 23.35 Meditatief moment, een kort intermezzo met gees telijke muziek NOS 23.45 Journaal 23.50 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND 2 heid (3), vierdelige serie over ervaringen met een zaam zijn FEDUCO 17.40 Open Universiteit. Mens en werk (cursus: Perso neelsbeleid) NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Italianen 18.30 Sesamstraat 18.45 [^Jeugdjournaal 19.00 Journaal IKON 19.12 Streetwise: Opgroeien op straat (slot), driedelige Amerikaanse documentai re over jongeren in de Amerikaanse industrie stad Seattle 19.37 Kenmerk, actualiteiten magazine NOS 20.00 Voor niks gaat de zon op, programma over consu mentenzaken. Afl.: Klagen, over klachteninstanties in Nederland. Met o.a. een kijkje bij de commissie chemisch reinigen, de ge meentelijke ombudsman van Rotterdam, mevrouw de Boer. en bij de nationa le ombudsman, de heer Rang. Presentatie: Ingrid Drissen 20.55 Panoramiek, actualiteiten magazine 21.30 m Morgen gaat 't beter, vijfdelige documentairese rie over het ontstaan en de ontwikkeling van de Ne derlandse speelfilm, vanaf 1900 tot heden. Afl. 1: De zwijgende speelfilm (1914- 1922) 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden EUROPA TV Programmaschema Kinderprogramma'* Countdown, popprogramma met Adam Curry Kinderprogramma Die Laurent*, Duitse tiendelige serie over een Hugenoten-fa milie in het 18-eeuws Berlijn Europa Report, World Watch en Weerbericht Sport Report*. WK IJshockey: Rusland - Amerika Spring Festival ol Prague, muziekprogramma C'etait Hier, documentairese rie. Afl.: Le Retour de la Peur Europa Report, World Watch en Weerbericht FILMNET 17.00 Airwolf afl.: The Truth about Holly 17.50 Cactus Jack 19.20 Cartoon Anna Bella 19.40 the Professionals 20.30 Catch as Catch Can 21.45 Baby it's You 23.30-01.05 Parfait Amour Schooltelevisie Journaal 00 Tik Tak, kleuterprogramma 1 (herh.) ■p5 Plons, kinderprogramma (herh.) ':10 Carolientje en kapitein Snor- rebaard, kinderprogramma Afl.: Het Kokosnoteneiland (herh.) 25 Goochel mee met Hans Ka- aan. Met 'o.a. het doorgesne- j den meisje en de verdwijnende I pen (30 Er waa eens... het heelal, in- j formatieve tekenfilmserie. Afl.: De ringen van Saturnus i55 Juke Box 100 De andere Belgen, reportage 1 over Belgen die niet in een tureel leven in Wallonië. Pre- I sentatie: Fred De Waele (herh.) 140 Mededelingen en program- 1 ma-overzicht 145 Journaal [10 Weerbericht |15 Kunstzaken 125 IQ, spelprogramma. Presenta- tie: Herman van Molle [55 Labyrint: De magie van het beeld. Afl. 3: Beelden van de nacht. De mens heeft de duis ternis overwonnen en heeft ook technieken ontwikkeld om buiten het zichtbare licht te kij ken 40 Uitzending door derden. Pro- gramma van de Christen-De mocratische Omroep 30 Journaal en Coda: Prélude a l'imitation de Mr. Forberger van Couperin door Guy Pen- son (clavecimbel) RT 2 .00 Zonen en dochters (Sons and daughters). Australische tv-se- rie met Rowena Wallace. Alexandra Fowler. Peter Phelps e.a. Patricia's komst naar Melbourne stuurt de hu welijksvoorbereidingen van Angela en Rob in de war 25 Osnin, Japanse serie .38 Juke Box .42 Mededelingen en program- ma-overzicht .45 Journaal .10 Weerbericht 15 Videomatch, spelprogramma met Marleen Gordts 25 The Bradbury Theatre, Cana dese serie rond de mysterieuze verhalen van Ray Douglas Bradbury. Met: Nick Mancuso en R.H. Thomson. Afl. 3: Het speelplein. Alle angsten en ob sessies van