OowuMit STAD OMGEVING Reconstructie van voormalige Lammenschansrotonde voltooid ALLER LEI(DS) Drie tennisballen vooru a atwijks raadslid vecht ^uiting dierenpark aan feede parkeergarage moet itwikkeling Schuttersveld helpen Fietster omgekomen DONDERDAG 17 APRIL 1986 PAGINA 13 tSSENAARSE ATTRACTIE TEN ONRECHTE GESLOTEN' iaj 1 1 it« ing VIJK/WASSENAAK t dierenpark Wasse- l0(J s ten onrechte opge- zo Het had gewoon cht kunnen worden het restaurant-con- Van der Valk, dat jaar belangstelling een eventuele over- int toonde. De eige- van het park, de fa- Louwman, beschikte over een vetorecht ebtt verkopen van aan- te kunnen tegen- zoals steeds is ge- lsl ze opmerkelijke conclu- mt het Katwijkse CDA- e9 nteraadslid C.L. van en. die zich grondig in terie heeft verdiept. Vol- iVan Kesteren kan een ling ertoe leiden dat de ;elingen alsnog worden Iraaid. Hoewel het inds 2 december 1985 ibliek is gesloten en ren inmiddels zijn ver is hij van mening dat :maal nog niet te laat zijn. Een kort geding jelijk zelfs niet eens zijn. Uit een arrest dat ige Raad in 1982 wees. namelijk dat er bij de acht van aandelen een inde) acte van levering moet zijn. Het is zeer de vraag of er in het onderhavige geval wel zo'n acte is. Het Katwijkse gemeentebe stuur is met Van Kesteren van oordeel dat de provincie in de hele affaire heeft gefaald. Aangezien Katwijk tot de ge meenten behoort die geld heb ben gestoken in de mislukte reddingsoperatie, willen de ge meentebestuurders ophelde ring. Ze hopen die te krijgen in een gesprek dat ze binnen kort hebben met vertegen woordigers van de provincie. Bij die gelegenheid willen de Katwijkers tevens wijzen op de fouten die de provincie Zuid-Holland zou hebben ge maakt en over de mogelijk heid een kort geding aan te spannen. Het kort geding zou gezamenlijk kunnen worden aangespannen door de instan ties die bij de reddingsoperatie betrokken waren. Van Kesteren liet vorige maand in schriftelijke vragen aan het Katwijkse college al weten, dat de provincie in 1982 beter op haar tellen had moeten passen voordat ze in zee ging met de familie Louw man voor de renovatie van het dierenpark. Hij noemde het onbegrijpelijk dat de Louw mans in de raad van commis sarissen een vetorecht konden bedingen met slechts twintig procent van de aandelen. De overheid had in de BV Die renpark Wassenaar tachtig procent van de aandelen. In middels is Van Kesteren ge bleken dat de familie Louw man slechts een vetorecht had over het wijzigen van statuten. In totaal hebben Rijk, provin cie Zuid-Holland en gemeen ten bijna vijf miljoen in de ge strande reddingsoperatie ge stoken. Van dit bedrag, be doeld om een deel van de re novatie van het park te bekos tigen, was 300.000 gulden af komstig van negentien ge meenten. Den Haag leverde met 157.000 gulden de grootste gemeentelijke bijdrage; Kat wijk stak 14.000 gulden in wat later een bodemloze put bleek. Om de renovatie te kunnen voltooien was nog 5,5 miljoen nodig. De eigenaar van het Dieren park, de heer E. Louwman, re ageert verbaasd op het nieuws, dat het Katwijkse raadlid de klok wil terugdraaien: „Ik heb nog nooit van de man gehoord. Hij is mij volslagen onbekend. Hij heeft me over deze zaak nooit benaderd, schriftelijk noch mondeling. Ik ga hem meteen bellen. Voor mij heeft het dierenpark allang afge daan, al hebben wij nog wel de zorg over de overgebleven die ren, personeel etcetera". Pag. 15: Provincie dwaalt bij reddingsoperatie Dieren park Wassenaar. pN Een tweede par trage op het Schutters- moet de ontwikkeling lit gebied als kantoren- Lm stimuleren. Wet- |r J. Peters zei gister- in de commissie ruim- i ordening de uitbrei- van de parkeergelegen- >p het Schuttersveld op ,niet wenselijk" te vin- Peters zei echter door tenten als werkgele- id mee te willen wer- tan de totstandkoming ervan. Peters wees er op, dat de kantoren langs de Ples- manlaan onbedoeld veel sneller van de grond komen, omdat daar wel voldoende