Belangrijk punt voor dames NOVO Meerburg passeert Stompwijkse Bo Leidse roeiploegen verrassen op Head of the river Waterpoloërs Katwijk op valreep kampioen .Leidse" promotieklasse! versterken koppositie SPORTTRIBUNE CcidócSoirtant Zwem jeugd stelt wet Verrassing^ troef in Westland MAANDAG 14 APRIL 1986 PAGIN LEIDEN Op de tweede lange-afstandswedstrijd dit roeiseizoen, de Head of the river, hebben de Leid se verenigingen Die Leij- the, Asopos de Vliet en Njord opvallende presta ties geboekt. Meest verras send was de overwinning van de Asopos-combinatie in het lichte veld. In de heren le divisie ver sloeg de Njord/Laga-combi- natie, onder ideale weersom standigheden, de Die Leij- the-combinatie. Deze won vorige week nog de Heine- ken Vierkamp. De winnende ploeg bewees, dat twee oude vieren ook met prima resul taat kunnen achten. Met hun tijd van 24 min. en 41.54 sec. op de acht kilometer bleven zij de Die Leijthe- combina tie ruim zes seconden voor. De Njord-combinatie, als ze vende gestart, finishte knap als vierde. Een prestatie die de klasse bewees van Borgre- ve, De Vries, Cohen, Kam, De Haan, De Widt, Algie en Wessel. De Asopos-combinatie mocht in de lichte divisie het Head- blik in ontvangst nemen. Van Steenis, Keijer, Kreu- ger, Van Ee, Draijer en De Bruin bewezen met hun tijd (25.26.30) dat het lichte veld wel degelijk serieus kan wor den genomen. Eerder meen de men uit de tijden die vori ge week bij de Heineken Vierkamp werden geklokt, te mogen concluderen dat het lichte veld onvolwassen prestaties levert. Nu bleek de sombere kijk op de kwaliteit van deze divisie ongegrond. In het clubachtengeweld werd Asopos tussen Oude- kerk aan de Amstel en Am sterdam vierde en kon niet voorkomen dat favoriet De Laak winnaar werd. Een tweede concurrent, Spaarne, lieten zij echter achter zich. Een knappe prestatie van deze ploeg van oud-wedstrij droeiers en beginnelingen. Eerder op de dag roeiden de dames hun 5,5 kilometer op de Amstel. In de le divisie werd een Njord-combinatie vierde met een tijd van 19.57.23. Een Asopos-combi natie werd, net als vorige week, derde in het nieuwe- lingenveld. Dat de prestaties van de Hei neken Vierkamp vaak de vermoedelijke, winnaar van de Head aanwijzen, bewees de dubbelvier Okeanos-com- binatie met de Leidse Jos Compaan. Deze werd weer eerste met een tijd van 19.23.29. LEIDEN De Kring Gouwe Rijnstreek organiseerde giste ren A-klasse zwemwedstrijden in het Leiderdorpse „De Does". Zoals de laatste tijd ge bruikelijk is werden ook deze regionale zwemwedstrijden beheerst door het aan de start verschijnende Leidse talent. Bij de onder 14-jarigen waren de Zijl/LGB-ers Robert Jans sen en Ingrid van Veen opper machtig. Beiden eindigden zij driemaal op het hoogste scha vot en namen zodoende in de cumulatieve eindstand een vanzelfsprekende eerste plaats in. Achter Van Veen werd Winny van Deelen (LZ) op alle drie de vrije slag afstan den tweede. De Leidse overmacht kwam ook bij de senioren tot uit drukking. De 50, 100 en 200 m schoolslag ging bij de heren naar LZ-er Antoine van Weerde, Hans van Hees in zijn kielzog meesleurend naar een derde plaats. Op de vrije slag wisten de LZ-dames Silvia Bakker en Yvonne de Kier de twee hoogste noteringen bin nen te halen. Maaike Parrel (Zijl/LGB) was