Voorzitter bouwvereniging hekelt baantjes jacht oud-raadsleden JOUR NAAL Trimbaan Alkemade doelwit vandalen Raad Woubrugge botst met college Rijk keurt reconstructie glastuinbouwplan goed SP Alphen haakt af ENFB: duingebied Wassenaar autovrij ,IN DE LUSTEN IS GEKNOEID' fllHtjlil Onenigheid over geluid Muzenhcj TER AAR KAN NU AAN DE SLAG LEIDEN OMGEVING fokLttSoiMMit VRIJDAG 18 APRIL 1986PAGIN, Veehouder mag stal bouwen DEN HAAG/TER AAR De vee- houder R. van den Broek uit Ter Aar mag een stal aan de Korteraarseweg bouwen. De Raad van State heeft het verzoek tot schorsing afgewezen, dat was ingediend door een aantal omwo nenden. Zij wilden dat de gemeente geen vergunning geeft voor de vesti ging van het gebouw. De bezwaarma kers zijn bang dat zij stankoverlast zullen ondervinden van de stal waar ongeveer 500 mestkalveren gehuisvest zullen worden. Zij vinden de afstand tussen de stal en hun woonhuizen te gering. Deze afstand is echter in over eenstemming met de normen die het directoraat-generaal voor de Milieu hygiëne hieromtrent stelt. Karakterpoppen in Rhijnkade 11 ALPHEN AAN DEN RIJN De schrijver/illu strator Janosch, Hansje Busquet-de La Porte en Anne Isenberg exposeren tot en met 29 mei in Ga lerie Rhijnkade 11 in Alphen. Anne Isenberg stelt haar karakterpoppen ten toon. Janosch, die werd geboren in 1931, schreef en illustreerde ongeveer 70 boeken die in 23 talen vertaald werden. Behal ve aquarellen kan men grafiek van Janosch zien in de Rhijnkade 11 en zijn de in het Nederlands vertaalde boeken van hem aanwezig. Ook zullen er speciaal gemaakte posters en stoffen met een Janosch-ontwerp te zien zijn. Hansje Busquet-de La Porte volgde haar opleiding aan de Rietveld Academie in Amsterdam en aan de Academie des beaux Arts in Genève. Haar werk bestaat uit fijn- gelijnde pentekeningen maar er zijn ook olieverf schilderijen en gouaches van haar hand te zien. De galerie is dinsdag tot en met zaterdag geopend van 10.00 tot 17.30 uur. Op vrijdag van 10.00 tot 21.00 uur. ALPHEN AAN DEN RIJN De Socialis tische Partij heeft be sloten niet langer deel te nemen aan het overleg over het collegeprogramma voor de komende vier jaar. De SP stelde een aantal voorwaarden aan het programma, die door andere par tijen als niet be spreekbaar terzijde werden geschoven. Eerste paal De Krimp ROELOFARENDSVEEN Burgemeester Wage naar viel gisteren de eer te beurt de eerste paal te slaan voor het woningbouwproject „De Krimp'' op de hoek Westeinde en Floraweg naast en achter de voormalige burgemeestersambtswoning „Huis Ter Veen". Het project omvat twaalf luxe wonin gen, die door aannemersbedrijf Heembouw wor den uitgevoerd in witte gevelstenen. Het heeft lang geduurd voor men kon gaan bouwen. Tegen het oorspronkelijke plan hadden de buren name lijk bezwaar gemaakt. Ze waren bevreesd voor te veel schaduwwerking in huis en tuin. Toen is er een ander plan gemaakt, waartegen de omwonen den zich niet verder hebben verzet. Het CDA heeft zich in de gemeenteraad nog fel verzet tegen het nu in uitvoering genomen bouwplan, omdat men parkeeroverlast op de Floraweg voorzag Volgens Heembouw-directeur R. van Berkel ko men er in „De Krimp" meer parkeerplaatsen dan volgens de gebruikelijke norm nodig is. Big-band bij koffie concert ZOETERWOUDE - De Frits Landesber- gen Big Band treedt zondag op in het