jLuisterpost iekent al met rerzetsheroïek Faust van Appel ooit toch op tv U tz ^DIO/TELEVISIE Celdóc6ouiumt MAANDAG 14 APRIL 1986 PAGINA 9 k, iet neiging tot lichte heroïek rond het verzet _J'45 werd kort na de oorlog al gerelati- ird door de verschijning van de novelle t rensconflict", Hierin bescheef de Friese izetsman en later Leidse theologieprofes- ''polemist Fokke Sierksma de innerlijke vechtingen, die hij kreeg bij zijn werk op luisterpost, het illegaal afluisteren van te- ongesprekken tussen instanties van de jtse Sicherheitsdienst in een voormalig 'keringskantoor te Leeuwarden, die idurend op verzetsmensen joeg. r_ jaren later kwam dit boek bij de afde- 5 NOS-drama terecht met daarbij het «■stel er iets mee te doen. Dit is ervan ge nen in het tv-spel „Luisterpost" in een be aring van Hein Schütz, woensdag op NOS- led. II om 20.25 uur. »rste instantie zag men het bij de NOS zitten. Men stuitte op vormproblemen, boek bevat geen drama over heldenda- maar persoonlijke bespiegelingen over ►estelijk fnuikende aard van dit werk. "dit aan het papier toevertrouwd in de van een raamvertelling. De verzetsman ijn verhaal doorgeeft aan een verslagge- en zich onderwijl rekenschap geeft van daden. jiedt weinig aanknopingspunten voor een laai in beelden, maar tv-regisseur Jonne ►rijn vond er een vorm voor, die min of (r aansluit bij het boek. Toch zegt hij, dat ';ijker er goed aan doet het boek even te [eten, omdat hij dit hoogstens als uit- ipunt voor zijn eigen werkstuk heeft ge it. Ook wijst hij er op, dat men geen bnend verhaal moet verwachten. Men et er echt voor gaan zitten om wat er ge- irt in dit verhaal op zich af te laten ko- litten bovendien zwenkingen in dit ver- Men treft de vertellende hoofdpersoon iter, een rol van Peter Bos, vrijwel voort- ind op de luisterpost aan, een klein ver met technische apparatuur, waar soms uren stilte heerste, soms de spanning e Ibaar werd als de Sicherheitsdienst telefo- nJh overleg pleegde. Daar moesten de ver- rTmensen het van hebben. Daartussendoor je uren, waarin iedereen met zijn eigen ge- lens en verwerking van de spanning ^r moest zien te komen. moet je als kijker kunnen navoelen. In gebouwen waar de Sicherheitsdienst zich kreeg de PTT opdracht voor de aan- van extra lijnen. Bij die gelegenheid wer- illegaal aftakkingen gemaakt ten behoe- Van de ondergrondse. Bij die gelegenheid •d ook een microfoon in het SD-vertrek i alles kon horen wat Peter Bos als de hoofdfiguur en antiheld Wouter, aangebracht, zodat daar besproken werd. Zittend in de luisterpost werd men oorgetuige van de verhoren die bij de SD plaats vonden, het ondervragen van opgepakte verzetsmen sen, vrienden. Vele uren ook bleef het stil. Dan vraten de mensen op de luisterpost hun eigen angsten op. Ook speelde een SD-man vele uren platen met klassieke muziek. Tussen de hoofdper soon in dit boek en dit tv-spel ontstond dan een onzichtbare band van gelijkgestemde mu- ziekliefherbbers. Aan beide kanten, jagers en opgejaagden, zweefde men op de Negende van Beethoven, alle Menschen werden Brü- der, terwijl men aan weerszijden van de lijn werkte aan wederzijdse ondergang, op leven en dood het op elkaar gemunt hebben. Voor wie niet tegen dergelijke gevoelens be stand is, wordt het werken op zo'n luisterpost een kwelling. De hoofdfiguur komt er moei lijk mee klaar. Hier speelt in het oorspronke lijke boek nog een ander