Cruijff en Yan Basten volgend jaar naar Barcelona Hockeyers beneden peil Vriesekoop en Kloppenburg bij laatste zestien uoetballerlei Zweed in finale toernooi Dallas Kelly in supervorm S3PÖ RT £eidóc6ourcmt ZATERDAG 12 APRIL 1986 PAGINA 11 afTAALD VOETBAL III IHAVONO tdlvitio PUW-PSV iracles-AZ '67 1,0 Ahead E.-Excelsior n? rit» divisie ^berenveen-DS '79 ■ifV-Emmen ElVeendam-Willem II ORGEN redivisie Tipda JC-MVV 114yenoord-Sparta 5 Utrecht-FC Twente ^^arlem-Ajax Den Bosch-Fortuna S TT* Gróningen-NEC H irtte divisie "iC-FC Oen Maag ;C-Vitesse Graafschap-RBC ieningen-PEC Zwolle mdam-SC Cambuur Ihoven-Helmond Sport Werkgroep KNVB praat over nieuwe opzet competitie ZEIST Een werkgroep competitiezaken van de KNVB is momenteel bezig met de ontwikkeling van een nieuwe opzet van de competitie in de eredivisie. Uiterlijk 12 mei zal de commissie - onder voorzitter schap van mr. Jacques Hogewoning - bijeenkomen met een afgerond plan. Gisteren kwam een door bondsma- nager Michels en competitieleider Huijbregts bedacht alternatief, de hoogste klasse in twee groepen opdelen en in play-offs beslissen over kampioenschap en degra datie. in de openbaarheid. Volgens Herma Hoveling van competitiezaken is het plan één van de vele alter natieven. waarover op zes achtereenvolgende maanda gen wordt vergaderd. Het van Zweden afgekeken play- offsysteem is in de eerste vergadering, die maandag in Zeist plaats vond, zo goed als verworpen. DALLAS De WCT-finales in Dallas krijgen in ieder geval een Zweedse fina list. Na Mats Wilander bereikten giste ren ook Stefan Edberg en Anders Jar- ryd de laatste vier. Edberg versloeg in drie sets Yannick Noah: 6-3, 7-6, 7-6. Jarryd, op het laatste moment toege voegd als vervanger van de geblesseer de Ivan Lendl. had minder problemen de halve finales te bereiken. Hij ver sloeg in drie sets zijn landgenoot Joakim Nyström: 6-4, 6-2, 6-4. In de halve fina les speelt Wilander tegen Jarryd. Ed berg ontmoet de winnaar van het duel tussen de Westduitser Boris Becker en de Amerikaan Paul Annacone. Ethiopië dreigt met boycot Spelen '88 ADDIS ABEBA De Ethiopi- sche president Mengistu Haile Mariam heeft in Addis Abeba ge- dreigt met een boycot van de Olympische Spelen van 1988 in Seoel. De Afrikaanse bewinds man wil alleen met een afvaardi ging komen als de zomerspelen door zowel Noord- als Zuid-Ko- rea worden georganiseerd.'Mari am sprak zijn bedreiging uit tij dens een vergadering van de vakbond van Ethiopische wer kers. Volgens de president zou de situatie op het schiereiland ver slechteren als Zuid-Korea de Spelen alleen organiseerde. Benfica toont belangstelling voor Eykelkamp DEVENTER De Portu- gese topclub Benfica heeft belangstelling voor René Eykelkamp van Go Ahead Eagles. Vanavond zullen twee afgevaardigden van Benfica aanwezig zijn bij de eredivisiewedstrijd te gen Excelsior om de vleu gelspits te bekijken. GA Eagles heeft geen bezwaar gemaakt tegen een ge sprek tussen de Dalfsenaar en Benfica. B Sport op tv g'vandaag isioN»d«riand 1, 18.25 uur Veronica 49,sSport □^Nederland 2, 17.15 uur: Atletiek: stJweslland-marathon is. ^Nederland 2. 22.40 uur Studio België Nederlands, 22.30 uur: -—Sport op zaterdag 5. 