alïé zet bestuur in hemd erdiende limax ntbreekt Maak bij Opel kans op een reis naar het WK- Mexico. jjidócSotncmt Record jacht Ajax is moeilijke zaak J ILER-SCHEIDSRECHTER ZIET Jarryd stuit Becker Stunt van Steffi Graf MAANDAG 14 APRIL 1986 PAGINA 11 ,n slaat kanovaarder 'ER - De Deventer kanovaarder Errol fnewoud heeft aan den lijve onder doe hard een boze zwaan van zich af pen. Tijdens de door zijn vereniging brganiseerde marathon van Lochem renter werd hij na tien kilometer te tgelegd uit de strijd geslagen door een e zijn vaarwater kruiste. \enewoud, tot de favorieten voor de eze dertig kilometer lange tocht beho- i op de Berkel bij Almen met de watervogel geconfronteerd. Hij voer achter de kopgroep, nadat hij bij één rerdraagpunten de aansluiting gemist ■waan koos juist hém uit om zijn er- er de passerende kanovaarders ken- aken. De klap kwam hard aan: rönt- wezen uit dat de DKV'er een scheur- h rechterschouderblad had opgelo- Kloosterboer conditietrainer schaatsploegen DEN HAAG Tjaart Klooster boer wordt de nieuwe conditie- trainer van de schaatskernploe gen. Kloosterboer, die de laatste twee jaar optrad als bondscoach van de dameskernploeg, zal op conditioneel gebied zowel aan de dames als aan de heren leiding geven. Over de opvolging van Kloosterboer als damescoach is nog geen beslissing genomen. Bondscoach bij de heren allroun- ders blijft Henk Gemser, die met ingang van het komende seizoen als ijstrainer zal optreden. Leen Pfrommer blijft jeugdcoach. Kloppenburg wil stoppen PRAAG Mirjam Kloppenburg overweegt met tafeltennis te stoppen indien de sportcommissie van de NTTB haar vader zal ver bieden te coachen op internatio nale evenementen. „Ik speel be ter en voel me prettig als mijn vader op de bank zit. Als de bond dat wil verhinderen, denk ik er over te stoppen". Voorzitter Römgens van de sportcommissie is voorstander van één coach op de bank. „Als Kloppenburg wordt toegestaan naast Bakker op de bank te zit ten, zitten er straks alleen maar vaders". Scheidsrechters moeten vroeg in Mexico zijn MEXICO CITY De 36 scheids- en grensrechters die het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal in Mexico leiden, moeten uiterlijk 24 mei (een week voor het begin van het toernooi) in Mexico zijn om met trainen te beginnen. Dit heeft Javier Arriga, voorzitter van de scheids- rechterscommissie van-de internatio nale voetbalbond FIFA zaterdag meegedeeld. De scheidsrechters moeten na hun aankomst een me disch onderzoek ondergaan, waarna ze op 27 mei op hun conditie getest zullen worden. Op 28 mei zullen de scheidsrechters voor de wedstrijden van de eerste ronde worden aange wezen. Cricketers drie keer tegen India ROTTERDAM Het Neder- lands cricketelftal gaat drie in terlands tegen India spelen. De reeks van wedstrijden te gen de wereldkampioen, op zondag 27 april in Eindhoven, op 28 april in Wassenaar en op 29 april in Schiedam, vormen de zwaarste krachtproef voor Nederland in de geschiedenis. Tijdens de jaarvergadering van de Koninklijke Neder landse Cricketbond legde voorzitter Henk van Eek na veertien bestuursjaren zijn functie neer. Hij kreeg als op volger Steven van Hoogstra ten. 4 k?