Joods verzet eren met monument' aan tafel foidóe CDA moet knopen doorhakken Schoolwijzer kerk wereld beroepingen Mediadebat misbruikt weer ACHTERGROND Cetebe Sou/iant VRIIDAG 18 APRIL 1986PAGIN Vrijgesproken Turken mogen weg uit Italië Een Italiaans Hof van Beroep heeft maandag besloten dat de twee Turken die vorige maand werden vrijgesproken in het proces rond een vermeend complot tegen het leven van de paus. Italië mogen verlaten. De twee Turken. Musa Serdar Ce- lebi en Omer Bagci. mochten eerder niet vertrekken, omdat het openbaar ministerie aankondigde beroep te zullen aanteke nen tegen de vrijspraak. De twee mannen werden op 29 maart vrijgesproken met drie Bulgaren en een andere Turk die bij verstek werd berecht. Er was niet genoeg bewijsmateriaal te gen de verdachten. Het hof noemde maandag geen redenen, maar oordeelde dat de twee Turken hun paspoorten terug moe ten krijgen. De Bulgaar Antonov, die hoofdverdachte was in het pausproces, heeft al eerder Italië verlaten. Bhagwan krijgt verblijfsvergunning in Uruguay De Indiase goeroe Bhagwan Shree Rajneesh heeft een ver blijfsvergunning gekregen in Uruguay nadat hij eerder uit de VS en Griekenland was uitgewezen en geen toestemming kreeg Groot-Brittannië en Nederland te bezoeken. De vergun ning moet na een jaar verlengd worden. Een plaatselijke krant berichtte dat Bhagwan zijn intrek had genomen in een heren huis in de gerieflijke badplaats Punta del Este, 140 km ten oos ten van de hoofdstad Montevideo. Volgens de krant had de goeroe ongeveer tien volgelingen bij zich en had hij bewakers gehuurd om zijn huis in de gaten te houden. Ik ken weinig schrij vers op wier geschrijf ik zoveel aan te mer ken heb als op het mij- Prof. Presser: Joods verzet was niet gering Het joodse verzet in Ne derland tijdens de Twee de Wereldoorlog moet met een monument wor den geëerd. Hiertoe heb ben twee joodse verzets strijders uit Amsterdam, Bennie Bluhm en Chaim Natkiel, het initiatief ge nomen. Zij zijn bezig de Stichting Joods Verzet '40-'45 op te richten. Dit meldt het themanummer over het joods verzet van de „Israël Nieuwsbrief", uitgege ven door het Centrum Infor matie en Documentatie Israël (CIDI) te Den Haag. Het joodse verzet heeft rela tief het niet-joodse overtrof fen, aldus prof. dr. J. Presser in „Ondergang". Volgens een berekening van Natkiel heb ben ruim 1.100 van de 140.000 Nederlandse joden deelgeno men aan hel verzet, dat in to taal ongeveer 25.000 verzets lieden bedroeg. „Het joodse verzet is bijna 45 laar weggedrukt. Het lijkt wel of men niet kan accepteren dat er ook moedige joden zijn geweest. Wij moeten altijd af geschilderd worden als angsti ge wezens, terwijl dat niet waar was. Daar vecht ik te gen." aldus Bluhm. Het eerste verzet, eigenlijk de bron van de februaristaking van 25 februari 1941. werd ge pleegd door eenvoudige joodse arbeidersjongens. Van de on geveer 80.000 Amsterdamsê joden behoorde het merendeel tot het lompenproletariaat. Knokploegen van joodse jon gens hebben al voor 1940 met NSB-ers en aanverwanten ge vochten. aldus Bluhm. Het is hem vooral te doen om erkenning van de negentien joodse jongens die. veertien dagen voor de februarista king. na vechtpartijen bij het Waterlooplein bleven hangen en opgepakt werden toen de Duitsers terugkwamen. Op één na zijn zij allen door de Duitsers vermoord. De oud-verzetsstrijders willen bij voorkeur dat het monu ment op het Waterlooplein komt. in het hart van de voormalige Jodenbuurt en op een steenworp afstand van het monument de Dokwerker. In een commentaar onder steunt CIDI-directeur drs. R.M. Naftaniël het pleidooi van Bluhm en Natkiel. Een van de hardnekkige vooroor delen is dat de joden in de Tweede Wereldoorlog als makke schapen naar de slachtbank zouden zijn ge gaan Ook buiten Nederland