16.00 en 19.55 uur Tennis. or ^Duitsland 1, 18.05 uur: Oie an iSportschau. im.iDuit»lend 2, 13.30 uur WK ijs- !x Qhockey: West Duitsland-Canada. 23<ouitaland 2. 22.05 uur: Das Ak- 'O0l1uelle Sport-Studio. "Duilsland 3, 20.15 uur Sport im Westen 1. 13.15 uur: Grandstand. 70 BBC 2. 17.40, 20.40 en 01.00 uur: th2?22J0 uur Golt. 13.30 uur Worstelen. 15.45 uur Boksen. DSky Channel, 14.35 uur IJshoc- sAev f Channel, 15.40 uur: Motor sport «kyC 7-^Sky Channel, 21.55 uur: Trainin- "Jaen bij Ajax. e9sky Channel, 22.30 uur: Golf. ^Europa TV, 20.40 uur: Sport. 2. Filmnel, 14.00 uur: Het beste van screensport jO^ilmnet, 15.15 uur Screensport nu(|5uper Cup. ^MORGEN Nederland 1. 17.35 uur Brand- i 2, 14.45 uur. Wlelren- Parijs-Roubaix en EK tafel- Praag. Ierland 2, 19.00 uur Studio rt. slgië Nederland» 1, 20.05 uur Bportweekend. "elglë Nederlanda 2, 15.30 uur Wielrennen. »lgië Frana, 18.30 uur: Sport, uitaland 1, 15.00 uur: Paarde nsport en autosport. jËJ)uitsland 1, 19.20 uur: WK ijs- g^nockey: West Duitsland-Sov)et Duitsland 1. 23.10 uur: Golf: Masters-toernooi Augusta. ^Buitelend 2. 17.22 uur: Die Bport-Reportage. .Duitsland 2, 21.25 uur Tennis, ^hiitaland 3, 19.00 uur: Sport im TRWesten deCBC 1, 00.10 uur: Bowling. baABC 2, 15.00 uur Rugby special. B<©BC 2, 15.30 uur Sunday grand- island TelBBC 2, 20.45 uur Bowling. larBBC 2, 22.10 uur: Golf. —BBC 2, 01.00 uur Autosport en bowling. Sky Channel, 14.35 uur: Ameri can football. Sky Channel. 15.55 uur: Tennis. ENSky Channel. 22.00 uur: Golf. m Europa TV, 20.40 uur Tennis en reiElfstedentocht schaatsen, het bal GRATIS ELKE WOENSDAG DE 3a? BIJLAGE BIJ UW KRANT MET '"O INFORMATIE OVER FILMS.MUZIEK T THEATER. RECREATIE. EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA BARCELONA De Ca talaanse voetbalclub FC Barcelona heeft een voor lopige overeenkomst ge sloten met Johan Cruijff en Marco van Basten. Bei de Nederlanders treden met ingang van het sei zoen 1987-1988 in dienst van de Catalaanse miljoe nenclub. Dit heeft de in vloedrijke vice-president van FC Barcelona, Juan Gaspar, in Barcelona ver teld aan de nieuwe Neder landse consul-generaal, dhr. Du Margie Servaas, die enkele dagen geleden tijdens een officieel ban ket aan het plaatselijke di plomatieke korps is voor gesteld. De invloedrijke Gaspar was aanwezig bij dat banket in.zijn functie van honorair consul van de Seychellen Eilanden. Juan Gaspar is een van de drie vice-presidenten van de schat rijke Catalaanse club. Vanwe ge zijn uitgebreide talenkennis speelt hij altijd een sleutelrol bij de onderhandelingen met nieuwe spelers en trainers uit het buitenland. Gaspar was gisteren niet bereikbaar voor commentaar. Het bericht over de bijna zeke re komst van Johan Cruijff en Marco van Basten is bij de Spaanse pers ingeslagen als een bom. Het is al jaren be kend dat Johan Cruijff graag naar Catalonië terug wil ko men als manager van de ploeg waarmee hij zulke glorietijden heeft gehad. Cruijff geniet in Spanje nog steeds een giganti sche populariteit. Hii wordt nog steeds beschouwd als de beste buitenlandse speler, die Barcelona ooit heeft gehad. Ajax speelde voor het begin van dit seizoen overigens mee in het Catalaanse Juan Gam- per-toernooi, waarmee de FC Barcelona