Mu ziekcentrum an de Schenkelweg in Zoe- terwoude. Het gaat om een koffie-concert, ge organiseerd door de Sint Jans Fanfare. Op het programma staan werken van Glen Mil ler, Count Basie, Thad Jones en Johann Strauss. Aanvang 12.15 uur, entree gratis. WASSENAAR Alle wegen in het Wassenaarse duingebied moeten worden afgesloten voor autoverkeer. Dat vindt de afdeling Den Haag van de Echte Nederlandse Fietsers bond (ENFB). De bond rea geert op plannen van de pro vincie Zuid-Holland om een fietsviaduct over de Wasse naarse Slag aan te leggen. Het viaduct zou een eind moeten maken aan de vele ongelukken op de kruising van de Wasse naarse Slag en het fit Den Haag-Katwijk. De I zegt de zorg voor de veil! van fietsers te waard maar vindt de plannen o doende. De Wassenaarse de Meijendelseweg, de P stationsweg, de Harstenl weg en het Zwarte Pad zo volgens de ENFB fietsp moeten worden. Het par terrein tussen hotel Duir, en het strand zou dan kui verdwijnen. ALKEMADE De wens van de oud-raadsleden J.E.M. Koek (VVD) en H. van Tol (ex-PPR) om be stuurslid te worden van Woningbouwvereniging ..Alkemade" wordt fel ge kritiseerd door voorzitter J. van Meteren van de vereniging. De voor gis teravond uitgeschreven ledenvergadering waarin de verkiezing van be stuursleden zou plaats hebben, is voor onbepaal de tijd uitgesteld. Volgens voorzitter Van Meteren is er geknoeid in de lijsten waarmee beide oud-raads leden zich verkiesbaar stellen. Voor de twee be- stuursplaatsen zijn tevens kandidaat de huidige be stuursleden A.J. Witvoet (secretaris) en J.P. C. Groos (penningmeester). Zij behoren volgens roos ter herkozen te worden. De oud-raadsleden Koek en Van Tol hebben de steun van een dertigtal le den van de bouwvereni ging- Van Meteren is met de door dertig leden ondertekende kandidaatstelling naar notaris Moussault gegaan, omdat in de lijsten was geknoeid. Op de lijst voor Koek was de naam van Van Tol weggeplakt en op de lijst voor Van Tol die van Koek. „Weten de mensen die handtekening hebben ge plaatst eigenlijk wel wie ze kandidaat stelden?" vroeg Van Meteren zich af. nadat hij van twee ondertekenaars schrifte lijk bericht kreeg, dat ze zich terug trokken. Hij vervolgt: „Ik kan me niet voorstellen dat bekende liberalen als H. van Duykeren en A. van den Bogaart een man als Van Tol (progressief) kandidaat stel len". Notaris Moussault stelde inderdaad vast dat de gang van zaken niet rechtsgeldig is. De ondertekenaars hadden na melijk de weggeplakte namen apart moeten paraferen. Van Meteren: „Het is belache lijk. twee mensen die bij de verkiezingen uit de raad zijn weggestemd, denken op deze wijze in het bestuur van onze Woningbouwvereniging te kunnen penetreren. J. Koek is net een week lid van de bouw vereniging en heeft zijn con tributie nota bene nog niet eens betaald. Hij heeft nog nooit enige aandacht besteed aan de vereniging. Voor een bestuursfunktie bij ons miljoe nenbedrijf is wel even meer nodig dan alleen: „Ik heb tijd over en zoek een baantje", want zo zie ik het", aldus Van Meteren. De voorzitter vindt het „on menselijk" en „onbeschoft" om de bestuursleden Witvoet en Groos die zich acht jaar lang intensief hebben bezig ge houden met de woningbouw vereniging. „zomaar aan de kant te zetten, omdat meneer Koek tijd over heeft voor een bestuursfunktie. Witvoet en Groos hebben