Laf hockey Nederland Sport Gedrag tafeltennisheren keurig prestaties vallen echter tegen sportuitslagen ^Han Berger verlaat ~|FC Groningen EetdócSoutfUit WOENSDAG 9 APRIL 1986 PAGINA 7 .GRONINGEN Han Berger, de trainer van FC Groningen, ictheeft zijn ontslag bij de noordelijke eredivisieclub ingediend. ^Berger, die aan zijn derde seizoen bij de club bezig, had een jjjverbintenis tot 1 juli 1987. «Berger nam zijn besluit naar aanleiding van de mogelijke ,komst van Theo Verlangen als manager van FC Groningen, ifeoewel voorzitter Renze de Vries tegenover de trainer uit drukkelijk verklaarde dat aan zijn bevoegdheden als trainer 'Sniet zou worden getornd met de komst van Verlangen, bleef laBerger bij zijn besluit aan het einde van het seizoen te zullen H'vertrekken. De ontslagaanvrage is door het bestuur van FC ^Groningen aanvaard. Berger, die drie jaar geleden Verlangen !?als trainer bij FC Groningen opvolgde, tekent mogelijk van- ,jjdaag reeds een contract bij een andere club. Voetballers Liverpool voor Engelse rechter LIVERPOOL Sammy Lee, Paul Walsh en John McGregor van Liverpool moeten op 15 mei voor de rechtbank verschijnen. Het drietal wordt ervan verdacht op 27 maart te hebben deelgeno men aan een vechtpartij voor de ingang van een nachtclub in Li verpool. Lee (27) en Walsh (23) maken deel uit van de Engelse se lectie voor de eindronde van het wereldkampioenschap voetbal in Mexico. Liverpool is mede-koplo per in de Engelse competitie en heeft bovendien de bekerfinale bereikt. McGregor speelt door gaans voor het reserveteam van Liverpool. Van Bracht niet in profcircuit MAASTRICHT Rini van Bracht zal geen deel uitmaken van het professioneel biljartcir- cuft. De zesvoudige Nederlandese kampioen in het driebanden heeft voorzitter Jean Graus van de Europese federatie (CEB) geschreven geen contract te hebben getekend met Billiard World Cup Association. Van Bracht zal de komende maanden gewoon kunnen deelnemen aan on der auspiciën van de CEB georganiseerde toer nooien. Het gaat met name om het toernooi om de Europese beker voor clubs. Met zijn team Naarden heeft Van Bracht zich voor dat toer nooi geplaatst. De vroegere wereldkampioen Van Bracht behoort tot de tien driebanders met wie geldschieter dr. Werner Bayer graag een professioneel circuit wil opzetten. Wimbledon verhoogt prijzengeld LONDEN Het prijzengeld van het tennistoernooi in Wimbledon be draagt dit jaar voor het eerst meer dan twee miljoèn pond sterling. De deelnemers ontvangen gezamenlijk ongeveer 8,8 miljoen gulden. De win naar van het heren-enkelspel ver dient een bedrag van 560.000 gulden. De organisatoren hebben het prijzen geld met bijna tien procent verhoogd. Dat is overigens minder dan vorig jaar, toen het budget voor de deelne mers ruim dertig procent steeg. Voor zitter Hadingham van het organisatie comité wijt de relatief geringe toena me aan de recente opwaardering van de Engelse pond. Tjitse Smeding handhaaft zich TAMPERE Tjitse Smeding heeft zijn vierde positie in de strijd om de Europese titel voor pikeurs behouden. De Noor Ulf Thorsesen nam de leiding over van de Fransman Jean-Claude Hallais, die nu met de Deen Birger Jörgensen de tweede plaats deelt. Thore- sen won op de baan in Tampe re alle vier de koersen. Hal verwege het toernooi heeft