hebben veel joden aan de strijd tegen Hitier deelgenomen. Bekende voorbeelden van grote moed zijn de ghetto-opstand in Warschau, de opstand in het concentratiekamp Sobibor en de joodse parachutisten uit Palestina die de Hongaarse jo den moesten bijstaan. „Wie realiseert zich bovendien dat maar liefst 1,5 miljoen joodse soldaten in Amerikaanse, Russische, Franse, Engelse en Palestijnse dienst hebben meegevochten?" „Het bestaan van Israël heeft de joodse gemeenschappen er van overtuigd dat joden in tegenstelling tot het eeuwen lange imago van laf te zijn heel goed in staat zijn voor hun rechten op te komen. Hoe dieper dit besef van weerbaarheid doordringt tot de wereld, hoe geringer de kans is dat de jaren '40-'45 zich ooit weer voor het joodse volk zullen herhalen," aldus de CIDI-directeur Pleidooi voor samenwerking met kleinere gereformeerde kerken in Samen-op-weg De kleinere gereformeerde kerken moeten betrokken worden bij Samen op Weg. het proces dat moet leiden tot hereniging van de Neder landse Hervormde Kerk en de Gereformeerde Kerken in Nederland. Tijdens de jaar lijkse conferentie van het contactorgaan van de gere formeerde gezindte gisteren te Putten werd dit onder an deren bepleit door drs. W Bakker, wetenschappelijk medewerker aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. Deze kerken zouden naar zijn mening de status van waarnemer kunnen hebben, waardoor zij zich niet op het resultaat van Samen op Weg behoeven vast te leggen. De kwaliteit van de Samen op Weg-kerk raakt allen, aldus Bakker. „Wij zouden onze historische roeping verwaar lozen als we te midden van secularisatie en dopers radi calisme de boodschap van de oude belijdenis niet tot uit drukking zouden brengen op een wijze die past op onze nieuwe situatie." Ook de hervormde predikant C. Blenk uit Amsterdam Eleitte ervoor andere kerken ij Samen op Weg te betrek ken. Hij wees er echter op dat ze wel zijn uitgenodigd daaraan mee te doen maar dat ze die uitnodiging hebben afgewezen. Hij zou het desal niettemin toejuichen als ver tegenwoordigers van deze kerken aanwezig zouden zijn op de combi-synode. De voorzitter van het contac torgaan, prof.dr. K. Runia, zegde toe dat het bestuur deze zaak wellicht aanhangig zal maken. Mgr. Martinelli wellicht nog steeds in hechtenis De apostolisch vicaris, mgr. Martinelli, die met drie pries ters en een vrouwelijke reli gieuze vorige week donder dag zonder opgave van rede nen in de Libische havenstad Bengasi werd gearresteerd, bevindt zich waarschijnlijk nog steeds in gevangenschap. Overste Innocenzo Barbaglia van de Franciscaanse missie in Libië verklaarde in een vraaggesprek met een Itali aanse persbureau dat hem niets bekend was van de vrij lating van de apostolisch vi caris of van de vier geestelij ken. Zijn bureau onderhoudt voortdurend contact met de Italiaanse ambassade, die op het hoogste niveau probeert de vrijlating te bewerkstelli gen. Bij het Amerikaanse bombar dement op Tripoli blijkt ove rigens ook een een missiehuis van de Franciscanessen te zijn beschadigd. Het huis staat vlak bij het hoofdkwar tier van kolonel Khadaffy. Op ongeveer 50 meter van het missiehuis was in de nacht van maandag op dins dag een zware bom ingesla gen, zo deelde het Vaticaan mee op gezag van overste In nocente Barbaglia. Nederlands Hervormde Kerk Beroepen te Ankeveen P.S. van Walbeek, kandidaat aldaar die dit beroep heeft aangenomen. Aangenomen naar Amersfoort tot predikant voor bijzondere werk zaamheden (pastoraal werk L-' Gereformeerde gemeenten Beroepen te Boskoop H. Hofman te Kalamazoo in de Verenigde Staten. Bedankt voor Rotterdam-IJssel- monde J. Karens te Opheusden Paus: boeteviering moet uitzondering blijven Paus Johannes Paulus II heeft gisteren voor handha ving van de persoonlijke biecht