i „Geen gebeuzel over bedrijven, "We hebben overlast van toerismer *'Th uiszorgcen trale uniek in Nederland9 WINKELPASSAGE WORDT UITGEBREID Twijfels over tariefsverhoging Belangstelling voor bibliotheek groeit gestaag in Katwijk Leiden omgeving CeidóeSommit WOENSDAG 9 APRIL 1986PAGINA 15 i Drempels in Bijdorpstraat lASSENHEIM Het huidige eenrichtings- rerkeer in de Bijdorpstraat in Sassenheim en noet worden gehandhaafd. Tevens zullen in B |eze straat een maximum snelheid van 30 tei [ilometer per uur worden ingesteld en twee Jclt-erkeersdrempels aangelegd. Dit werd gis- er eravond besloten in de raadscommissie voor ocl 'erkeersaangelegenheden. Bewoners van de i i lijdorpstraat waren gisteravond in groten o< ptale aanwezig op deze vergadering. In ok- sie ober 1985 reeds attendeerden actievoerders )A iit deze straat B en W op de onveilige ver- t e [eerssituatie. Het lag aanvankelijk in de be- v loeling van B en W het huidige eenrich- ntijngsverkeer ter plaatse om te draaien en >p aardoor het gebruik van de Bijdorpstraat neéls „sluipweg" tegen te gaan. Nu wordt de na rioritcit bij het terugdringen van de snel- •re eid gelegd. De aanleg van de verkeers- in. rempels gaat 9000 gulden kosten. BEZWAAR VAN MOZAïEK TEGEN KORTING OP SUBSIDIE AFGEWEZEN NOORDWIJK De Operette Vereniging Mozaïek uit Noord- wijk heeft geen recht op meer subsidie over 1984. Dat heeft de Raad van State besloten naar aanleiding van een beroepsproce dure die de vereniging tegen de gemeente Noordwijk had aange spannen. Mozaïek meende dat de gemeente veel te laat had la ten weten dat op het sociaal-cultureel werk 16 procent zou wor den bezuinigd, pas in februari 1984 werd het programma behan deld. De vereniging kreeg in 1984 1512 gulden minder dan het jaar ervoor en protesteerde daartegen omdat bijvoorbeeld alleen de post zaalhuur al 400 gulden hoger uitviel dan begroot wegens een verhoging van de zaalhuur van het Lidotheater voor uitvoe ringen. De Raad van State meent dat Mozaïek al in oktober 1983 van de korting wist omdat toen de normen ervoor al waren vastgesteld. Verder meent de Raad van State dat er sprake is geweest van kortingen op basis van een algemene bezuinigingsmaatregel van de gemeente, iets dat die overheidsinstelling niet verweten kan worden vanwege de teruglopende rijksuitkeringen. Elektriciën breekt been SASSENHEIM Een 20-jarige elektri ciën heeft gistermiddag zijn enkel ge broken bij een val van een trap. Verder liep hij vermoedelijk een gebroken scheenbeen of knie op. De man viel een paar meter naar beneden. Hij was aan het werk in het Industriegebied Jagt- lust en werd overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Meisje gewond RIJNSBURG Een 13-jarige inwoon ster van Rijnsburg is gistermiddag met een gebroken enkel naar het Diacones- senhuis in Leiden overgebracht. Het meisje reed vanaf de Oranjelaan de Christinalaan in en kwam door onbe kende oorzaak ten val. Burgemeester Bos opent ditributiecentrum C&A KATWIJK Het C A-distributieeen- trum in Katwijk is gisterochtend officieel door burgemeester CA. Bos geopend. Hij schoot een „tas" van dit grootwinkelbe drijf in de lucht en daaruit kwam een knallend vuurwerk. Het nieuwe distribu tiecentrum in Katwijk komt in de plaats van de acht distributiecentra uit de regio. C A-Nederland koos voor deze regio de locaties Katwijk en Lisse. De keuze op Katwijk komt voornamelijk vanwege de goede wegverbinding, effectief industrie terrein en de goede ervaringen die men al hier had met het bestaande distributiecen trum. De in grote getalen opgekomen be zoekers konden het distributiecentrum in vol bedrijf zien, mede omdat het al enige maanden in vol bedrijf draait op het in dustrieterrein 't Heen. Overlast SW1 blijft beperkt DEN HAAG/DE ZILK Het lawaai dat de aanleg van de SW1 in De Zilk met zich meebrengt blijft beperkt. De voorzieningen die worden getroffen zorgen ervoor dat het stiltecentrum De Tiltenberg naar behoren kan blijven draaien. Tot die overtuiging is de Raad van State gekomen na het horen van de bezwaren van De Tiltenberg tegen de aanleg van de weg. Het stiltecentrum vreesde overlast door de herrie van de werkzaamheden. De Tiltenberg had bezwaar gemaakt tegen het verlenen van een hinderwetvergunning door B en W van Noord- wijkerhout. Volgens de gemeente zorgt de geluidwal die bij De Tiltenberg wordt aangelegd echter voor voldoende bescherming, een opvatting die door staatsraad Veringa werd gesteund. Ook de bezwaren van J. de Groot en Q. de Jong, beiden bewoners van de Zilkerduinweg werden niet gehonoreerd om de zelfde reden. 