hem de titel al vrijwel niet meer ontgaan. De achterstand van Smeding op de tweede po sitie bedraagt slechts een punt. Halve finale Quintus-Hermes KWINTSHEUL Eerste-divi- sieclub Van der Voort Quintus en eredivisionist Hermes ont moeten elkaar morgenavond in de halve finales van het toer nooi om de Nederlandse hand balbeker bij de heren. De wed strijd in de Van der Voort-hal te Kwintsheul begint om 20.30 uur. De winnaar plaatst zich voor de eindstrijd, die op zater dag 10 mei op een nog nader te bepalen lokatie zal plaatsvin den. De andere halve finale gaat tussen eredivisieclub NRC/ Blauw Wit (Neerbeek) en het in de eerste divisie uitkomende UDSV (Utrecht). 'JjKARATSJI „Het maxi- smaal haalbare", noemde Jbondscoach Wim van JjHeumen gisteren het ge lijkspel (0-0) tegen Pakis tan. De uitslag zou daar «misschien ook wel op dui dden, als Nederland voort- 2»durend onder hevige druk *had gestaan en als door "leen wonder steeds aan leen achterstand was ont- Üjsnapt. Dat was niet het ge val. De Pakistani, die al 2i)tegen Groot-Brittannië en 'jndia alleen nog teerden 3aop de kapitale naam van IJweleer, waren slechts ge vaarlijker dan Nederland igjmdat ze aanvielen. De gaarheid was dat oranje (offensief gezien geen en- 4jkel initiatief ontplooide. 3ijDe opdracht was dan ook jjinel duidelijk: niet verlie ten. Aan een mogelijke Overwinning mocht niet ^bewust worden gedacht, iaat staan er pogingen toe ®&>ndernomen. l®Van Heumen wees nog maar laveer eens op het nabije verle- sden. In Perth, bij de zevende 7«ditie van het toernooi om de jChampions Trophy verspeelde %ederland in de slotfase teveel punten door te drastisch naar voren te stormen. In Karatsji 'Ivil Van Heumen daar paal en %erk aan stellen. Het motto jVan zijn team is „niet afgaan". ^Tegen de Britten leverde die doorgeschreven instelling zo- Waar iets te veel op. Tegen Pa kistan dus niet, maar wel een jpervelende wedstrijd en tal pan sombere voorspellingen door de toekomst. Coach Wim van Heumen pleegt overleg met aanvoerder Ties Kruize. «Helicopter "«tort neer ^tijdens ^wielerronde ALTO DE IBARDIN Tij dens de tweede etappe van de wielerronde door het Basken land heeft zich een dodelijk ingeluk voorgedaan. Gisteren itortte de helicopter van de Baskische televisie neer. De piloot kwam om het leven. Twee anderen raakten zwaar [gewond. De helicopter was in gezet om elke dag de laatste Kilometers op de Spaanse tele visieschermen te vertonen. Ier Martin Earley won de tweede etappe. Early uit do ploeg van Bazzo had een voor sprong van acht seconden op Een groep van zestig renners, yan wie zijn landgenoot Sean Kelly de sprint won. De Ita liaan Maurizio Rossi, die maandag de proloog won, be hield de leiding in het alge neen klassement. In de eerste helft, toen de krachten nog niet waren ge sloopt door het vele aangeno men werk, zag het ernaar uit dat de Nederlanders nog wel mochten gokken op een uitval en enkele kansjes. De ploeg speelde, gesterkt door twee winstpunten, gedisciplineerd en de spelers schÖven elkaar rustig de bal toe. Omdat de geposteerd, wezenlijk veran- aanvallers zich echter nauwe- derde er niets, lijks van de vaste plaats los- Bij deze taktiek van Van Heu- weekten, hielden alle goede men kan het zelfs spijtig he- bedoelingen net over de mid- ten, dat scheidsrechter