de vijfde gou den medaille winnares. Na een felle strijd met stadgenote Nancy Kijk in de Vegte (LZ) wist zij toch op zowel de 50 als de 100 m vrij (m.o. 12) aan het langste eind te trekken. De laatste eerste plaats was voor Bianca Hoeks. Samen met haar twee LZ-clubgenoten Bi anca Singeling en Fleur Bak ker zwommen zij de totale concurrentie met gemak naar huis. Bianca Hocks was de snelste op de 100 m, Bianca Singeling bleek de rapste op de halve afstand. Verder waren er nog ereplaat sen voor vier LZ-ers. Marco Mulder en Jacco Baars scoor den op de schoolslag bij de j.o. 16, Jeffey Kortekaas en Chris Ravensbergen grepen brons bij de jongere zwemmers. Tijdens een dag eerder gehouden li mietwedstrijden in Katwijk vielen de prestaties van Robert Janssen en Alexander Willem- sen het meest op. Zijl/LGB-er Janssen legde de 200 m wissel slag af in een tijd (2.31.6) die onder de limiet lag. Willemse bleef op de 100 m rugslag in 1.05.4 verrassend ver onder de te zwemmen tijd. Winny van Deelen (LZ) bleef op de 100 m rugslag op een fraktie van een startbewijs steken. Hetzelfde gold eigenlijk ook voor Onno Regensburg (Zijl/LGB), die op de 200 m schoolslag, aantik kend in 2.50.5 alleen de oudere Antoine van Weerde (LZ) voor hoefde te laten gaan. Verder waren er nog program ma-zeges voor Hans van Hees, Ingrid van Veen, Mirelle Cor- reljé en wederom Antoine van Weerde. Ook op zaterdag wa ren er de Kring A/B wedstrij den. De enige die hier van Leidse zijde tot een overwin ning wist te komen was Yvon ne de Kier (LZ). LEIDEN De dames van de regionale volleybal teams deden het dit week einde beduidend beter dan de heren. De heren teams die uitkomen in de nationale competitie speelden alle tegen hoog geplaatste clubs. Leython en NOVO verloren de uit beurt van respectievelijk US en Van Santen. De Gemini-mannen moesten thuis de winst aan Zeven huizen laten. De dames van Gemini/Kangeroes versloegen Van Santen, de hekkesluiter van de twee de divisie. NOVO haalde een belangrijke punt bin nen; Argus, tweede op de ranglijst, won met 2-3. In Amsterdam moest Ley thon alleen de eerste set uit handen geven (1-3). Zowel de heren als de dames van Leython zaten richting Amsterdam in de file, waar door ze beide - nauwelijks in gespeeld - de eerste set verlo ren. De heren kwamen tegen US nauwelijks meer in goeden doen. Na de eerste twee sets met 15-1 en 15-2 verloren te hebben, kwamen de Leider dorpers tot een 10-14 voor sprong terug. Alle scheidsrech terlijke beslissingen vielen daarna echter in het nadeel van Leython uit, zodat ook de laatste set teloor ging( 16-14). Gemini/Kangeroes leek aan vankelijk goed tegenstand te kunnen bieden aan Zevenhui zen. De eerste set verloren de heren uit Voorschoten maar net( 13-15), maar daarna was de slagkracht verdwenen. Ze venhuizen, dat de tweede plaats op de ranglijst eer aan deed, maakte het karwei met 7-15 en 6-15 vrij makkelijk af. Ook NOVO startte tegen kop loper Van Santen vanuit een underdog-positie. Van Santen had meer klasse in huis, maar de Noordwijkers speelden goed. Vooral in de derde set draaide het team op volle toe ren en werden de Hagenaars zelfs op een 4-15 setverlies ge- tracteerd. Een gele kaart voor Wilfred van Duuren in de vierde set bracht de mannen uit Noordwijk echter