facet mee. De hoofdpersoon heeft zijn geloof wel verlaten, maar gereformeerd opgevoed blijft hij zich gewetensvragen stellen. Hij heeft het werk op de luisterpost niet gezocht, maar hij werd er voor benaderd. Dan past het niet nee te zeggen. Hij is ook nog pas getrouwd en liep op dat moment met meer idyllische gedach ten rond dan een verzetsman zich permitte ren kan. Niet minder ook zat hij opgezadeld met vragen rond leven en dood. En al heeft hij zijn geloof opgegeven, voor hem blijft overeind, dat achter de schepping andere be doelingen schuilen dan elkaar naar het leven te staan. Men zit niet naar een verzetsheld te kijken. maar naar eèn zwaartillende, lichtelijk ner veuze man, die het er allemaal zo moeilijk mee had, dat er uiteindelijke zelfs huwelijkse conflicten uit voortkomen. Hij komt trouwens helemaal over als een on zekere figuur. Hij meent op zekere dag via de luisterpost vernomen te hebben, dat de Duit sers de vestiging van die post achterhaald hebben en dat zij een inval overwegen. In de nacht, waarin dit zal gebeuren verlaten de verzetsmensen hun post en verschuilen zij zich de hele nacht in omliggende tuinen. Er gebeurt echter niets. De hoofdpersoon wordt dan door twijfels besprongen of hij die onder linge melding van de Duitsers wel goed heeft begrepen. Uiteindelijk heeft hij de levens van zijn kameraden door deze actie aan groot risi co bloot gesteld. Heeft hij die Duitse „Sonder- meldung" inderdaad opgevangen, of speelden zijn zenuwen hem zozeer parten, dat hij die maar heeft gefantaseerd?. Met die vraag kwam hij na de bevrijding nooit meer klaar. Die is als een kwelling op zijn geweten gaan rusten. Regisseur Jonne Severijn noemt hem een anti-held. Geen man om je aan te vergapen. Als je in zijn persoonlijke muizenissen geïnte resseerd bent, moet je er als kijker echt voor gaan zitten, zegt hij zelf. Op zijn beurt heeft Severijn zichtbaar gewor steld met de vorm van dit tv-spel, onttrokken aan een novelle. Van tijd tot tijd stapt de hoofdfiguur uit de lokatie van zijn levensdra ma om als raamverteller van zijn overpein zingen zich direct tot de kijker te richten. Hij treedt uit zijn eigen belevenissen te voor schijn en dan is het net of de draad van het verhaal knapt. Goethes „Faustus" van Appel, men liep het Appeltheater in Scheveningen er plat voor, en greep zelfs bij extra voorstellingen nog mis op kaarten, komt mogelijk ooit op tv. Zo als we eerder meldden ging op verzoek van NOS-tv regisseuse Olga Madsen er op af met een camera. Een week lang schoot zij elke avond beelden vanuit allerlei hoeken. Ómdat deze voorstelling als een ontdekking in de Nederlandse toneelwereld belandde, en snel heid van tv-handelen geboden was, bleek er geen tijd voor voorbereiding, voor vertaling van deze voorstelling naar de artistieke mo gelijkheden, die het medium tv biedt. Dus Olga uren achtereen filmen, alle scènes elke avond meermalen vanuit diverse standpun ten. Zij kwam intussen op de montagekamer terecht met tientallen uren film, waaruit een uitzending moet worden gemaakt van een uur of vier, vijf. Het neemt maanden in be slag om alle opnamen op hun eigen mérites te beoordelen en die dan ook nog te voegen tot een weergave, die de doorlopende en in el kaar overlopende handelingen ook tijdens sa menvallende taferelen recht doet. Het vraagt dus even tijd voor deze Faust zendklaar is. Eenmaal zover zal er zendtijd