-\ y|i(jÉ3p<ri' m Piet de Kant passeert tot zijn schrik zijn eigen doel- artrdoor Fcyenoord op 2-0 komt. 1BA L FE YENOORD O VER HET HOOFD T. 19 ÊRDAM Inval- pidsrechter Kem- bor de geblesseerde lomas) had bij Fey- rSparta in de laat je officiële en ver- 5 vijf bijgetrokken iten voor een lan verdiende cli- innen zorgen. Mon- 'en eerder vervan- de reeds ingeval- idama, stompte in tische slotfase bij ilworsteling de bal het hoofd van Lengkeek, maar had niets gezien ff verder doof voor in van onder meer •der Louis van Iparta kreeg dus •afschop en miste de ongetwijfeld comfortabele moge- el om de gelijkma- Bnog in de boeken -4ral langs doelman tiele van Feyenoord pen. ;f 4-3 voor Feyenoord, larmee kreeg de ploeg tterdam Zuid veel te n het goede. Want op :e 25 minuten van de elft na was het Sparta spel dicteerde, zich van kansen creëerde, niet benutte. Vandaar enoord na het debacle C van een paar dagen dat de definitieve uit ing voor de in theorie iwezige titelkans bete- ïet tot ruim 12.000 man pen legioen alsnog de n aanbieden. 'at had Feyenoord in as gezeten. De woorden Fafié spraken boekde- Tsjonge, tsjonge, wat at Sparta een kansen", de oefenmeester een rtje na afloop met nog inde oortjes. „We be- goed, maar het ging in Jin te gemakkelijk. Na w voor de rust dachten gelijk dat ze er waren, ter na die 4-1. De pro- I begonnen nadat Mole- fas uitgevallen. Ineens uemand meer wie wie gekken". pkaas pultaat was een gaten- ii de Rotterdamse defen- fc voor de pauze al drie- »p rij op de been moest worden gehouden door Hiele. Die zich na de rust nog extra onderscheidde door vier opeenvolgende pogingen van Sparta te verijdelen. Doordat de discipelen van de naar FC Twente vertrekkende trainer Theo Vonk zelf ook nog wat open mogelijkheden aan zich voorbij lieten gaan bleef de schade voor Feyenoord be perkt tot drie tegentreffers. Vonk had dan ook geheel het gelijk aan zijn zijde toen hij sprak van een ongelukkige ne derlaag. „Van de vier tegen doelpunten konden er drie op rekening van ons worden ge schreven. Het eerste was een gevolg van een ongelukkige klutsbal tussen Van Gaal en De Kant, het tweede werd door De Kant in eigen doel ge schoten en bij het vierde liet doelman De Goey de bal los voor Eriksen in kon schieten. Zelf kregen we echt ongeloof lijke kansen, maar Hiele heeft ook goed gekeept. Toch had den we hier meer goals moe ten maken en winnen". In één ding waren Fafié en Vonk het roerend met elkaar eens. „Het publiek heeft een lekkere wedstrijd gezien", stel de het duo vast. En dat klopte. De derby was weliswaar kwa litatief niet van het beste ni veau, maar vooral de inbreng van Sparta, de zeven doelpun- ten en de hoeveelheid specta culaire momenten voor het doel van vooral Feyenoord krikten de amusementswaarde op tot een stevige zeven. Hoewel er vreemd genoeg vooral aan de zijde van Sparta tactisch (Eijer en Tiktak faal den) nogal wat haperde. Maar dat nam het publiek op de koop toe. Ondanks het feit dat het zó ver voor het einde van het seizoen nog slechts ging om een duel om de bekende baard van de keizer. Maar het enige dat het peloton verlie zers nog kan doen is de toe schouwers een beetje verma ken. En dat is in elk geval gis teren in de Kuip gelukt. FRANK WERKMAN Feyenoord - Sparta 4-3 (3-1): 8. Erik sen 1-0, 18. De Kant 2-0 (eigen doel), 27. Blind 2-1. 45. Barendse 3-1, 54. Eriksen 4-1, 62. Olde Riekerink 4-2, 84. Van Stee 4-3. Scheidsrechter: Thomas (in de tweede helf wegens een blessure vervangen door Kem- pers). Toeschouwers: 12.549. Gele kaart: Andriessen. Feyenoord: Hiele; Troost, Duut, Niel sen, Brard; Hoekstra, Molenaar (Kwi- dama, Monkou), Barendse; Rep, Erik sen, Tahamata. Sparta: De Goey; Wijnberg, Van Gaal, Andriessen, De Kant; Blind, Olde Riekerink, Eyer (Van Stee); Lengkeek, Tiktak, Ellerman (Schmidt). ROTTERDAM Ab Fa fié heeft gistermiddag het bestuur van Feyenoord uitgebreid in het hemd gezet. Zoals bekend heeft de leiding van de Kui- ploeg de trainer