mroepraad stelt voor niet- sldelijke sponsoring toe te staan gekleurd gezien n/Jd IQ/TELEVISIE SteidóaOounant DINSDAG 15 APRIL 1986 PAGINA 15 de beeldbuis loeren met Ins in een doorzonwoning ['^mensonterend medium. Een instrument oyffe duivel. Dit, en nog veel meer onaar- 0 tzegt cultuurcriticus Cyrille Offermans \ifle televisie. U en ik, brave lezer/kijker, elevisieverslaafden, die in onze door- mingen naar de beeldbuis loeren en >eh eter) uit de muur' (ik citeer nog steeds 11 mans, die onlangs in gesprek met Wim er op de VPRO-televisie deze wijsheden =N >erae). 10{ 1 #i fgezien van het feit dat je meestal geen uit de automatiek haalt, en dat de din- ie je thuis bij de televisie eet in het al- JJJ tn ook niet uit de automatiek afkomstig 1, naar gewoon uit de supermarkt, lijkt nsi rnans' visie op het kijkvolk nogal zwaar aangezet. Op z'n minst valt dat al te bewijzen met het gegeven dat zijn gesprek met Kayzer ook via de televisie kon worden uitgezon den... Er is op de televisie waarlijk nog wel iets meer te beleven dan Cyrille Offermans in zijn culturele ivoren toren wenst waar te ne men aan spelprogramma's, playbackshows, praatuurtjes, clipsvertoningen, comedyshows en voetbalsamenvattingen. Toegegeven: die zaken zijn er ook allemaal, en er zijn inder daad programma's bij waarvan ik me kan voorstellen dat iemand met een beetje cultu reel besef er met kokhalsneigingen kennis van neemt. Voorbeelden (helaas) te over. Je hoeft maar te denken aan een programma als 'De eerste de beste' met allerlei onzinnige prestaties op allerlei onzinnige gebieden, door Tom Blom gepresenteerd met een pathos alsof het voortbestaan van de planeet op het spel staat. Of aan de zogenaamde cryptische omschrij vingen die kijkers ertoe moeten brengen op zoek te gaan naar verborgen goudstaven - bij voorkeur met die dubieuze oogtwinkeling voorgedragen door Hans van der Togt. Maar er zijn ook programma 's waarvoor je je niet heeft te generen dat je ervoor bent thuisgebleven. Een subjectieve keuze uit de afgelopen televisieweek: een fascinerend programma over mensen die ervoor kiezen niet in een huis te wonen maar op een schip (NOS); een schokkende documentaire serie (Streetwise) over kinderen aan de zelfkant van de samenleving (IKON); een interessant filmportret over een Amerikaanse componist die zich liet beïnvloeden door Indonesische muziekvormen (NOS); een special met prachtige folk-achtige muziek door de Ne derlandse groep Flairck (NCRV), een docu mentaire over de DC3 (EO), de uitstekende speelfilm 'Professione: Reporter' van Anto- nioni (VARA). Maar ik geef ook toe: als ik het verwaten hoofd van Ted de Braak zie verschijnen, die tussen het volschmieren van zijn STER-spo- tjes ook nog even tijd heeft voor het aan el kaar brallen van een aantal vaderlandse showhelden ten bate van de Hartstichting - dan word ook ik wat nerveus in mijn door zonwoning, met die chips binnen handbe reik. Zou Offermans toch gelijk krijgen? Of blij ven we, als we samen knokken tegen een commercieel derde net, gespaard voor een Nederlands bestel dat alleen maar draait rond coryfeeën als Hans van der Togt en Ted de Braak en Tom Blom? RENÉ DE COCQ ui: Kl1 "i eaIWIJK - De Omroe- fa heeft minister v«#man van WVC ge leerd het onderscheid in geldelijke en niet- wfclijke sponsoring van risieprodukties te la- 7«ervallen. Tevens stelt 2»aad de bewindsman '^}de mate van vermijd- ii:|ieid van reclame in "isieprodukties te la- afhangen van het uitzendingen. De