Onvolledige documentaire over Japanse schrijver Ykio Mishima 'aDIO/TELEVISIE RIJK DE GOOIJER OP DE VUIST MET AUTOMOBILIST 'm ^Nederland^ QeidócQowuvnt VRIJDAG 18 APRIL 1986PAGINA 15 aanse rgeroorlog archieven VPRO-tv 1SUM Pas na het van Franco en het herstel van het ko- halverwege de ja- konden archieven en worden geopend die i gesloten bleven. Dit licht in de gecompli- voorgeschiedenis van inse burgeroorlog in de '30. Republikeinse aan- i, tegenstanders van het regime, jaren gedwon- berustend zwijgen, lie- overal ter wereld be- in door een team van tv- 'evers van de Britse letworks, die in de dub- ie van David Hart en llake tot een nauwgezet- mstructie kwamen van mheislvolle burgeroor- scheidslijnen tussen de ikeinen en de aanhan- ran Franco liepen dwars irpen en families heen t.Oé werd op kille wijze ge- !-tv nam deze produktie begint zondag met de aflevering, Ned. II om Ten behoeve van •umentaire in zes afle- in van een half uur tientallen deelnemers burgeroorlog uitge- over de achtergronden verloop ervan. Ook zij de overwinning van uitweken. Hun verha- cjvorden doorspekt met van strijd en verwoes- lal uit de losse hand geschoten en overal ireld in archieven te- gekomen. zelden riante, verbijsterende beelden, ^at het aandeel van Hit- "3 deze strijd betrof. Er is vjn boek over verschenen. JPhnenkort in ons blad uit vier zal worden bespro- AMERSFOORT - Acteur Rijk de Gooyer (61) heeft in Amersfoort een automobilist uit Driebergen een aantal rake klappen verkocht. Kort daarna is hij in Amsterdam gearresteerd, waar hij de nacht in de cel heeft doorgebracht. De Gooyer was passagier in een auto die in de verkeerde rijrichting door een straat in Amersfoort reed. Een van de andere (goede) kant komende automobilist wilde de verkeersovertre- ders op hun fout wijzen. De Gooyer stapte echter woedend uit en ver kocht de man een paar klappen, waarbij diens bril kapot ging. Ook beschadigde hij zijn auto door er tegenaan te trappen. De schade daar van bedraagt 1500 gulden. Het slachtoffer is licht gewond geraakt in zijn gezicht. Toen de politie na een melding arriveerde, waren De Gooyer en zijn chauffeuse al vertrokken. Er ging een opsporingsbevel uit. Korte tijd later werd De Gooyer op de Middenweg in Amsterdam door drie politiewagens klemgereden. Hij werd naar het politiebureau overgebracht, waar hij de rest van de nacht doorbracht. Nadien is hij overgeleverd aan de Amersfoortse politie voor afhandeling van deze zaak. Dolly Dots slagen niet in liefdadigheid MARKELO - Benefietconcerten tegen de honger slagen niet in Nederland. Waar de Engelsman Bob Geldof vorig jaar met het grootste popconcert aller tijden Live Aid we reldroem vergaarde, haakt Dolly Dot Angela Groothuizen na deze week gefrustreerd af. Het benefietconcert van haar meidengroep en Roberto Jacketti en de Scooters in uit gaanscentrum Dika in Markelo trok het te leurstellende aantal van circa driehonderd bezoekers. Niet genoeg om de wereldhonger te bestrijden. De entreeprijs van een tientje kwam geheel ten goede aan het goede doel. ,,Ik heb in mijn leven nooit iets gedaan dat zo grondig is misgelopen", zo vat Angela Groothuizen haar inspanningen om geld in te zamelen voor de bestrijding van de honger in de wereld na afloop van het benfietcon- cert samen. „Maar ik heb wel veel geleerd. Vooral dat ik geen organisatrice ben. Ik kan alleen maar kletsen, joh". Bovendien heeft ze alle reden teleurgesteld te zijn in de Ne derlandse popscene die haar inspanningen voor het goede