Lopez dellijn op. Van Grimbergen werd nog wel naar het cen trum van de aanval gestuurd en Parlevliet op rechts tegen over de half zo hoge Naeem uit Argentinië heel correct in de negentiende minuut de voordeelregel toepaste, toen de begeerde en veel geoefende strafcorner op zijn plaats was. Van Grimbergen sloeg echter recht vooruit tegen de beenbe schermers van doelman Moin. Het zou eigenlijk de enige se rieuze mogelijkheid op een doelpunt blijven. Op een Ne derlandse treffer wel te ver staan, want met enig geluk (vijf strafhoekslagen) had Pa kistan gemakkelijk aan de puntendeling kunnen ontsnap pen. Dat het niet gebeurde, was te danken aan het attente ingrijpen van doelman Bos. Oe klok Na rust bleef het beeld van een hardnekkig verdedigend Nederlandse ploeg - het ene oog op de klok en het andere op de 0-0 - vervelender op het netvlies hangen. De midden velders Bovelander, Hidde Kruize en Diepeveen beperk ten zich alleen nog tot werken en breken. De keren dat een verre pass de voorhoede be reikte, waren zij er niet bij om steun te verlenen. „Zeven man hebben zich te pletter gelopen", orakelde Van Heumen na afloop. Die heb ben twee wedstrijden gespeeld. De aanval raakte daardoor geisoleerd. Een echte arbeids- wedstrijd. Ik ben tevreden met het resultaat". De Brabantse politicus ging daarmee geheel voorbij aan het feit, dat de Pa kistani in Karatsji nog niet veel meer hebben laten zien dan sprinten en aardig, maar weinig doelgericht, goochelen met bal en stick. Pakistan - Nederland 0-0. Scheids rechters: Stelter (Wdl) en Lopez (Arg). Toeschouwers: 3500. Gele kaart: Sherwani (Pak). Nederland: Bos; Klaassen, Ties Krui ze, Bierens, Van Kersbergen; Bove lander (Maassen), Jan Hidde Kruize, Diepeveen; Van Grimbergen. Parle vliet (Faber), Weterings (Delissen). LNVB wijst )e Korte terecht 1ST De tuchtcommissie an de KNVB heeft in bepaal de gevallen reeds de macht Iclubs uit te sluiten of zonder publiek te laten spelen. Dat leeft het sectiebestuur betaald voetbal laten weten in een re actie op de suggesties, die mi nister De Korte van Binnen- andse Zaken maandagavond ijdens een bijeenkomst van de 'VVD in Delden deed. De mi nister zei dat voetbalclubs aan- a sprakelijk moeten worden ge- zsteld voor het niet nakomen van afspraken over het aan pakken van vandalisme en pleitte voor de invoering van een tuchtrecht. Volgens de KNVB moet men aan de tuchtcommissie overlaten of een dergelijke sanctie wordt getroffen of niet. De voetbal- bond weigert overigens alleen de verantwoordelijkheid te dragen voor het probleem van het vandalisme en verwijst daarbij naar het door de Kor- [tes voorganger Rietkerk inge stelde Landelijk Overleg Voet balvandalisme, waarin centra le en gemeentelijke overhe den, politie, vervoersmaat- schappen en de KNVB samen naar oplossingen zoeken. Voetbal Frits Soeiekouw verlaat aan het einde van het Leo Beenhakker met zijn nieuwe baas Raul Mendoza. Beenhakker presenteert zich in Madrid MADRID Leo Beenhak- heeft gevoerd en die tot de gendarische verleden van ker heeft zich gisteren ge- .definitieve komst van Been- Real drukt als een loodzware spresenteerd bij zijn nieuwe hakker per 1 juli met de trai- last op de schouders van elke club Real Madrid. In vloei- ning van het eerste team zal trainer, die de uitdaging