danig uit de concentratie. NOVO ver loor met 3-1. De promotieklasse kende za terdag een streekderby. Ley thon 2 hoefde maar weinig te doen om tegen Gemini 2 tot scoren te komen. De helft van de Voorschotense aanvallen eindigde voortijdig in het net en ook de pass was zwak. Via 2-15, 6-15 en 8-15 een eenvou dige winst voor Leython. De krachten van Punch en Do- nar waren beter verdeeld. De moeilijke serve van Donar bracht de Delftenaren danig in de problemen, hoewel ze zich na een flinke achterstand knap terug vochten. Donar kwam met 1-2 in sets op voor sprong, maar in de vierde en vijfde set was het Punch dat de toon aanvoerde(3-2). NOVO 2 en ZOVOC ontmoet ten elkaar dit weekeinde twee maal. In januari was de strijd bij een 2-2 stand gestaakt en vrijdag trok ZOVOC de laatste set in Noordwijk met 10-15 naar zich toe. Zaterdag kwam NOVO er in de uitbeurt nau welijks aan te pas. Het Noord- wijkse team was niet compleet en had met 6-15, 10-15 en 6-15 niets in te brengen. Dames Goeie anticipatie op de zwak ke pass van Van Santen en ge plaatste aanvallen brachten Gemini/Kangeroes de over winning. Positiewisselingen van de dames uit Voorschoten stichtten verwarring in de verdediging van Van Santen zodat Gemini met een „nette" 0-3 winst naar huis kon. NOVO had tegen de nummer twee van de derde divisie nau welijks iets te verliezen. On verwachts bracht het de stand in de vierde set gelijk, maar Argus voldeed aan de ver plichting te winnen(2-3). Bij NOVO blonken Esther van de Niet, Ingrid Smit en Erika van Niekerk uit. Anja van der Meer en Trees Vink in het blok van NOVO. De da mes uit Noordwijk boden onverwacht tegenwicht aan Argus. NOVO verloor met 2-3. Ook de dómes van Leyhton arriveerden zoals gezegd te laat in Amsterdam. Leython won weliswaar, maar speelde tegen de enthousiaste Amster damsen beneden kunnen. De uitslag was 1-3. Ook de tweede damesteams van Leython en Gemini- /Kangeroes stonden zaterdag tegenover elkaar. Gemini trok aan het langste eind door een goeie pass en een krachtige op slag. De serve van de dames uit Leiderdorp was in de twee de sets iets sterker, maar ver der dan één set kwamen ze niet(l-3). CORIEN BOTMAN Veertien medailles voor Sportschool Van der Luit LEIDEN Veertien pupillen van Sportschool Aad van der Luit hebben evenveel medail les gewonnen op de West-Ne derlandse kampioenschappen Taekwon-do. Daarmee vorm den zij de meest succesvolle sportschool van West Neder land. Gouden medailles wer den veroverd door Ella Slap- pendel, Norbert Dartel. Ar- noud Meertens, Soelish Ram das en Jacobus Martens. Ange la Vermeulen, Bas Springer, Woek Opschoor, Gert Jan de Jong en Robert van der Zeeuw wonnen zilver. Ester Rijsber- gen, Steve Pardon en Jorgen Kromhout pakten een bronzen plak. LEIDEN In de laatste speelronde van de waterpolocompe- titie viel er toch nog een kampioen te begroeten. Katwijk was de gelukkige. De streekderby van de 2e klasse tussen Vi- vax en Koudekerk eindigde in 12-8. Derdeklasser DKD zorg de voor een stunt door van koploper DSZ te winnen: 6-4. Door dit resultaat kon Katwijk kampioen worden, mots er gewonnen werd van DWT. Na een spannende wedstrijd werd het 5-4 voor Katwijk. De dames van LZ'86 speelden gelijk tegen Pluvius: 5-5. De Zijl/LGB-dames waren met 4-1 te sterk