30RPSVERNIEUWINGSPLAN NOORDWIJK AAN ZEE SCEPTISCH ONTVANGEN lat IOORD WIJK „Veer tien dagen geleden is een e lestemmingsplan waarin t" e komst van bars en dis- otheken wordt toege- ijtaan onherroepelijk ge worden en nu wilt u van eze buurt de woonfunc- eü e versterken. Dat kan niet". Het merendeel an de ongeveer 250 aan wezige Noordwijk aan Viee-bewoners was gister avond zeer sceptisch over e opzet voor een dorps- gn ernieuwingsplan voor et gebied tussen de Pa- dlelboulevard, Quarles ^gfan Uf fordstraat. Duin- eg, Schoolstraat en Bin- enweg-Nicolaas Barn- oornweg. rc iedoeld werd op het aangren- ej( inde bestemmingsplan oordboulevards dat bijvoor- jg eeld de vestiging van een leater/disco in een eircusach- g gebouw aan de Paralelbou- vard vlak achter hotel oordzee toestaat. „Daar heb- ve overlast en gevaar 'an het avondjtoerisme. et is gebeuzel om te praten over hinder van een drijf of gestalde strandstoe len". zo luchtte een bewoner zijn gemoed. De gemeente had de informa tiebijeenkomst georganiseerd naar aanleiding van het opge stelde tussenrapport van de Heidemij. Het is de bedoeling de bewoners van het gebied zo vroeg mogelijk bij de besluit vorming over de toekomst te betrekken. De op- en aanmer kingen van de bewoners wor den aan het rapport toege voegd en op basis daarvan moet de gemeenteraad binnen enkele maanden beslissen of de Heidemij een eindrapport met aanbevelingen moet op stellen. Als ook dat plan door bewoners en gemeenteraad is besproken, zal het vijfjaren plan ondcrdeelsgewijs worden uitgewerkt in gedetailleerde plannen. Drie opvallende zaken heeft het Heidemij-onderzoek tot nu toe aan het licht gebracht in vergelijking met andere stads- of dorpsvernieuwingsgebieden in Nederland. In de eerste plaats zijn dat de immense parkeerdruk, de grote ge mengde bedrijvigheid en het gemis aan groen. Over het parkeren stelt onderzoeker H. van Heel van de Heidemij dat door de druk „het stoepparke- ren een gewoonte is gewor den". Om het tekort aan plaat sen in het hoogseizoen op te heffen, zouden er in dit gebied 700 parkeerplaatsen extra no dig zijn. iets dat onhaalbaar is en daarom worden al sugge sties gedaan voor tweezijdig parkeren wanneer eenrich tingverkeer is ingevoerd in bepaalde straten. Diverse be drijven er zijn er in totaal 156 in het hele gebied zoals garagebedrijven, een timmer fabriek, de haringhandel, een transport- en expeditiebedrijf zouden verplaatst moeten kunnen worden om de wijk leefbaar te houden (geen vrachtverkeer meer in de nau we straatjes) en de bedrijven economisch rendabeler te ma ken. Verder is het gebied de Heidemij opgevallen door zijn steenachtige karakter en ge brek aan speelmogelijkheden voor kinderen in allerlei leef tijdsgroepen. Het onderzoek van de Heide mij heeft uitgewezen dat 13 procent van de woningen in het gebied slecht tot zeer slecht is en 61 procent is van matige kwaliteit. Bij die laatste groep zou het wel nog finan cieel verantwoord zijn om ze te verbeteren. Er zijn geen po tentiële slooplocaties, maar wel is duidelijk geworden dat de woningen in het gebied tus sen de Binnenweg en de Schoolstraat, in Lombok en de Piet Heinstraat bouwtechnisch als slecht worden beoordeeld. Volgens de onderzoekers moet er een plan op tafel komen voor behoud van goede pan den in het gebied en inpassing van nieuwe in opengevallen gaten zoals bij de Nicolaas Barnhoornweg en de oostzijde van de Parallelboulevard tus sen