gevonden moe ten worden. Een heel probleem voor NOS-tv. De komende zomer verdwijnen vele zend uren in de bodemloze put van het WK-voet- bal. Is dat eenmaal achter de rug, dan liggen er nog de van de BBC overgenomen Shake- speare-afleveringen, waarvan de NOS zich tot uitzending verplicht heeft. NOS-drama- man Stefan Felsenthal voelt er niets voor deze „Faustus" in feuilletonvorm uit te zen den. Dan haal je de hele voorstelling uit het spanningsveld, waarin het door regisseur Hans Croiset is geplaatst. Met behulp ook van mensen als Guido de Moor en vele anderen, die zich als acteur lieten kennen van een an dere zijde dan waarvoor zij gewoonlijk ge plaatst worden. Stefan Felsenthal: „Ik kan met geen moge lijkheid zeggen wanneer het op de buis komt. Ik ben blij, dat ik het in huis heb, want ik zie het als een evenement van gelijkwaardige orde als bijv. de Elfstedentocht. Voor een der gelijk buitengebeuren kan de NOS een be roep doen op de zogenaamde zwevende zend tijd. Dat moet met de regeringscommissaris geregeld worden en dus ook ten departemen- te. De huidige WVC-minister vindt, dat sub sidiegeld voor het toneel terecht moet komen bij het volk, dat er via belastingen voor op draait. Dus moet er meer toneel op tv, maar voor „Faustus" je op zwevende zendtijd be roepen werkt niet op het departement. Ik ben blij, dat ik het op beeldband in huis heb, be ter mee verlegen dan om verlegen, maar ik wou dat ik al wist, wanneer ik het uit kan zenden. Als het er van komt, zal ik dit de we reld met vreugde laten weten". h Nederland NEDERLAND 1 TROS 15.27 Bassie en Adriaan en de huilende professor (5), kinderserie(herh.) 15.50 De jongen die te veel wist..., kindervoorstelling door theatergroep Ca- roussel. In het pension van Oma Armstrong gebeuren vreemde dingen. Billy, die daar logeert, ontdekt ten slotte het geheim waar al les om draait 17.00 TROS Sport NOS 17.30 V26-Journaal TROS 17.46 TROS Pop formule. Pop programma gepresen teerd door Erik de Zwart 18.10 Plankzeilen, informatieve serie met Stephan van den Berg. Afl. 1: Plankzeilen op vlak water voor beginners (1) TELEAC 18.25 Personal computer 1(9) TROS 18.55 m De Fabeltjeskrant 19.00 The fall guy, Amerikaanse tv-serie met o.a. Lee Ma jors, Douglas Barr en Hea ther Thomas. Afl.: Rhonda. Colt Seavers krijgt na een zeer moeilijke stunt voor een film een al even moei lijke opdracht van zijn tweede baas om ene Mil ton Box op te zoeken NOS 20.00 m Journaal TROS 20.28 Rondje Ralph (slot), komi sche situaties opgenomen met de verborgen camera. Presentatie: Ralph Inbar 21.00 Derrick, Duitse politiese rie. Afl.: Een Lange nacht voor Derrick. De 20-jarige dochter van de advocaat Dr. Bomann is ontvoerd. Zijn vrouw wendt zich tot Derrick, die een wedloop begint met de tijd. Dan blijkt dat het de kidnap pers niet om geld te doen is 22.00 TROS Aktua, actualitei tenmagazine 22.30 deels D That's entertai- Sir Alec Guinness speelt de hoofdrol in 'Monsignor Quixo te'. Ned. 2 om 19.30 uur. nement (slot), tweedelige Amerikaanse muziekserie uit 1976 over de glorietijd van de filmmaatschappij MGM. Presentatie: Fred Astaire en Gene Kelly. Met o.a. Judy Garland, Dinah Shore, Frank Sinatra e.a. NOS 23.25 Journaal 23.30 Nieuws voordoven NEDERLAND2 FEDUCO 17.40 Taal van alledag (7) 17.55 Basiseducatie. Les 5 NOS 18.15 Nieuws voordoven 18.20 Paspoort voor Joegosla- 18.30 Sesamstraat 18.45 (DJeugdjournaal 