ENoepraad schrijft dit in hcfdvies over een nieu- °jjegeling voor het we- van sluikreclame in '■J publiek, niet-com- ijjiëel omroepbestel. EN r (Jns secretaris Kalkman de Omroepraad heeft de Ijk uitgewezen dat het sl {scheid tussen geldelijke iiet-geldelijke steun van -Njven aan televisieproduk- rrytiauweliiks werkbaar is. iet ogenblik is het toege- £"op de aftiteling van een v 2isieproduktie melding te i An van een specifiek be- 1« als dat een niet-geldelij- L0|jdrage aan de uitzending •a F geleverd. IN ift voorstel van de raad OVan een bedrijf ook mel- 2 gemaakt worden als er financiële steun is gege- ^Volgens Kalkman is het ir lijk dit onderscheid op te omdat het stelsel van controlemaatregelen dat in het advies aan Brinkman is ver werkt, afdoende waarborgen biedt tegen reclame voor een bepaald bedrijf in de uitzen ding zelf. KRO-reactie „De omroepraad introduceert hiermee een vorm van weging waar de KRO gelukkig mee is", aldus KRO's mediadirec teur Richard Schoonhoven. „De raad adviseert een onder scheid te maken naar de aard van het programma en kijkt naar de bedoelingen, zodat bij voorbeeld het informatieve karakter van een programma meespeelt bij de beoordeling. De zogenaamde overtredingen van „Brandpunt in de Markt" komen daarmee in een ander licht te staan. De KRO is niet ongelukkig met het instellen van een onafhankelijke ad viescommissie. Maar dan moet die commissie wel voldoende mensen tellen die in de wereld van radio en tv gekwalificeerd zijn en inzicht kunnen hebben in de aard van de overtredin gen. Met een dergelijke com missie zijn we af van het wat botte constateren en kan op redelijke wijze naar eventuele overtredingen gekeken wor den". Minister Brinkman had de Omroepraad om een advies gevraagd naar aanleiding van uitspraken van de Raad van State in procedures van ver schillende omroeporganisaties tegen de zware boetes die hen waren opgelegd wegens over treding van de reclamebepa lingen in artikel 11 van de Omroepwet. De bewindsman had de boetes na een storm van protest eerst verzacht. In juli vorig jaar vernietigde de Raad van State echter deze be sluiten van Brinkman. De minister maakte toen met de omroepen de afspraak dat hij van een actief vervolgings beleid zou afzien totdat er een nieuwe reclameregeling tot stand was gekomen. Tot die tijd werden overtredingen wel genoteerd, maar zouden alleen vertrouwelijk ter kennis wor den gebracht aan de voorzit ters van de desbetreffende omroepen. De omroepen be loofden zich in de tussentijd zoveel mogelijk aan de be staande regels te zullen hou den. De Omroepraad gaat in zijn advies uit van artikel 11 van de huidige Omroepwet, waarin sprake is van „uitzendingen die dienstbaar zijn aan recla me" en van „toestemming" die door de minister daarvoor moet worden gegeven. De raad onderscheidt vier soorten uitzendingen: uitzendingen die rechtstreeks zijn overgenomen van buitenlandse zendgemach tigden, aangekochte produk- ties, programma's waarvan de produktie (gedeeltelijk) is uit besteed en eigen programma's. Criteria Als criteria voor toestemming adviseert de raad de minister, in navolging van de uitspra ken van de Raad van State, in de reclameregeling op te ne men dat de reclame-uitingen redelijkerwijs onvermijdbaar moeten zijn en ih redelijke verhouding moeten staan tot het met de uitzending beoogde niet-commerciële doel. Bij het laatste criterium speelt de vraag of er sprake is van overwegend informatie of voorlichting en of gezorgd