al maan den geleden laten weten dat hij zou worden opge volgd door Rinus Israel. Een maatregel, die niet al leen bij veel spelers de nodige verbazing wekte. Maar die ook een stap was die slechts was gebaseerd op nostalgie en het ver moeden dat straks de aan wezigheid van Israel de sponsors in rijen voor de Kuip zal doen plaatsne men. Inmiddels heeft zoals even eens bekend het gewestelijk arbeidsbureau van Rotterdam de ontslagaanvraag van Feye noord voor Fafié niet geaccep teerd en de club zal de trainer moeten doorbetalen indien hij geen andere vereniging vindt. Die zekerheid (over een nieu we - eventueel Griekse - werkgever weet Fafié nog niets officieels) heeft de coach naar het schijnt zelfs een beet je brutaal gemaakt. Want wat gebeurde er gistermiddag? Kort voor het einde van Feye- noord-Sparta haalde Fafié in valler Glenn Kwidama naar de kant om hem te vervangen door Kenneth Monkou. Een wissel, die niet alleen de lach lust opwekte van het stadion, want voorstopper-zonder-fran- je Monkou ging nota bene lin kerspits spelen. Maar tevens getuigde de vervanging van Kwidama van Fafié's „wraak" op het bestuur van Feyenoord, dat hem immers bepaald niet netjes heeft behandeld. Aankoop bestuur Kwidama is namelijk een aan koop van het bestuur, dat voor het begin van dit seizoen tij dens een trip naar de Antillen zo gecharmeerd raakte van de sprintsnelheid van de donkere aanvaller dat ze hem op de te rugweg meenamen. Kwidama speelde in het begin van de competitie een paar keer mee, maar raakte door een blessure uit beeld. Tot gisteren. Hij mocht in de zeventiende minuut van de tweede helft de geblesseerde middenvelder Molenaar vervangen, terwijl toch ook een Jan Sörensen op de bank zat. Zijn optreden was twee minuten voor het einde evenwel afgelopen. Fafié repte na afloop uiteraard niet over zijn „revanche" op het bestuur, maar voerde tacti sche redenen aan voor de wis sel, die wel eens als de meest historische uit de geschiedenis „Kwidama doet het op de trai ning uitstekend. Maar hij ver geet kennelijk dat een wed strijd wat anders is dan een training. Hij is kennelijk niet' gewend om voor de punten te spelen", was het desondanks vernietigende commentaar van Fafié. Die trouwens ook nog een aardige uitsmijter in petto had voor André Hoek stra. „Ik word gek van die Hoekstra", riep de trainer van Feyenoord. „Hij is de enige die op het middenveld een beetje body heeft en dus kan mee verdedigen. Maar hij blijft op momenten dat we sterk onder druk staan toch maar naar vo ren rennen. En dat-ie dat niet moet doen is hem al wel een paar keer vaker verteld". FRANK WERKMAN DALLAS Anders Jarryd heeft het eindtoernooi van de groep World Championshoip Tennis (WCT) gewonnen. De Zweed overmeesterde gisteren in Dallas in de finale Wimbledonkampi- oen Boris Becker. Jarryd versloeg de Westduitser met 6-7 (3-7) 6-1 6-1 6-4. Drie partijen binnen een tijdsbestek van 41 uur waren ook voor volhouder Boris Becker een te machtige opgave. In de halve fi nales had Becker zaterdag al erg veel moeten geven tegen een andere Zweed, de stoïcijnse Stefan Edberg. De Scandinaviër gaf Becker geen seconde rust en gaf pas na de laatste bal in de derde tiebreak op: 6-7 6-7 6-4 6-7. ,De mensen hier zijn gek", ging Ion Tiriac, manager van Becker, te keer. „Zelfs in het verregende Wimbledontoernooi van vorig jaar hoefde Becker niet zo snel achter elkaar zijn partijen af te werken. Het kost hem zeker een maand weer op krachten te komen". -- jg Ï'S ',"v. W V V W '*tJ- -te! John Bosman scoort met het hoofd het honderdste doelpunt