'uick Boys moeizaam langs VVOG iijnsburgse Boys lansloos tegen Jsselmeervogels Het kan niet meer mis Zevenhoven laat punt liggen tegen Koudekerk CeidacSoirumt e winst FC Lisse Noordwijk deelt met Spakenburg RCL KRIJGT TE WEINIG TEGEN NUNSPEET Oegstgeest met KRV op kop MAANDAG 14 APRIL 1986 PAGINA 17 gelukkig |EN SHO en FC Lisse leken vijf minuten (net einde genoegen te nemen met de 1-1. Het •chter Henry van der Weijden, die met zijn |e treffer de Lissenaren alsnog de overwinning ?de: 1-2. Een remise was gezien de krachtsver- aii|ng meer op zijn plaats geweest. K lee équipes spelen altijd een rommelige wed- /elJOok nu was er lange tijd weinig lijn in de ploe- ontdekken. Henry van der Weijden maakte prima gebruik van een misser van de SHO- n. Toen deze de bal na een hoge voorzet liet tikte de alerte spits binnen: 1-0 De gastheren ietfden vooral na de pauze veel doelkansen Het wje echter tot de 85e minuut, voordat SHO gelijk- atjje. De strijd leek daarmee beslist te zijn. Nadat Schalk was neergelegd plaatste Rob Suttorp de >t een vrije schop naar Van der Weijden. We etaleerde de ex-Lugdunumspits zijn killersin- tietlen haalde daarmee de twee punten definitief ia> FC. 2.2C LEIDEN Noordwijk ver speelde zaterdag andermaal een punt. Ditmaal bleef de Eelman-équipe tegen Spaken burg op een 1-1 gelijkspel ste ken. Het probleem lag zater dag wederom in het scorings- vermogen. Het veldspel was beduidend beter verzorgd dan dat van Spakenburg. Zodra de 16-meterlijn was gepasseerd, werden de acties echter onzui ver. Het werd 1-1 in het dorp aan het IJsselmeer. Al direct na de aanvang bleek, dat de Noordzeeformatie, zon der de geblesseerde Klaas Vink, aanvallende pretenties had. Spakenburg bood in die fase enig tegenwicht. Het zou na 90 minuten echter Noord wijk blijken te zijn, dat het meest recht had op meer dan de uiteindelijke 1-1. Met name Ivan Hermans, Geert-Jan Bakker en Jos Smits kwamen af en toe goed door. De onze kerheid in het afronden van de aanvallen groeit echter nog steeds bij de mannen van John Eelman. Ook in Spakenburg. De thuisclub doelpuntte hal verwege de eerste helft wat. fortuinlijk. Na een vrije trap werd de bal door Siem van Be- veren van richting veranderd, zodat goalie Piek Dortmundt kansloos was. Het gedegen veldspel zou de Noordwijkers slechts één treffer opleveren. Tien minuten voor het einde bracht een handsbal in het strafschopgebied de bal op de stip. John Marijt had met dit buitenkansje geen moeite: 1-1. Noordwijk: Dortmund, Mark Vink, Hensbergen, Van Beve- ren, Sluys, Marijt, Wendt, Smits, Hermans, Welling (Nul- kes). Bakker. LEIDEN RCL lijkt dezelfde ontwikkéling door te maken als vorig jaar. Toen het er echt be gon te spannen werd er effectie ver spel op de mat gelegd. Ook tijdens de belangrijke uitwed strijd bij Nunspeet was de ploeg voorbeeldig bezig. Dat het uitein delijk 2-2 zou worden was gezien de talrijke Leiderdorpse kansen eerder een nederlaag voor de Mouterbrigade dan voor de Velu- weclub te noemen. Omdat Scher- penzeel won van Huizen (1-0) kan het slot van de competitie in de eerste klasse nog echt span nend worden. De al enige tijd op zijn retour zijnde Ben Heemskerk blijkt nog niet afgeschreven te willen wor den. Steeds meer manifesteert hij zich, zoals in zijn glorietijd, op het middenveld, maar ook rege- lamtig op „in de punt" van de aanval. Al na 5 minuten vond hij nog net de Nunspeetdoelman op zijn weg. Een kwartier later haal de Ruud Boendermaker de ach terlijn, zette voor. In de scrimma ge tikte Heemskerk naar Kees