parkeergelegenheid is. De commissie had, behou dens R. van Lint (Links Lei den) weinig moeite met de bouw van een tweede par keergarage daar. Van Lint vond dat het Schuttersveld een ideale lokatie is om met de trein te bereiken. Peters zei er echter niet omheen te kunnen dat kantoren meer parkeergelegenheid nodig hebben dan aanvankelijk was ingeschat. Peters zei niet meer uitbrei ding van parkeerplaatsen te verwachten op het Schut tersveld. Hoogstens hield hij er rekening mee dat in de toekomst nog een grootscha lige parkeergelegenheid zou worden gebouwd ten behoe ve van het AZL en kantoren bij het station. arktkraam Hoogstraat de Hoogstraat komt definitief een marktverzamelkraam. Hierin zullen de marktlieden die r de restauratie van de kelders op de Hoogstraat een plaatsje hadden, ondergebracht den. De commissie ruimtelijke ordening ging gisteravond akkoord met een ontwerp waarin dichte kramen zijn ingepast en drie open. De dakconstructie boven de middelste drie open nen kan op zon- en feestdagen weggeschoven worden zodat een vrij uitzicht op de Rijn ihikbaar is (zie tekening). De bouw van deze kraam neemt een maand in beslag, er kan worden begonnen zodat de restauratie van de kelders dat toelaat. Treinverkeer onmogelijk tussen Leiden en Schiphol LEIDEN Door een beschadig de bovenleiding in de buurt van Nieuw Vennep was gistermiddag vanaf kwart over vier geen treinverkeer meer mogelijk tus sen Leiden en Schiphol. De Ne derlandse Spoorwegen zetten bussen in om de reizigers, in bei de richtingen, op de plaats van bestemming te krijgen. De her stelwerkzaamheden hebben een paar uur geduurd. Het treinver keer tussen Leiden en Schiphol kon 's middags om kwart voor zes worden hervat. Zakkenrollers aangehouden LEIDEN De bedrijfsre cherche van Vroom en Dreesman heeft gister middag twee zakkenrol lers aangehouden. De re chercheurs zagen hoe het tweetal een 79-jarige Leidse vrouw de porte monnee (met daarin drie honderd gulden) ontfut selde. Het V D perso neel greep de dieven ech ter in de Hoogstraat in de kraag. De daders zijn Joe- goslaven van 27 en 30 jaar. De vreemdelingen dienst onderzoekt of de daders over verblijfspa- pieren beschikken. Raadslid D66: gemeente moet Zijlpoort kopen LEIDEN D66-raadslid J. Hoekema vindt dat de gemeente de Zijlpoort van de failliete zakenman Melchior moet ko pen. Melehior kocht de Zijlpoort een aan tal jaren geleden van de gemeente voor het symbolische bedrag van 1 gulden met de plicht de poort te restaureren. De res tauratie is voltooid, maar de toekomst van de Zijlpoort is door het faillissement onduidelijk. Wethouder J. Peters (ruim telijke ordening) vond gisteravond dat_ stadspoorten in principe eigendom van de gemeente zouden moeten zijn, maar zei er verder geen zinnig woord over te kunnen zeggen. Eerste paal centrum beroepsoriëntatie LEIDEN De wethou ders J. Fase van economi sche zaken en H. van Dongen van samenle vingsopbouw hebben gis termiddag de eerste paal geslagen voor het Cen trum voor Beroepsoriën tatie en Beroepsoefening. Het centrum moet de ge hele regio Leiden gaan bedienen en mensen be hulpzaam zijn bij het vin den van een baan. Hel centrum komt op het ter rein van het voormalige fabriekscomplex Van Wijk en Heringa aan de Kanaalweg. Vrouw afgeleid: auto verwoest LEIDEN Een man die in de middenberm van de Lan- gegracht zijn behoefte deed, is gisterochtend oorzaak ge weest van een aanrijding. Een 28-jarige vrouw raakte zo afgeleid door het tafereel dat zij niet bemerkte dat een voor haar rijdende bus, af remde. Zij reed vervolgens achter op de autobus. Haar auto vloog vervolgens in brand. Met blusapparatuur uit het nieuwe politiebureau, werd brand geblust. De man in de middenberm had intus sen het hazepad gekozen. LEIDEN De reconstructie van het Lam- menschansplein is voltooid. Maandag zal het drukste en tot voor kort tevens gevaar lijkste verkeersknooppunt in Leiden voor alle verkeer worden opengesteld. Twee