Schoolstraat en Jan Kroonsplein. Ook moet ge zocht worden naar passende oplossingen voor de vele open binnenterreinen en leegstaan de gebouwen. Veel straten moeten opnieuw worden inge richt en voorzien van obsta kels of 30-kilometer-borden om het rijden en parkeren in goede banen te leiden. Groot schalige dagrecreatievoorzie ningen als sporthallen en der gelijke moeten worden ge weerd uit deze wijk waarin versterking van de woonfunc tie voorop staat. Niet-milieu- hinderlijke bedrijvigheid moet gehandhaafd of versterkt wor den. Prioriteit moet vooral worden gegeven aan woning bouw op open of vrijkomende plekken. Suggesties hadden de buurtbe woners nu al volop. Herhaal delijk werden de problematiek van de bevoorrading van de Hema via de Binnenweg, de verkeersdruk op de Hoofd straat, het Jan Kroonsplein en de garage Beuk bij de discussie betrokken net als de Parallel boulevard en het avondtoeris- me. Ook werd geopperd een parkeerterrein voor vrachtwa gens aan de rand var. het dorp aan te leggen en om Lombok veelal door de bewoners grondig opgeknapt en daarom werd de bouwtechnische staat tegen gesproken op de Mo numentenlijst te laten plaatsen omdat dit enig overgebleven authentieke dammetje een toe ristische trekpleister vormt. Ook werd gevraagd om een kind-, gehandicapten-, fiets en voetgangersvriendelijke in richting van woonstraten en werd de suggestie aangedragen het Gat van Palace van een afrit met paaltjes te voorzien waardoor het plein zolang het nog niet bebouwd is. op zater dagen als parkeerterrein dienst zou kunnen doen. Ook kaalgeslagen plekken in het gebied zouden volgens diverse buurtbewoners bestraat moe ten worden en tijdelijk inge richt voor parkeren. MINISTER BRINKMAN: bt AT WIJK Minister kepr. drs. L. C. Brinkman an WVC heeft gistermid- ilag de Thuiszorgcentrale IJlatwijk officieel geopend t Joor telefonisch hulp te (ragen voor de oudste be woner van de Zwanen- vurg. Na het door de mi- >lr ister gemaakte telefo nisch contact kon de hulp eri oor vrijwilligers via de ïuiszorgcentrale gestart orden. Brinkman noem- [jje het centraal gecoördi neerde samenwerkings- nerband tussen vrijwilli- erswerk en professionele lenstverlening een uniek oorbeeld in den lande an dienstverlening aan ïlfstandig wonende be- arden. Hij noemde het in atwijk uitgewerkte initi- r lief een praktische irit is oering van zijn visie en olitiek beleid op dit ter- in e Thuiszorgcentrale is een menwerkingsverband van atwijkse vrijwilligers en di- c »rse organisaties. Het initia- 1 ef ontstond in oktober '84. P' idert die tijd is er gewerkt je|in de opzet van de Thuis- 1 irgcentrale, die informeel al ,eJnds juli van het vorig jaar Taait. De doelstelling van de centrale is het verlenen van tijdelijke hulp aan iedereen, die daarvoor niet terecht kan bij familie, buren of vrien den. Deze hulp wordt door vrijwilligers gegeven. Verder zal de thuiszorgcentrale de vragen om hulp door be roepsmensen doorsturen naar de juiste instelling. Aan de officiële opening door minister Brinkman ging het openingswoord door de voorzitter van de Stichting Algemeen Bejaarden werk. de heer J. Vink, vooraf. Hij noemde het door de minister gehanteerde flankerend be leid, namelijk het geld be schikbaar stellen voor initia tieven voor bejaardenzorg buiten de verzorgingstehui zen om, een uitstekende zaak. Van de meer dan vier duizend Katwijkers die de vijfenzestig gepasseerd zijn woont tachtig procent nog zelfstandig, aldus Vink. Voor hen is de Thuiszorgcentrale vooral een zekerheid om niet in een isolement te geraken. Vooral de angst bij ouderen, dat men tijdelijk verstoken is van hulp of gezelschap, kan door deze centrale worden 'weggenomen. Een erg be langrijk resultaat". De oudste bewoner van Zwa nenburg leest voor, minister Brinkman houdt haar de mi crofoon voor. OORSCHOTEN De winkelpassage De Voorhof krijgt er wee winkels bij, alsmede een achteruitgang naar de Konin- I in Julianalaan. Bezwaren van omwonenden tegen die uit- reiding werden gisteravond tijdens