voor Het IJ. Vivax sloot het seizoen goed af. In een wedstrijd waarin niets op het spel stond werd Koudekerk met 12-8 verslagen. Bij de Oegstgeestenaren werden vier adspiranten ingezet om alvast te wennen aan het seniorengeweld. Ronald Hogewoning greep die kans en scoorde z'n eerste doelpunt. Periodestan den: 2-2, 5-3, 10-6, 12-8. Doelpuntenmakers Vivax: Hans Trijsburg 5, Dick Langerhorst 4, Marcel Rompes 2 en Ronald Hogewoning 1. Koudekerk: Lars Bergsma 4, Bram Griffioen, Danny Harkus, Pieter Lek en Marcel Valk elk 1. DKD stunt te tegen DSZ. Na een hoopgevend begin (4-1 voorsprong) le^ ken de Leiderdorpers te worden overspeeld toen DSZ in de derde periode tot 4-4 terug kwam. DKD hervond zichzelf echter op tijd en maakte het karweitje af.: 6-4. Periodestan den: 1-1, 4-1, 4-4, 6-4. Doelpuntenmakers: Frank Dreef 2, Harry van Hoof 2, Kees van de Plas en Chris Waasdorp 1. Door dir resultaat had Katwijk het kampioenschap binnen handbereikt. Gesteund door het vele publiek kon Katwijk DWT op de knieën krijgen. De Katwijkers misten ontzettend veel kansen, zodat de wedstrijd spannend bleef tot de laatste seconden. Periodestanden: 3-1, 4-2, 4-3, 5-4. Doelpuntenma kers: Paul van der Putte 2, Hans Schaap, Martin Jonker en Ronald Heemrood elk 1. Door dit resultaat kon het kampi oensfeest beginnen. De dames van LZ'86 zijn na het gelijke spel tegen Pluvius nog niet vrij van degradatiezorgen. De uitslag van de wedstrijd ESCA-ZCE moet nog worden afge wacht. Bij winst van ESCA is LZ'86 gedegradeerd. Een ander resultaat houdt de Leidse dames in de eerste klasse. Perio- Hnctind^n: 0-1. 2-4 4-4. 5-5 MAASSLUIS Niet alljnf beide winnaars Alex steens en Adri HartvehjC verder in het veld menig atleet zichzelf eij omgeving. Hagelsteen»31 Hartveld trokken terei meeste aandacht met! overwinning in de We#G marathon en het natit kampioenschap. Toch de tiiden die de andere i uit de regio neerzetten 1 zingwekkend. Aart Stigtie een tweetal politiemarf" van net boven de 2.20 wilde nu eindelijk eens f die magische grens. Een F lukkige Stigter glunderd ook na zijn 2.17.05 hem net niet het brons j strijd om het nationaal 1 oenschap opleverde. EriL Eysden werd in een uitsl Snelste werd Wil van Rijke een goede 2.40.13 uur. Hijd clubgenoten Vooys en |r hoorn een kleine acht mii. voor die een onderling ga leverden wat pas in de P meters beslist werd in voordeel van Vooys (2.48JL gen 2.48.53 uur). Snelste werd Victor Zonnevel met zijn voortreffelij van 2.28.58 uur net r eerste plaats in de ve' lb klasse greep. Ruil kwartier later overtrof Veen zichzelf door in eerste marathon 2.44.C laten noteren. Vlak hem kwam de volgent rassing over de streep. tijd van 2.45.24 uur ook Holland man Nico \j zijn persoonlijk record) verschil met zijn trai( maatje Hugo Primus biel perkt tot een kleine twi „nuten Primus was m 2.47.13 uur ook danig den. Bart Snelderwaard land) bleef met 2.49.56 ui Jets voor op de ervaren p| tieloper uit De Veen Jan tekaas die met 2.50.05 uij rijtje atleten onder de drj uit de regio Leiden a|Q Leiderdorper Ruud Brul (eveneens een niet clubg den loper) was hem 2.48.30 uur iets te snel aflï GERT VELTHUII LEIDEN De promotieklas sen uit de Leidse regio hebben hun kopposities versterkt. TOP, Pernix en Fides Pacta wonnen allemaal, zij het