Charles Underhill zijn terug te voeren op zijn er varingen in de speeltuin, waar hij werd geslagen en geschopt. Hij wil zijn zoontje deze plage rijen besparen 50 Argus. Jan van Rompaey en Jessie de Caluwè lichten de media door 50-22.50 Nationale Wetenschap pelijke Instellingen, tiendelige documentaireserie. Afl. 2: Het Koninklijk Museum voor Mid- den-Afrika. Documentaire over het ontstaan en de geschiede nis van het museum. De rijke verzameling en ooh het weten schappelijk werk dat wordt verricht komen hier aan bod. Aansluitend een discussie over de zin en de problemen rond dit museum Hans Kazan goochelt tegen woordig in België. BRT 1 om 18.25 uur. RTBF 1 17.50 Carrefours, gevarieerd pro gramma 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.25 Lotto-trekking 19.27 Quick et Flupke, tekenfilmse rie 19.30 Journaal 20.00 Contacts, verkeersinformatie (herh.) 20.05 Billet de faveur César, toneel stuk van Marcel Pagnol. Met: Claüde Vignot, Victor Gayau, Robert Roanne e.a. Regie: Claude Vignot. Jaren zijn voor bijgegaan sinds het vertrek van Marius. Zijn zoon Cèsariot is inmiddels 20 jaar en Fanny, die nog even mooi is als vroe ger. denkt nog steeds aan haar enige liefde 22.15 Dites-moi. Serie portretten van vrouwen. Afl. 2: Marion 23.10 Journaal 23.35 Tribune économique et socia- TV 5 17.35 Magazine des sports 18.30 Les 3 premières minutes, film- magazine 19.00 Le village dans le nuages, tv- serie 19.30 Le jeu de la véritó 20.30 Magazine des sports 21.30 Les 3 premières minutes, film magazine 22.00 Nieuws 22.30-00.03 [I Ma femme est formi dable, Franse speelfilm uit 1951 van Andrè Hunebelle. Met o.a. Fernand Gravey en Sophie Desmarets MUSIC BOX 17.00 EEurochart, overzicht van de Europarade van Music Box met Julie Brown en Gaz Top 18.00 ESunie hits the screen, vide oclips met Sunie 19.00 EEd'a elite, met Edwina 20.00 ERox Box, Belgisch getint popprogramma met Ray Co kes 21.00 ESound and vision, met Gary Crowley 22.00 EOff Beat, Martin Buchanan bespreekt nieuwe muziekvide o's 23.00 EEurochart (herh.) 00.00-01.00 ESunie hits the screen (herh.) 16.00 Liebe, Schmerz und Tod, vrouwenprogramma. Afl.: De eerste liefde 16.45 EDIe Besucher, tv-serie met Josef Blaha, Josef Dvorak en Viktor Krai. Afl.: 43 graden koorts 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 Köberle kommt, tv-serie. Afl.: Dur sucht Moll 19.00 Karusell der Puppen. Afl.: Ra cine 19.57 Programma-overzicht 20.00 iHTage88chau 20.15 Was bin ich? Amusementspro gramma waarin men beroepen moet raden. Presentatie: Ro bert Lembke 21.00 Kontraste, actualiteitenrubriek 21.45 Dallas, Amerikaanse tv-serie met Patrick Duffy. Linda Gray. Larry Hagman e.a. Afl.: Ent- scheidung um Ewing Oil. De stemming is gespannen want de gerechtelijke uitspraak over de toekomst van Ewing Oil wordt ieder moment verwacht 22.30 Tagesthemen 23.00 Kullurweltspiegel, cultureel programma. "Das zweite Ge- sicht', reportage over het Na tional Portrait Gallery 23.45 ARD-Sport extra. WK-IJshoc- key: Rusland - Amerika 00.15 Tagesschau 00.20 Nachtgedanken, beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Computer-Corner. Program ma voor computerfans 16.20 Schüler-Express, magazine voor jonge mensen. Afl.: Eltern ade? 