een gecombineerde ommissievergadering niet gehonoreerd. ^wethouder J. van Leeuwen (PvdA) verwees bij eventuele *a*anko verlast naar de hinderwet. W. Valkenburg (CDA) i laakt zich zorgen over de veiligheid van de uitrit naar de .oningin Julianalaan. Wethouder J. van Dalen (VVD) zag ie zorg niet. want momenteel is er ook een uitrit en die ligt ii"! recies op de bushalte. De nieuwe uitrit wordt verplaatst en hiaarom veel veiliger. e< )e commissieleden hadden evenmin moeite met de bouw- s lannen van de heer Knijnenbrug aan de Veurseweg. Hij wil jn woonhuis uitbreiden met kantoorruimte. Buurman E. lJ| challenberg van de Peppellaan is bang dat hij na de bouw 0 en deel van zijn uitzicht zal missen. Volgens hem is de kan- ar Kirruimte van 40 vierkante meter een apart gebouw en kan iet zo maar gerealiseerd worden. Buurvrouw L. Diercks an nummer 115 verwijt de gemeente een gebrek aan toe- cht. Eerst zou het een uitbreiding van het woonhuis wor- en, en nu wordt het een kantoorgebouw. De commissiele- 'j* en vonden echter de plannen niet in strijd waren met het ,e estemmingsplan. Avondgebed In de Remonstrantse kerk (voormalige Joodse Synago ge) aan de Van Mandersloo- straat in Alphen wordt van avond een oecumenische ge bedsbijeenkomst gehouden. Van kwart over zeven tot on geveer kwart voor acht wordt gebeden voor Kerk en Wereld, voor de éénwording van alle christenen en voor Amnesty In „Onderdak", aan Hoofd straat 167 in Sassenheim houdt Amnesty donderdag een schrijfavond. die in het teken staat van Zuid-Afrika. Er zullen brieven aanwezig zijn gericht aan de autoritei ten aldaar die pleiten voor Zuid-Afrikaanse gewetens- en politieke gevangenen. Voor informatie kan men ook bellen naar John van Velzen, tel. 02522-17518. Katholiciteit De Katholieke Land- en Tuinbouwvrouwen (L.T.V.) komen donderdag in Tres long in Hillegom bijeen voor hun 25ste algemene leden vergadering. De L. T. V. houdt zich bezig met de bewustwor ding en ontwikkeling van plattelandsvrouwen in Noord- en Zuid-Holland. Tij dens de jaarvergadering zal het nieuwe thema „Katholi citeit in het L.T.V.-beleid" worden ge in troduceerd. Hiervoor is ook een extra nummer van het ledenblad „Te hooi en te gras"gemaakt. Voor informatie: Mevrouw R. Leenders. Dreef 22. 2012 HS Haarlem. 023-319262. Orgelconcert Hef eerste van de serie orgel concerten in de St. Agatha- kerk in Lisse wordt donder dag verzorgd door Jet Dub belman. docente aan het Conservatorium van Rotter dam. Vanaf 20.15 uur brengt zij werken van J.S. Bach, J.L. Krebs, S. Karg Elert, J. Stanley. H. Parry, Ch. M. Widor, R. Rabèy en Jeanne Demessieu. De toegangsprijs bedraagt zeven gulden vijftig, 65-plussers en jeugd betalen vijf gulden. Leden vergadering Watersportvereniging Rijn- saterwoude viert op 29 april haar derde lustrum. Op vrij dag 11 april zal dit feit tijdens de algemene ledenvergade ring aan de orde komen. Te vens zal het activiteitspro gramma en de wedstrijd ka lender voor het komend sei zoen worden vastgesteld. Aanvang 20.30 uur in de be nedenzaal van Meerzicht. Bridgedrive Het Genootschap Oud- Noordwijk organiseert een grote bridge-drive waarvan de opbrengst bestemd is voor de restauratie van de Mu seumboerderij aan het Jan Kroonsplein. Deze wordt vrijdag gehouden in het Huis ter Duin. Het inschrijfgeld bedraagt 10 gulden per per soon. Men kan zich als deel nemer opgeven bij mevrouw Wesseling-Sier, telefoon 01719-13490 en bij mevrouw' Van Nes, telefoon 01719- 10725. Concert De Stichting Kunstkring Leidschendam (KK) houdt vrijdagavond vanaf 20.00 uur een vocaal/instrumentaal concert in het Dienstgebouw aan de Regthuysstraat 29 in Leidschendam. Medewerking verlenen de sopraan Vesna Miletic, violist Willy Ebbens, de bariton Jan-Ate Stobbe en Ernst Stolz op piano. Op het programma staan werken van Albeniz, Beethoven, Chopin, Dvorak, Puccini en Verdi. De toegang bedraagt een tientje. KK-aangeslote nen betalen 8,50. Jimmy Arconada Percy Sledge treedt in de persoon van Jimmy Arcona da vrijdag op in de