voor Ajax in dit seizoen, - .''Vr'w HAARLEM Ajax heeft nog zes wedstrijden de ge legenheid om de jacht op het recordaantal doelpun ten in de eredivisie suc cesvol af te sluiten. Tegen Haarlem (1-2) werd door treffers van Bosman en Rijkaard de honderd ge passeerd. De Amsterdam mers staan nu op een to taal van 101 en hebben derhalve nog 21 doelpun ten nodig om het record uit het seizoen 1966-1967 te evenaren. Of Ajax de teleurstellende competitie van dit seizoen op die manier kan beëindigen, valt overigens te betwijfelen. De manier waarop de ploeg gisteren in het eerste half uur met de mogelijkheden om sprong, geeft wat dat betreft weinig vertrouwen. In de openingsfase bleef de produktie beperkt tot een tref fer van John Bosman, die daarmee de 100 volmaakte. Slordigheden en een prima redding van doelman Metgod waren er de oorzaken van, dat Haarlem een grotere achter stand bespaard bleef. Na een half uur had Haarlem door dat er iets meer mogelijk was dan lijdzaam toezien hoe Ajax een simpele overwinning zou gaan behalen. De formatie van Hans van Doorneveld kreeg wat meer vat op de wedstrijd en Verschoor was dicht bij de gelijkmaker. Men zo kon die echter nog voorko men. Dat was niet het geval toen Balm mocht aanleggen vanaf elf meter. Die strafschop had arbiter Geurds toegekend, nadat Liesdek in de rug was gelopen door Bosman. Ajax had na de pauze een wis sel nodig om wat geïnspireer- der te gaan spelen. De Wit (aanvankelijk buiten het team gelaten, omdat hij volgens Cruijff niet hard genoeg werkt) verving de tegenval lende Rijnink. Dat impliceerde wat omzettingen in het veld. Vanenburg (niet sterk) ver huisde naar de rechterspits-po sitie, Van 't Schip naar het middenveld en De Wit kwam op zijn vertrouwde plek (links buiten) terecht. Haarlem kwam daardoor in verwarring en daarvan profi teerde Rijkaard vijf minuten voor het einde. Een schot van Koeman smoorde half in de Haarlemmuur en kwam wat gelukkig terecht voor de voe ten van Ajax' laatste man, die van dichtbij Metgod kansloos liet. Haarlem-Ajax 1-2 (1-1): 14. Bosman 0-1, 41 Balm (strafschop) 1-1, 85. Rijkaard 1-2. Scheidsrechter Geurds. Toeschouwers: 7000. Gele kaart: Nij- holt (Haarlem) Haarlem: Metgod; Masefield, Ver- kaik, Verschoor en Nijholt, Collewijn (Atteveld), Liesdek en Balm; Buma (Matthaei), Keur en Peeper. Ajax: Menzo; Silooy, Spelbos, Rijk aard en Boeve, Vanenburg, Koeman en Mühren; Rijnink (De Wit), Bos man en Van 't Schip (Winter). GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE BIJ UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS,MUZIEK THEATER, RECREATIE,EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA HILTON HEAD Steffi Graf heeft gisteren voor een grote verrassing gezorgd door in de finale van het tennistoernooi in Hilton Head van de als eerste geplaatste Amerikaanse Chris Evert-Lloyd te winnen. De als derde geplaatste, pas 16-jarige Westduitse zegevierde in twee sets: 6-4 7-5. In de halve finales was al duidelijk, dat Steffi Graf momenteel in uitstekende vorm is. Toen won ze zeer gemakkelijk van de als tweede Tsjechoslowaakse Hana Mandlikova (6-2 6-4). - - N V ADVERTENTIE Het WK-voetbal in Mexico staat voor de deur. Opel biedt u 'n ideale kans daarbij te zijn. Sterker nog, vijf kansen: 5 reizen voor 2 personen naar halve finale en finale. Wat u daarvoor moet doen, staat in het wedstrijdformulier, dat bij de Opel-dealer voor u klaar ligt. Wie meedoet, krijgt trou wens sowieso een fraaie WK-kalenderposter. □PELS #-. BEREKEND OP DE TOEKOMST.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11