zich de laatste drie jaar zeer verdienstelijk gemaakt voor de nieuwbouw van ons kantoor. Moet ik ze dan als dank een maand vóór oplevering de straat op sturen? Dat gaat me toch echt te ver. Trouwens, ik kan ze nu echt niet missen. Qua statuten van onze vereniging hebben de le den het volste recht nieuwe kandidaten te stellen. Mense lijk gezien is dit echter niet juist." Hij gaat met de kandidaten Koek en Van Tol een gesprek aan en zal ze verder geen stro breed in de weg leggen bij hun kandidaatstelling. In een nieuw te beleggen vergadering zal de bestuursverkiezingen dan opnieuw aan de orde ko men. „Trouwens er is ook nog de mogelijkheid van uitbrei ding van het bestuur", aldus voorzitter Van Meteren, die hoopt hiertoe niet te hoeven overgaan. Hij veronderstelt dat de ondertekenaars van de lijst zich nauwelijks reken schap hebben gegeven van het vele werk dat de bestuursle den Witvoet en Groos verzet ten. Trouwens: „De Woning bouwvereniging is niet zomaar een clubje of verdieping, maar een bedrijf met een jaaromzet van tien miljoen gulden." ALKEMADE De trim baan langs het Sportpad blijkt niet zo'n succes te zijn als de leden van de Rotary hadden gehoopt, toen ze de baan vorig jaar aan de Alkemadese bevol king schonken. Het pro bleem zit hem in het re gelmatig terugkerende vandalisme aan de trim- toestellen en de aanwezig heid van hondedrollen op de trimbaan. Peter van Nieuwkoop, een van de Rotary-leden, die een jaar lang met plezier hun vrije zaterdag hebben opge offerd om de trimtoestellen te bouwen, inspecteert een paar keer per maand de trimbaan. Elke keer weer gaat hij erheen met de ijdele hoop dat de baan er nog pri ma bij ligt, maar telkens blijkt dat hij moet repareren en schoonmaken. „Die toe stellen zitten solide in elkaar. De plastic instructieborden hebben we zelfs extra ver sterkt met hechthout en een enorme gegalvaniseerd sta len poot die vastgegoten zit in een betonnen voet. Wij dachten echt dat het alle maal niet kapot kon. Toch gebeuren er de gekste dingen mee. Onlangs was er een bord verdwenen. Het is niet te geloven, maar het lood zware ding lag in de sloot". Tegenwoordig is de jeugd volop met spuitbussen in de weer. Ook daar weet Van Nieuwkoop van mee te pra ten. „Alles wordt volgeklie- derd. Regelmatig sta ik te poetsen en te boenen om de teksten op de instructiebor den weer leesbaar te maken. Het is hopeloos. Wat heeft het voor zin en wanneer houdt het nou eens op", ver zucht hij. WOUBRUGGE Het door het Woubrugse colle ge gevraagde krediet voor het woonrijp maken van een gedeelte van het plan Bateweg-noord, leidde gisteravond tot een hevige woordenwisseling tussen burgemeester Brouwer de Koning en de fracties van het CDA en de VVD. In zet was de onderhandse aanbesteding, die het col lege voorstelde. Het begon allemaal ludiek. VVD-woordvoerder Van Woerden vond dat het Wou brugse college in de loop er ja ren steeds creatiever was ge worden in het bedenken van uitvluchten om openbare aan bestedingen te voorkomen. In het geding was een gevoelig liggende afspraak, waarbij was besloten in 1984 dat aanbeste dingen boven de ton openbaar zouden geschieden. Van Woer den verweet het college alle 'moeite te doen om maar onder die ton te blijven. Het niet meerekenen van de BTW vond hij in dit verband onjuist. CDA-fractievoorzitter Noord- am wenste