is voor evenwichtigheid in de re gistratie en presentatie, waar bij niet eenzijdig de nadruk gelegd mag worden op één produkt of bedrijf. Om de mate van vermijdbaar heid van sluikreclame te me ten wordt door de raad een „glijdende schaal" ingevoerd die de percentages aangeeft waarin reclame-uitingen ver meden hadden kunnen wor den. Zo ligt dat percentage voor rechtstreekse uitzendin gen als de Tour de France, op nul procent. De Nederlandse zendgemachtigde is bij het weergeven van dit soort beel den niet in staat invloed uit te oefenen op de beeldregistratie ter plaatse, zo meent de raad. Heel anders is dat als het gaat om eigen, geënsceneerde pro- dukties. Daarin kan elke vorm van reclame worden verme den en wijst de schaal dan ook honderd procent aan. Waar het gaat om overname van rechtstreekse uitzendin gen vanuit het buitenland, heeft de raad overigens nog wel een nuancering aange bracht. De raad meent dat als er reclame-overtredingen wor- Richard Schoonhoven van KRO: „De zogenaamde overtredingen van Brandpunt in de Markt komen nu in een ander licht te staan". den geconstateerd in uitzen dingen in Eurovisieverband (uitzendingen die door alle landen die bij de Europese om roeporganisatie EBU zijn aan gesloten kunnen worden ont vangen), de minister moet be wijzen dat deze reclame ver meden had kunnen worden. In alle andere gevallen ligt de bewijslast bij de omroepor ganisaties. Ook als er sprake is van overname van een recht streekse uitzending uit het buitenland die alleen in het land van herkomst wordt uit gezonden, bij voorbeeld een voetbalwedstrijd tussen Italië en Nederland. Dan kunnen immers van te voren afspra ken gemaakt worden tussen de Italiaanse en Nederlandse zendgemachtigde. In het advies van de Omroe praad blijft de „Kijkdienst" van het ministerie van WVC gehandhaafd. Deze instantie vervult de waakhondfunctie van het ministerie, aldus Kalkhoven. De dienst consta teert in eerste instantie of er een overtreding heeft plaats gevonden. De minister dient de overtre ding voor te leggen aan een onafhankelijke commissie, waarin in ieder geval geen le den van de kant van de om roep of WVC zitting mogen hebben. Deze commissie be paalt aan de hand van criteria als vermijdbaarheid, mate van wervende kracht (van de sluikreclame) en herhaling, of het hier om een strafbare overtreding gaat. NEDERLAND 1 NCRV 15.40 Welles nietes, live-discus sieprogramma o.l.v. Le- gien Kromkamp over de stelling: „De vakbonds contributies moeten door het bedrijf worden terug betaald" 16.35 NCRV-jeugd-matinee, met om 16.35 De laatste jacht, Russische tekenfilm en om 16.45 Snelbinder, gevarieerd jeugdprogram ma NOS 17.30 '/»6-Journaal NCRV 17.46 Losvast-TV, popprogram ma rechtstreeks vanuit sportpaleis Ahoy' in Rot terdam. Presentatie: Jan Rietman TELEAC 18.25 Klus8eninhuis.les4 18.55 CD De Fabeltjeskrant 19.00 The Cosby show, Ameri kaanse comedyserie. De- nise haalt haar rijbewijs en wil meteen een auto ko pen. Pa Huxtable roept de hulp in van een bevriend autohandelaar 19.25 De zonen van de roze panter, tekenfilmserie NOS 20.00 Journaal NCRV 20.28 Schatten en schieten, spelprogramma gepresen teerd door Eddy Becker en Wouter Stips 21.20 CC Rondom tien, gesprek sprogramma van Henk Mochel. Thema: 'Er moet meer geknuffeld worden', over de knuffeltherapie en haptonomie 22.05 Meditatief moment, korte overdenking 22.10 Hill Street Blues, Ameri kaanse politieserie. Gold- blume verdenkt een bouw ondernemer van moord, als