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine 17.45 Tom en Jerry, tekenfilmserie 18.20 Rate mal mil Rosenthal. Quiz gepresenteerd door Hans Ro senthal 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Die Reportage: Fünf Tage im April, Ost-Berliner Ansicht- asachen, filmreportage over de elfde partijdag van de Sozi- alistische Einheispartei Deutschlands en alles wat daarmee te maken heeft 20.15 EDas Begrabnis des Mon sieur Bouvet (L'enterrement de Monsieur Bouvet), Franse speelfilm uit 1981. Met Renée Faure. Jacqueline Doyen. Mi reille Perrey e.a. Regie: Guy- André Lefranc. De gepensio neerde heer Bouvet sterft op straat aan een hartaanval. Een onbekende toerist maakt een foto. die hij aan een kran.t ver koopt. Door publikatie van deze foto melden zich meerde re mensen die de man gekend hebben. Maar wie is de heer Bouvet? 21.45 Heute-journal 22.05 Die Sport-Reportage. Met o.a. Bundesliga-voetbal 22.50 Das kleine Fernsehspiel: Am nachsten Morgen kehrte der Minister nicht an seinen Ar- beitsplatz zurück, tv-spel met Udo Kier. Magitta Haberland, Ciliane Dahlen e.a. Regie: Mo- nika Funke-Stern. Het Ministe rie van Vermakelijkheid is ver antwoordelijk voor de steeds stijgende vermakelijkheidsbe lasting. De Minister wil zijn be leid op een conferentie toelich ten. Maar plotseling is hij ver dwenen 00.00 Haute DUITSLAND 3 Schooltelevisie Telekolleg II: Cursus Microp rocessors/computer 5 Telekolleg II: Cursus Wiskun dige vectroren en matrixen. Les 2 Sesamstraat Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Tagesschau Ausland8reporter, buitenland se reportages. Vandaag: Jür- gen Reltz vanuit de Domini-' caanse Republiek Rückblende. 'Vor 250 Jahren gestorben: Ernst Thalmarm', documentaire Formel Eins, overzicht van de ARD-hitparade. gepresenteerd door Stefanie Tucking Herbert Grönemeyer, portret van deze acteur Deutscher Alltag: Ich denke nur ans Publikum, filmrepor tage over actrices in Oost- en West Duitsland Wie uns die Nachbarn tehen Laatste nieuws [D Ondertiteling via TeleTekst. E Uitzending in stereo. B Zwart/wlt-uitzendlng. ■DZwart/wit-uitzending net on dertiteling via TeleTekst. 0 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■n Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. Udo Kier speelt de rol van minister in „Am nachsten Morgen kehrte der Minister nicht an seinen Arbeitsplatz zurück". Duitsland 2 om 22.50 uur. ■Jsm Laurel and Hardy, tekenfilmse rie Jonny Briggs, kinderserie Lift off John Graven's Newsround Saaview, kinderprogramma Rolf Harris's cartoon time Journaal en weerbericht London plus, actualiteiten Holiday, vakantietips EastEnders, tv-serie met Wen dy Richard. Bill Treacher. Su san Tully e.a. One by one, tv-serie met Rob Heyland, Peter Jeffrey. Peter Gilmore e.a. Afl.: A close run thing Points of view Labour PPB. Politieke uitzen ding Journaal, regionaal nieuws en weerbericht The Kenny Everett TV Show Miami Vice, Amerikaanse poli tieserie Film '86 Spanish state banquet Wind sor Castle Weerbericht BBC 2 WK biljarten Young musician of the year WK biljarten O'Donnell investigates food Harty compilations Top gear, auto- en motorma gazine WK biljarten Heimat. Afl. 4: The Highway Labour PPB Newsnight, actualiteiten Weerbericht WK biljarten Open University ITV 17.20 Sotty 17.35 Woody Woodpecker (herh.) 17.45 Supergran 18.15 Emmerdale Farm 16.