19.00 Journaal HV 19.12 Kwartslag-aan-Tafel. Dis cussieprogramma rond het thema biseksualiteit KRO 19.27 KRO's Tekenfilmfestival 19.30 Monsignor Quixote, En gelse tv-film uit 1985 van Rodney Bennett naar het boek van Graham Greene. Met o.a. Sir Alec Guinness, Ian Richardson en Leo McKern. Film over een we reldvreemde priester en zijn opponent, de lokale marxistische burgemees ter 21.30 Beestachtig, Canadese documentaire uit 1983 over hoe dieren bij de pro- duktie van speel- en na tuurfilms worden misbruikt NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag 23.00 Nieuws voor doven TELEAC 23.05 Na hao, Chinese taal en cultuur. Les 10 EUROPA TV Programmaschema Kinderprogramma's Europa Count Down, poppro gramma met Adam Curry Hands, informatieve serie. Afl.: Rushwork Father Murphy, tv-serle. Afl.: Laddie World Watch en weerbericht Sport Reports La Rose Malade, balletuitvoe ring C'etait hier, documentairese rie. Afl.: War World Watch en weerbericht FILMNET 17.00 Patrol Boat afl.: Operation Christmas 17.50 The Gang that couldn't shoot straight 19.25 Celebrity 20.10 Tracking the North American Mountain 20.30 Hollywood Classic: All quiet on the western Front 22.40 Shamus 00.20-02.05 Reflection of Fear iltelevisie purnaal l"Uk Tak, kleuterprogramma lefons, kinderprogramma. ;jSL.v Vlaamse detective-se- Lea Couzin, Jan Reu- U0ns. Mieke Bouve e.a. Afl.: ejoor een handvol juwelen Jke Box 1» Blauwe planeet, weten schappelijke reeks van Wim aH'eciers. Afl.: De dorst van ••el zand (1) ttzending door derden. Pro- Tamma van het Vrije Woord lededelingen en program- la-overzicht _Durnaal 'let verre paradijs (The far pa- llions, slot), zesdelige Engelse Ürie van Peter Duffell naar de opman "The princely State of lulkote' van M.M. Kaye. Met le.a. Ben Cross. Amy Irving en Sharif. In Mardon ver- tipemt Ash dat de Rana van Bi- Jor op sterven ligt. Mocht hij "omen te overlijden dan zullen Lijn weduwe Anjuli en Shusila »smen met zijn lijk verbrand Zei Gouden Roos Festival in jjlontreux. Afl.: Nieuwe clichés lij België. Belgen zijn allemaal |jk. ze houden vreselijk veel ren dieren, het zijn inventieve jlinnaars en ze geloven In al- jjs... Presentatie- Ivan Heylen jorizon, wetenschapplijk ma rine gepresenteerd door Jieke Scheldeman eèurnaal en Coda: "De nacht r^ist de welkende dag' van R. (1861-1941) yonen en dochters (Sons and Australische tv-se- met Rowena Wallace. Fowler, Peter e.a. Fiona is achter- lochtig en John is bezorgd Ver Angela's veiligheid plshin, Japanse serie met Agu- 0 Kobayashi "lededelingen en program- la-overzicht naai omatch, spelprogramma I Marleen Gordts Ixtra Time 2.20 Blikvanger, modemaga- met o.a. zomerbreigoed 1 zomermode voor grote ma- Presentatie: Chllaine Nuyt- chooltelevisie ouba nouba-spéciaf, geva- jeerd kinderprogramma arrefours, kinderprogramma e soir, regionaal magazine uick et Flupke, tekenfllmse- turnaal «iran-témoin: La chasae au plöme (The paper chase). merikaanse speelfilm uit 1973 Timothy Bottoms. Lindsay 'agner. John Hauseman. Re- ie: James Bridges. Hart gaat ichten studeren aan de be- tamde Harvard-Universiteit. oewel hij moeite heeft met de •anier van lesgeven, blijft hem iets anders over dan zich te chikken en mee te draaien In et strakke systeem. Aanslul- Ivan Heylen presenteert de speciaal voor het Gouden Roos Festival van Montreux gemaakte aflevering van 'Op zoek naar...', waarin nieuwe