doel niet honoreerde. „Na tuurlijk ben ik daarin teleurgesteld. Met een kleine handomdraai kun je een schitterend benefietconcert organiseren. Met Jan Riet man, die binnenkort toch maar weer met zijn Kuipspectakel op de proppen komt, had den we plannen voor een groot opgezet Ne derlands live-aid concert. Maar uiteindelijk zag hij het ook niet zitten". Angela heeft wel bereikt, dat er een Stichting Hongerhulp van de grond kwam, die op korte termijn bene fietconcerten wil organiseren. Er schijnt voor de Dolly Dots zelfs een trip naar Afrika in te zitten. HILVERSUM Hij schreef veertig romans en achttien to neelstukken. Hij werd tot drie maal toe voor de literaire No belprijs voorgedragen. Maar... hij was niet alleen intellec tueel. Hij was nationalistisch, rechts-militaristisch, narcis- sisch en fatalistisch. En dat terwijl hij tijdens zijn jeugd een gigantisch minderwaar digheidscomplex had opge bouwd. Yukio Mishima leefde voor zijn dood; een gebeurtenis die hij vanaf het begin van zijn adolescente bewustzijn heeft gerepeteerd. De VPRO zendt zondagavond (Ned. II om 23.10 uur) een korte -en al les behalve volledige- docu mentaire uit over de Japanse schrijver die zijn inspiratie zoog uit bloed, moord, de god delijke keizer, de samourai, de zon en het staal. Yukio Mishima is ongetwijfeld één van de -voor westerlin gen- meest boeiende schrijvers die het land van De Rijzende Zon, Hirohito en Toyota tot op heden heeft opgeleverd. Mis hima werd op 14 januari 1925 geboren als Kimitake Hiraoka. Met dit simpele feit wordt di- rekt de onvolledigheid van de door de VPRO aangekochte documentaire aangestipt: de makers onthullen zijn ware naam niet, maar laten de kij ker in de waan dat Mishima onder die naam geboren is. Het pseudoniem 'Yukio Mishi ma' bedacht Hiraoka op zijn zestiende. Op die leeftijd pu bliceerde hij zijn eerste roman ('The Forest in Full Bloom') in een literair tijdschrift, nadat z'n schoolmeester het nageke ken had. Mishima is een dorp je vanwaar je het mooiste uit zicht hebt op Japans nationa le, heilige trots, de Fuji-berg. Yukio is afgeleid voor de Ja- gedoofde vulkaan van mei tot september mee bedekt is. Tegenstellingen Die twee begrippen -de Fuji Het beeld dat Mishima van zichzelf geeft, dat van de sterke jon geling. en de sneeuw- zijn symbolen van macht en onschuld; beide vormen een niet te verdoeze len factor uit het leven van Mishima. Wie zich het beeld van de vulkanische berg - tra ditioneel het symbool voor zelfdoding, omdat verliefde stelletjes die geen toestemming voor een huwelijk kregen, zich in de krater wierpen - met be sneeuwde hellingen voor de geest haalt, weet ook dat de sneeuw en de vulkaan twee hele sterke tegenstellingen vormen. Mishima's leven was één opeenhoping van tegenstellin gen. De documentaire gaat daar maar zeer beperkt op in. Het voert te ver om dat aspekt hier wel te behandelen,, maar de meest opvallende is al ge noemd. Gedurende zijn jeugd werd Mishima door zijn oma 'ontvoerd' en als een meisje grootgebracht. Hij ontwikkel de in die periode, waarin hij zeer veel westerse werken las, een zwaar minderwaardig heidscomplex, dat zich op late re leeftijd uitte in het tegeno vergestelde: een extreme be hoefte aan narcisme. Zonne baden) en staal (bodybuilding) is niet alleen één van de titels die hij op zijn naam zette, maar zijn ook de elementen waarmee hij zich publiekelijk erotisch etaleerde. Sterf jong Dat narcisme combineerde hij met zijn passie voor de dood en alles wat een gemiddelde sterveling als 'afschuwelijk' bestempeld. Eén van zijn uit spraken, geciteerd in de docu mentaire: 'Het leven is be- fierkt, maar ik wil het eeuwige even'. Het eeuwige leven wordt verkregen door een dood op het hoogtepunt van roem en succes, maar ook op het fysieke hoogtepunt. 