traditiegetrouw het nieuwe voetbaljaar begint. De frisse speelwijze van het jonge Ajax-team werd toen door de plaatselijke pers met grote be wondering geloofd. De kansen van Johan Cruijff om manager te worden van FC Barcelona hebben overi gens absoluut geen enkele schade opgelopen door de ge ruchtmakende „belasting kwestie" waarin de huidige technisch directeur van Ajax met de Banca Catalana ver wikkeld is. Volgens vice-presi dent Nicolas Casaus hebben de kansen van Cruijff op een ma nagerschap absoluut niets te maken met de gerezen onenig heid over het betalen van de f. 400.000 achterstallige belas tingschuld. De komst van Johan Cruijff en Marco van Basten zou sa menvallen met het definitieve vertrek van trainer Terry Ve- nables en de schotse spits Ste ve Archibald. Clubvoorzitter Nunez schijnt er op het laatste moment in geslaagd te zijn om de succesvolle Britse coach als nog over te halen om nog een jaar in dienst te blijven van de Catalaanse ploeg. Zoals be kend had Venables schriftelijk aangekondigd dat hij op het eind van dit seizoen vertrek ken zou. In ruil voor zijn aan blijven heeft Venables wel zeer vergaande bevoegdheden geeist in de Britse stijl van een almachtige manager. Venables heeft zeggenschap geeist over gebieden, die tot nu toe door de autoritaire clubvoorzitter Nunez met ijzeren hand wer den geregeerd. De assistent van Venables - Allan Harris - wordt volgens de plannen van Venables gepromoveerd tot full time-trainer van de club. Deze formule - Venables als manager en Harris als trainer - zal door de vaak bemoeizieke clubleiding slechts met moeite worden geslikt. De kaarten van Venables zijn echter ijzer- sterk, zeker nu zijn club na de gewelddadige partij tegen Bil bao de finale van de beker strijd heeft bereikt. In feite ef fent Venables met zijn eisen pakket de weg voor de latere komst van Johan Cruijff. Want ook Cruijff heeft in het verleden duidelijk laten weten dat hij uitsluitend wil werken indien de clubleiding hem alle ruimte geeft. PRAAG Bettine Vriesekoop en Mirjam Kloppenburg Jijn gisteren probleemloqs doorge drongen tot de laatste zestien van het Europees kampioen schap in Praag. Patricia de Groot overleefde de cferde ronde daarentegen niet. Zij verloor kansloos in drie games van de Engelse verdedigster Bellinger. Na een in de verlenging verlo ren eerste game (21-23) maak te een opnieuw voorzichtig spelende Vriesekoop korte metten met Fiola Elliot uit En geland. Met 21-12. 21-14 en 21-12 bereikte de 24-jarige Ha- zerswoudse in sneltreinvaart de vierde ronde, waarin ze vandaag moet aantreden tegen Alboiu. Mirjam Kloppenburg elimi neerde op haar beurt de Poolse Jadwiga Kawalek: 21-17, 21-19 en 21-17. De HAVO-scholiere uit Lichtenvoorde komt in het individuele toernooi bedui dend beter voor de dag dan in het landeritoernooi, maar van daag komt er hoogstwaar schijnlijk een einde aan haar optreden in Praag. In de vier de ronde stuit zij namelijk op de Russische verdedigster Fli- oera Bulatova, een speelster waar Kloppenburg nog nim mer van heeft gewonnen. Voor het jeugdige talent Patri cia de Groot vormde de Engel se Lisa Bellinger een te groot struikelblok. De 16-jarige speelster uit Stiphout kreeg in drie