clichés over Belgen aan de orde komen. BRT 1 om 21.00 uur. tend (ca. 21.50): studiodiscus sie over diplomajacht 23.10 Laatste nieuws TV 5 16.45 J.A. Martin, photographe, por tret (herh.) 18.35 La bonne aventure (14), Cana dese tv-serie 18.55 Nemede 19.00 L'or du temps, tv-serle 19.25 Jean Lapointe, en passant par Paris, variétéprogramma 20.28 Le sacre du printemps (Igor Stravinsky), uitgevoerd door het Montreal Symphony Or chestra 21.21 Actualités culturelles 21.31 La bonne aventure (15), Cana dese tv-serie 22.00-22.30 Nieuws MUSIC BOX 17.00 EVideopix, verzoekvideo's met Simon Potter en Martin Buchanan 18.00 SThe Gazette, met Gaz Top 19.00 SGary en Edwina 20.00 ESif tight. Simon Potter met nieuwe singles en fanclub- 21.00 SHear and now, met Julie Brown die o.a. 3 favoriete vide o's van een kijker draait 22.00 EPopback, popgeschiedenis met Sunie 23.00 EVideopix (herh.) 00.00-01.00 EJThe Gazette (herh.) Q3 Ondertiteling via TeleTekst. O Uitzending in stereo. D Zwart/wit-uitzending. ■T Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. O Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. El Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. j Duitsland DUITSLAND 1 16.00 Höchste Zeit, magazine 16.30 Chic, tips en trends over de mode van nu gepresenteerd door Marie-Louise Steinbauer 17.20 Auf und davonl Frans/Austra lische kinderserie. Afl.: Op de vlucht 17.45 Tages8chau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 Benny Hill, amusementspro- 19.00 limon Simon, tv-serle. Afl.: Guten Tag, ich bin dein Mann 19.57 Programma-overzicht 20.00 mTagesschau 20.15 100 Karat (Master of the game), negendelige Ameri kaanse tv-serie naar de roman 'Diamanten-Dynastie' van Sid ney Sheldon. Met o.a. Dyan Cannon, Ian Charleson, John ny Sekka e.a. Afl. 2: De vondst. James en Banda vin den eindelijk de felbegeerde diamanten. Door een plots op komende mist weten ze aan de bewakers te ontkomen 21.04 Ein Platz an der Sonne, be kendmaking van de weekwin- naars van de tv-loterij 21.05 Mexico zwischen Erdbeben und Weltmeisferschaft, docu mentaire 21.45 Musikszene 86, muziekpro gramma met nieuwtjes uit de showbizz gepresenteerd door Ron Williams 22.30 Tagesthemen 23.00 Warten auf Godot, toneelstuk van Samuel Beckett in een tv- bewerking van de Münchner Kammerspiele. Met o.a. Peter Lühr. Thomas Holzmann en 1 Claus Eberth. Enscenering: George Tabori. Regie: Rüdiger Graf. Twee mensen wachten op Godot. Wie of wat Godot is weten we niet en ook de twee mensen zijn voor ons onbe kend 01.15 Tagesschau 00.20 Nachtgedanken, beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Biedermeier-Kaleidoskop. 'Die Zeit 1815-1819', reportage over de belangrijkste dingen in deze tijd waaronder het Ween- se congres, de trugkeer van Napoleon en het burgerlijk le ven in de jaren 1815-1819 16.35 EDie Maultrommel, muziek en poëzie met REO Speedwa- gon, Lou Reed. Cyndie Lauper en Romeo Void 17.00 Heute 17.15 Tele-ïllustrierte, actualiteiten. sport en amusement 17.50 SOKO 5113, tv-serie met Wer ner Kreindl, Wilfried Klaus, Diether Krebs e.a. Afl.: In die falsche Richtung 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Auf den tag genau, politiefilm van Michael Lëhn naar de ge lijknamige roman van Stefan Murr. Met o.a. Armin Mueller- Stahl. Günther-Maria Halmer en Werner Kreindl. Een week voor de verkiezingen wordt er op de populaire póliticus Frie- drich