aan- end Spaans bracht de Neder- zijn belast. Voorzitter Raul durft", aldus de Spanjaard, lander dank aan de huidige Mendoza gewaagde van de Volgens insiders is met het trainer Luis Molowny, die dit zware taak, waaraan Been- tweejarig contract van Been seizoen Real Madrid naar de hakker zich de komende hakker een bedrag gemoeid eerste titel in zes jaar tijd twee seizoenen zet. „Het le- van ongeveer 800.000 gulden. Voetbaf Jan Formannoy, tweede doelman van Feye- noord, heeft een overeenkomst ondertekend bij NAC. Voetbal PSV heeft de 18- jarige John Veldman van de amateur-hoofdklasser Elink- wijk gecontracteerd. Hij treedt per 1 juli in dienst van de kop loper in de eredivisie. Voetbal De Schot Graeme Souness verruilt aan het einde van dit seizoen het Italiaanse Sampdoria voor Glasgow Ran gers. De international krijgt bij die club de functie van speler manager. Hij volgt Joe Walla ce op. PRAAG Vloekende en tierende spelers, bondscoach Jan Vlieg heeft er een gruwelijke hekel aan. „Geen rotzooi in de tent", luidde dan ook de eerste opdracht van de 36-jarige Gronin ger toen hij op het punt stond om met de gebroe ders Ron en Henk van Spanje, Rob Turk en Frank Boute af te reizen naar het Europees kam pioenschap tafeltennis in Praag. De Nederlandse heren ge droegen zich deze dagen in Praag in schrille tegenstel ling tot het WK in Gothen burg (gesmijt met schoenen, ruzie met tegenstanders en een rel rond ex-bondscoach Bert van der Helm) inder daad keurig. Maar zagen te gelijkertijd in alle beleefd heid een nog belangrijker doel over het hoofd: promotie naar de eerste categorie. Ook zonder de uitgeweken Roemeen Paul Haldan had het Oranje-kwartet in de Tsjechoslowaakse hoofdstad wel degelijk een kans om door te dringen tot de beste twaalf landenploegen van Europa. Met een mixture van talentvolle (Rob Turk en Frank Boute) en meer erva ren spelers (de gebroeders Van Spanje) had Vlieg daar ook stilletjes op gehoopt. „Als iedereen goed in vorm was geweest, dan hadden we met dit team beslist kunnen pro moveren. Daar ben ik heilig van overtuigd. Het voorbeel dige gedrag van de jongens is nu slechts een doekje voor het bloeden. Goed be schouwd staat de ontwikke ling van het Nederlandse he- rentafeltennis opnieuw twee jaar stil. Een andere conclu sie kun je op dit moment niet trekken". Het ontbreken van een echte kopman werd het team van Jan Vlieg uiteindelijk fataal. Normaal gesproken is die rol weggelegd voor Henk van Spanje, maar geplaagd d*»or studie-perikelen kon de Vee- nendaler in Praag de kar op cruciale momenten niet trek ken. In het belangrijke duel tegen België bleef hij bijvoor beeld met slechts één zege ver onder de maat.- Desondanks hield Jan Vlieg zijn „vedette" de hand boven het hoofd. „Ik begrijp best, dat Henk op een gegeven moment zijn HAVA-diploma belangrijker vindt dan tafel tennissen. Hij wil graag halve dagen gaan werken en dat kan ik me in zijn situatie best voorstellen. Henk van Spanje is beslist een goede speler, maar mist de kwaliteiten om door te dringen tot de absolu te top van Europa. Een plaats bij de eerste twintig, meer is voor hem niet haalbaar. Daarom is het logisch, dat hij op 21-jarige leeftijd niet meer dag in dag uit tegen een ta- feltennisballetje wil aankij ken. Studeren is ook belang