games tafeltennisles van de stugge verdedigster: 8-21, 9-21 en 17-21. De Joegoslaaf Zoran Kalinic heeft Henk van Spanje gister avond een halt toegeroepen in Mirjam Kloppenburg: naar volgende ronde. de derde ronde van het heren- vooral in de eerste en vierde een riante mogelijkheid op toernooi, 's Lands beste speler game geen raad met de uiterst winst onbenut. Een voor ging in vier games ten onder: effectvolle zijspinballen van de sprong van 20-18 was niet vol- 14-21, 22-24, 22-20 en 12-21. De boomloze Joegoslaaf. Boven- doende om Kalinic op de knie- 21-jarige Veenendaler wist dien liet hij in de tweede game ën te brengen: 22-24. KARATSJI Het over zicht van de Nederlandse dadendrang bij het achtste hockeytoernooi om de Champions Trophy is be perkt gebleven tot één ge lukkige zege en één ge lijkspel, dat evenmin door kunde en vastberadenheid in de wacht werd ge sleept. Slechts de defensie van Oranje stemde tot eni ge tevredenheid. Het vraagt veel voorstellings vermogen en optimisme om bij de volgende grote toernooien, zoals over een half jaar bij de strijd om de wereldbeker in Lon den, te rekenen op rende ment van die goede de fensie. Tegen West-Duitsland was gis teren een redelijke verdedi ging alvast niet genoeg. Het team van bondscoach Klaus Kleiter had de Nederlandse hockeyers kennelijk de voor gaande dagen niet aan het werk gezien, de voorzichtige en schrikachtige benadering laat zich anders niet verkla ren. Hoewel de Westduitsers niet in de buurt kwamen van hun eerdere verrichtingen, waren de gebruinde maar in het veld o zo bleke Nederland se hockeyers verre van een se rieuze bedreiging. Dankzij de zege van 2-1 mochten de West duitsers voor het eerst in de achtjarige historie van het in Pakistan uitgevonden evene ment de Champions Trophy met de andere souvenirs in pakken. Het hele toernooi overziend, en de behaalde laatste plaats in ogenschouw nemend, vond bondscoach Wim van Heumen het resultaat nog wel meeval len. Dat deed het misschien ook wel, als er gelijk wordt bijverteld welke norm wordt gesteld. „De norm was niet normaal", reageerde Van Heu men. „De helft van de ploeg heeft dit toernooi maar op vijf tig procent kunnen spelen. Diepeveen was vanochtend nog doodziek. Sommigen heb ben al voor de derde keer last van buikloop. Met name voor spelers als Diepeveen en Bove- lander, die het van hard wer ken moeten hebben, is dat fu nest. Er was geen kracht op het middenveld. Jan Hidde Kruize speelde zelfs vaak als meest verdedigende, terwijl hij juist de aanvallendste van het middenveld moet zijn, de spit sen kregen daarom onvoldoen de ondersteuning en voeding". Oude liedje De klaagzang was weer het oude liedje, al had Van Heu men gelijk dat de laatste wed strijd tegen West-Duitsland nog meeviel. Een korte combi natie slaagde nu soms wel en er werden zelfs enkele kansen gecreéerd. Door de onbezon nen wijze, waarmee er werd omgesprongen, was het echter niet meer dan lichtpuntje in diepe duisternis. Om succes te hebben, worden totaal andere maatstaven aangelegd, dan waarvan de Nederlandse hoc- keyselectie, en vooral de coach zich in Karatsji bediende. Het was waar, dat het spel van Oranje tegen de Westduitsers in sommige opzichten