gepleit. De zogenaam de algemene absolutie, waar bij een groep gelovigen zon der voorafgaande persoonlij ke biecht het sacrament der vergeving ontvangt in een boeteviering, moet een uit zondering blijven. De paus zei dit gisteren tij dens de algemene vergade ring van de congregatie voor de sacramenten. Hij wees er op dat de katholieke kerk niet van plan is de zeer pre cieze regels hierover te ver anderen. Ondanks deze voor schriften in de Codex komen er in „niet weinig lokale ker ken" gevallen van misbruik voor, aldus de paus. Hij riep de bisschoppenconferenties op ervoor te zorgen dat in hun gebied de voorschriften stipt worden nageleefd. Ook wie in een boeteviering een algemene absolutie heeft ont vangen, moet bij de eerstvol gende gelegenheid persoon lijk biechten. De bisschoppen moeten elk misverstand hier over bij de gelovigen wegne men. aldus de paus. Spaanprijs 1986 voor Den Besten en Klamer De dichter Ad den Besten en IKON-pastor Alje Klamer hebben gisteren in de Nieu we Kerk in Amsterdam de Spaan-prijs ontvangen. De prijs is genoemd naar de journalist J.B.Th. Spaan, die onder meer „Hervormd Ne derland" oprichtte. Hij is in 1969 overleden. Den Besten en Klamer krijgen de prijs (2.000 gulden) „wegens het op geheel eigen wijze uitdragen van de boodschap van de bij bel via hun eigen medium". Den Besten schreef tal van liederen die in het Liedboek der Kerken zijn opgenomen. Klamer was een der eersten die vorm gaf aan het radio- pastoraat. De prijs is eerder onder meer toegekend aan de acteur Henk van Ulsen. Felicitaties voor Tutu De 2uidafrikaanse bisschop Tutu mocht gisteren de felicitaties in ontvangst nemen van de de voormalige Westduitse bondskanselier Willy Brandt, die momenteel een bezoek brengt aan Zuid-Afrika. Ook de Zuidafrikaanse regering heeft bij monde van minister Louis Nel Tutu gefeliciteerd met het feit dat hij deze week hoofd is geworden van de anglicaanse kerk in Z-Afrika. Trefpunt PvdA wil uitspraak bisschoppen over economie Het „Trefpunt van Socialis me en Levensbeschouwing in de Partij van de Arbeid" heeft een oproep aan de Ne derlandse bisschoppen ge daan. in navolging van de Amerikaanse bisschoppen een brief over de economie te schrijven, maar dan natuur lijk betrekking hebbend op Nederland. Het „Trefpunt" kwam bijeen om de pastorale brief van de Amerikaanse bisschoppen over „De katho lieke sociale leer en de eco nomie in de Verenigde Sta ten" te bespreken. De Rotter damse econoom prof. W A.A M. de Roos sloot aan bij de oproep van de Ameri kaanse bisschoppen tot dia loog, experiment en verbeel dingskracht, zoals die uit de brief spreekt. Volgens De Roos spreken de Amerikaan se bisschoppen zich nadruk kelijk uit tegen Reagonomics (de economische opvattingen van president Reagan). De keuze voor de armen staat in de brief volgens hem cen traal. Het rapport dat de Weten schappelijke Raad vobr het Regeringsbeleid onlangs uit bracht over de basisvorming in het onderwijs heeft de dis cussies over de toekomst van het voortgezet onderwijs in een niéuwe fase gebracht. Even leek het er zelfs op dat er een redelijke eensgezind heid zou ontstaan, doch he laas allerlei oude posities dreigen weer te worden inge nomen. Hieronder volgen een paar kanttekeningen. Op 2 april j.l. organiseerde het ministerie van onderwijs en wetenschappen een grote landelijke discussiebijeen komst over het rapport. Mi nister-president Lubbers voerde ook het woord. Hij onderschreef het beleidsuit gangspunt dat er een langere periode moet komen van ge meenschappelijk onderwijs aan iedereen. Met andere woorden: in principe toonde hij zich een voorstander van voortgezet basisonderwijs. Een niet onbelangrijke stel- lingname. Een ander element uit zijn speech verdient hier ook ver melding: „Ouders hebben het