jaar lang moesten auto's en fietsers omgeleid worden om ruimte te maken voor de bull dozers en draglines, die de rotonde recon strueerden tot twee kruispunten. De Lammenschansrotonde was een begrip in Lei den en omgeving. De rotonde vormde een obstakel op de belangrijkste toegangsweg naar Leiden, al het verkeer uit het zuiden en het oosten moest de rotonde passeren om Leiden te bereiken. Menig automobilist bracht er tientallen minuten nutteloos maar noodgedwongen in de file door. Aan het ein de van de jaren zeventig werd uitgerekend dat de rotonde in 1985 per dag zo'n 40.000 auto's te ver werken zou krijgen. Een aantal waarop deze vol strekt niet berekend was. De slechte verkeersaf wikkeling werd ook veroorzaakt door de aanwe zigheid van.de twee bruggen die een verbinding met de Europaweg en de Voorschoterweg vormen. De bruggen gaan vele malen per dag open en droe gen op deze wijze bij aan menig kwartiertje opont houd. De Lammenschansrotonde stond bovenaan de lijst van de meest gevaarlijke verkeersknelpunten in Zuid-Holland. Kop-staart botsingen met bijbeho rende blikschade waren er dagelijks aan de orde, maar vooral de ongelukken waarbij fietsers waren betrokken, maakten de bestuurders bezorgd. Er was nog een reden voor een reconstructie van het plein. Een verbetering van de doorstroming van het openbaar vervoer noodzaakten provincie en gemeente tot aanleg van vrije busbanen. Een dure aangelegenheid die relatief goedkoop zou kunnen worden uitgevoerd als het bij een totale reconstructie van het plein zou worden betrokken. Niet iedereen was blij met de plannen van de pro vincie waaraan de gemeente van harte medewer king verleende. De bewoners van de Cronesteijn- flat zagen het groene hart van de rotonde herscha pen in een asfaltvlakte en vreesden bovendien hun fraaie uitzicht op de twee-maal daagse verkeers chaos te verliezen. De aanleg van tunneltjes voor fietsers en voetgangers vond weerstand vanuit vrouwengroepen. De lange en daardoor niet door- zichtbare tunneltjes zouden de sociale onveilgheid bevorderen. Nadat alle bezwaren waren afgewezen, werd twee jaar geleden begonnen met de reconstructie. Voor een slordige zeven miljoen gulden is de rotonde vervangen door twee T-kruisingen met verkeers lichten. Voor fietsers en voetgangers zijn tunneltjes aangelegd zodat zij het gemotoriseerd verkeer niet meer behoeven te kruisen. De bruggen zijn geble ven, ook in de nieuwe situatie zullen zo nu en dan files ontstaan. Maandag gaat tevens de Kanaalweg weer open die gedurende de reconstructie afgeslo ten is geweest. Niet meer woonboten aan Jaagpad LEIDEN Het aantal lig plaatsen voor woonboten aan het Utrechts Jaagpad wordt voorlopig niet uitgebreid. De gemeente heeft hiertoe beslo ten na felle protesten van zo wel de bewoners van het Waardeiland als die van het Utrechts Jaagpad. Een defini tieve beslissing over het aantal woonschepen wordt pas geno men nadat er een woonboten- nota is uitgebracht. LEIDEN De 53-jarige J.J.M. Streng-Lubbe uit Oegstgeest is gistermiddag bij een verkeersongeval om het leven geko men. De vrouw reed op haar fiets over de Oegstgeesterweg in de richting van Oegstgeest. Toen zij naar links uitweek, wilde een achterop komende bromfietser, bestuurd door een 16-jarige Voorhouter, haar rechts passeren. De fietster draai de echter terug naar rechts en werd door de bromfietser ge schept. De vrouw kwam daarbij zo ongelukkig ten val dat zij 's avonds in het AZL overleed. De bromfietser verklaarde verondersteld te hebben, dat de vrouw naar links het UVS-terrein op wilde draaien. De poli tie houdt rekening met de mogelijkheid dat de vrouw uit week voor een plas. De politie verzoekt getuigen van het on geval zich te melden. leünie et Breehuys viert de voi cing van een ingrijpende iterne verbouwing vrijdaga- ond met een reünie. Het 'est begint om acht uur. eer informatie is telefo- fec/i verkrijgbaar: 315110 of 22000. Het nieuwe Breehuys fordt 's