Kunstenaars bezien natuur en portret Met andere ogen OIO/TELEVISIE EéidoeSoimmt DONDERDAG 17 APRIL 1986PAGINA 17 CHANNEL ITAALD DOOR DERLANDSE ïRTEERDERS iRSUM De netto op- van de STER is in 'ergeleken met het jaar >r, met bijna 25 miljoen »estegen tot 298,4 mil- den. Over de afgelo- ijf jaar gaf alleen het iar '82 een grotere stij- zien ten aanzien van irgaande jaar. De televi- 1e is voor ruwweg 75 it verantwoordelijk voor iereikte resultaat. Dit datl uit het jaarverslag over aloef i toelichting waarschuw- (TER-direkteur Smeekes maal voor de oprukken- jncurrentie van commer- atellietzenders. Volgens Iwordt bij voorbeeld de van Sky Channel -vol- fzijn schatting 25 miljoen u-voor het meerendeel incierd door reclamebe lgen vanuit Nederland, «rkleunng van het pu- bestel, met als adver- Ifuik een amusements- k, een pretnet dus, acht om van het grootste j om te voorkomen dat jneer reclameguldens de {overvloeien. ]kes toonde zich een te- tnder van oen grote rol litgevers in de exploitatie Teen televisiezender. Dit |iet anders dan leiden tot •uur op winst gerichte nmering, waarbij de nma-onderdelen onder- likt zullen worden ge- t aan de wensen van de lerder. Gemengde fi- lering (deels uit reclame, I uit de omroepbijdrage) jen publiek bestel, biedt kte waarborgen tegen on- üste invloed van staat of lercie, aldus Smeekes, die oruitzichten voor 1986 ngunstig noemde, mits -erteerders niet in onze- I worden gelaten. ltse serie laliteit ihrapt De hoogste man van 'eede Duitse televisie- 'Jn| intendant Dieter Stolte, PaJ de vijfdelige serie 'Sexu al Vandaag' geschrapt Na ^rste uitzending verleden t was er massale kritiek ^nen. niet alleen van een tl kijkers, maar vooral van politici en bisschop- Zij hekelden het vrijmoe- Tcarakter van de serie en waarop de program- de sexualiteit pre- Veronica denkt aan radiosatelliet HILVERSUM Veronica radio directeur L. Harding heeft een mogelijkheid bedacht om zijn om roeporganisatie aan een eigen ra diozender te helpen. Dit keer gaat het niet om een eigen com mercieel programma via een nog te bouwen middengolfzender, maar om een niet-commerciëel radioprogramma via het satelliet kanaal van Europa-Television. Hij wil de signalen meesturen met het tv-signaal van de ECS- satelliet. Als hij de ruimte krijgt denkt Harding binnen een maand een dagelijks programma van 24 uur te kunnen verzorgen met muziek en informatie. Hij heeft al een verzoek bij de rege ringscommissaris ingediend om met deze vorm van satellietradio te mogen beginnen. Hij heeft ook contact gelegd met Europa-Tele vision. Waarnemend regerings commissaris Reinold bevestigde van deze „ballon" op de hoogte te zijn. Hij wees er echter op dat in diening van een dergelijk ver zoek eerder op de weg van Euro pa-Television zou moeten liggen. En dan zullen eerst het dagelijks bestuur van de satellietzender en de minister van WVC zich hier over moeten uitspreken.- ,LOS VAST-TV" KEERT VOLGEND SEIZOEN TERUG ROTTERDAM Het succesvolle NCRV- programma „Los Vast" keert volgend sei zoen niet alleen terug op televisie, maar zal op een betere tijd worden uitgezonden en langer duren. De door Jan Rietman ge presenteerde show is vanaf acht oktober elke donderdagavond te zien van tien over zeven tot tien over acht. Voor het zo ver is, sluit de bekende presentator zijn seizoen af met het van vorig jaar bekende Kuip Spektakel. Dit gratis toegankelijke gebeuren vindt plaats op 12 juli in de Rot terdamse Kuip. Het programma zal in de late namiddag van start