Ruis, die direct uithaalde: 0-1. Vijf minuten erna had het zonne tje voor coach Laurens Mouter helemaal geschenen, als de bal uit de kopstoot van Peter Siera niet via de onderkant lat uit het doel was gehouden. Een achter waartse kopstoot van Lammert Boone verraste keeper Peter van der Heijden zo sterk dat de 1-1 een feit werd. Omdat Ab Braat foutief stond opgesteld bij een vrije trap van Wim van Zeist kopte Boone zelfs de 2-1 voor Nunspeet binnen. Nog voor de rust werd het weer gelijk. Hugo Minderhout schoot vanaf een me ter of 20 en zag de bal via doel-, man Gertie Fidder en de paal het veld weer instuiten. Peter Siera tikte echter direct naar de vrij staande Schalkers, die de bal hoog in de touwen joeg. Na de pauze bewerkte Siera nogmaals de paal, toen RCL een press uit voerde. De stand zou echter niet meer wijzigen. Scoreverloop: 18 Ruis 0-1, 30 Boone 1-1,' 37 Boone 2-1, 42 Schalkers 2-2. RCL: Van der Heijden, Wesel, Brasker, Van Breugel, Ab Braat, Siera, Heems kerk, Minderhout, Boendermaker, Ruis, Schalkers (Van Gemerden). j^WIJK De titelrace ft voor Quick Boys Rijles lange wedstrijden. Hijdenkt dat daarbij al- n Braait om de directe ^jontetie met IJssel- [e8lvogels, kan nog wel in bedrogen uitkomen. 48iHarderwijkse VVOG te jde zaterdag in dat k^ht een duidelijke iJjschuwing voor de e^rijkers. Terwijl er op Zuid voor de be zoekers toch geen duide lijke belangen meespeel den, toonden zij een weer galoze inzet en opperste concentratie. Dat het er daarbij verdedigend stevig en soms keihard aan toe ging, maakte het zeer las tig voor de thuisploeg. Met de grootste moeite stak Quick Boys tenslotte toch een 2-1 winst op zak. Nadat het sterk counterende VVOG voor de openingstref fer tekende, had thuistrainer Rob Theuns fors in de piepzak gezeten: „Wat dat betreft wil ik me niet flink houden. Ie dereen kon zien dat VVOG het ons uiterst lastig maakte. VVOG heeft mij conditioneel danig verrast". Ook al bleef oogstrelend spel deze wedstrijd vrijwel in de kast, toch was er van meet af aan het nodige te beleven. Het had er alle schijn van dat een oeroude vete een nieuwe afle vering beleefde. De irritaties uj bij verschillende spelers waren onbegrijpelijk groot. De soms warrig leidende arbiter Van Egdom noteerde voor rust te recht drie VVOG-ers èn Floor van Duyn in zijn boekje. En dat terwijl de ontmoeting des tijds in Harderwijk (Quick Boys verloor daar door eigen schuld met 2-1) één en al vriendelijkheid uitstraalde. De weinige goede kansen, die zich in de eerste helft voorde den, waren vooral voor Quick Boys. Met name Frenk van der Kleij wist er echter weinig raad mee. Het bescheiden en weinig effectieve overwicht van Quick Boys (VVOG ver dedigde als een leeuw en be perkte de Katwijkse afspeel- mogelijkheden fors) kreeg pal na rust een verrassende weer slag. De Harderwijkse vleugel spits Heimen Jansen rukte over rechts ver op en schoof hard scherp voor. Meerdere spelers, inclusief goalie Guyt, misten de bal net, zodat Johan Zeeboer heel simpel in kon tikken: 0-1. Verrassend snel sloeg Quick Boys terug toen Harderwijker Stef Hartog bin nen de beruchte lijnen een kleine en onnodige, dus zeer domme overtreding beging op Frenk van der Kleij. Arbiter van Egdom wees moedig naar de stip en man en macht moest Hartog ervan weerhouden om hem naar de keel te vliegen. Martin van der Plas liet zich niet van de wijs brengen en voltrok het vonnis bekwaam: 1-1. Een uiterst fraai doelpunt, zij het nogal toevallig, bracht Quick Boys tegen het eind tot de „onmisbare winst". Arie van Duyn snelde over rechts en bediende Freek Rienks, die onnavolgbaar (Theuns: „Maar Rienks heeft uitschuifbare be nen!") een wanhopig graaierr- de doelman Hans Jansen ver schalkte met een mini-lob op maat: 2-1. LEJO BUCK Scoreverloop: 50 Zeeboer 0-1. 