een lastige bewoner uit het raam valt. Joe en Lucy maken ruzie over Fabian 22.55 Cheers, Amerikaanse co medyserie. Cliff zoekt een danspartner voor een feestavond van zijn werk. 23.20 Meditatief moment, poëti sche filmimpressie NOS 23.30 Journaal 23.35 Nieuws voor doven NEDERLAND2 RVU 17.00 Een gevoel van eenzaam heid (2), vierdelige serie met ervaringen over een zaam zijn FEDUCO 17.40 Open Universiteit NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort voor Italianen 18.30 Sesamstraat 18.45 m Jeugdjournaal 19.00 Journaal IKON 19.12 Streetwise: Opgroeien op straat (2). driedelige docu mentaireserie over jonge ren in de Amerikaanse in dustriestad Seattle 19.37 Kenmerk, actualiteiten magazine met ditmaal een bewerking van de Duitse documentaire 'Wie hunger gemacht wird', een film die wil laten zien dat honger geen onvermijdelijk na tuurverschijnsel is NOS 20.00 Horizon, populair weten schappelijk magazine. Vanavond met o.a. als on derwerpen: Een snelle en veilige manier om van een booreiland te ontsnappen, kano's van beton, een kopieerbeveiliging voor voorbespeelde videoban den en een modeltrein die d.m.v. wilskracht wordt voortbewogen 20.25 Analyse, serie program ma's over veranderingen van wetenschappelijke op vattingen. Afl.: Musea van wetenschap, documentai re over de plannen voor een Nederlands Kennis centrum, waar men de techniek door eigen erva ring zou kunnen leren ken nen 20.55 Panoramiek, actualiteiten magazine. ditmaal gewijd aan de honger in de we reld, die volgens verschil lende rapporten onnodig is maar door politieke krach ten en machten in stand wordt gehouden 21.30 Nieuws uit de ruimte. Do cumentaire over een kwart eeuw Russen in de ruimte, gepresenteerd door Piet Smolders 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nieuws voor doven EUROPA TV 17.55 Programmaschema 18.00 Kinderprogramma's 18.15 Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry 19.10 Kinderprogramma's 19.35 Die Laurents, duitse dramase- 20.30 Europa Report, World Watch en Weerbericht 20.45 Sport Reports 22.25 Ballet: Cinque Tango's 22.55 C'etait Hier, documentairese- FILMNET 17.00 Airwolf all.: Sweet Briches 17.50 Play it again Sam 19.15 The Professionals 20.05 Natuurfilm: The Cranes of Bharatpur 20.30 Spacehunter 22.00 Flying High II 23.20-01.10 Gebroken Spiegels l; 'Journaal 1 Tik Tak, kleuterprogramma 5 Plons, kinderprogramma 3(herh.) :h,Carolientje en kapitein Snor- (*rebaard, kinderprogramma. 2 All.: Naar het land van de vrie- "treman (herh.) 'Goochel mee met Hans Kazèn Er was eens... het heelal, in- lormatieve .tekenfilmserie di.|)e andere Belgen, serie re- <w portages over Belgen die niet 'in een éèntalig Vlaams gebied zwonen. Afl.: Staal en wat dan n9nog? De economische crisis L1 slaat in Wallonië nog harder 3(toe dan in Vlaanderen. Wat ■Mjjjn de achtergronden van de 0': teloorgang van de Waalse ko- ^alén- en staalindustrie Mededelingen en program- n 'ma-overzicht 01"'Journaal J Weerbericht 'Kunstzaken 'IQ, spelprogramma. Presenta- 11 tie: Herman van Molle ,er Labyrint: Overleven, weten schappelijk bekeken. Afl. 2: Het geheim van de droogte. Van oktober tot december j 1985 werkte een expeditie van de Gentse universiteit in Noord-West-Soedan om een Ij idee te krijgen van de klimaat revolutie en de oorzaken van de verwoestijning In onze tijd Uitzending door derden. Pro- Sramma van de Socialistische imroepvereniglng Journaal en Coda: Love to chick van en door Tars Loo- tens (piano) 1 