Dax geschoten. Zuessy wordt met de zaak belast. Dax lijkt echter een onberispelijk verleden te hebben, totdat Zuessy op Dax' notaris stuit 21.05 Ratschlag für Kinoganger, filmrubriek 21.15 WISO, sociaal-economisch ma- Hansjörg Felmy speelt de hoofdrol in de klucht 'Abge- hört'. Duitsland 2 om 22.35 uur. gazlne 21.45 Heutë-joumal 22.05 Sexualitat heute, documentai reserie. Afl. 2: Schön, das es die gibt 22.35 Abgehört, klucht van Peter Ustinov met Hansjörg Felmy, Heidellne Weis, Götz George e.a. Regie: Rolf von Sydow (herh.). Het huwelijk van de En gelse ambassadeur Sir Chris topher stelt niet veel voor, .tot de dichter Bozidar Popkov- Prokop zijn toevlucht neemt in de ambassade. Op allerlei ver wikkelingen reageert Christop her zo begrijpend dat zijn vrouw weer verliefd op hem wordt 00.10 Heute DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II: Cursus scheikun de, les 9 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Lindenstrasse, tv-serie met Marie-Luise Marjan. Joachim Luger, Christian Kahrmann e.a. Afl.: Geheimnlsse 20.45 Hilferufe. 'Wege aus der Krise: Hllde Wagenbach', reportage over een vrouw die door aller lei omstandigheden telkens te rugviel op haar moeder, en zich na haar dood grenzeloos alleen voelt 21.45 Medizin-Magazin. Tips voor de gezondheid 22.15 Lande8studio Miinster: Ham- sterfahrten, reportage 22.45 Das Ballhaus, tv-film naar de Ierse roman van William Trevor met Brenda Fricker, John Ka- vanagh, Cyril Cusack e.a. Re gie: Pat O'Connor. De boeren dochter. Bridie, en de arbei der. Bowser, ontmoeten elkaar elk weekend in het 'Ballhaus'. Zij hoopt ooit samen een toe komst op te kunnen bouwen maar elk weekend is weer een teleurstelling 23.35 E Warum ist Frau B. glüc- klich? Film van Erlka Runge, die het verhaal van een arbei dersvrouw uit het Ruhrgebied vertelt (herh.) 00 15 Laatste nieuws j Engeland BBC 1 17.30 The kids of degrassi street 17.55 John Craven's Newsround 18.05 Blue Peter, kinderprogramma 18.35 Charles in charge, kinderserie 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus, actualiteiten 20.00 Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan 20.35 Rock 'n roll years, tv-serie. Afl.: 1957 21.05 It's your move, tv-serie 21.30 Three up, two down 22.00 Journaal 22.30 Panorama, actualiteiten 23.10 The Spikes gang, Amerikaan se speelfilm uit 1947 met Lee Marvin, Ron Howard. Charlie Martin e.a. Regie: Richard Flei scher. Drie jongens die zijn weggelopen worden door een revolverheld opgeleid tot BBC 2 Mame, Amerikaanse musical uit 1974 met Lucille Ball. Beat rice Arthur. Robert Preston e.a. Regie: Gene Saks Nieuwsoverzicht voor doven 40 Minutes Young Musician of the year, introductieprogramma Viva Las Vegas, Amerikaanse musicalfilm uit 1964 met Elvis Presley, Ann-Margret, Cesare Danova, e.a. Regie: George Sidney Tekenfilm Horizon, populair wetenschap pelijk magazine Now something else, amuse mentsprogramma Joan Rivers: Can we talk? Showprogramma New8night, actaliteiten Weerbericht Informatieve series Open University ITV 17.45 18.15 18.45 19.00 19.30 20.00 20.30 21.00 21.30 22.00 He-Man and Master of the Universe, tekenfilmserie Supergran (herh.) Emmerdale Farm Nieuws About Anglia, regionaal maga zine Live Wire Nature Watch Coronation Street What's my Line? World in Action The Fourth Floor (1), driedeli ge thriller van Ian Kennedy Martin Nieuws Minutes of Fame