gaan en in elk ge val duren tot het donker wordt, want Jan Rietman wil graag vuurwerk afsteken. Het podium wordt opgebouwd aan de kor te kant van het stadion zodat er zoveel mogelijk publiek in kan, ook op het veld. Alle Nederlandse pop-grootheden treden op en het programma zal worden opge vuld met wat buitenlandse gasten. Wie het zijn kan Jan Rietman nog niet zeggen. Zeker is in elk geval dat zij samen met de Nederlandse artiesten een concert zullen geven, want volgens Rietman moet het een echt „Nederlands feestje" worden. Kaarten zijn te verkrijgen door een lege enveloppe met het eigen adres en een postzegel op te sturen naar de NCRV. Maximaal kunnen vier kaarten worden aangevraagd. De tweede uitzending van het Ahoy'-programma, waarvan dezer da gen het eerste deel werd uitgezonden, wordt 29 april op televisie vertoond. Dan wordt opgetreden door o.a. Frizzle Sizzle, de Frank Boeijen Groep en de Nederland se Elvis, Rene Schoeman, bekend van KRO's Play Back. HILVERSUM Het heeft ge ruime tijd niet geboterd tussen Openbaar Kunstbezit en NOS- tv. althans leidde een verschil van inzicht tot een eindeloze discussie, maar nu opnieuw gaat men samen in zee. Zon dagmiddag op Ned. II om 17.30 uur wordt van start gegaan met een wekelijkse reeks „Met andere ogen", waarin kunste naars de kans krijgen hun kijk op de werkelijkheid te etale ren. Kunst is in wezen visie, waaraan in een produkt en/of creatie uitdrukking wordt ge geven, een muziekstuk, een schilderij, een boek. NOS-eindredacteur George Hulshof trad voor deze serie in overleg met Openbaar Kunst bezit en liet zich namen aan reiken van kunstenaars, die op een persoonlijke manier om springen met de zaken om ons heen. Begonnen wordt met landschapschilders, volgende week komen portretschilders aan de beurt. Willem van Althuis en Krijn Giezen houden zich met het landschap bezig. In de uitzen ding, waarin zij in beeld ko men, wordt eerst uitgelegd hoe ons landschap in het verleden vele grote schilders uitdaagde. Ruysdael, van Gogh, en hoe Mondriaan met het landschap omging. Eerst schilderde deze naar de natuur, onderkende daar een grote orde in en kwam op den duur tot een ge ometrische weergave daarvan, abstracte schilderijen waarin de natuurlijke ordening in vlakken wordt weergegeven. Op een heel andere manier doen van Althuis en Giezen iets dergelijks. De vlakheid van het landschap, het wisse lend wolkenspel daarboven, de weidse horizon, daarvan pak ken zij de karakteristieken op. Onder het wisselende licht doet het landschap zich steeds anders voor, leidt het een ei gen leven. Men kan de eigen gemoedsbewegingen er aan toetsen. Men ontwaart er de 9? hemel in of een zekere drei ging. Willem van Althuis ervaart het landschap als een mystieke belevenis, zoals een Guido Ge- zelle. Eerder was hij stratema- ker, wercL later schilder en voelt zich in die laatste hoeda nigheid ook een vakman. De wisseling van licht en donker in het landschap grijpen hem op dezelfde wijze aan als mu ziek. Hij haakt niet aan bij de schildertraditie, maar ver werkt het gegeven op een per soonlijke, abstracte manier. Zijn werk komt over als een compositie, een niet onder woorden te brengen sfeer, bij voorkeur in grijzen en blau wen. Hij schildert het land schap niet na, doet er een in druk uit op en laat nadien zijn penseel leiden door wat hem voor de geest blijft zweven. Hij ziet een landschap pas echt als hij zijn ogen dicht doet. Hij hoort schilderend muziek en laat zijn penseel door het ritme