'Blijf knap en aantrekkelijk, dus sterf voor je aftakelt', was zijn devies. Die dood moest ook zo heroïsch mogelijk zijn. Dat laatste aspect uit Mishima's le venopvatting putte hij uit de traditie van de samourai, een oud keizerlijk keurkorps. De docmentaire gaat uitge breid in op het spektaculaire dat over Mishima verteld kan Worden: hij werkte in een ka mikaze-vliegtuigfabriek tij dens de oorlog en hij had zijn eigen privé militie waarmee hij op 25 november 1970 een staatsgreep ondernam. Hij had tv-journalisten uitgenodigd, want hij. wist dat hij zou falen, maar hij wist óók dat hij op die manier op een indrukwek kende, heroïsche wijze het kortstondige voor het eeuwige kon inwisselen. De door de BBC gemaakte documentai re vertelt echter maar weinig over de achtergronden van Mishima's jeugd, waarin de makers wellicht de oorzaak hadden kunnen vinden voor Mishima's (erotische) obsessie voor de dood. Daarentegen la ten de makers wel morsige vertalers van zijn werken aan het woord die mogen vertellen over hun indrukken van de schrijver. Interessant, maar wat zij vertellen draagt niets bij aan de visuele biografie die de BBC pretenteert te hebben gemaakt. Nu staat de BBC niet alleen wanneer het om onvolledig heid over Mishima gaat. Regis seur Paul Schrader ('Cat Peop le', 'American Gigolo') heeft een film afgeleverd waarin hij Mishima's homoseksualiteit vrijwel geheel onder de mat veegt. Wie zich echt een goed beeld van Mishima wil vor men, kan na het zien van de documentaire het beste diens 'Confessions of a Mask' ('Be kentenissen van een Masker') lezen. EDWIN BAKKER nederland 1 AVRO 15.30 AVRO-Service, amuse ment en informatie gepre senteerd door Edwin Rut ten. Om 16.30 AVRO's Te- lekeuken 16.50 Nationale Harlweek, korte film over het maken van een electro-cardiogram bij een groot zoogdier, waar door men meer te weten kan komen over het ECG 17.00 Ik zag twee beren 17.15 Ontdek je plekje, afl.: Del den NOS 17.30 V26-Journaal AVRO 17.46 Ruud en Leonie, praatpro gramma met Ruud ter Weyden en Leonie Sazias 18.15 AVRO cursus bridge (11a) TELEAC 18.25 De moestuin. Les 1. AVRO 18.55 CD De Fabeltjeskrant 19.00 Wordt vervolgd, strip- en tekenfilmmagazine 19.25 AVRO's Toppop. Presen tatie: Kas van lersel NOS 20.00 [DJournaal AVRO 20.28 Survival of the fittest (1) verslag van een krachtme ting op onderdelen als klimmen, zwemmen en va ren in snelstromend water, die plaatsvond in het En gelse Wales. Nederlandse deelnemer: Piet Aalbers- bergen (deel 2:16 mei) 21.20 'S'pionnen, Engelse spio nageserie naar de boeken van Anthony Price. Afl.: Romeinse muur. Dr. David Audley en zijn geheima genten komen het begin van een communistische samenzwering op het spoor 22.10 AVRO's Televizier, actua liteitenrubriek ditmaal ge wijd aan de Libische kwes tie, met daarin aandacht voor de dreiging van het bewind van Ghadaffi voor Europa en de oppositie die de kolonel in eigen land ondervindt. In Cairo een gesprek daarover met de Libische oppositieleider Abdul Hammid Bakhoush 22.40 M.A.S.H. Amerikaaanse comedyserie 23.05 Karei v.d. Graaf, discus sieprogramma 23.40 AVRO's Sportpanorama, met een samenvatting van de Bundesliga-wedstrijd Werder Bremen - Borussia Mönchen-Gladbach