ook openbare aan besteding, omdat de raad naar zijn mening dan het beste grip op de zaak heeft. Burgemees ter Brouwer de Koning liet in zijn repliek niets aan duide lijkheid te wensen over. Hij i zei: „Verstomd en versteld te zijn". Zijn huiswerk bleek hij uitstekend gedaan te hebben. Hij citeerde het raadsbesluit, waaruit overduidelijk bleek, dat de bedoelde ton exclusief BTW was. Hij ontkende in alle toonaarden, dat naar het be drag van 97 duizend gulden was toegerekend om openbare aanbesteding te voorkomen. Uiteindelijk vond de Wou brugse raad het zinloos om haar zin door te drijven. Aan gezien de bedragen nu toch eenmaal bekend zijn en moge lijke winst van een openbare aanbesteding er dan toch niet meer uitkomt. Het college kreeg echter wel de ernstige waarschuwing mee om in het vervolg in principe te streven naar openbare aanbestedingen en de onderhandse als een uit zondering te gaan beschou- Dat de Woubrugse raad niet halstarrig in haar standpunt is, bewees zij een agendapunt la ter. Het voorstel om bijna ach- terhalve ton te voteren om rio lering aan te leggen in Ofwe- gen, de Oudendijkseweg, de Leidse Slootweg, de Tuinders- weg en de Kerkstraat, alle te Woubrugge werd zonder hoof delijke stemming aangenomen. Vanwege de haast met de klus. die reeds in mei wordt aange vangen vond de raad onder handse aanbesteding alleszins redelijk. Prettig is ook, dat in Ofwegen tegelijkertijd een gasleiding wordt aangelegd. Na het afhandelen van de agenda bedankte Brouwer de Koning de scheidende raadsle den De Lange en De Jongh voor hun bijdrage in respectie velijk zes en vier jaar. Beiden betreurden zij hun vertrek. Ter herinnering overhandigde de burgemeester een tegeltje met gemeentewapen. EHBO De Hoogmadese EHBO- vereniging gedenkt haar 35-jarig bestaan zaterdag met een grote buitenoefe ning in de kern van het dorp. Aanvang 15.00 uur. Medewerking verlenen de EHBO-ers uit Hoogmade, enkele EHBO-ers van vere nigingen uit omliggende plaatsen, de brandweer, po litie, ambulance-dienst en de LOTUS-groep Leiden, 's Avonds om 19.00 uur is er een Heilige Mis. Daarna volgt een feestavond voor leden, donateurs en speciaal genodigden. Wandeling Het Instituut voor Natuur- beschermingseduca tie houdt zaterdag een wande ling langs de oeverlanden van het Braassemermeer. De start is zaterdag om 10.00 uur bij het voetveer Woubrugge-Roelo- farendsveen. Voor inlich tingen: tel. 01720-42906. Toneel Toneelvereniging St. Jans club uit Zevenhoven geeft zaterdag een uitvoering in Dorpshuis 't Trefpunt aan de S. van Drielstraat 4. Op gevoerd wordt het blijspel „De kleintjes leggen het loodje" van Bert Hagen. Aanvang 20.00 uur. Kaar ten kosten J5 en zijn ver krijgbaar bij bloemist C. Domburg, schoenmakerij J. Lauwers en aan de zaal. Postzegelruildag De Vereniging van Postze gelverzamelaars Noord- wijk houdt zaterdag van 10 tot 17 uur een grote postze gel ruildag in dorpshuis De Kuip aan de Zeestraat 1 in Noordwijk-binnen. Voor le den is de toegang gratis, niet-leden betalen fl. In lichtingen: 02522-12080. Massada De popgroep Massada is za terdagavond te gast in Het Kasteel aan de Concertweg in Alphen aan den Rijn. Het optreden begint om 21.00 uur. Entree 10leden betalen 7,50 Bavokoor Het koor van de kathedraal St. Bavo in Haarlem treedt zaterdagavond op in de pa rochiekerk van St. Johan nes