daarvan leiden. Zo ontstaan schilderijen als zichtbare mu ziek. De zee Hoe kunst, hoe schilderen op een visie steunt, wordt duide lijk gemaakt aan de hand van een zeegezicht. Een flimische opname van de ebbende zee, dit oneindig ritueel van de na tuur, wordt op zijn kant gezet. Die zee vertoont dan gelijkenis met een golvend gordijn, dat door de wind wordt bewogen. Dit dient als voorbeeld voor wat schilders met een gegeven als het landschap kunnen doen. Charlotte van Pallandt bezig een kopsculptuur nader uit te wer ken met eigen toevoegsels. Krijn Giezen zegt ook het landschap te analiseren, te ontleden, hoewel hij er heel anders mee omgaat. Hij ge bruikt de stoffelijke natuur als verf, takken en klei als mate rie voor zijn sculpturen. In de Flevopolder ontwierp hij een kunstig bouwsel met voorhan den natuurlijk materiaal. Zo schept hij zijn eigen natuur. Volgende week zondag komen twee portrettisten aan bod, Charlotte van Pallandt en Emo Verkerk. Ook in deze uitzending eerst een verwij zing naar beroemde portret schilders en hun werkwijze met als voorbeeld Goya, de Spaanse hofschilder, die meer dan portretten schilderde, als het ware zielen openlegde op de gezichten van de geportret- teerden. Hij voegt iets van zijn visie aan de geschilderde per toe. Zijn schilderijen innerlijk van zijn modellen. Op een heel andere manier deed Picasso hetzelfde. Hij deelde een gezicht op in kubis tische segmenten en legde daarin het wezen van zijn mo del. Charlotte van Pallandt gaat voor die werkwijze ook niet opzij. Na nauwgezet vorm te hebben gegeven aan de sculptuur van een kop, voegt zij daar eigen elementen aan toe, klonterige materie, eigen bedenksels die voor haar het portret vervolledigen. Dichter Adriaan Roland Holst, die eens voor haar poseerde, zei in een treffend understatement over haar prestatie, dat hij hoopte ooit zo mooi te worden, dat hij gelijkenis zou gaan ver tonen, met de door haar ver vaardigde sculptuur van zijn kop. Aan bod komt in die tweede uitzending ook de portrettist Emo Verkerk, een nog jonge kunstenaar, die zoekt naar ei gen stijl van werken. Een ta lent in wording, dat door sti pendia wordt gesteund en mo menteel voor studie in Parijs verblijft. Hij conterfeit in ta melijk infantiele streken eer der fotografisch of tekenmatig vastgelegde belijningen op het doek. In die manier van wer ken doet hij een beetje denken aan de sterk overschatte Ame rikaan Andy Warhol, rond wie door de artistieke en fi nanciële upper-ten een soort van mystiek wordt geweven. Men kan de vraag stellen of Verkerk in deze uitzendingen reeks van Openbaar Kunstbe zit als voorbeeld moest dienen. Hij is nog bezig een eigen stijl te creëren en aldoende nog niet in staat de kijker een hel der inzicht te verschaffen in wat hij bezig is te doen. Hij heeft wel een visie, maar de juiste vorm daarvoor nog niet gevonden. Dit kan het misver stand rond kunst alleen maar vergroten. Dat zien we dus volgende week zondag. TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 EO 15.30 Vrouw zijn, serie praat programma's voor vrou wen. Vandaag: Wat is ge zonde voeding? 16.00 Daktari, Amerikaanse tv- serie met o.a. Marshall Thompson, Cheryl Miller en Joan Huntington. Afl.: Jacht op Bruno 17.00 D'r kan nog maar bij, kin derprogramma NOS 17.30 V*6-Journaal EO 17.46-18.00 Tijdsein-Buiten land, actualiteitenpro gramma waarin Aad Kam steeg praat over de Ameri kaanse vergeldingsaktie op doelen in Libië, het be zoek van president Kaun- da aan Nederland en de conferentie van experts over mensenrechten in Berg TELEAC 18.25 Grafische technieken. Les 10(herh.) NOS 18.55 mDe Fabeltjeskrant EO 19.00 Familie Robinson (The Swiss Family Robinson), tekenfilmserie. Afl.: Sanne verwent een patiënt. Ma zelen op een onbewoond eiland? 