rijk". Spil Bedanken voor de diensten van Henk van Spanje wil Jan Vlieg evenwel niet. Sa men met Paul Haldan moet de 21-jarige Veenendaler de komende jaren de spil gaan vormen van het Nederlands team. Als derde man zullen afwisselend jeugdige talenten als Rob Turk, Frank Boute en mogelijk Edwin Angenent fungeren. Zij krijgen op die manier de gelegenheid om de nodige internationale erva ring op te doen, een belang rijk streven van de Gronin ger bondscoach. „Dat is ook de enige reden geweest, dat ik Turk en Bou te heb meegenomen naar het EK. Voor elk groot toernooi zal er in het vervolg plaats gemaakt moeten worden voor een paar talentvolle knapen. En die jongens krij gen zeker de garantie dat ze naast Haldan en Henk van Spanje een paar partijen mo gen spelen. Het heeft volgens mij in ieder geval geen enke- Bettine Vriesekoop: „Geen injectie". le zin om ze voortdurend langs de kant te laten staan. Alleen door onder druk te spelen, op bijvoorbeeld een EK, krijgen talenten de kans om ervaring op te doen.' Van die visie week Jan Vlieg gisteren niet af in Praag. In de twee duels om de zeven tiende tot en met de twintig ste plaats stelde hij zowel Frank Boute als Rob Turk op. Met wisselend succes ove rigens. Samen met Ron van Spanje bleef het jeugdige tweetal met minimaal ver schil (5-4) de baas over Fin land, maar later op de dag ging het fout tegen het ver- Vriesekoop bijt door PRAAG Ondanks een blessure aan de rechter schouder doet Bettine Vriesekoop morgen op de Europese kampioen schappen in Praag wel mee aan het individuele toernooi. De 24-jarige Hazerswoudse liep maan dagavond in het duel te gen de Russische verde digster Elena Kovtun een acute peesontsteking op, waardoor ze gisteren niet meer in actie kwam in het landentoernooi. Twee dagen rust (vandaag .heb ben alle spelers en speel sters een vrije dag) zijn volgens fysiotherapeute Ineke Botden echter vol doende om Vriesekoop op tijd klaar te stomen voor een serie enkalspe- len. De blessure wordt door Botden en een Tsjechos lowaakse arts intensief behandeld met ijs en electro-therapie, maar volledige genezing is in een tijdsbestek van twee dagen uitgesloten. Vrie sekoop, die er niet over peinst om haar schouder met een injectie te laten verdoven, zal daardoor noodgedwongen haar spelstijl enigszins moeten aanpassen en bijvoor beeld minder kunnen aanvallen dan normaal. Vooral bij het veelvuldig slaan van topspinballen loopt.ze erg veel risico's. rassend goed presterende Turkije: 3-5. Nederland ein digde daardoor in het lan dentoernooi uiteindelijk op de achttiende plaats, een ver lies van drie plaatsen ten op zichte van het Europees kampioenschap twee jaar ge leden in Boedapest. GERT VAN DIJK HOCKEY Champions Trophy, Karatsji: Neder land - Pakistan 0-0; Australië - Groot- Brittannië 2-2. Stand: 1. West-Duits- land 3-5 (7-3); 2. Australië 4-5 (11-6); 3. Nederland 3-3 (3-5); 4. Groot-Brit tannië 4-3 (5-6); 5. Pakistan 3-2 (3-4); 6. India 3-2 (3-8). PAARDESPORT Koersen Hilversum EERSTE KOERS: 2000 meter: 1. Ann- fine Mountain (L.Dooper) 1.21,6, 2. Aaltje Uithuizen, 3. Zafra Mendel. Niet ?estart: Zulu Queen. Winn. f. 2,70, PI. 1,80, f. 1,50, f. 1,30, Kopp. 1. 