59. Martin van der Plas (strafschop) 1-1; 81 Rienks 2-1. Quick Boys: Guyt. Teun van der Plas. Haasnoot. Jonker. Hans van der Plas, Van Rooyen, Rienks, Floor van Duyn, Van der Kleij, Arie van Duyn, Martin van der Plas. afïSBURG Het duel JUIJssel meer vogels was Arie Lagendijk tegen- illen. Tenminste, waar }de prestatie van de burgse formatie be- Juist nu zijn elftal litatief sterk had in- verd door het ontbre- f van de ernstig aan enkelbanden gebles- ende Huug Aandewiel, dénet een spierblessure zqpende Paul van der llh en grieperige Martin had Lagendijk een Tnaal strijdend Rijns- u{s team in het veld alvacht. „We misten een mial bepalende spelers, Iie9en daar een aantal ™jende spelers voor te- pa Van die spélers mag werwachten dat ze de n.^nent opportunisti- glr tegemoet treden. 3rV vechtlust, meer agressie, kortom: meer strijd. Maar daar was van daag geen sprake van". Het kwalitatief gekort wiekte Rijnsburgse Boys liet zich zaterdag op het eigen Middelmors inder daad als een mak lam naar de voetbalslachtbank leiden. Zonder zich al te veel in te spannen won de koploper van de eerste klasse B met 0-»2. „Slechts" met 0-2, want zelden zal de Rijnsburgse formatie op eigen veld zo kansloos zijn ge weest als afgelopen weekein de. Terwijl de tegenstander aan de andere kant juist wel met de regelmaat van de klok gevaarlijk doorkwam. Zo re gelmatig zelfs, dat Tonny Pronk, oud-Ajacied, nu trainer van de Spakenburgers, eigen lijk helemaal niet zo blij was met de prestatie van zijn man schappen. „Ik ben tevreden met het feit dat we achter weer de nul hebben kunnen houden. Maar voorin ging het vandaag niet echt goed. Als je zoveel vrijheid krijgt, zoveel ruimte, dan moet je zo'n partij veel eerder beslissen. En ook meer doelpunten maken". Hetgeen overigens niet weg nam dat Ton Pronk na afloop bekende dat hij, afgezien van het eerste kwartier, waarin Rijnsburgse Boys inderdaad nog even gelijkwaardig oogde, „betrekkelijk rustig" in de dug-out had gezeten. Op zich dus niet zo merkwaar dig. Want de thuisclub deed zaterdag in aanvallend opzicht nauwelijks mee. Alleen Hans Zwaan was in de beginfase even nadrukkelijk aanwezig. Vogels' laatste man, Ruth van der Groep, moest Zwaan zelfs een keer hardhandig van een doorbraak afhouden, hetgeen hij van scheidsrechter Wijn- holts nog ongestraft mocht doen ook. In de tweede helft werd dè tweede en laatste geelzwarte kans een feit. De fraaie redding van doelman De nog altijd overactieve Henk de Graaf en doelman Maarten de Harder klaren hier de situatie vöor IJssel- meervogels. Rijnsburgse Boys restte zaterdag niet veel meer dan wat Willem Driebergen op deze foto doet: lijdzaam toezien... Maarten de Harder op de even fraaie kopbal van Marcel van der Blom na een ook al zeer subtiel steekpassje van Martin de Louw kon later zonder discussie als hét alles- beslissende breekpunt van de wedstrijd worden gezien. In die elfde minuut van het twee de part werd immers niet al leen de 1-1 nipt gemist, maar ook de 0-2 een feit. Na een hoekschop van Mark Schipper was het Ruth van der Groep die schitterend inkopte. De laatste man van IJsselmeervo- gels scoorde daarmee zijn tweede doelpunt. Voor de pau ze was hij het immers ook ge weest die succesvol had inge kopt, in dat geval na een hoekschop van kilometervre