19.25 Ronduit-thema: Waarom ik niet? Documentaire over een opvangcentrum voor drugsverslaafden NOS 20.00 Journaal E0 r 20.28 Ooggetuigeverslag... be trouwbaar of niet? Engel se documentaire uit de se rie 'Q.E.D.' over verklarin gen van ooggetuigen die naderhand niet bleken te kloppen, waardoor on- schuldigen veroordeeld kunnen worden 21.00 De open cirkel: Liefde is..., serie praatprogram ma's waarin Wim de Knijff ditmaal praat met ouders over de betekenis van sexualiteit in het huwelijk 21.50 Metterdaad, religieus pro gramma. Afl.: Een onbe kende wereld; zigeuners en woonwagenbewoners in Nederland 22.12 Nederlandse orgelpracht. Addie de Jong speelt op het orgel van de Grote Kerk van Maassluis canta tes van Bach 22.05 Tijdsein, actualiteitenma gazine met een eigen re portage over het proces tegen de vermeende oor logsmisdadiger Demjan- juk. Verder een verslag van het Cuba-tribunaal, dat het afgelopen weekend door socialisten en com munisten werd georgani seerd in Parijs en waar werd gesproken over de mensenrechten en de godsdienstvrijheid in Cuba en een interview met Geor ge Joffe, journalist van 'The Economist', over het Libische terrorisme en de Amerikaanse vergeldings aktie 22.55 Het ontstaan van het Christendom, informatie ve serie. Afl.: De opstan ding NOS 23.30 Journaal 23.35 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 18.20 18.30 18.45 19.00 NOS Nieuws voor doven en slechthorenden Paspoort voor Turken Sesamstraat E Jeugdjournaal Journaal VOO Magnum P.I., Amerikaan se detective-serie. Afl.: Tran Quoc Jones. Veronica Film, filmrubriek met o.a. fragmenten uit Jewel of the Nile' en een interview met hoofdrol speelster Kathleen Turner en fragmenten uit 'Absolu te Beginners' van Julien Temple en (onder voorbe houd) interviews met David Bowie en Sade E Nederlanders Overzee, documentaire-serie over het koloniale verleden van Nederland. Afl.: De ont dekking van het Zuidland Dire Straits, tv-registratie van een optreden van Dire Straits in het Wembley Stadion in Londen NOS Journaal Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek Nieuws voor doven en slechthorenden EUROPA TV Programmaschema Kinderprogramma's Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry Kinderprogramma Die Laurents, Duitse dramase- Europa Report, World Watch en Weerbericht Sport Reports What's happening to the city, documentaire C'etait Hier, documentairese rie FILMNET 17.00 Tales of the Gold Monkey afl.: The Lady and the Tiger 17.50 The Andromeda Strain 19.55 Voyagers afl. 10: Worlds Apart 20.45 Parfait Amour 22.20 Cactus Jack 23.50-01.20 Private School kleuterprogramma kinderprogramma Schooltelevisie en Journaal Tik Tak, (herh.) Plons, (herh.) ve De smurfen, tekenfilmserie Rondomons: Dunja, Joegosla vische kinderliim van Veroslav Kwizien, tips voor koken en gë lekker eten Uitzending door derden. Pro gramma van het ACV-Informa- tief Mededelingen en program ma-overzicht Journaal Kunstzaken Hoger-Lager, spelprogramma met speelkaarten. Presentatie: Walter Capiau ffl Panorama, actualiteitenru briek Dallas, Amerikaanse tv-serie met Barbara Del Geddes, Lin- Gray, Larry Hagman e.a. Afl.: Ouverture. JR wordt ja loers op Jerry Kenderson die Sue Ellen overlaadt