rie met Rowena Wallace, e I Alexandra Fowler, Peter Phelps e.a. Gordon en David t worden het niet eens over An- gela's huwelijk 'ie Oshin, Japanse serie Mededelingen en program- el ma-overzicht h(Journaal t Weerbericht Videomatch, spelprogramma mei Marleen Gordts :lt The Bradbury Theatre, Cana- n i dese serie rond de mysterieuze ,n verhalen van Ray Douglas I [Bradbury. Met William Shat- i ner, Keith Dutoon, Karel Trot- le ter e.a. Regie: William Frust. Afl. 2: Het speelplein. Charles te' Underhill gaat gebukt onder M angsten en obsessies, overge- houden aan ervaringen in de a' speeltuin waar hij altijd het on- r&derspit moest delven. Uiteln- di delijk geeft hij toe aan het ge- >iV zeur van zijn zoontje Jim en neemt hem mee naar de speel- tuin Argus. Jessie de Caluwé en nf Jan van Rompaey lichten de -<j media door •(jt,22.20 Orgeltrip: Antwerpen. J] Werken van Franck en Lem- I mens uitgevoerd door Stanis- 31 las Deriemaeker vanuit de II Sint-Joriskerk in Antwerpen IF 1 Nouba Nouba, kinderprogram- ij, ma Carrefours, gevarieerd kinder- lf programma L« Ce soir, regionaal magazine Alexandra Fowler als Angela is het onderwerp van gesprek tussen David en Gordon in „Zonen en dochters". BRT 2 om 19.00 uur. rie 19.30 Journaal 20.00 Contacts, verkeersinformatie 20.05 Billet de faveur: Fanny, to neelstuk van Marcel Pagnol als vervolg op het vorige week uit gezonden toneelstuk 'Marius'. Met o.a. Claude Vignot, Victor Guyau en Jean-Pierre Loriot 22.30 Dites-mol. Serie vrouwenport retten. Afl.: Juliette Grèco 23.20 Journaal 23.45-23.55 Tribune économique' et sociale TV 5 17.35 Les 3 premières minutes, film- rubriek 18.35 Magazine dee sports 19.00 Le village dans les nuages, tv- 19.30 Le jeu de la véritè: Marlóne Jobert 20.30 Magazine dee sports 21.30 Le s3 premières minutes, film rubriek 22.00 Nieuws 22.30-00.03 D Millionaires d'un jour, Franse komedie uit 1949. Als een leerling-journalist een verkeerd winnend lottonummer in de krant zet, komen de 'win naars' hun prijs opeisen MUSIC BOX 17.00 EEurochart, overzicht van de Europarade van Music Box met Julie Brown en Gaz Top 18.00 ESunie hits the screen, vide oclips met Sunie 19.00 fSEd'e elite, met Edwina 20.00 BRox Box, Belgisch getint popprogramma met Ray Co kes 21.00 IS Sound and vision, met Gary Crowley 22.00 SHome movies, Martin Bu chanan bespreekt nieuwe mu ziekvideo's 23.00 EEurochart (herh.) 00.00-01.00 SSunie hits the screen (herh.) [Tl Ondertiteling via TeleTekst. 0 Uitzending in stereo. E) Zwarl/wlt-uitzending. ■SZwart/wit-uitzending met on dertiteling vla TeleTekst. [9 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ES Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-ullzending in orginele versie mei ondertitels. DUITSLAND 1 Tsgesschau Frauengeschichten, film over Nanni von der Sameralm, Al penherderin Die Besucher, tv-serie met Jo sef Blaha, Josef Dvorak en Viktor Kral. Afl.: Das Geheim nis des grossen Lehrers Tagesschau Hier und Heute, regionaal ma gazine Köberle kommt, tv-serie. Afl.: Tat ohne Tater Karusell der Puppen. Afl.: Ta- ryn Programma-overzicht I I Tagesschau I Die Montagamaler, honderd ste aflevering van dit spelpro gramma gepresenteerd door Sigi Harreis i Report Actualiteitenrubriek i Dallas, Amerikaanse tv-serie met Patrick Duffy, Linda Gray, Larry Hagman e.a. Afl.: Die Schachzüge. Om het docu ment te krijgen dat zij nodig hebben om zich zeker te stel len vliegen JR en Bobby naar Californië. Daar worden zij met een nieuw probleem