10,70, Trio f. 42,20. TWEEDE KOERS: 1609 meter: 1. Al fred Rijnstroom (A.J.Mollema) 1.19,1 2. Yreseto Grolloo, 3. Apex Aldorp Niet gestart: Apearing Star en Zoob- ertus Belwin. Winn. f. 2,--, PI. f .1,430, f. 1,80, f. 1,40, Kopp. f. 15,20-. Trio f. 45,10. DERDE KOERS: 2000 meter: 1. Yko- sa Oostland (M.Bouwhuis) 1.21,3, 2 Zanny Oranje, 3. Zefanja Melon. Niet gestart: Zarnassia. Winn. f. 2.70, PI. f 1,20, f. 1,60, f. 2,30, Kopp. f. 16,00. Trio f. 253,10. VIERDE KOERS: 16099 meter: 1. Al Speed Diepnow (P.O. Oosthuuysen 1.20,2, 2. Zewno Oostland, 3. Adit Guapa. Winn. f. 2,60, PI. f. 2,30, f. 4,50, f. 1,80, Kopp. f. 18,80, Trio f VIJFDE KOERS: 2440 meter: 1. Zan zibar (J. Van Dooyeweerd) 1.21,6, 2. Walda W, 3. Zarlino Hanover. Niet ge start: Ybert Voorne. Winn. f. 1,80, PI. f. 1,80, f. 2,20 f. 1,10, Kopp. f. 8.- Trio f. 39,30. ZESDE KOERS: 2000 meter: 1. Zorin- da Boekelte (Mw.M.M.EIzinga) 1.21,5 2. Zietie Princes, 3. Ylotta Victory. Niet gestart: Yurgo del Sol. Winn. f 8,10, PI. f. 1,70, f. 1,90, f. 1.40, Kopp f. 44,20. Trio f. 234,90. ZEVENDE KOERS: 2000 meter: 1. Yellow Shadow (G.de Jong) 1.19,8, 2. Werra, 3. Wiek Hollyrood. Winn. f 6,80, PI. f. 2,10, f. 1,60, f. 1,50, Kopp. f. 51,40, Trio 583,70. ACHTSTE KOERS: 1609 meter: 1 Victor L (Mej. M.S. Poort) 1.18,9, 2. Yak Hazekamp, 3. Ylius O. Winn. f. 3,90, PI. f. 1,80, f. 1,90, f. 1,50, Kopp. f. 5,50, Trio f. 96,40. NEGENDE KOERS: 2000 meter: 1 War Glory (J. de Leeuw Jr) 1.18,6, 2. Titus Westerhorn, 3. Tantieme. Winn. f. 1,30, PI. f. 1,10, f. 1,70, Kopp. f. 2,780, Trio f. 14,30. TIENDE KOERS: 2000 meter: 1. Ys- vink (H.W. Schoonhoven) 1.18,4, 2. valiant C. 3. Winston Jac. Winn. f. 5,60, PI. f. 1,50, f. 2,00, f. 1,50, Kopp. f. 16,70, Trio f.'140,60. ELFDE KOERS: 2000 meter: 1. Ydel- tuit B (W.C.M. van Kippersluis) 1.19,9, 2. Ufos M, 3. Ulexis W. Winn. f. 17,40, PI. f. 3,990, f. 3,90, f. 2,00, Kopp. f. 28,80, Trio f 270,50. OMZET TOTALISATOR: f 279.860,00. TAFELTENNIS EK landenteams, Praag Nederland - Finland 5-4: Boute - Iko- nen 21-18, 17-21, 16-21; Ron van Spanje - Pyykko 21-18, 21-16; Turk - Seiro 21-7, 21-17; Boute - Pyykko 21- 17, 21-11; Turk - Ikonen 17-21. 17-21; Van Spanje - Seiro 21-13, 21-8; Turk - Pyykko 18-21, 21-8, 10-21; Boute - Seiro 18-21, 17-21; Van Spanje - Iko nen 21-10, 21-11. Nederland - Tur kije 3-5: Henk van Spanje - Cimen 21-12, 16-21, 21-15; Ron van Spanje - Ozcelik 21-12, 21-17; Boute - Yaldiz 18-21, 21-23; R. van Spanje - Cimen 23-25, 19-21; H. van Spanje - Yaldiz 21-23, 22-24; Boute - Ozcelik 23-21, 21-13; R. van Spanje - Yaldiz 15-21, 15-21; Boute - Cimen 9-21, 17-21. Finale: Zweden - Frankrijk 5-0. Eind stand: 1. Zweden, 2. Frankrijk, 3. Po len, 4. Tsjechoslowakije, 5. Hongarije, 6. Sovjet-Unie. 7. Joegoslavië, 8. West-Duitsland, 18. Nederland. Dames Engeland - Nederland 3-1: Fiona El liot - Patricia de Groot 19-21, 16-21; Joy Grundy - Ellen Bakker 21-13, 12- 21, 21-18; Elliot/Lisa Bellinger - De Groot/Mirjam Kloppenburg 21-16, 21-15; Grundy - De Groot 21-16, 20- 22, 21-12. Nederland - Roemenië 0- 3: Ellen Bakker - Emilia Ciosu 21-12, 12-21, 21-23; Patricia de Groot - Oti- lia Badescu 8-21, 15-21; De Groot- /Mirjam Kloppenburg Ciosu/Bades- cu 17-21, 23-21, 18-21. Finale: Hongarije - Sovjet-Unie 3-2. Eindstand: 1. Hongarije. 2. Sovjet- Unie, 3. West-Duitsland. 