met atten ties. Jenna wil niet van psychi atrische hulp weten, maar on dergaat een nieuwe crisis Journaal en Coda: Canzona Frescobaldi door Barocco- locco (cornet, gamba, luit, zang. viool, bazuin, ducliaan) r 2 M leij Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische tv-se rie. Een onverwachte werkaan- bieding brengt Paul dichter bij de Hamiltons dan zijn bedoe ling was Otnin, Japanse serie Mededelingen en program ma-overzicht DE' Videomatch, spelprogramma met Marleen Gordts ^>22.45 De poort naar de hemel I» (Heaven's gate). Amerikaanse pF speelfilm uit 1980 van Michael Cimino. Met Kris Kristofferson, Isabelle Rupert en John Hurt. S 1891: In Johnson County in Wyoming verzetten de veeboe- Fi; ren zich tegen een groeiende immigrantenbevolking. Hun '1™ methodes zijn verre van gewet- 17.20 Nouba Nouba, kinderprogram- 17.50 Carrefoure, gevarieerd kinder programma 19.00 Ce aoir, regionaal magazine 19.27 Quick et Flupke, tekenfilmse- 19.30 Journaal 20.00 Autant savoir, informatief ma gazine. Afl.: Premies op wonin- 20.25 Le roi des gitsns (King of the Gipsies). Amerikaanse speel- film uit 1979 van Frank Pier- son. Met o.a. Sterling Hayden, Shelley Winters en Susan Sa- randon. Groffo is de zoon van de zigetinerkoning Zharko. Dave, Grotto's zoon is echter de favoriet van zijn grootvader, die zelfs al beslist heeft dat deze hem ooit op zal volgen. Groffo wordt echter hoe langer hoe jaloerser op Dave 22.15 Le monde du cinéma, filmru- 23.05 Journaal 23.30 Politieke uitzending TV 5 17.10 Pierre Jskez-Helias, portret van deze Bretonse schrijver 19.00 Thalassa, maritiem magazine 19.27 Kinderprogramma 19.50 Le grand valet, tv-film naar een verhaal van Pierre Jakez- 21.22 Les monts d'arree, documen- 21.50 Muziek 22.00-22.30 Nieuws MUSIC BOX 18.00 HL en Sunie geven feiten uit de popgeschiedenis 19.00 El Julie en Edwine 20.00 IDAbsolute Beginners, special (herh.) 21.00 SEuro Tour guide, concerta genda voor Europa met Sunie 22.00 (UMartin en Gary, videoclips met Martin Buchanan en Gary Crowley 23.00 (SSit tight (herh.) 00.00-01.00 HL. And that's a fact (herh.) DUITSLAND 1 15.50 Tegesechau 16.00 Expeditionen ins Tierreich, natuurfilmserie. Afl.: Uit het le ven van krokodillen en neus hoorns: Liefhebbende kolos- 16.45 Die Abenteuer von Tom Sa wyer und Huckleberry Finn, kinderserie. Afl.: De miljonair 17.10 Fuasballschule, kinderserie. Afl.: Jeugd: Plezier in het spel, plezier in de training 17.45 Tegesechau 17.55 Hier und Haute, regionaal ma gazine 18.25 Heidi, tekenfilmserie. Afl.: Kla- ra kommt 19.00 Der Fahnder, Duitse politiese rie. Afl.: Een koning zonder rijk 19.57 Programma-overzicht 20.00 CDTagesschau 20.15 Pro und Contra, discussiepro gramma o.l.v. Ernst Elitz 21.00 Der 7. Sinn 21.03 Mensch Meier, spel en muziek gepresenteerd door Alfred Bio- lek. Met o.a. Caterina Valente en de Count Basie Band 22.30 Tagesthemen 23.00 Mascha, tv-film met Eva Ordo nez, Rosel Zech, Margret Ho- meyer e.a. Regie: Hans-Eber- hard Quelle. Dr. Greiffenbach is tandarts en heeft een goed lopende praktijk in de stad. Zijn huwelijk met de voormali ge balletdanseres Heike is echter stuk gelopen en Heike is steeds meer gaan drinken. Als zij uiteindelijk wordt opge nomen in een ontwenningskli niek heeft dit voor haar doch ter Mascha verstrekkende ge volgen 00.45 Tagesschau 00.50 Nachtgedanken, beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 16.00 Heute 16.04 Daten-Schatten, informatieve serie. Afl. 9: Die neue Kommu- nikation (herh.) 16.35 