grondwettelijk recht om voor hun kind een school te kie zen waar zaken worden on derwezen die aansluiten bij wat het kind thuis al is bijge bracht". Oftewel, zo vertaal ik dat voor mezelf, je mag bij die basisvorming wel het een en ander voorschrijven, maar er moet flink wat vrijheid voor de scholen overblijven. Men kan. naar mijn mening, wel vakken voorschrijven, mini- mum-aantallen uren en eind termen. Maar meer ook niet. Van de invulling van de leer plannen, schoolwerkplannen moet men afblijven. Ook moet men de scholen de ruimte laten aan bepaalde vakken prioriteit te geven en eventueel extra vakken toe door drs. K. de Jong Ozn. delijk te stellen, daar er wat deze punten betreft op de weg toch nogal wat leeuwen en beren te signaleren zijn. Niet alleen wordt de ruimte van 20% bedreigd door aller lei belangengroeperingen die vinden dat hun vakken ver geten zijn of te weinig aan dacht krijgen. Laat men daar weerstand aan bieden en veel aan de vrijheid van de scho len overlaten. Maar er is nog iets anders. De positie van de staat in het al gemeen is aan het verande ren. Met name in de PvdA en ook in de VVD komen steeds meer stemmen naar voren, die er op wijzen, dat men vindt dat de overheid een bepaalde cultuurpolitiek moet bedrijven, ook in het onderwijs. Als men vindt dat de over heid kwaliteitseisen aan het onderwijs moet stellen (en dat kan en moet volgens de Grondwet) dreigt men toch steeds verder te gaan dan het willen meten van (objectieve) kennis en vaardigheden. Of tewel er ontstaan steeds meer de contouren van een be paald mensbeeld gerelateerd aan opvattingen die zeker niet stoelen op met name christelijke uitgangspunten, en die onderdeel uitmaken van het onderwijsideaal dat de overheid zou moeten pro pageren. Experimenten Veranderingen in de basis vorming kan men niet in een handomdraai teweeg bren gen. Daarvoor is, de WRR schreef het al, een vrij lange experimenteerperiode nodig. Laat men daar snel mee be ginnen. Er zijn scholen ge noeg die daarmee van start kunnen. Maar daarbij is van groot be lang dat het bijzonder onder wijs niet alleen de ruimte krijgt (en neemt!) die het vol gens de WRR toekomt, maar dat dat bijzonder onderwijs dan ook met een eigen invul ling komt. Oftewel dat een aantal bijzondere scholen het initiatief neemt om hier echt mee aan de gang te gaan. Beslissingen Er ligt al -geruime tijd bij de Tweede Kamer een Ontwerp voor een Ontwikkelingswet Voortgezet Onderwijs. Ik heb hier al geruime tijd geleden betoogd dat het van groot be lang zou zijn, dat die wet in deze regeerperiode werd aan genomen (zij hét met een aantal wijzigingen). Dit lijkt niet door te gaan. Ik neem aan dat de VVD (weer eens!) ontwikkelingen in het voort gezet onderwijs heeft geblok keerd. Dit kan zo niet door blijven gaan. Bij de bespreking van het WRR-rapport dreigt weer eens, wat ik zelf in een vori ge periode ook al eens aan den lijve heb ondervonden, dat een goed compromis eerst redelijk gunstig wordt ont vangen, en dat het daarna om totaal tegengestelde rede nen wordt verworpen. De één (de PvdA b.v.) vindt het niet ver genoeg gaan, de an der (de VVD b.v.) vindt dat het veel te ver gaat. Zo kun nen we niet door blijven gaan: dit proces duurt nu al tien jaar! Dat betekent dat het CDA (ik heb het al vaker geschreven) de verantwoor delijkheid heeft knopen door te hakken en leiding moet geven aan de besluitvorming. Minister-president Lubbers gaf op 2 april een paar goede voorzetten, minister Deet- man wil bepaald ook wel nu de rest van het CDA nog. Die partij roept toch altijd, dat ze de regeer verantwoor delijkheid niet uit de weg gaat? Het CDA zal op dit punt bij de kabinetsformatie duidelijk eisen voor de lange termijn moeten gaan stellen. Er zijn te veel knelpunten in het voortgezet onderwijs die om