aanlei ding was voor een positieve opmerking. De eerste twintig minuten deed Nederland niet voor de opponent onder. Klaassen, die als een van wei nigen wel een constant toer nooi speelde, verving de ge blesseerde Ties Kruize, heel behoorlijk. De middenvelders Maassen en Delissen, die Hidde Kruize - hij verstapte zich - kwam af lossen, deden aandoenlijk hun best, maar het totaal bleef meewarige opmerkingen ont lokken aan de kijkers. Toch stond Nederland na drie minu ten al bijna op voorsprong na een stratcorner van Bovelan- der. De harde inzet van Diepe veen werd echter door Blódier van de lijn gehaald. In de 21e minuut was de posi tieve indruk voorbij. Reek so leerde dwars door de Neder landse verdediging en Hilgers hoefde de voorzet nog maar aan te raken. Toen Fischer tien minuten later een van zijn befaamde strafhoekslagen los liet (2-0), bood oranje al weer de vertrouwde aanblik: gebo gen en hoofdenvol zelfbeklag. Na de pauze wensten de West duitsers zich niet meer boven matig in te spannen. Vlak voor tijd zorgde Bovelander nog voor een tegentreffer uit de strafcorner. In hun nest „Iedereen is erg teleurgesteld over het spel in Karatsji. Het liefst zouden ze door de grond gaan of wensten ze, dat ze in hun nest waren gebleven", schoot Van Heumen uit zijn slof. „Door de onvoorziene omstandigheden hier, die van erg veel invloed zijn geweest, kan ik aan het resultaat geen consekwenties verbinden. De uitslag is teleurstellend, maar ik kan het niemand kwalijk De Brabander en het bestuur van de Nederlandse hockey- bond zullen bij de komende evaluatievergadering ook bij zichzelf te rade moeten gaan. In een land met zoveel hoc keyers en zoveel kunstgrasvel den, moet het mogelijk zijn met een beter team op de proppen te komen. Een laatste plaats bij een toernooi kan misschien niet altijd worden voorkomen, de stijl van Ka ratsji in de toekomst zeker wel. Nederland - West-Duitsland 1-2 (0-2). 21. Hilgers 0-1, 31. Fischer 0-2 (straf corner). 69. Bovelander 1-2 (se). Scheidsrechters. Gillet (Fra) en Lo pez (Arg). Toeschouwers: 5000. Nederland: Leistra; Bovelander. Klaassen. Bierens, Van Kersbergen, Maassen. Jan Hidde Kruize (Delis sen). Diepeveen; Parlevliet Faber Van Grimbergen. CRISIS ROND FC GRONINGEN GRONINGEN De spelersgroep, de medische en technische- staf van FC Groningen hebben het vertrouwen in het bestuur van de eredivisionist opgezegd. In een tumultueuze vergadering uitten zij ernstige kritiek op de handelswijze van het bestuur, bij het aantrekken van Theo Verlangen als manager. Penningmees ter Jan Dolfing besloot gisteravond zijn functie neer te leggen. Hij nam dit besluit naar aanleiding van uitspraken van de woordvoerder van de spelers. Jan van Dijk, tijdens de rumoeri ge bijeenkomst. Anderlecht lonkt naar Herget Er is nog steeds geharrewar over Matthias Herget, de li bero van Bayer Uerdingen. Herget. ook Westduits inter national. wil gezien zijn leef tijd (hij nadert de dertig) een „Grote Klapper" maken. Hij zegt een ..ongelooflijk" aan bod van een grote Europese club te hebben gekregen, maar Bayer Uerdingen wil niet over een voortijdig ver trek praten en hem slechts houden aan zijn tot en met juni 1987 lopende contract. Bovendien