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga zine 19.35 Crossroads 20.00 Mouthtrap 20.30 Duty Free. Afl.: Praying Mantis 21.00 Magnum, Amerikaanse tv-se rie 22.00 The Queen and the Common wealth, documentaire 23.15 Labour Party Broadcast 23.20 Nieuws 23.50 Film: Avalanche Express, Ier se speelfilm uit 1979 van Mark Robson. Met o.a. Robert Shaw en Lee Marvin 01.55 Tuesday Topic SKY CHANNEL 16.45 EMonsters of rock, met Amanda Redington 17.30 EEngelse top 50, met David Jensen 18.30 The Deputy. Afl.: Bitter Root 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy and the Robot 19.30 Green Acres. Afl.: A Prize in Each and Every Package 20.00 Vegas. Afl.: The Lido Girls 21.00 A Country Practice 21.55 Cimarron City. Afl.: The Bitter Lesson 22.50 US College Football 1985/1986 00,15-01.00 Li Monsters of rock NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven VARA 14.30 Vara's filmclub 14.56 Super-Oma, kinderserie 15.20 La chartreuse de Parma, tv-serie 16.16 Mr. Belvédère, comedyserie. AflDe staking 16.41 Een dierenpa- radijs in het eeuwige ijs, documen taire NOS 17.30 'A6-Journaal VARA 17.46 Sportlaan 80, sportprogramma NEDERLAND 2 VPRO 15.30 Plafond over de vloer, serie van Wim T. Schippers. Afl.: Ad dergebroed 15.51 Blikskaters 16.07 Niet Thuis, gesprekken met kinderen die niet thuis wonen 16.24 De Ker senboom, kinderfilm 16.49 C Laurel Hardy: Busy Bodies (1933) 17.08 De grote dikke beer vertelt, teken film 17.26-17.30 Kikker en Pad MUSIC BOX 07.00 ^Muziekprogramma's. 'Ed's elite' met Edwina (07.00). 'Sit tight' met Simon (o.a. Australische muziek) (08.00), 'Gaz bag' (09.00). 'News flash' met Martin (10.00), 'Chart At tack'. overzicht van de Music Box Top 40 met Simon en Sunie (11.00) en 'The blues and soul show' met Ju lie (12.00). 13.00 EHerh. DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Heute 10.03 Berichten von den Spielen der Fussball-Bundesliga 10.50 Was bin ich? 11.35 Gott und die Welt 12.10 Kontraste 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15 ETeletekst-overzicht 15.30 Tagesschau 15.40 Wildwege, aufgespürt von Erik Zimen 16.25- 19.00 WK IJshockey, finale DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Löwenzahn 16.35 Tao Tao 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.50 Ein Heim für Tiere BBC 1 06.00-07.00 St.George's day 07.50- 10.20 Breakfast Time 11.05-11.30 Gharbar 11.50 WK biljarten 13.30 Nieuwsoverzicht voor doven 14.00 Pebble Mill at one 14.45 Bertha 15.00-16.00 WK biljarten 16.52 Re gionaal nieuws 16.55 Up our street SKY CHANNEL 08.45 ESky Trax. Herhalingen 11.30 ESky Trax. Herhalingen 14.15 Sky ways 15.05 American College Bas ketball 16.00 EPat Sharp Show 16.45 EYoung, Free Single ITV 07.25 TV-AM 10.25 Regionaal nieuws 10 30 Schooltv 13.00 Port land Bill 13.10 Our Backyard (herh.) 13.30 Three Little Words 14.00 Nieuws 14.20 Regionaal nieuws 14.30 A Country Practice 15.30 Farmhouse Kitchen 16.00 University Challenge 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and Daughters 17.00 Portland Bill 17.10 The Blunders RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Nieuwsradio. 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Uit het land. 22.02 Ronduit-story. 22.30 Als mensen veranderen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02 VARA's ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 VPRO: Meesters der vertel kunst. 18.03 Buiten Beeld. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant 21.02 Moondogs. 23.02 Tracks. RADIO 4 17.25 NCRV: Pianomuziek 18.00 Nieuws. 18.02 Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Het Amsterdams Strijkkwartet. 20.00 Nieuws. 20.02 Muziek in NCRV Studio 2. 