gecon fronteerd i Tagesthemen l Kulturweltapiegel, cultureel magazine gepresenteerd door Hansjürgen Rosenbauer I ARD-Sport extra. WK-IJshoc- key in Moskou: USA - West Duitsland (samenvatting) i Tagesschau i Nachtgedanken, beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 Programma-overzicht Heute Pinnwend Pliff, sportprogramma voor de jeugd Heute Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine Tom en Jerry, tekenfilmserie Mein Gëstebuch, Guido Bau- mann in gesprek met Günter Strack. toneelspeler Programma-overzicht Heute dl Die Reportage: Das Lëcheln kehrt wieder, reportage over Cambodja, in het bijzonder over haar bevolking welke be kend staat om het goedge luimd zijn 20.15 E Die gtiieklichen Jahre der Thorwalds, Duitse speelfilm uit 1962 van John Olden en Wolf gang Staudte. Met Elisabeth Bergner, Hansjörg Felmy, Diet- mar Schönherr e.a. Moeder Thorwald is zeer trots op haar kinderen en over de opvoeding die zij ze gegeven heeft. Wan neer de kinderen ouder wor den blijkt de liefde van hun moeder slechts egoisme te zijn geweest. Voor geen van allen komen de verwachtingen van hun moeder uit 21.42 Mech mit, der Umwelt zulie- be, milieutips 21.45 Heute-joumal 22.05 Die ektuelle Inezenierung: Ober die Dörfer, gedramati seerd gedicht van Peter Hand- ke, uitgevoerd door het Schauspiethaus uit Wenen met o.a. Barbara Stanek. Manfred Andrae en Elke Claudius. Re gie: Claus Homschak. De intel lectuele Gregor keert terug naar zijn geboortedorp waar hij altijd een buitenstaander was. Hij voelt zich schuldig nu hij ziet hoe zijn visie op het le ven de levens van zijn broer en zusje beïnvloed heeft 00.35 Heute DUITSLAND 3 17.30 Telekolleg II: Cursus Microp rocessors/computer 4 18.00 Telekolleg II: Cursus Wiskun dige vectroren en matrlxen. Les 1 18.30 Seeamelraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tegeeecheu 20.15 Auelendereporter, buitenland se reportages. Afl.: In het bui tenland. Jürgen Roth vanuit Nederland 20.45 Rückblende, documentairese rie. Afl.: Vor 100 Jahren gebo ren: Ernst Thalmann 21.00 Formel Eine. Overzicht van de ARD-hitparade gepresenteerd door Stefanie Tücking 21.45 Gegen den Strtch. Reportage over de Free-Jazz musicus Pe ter Kowald 22.15 Deutechlandbilder Sonnen- blumen und Heldentod. De gepensioneerde journaliste Ca- rola Stem geeft een beeld van haar jeugd in Nazi-Duitsland 23.00 Auelandemagazin, informatie en amusement uit de hele we reld 23.45 Lsststs nieuws d WÊËÊP M Ken Kercheval als Cliff Barnes en Victoria Principal als Pamela Ewing in „Dallas". Duitsland 1 om 21.45 uur. BBC 1 17.15 Laurel and Hardy, tekenfilmse rie 17.20 Jonny Brigge, kinderserie 17.35 Think it do it 18.00 John Graven's Neweround 18.05 Sesview, kinderprogramma 18.35 Rolf Harris's cartoon time 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, actualiteiten 20.00 Holiday, vakantletips 20.30 EastEndera, tv-serle 21.00 One by one, tv-serie 21.50 Pointe of view 22.00 Journaal, regionaal nieuws en weerbericht 22.30 The Kenny Everett TV Show, comedyshow 23.00 Miami Vice, Amerikaanse poli tieserie 23.50 Film '86 00.20 Golftoernooi 01.10 Weerbericht BBC 2 16.55 E Damsel in dietrees, Ameri kaanse speelfilm uit 1937 van Fred Zinneman. Met o.a. Fred Astaire. George Burns en Gra de Allen 18.15 Nieuwsoverzicht voor doven 18.20 40 Minutes 19.00 Young musician of the year, halve finale 19.40 Dennis Taylor, documentaire 20.30 O'Donnel on food, informatie ve serie 21.00 Ruaaall Harty compilations 