Riptide, tv-serie Protest for Peace SKY CHANNEL 16.45 BFirat run, met Gary Davies 17.30 EAII American hot 100, met David Jensen 18.30 E Dennis. Afl.: The Three f's 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy and the Rain Goddess 19.30 Green Acres. Afl.: How Hoot- erville was Founded 20.00 Mork and Mindy 21.00 Police Woman. Afl.: Silence 22.00 Italiaans voetbal 23.00 E The Untouchables. Afl.: The Dutch Schultz Story 23.55-00 55 BAII American hot 100 NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven NCRV 14.30 De Carsons, Australi sche tv-serie. De rechtszaak die Jen nifer op zich genomen heeft blijkt één van de moeilijkste uit haar carrière te zijn. Intussen ligt Sam nog steeds doodziek op bed 15.15 Goed nieuws 15.40 Welles nietes, discussiepro gramma 16.35 NCRV-jeugd-matinee NOS 17.30 Vj6-Journaal NCRV 17.46 Loavast-TV MUSIC BOX 07.00 ^Muziekprogramma's. 'Ed's elite' met Edwina (07.00), 'First sight' met Simon (herh.) (08.00), 'Sound and vision" met Gary (09.00), 'Home mo vies' met Martin (10.00), 'Eurochart', de Europarade van Music Box met Julie en Gaz (11.00) en 'Sunie hits the screen' (12.00). 13.00 BMuziekpro- gramma's. Herhalingen. DUITSLAND 1 09.45 ZDF-Info Gesundheit 10.00 Tagesschau und Tagesthemen 10.23 100 Karaf, tv-serie. Afl.: De vondst 11.15 Die Umschau 11.25 Auf den Tag genau 12.55 Persoverzicht 13.00 Tagesschau 13.25 ARD-Sport extra. WK-IJshockey: USA-West Duitsland 16.00 Tagesschau 16.05 Frauengeschichten, film over Nanni von der Sameralm. Alpenherderin 16.50 Die Besucher, tv-serie. Afl.: Das Geheimnis des grossen Lehrers 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Pinnwand 16.20 Pfiff, sportpro gramma voor de jeugd 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine 17.45 Tom en Jerry, teken filmserie BBC 1 07.50-10.20 Breakfast time 11.30- 11.50 Play School 13.30 Nieuwso verzicht voor doven 14.00 Pebble Mill at one, gevarieerd programma 14.45-15.00 Mop Smiff, kinderpro gramma 16.52 Regionaal nieuws 16.55 The amazing adventures of Morph, kinderserie 17.00 Pigeon street 17.15 Laurel and Hardy SKY CHANNEL 08.45 ESky Trax. Herhalingen 11.30 ESky Trax. Herhalingen 14.15 Sky ways 15.05 The Down Under Show 16.00 EThe Pat Sharp Show 16.45 EMonsters of rock, met Amanda Redington ÏTV 07.25 TV-AM 10.25 Regionaal nieuws 10.30 Kindermagazine 12.30 About Britain 13.00 Cockleshell Bay 13.10 Rainbow (herh.) 13.30 Gardens for All 14.00 Nieuws 14.20 Regionaal nieuws 14.30 The Baron (herh.) 15.30 Daytime 16.00 University Challenge 16.25 Regionaal nieuws 16.30 The Young Doctors 17.00 Cockleshell Bay 17.10 James fhe Cat 17.20 RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 Veronica Spon. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 22.02 Goal. 22.50 Momenten om te vieren. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 02.02 AVRO's Nachtdienst. 06.02 Auto in? AVRO aan! RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 EO: Tijdsein. 18.25 Kom er es uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.00-07.00 Zie radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 AVRO: De zwevende hemel. 20.03 De Nationale LP Top 50. 22.02 Candlelight. RADIO 4 18.02 VARA: Blazers magazine. 18.30 Jazz in studio (5). 19.00 Klassieke pianomuziek. 20.00 Nieuws. 20.02 De VARA Matinee. 22.05 Jazz-op-vier. 23.00 Het zout in de pap. RADIO 5 18.10 VARA: Kawita en Robert. 