ter Henk de Graaf en met eni ge ongewilde medewerking van de op de doellijn gepos teerd staande Jack Manuputty. Ook die treffer had Rijnsburg se Boys toen niet tot dat tik keltje extra kunnen verleiden, dat willekeurig welke club te gen een gerenommeerde ploeg als IJsselmeervogels wel altijd opbrengt. Hetgeen dus ook Arie Lagendijk was op- en te gengevallen. „Dinsdag nog, te gen Valleivogels, kon de ploeg het wel opbrengen hard te werken. Vandaag zat het er niet in. Was het blijkbaar op. En misschien is het ook zo gek niet. De jongens hebben de laatste maand een paar heel belangrijke partijen achter el kaar moeten spelen om uit de gevaarlijke hoek te komen. En op een gegeven moment houdt het dan een beetje op. Is de accu blijkbaar leeg". GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 24. Van der Groep 0-1; 56. Van der Groep 0-2. ARijnsburgse Boys: Van Voorbergen, Arroyo, Heemskerk, Driebergen, De Kroon, Manuputty, Van Dijk, Van der Gugten, De Louw, Zwaan, Van der Blom Ki ^JJradatiekandidaat döLeede blijft scoren lan J ^j)EN Ter Leede sleeptq, snleen duur punt uit het de- :eIjtievuur Nu was SVPTT genstander, die moest toe- dat invaller Hans Ouds- éi er in het laatste kwar- teE-2 van maakte. Katwijk srt een sterk voetballend riHter te lijf, maar kwam herder dan een 2-1 neder- rojSIZO verloor met 0-4 van c"nersteijn. in lleteede - SVPTT 2-2 (1-1) r Dirksen haalde na vier jten direct al doeltreffend 1-1. De jonge Ed van der jen bracht Ter Leede een j1 Itier later alweer op gelij- Waarna de kansen er voor de verschil- doelen werden gemist. Ie 75e minuut. Toen be- Hans Lamens broer die 1-2 aantekende. De 'allen Hans Oudshoorn kerde Ter Leede alsnog iet punt door in die laat je na een massale aanval brd in te schieten: 2-2. nster - Katwijk 2-1 (00) ilvijk ontmoette niet alleeta f gemotiveerd, maar vooral I combinerend Monster, de rust bood Katwijk nog t tegenstand, doch capitu- |e in de tweede fase. Al lerjerwege dat tweede part het 2-0, waar Gidy van »r®ent één doelpunt tegen- el stelde. De mooiste kans idfvoor Kees van der Niet, Dog in oog met de West- Ise goalie kwam. maar f schoot. 0 - Purmersteijn 0-4 (0-2) [eidrager van de rode lan- werkte het duel met de jjoper plichtmatig af. Na w vroeg schot van Leo londerbeek tegen de lat SIZO op en zag Purmer- n uitlopen naar 0-4. Brix, k en tweemaal Blok wa de Noordhollandse doel- lenmakers. ARC VERSLA A T OOK EXCELSIOR PERNIS Ardy Oosterlee (rechts), hier in duel met Rob Bodegraven, schoot ARC op de valreep naar de overwinning op Excelsior Pernis. ALPHEN AAN DEN RIJN Wat Jan Kroese voor de topontmoeting te gen Excelsior Pernis niet hardop durfde te zeggen, verkondigde de oefen- meester van ARC na af loop breeduit lachend: „Het kan niet meer mis gaan. Wij worden kam pioen in de tweede klas se". Na de 1-0 overwin ning op de Rotterdam mers lijkt er voor de Al- phenaren inderdaad geen vuiltje meer aan de lucht. Met nog vijf wedstrijden te gaan één meer dan de concurrentie heeft ARC nu vier punten voor sprong op de ploeg uit Pernis. „Het lijkt jnij on mogelijk dat we nu nog de mist ingaan", aldus Kroe- De wijze waarop ARC beide punten in eigen huis hield, had veel weg van de zege op Vitesse Delft, een week eer der. Toen schoot Ed Graper vier minuten voor tijd raak, nu was het Ardy Oosterlee die een minuut voor het slotsig naal „eindelijk" met succes de diepte in werd gestuurd door invaller Bep Bakker. Oosterlee liet de gouden kans niet liggen en passeerde de Rotterdamse sluitpost Kleynjan. Tot dan toe waren