de Doper in Katwijk. De kerk bestaat 75 jaar en daarom luistert het koor die dag vanaf 19.00 uur de eu charistieviering op. Mgr. Bar, bisschop van Rotter dam. draagt op 18 mei de Pontificale Hoogmis op ter gelegenheid van het jubile um. Culturele dag De Stichting Alphens Po dium houdt zaterdag vanaf 10.00 uur een culturele dag in De Bron aan de Trouba- dourweg. Alle culturele verenigingen uit Alphen krijgen een stand ter be schikking om zich daar te manifesteren. Daarnaast zijn er allerlei optredens door de verschillende vere nigingen. Bagatelle Het Nieuwegeins ensemble Bagatelle geeft zaterdaga vond een barokconcert in het Witte Kerkje in Noord- wijkerhout. Bagatelle, dat uit zes leden bestaat, speelt muziek van het hof van keizer Frederik de Grote en een concert van Vivaldi. Het concert begint om acht uur. Poldercross De Klaverhal in Zoeter- woude-Dorp vormt zondag het vertrekpunt voor een poldercross. De te lopen af standen zijn 4, 8 en 12 kilo meter. De start is om 13.00 uur. inschrijven kan vanaf 12.00 uur in de Klaverhal. De jeugd tot 15 jaar betaalt f3, ouderen f4. Vrouwengilde In verband met de voorbe reidingen voor de slotavond van het Zoeterwoudse Ka tholiek Vrouwengilde (op 28 april) is het noodzakelijk dat de dames zich opgeven vóór 20 april. Die slotavond in Don Bosco staat in het teken van Indonesië en de eigenaar van een bekend Indisch restaurant zal de avond verzorgen. Aanmel den dient te geschieden bij mevrouw G. Straathof-de Jong, telefoon 1968. Ca ma rata Het orkest Camerata '54 on der leiding van Peter Gre- ve werkt mee aan de eerste Dorpskerkmiddag van dit seizoen die zondag in Zoe- terwoude wordt gehouden. Camerata bestaat uit oud leden van het Nederlands Studenten Orkest en omvat 40 muzikanten. Er worden werken uitgevoerd van Van Wassenaar, Mozart, Stravinski, Schubert en Saint-Saëns. Het concert is gratis toegankelijk en be gint om 14.30 uur. Woningbouw vereniging lijdt grote schade ALPHEN AAN DEN RIJN De woningbouwvereniging Al phen heeft aangifte gedaan van vernielingen aan diverse huizen in Alphen. Plafonds boven carports werden ver nield en muren bespoten met verf. De woningbouwvereni ging schat de schade op 30.000 gulden. Alphenaar dreigt met mes en schop ALPHEN AAN DEN RIJN Een 33-jarige Alphenaar is vannacht om half twee in een café aan de Julianastraat aan gehouden omdat hij verschil lende bezoekers bedreigde met een mes en een schop. De man zit nog vast op het politiebu reau in Alphen aan den Rijn; hij moet nog enkele boetes be- Nellie Cooman (I.) verzorgt de opening. Alphen verwacht duizendt voor Jeugd Olympische Di ALPHEN AAN DEN RIJN De provinciale Jeugd Olympi sche Dag zal zaterdag 3 mei in Alphen worden gehouden. Ruim 1500 sporters en 10.000 bezoekers worden dan ver wacht. De sporters zullen uit komen in twaalf takken van sport: atletiek, zwemmen, hoc key, handbal, paardensport, judo, tafeltennis, tennis, tur nen, voetal, volleybal en wiel rennen. De verenigingen in Alphen zorgen voor de organi satie van de wedstrijden van hun onderdeel. De grote openingsceremonie wordt gehouden bij de atle tiekvereniging AAV'36, die dit jaar haar 50-jarig bestaan viert. Voor de opening zijn de atlete Nelly Cooman en de groep Drukwerk uitgenodigd. Nelly Cooman en de zanger Harry Slinger zullen het pisch vuur ontsteken mi fakkeldragers en 