18.30 NOS: Dichter bij de dichter. 18.40 Kleine zendgemachtigden. 19.00 NOS: Voor migranten. 20.30 TELEAC: Great expectations. 21.00 De Supermachten. 21.30 Platen verzorgen. Les 1. 22.00 Personal Computer I. Les 8. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabei) Non-stop muziek met om 18.00-19.00 Migranten. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Lekenmoraal en filosotie. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Mohajirin, voor Marokkanen. 20.03 Tropical. 21.03 Audio-vlsuele middelen (7). 21.30 Hafabra, de blaaswereld. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee - Hitikatessen. 22.05 Maneuvers In het donker. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 In The Folkgroove. 19.00 Kroniek 1. 19.45 Aspecten van de eigentijdse muziek. 20.30 Kamermuziekconcert. 21.50 Actualia. 22.10 Na het concert. 22.30 Blues and Jazz. 23.15 Kamermuziek. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Echo. 07.15 Het levende woord. 07.30 Nieuws. 07.35 Echo. 08.50 Postbus 900. 09.05 Even bijomen.... 10.02 KRO's Schonen Kunsten. 10.05 In antwoord op uw schrijven. 11.05 Met de KRO. 12.05 KRO's Schone Kunsten. 13.08 Echo-magazine. 14.05 VOO: Nieuwsradio. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: AVRO's Radiojournaal. 07.11 Auto in? AVRO aan! NOS: 07.30 Nieuws. 07.35 AVRO's Radiojournaal, vervolg. 08.30 Uit Studio en Theater. 09.03 EO: Muzikale Fruitmand. 10.03 Vrouw zijn. 11.30 Ik zou wel eens willen weten. 11.58 EO-Metterdaad hulpverlening. 12.03 Lunchtime magazine. 13.03 Tijdsein. 13.30 VPRO: Het Gebouw. 16.54 Vrije Geluiden. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De Meurders Methode. 09.03 Angelique. 10.03 Twee meter de lucht in. 12.03 De Steen Been Show. 16.03 De verrukkelijke vijftien. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 TROS: Een goede morgen met Ton Koopman. 10.00 Continu klassiek. 11.00 TROS Concertzaal. 12.30 Nieuwe klassieke platen. 13.00 Nieuws. 13.02 De klassieke Top CD Top 15. 13.30 Belcantorium. 16.00 NCRV: Literama. 16.50 PlatenNieuws. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS: NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Allemans Veren. 10.00 TELEAC: Great expectations. 10.30 NCRV: Steen in ^Je vijver. 11.30 In beweging. 12.00 Nieuws. 12.05 Schone wereld. 13.00 Nieuws. 13.10 Nederland en zijn buren. 13.30 Anders vlieg je eruit. 13.50 Hoop en vrees voor de onder nemingsraad (4). 14.04 Schoolradio. 14.20 Kijk op- het weer. 14.35 Leerspiegel. 14.50 Woord in de middag. 15.00 De wereld zingt God's lof. 16.00 Op de rand van het recht. 16.30 NOS-Ombudsman. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten magazine. 16.30 Middagmagazine. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden' 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 78 toeren tijd. Jo Leemans. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Sjapoo. Vlotte muziek. 08.12 Pluche Palace. 10.03 Mattinata. 12.00 Regioprogr. 13.10 Toemaat. 13.15 Orgelrecital Ivan Guilinl. 13.30 Onvergetelijk. 14.00 Jazzkaffee. 15.00 Poeskaffee Americaln. Country. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Matinee. 10.30 Radio-symfonie-orkest Saar- brücken. 11.55 Sonate voor cello en piano, Al- beric Magnard. 12.15 Tafelmuziek. 13.10 Aktueel. 13.30 Franz Liszt, mens en musicus. 14.30 Namiddag bij BRT-3.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9