en een voorbeschouwing van de marathon Rotterdam van morgen NOS 00.00 Journaal AVRO 00.05-01.45 High plains drifter (De vreemdeling zonder naam), Amerikaanse speelfilm uit 1972. Met: Clint Eastwood. Verna Bloom, Marianne Hill e.a. Regie: Clint Eastwood. Een vreemdeling rijdt uit het niets het stadje Lago bin nen en schiet drie huurlin gen overhoop. Door zijn schietvaardigheid kan hij de inwoners beschermen nederland2 NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort 18.30 Sesamstraat 18.45 CD Jeugdjournaal 19.00 Journaal VARA 19.12 De konsumentenman, in formatief programma voor consumenten. Presenta tie: Frits Bom 20.12 G Young Frankenstein, Amerikaanse speelfilm uit 1974 van Mel Brooks. Met Gene Wilder, Marty Feld- man, Madeline Kahn e.a. Frederick is niet alleen een bekend hersenchirurg, maar bovenal de kleinzoon van de misdadiger baron Frankenstein. In het testa ment van zijn overgrootva der wordt hem gevraagd naar hun oude familiebezit te vertrekken 21.52 D The Rink (De rol- schaatsbaan), slapstick film met Charlie Chaplin 22.12 Gesprek met de minister president NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 De Hamer en het Kruis (Everyman), Britse docu mentaireserie over de ver houding tussen Christen dom en Communisme in het Oostblok, Cuba en Ethiopië. Afl. 3: Cuba - de Nieuwe Mens 23.28 Een bericht van de Wilde Ganzen NOS 23 30 Nieuws voor doven europa tv Programma-overzicht Kinderprogramma's Europa Countdown, met Adam Curry Land of the Lappa, kinderserie over de avonturen van twee jongens in Lapland Made by Hand, documentaire serie. Afl.: Cheese making Father Murphy, tv-serie World Watch en weerbericht Sport Reports. IJshockey: Tsjechoslowakije - USA Europa Report Special Planeta d'acqua, documentai- 23.40 World Watch en weerbericht filmnet 17.00 The Brotherhood 18.35 The Curse of the Pink Pan ther 20.30 Who finds a Friend, finds a Treasure 22.20 Celebrity 23.10 Two People 00.45-03.00 The Great Gatsby Tak, kleuterprogramma kinderprogramma kleutermagazine het maken van allerlei sn een tekenfilm, intatie: Francis Verdoodt koppen (The misfits of Amerikaanse serie twee jonge weten schap ers die een 'krimpserum' ont- skken. Met Dean-Paul Martin, r» Peter Hall. Mark Thomas e.a. Afl. 1: De oudjes litzending door derden. Pro- i van de Liberale om- een wereld zo groot, waar vlag staat geplant, docu- itaireserie over het voor- ilig Belgisch Kongo. Afl. 9: .even als God in Frankrijk? In jaren vijftig leefde meer dan van de blanke bevolking ifortabel, het vaderland re- met gïmporteerd Isel. modeshows, zang- Istrijden enz. De contacten it de Kongolese bevolking ren miniem ^oede vrienden, Engelse lv- erie met Jan Francis, Paul Ni- - holas. Sylvia Kay e.a. Penny indt dat vince hun nieuwe si- - natie te vanzelfsprekend acht. ilet medewerking van Elaine ril ze hem een lesje leren o What? Concert in Middel- »eim met Dee Daniels (vocals), ■lack van Poll (piano). Isla Al- Tnga (bas) en Dree Pallemaers (drums) onen en dochters (sons and aughters). Australische serie jnet Pat McDonald. Rowena Wallace. Alexapdra Fowler e.a. Ingela en Rob zien hun toe- (iomst niet rooskleurig tege- i, Japanse serie j Mededelingen en program- ia-overzicht I ournaal t feerberii v 'ideomal latch, spelprogramma net Marleen Gordts v 'remière, filminformatie met i o Ropcke i 2 55 Het welbehagen (Le bon i 'laisir). Franse satire van Fran- is Girod uit 1983. Met Cathe- i ine Deneuve, Jean-Louis Trin- il ignant. Michel Serrault e.a. i ;en jonge