60 kind Deze kinderen zullen oo] der leiding van de gyi tiekvereniging DOS de pische ringen vormen. Burgemeester M. Paats e deputeerde Aalbers va provincie verwelkomen deelnemers om 9.20 uur halve de opening met de deren is er vuurwerk er grote ballonnenwed Vanaf 9.30 uur delen 10 jes 1000 opgeblazen bak compleet met adreskaart] i pennen uit. Na het afs" van het vuurwerk gaa ballonnen de lucht in ei alle sporters naar hun onderdelen bij de versch de verenigingen. De ol sche dag wordt rond 17.0 L afgesloten. LEIDERDORP Over de aanschaf van een geluidsin stallatie voor het gemeentelij ke sociaal-culturele centrum Muzenhof is in bestuurlijk Leiderdorp de nodige onenig heid ontstaan. Het aanvanke lijk door de gemeenteraad be schikbaar gestelde bedrag van 10.000 gulden bleek niet vol doende om een installatie aan te schaffen die aan alle eisen voideed. Vanuit het college van B en W is met verbazing en verontwaardiging gerea- geerd op deze constatering van de activiteitencommissie van Muzenhof. Dat deelde wethou der J. Bezemer (PvdA) gister avond mee aan de leden van de raadscommissie financiën. Een slordige raming in de kunst- en cultuurnota bleek daaraan ten grondslag te lig gen. Doelstelling van de acti viteitencommissie is Muzenhof geschikt te maken voor meer doeleinden zoals cabaret, volksdansen en kleine mu- ziekensembles. De akoustiek laat thans veel te wensen over. De commissie zat er intussen wel mee welk bedrag daarvoor moest worden uitgetrokken. De mogelijkheden varieerden van 17.500 tot 38-.500 gulden. a In eerdere instantie haj raadscommissie Welzijn een bedrag halverwege zen. Maar, zo bleek uit dj>t cussie, de gang van zaken de aanschaf zat de comr leden vrij hoog. Het raadslid A. Roest vond gumentatie vor een dut oplossing onvoldoende. W. Schaffer (VVD) wild verder gaan dan het 1: :o bedrag. De meerderheit de commissie financiën zich bij hun opvatting aa gemeenteraad zal binne de knoop moeten doorha e TER AAR Het glas- tuinbouwreconstructie- plan is door het Rijk goed gekeurd. Burgemeester P.J. Verhoef maakte dat gisteravond bekend tij dens de raadsvergadering van Ter Aar. Deze goed keuring houdt in dat het Rijk 12 miljoen gulden in vesteert om de glastuin bouw te versterken. De herstructurering van de glastuinbouw en het uit voeren van de daarmee samenhangende water staatkundige werken zijn van groot economisch be lang voor Ter Aar. „In Ter Aar kan nu echt iets worden ondernomen", al dus een verheugde burge meester Verhoef. De ge meenteraad nam met blijdschap kennis van het overheidsbesluit. Gisteravond werd de ver trekkende wethouder H.G. van Harten benoemd tot ere burger van Ter Aar. Oud- burgemeester Hoogeboom was tot nu toe de enige die Hazerswoude eens over nieuw beleidsprogramma HAZERSWOUDE De politieke partijen in Hazerswoude zijn het eens geworden over het beleidsprogramma voor de komende vier jaar. Verwacht wordt dat het nieuwe college van B en W door dezelfde partijen wordt gevormd als de af gelopen vier jaar het geval was. Twee opvallende punten in het nieuwe programma zijn: er komt verlichting op het fiets pad langs de Gemeneweg en de gebouwtjes van de kleuter scholen aan het Tollensplantsoen en de Hobbemastraat ver dwijnen. De bedoeling is dat hier „in principe" een groen voorziening komt. ns •o» y

Leidse Courant | 1986 | | pagina 18