meldt de club dat zich nog geen enkele gega digde voor Herget heeft ge meld. Inmiddels is in persbe richten de naam van Ander lecht in verband gebracht met een eventuele transfer van Herget. Daar vertrekt immers de Deen Morten 01- sen. Theunissen weer redder in nood De Nederlander Bert Theu nissen ex-speler van o.m. Heracles. Vitesse, PSV en Telstar) blijft zich in Zwitser land als trainer ontpoppen als een redder in nood. Nadat hij eerder onder meer Young Boys en Winterthur op de goede weg had geholpen, is nu Concordia Basel duidelijk in betere doen sinds de ex- speler van Oranje zich met de technische leiding bezig houdt. Theunissen was een keer als toeschouwer aanwe zig van Concordia, waarin praktisch alles verkeerd liep. Er was zelfs een speler, die bewust tegen een rode kaart aanliep. Het bestuur van Concordia klampte Theunis sen reeds tijdens de wedstrijd aan en na het duel was hij reeds akkoord gegaan met de voorstellen. Overigens bleef Theunissens voorganger bij de technische staf betrokken als assistent-trainer. Sinds de komst van Theunissen speel de Concordia Basel negen keer en verloor slechts een maal. Het degrdatiegevaar is inmiddels zo goed als gewe ken. Trainer overvallen Trainer Aldo Agroppi van Fiorentina is na een training overvallen door - naar later bleek - ontevreden suppor ters. Agroppi belandde voor verwondingen als gevolg van die overval in het ziekenhuis. Naar verluidt waren de sup porters teleurgesteld over de resultaten van hun favoriete club en achtten Agroppi hier van verantwoordelijk. Wel licht zouden die „supporters" niet tot hun vergrijp zijn ge komen, als zij de wedstrijd van afgelopen zondag had den afgewacht. Toen immers versloeg Fiorentina koploper Juventus en maakte hierdoor de Italiaanse competitie voor wat betreft de strijd om het kampioenschap op slag span nend. AS Roma staat nu vlak achter Juve mede dank zij Fiorentina. Rokers uit selectie De Engelse bondscoach Bob by Robson heeft een zeer op merkelijke maatregel geno men. Hij verkondigde dat hij de rokers onder zijn voor het WK in Mexico geselecteerde spelers zou verwijderen als zij niet stoppen. Robson vindt dat de rokers te veel nadelen zouden kunnen ondervinden in Mexico, waar op grote hoogte moet worden ge speeld. „Als je met dit soort praktische nadelen wordt ge confronteerd, moet ik ervan uit kunnen gaan, dat mijn spelers hoe dan ook schone Niet zingen onder douche Wildor Hollmann uit Keulen, professor in de sport weten schappen. adviseert de Euro pese spelers in het eindtoer- nooi om het WK in Mexico niet te zingen bij het dou chen. Deze uitspraak is het gevolg van zijn bevindingen bij een onderzoek naar de oorzaken van darmstoornis sen bij het drinken van wa ter. Professor Hollmann acht de kans op darmstoornissen uitermate groot als spelers straks in het warme Mexico hun dorst lessen met water. Hij heeft verklaard dat zelfs één druppeltje (Mexicaans) water, dat bijvoorbeeld in de neus terecht komt, al onein dig veel problemen kan ge ven. „Daarom", aldus profes sor Hollmann, moeten de spelers na de wedstrijd bij het douchen de lippen maar opeen geperst houden. Dus er moet vooral niet worden ge zongen tijdens het douchen Milewski werkt aan