middags om vier uur (fideel geopend en van half ijf tot half zeven wordt een ieeptie gehouden met onder 'eer een optreden van de Stroopwafels. Telefoon n ummer De Leidse Schouwburg heeft een eigen telefoonnummer. Vragen die de schouwburg betreffen kunnen voortaan direct aan de Schouwburg gesteld worden en hoeven niet langer via K&O te gaan. Tot nu moest namelijk altijd de volksuniversiteit K&O ge beld worden, als men iemand van de schouwburg wilde spreken. De kaartverkoop voor voorstellingen in de schouwburg zal nog wel door K&O gedaan worden. Het te lefoonnummer van de schouwburg is 131941. Uitwisseling De Christelijke Middelbare Techische School aan het Lammenschanspark houdt dit jaar voor de vierde keer een uitwisseling met leerlin gen van de Eduard Spranger Schule in Hamm in Duits land. De groep Duitsers is deze week in Leiden en van 28 april tot 3 mei verblijven leerlingen van de Leidse school in Duitsland. Op het programma staat onder meer een aantal excursies. Promotie C. van Rees. verbonden als cardioloog aan het St. Elisa beth Ziekenhuis in Leider dorp, is gisteren gepromo veerd tot doctor in de genees kunde. Hij promoveerde op het proefschift „Morbiditeit en mortaliteit van C.C.U. pa tiënten". Mini- triathlon De Christelijke MTS Leiden houdt vrijdag weer een mini- triathlon in Noordwijk. In het Bollenbad aldaar wordt om half acht 's ochtends be gonnen met één kilometer zwemmen. Om tien uur gaat bij het duinfietspad aan de Bosweg de wielerwedstrijd over 36 kilometer van start en de starttijd van de 8,5 ki lometer lopen is om één uur gepland. Dit laatste onder deel heeft als start- en finish- plaats het terrein van de voetbalvereniging Noordwijk aan de Duin wetering. In to taal doen 64 leerlingen en ze ven leraren aan deze meer kamp mee. Horus De Leidse Folkclub „Horus" verzorgt vrijdagavond een optreden van de groep Su- gén Deze groep speelt Ierse folkmuziek. Na afloop wordt een sessie gehouden. De toe gang bedraagt vijf gulden en het optreden begint om ne gen uur. Vrijwilligers De Unie van Vrijwilligers (UW) in Leiden heeft meer vrijwilligers nodig om het werk dat zij doet te kunnen voortzetten. Wie belangstel ling heeft voor dit soort vrij willigerswerk kan zich mel den bij mevrouw Van Nis pen, tel. 071-133628. Degenen die maaltijden willen bezor gen kunnen zich tusen 10.00 en 12.00 uur melden bij Ta feltje Dekje, tel. 141231. Creatief Het buurtcentrum Dijk 33 aan de Apothekersdijk 33 start volgende maand een cursus handwerken. De bij eenkomsten worden op dins dagmorgen gehouden en deelname kost drie gulden vijftig per maand. Aanmel den kan telefonisch: 143503 of 125736. Hot House Jazzzolder Hot House in het LAK-theater aan de Cleve- ringaplaats 1 verzorgt zater dag 26 april optredens van het „Leids Leerorkest" onder leiding van Bob Delfos en van „Huub en zijn Maatjes" onder leiding van Huub Weijers. De optredens begin-* nen respectievelijk om half negen en half tien. LVC In het LVC treden vrijdaga vond 18 april twee Duitse rockabilly-bands op, The Waltons en The Roughnecks. Toegang kost 5 gulden en het concert begint om 22.30 uur. Zaterdag treedt de reggae- band Black Roots op. De toe gangsprijs bedraagt tien gul den, het concert begint om 23.00 uur. gratis. I anneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft. De ballen zijn ver- I pakt in een handig blik. De nieuwe abonnee wordt ook harte- I lijk verwelkomd: deze krijgt de krant de eerste twee weken Nol I Nat Noteer als nieuwe abonnee ingaande. Naam: Adres: Postcode/plaats: Telefoon:(voor controle bezorging Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnement betaald per 0 maand automatisch ad f 22,49 0 kwartaal per acceptgiro ad f 67,43 Stuur als dank de 'tennisballen aan: Naam: Adres: Postcode/plaats: Stuur deze bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 2500 Vd Den Haag (postzegel betalen wij). less ler £eicL« (Bootcent

Leidse Courant | 1986 | | pagina 13