door slechte afwerking met krappe cijfers. Fiks verbeterde even zeer haar eerste plaats, maar Fluks leed de eerste nederlaag. Crescendo wees in een matige derby De Algemene met 4-2 terug. Halverwege de tweede helft leek TOP op weg naar een ge makkelijke zege, toen invaller Frank Nijenhuis met zijn eer ste schot AKC op 5-9 zette. De volgelingen van Oele lieten hun concentratie erdoor ver slappen, met als gevolg dat hun voorsprong bijna geheel verloren ging (10-11). Uitein delijk moesten de bezoekers, met Sjoerd van der Klaauw (3), Gert Jan Natzijl en Anne van der Zaag (2), met spelbe- vriezen de 11-12 zege veilig stellen. Binnen vier minuten stond Pernix 2-0 achter bij VES, maar daarna beheersten de oranjekragen de wedstrijd vol komen. Carla Kuipers en Kees Brokaar zetten al in het derde kwartier de zaken recht (3-5), ondanks dat vele kansen onbe nut bleven. Ook in het vervolg bleef dit het manco, zodat Lian Tieleman met haar twee de treffer enkel voor een ma gere 4-6 zege kon zorgen. Rond het half uur besliste Fi des Pacta het duel tegen Deto, doordat de bezoekers vanaf de stip 4-2 misten en Robin Som- meling meteen daarop 5-1 maakte. Janneke Halvemaan, Mieke Selier, Dick Onderwa- Later verflauwde het Leidse spel zodanig, dat de eindstand nog 9-5 werd. Tijdens de eerste helft kwam De Danaidcn 6-3 achter bij Olympiaan, waarbij twee goals nog uit strafworpen ontston den. „Ze zijn blijkbaar wakker geschrokken van m'n woorden in de rust", constateerde coach Van Huis tevreden, want na rust speelden zijn discipelen veel slagvaardiger. Daardoor werd er onder impulsen van Heico Locher (4) en Eric Kromhout (3) en 8-12 over winning geboekt. Kort na rust bereikte Zuider kwartier met 6-3 haar groot ste voorsprong op Achilles. De thuisclub moest dit verschil geheel prijsgeven, omdat de derde aanval verzuimde de vele kansen uit te buiten. Een strafworp van Martin Verho- rik, samen met Aldo Spadon goed voor twee treffers, lever de in de 80 ste minuut alsnog een 7-6 zege op. Profiterend van haar tech nisch surplus liep Fiks in de eerste helft na 1-2 tot 3-7 uit bij TOP (A). Theo Vreeken (3), Sandra van Gelderen, Robert van der Kraan en Diederick van Veen waren de grote gangmakers in de eenduidige 7-12 winst. Aangezien Ons Eiland in de aanval voorspelbaar en schot loos speelde, kon Sagitta tot 3- 6 weg lopen. René Arnoldus, Huib Hasselbach en Wim Nij enhuis konden het gat net niet meer dichten, want 6-7 viel eerst in blessuretijd. Vlak na rust kwam Velocitas tegen IJsselvogels 2-4 achter, met twee doelpunten,^ van Poelgeest, Steven dein de en Henk Schutte zo|p voor deze succesvolle race. De stadsderby tussen CrL do en De Algemene Ir weinig goed korfbal, wj!s magere 4-2 eindstad alk geeft. Het twaalftal vann Niesing nam via Caroliege Noort en Peter Baak mu de leiding, maar kort n|1 bracht Bert Molloy de pa op gelijke hoogte. „Ik h|e toen een hard hoofd in,|>r De Algemene had een gap lijke aanval voor de kori£ kende Niesing, die ron 78ste minuut Arno K<- wilde inzetten voor Wiij rendse om de aanval nl impulsen te geven. Mell laatste actie maakte Ban nog 3-2, waarna Ariita Apj de weinig bezield spelenie genstander twee minuter^ definitief vloerde. Na het laatste fluits kreeg Tempo nog de maker van Olympia ken, omdat de