dief steelt een hand een brief zit die heel ompromitterend is voor de 'resident F 1 louba Nouba, klnderprogram- larrefoura, gevarieerd kinder programma Catherine Deneuve speelt de hoofdrol in „Le bon plaisir". BRT 2 om 21.10 uur. 20.05 Jane Eyre (2). vijfdelige tv-se rie naar het werk van Charlotte Brontë. Met: Zelah Clarke. Ti mothy Dalton en Jean Harvey 20.55 Grand éeran: Beau-pere, Franse speelfilm uit 1981 met Patrick Dewaere, Nicole Gar cia, Maurice Ronet e.a. Regie: Bertrand Blier. Marline, de moeder van Marion, overlijdt aan de gevolgen van een auto ongeluk. Marion besluit bij de vriend van haar moeder, Rémy, te blijven. Haar vader is het hier echter niet mee eens en komt haar ophalen 22.55 Journaal tv 5 16.45 Diane Lanster, eerste deel van een tv-film. Alles zit Thierry te gen. totdat hij Diane ontmoet 17.45 Apostrophes, literair magazine 19.00 Chsmps-Elysées, gevarieerd programma met o.a. variété 20.20 Aujourd'hui en France, maga zine 20.25 Diane Lanster (slot), tweedeli ge tv-film 21.25 Projection privèe 22.00-22.30 Nieuws music box 17.00 EFirst sight show. Simon Potter en eer popartiest kijken naar nieuwe videoclips 18.00 EBetween the lines. Sunie bekijkt de Engelse muziekbla den van deze week 19.00 EMartin en Julie 20.00 SThe videomakers. Simon Potter kijkt achter de scher men bij het maken van video clips 21.00 SGaz Bag, met Gaz Top 22.00 EWrite on, correspondentie- rubriek met Edwina 23.00 EFirst Sight show (herh.) 00.00-01.00 EBetween the lines (herh.) E Ondertiteling via TeleTekst. E Uitzending in stereo. D Zwart/wit-uitzending. ■D Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. O Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. Hl Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. 15.50 Tagesschau 16.00 Drei Freunde, Tjechoslowaak- se poppenfilm 16.15 Walt Dianey: Abenteuer der Lüfte, Amerikaanse speelfilm uit 1975 met Pat O'Brien, Lloyd Nolan. Robert Sampson e.a. Regie: Tom Leetch. De va der van Abner Therman heeft weinig tijd voor zijn zoon. daarom brengt Abner zijn va kantie door bij zijn grootvader op de farm. Het bevalt hem daar allerminst tot hij in de schuur een oud vliegtuigwrak ontdekt 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Haute, regionaal ma gazine 18.25 EWWF-Club, amusmentspro- 19.57 Programma-overzicht 20.00 ETageaschau 20.15 Flammen über Fernoat (The purple plain). Engelse speelfilm uit 1954 met Gregory Peck. Win Min Than, Bernard Lee e.a. Regie: Robert Parrisch. De Canadese piloot majoor For rester heeft tijdens een Duitse luchtaanval zijn vrouw verloren en sindsdien lijkt zijn leven geen zin meer te hebben. Als hij in Birma wordt gestatio neerd komt daar echter veran dering in 21.55 Gott und die Welt. 'Vom Virus nicht berührt', documentaire over AIDS en houding van de kerken tegenover deze ziekte 22.30 Tageathemen, met Bericht aus Bonn 23.00 Heut'abend..., talkshow gepre senteerd door Joachim Fuchs- berger. Gast: Max Greger sr. 23.45 Wenn die Gondeln Trauer tra gen (Don't look now), Engels- Italiaanse speelfilm uit 1972 naar een verhaal van Daphne du Maurier. Met Julie Christie. Donald Sutherland. Hilary Ma son e.a. Regie: Nicholas Roeg. Na de dood van hun dochtertje gaan John en Laura Baxter naar Venetië om een beetje over hun verdriet heen te ko men. Daar leert Laura twee ou dere zusters kennen, zij waar schuwen Laura dat haar man door een dodelijk gevaar wordt bedreigd. John gelooft hier niet in, maar dan vinden er plotseling allerlei vreemde ge beurtenissen