een oplossing vragen. Alle mogelijkheden zijn nu zo langzamerhand op een rij ge zet. Er dienen dus beslissin gen te worden genomen niet om scholen iets pan klaars op te leggen, maar om ze de weg te wijzen voor hun °igen ontwikkeling in de ko- :nde jaren. Macaroni met gesmoorde groenten en spiegeleieren met ui en kaas yoghurtcocktail (vegetarisch) Voor twee: 1 ui, 20 g margarine, 100 g champignons, 1 prei, 1 kleine winterwortel, 200 g witte of Chinese kool, selderijblad, 250 g (volkoren)macaroni, zout, peper, ket jap. tomatenketchup; 1 ui, 20 g margarine, zout, 50 g geraspte kaas, 4 eieren, paprikapoeder; 3 dl yoghurt, 30 g havermout, 1 lepel rozijnen, circa 100 g appelmoes, 1 lepel amandelschaafsel, basterdsuiker naar smaak, 4 kaneelbeschuitjes. Fruit de grof gesnipperde ui lichtbruin in de margarine. Voeg de afgespoelde en in vieren gesneden champignons toe en bak ze geregeld omscheppende mee tot hun vocht verdampt is. Snijd de prei in-de lengte in vieren en vervolgens in stuk jes, was de groente en laat haar uitlekken. Rasp de schoonge maakte wortel grof en snijd de kool in smalle reepjes. Doe prei, wortel en kool bij de ui met champignons, sluit de pan en smoor de groenten onder af en toe omscheppen in twaalf minuten gaar. Kook intussen de macaroni volgens de gebruiksaanwijzing op het pak. Meng de gare, uitgelekte macaroni door de gare groenten en maak het gerecht af met fijngeknipt selderijblad, zout, peper, ketjap en tomatenketchup. Bak dunne uiringen met weinig zout langzaam goudgeel in de margarine. Strooi er de helft van de geraspte kaas over en breek er de eieren op. Strooi de rest van de kaas over de eieren, sluit de pan en zorg voor een matig vuur. Leg de spie geleieren op de macaroni en bestrooi ze met paprikapoeder. Week de havermout een uur in de yoghurt. Kook de rozijnen zacht. Rooster het amandelschaafsel in een droge koekepan lichtbruin. Meng de yoghurt met havermout, rozijnen, aman delschaafsel, appelmoes en basterdsuiker en geef er de ka neelbeschuitjes apart bij. JEANNE De slotronde van de politieke strijd om de mediawetgls i is geëindigd in een schijnheilige vertoning. De regerings n ties van CDA en VVD en minister Brinkman van wvc d en nu schuldbewust om elkaar heen in een poging te vei ,r( zelen, dat ze uit louter onmacht niet tot een aanpassing nj de mediawetgeving hebben kunnen komen. Want ond di alle verhalen over tijdgebrek komt het er op neer, dat n !e ter Brinkman er niet in is geslaagd met CDA en VVI 1 overeenstemming te komen. Het is vrij goedkoop dat de minister verzekert dat hi nog zijn antwoord aan de Tweede Kamer had willen g teneinde de behandeling van zijn mediawet te kunnen zetten, maar dat de Kamer hem „helaas" daartoe de gelj heid niet heeft gegeven. Dat zou zijn gekomen doon Kamer meer prioriteit geeft aan herziening van het sof1 stelsel dan aan de mediawet. so Op zich is dat laatste juist, maar dat die mediawet pas in zo laat stadium en op een totaal zinloze wijze in de K behandeld kon worden heeft een andere oorzaak. Het direct gevolg van het feit. dat CDA en VVD het niet I konden worden over met name de vraag of er in Nedeijl wel of geen commerciële televisie moet komen en, zo jaj dat geregeld zou moeten worden. Het is daarom van de VVD uiterst onverantwoord gei al vóór het paasreces er op aan te dringen met de beha ling van de mediawet in de Kamer te beginnen, zonde ;i er enig zicht was op overeenstemming in het regeringsk e Nu de overeenstemming tussen CDA en VVD definiti g: uitgebleven, is het duidelijk dat de VVD drie lange verg; m dagen in de Tweede Kamer verloren heeft laten gaai m uitsluitend met de bedoeling de kiezers te beïnvloede j; haar eigen standpunt vóór commerciële televisie nog eei i tra onder de aandacht te brengen. n it DaT wij dat liberale