scheic" een strafworp liet oven 3-3. De Alphenaren, Joke Boot, Aijan Kolk Cor Ram hun enige sch| hadden, gaan dan ook ii) test tegen deze arbitrale» li"8L. r Bij Fluks ging de tweeden val tweemaal voor nul ai' kant, waarvan Ventura j op 1-1 en 4-4 optimaal i teerde. Nel Hordijk en Zwanenburg, beiden tweeL scorend, konden dit naf de andere vakken niet l nogmaals Sommeling maar op basis van hun betere penseren, waardoor het e Alphons Cornelissen van Crescendo kijt naar wie hij de bal kan afspelen. zorgden zelfs voor 9-3, dit waren de enige aanvallen, die fel en overtuigend waren. conditie kwamen de T.pidpr- dorpers toch nog voorbij: 6-5. Paul Robert Nugteren, topsco- verlies in dit veldseizoenj 7-4 niet meer te verrr viel. LEIDEN De eerste klasse afdeling zondag kent door de spectaculaire nederlaag van Stompwijkse Boys tegen Oran je Groen, 0-2, een nieuwe kop loper: Meerburg. De Zoeter- woudse formatie zegevierde met 0-3 bij VNA. MMO staat na de 3-1 zege op Bernardus in verliespunten gelijk met Meer burg, maar heeft nog twee wedstrijden in te halen. Stompwijkse Boys - Oranje Groen 0-2 (0- 0) plaatselijke vereniging tegen het laaggeklasseerde Oranje Groen een zwaartellende 0-2 nederlaag leed. De klap kwam des te harder aan bij, daar de gasten pas vier minuten voor tijd aan de leiding kwamen via Johan de Ridder. Omdat de thuisclub overging op een va banque-tactiek, kregen de gas ten ruimte te over voor de counter. Peter Abma velde het definitieve vonnis over de „Boys" en haalde een flinke streep door de Stompwijkse kampioenskansen. VNA - Meerburg 0-3 (2-1) VNA had niet al te veel in te brengen bij een toch zeker niet optimaal functionerend Meer burg. Met name de verdedi ging van de Leidse équipe ver toonde nogal wat hiaten waar \Andy van Rijn, na een prima uitgespeelde aanval, van profi teerde. Ondanks een gebrek aan scherpte bij Meerburg doelpuntte Rini van Veen nog twee maal en zorgde zo voor een riante 0-3 overwinning. MMO - Bernardus 3-1 eigen hand. Tegen Bernardus was er sprake van een prima eerste helft, waarin de thuis club eerst een 0-1 achterstand moest wegwerken (strafschop Peter de Groot). Dit lukte via twee schitterende afstands schoten van Paul Wolfers en Hans Disseldorp. Ook na rust een offensief MMO, dat de sco re opvoerde naar 3-1 door een doeltreffende inzet van Jan van Leeuwen. Kickers '69 - ZLC 0-1 (0-1) 10-1) MMO bonrft df» titplkansen in een woordje mee spreken in de strijd om de bovenste plaat sen. Uit de talrijke Leidse kan sen slaagde alleen Ronald La res erin de Leimuidense veste te doorboren. Na rust bleef ZLC op basis van een sterke defensie probleemloos op de been. Warmunda - Alkma- nia 1-2 (0-1) Bij Warmunda is men aan het einde van het latijn. Alkmania had geen kind aan de uitge bluste Warmonders. Maarten Hoogenboom en Ton Aker- hoom benutten twee van de vele, vele mogelijkhedei Alkmania. De knappe tp treffer van Leon Korfi* kon niets meer aan de Weteringse winst verandh Leidsche Boys - F 1-5 (1-3) o VNL werkte een uitstel wedstrijd af bij LeidscheP dat maarliefst vijf doelp diende te incasseeren. L Lakenburg, André de Jeic; de Haas en Willem van (t ren (2, waarvan één schop) schoten met sc Leo Engel scoorde bij 0.' gelijkmaker vanaf elf ms

Leidse Courant | 1986 | | pagina 16