doelpunten om twee redenen uitgebleven. In de eerste plaats had ARC de nodige moeite met de druk, waar de ploeg nu bijna verlost is: het binnenhalen van de ti tel. Verder werd ook gisteren duidelijk, dat de Alphenaren in aanvallend opzicht tot veel in staat zijn, maar een grote hekel hebben aan een verdedi gende tactiek. Kroese: „Dat is mijn schuld. Het enige waar we op trainen, is de aanval". En dat pakte zaterdag enkele keren bijna verkeerd uit, op momenten dat de zeer gevaar lijke spitsen Hans de Lange en Nico Konijnenburg teveel ruimte werd geboden. Toch was de beste kans voor de rust voor de gastheer. Ardy Oosterlee plaatste de bal uit een vrije trap op de lat, waar na Ruud van Es in de rebound te zacht inschoot. Ook na de pauze waren het de drie Oos- terlee's die, meerdere malen teruggefloten wegens buiten spel, enkele malen pech ken den. Cor Prook moest aan de andere kant tweemaal corrige rend optreden bij gerichte kopballen van Jan Molendijk en Hans de Lange. De komst van Bep Bakker hij verving de teleurstellende Jacques Key bracht halver wege de tweede rondgang meer overtuiging in de Al- phense aanvallen. Zeven mi nuten voor het einde stuitte hij op doelman Kleynjan, zes mi nuten daarna bewees hij zijn waarde met zijn beslissende dieptepass. PIETER EVELEIN Scoreverloop. 89. Ardy Oosterlee 1-0. ARC: Prook, Van Es. Koolstra, Lam mere. Graper, Kluivers, Key (Bak ker), Ardy. Riny en Nico Oosterlee. Van Leeuwen. LEIDEN Vierdeklasser Ze venhoven voegde zich zater dag door het 0-0 gelijkspel te gen Koudekerk weer bij riva len De Sleutels en Floreant. In- verliespunten staan deze ploe gen nu gelijk. Met nog vier duels voor de boeg blijft De Sleutels, dat met 1-0 van Ha- zerswoudse Boys won, op kop. Floreant ontnam met dezelfde uitslag Jodan Boys de punten. Valken'68 en WDS hielden stil bij 0-0, wat ook Vlaardingen en SV Voorschoten deden. Overigens werd in de gehele vierde klasse A slechts drie maal gescoord. Zevenhoven - Koudekerk 0-0 Een sterk aanvallend ingesteld. Zevenhoven kwam niet door de muur van Koudekerkers heen. Onder leiding van laat ste man Albert Hakkebrak bleef de Rijndefensie overeind door koelbloedig de aanvallen af te slaan. Jan Wouters en René Bon misten voor de be zoekers bovendien vanuit vrije posities. Zelfs een alles-of-niet- soffensief van de koploper in de slofase leverde niets meer op. De Sleutels - Hazerswoudse Boys 1-0 (0-0) Beide ploegen waren op dreef in aanvallende zin. Jan Plat- teel en Kees „Natnek" van Tol misten in de voor Hazerswou- de sterke eerste helft. Rob Groenendijk hield het Leidse doel met soms fraaie acties schoon. De laatste helft kon op 'het conto van De Sleutels ge schreven worden. Na een uur spelen plaatste Danny Minne- ma de bal met een vrije trap op het hoofd van Leo Com peer. De bal verdween via het gezicht van Chiel Kampman in het doel van de boys. WDS - Valken'68 0-0 Piet Varkevisser en Theo van Rijn, de doorgaans zo makke lijk scorende Valkenspitsen, kregen het leer er niet in. On danks de vele doelmogelijkhe- den. In de tweede helft faalde Van Rijn zelfs, toen hij alleen voor het WDS-goal verscheen. Het scorebord zou ook na kan sen van Mare Duyndam en Hans Vijgeboom onaangetast blijven. Vlaardingen - SV Voorscho ten 0-0 Vlaardingen en de SV maak ten er een interessante partij van. Jan Hofman en Danny Molendijk misten voor de thuisclub, maar Voorschoten doelman Herman Keizer was ouderwets op dreef. Na de pauze weigerde Lex van Schijndel het overwicht van de SV om te zetten in een overwinning. Voor de