standpunt, om redenen die eerdi deze kolom uiteen zijn gezet, niet delen is niet de redei wij het politieke spel van de VVD scherp afkeuren. Dat b we. omdat het onverantwoord was in de dagen vóór de P kiezingen de schaarse vergadertijd nodeloos te blokk|i terwijl die hard nodig was voor belangrijke kwesties, zoa herziening van het sociale stelsel. De VVD heeft door n handelwijze de behandeling van die even ingrijpend! u noodzakelijke wetgeving mede in gevaar gebracht. ti t Het mediadebat is een schijnvertoning geweest, waal* de VVD het Nederlandse volk heeft misleid. Tijdgebri niet de oorzaak geweest van de mislukking, wel de onn lijkheid om het met elkaar eens te worden. Tussen CD VVD ligt op het gebied van de mediaproblematiek een J diepe kloof. In de vandaag verschenen „Werkgever", he gaan van het Nederlands Christelijk Werkgeversverbf verzekert VVD-lijsttrekker Nijpels weer eens, dat alle tieke problemen direct bij de formatie geregeld moeten den. Een gedetailleerd regeerakkoord noemt hij „een z< want alles wat je dan niet regelt kan je verder wel op je schrijven". Dat voorspelt voor de komende formatie, m het tot onderhandelingen tussen CDA en VVD komen, wat problemen. Bijvoorbeeld over een ideële kwestie a i mediawetgeving. Meest droog DE BILT (KNMI) Morgen krijgen we tijdelijk wat beter weer. Vannacht kan er nog hier en daar een bui vallen en er bestaat ook nog steeds een kleine kans op onweer. Er is weinig wind en daardoor kan er boven de natte velden mist ontstaan. De minimumtempe ratuur wordt een graad of drie. Morgen overdag, neemt de neerslagkans sterk af. Er komt ook af en toe zon. De thermometer loopt 's middags op tot omstreeks elf graden. Er staat een matige westelijke wind. Ook zondag kan de dag beginnen met wat zon, vooral in het oosten van het land. In de loop van de dag komt er vanuit het westen een regen zone boven Nederland aan. De middagtemperatuur wordt zondag ongeveer 14 graden, in het zuidoosten wellicht nog wat hoger. Vooruitzichten voor de Euro pese landen, geldig voor zon dag en maandag: Zuid-Scandinaviëzondag pe rioden met zon, maandag van uit het westen regen. Middag- temperatuur tussen 8 en 11 graden. Groot-Brittannië, Ierland: veel bewolking en af en toe regen. Middagtemperatuur zondag rond 13 graden, maandag wat koeler. Benelux, noordwest-Frankrijk: zondag vanuit het westen toe nemende bewolking gevolgd door regen, maandag half tot zwaar bewolkt en ook af en toe regen. Middagtemperatuur rond 14 graden. Midden- en zuid-Frankrijk: in midden-Frankrijk wisselend bewolkt en kans op een bui. Zuid-frankrijk: droog en zon nige perioden. Middagtempe ratuur tussen 14 en 19 graden. Spanje, Portugal: perioden met zon en alleen in het noorden kans op wat regen. Middag temperatuur van 14 graden in het noorden tot 23 graden in het zuiden. Italië, Joegoslavische kust: zondag rond de Adriatische zee kans op wat buien. Overi gens droog en perioden met zon. Middagtemperatuur oplo pend naar circa 20 graden. Duitsland: in het noorden kans op wat regen, vooral maandag. In het midden en zuiden wis selend bewolkt en droog, dagtemperatuur van 13 gr in het noorden tot 18 gr in het zuiden. Alpengebied: droog en p den met zon. Middagtemj tuur zondag tussen 9 ei graden, maandag tussen 20 graden. De Bilt Eclde Eindhoven Den Helder Zd. Limburg i Aberdeen t Barcelona i Berlijn i Bordeaux I Brussel i Dublin i Frankfort Genêve Helsinki Innsbruck Klagenfurt regen regen l.bew motregen h.bew. zw'bew! h.bew. zw.bew. 17 12 Casablanca niet onls Las Palmas regen (ADVERTENTIE) Zaterdag 19 april van 15.00 tot 16.30 uur EDDY DE ROEVER SIGNEERT zijn boek 'ZU SPRONGEN BU MAANLICHT feiten over het Bureai Bijzondere Opdrachte en de agenten. London '44-'45.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 2