4. Tsjechos lowakije, 5. Frankrijk, 6. Engeland, 7. Roemenië, 8. Nederland. WIELRENNEN Ronde van het Baskenland Tweede etappe: 1. Earley (ler-Bazzo), 165 kilometer in 4 uur 04 minuten 13 seconden, 2. Kelly (ler-DeGribaldy) op acht seconden. 3. Laguia (Spa-Eche- varri), 4. Fernandez (Spa-Minguez), 5. Ruiz Cabestany (Spa-Perurena), 6. Hilse (WDI-Gonzales-Linares), 7. Mu- noz (Spa-Bazzo). 8. Blanco-Villar (Spa-Gonzales Linares), 9. Lejarreta (Spa-Perurena), 10. Delgado (Spa- Schuiten), 15. Winnen (Post), 19. Ste- venhaagen (Schuiten), 23. Hermans (Juan Carlos Alonso), 48. Van Vliet (Post), 53. Veldscholten (Schuiten), 57. De Rooy (Post), allen z.t. Kelly, 78. Boeve (Schuiten) op 2.01, 80. Lange- rijs (Schuiten). 84. Breukink (Post), 87. Hoondert (Schuiten), z.t. Boeve, 112. Knetemann (Schuiten), op 3.27. Algemeen klassement: 1. Rossi (Ita- Franchini) 8.20.11, 2. Early op 3.32, 3.' Ruiz-Cabestany op 3.40, 4. Kelly, 5. Laguia, 6. Fernandez, 7. Franco Chi- ciolli (Ita-Franchini). 8. Stevenhaagen, '9. Hilse, 10. Lejarreta, 13. Hermans, 15. Winnen, 28. Rooks, allen z.t. Ruiz- Cabestany. 69. Van Vliet op 8.37, 71. Veldscholten, z.t, 93. Langerijs op 10.30, 97. Boeve, 100. Breukink allen z.t. Langerijs, 111. Knetemnann op 11.56, 116. Hoondert op 12.52. VOETBAL Westduit8e competitie: Bayer Lever- kusen - SV Waldhof Mannheim 3-1; 1 FC Köln - Borussia Mönchengladbach 0-2; 1 FC Saarbrücken - Bayer Uer- dingen 1-2. Stand: 1. Werder Bremen 30-47; 2. Bayern München 30-43; 3. Bor.-MG 30-41. Franse competitie: Nantes - Bor deaux 0-0; Sochaux - Paris SG 1-1; Strasbourg - Laval 2-1; Lens - Auxer- re 2-1. Stand: 1. Paris SG 35-52; 2. Nantes 35-49; 3. Bordeaux 35-46. Schotse competitie: Dundee United Saint Mirren 5-0. Engelse competitie: Arsenal - Not tingham Forest 1-1; Sheffield Wed nesday - Queens Park Rangers 0-0; West Ham - Southampton 1-0; Ips wich - Leicester 0-2. KNVB ZATERDAG Eerste klasse A: Zwart Wit '28 - DSVP 0-0, -PPSC-NSVV 0-2, Spijke- nisse - Excelsior M 1-1, N. Lekker- kerk - Kozakken Boys 0-1, RVVH - Heerjansdam 0-0, ASWH-Baren- drecht 1-0. Eerste klasse B: Scher- penzeel - Spakenburg 1-0, Rijnsburg- se Boys - Valleivogels 2-2. Eerste klasse C: Or. Nassau - DOSK 2-3, AVW '66 - ACV 0-1, ESA - Genemui- den 1-1, UW - Bennekom 0-1. Twee de klasse B: Rozenburg - Xerxes 2-1. Derde klasse A: Katwijk - SVPTT 4-0, Ter Leede - JAC 2-2. Vierde klasse B: WDS - Voorschoten 1-0, Jodan Boys - CVC Reeuwijk 2-2, Vlaardin- gen - Hazerswoudse Boys 0-1. Res. tweede klasse A: Vitesse D. - ARC 1-1, Be Fair 2 - HVO 2 1-1, Kat wijk 2 - Quick Boys 3 3-5, Zwal. Vlaardingen 2 - 's Gravenzandse SV. 2 0-2 Reserve vierde klasse A: Hon- selersdijk 2 - KMD 2 3-2. REGIONALE JEUGD Klasse A1: Alphense Boys - Rijswijk 2-2. Klasse A2: Sparta - Slikkerveer 1-1, HOV - Xerxes 2-2. Klasse B1: Quick Boys - Xerxes 1-0. TWEEDE ELFTALLEN Reserve divisie A: Ajax - Haarlem 6- 1, FC Den Haag - Sparta 1-2, DS '79 - Feyenoord 3-2. KNVB ZONDAG Res. eerste klasse: UVS 2 Nieuwen- hoorn 2 2-1. Derde klasse B: ONA 2 - VEP 2 1-1. HVB ZATERDAG Hoofdklasse: DORR - VCS 3-0, Duin oord - RAS 3-1. Eerste klasse B: CWP - PDK 0-1. HVB ZONDAG Hoofdklasse: Oranjeplein - WIK 1-0. Eerste klasse A: REMO-Westerkwar- tier 7-2. Eerste klasse B: Concordia - Graaf Willem ll/VAC 1-0. Tweede klasse A: Exception - BWS 3-2, DVC - Vogel 0-2.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7