bezoe kers had de wedstrijd meer op moeten leveren. LEIDEN De eerste klasse afdeling zaterdag gaat een ui termate spannende slotfase te gemoet waarin KRV en Oegst geest waarschijnlijk gaan uit maken wie de nieuwe kam pioen wordt. KRV zag Oegst geest langszij komen door het 0-0 gelijkspel bij Kagia. Oegst geest won moeizaam van GWS: 2-1. Kagia - KRV 0-0 Kagia zag zijn laatste, theoreti sche kans, op het kampioen schap de mist ingaan ondanks het doelpuntloze gelijkspel te gen koploper KRV. In het spannende duel kreeg Kagia de beste kansen via Richard Trompert en Ivo Bouckaert, maar het behoudend opereren de KRV liet zich niet verras sen. De thuisclub claimde in de laatste minuut nog een strafschop toen Trompert ten val werd gebracht. Oegstgeest - GWS 2-1 (2-1) Door de krappe zege is Oegst geest naast KRV gekomen. De manier waarop was ditmaal niet imponerend, al kon de kersverse ranglijstaanvoerder aanvoeren, dat het een half uur met tien man moest spe len. Jan Hogewoning werd na een uur spelen voor de tweede maal dit seizoen uit het veld gestuurd. Oegstgeest leidde toen al met 2-1 door doelpun ten van Peter Hogewoning en Alex Strating (strafschop), ter wijl Gijs van der Mey kort voor rust de marge verkleinde. LSVV '70 - SVLV 2-1 (0-1) SVLV kwam al vroeg in de wedstrijd op voorsprong via Henk Lelieveld en ofschoon LSVV '70 het betere van het spel had en van meet af aan domineerde duurde het een uur, voordat Edwin Heespe- link kon tegenscoren. Drie mi nuten voor tijd zorgde Eric van Doeselaar ervoor, dat de studenten een blamage be spaard bleef. Leiden - ZLC 2-0 (0-0) Na een dramatisch slechte eer ste helft, sloeg de thuisclub toe in het tweede part. Een af standschot van Fred Pleyter en een inzet van Fred Kanbier waren de ZLC-goalie te mach tig. Het plotseling gemotiveer de Leiden kreeg voldoende kansen om de score hoger op te voeren, maar faalde in de afwerking. TAVV - Alphia 1-1 (1-0) Alphia verloor een duur punt aan TAVV. Was het verschil met de koplopers bij winst twee verliespunten geweest, nu zijn dat er drie. Pierre van Eyk schoot TAVV in de 21e minuut naar een 1-0 voor sprong en kreeg in de 50e mi nuut een unieke kans op de stand naar 2-0 te tillen, maar hij miste vanaf de penaltystip. Alphia pakte de zaken ener gieker aan en kwam via een vrije trap van Leo Aardman op gelijke hoogte. Tweede klasse Abbenes diende kampioen Woubrugge zijn eerste neder laag toe en verrichtte dat hu zarenstukje op „vijandelijk" terrein. Niek van der Spek, die later een strafschop zou missen, en een direct indraai ende hoekschop van Arie van der Berg zorgden voor 0-2, ter wijl twee afstandschoten op het houtwerk afketsten. Ver der dan een tegentreffer van Fred Vermeulen kwam Wou brugge na rust niet. De Zoeter- woudse derby tussen SJZ en Meerburg werd beslecht in het voordeel van laatstgenoemde. Kees Hagenaars was de grote man bij Meerburg door beide doelpunten voor zijn rekening te nemen. Kees van der Lin den deed iets terug voor SJZ, dat Kees Verzaal van elf me ter zag misssen. Ruud Maurits was de maker van het enige èn winnende VVSB-doelpunt tegen HVZ. Kickers '69 triom feerde met 2-3 bij een gehan dicapt LFC. Gert Jan Brusse, Jack Bleeker en Tjirke Grei- danus (strafschop) waren suc cesvol voor de gasten, terwijl Marcel Rietbergen (strafschop) en Robin Jordens de Leidse produktie verzorgden. SVOW had geen kind aan Unitas Lei den en won met 4-0 door vol treffers Kees van Bostelen (2), Ton Verzuylen en Herman Horsman.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 17