terugkeer Jürgen Milewski was jaren een redelijk bekende voetbal ler in Europa. Hij verwierf bekendheid als de dribbelaar van Hamburger SV en was korte tijd ook Westduits in ternational. Lichtgewicht Mi lewski was ook vaak gebles seerd, omdat hij niet bij Bobby Robson: „Spelers met schone longen". machte was de vele aansla gen op zijn benen te ontwij ken. De veelvuldige absentie maakte trainer Ernst Happel boos en daardoor werd Mi lewski niet zo vaak meer op gesteld bij Hamburger SV. De slechte verstandhouding tussen speler en trainer leid de tot het vertrek van Mi lewski naar Saint Etienne. Bij de Franse topper van weleer wilde Milewski aan een nieuw hoofdstuk van zijn loopbaan beginnen. Ook bij „Les Verts", de groenen zoals de supporters de huidige Franse tweede-divisieclub noemen, werd Milewski door de blessureduivel bezocht. Hij onderging zelfs een achilles peesoperatie, maar succes bleef uit. Uiteindelijk is we derzijds besloten de driejarige overeenkomst te laten voor wat zij was en Milewski keerde terug naar West- Duitsland. Daar werkt hij nu aan zijn terugkeer in het profvoetbal. Bij welke club is nog onbekend. sportprogramma HOCKEY Champion* Trophy, Karatsji West Duitsland - Nederland 2-1; Au stralië - Pakistan 1-3. Eindstand: 1. West-Duitsland 5-8 (10-5): 2. Austra lië 5-5 (12-9); 3. Pakistan 5-5 (7-6): 4. Gr-Brittannië 5-5 (6-6): 5. India 5-4 (6-10); 6. Nederland 5-3 (5-10). TAFELTENNIS EK in Praag Enkelspel, derde ronde: Vriesekoop - Fiona Elliot (Eng) 21-23, 21-12. 21- 14, 21-12; Kloppenburg - Jadwiga Kawalek (Pol) 21-17, 21-19, 21-17; De Groot - Lisa Bellinger (Eng) 8-21, 9- 21, 17-21. Dubbelspel, eerste ronde: Ellen Bak- ker/Patricia de Groot (Ned) - Susan- ne Wenzel/ Anke Schrelber (WDI) 21- 19. 10-21, 14-21; Marie Hrachova (Tsj)/Bettine Vriesekoop (Ned) bye; Mirjam Kloppenburg (Ned)/Edit Ur ban (Hon) bye. Enkelspel, derde ronde: Henk van Spanje - Kalinic (Joe) 14-21. 22-24. 22-20, 12-21. Dubbelspel, eerste ronde: Henk van Spanje (Ned)/ Leroy (Bel) - Lamis/Ka- tahanas (Gri) 18-21, 17-21; Turk (Ned)/Bouschet (Lux) - Javurek/De- mek (Tsj) 12-21, 12-21; Ron van Spanje/Boute (Ned) - Mcllroy/McLe- an (Sch) 21-12, 14-21,21-14 Gemengd dubbel Eerste ronde: Grubba (Pol)/Vriese- koop - Carlsson/Pia Eliasson (Zwe) 22-20, 21-12; Henk van Spanje/Mir jam Kloppenburg - Orlowski/Alena Safarova (Tsj) 16-21, 12-21. Tweede ronde: Grubba/Vriesekoop - Parietti- /Nadine Daviaud (Fra) 21-14, 21-14. Derde ronde: Grubba/Vriesekoop - Orlowski/Alena Safarova (Tsj) 12-21, 16-21. VOETBAL Weslduitse competitie: 1. FC Kai- serslautern - Vfb Stuttgart 2-2; Bayer Uerdingen - Werder Bremen 1-0; Vfl Bochum - Hannover'96 3-2. Stand aan kop: 1. Werder Bremen 31-47; 2. Bayern München 30-43; 3. Borussia M. Gladbach 30-41. Franse competitie: Paris SG - Mona co 1-0; Rennes - FC Nantes 0-0; Mar seille Bordeaux 4-0: Nice - Toulouse 3-1; Lens - Strasbourg 0-0; Auxerre - Lille 2-0; Nancy - Metz 0-2; Le Havre - Laval 1-1; Brest - Bastia 7-0. Stand aan kop: 1. Paris SG 36-54; 2. FC Nantes 36-50; 3. Bordeaux 36-46. WIELRENNEN Ronde van het Baskenland Eerste deel vijfde etappe: 1. Kelly (Ier) 3 uur 30 minuten en 30 secon den; 2. Hoste (Bel); 3. Stevenhaagen (Ned); 