plaats 01.30 Tagesschau 01.35 Nachtgedanken, beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff duitsland 2 14.55 Das Haua am Eaton Place, En gelse tv-serie met Jean Marsh, David Langton, Hannah Gor don e.a. Dubbele all.: Streik- /Die Vertretung 16.25 Freizeit... und was man da- raua machen kann, program ma over vrijetijdsbesteding 17.00 EDie Sport-Reportage. WK ijshockey vanuit Moskou: Duitsland - Zweden 19.30 Heute 20.00 Der Alte, politieserie met Rolf Schimpf, Michael Ande, Charly Muhamed Huber e.a. Afl.: Der Trugschluss. Kress. Heymann en Johnson ontvangen een anoniem schrijven waarin staat dat er op 'de markt een lijk^go vonden zal worden. Dit blijkt geen loos alarm. Tijdens het ondezoek krijgen ze een twee de briefje waarin weer een Julie Christie als Laura Baxter in „Don't look now". Duitsland 1 om 23.45 uur. slachtoffer wordt aangekon digd 21.00 Auslandsjournal, berichten van buitenlandse correspon denten 21.45 Heute-journal 22.05 Aspekte, cultureel magazine 22.45 Die Sport-Reportage 23.15 Zwei Missionaire (Porgi l'altra guancia). Italiaans-Spaans- Franse speelfilm uit 1974 van Franco Rossie. Met Terence Hill. Bud Spencer, Mario Pilar e.a. Slechte berichten vanuit Zuid-Amerika bereiken een missiepost in Toledo. De mis siepost van pater J. en pater Pedro wordt als papagaaien- kooi gebruikt en de paters schijnen meer te doen wat niet door de beugel kan. Tijd voor een onderzoek 00.45 Heute duitsland 3 18.00 Telekolleg II: Cursus biologie. Les 4 18.30 Hallo Spencer, comedyserie 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws, sport, weekend-weerbericht en Blick- punkt Düsseldorf 20.00 Tagesschau 20.15 Lander - Menschen - Aben teuer: Stromboli, reportage over dit Italiaanse vulkaanei land en de manieren waarop getracht wordt de bevolking vroegtijdig voor een eventuele uitbarsting te waarschuwen 21.00 Pazifik, achtdelige documen taireserie over de 17 landen welke de Stille oceaan omrin gen. All. 3: Geben ohne zu nehmen 21.45 Landesstudio Düsseldorf. 'Strafentlassen. die ersten Schritte in der Freiheit', film van Werner Semper 22.15 Ein Jeglicher wird seinen Lohn empfangen (Les uns et les autres, 5), Franse speelfilm van Claude Lelouch. in zes de len. Met Robert Hossein, Nico le Garcia, James Caan e.v.a. Muziek: Francis Lai en Michel Legrand. Sarah Gleen twijfelt aan zichzelf, haar 20-jarige carrière als zangeres is plotse ling tot een einde gekomen. Edith is een carrière als tv-om- roepster begonnen. Jacques probeert zelfmoord te plegen 23.15 Rockpalast. Popprogramma met een optreden van The Ste ve Miller Band (herh.) 01.15 Laatste nieuws bbc 1 17.35 The sky bike, tv-film 18.35 The Flinstones, tekenfilmserie 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus 20.00 Wogan, amusementsprogram- 20.40 I've got a secret 21.10 The Colbya, Amerikaanse tv- serie met John James, Charl ton Heston, Barbara Stanwyck 22.00 Journaal en regionaal nieuws 22.26 Weekendweerbericht 22.30 Wynne Penkovsky (3) 23.25 Omnibus: Alice Walker 00.25 The late film: W.E.B., speelfilm 01.40 Weerbericht bbc 2 The Bluebird, speelfilm uit 1976 van George Cukor Heimat preview Nieuwsoverzicht voor doven 40 Minutes Young musician of the year, halve finale US Masters golf House and home, informatieve 21.00 Moment of truth, tv-serie. Afl.: Queen Alexandre's nurses 21.30 Gardenera world, informatief magazine 22.00 Sporting chance, informatieve serie 22.30 One man and his dog, spel programma 23.15 Did you see...? 00.00 Newanight, actualiteiten 