21.30 Top gear, auto- en motorma gazine 22.00 Sybil (1). Amerikaanse tv-film uit 1976 van Daniel Petri. Met o.a. Joanna Woodward en Sal ly Fields 23.35 Newsnight 00.25 Weerbericht 00.30-01.00 Open University ITV 17.20 Sooty 17.35 Woody Woodpecker 17.45 Splash 18.15 Emmerdsle Farm 18.45 Nieuws 19.00 About Anglic, regionaal maga zine 19.35 Croesroade 20.00 Mouthtrap 20.30 Duty Free. Afl.: Macho 21.00 Magnum. All.: The man from Marseilles 22.00 The Fourth Floor (2), thrillerse rie van Ian Kennedy Martin 23.00 Nieuws 23.30 The Boys of '66, programma over dw worldcup 1966 00.00 Comedy Tonight 01.30 Tuesday Topic SKY CHANNEL 16.45 (SMonstere of rock, met Amanda Redington 17.30 0Engelte top 50, met David Jensen 18.30 E Dennis. Aft.: Man Among Men 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy' meets Mickey Rooney 19.30 Green Acres. All.: The Blue Feather 20.00 Vegas. Afl.: The magic sister slaylngs 21.00 A Country Practice 21.55 Cimarron City. All.: The Unac cepted 22.50 US College Football 1986 00 15-01.00 SJMoneters ol rock NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven VARA 14.30 De film van Ome Willem 15.00 Super-Oma 15.24 La chartreuse de Parma (4), tv-serie 16.23 Mr. Belvédère 16.47 De Smur fen 17.00 Clipparade NOS 17.30 V>6- Journaal VARA 17.46 De Smurfen NEDERLAND 2 VPRO 15.30 Plafond over de vloer, serie van Wim T. Schippers 15.51 Achterwerk in de kast 16.08 Max Laadvermogen (Beterweter) 16.23 Hoe weeg je een olifant 16.38 E Laurel Hardy. Afl.: Brats (1930) 16.58 De grote dikke beer vertelt 17.23-17.30 Kikker en Pad BRT 1 MUSIC BOX 07.00 ^Muziekprogramma's. 'Ed's elite' (07.00), 'Sit tight' (08.00), 'Gaz bag' (09.00), 'News flash' (10.00), 'Chart Attack', (11.00) en 'The Power Hour' (12.00). 13.00 ENerh. DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Tages schau und Tagesthemen 10.23 Die Reportage 11.10 Die Montagsmaler 11.55 Umschau 12.10 Report 12.55 Persoverzicht 13.00 Tagesschau 13.15 ETeletekst-overzicht 15.50 Tagesschau 16.00 Schaufenster der Welt, reportage 16.45 Wildwege - Aufgespiirt von Erik Zimen 17.35 Uterm Dach 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.20 Pro gramma-overzicht 15.25 Löwenzahn 16.00 Tao Tao 16.25 ISport. WK ijshockey: Duitsland - USSR BBC 1 07.50-10.20 Breakfast Time 11.30 Play school 11.50-12.15 Gharbar 13.30 Nieuwsoverzicht voor doven 14.00 Pebble Mill at one 14.45-15.00 Bertha 15.15 Paardesport vanuit Cheltenham 16.52 Regionaal nieuws 16.55 Up our street 17.10 Biskitta SKY CHANNEL 08.45 BSky Trax. Herhalingen 11.30 ESky Trax. Herhalingen 14.15 Sky ways 15.05 American College Bas ketball 16.00 EPat Sharp Show 16.45 EYoung, Free A Single ITV 07.25 TV-AM 10.25 Regionaal nieuws 10.30 Kindermagazine 12.30 About Britain 13.00 Portland Bill 13.10 Our Backyard 13.30 Three Little Words 14.00 Nieuws 14.20 Re gionaal nieuws 14.30 A Country Practice 15.30 Farmhouse Kitchen 16.00 University Challenge 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and Daughters 17.10 James the Cat RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Nieuwsradio. 19.02 VPRO: Boeken 21.02 EO: Uit het land. 22.02 Ronduit-story. 22.30 Als mensen veranderen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02 VARA's ochtendhumeur RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 16.54 VPRO: Vrije Geluiden. 17.03 Het Pandemonium. 18.03 Buiten Beeld. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 Moondogs. 23.02 Tracks. RADIO 4 16.50 NCRV: Platennieuws. 