4. Laguia (Spa); 5. Van Brabant (Bel); 6. Rooks (Ned); 9. Van Vliet (Ned) 10. ex aequo o.a. Winnen. Kne- temann, Veldscholten, Hermans en Langerijs (allen Ned) allen z.t. Kelly; 68. Boeve (Ned) op 9,02; 71. Breukink (Ned) z.t.; 91. Hoondert (Ned) op 15,30 Tweede deel vijfde etappe: 1. Kelly 24 minuten en 5 seconden (46.588 km/u); 2. Gorospe (Spa) op 1,01; 3. Indurain (Spa) op 1,03; 4. Echave (Spa) op 1,08; 5. Gaston (Spa) op 1.24; 6. Dietzen (Wdl) op 1.25; 7. Vil- lar (Spa) op 1,28; 8. Pacheco (Spa) op 1,33; 9. Stevenhaagen op 1,34; 10. Wilson (Aus) op 1,36; 24. Rooks op 2,51; 31. Hoondert op 3,23; 34. Kne- temann op 3,33; 40. Hermans op 4,02; 45,. Winnen op 4.35; 52. Veld scholten' op 4,48; 53. Boeve op 4,49; 63. Langerijs op 5.26; 71. Van Vliet op 5.48; 77. Breukink op 6,26. Eindklassement: 1. Kelly 20.21,53; 2. Rossi (Ita) op 0,18; 3. Echave op 1,08; 4 Fuerte (Spa) op 1,12; 5. Villar 1,21; 6. Gaston op 1,24; 7. Dietzen op 1,25; 8. Earley (Ier) op 1.33; 9. Cabestany (Spa) op 1,42; 10. Arroyo (Spa) op 1,46; 17. Winnen op 4.35; 18. Steven haagen op 5,51; 21. Rooks op 7,08; 28. Hermans op 8,56; 47. Veldschol ten op 17,31; 50. Van Vliet op 18,07; 54. Knetemann op 19,35; 66. Lange rijs op 26,03; 72. Boeve op 33,50; 75. Breukink op 35,27; 85. Hoondert op 41,14. GP Pino Cerami (232 kilometer): 1. Freuler (Zwi/Cribiori) 5 uur en 53 mi nuten; 2. Imboden (Zwi/Giusanl) z.t.; 3. Ghiotto (Ita/Battaglini) op 0,12; 4. Sörensen (Den/Van Vaerenbergh) z.t.; 5. Vandenbroucke (Bel/De Grlbaldy) z.t.; 6. Wijnands (Ned/Raas) z.t.; 7. Van Geel (Bel/De Baeremaker) op 0,20; 8. Emonds (Bel/Raas) op 0,25; 9. Longo (Ita/Zandegu) z.t.; 10. Gre- zet (Zwi/Giusani) z.t.; 12. Zoetemelk (Ned/Raas) z.t.; 15. Broers (Ned/Sr werts) op 3,10; 20. Ducrot (Ned/Raas) op 3.20; 22. Jakobs (Ned/Swerts) z.t. INDOAIN Volgens waarne mers in de wielerkaravaan is Sean Kelly in een betere vorm dan in zijn superjaar 1984. Toen plaatste hij in de maand april een dubbelslag door de Ronde van het Baskenland te winnen en twee dagen later Parijs-Roubaix, de zwaarste klassieker van het voorjaar, achter op zijn naam te schrij ven. Dit jaar is de Ierse prof minimaal terug op dat hoge ni veau. Gisteren veroverde hij met een voor onmogelijk ge houden inspanning de eindze ge in de Ronde van het Bas kenland en dus houdt het hele peloton morgen in de hel van het noorden het achterwiel van Kelly in de gaten. Kelly kende gisteren een van de beste dagen uit zijn loop baan. In de ochtenduren won hij de rit in lijn van Bilbao naar Indoain door in de sprint bergop de Belg Hoste op de laatste meters voorbij te ste ken. In de rit zonder geschie denis liet Peter Stevenhaagen, de 20-jarige scholier uit de ploeg van Roy Schuiten, aan het slot zijn niet geringe talen ten zien. Hij finishte als derde. In de tijdrit over 18,7 kilome ter, de slotproef van de vijf daagse etappekoers, was Ste venhaagen ook de beste Ne derlander. Op de negende plaats gaf hij 1,34 toe op win naar Kelly, die zonder enige verwachting aan de race-te- gen-de-klok was begonnen, maar met zijn tempo van 46,588 kilometer per uur de gedoodverfde winnaar Rossi alsnog uit de leiderstrui reed.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11