21.30 Literama. 22.30 In Memoriam Feike Asma. RADIO 5 17.36 Politieke partijen. 17.46 Overheidsvoorlichting. 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 NCRV: Literama-poëzie. 18.30 NOS: Radio Thuisland. 19.00 Programma voor buitenlandse werknemers. 20.30 TELEAC: Planten verzorgen. Les 2. 21.00 Klussen. Les 4. (herh.) 21.30 Ni Hao. Chinese taal. Les 11. 22.00 Grafische technieken. Les 4. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 18.00 Rijnland Politiek. 19.00 Popwetens waardigheden, jazz en blues en 20.00- 23.00 Sportcafè. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Godsdienstige uitzending. 19.10 Actueel. 19.33 Apo mas ja sas. voor Grieken. 20.03 Pandora. Muziekmagazine. 21.03 Jazz Middelheim. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-02.00 Twee tot Twee. BRT 2 17.10 Radio Twee. Popradio. 22.05 Je weet het maar nooit. 23.30-02.00 Twee tot Twee BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Harmonies en Fanfares. 19.00 Essay: Galerie. 19.45 Fantasie op 14 K, Karol Szu- manowski. 20.00 Etnische muziek en volksmu ziek. Alain Gheerbraut in Anat- olië (1956-57). 20.30 Concertrelais. De Nieuwe Mu ziekgroep o.l.v. Mark De Smet. 22.30 „De Ka van Toetmes". Een Vlaams luisterspel. 2&20 Serenade. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De rode draad. 07.30 Nieuws. 07.33 De rode draad, vervolg. 13.08 TROS: TROS Aktua. 13.20 Journalistenforum. 14.03 TROS klantenservice. 15.05 Helpers weg. 16.02 EO: EO-Metterdaad Hulpverle ning. 16.05 Tijdsein. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: De nieuwe rozengeur. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit music-time. 09.03 Muziek motief. 09.57 EO-Metterdaad Hulpverlening. 10.03 Gospelsound. 11.03 Country Trail. 12.03 Rond-uit op 3. 13.03 VPRO: Toga-party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 NCRV: Het levende Woord. 08.10 Preludium. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de Hoogtezon. 10.00 Hedendaagse kamermuziek. 10.30 Orkestpalet. 11.35 Orkestmuziek van Handel (10). 12.20 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch Concert. 14.00 Songs of Praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: Telefoonnummer 39211. 16.45 Muziektheater. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS: NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Taairevue. 10.00 TROS: Café chantant. 10.30 De duvel is oud. 11.00 TRO$ Postbus 270 - Mieke Telkamp. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Midweekmagazine. 16.00 TROS: De Pina Colada Show. 16.30 TROS Huiswerklijn. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten magazine. 16.30 Middagmagazine. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 06.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 15.15 De concubine, hoorspel. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.20 Goede Morgen, Morgen. 08.12 Servicetelefoon. 10.03 Met de deur in huis. 11.55 Mediatips. 12.00 Regioprogr. 13.10 Made in Germany. 14.00 Vrijaf. Jong geluid. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 09.15 Ochtendconcert. 10.00 Schoolradio. 11.00 Fauré 12.30 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.30 Claudia Antonelli speelt harp- transcripties van operafrag- menten van Bellini en Verdi. 14.00 La Bohème, opera van Puccini. 16.05 Gevarieerd namiddagprogram ma.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 17