17.30 Pianoconcert van Mozart. 18.00 Nieuws. 18.02 Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Klassieke pianomuziek. 20.00 Nieuws. 20.02 Radio kamerorkest. 21.30 Literama. 22.30 Oude en klassieke orgelmuziek. 23.10 Kamermuziek. RADIO 5 17.25 NOS: Anders dan anderen. 17.46 Overheidsvoorlichting. 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 NCRV: Literama-poëzie. 18.20 PP: Uitzending van de PSP. 18.30 NOS: Radio Thuisland. 19.00 Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Planten verzorgen (1). 21.00 Klussen. Les 3. 21.30 Ni Hao. Chinese taal. Les 10. 22.00 Gralische technieken. Les 3. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop' muziek met om 18.00 Rijnland Politiek en 19.00-20.00 Pop wetenswaardigheden, jazz en blues. BRT 1 16.05 Neem je tijd. 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Standpunten van de Belgische Nijverheid. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.33 Apo mas ja sas, voor Grieken. 20.03 Pandora. Muziekmagazine. 21.03 BRT Jazzorkest. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-02.00 Twee tot Twee. BRT 2 17.10 Radio Twee. Popradio. 22.05 Je weet het maar nooit. 23.30-02.00 Twee tot Twee. BRT 3 17.35 Het dodeneiland op. 29, Sergej Rachmaninov. 18.10 Aktueel. 18.30 Harmonies en fanfares. 19.00 Essay Galerie. 19.45 Interludium. 20.00 Roswitha Trexler. 22.30 De Beethoven-Cassettes. 23.30 Serenade. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De rode draad. 13.08 TROS: TROS Aktua. 13.20 Journalistenforum. 14.03 TROS klantenservice. 15.05 Helpers weg. 16.02 EO: EO-Metterdaad Hulpverle ning. 16.05 Tijdsein. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: De nieuwe rozengeur. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit muslc-time. 09.03 Muziek motief. 09.57 EO-Metterdaad Hulpverlening. 10.03 Gospelsound. 11.03 Country Trail. 12.03 Rond-uit op 3. 13.03 VPRO: Toga-party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Rontlonflon. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 NCRV: Het levende Woord. 08.10 Preludium. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de Hoogtezon. 10.00 Blokfluitensemble Recordate. 10.30 Orkestpalet. 12.00 Orkestmuziek van Handel (9). 12.30 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch Concert. 14.00 Songs of Praise. 14.30 Solisten, solorecital door een jonge muzikant. 15.00 AVRO: Telefoonnummer 39211. 16.45 'Muziektheater. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS: NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Taairevue. 10.00 TROS: Café chantant 10.30 De duvel is oud. 11.00 TROS Postbus 270. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Midweekmagazine. 16.00 TROS: De Pina Colada Show. 16.30 TROS Huiswerklijn. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten magazine. 16.30 Middagmagazine. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 15.03 Kinderjournaal. 15.08 Neem je tijd, met reportageflit- sen van de wielerwedstrijd de Waalse Pijl. 08.12 Servicetelefoon. 10.03 Met de deur in huis. 12.00 Regionieuws. 13.10 Made in Germany. 14.00 Vrijaf, jong geluid. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Matinee. 11.00 Faurè en de Franse Kamermu ziek (1). 12.30 Tafelmuziek. 13.10 Aktueel. 13.30 Intermezzo met Mozart. 14.00 Don Sanche ou le Chèteau d'A- mour, opera in één bedrijf (1825) van llszt. 14^5 Orkestmuziek. 16.30 Kamermuziek.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 15