Der Stein des Marco Polo, Ita liaanse serie met Nicola di Pol, Chiara Doardo, Giuseppe Toni- ni e.a. Afl.: Die Bassleute 17.00 Heule 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine 17.45 Der rosarote Panther, teken filmserie 18.20 Wanderjahre, tv-serie met Rai- ner Schmitt, Eric Bergkraut. Helmut Ehmig e.a. Afl.: Die Ehrbarkeit 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 HlShow A Co. mit Carlo, rech- streeks vanuit Saarbrücken. Made in Germany met Carlo v Tiedemann. Gasten: Roger Whittaker. Klaus Klaus. Camy Todorow e.a. 21.00 Aus Forschung und Technik, populair wetenschappelijk pro gramma. Afl.: Robots 21.45 Heute-journal 22.05 5 nach 10, discussieprogram ma. Aansluitend.: Heute DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II: Cursus natuur kundige technologie. Les 4 18.30 Het programma met de muis 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Film am Donnerstag: Playti me, Tatis herrliche Zeiten, Franse speelfilm uit 1965 van Jacques Tati. Met Jacques Tati e.a. Hulot moet op zoek naar een Amerikaanse functionaris, maar raakt verdwaald in het doolhof van moderne en van allerlei technische snufjes voorziene architectuur 22.10 Landesstudio Münster: Made- me Gigi 22.40 Kulturezene, cultureel magazi- 23.25 Kino '86, filmmagazine. Van avond: 1. Jacques Tati. over wegingen n.a.v. zijn werk. 2. Filmbücher. Over de verschil lende vormen waarop boeken met films omgaan 00.10 Laatste nieuws (D Ondertiteling via TeleTekst. O Uitzending in stereo. E Zwart/wit-uitzending. ■UZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. El Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. Scène uit „Playtime", een Franse film uit 1965 met de bekende acteur Jacques Tati. Duitsland 3 om 20.15 uur. BBC 1 17.30 Ulysses 31, kinderprogramma 17.55 John Craven's Newsround, jeugdjournaal 18.05 Blue Peter, kinderprogramma 18.35 Informatieve serie 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus 20.00 Top of the pops, popprogram- 20.30 Eastenders, tv-serie met Wen dy Richard, Bill Treacher, Su san Tully e.a. 21.00 Tomorrow's world, populair wetenschappelijk programma 21.30 A question of sport 22.00 Journaal, weerbericht en re gionaal nieuwa 22.30 I woke up one morning 23.00 Question time 00.00 Brazil, Brazil, informatieve se- 00.50 Weerbericht BBC 2 16.40 Showbusiness, speelfilm 18.15 Nieuwsoverzicht voor doven 18.20 40 Minutes 19.00 Young musician of the year, halve finale 19.40 Discovering birds 20.15 Best ol Brass, muziekpro- 20.50 idgar Reitz heimat 21.20 Brass tacks 22.30 Forty minutes: Nannies, re portage 23.10 Pot black, BBC-kampioen- schappen snooker 23.55 Nawsnight, actualiteiten 00.40 Weerbericht 00.45-01.20 Open University 17.30 Bellamy's Bugle, kinderpro- 17.45 iupergran (herh.) 18.15 Blockbusters, spelprogramma 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga- 19.35 Crossroads 20.00 Anything Goes 20.30 Simon and Simon, politieserie. Afl.: Mike and Pat 21.30 The Brothers McGregor, co medyserie van John Stevenson en Julian Roach 22.00 Alfred Hitchcock Presents, misdaadserie. Afl.: Night (ever 22.30 TV Eye 23.00 Nieuws 23.30 The Guardians (herh.) 00.00 Cambridge Folk Festival 00.30 Six Centuries of Verte, infor matieve serie. Afl.: Younger ro mantics 1800-1824 01.00 That's Hollywood 01.30 A Woman's World SKY CHANNEL 16.45 HI Jensen's dimensions 17.30 HJThe great video-rAce, met Ronnie the Runner 18.30 The Deputy. Afl.: The two fa ces of Bob Claxton 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy goes to a Hollywood premiere 19.30 Green Acres. Afl.: Everywhere a chick chick 20.00 Charlie's Angels. AO.: Angels go truckin' 21.00 A Gift to Last, dramaserie 21.55 The Untouchables. Afl.: The Larry Fay story 22.50 All Star Wrestling 23.45-00.45 Italiaans voatbal (herh.) NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven AVRO 14.30 Chips die je niet kunt eten, serie over computers 14.45 Die Schwarzwald-kliniek Duit se serie. Afl. 4: De wereldreiziger 15.30 AVRO-Service, amusement en informatie 16.45 Ik zag twee beren 17.00 De Bennie Bang Show, kinder programma 17.15 Ontdek je plekje, afl.: Delden NOS 17.30 'AS-Journaal AVRO 17.46 Ruud en Leonie MUSIC BOX 07.00 ^Muziekprogramma's. Julie en Martin (07.00), 'The videomakers' met Simon (08.00), 'Gaz bag' (09.00), 'Write on' met Edwina (10.00), 'First Sight' met Simon en een popartiest (11.00) en 'Between the lines': Sunie bekijkt de Engelse muziekbladen van deze week (12.00). 13.00 SHerh. DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthemen 10.23 Mexico zwischen Erdbeben und Weltmeiaterachaft (herh.) 11.05 HlHitparade im ZDF (herh.) 11.50 Umechau 12.10 Aus Forschung und Technik 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15 HlTeletekatoverzicht 14.50 Die Welt der Vicki Baum, vijf delige serie met Claudine Auger, Ni cole KUnz, Klaus Barner e.a. Afl.: Het gouden schoentje (herh.) 15.50 Ta gesschau 16.00 Drei Freunde, Tje- choslowaakse poppenfilm 16.15 Walt Disney: Abenteurer der Lüfte, Ame rikaanse speelfilm uit 1975 17.45 Ta gesschau DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 14,50 Pro gramma-overzicht 14.55 Das Haua am Eaton Place, Engelse tv-serie. Dubbele afl.: Streik/Die Vertretung 16.25 Freizeit... und was man daraus machen kann 17.00 IDDie Sport-Re portage. WK ijshockey in Moskou: Duitsland Zweden BBC 1 07.50-10.20 Breakfast Time 11.30- 11.50 Play school 13.30 Nieuwsover zicht voor doven 14.00 Pebble Mill at one, gevarieerd programma 14.45 Gran 14.50-15.00 Stop go 16.52 Re gionaal nieuws 16.55 Tee tv, kinder programma 17.10 Kwiek Koala, kin derserie SKY CHANNEL 08.45 BSky Trax. Herhalingen 11.30 HlSky Trax. Herhalingen 14.15 Sky ways 15.05 The Down Under Show 16.00 BThe Pat Sharp Show 16.45 HIHere comes the weekend ITV 07.25 TV-AM 10.25 Regionaal nieuws 10.30 Kindermagazine 12.30 About Britain 13.00 Benny (herh.) 13.10 Rainbow 13.30 Ageless Ageing 14.00 Nieuws 14.20 Regio naal nieuws 14.30 Friday Film Mati nee: Lest Hours before Morning, speelfilm uit 1975 16.00 University Challenge 16.25 Regionaal nieuwe 16.30 Sons and Daughters 17.15 Ja mas tha Cat RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 17.08 KRO: Echo-magazine. 18.05 Man en Paard. 18.30 Da Capo. 19.02 KRO's Country Time. 19.55 't Zand 33. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 2220 In het harnas, monoloog. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 EO: True Light. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 17.03 VOO: Hollandse Hits. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 TROS: Ferry Maat's Soul Show. 21.02 De CD en L.P. Show. 22.02 TROS Country. 23.02 Sesjun. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 VPRO: De Beweging. 20.00 Nieuws. 20.02 De Wandelende Tak. 20.30 Het concert. 21.30 Pierre op lokatie. 23.00 Muziek van nu. RADIO 5 18.00 Nieuws. 18.10 KRO: Marktberichten. 18.15 Scheepspraat. 18.20 PP: Uitzending van de CPN. 18.30 KRO: Lezen voor de lijst. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Eibo. Les 5. 21.00 Ni hao Chinese taal. Les 10. 21.30 Klussen. Les 4. 22.00 Personal Computer I. Les 9. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroop Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 17.00 Mini Magazine over vrijetijdsbeste ding, 17.30 Verzoekplatenprogramma. 18.00 Ga jij de klas maar in. over on derwijs, 19.00 Kunstuur en 20.00-23.00 Live muziek vanuit een Leidse Loka tie. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Politieke Tribune: de V.U. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Paso a paso. 20.03 Folk op donderdag. 21.03 Passage '86. 21.30 Hafabra. Blaasmuziek. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee. 19.10 Funky Town. 22.05 Boem Boem. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel en weerbericht. 18.30 El Cante Flamenco. 19.00 Dossier. 19.45 Jazz Criss-Cross. 20.30 Kamerorkest „I Flamminghi". 21.55 Actualia. 22.10 Kamermuziek. 22.50 Zelden gehoord. MORGEN RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 VPRO: Het Gebouw. 13.00 NCRV: Hier en Nu. 13.35 Kerk Vandaag. 14.05 Van huis uit. 15.05 Volgspot. 16.05 VARA: De Rode Draad. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Het levende Woord. 07.12 Ontbijtshow. 08.50 Pater Adri Maat. 69.03 Adres onbekend. 10.03 In antwoord op uw schrijven. 11.03 M/V - Magazine. 11.50 Pater Adri Maat. 12.03 Van Twaalf tot Twee. 14.03 Ratel. 15.03 KRO-hoorspel. 15.30 TROS: Café de praatstoel. 16.03 Andrè van Duin. amusement. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: De Vergulde Gaper. 09.02 Goud van oud. 10.02 Hot Curry. 12.02 De staat van beleg. 13.02 Rinkeldekinkel. 15.02 De Top 40. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 VARA: Vroeg ochtendconcert. 09.00 Solomon, oratorium v. Handel. 11.25 Pianomuziek van Debussy. 12.00 Lunchconcert. 13.00 Nieuws. 13.02 Operette. 14.00 EO: Orgelbespeling. 14.30 Klein bestek. 15.30 Uit de schat der eeuwen. 16.00 Crème du Baroque. 17.15 De Cantates van Bach. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: De Tweede kamer. 10.00 AVRO: AVRO'S vijfluik. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 FEDUCO: Wijzer op 5. 13.00 Nieuws. 13.10 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13.30 De berg heeft een muis ge- 14.00 Dat zal ons niet gebeuren. 14.20 Transvaalkade 22. 14.45 Meet Mr. Mooney. 15.00 Muze zonder make-up. 15.30 Minjon "voor 2. 16.30 VPRO: Welingelichte kringen. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten- magazine. 16.30 Middagmagazine. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 06.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 78 Toeren Tijd. Jo Leemans. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.03 Beursberichten. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Dag en Dauw. 08.12 Happening. 10.03 Platenpoets. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Ha die Micha. 14.00 Het vertoon: Gerard Walschap. 15.30 De Zonnewijzer. 16.00 Abraham al gezien? 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 06.15 Ochtendconcert. 10.00 Matinee. 10.30 Salzburger Festspiele 1985. 11.15 50 jaar geleden stierf Ottarino Resphighi (f 18 april 1936). 12.15 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.30 Franz Llszt, mens en musicus. 14.30 Concerto nr. 2 in g voor viool en orkest op. 63, Sergej Pro- kofjev. 15.00 Alfred Brendel, piano. 17.00 Een uurtje met Johann Strauss.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 17