00.45 Weerbericht 00.50-01.35 Globe theatre: Boy by the Muddy shore, toneelstuk itv 17.25 Emu's Pink Widmill Show 18.15 Blockbusters, spelprogramma 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga- 21.30 Home to Roost (herh.) 22.00 Auf Wiederaehen, Pet 23.00 Nieuws 23.30 Cross Question 00.10 Friday Late Film: Terror in the Wax Museum, Amerikaanse speelfilm uit 1973 van George Fenady. Met o.a. Ray Miland, Broderick Crawford en Elsa Lanchester 01.50 Dear Diary sky channel 17.30 ELive on fridayrmet Gary Da- vies 18.30 The Deputy. Afl.: The Higher Law 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy da tes Dean Martin 19.30 Green Acres. Afl.: How to get from Hooterville to Pixley wit hout even moving 20.00 The New Dick van Dyke Show. Afl.: Peoples Choice 20.30 The New Candid Camera Show 21.00 Vegas. Afl.: Siege of Desert Inn 21.50 The Friday Movie: Shadow of a Man, Engelse speelfilm uit 1954 van Michael McCarthy. Met o.a. Paul Carpenter 23.15 EMonaters of rock (herh.) 00.00-00.45 EPat Sharp Show (herh.) rtbf 1 08.30 Nouba-Nouba, gevarieerd kin derprogramma 09.30 Spreek met one mee, Cursus Nederlands. Les 19 en 20 10.00-10.20 Allo, bonjour, informa tief programma 11.50 Interwallonie: Eilikoum, pro gramma voor Arabieren 12.30 Interwallonie: Ciao Amici, programma voor Italianen 13.30 Tribune èconomique et socia le: La FGTB music box 07.00 EMuziekprogramma'a. 'Sound and vision' met Gary (07.00). 'GTRTQ!' met Gaz (08.00), 'Videopix 2' met Si mon en Martin (09.00), 'One night stand': Lee Aaron en Husker Dü live (10.00), 'Chart attack' (herh.) (11.00) en 'Rox Box', met Ray Cokes vanuit België (12.00). 13.00 EHerhalingen duitsland 1 10.00 Tagesschau und Tageathe men 10.23 Die Spot-Reportage 10.55 EOhne Filter, muziekpro gramma (herh.) 11.55 Umschau 12.10 Auslandsjournal 12.55 Persoverzicht 13.00 Tagesschau 13.15 Programma-weekoverzicht duitsland 2 11.00 EProgramma-overzicht 11.30 Chemie (2), informatieve serie 12.00 Nachbarn in Europa. Informa tie en amusement voor buiten landers en Duitsers (12.00 Tur kije, 12.40 Portugal, 13.20 Ita lië) bbc 1 07.45-09.25 Open University 09.35 Wait 'till your father gets home, tv-serie 09.55 Bananaman 10.00 Saturday superstore, kinder programma 13.15 Grandstand, sportprogramma met o.a. paardesport, rugby vanuit, biljarten en badminton sky channel 08.00 Fun Factory, kindermagazine gepresenteerd door Paul Hen ley. Snoot de zeehond en Crocker de krokodil 10.45 The Elephant Boy, kinderserie gebaseerd op een verhaal van Rudyard Kipling 12.00 EPat Sharp Snow 12.45 EJump, met Tony Blackburn 13.35 The great video-race, met Ronnie the Runner (herh.) itv 07.25 TV-AM 10.25 No. 73 12.00 Terrahawks (herh.) 12.30 The Jacksons 13.00 Nieuws 13.05 Saint and Greavsie 13.30 Worstelen RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 16.05 VARA: De Rode Draad. 19.02 AVRO: Teddy's Tip Tijd. 20.02 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 21.02 Water en vuur. 21.30 Het Metropole Orkest. 22.02 NCRV-vrijdag-sport. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: De Stemband. 02.02 Oh wat een nacht. 05.02 Ook Goeiemorgen. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 TROS: The Middle of the Road Show. 18.03 AVRO: Wordt vervolgd Radio. 18.15 Minjon na 5. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VOO: Curry en van Inkel. 22.02 Countdown Café. RADIO 4 17.15 EO: De Cantates van Bach 18.00 Nieuws. 18.02 NOS: Aspecten van de Kamer muziek. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02 Europees Concert Podium. 22.00 Horizon. 22.30 NOS-Jazz. RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 EO: België totaal. 18.20 PP: Uitzending van de VVD. 18.30 KRO: Taal en Teken. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 EO: De Bijbel open. 21.00 De schoolagenda. 21.15 Zicht op Israël. 21.40 Theologische verkenningen. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 17.00-20.00 Leiden Lokaal. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT-Ensembles. 19.10 Actueel. 19.35 Beraber, voor Turken. 20.03 Imago. 21.03 Klapstoel. 22.30-02.00 Twee tot Twee. BRT 2 17.10 Radio Twee. 22.05 Relax. 22.05 Country-side. 23.00 Notturno. Zachte muziek voor het slapengaan. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel en weerbericht. 18.30 Pop-3. 19.00 Kroniek 2. 19.45 Drie Amerikaanse performan ce-kunstenaressen Joan La Barbara, Candace Natvig, Pau line Oliveros. 20.30 Het Ensemble Rameau en „Maitrise de Radio-France", met solisten. 1. Concerto, gros- so in D op. 6 nr. 5, Georg Frie- drich Handel. 2. Messe pour le temps de Noel voor vrouwen koor en orgel, Gaspard Corret- te. 3. Stabat Mater voor sop raan. alt, vrouwenkoor, strijk orkest en orgel, Giovanni Bat- tista Pergolesi. 22.05 Actualia. 22.20 Kamermuziek. 1. Sonate voor viool en cello. Maurice Ravel. 2. Hommage Ravel, Arthur Honegger. 3. Sonate (1962) voor klarinet en piano. Francis Poulenc. 23.00 Jazz in Europa. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: TROS Nieuws Show (11.03-12.00 TROS Kamer breed). RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Hallo hier Hilversum. 10.03 De Stand van zaken. 11.03 Tussen Barend en Van Dorp. 12.03 De Rooie Haan. 14.03 Wie in 't Nederlands wil zingen. 15.03 Muziek uit Studio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Vroegop. 07.30 Rabarbara. 08.03 Pop non-stop. 09.03 Gospelrock. 10.03 Popsjop. 12.03 Los Vast Special. 14.03 Tussenuur. 15.03 Popstation. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 AVRO: Mooi zo. 09.00 Muziek, wat heet...? 11.00 Kurhausconcert: Moderne mu ziek. 12.00 VOO: Strauss en Co. 13.00 Nieuws. 13.02 Veronica Klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Basiseducatie. Les 5. 09.45 Werken aan werk. Afl.: 20. 10.00 Taal van Alledag. Les 1 (herh.). 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 11.15 Tijdsein-thema. 12.00 Nieuws. 12.05 Waar waren we ook al weer? 12.20 EO... in regio. 12.45 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Opo Doro (open deur). 13.30 Kayen RasjóT (Er is hoop). 13.45 lyi Haberler (Goed nieuws). 14.00 NOS: Homonos. 14.30 VPRO: Euroburo. REGIONAAL Radio Rijnmond: 10.00 Nieuws. 10.03 Cultureel magazine. 11.00 Nieuws. 11.03 Het onderwerp van de week: Vervoer van gevaarlijkse stoffen. 12.00 Nieuws. 12.03 Wat Nu Weer? BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Voel je thuis. 10.03 Onze keuze. 11.03 Het kraaienest. 13.15 Matinee. 14.03 Concert met Spaanse muziek. BRT 2 05.30 Welkom weekend. 08.12 Te bed of niet te bed. 10.03 Buitenspel. 11.00 De Vlaamse top tien. 11.30 Tips voor de top. 12.00 Top 30: De nationale hitparade. 14.00 Radio Rijswijck. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.20 Ochtendconcert. 10.00 „Waar mijn vlag staat geplant". 11.00 Uit het grote muziekrepertoire: 1. Symfonie nr. 4 in Es „Ro mantische". Anton Bruckner. 12.15 Koormuziek. 13.15 Keuze voor discofielen. 15.00 Muziekmakers.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 15