Blues Brothers aan het Dunant- plein in Hillegom. De zaal gaat om 21.00 uur open. Postzegels De Sassenheimse postzegel vereniging hpudt vrijdag vanaf 20.00 uur haar jaarlijk se feestavond in de kantine van sporthal Wasbeek te Sas senheim. Er wordt bingo ge speeld en er wordt een grote verloting gehouden. Inlich tingen bij Van Kesteren, 02522-13502. Blues De rock- en bluesgroep Yel low Stone Return verzorgt vrijdag een swingend optre den in het muziekcafé van de Lindehoeve in Voorschoten. Aanvang 22.00 uur, entree is gratis. Kerkeveiling De hervormde gemeente van Lisse houdt vrijdag de jaar lijkse editie van de in 1954 gestarte traditie: de kerkevei ling. Er zullen 500 uiteenlo pende produkten, van worst tot antieke bijbel, door de veilingmeesters onder de ha mer in de Hobaho-hallen aan de Grachtweg worden ge bracht. De opbrengst is be stemd voor het onderhoud van beide hervormde kerk gebouwen. De veiling begint om 20.00 uur in De Voorhof aan de Bondstraat op de hoek van de Heereweg. OEGSTGEEST De in voering van mini-contai ners in Oegstgeest is een goede zaak. Alleen moet nog bekeken worden of door de invoering ook de reiningsrechten wel ver hoogd moeten worden. Dat vond gisteravond het merendeel van de leden van de commissies open bare werken en financiën. Zij zijn het er over eens dat de invoering van mini-con tainers voor de beladers van vuilniswagens een grote ver betering van het werk bete kent. De verhoging van de reinigingsrechten met 1,60 per maand betekent ook dat de gemeente de containers eens per kwartaal zal laten reinigen. Mevrouw M.A. Bosman (PvdA) en de liberaal W. Heilbron verklaarden moeite te hebben met de tariefsve» hoging. Van Eisen (PPR) kwam met een tweetal alter natieven die er toe moeten leiden, dat de burgers geen verhoging hoeven te ver wachten. „Geef iedereen een standaard mini-container van 120 liter tegen het huidi ge tarief en diegenen, die een grotere container willen heb ben moeten daarvoor méér betalen. Misschien kan men op deze wijze de kosten al dekken". Wethouder Kohl- beck zegde toe het plan te zullen bekijken. Ook de Christen-democraat P. van Veen had zijn beden kingen. Hij vroeg zich af of een gecombineerd systeem, mini-containers èn plastic huisvuilzakken, soulaas kon bieden. Dit laatste zal echter het tempo van de vuilver werking danig verstoren liet het hoofd van de dienst ge meentewerken, de heer J. Hermes, weten. KATWIJK Bijna veertig procent van de plaatselijke be volking heeft in 1985 gebruik gemaakt van de openbare bi bliotheek Katwijk. Dit getal overtreft het landelijk gemid delde met tien procent. In 1985 werden 641.743 boeken uitge leend en ook dat is een stijging ten opzichte van 1984. Katwijk wijkt hiermee duidelijk af van het landelijke beeld dat een daling te zien geeft. Dit blijkt uit het onlangs verschenen jaarverslag van de bibliotheek. De Katwijkse bibliotheek be staat uit een hoofdgebouw en twee filialen, die zó liggen, dat iedere Katwijker wel in de buurt woont van een uitleen- punt. Vandaar het hoge uit- leenpercentage. Om de biblio theek en haar filialen draaien de te houden, is een bedrag van meer dan twee miljoen gulden nodig. De posten perso neel en huisvesting slokken echter al meer dan anderhalf miljoen op. Het aantal inschrijvingen, ge let op de leeftijdsgroep in per centages van het totaal aantal Katwijkers in die categorie, geeft het volgende beeld: 0 tot en met 17 jaar 77,3%, 18 tot en met 20 jaar 52% en ouder dan 65 jaar 31,2%. Een uiterst goe de score, die tot het gemiddel de van bijna veertig procent komt. Dit percentage werd overigens mede bereikt door de actie waarbij een gratis jaarabonnement werd gege- GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE Bil UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS.MUZIEK THEATER, RECREATIE.EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA Yoorhouts commissielid in nota: Raadhuis uitbreiden op huidige locatie VOORHOUT Het ge meentehuis in Voorhout hoeft niet te verhuizen naar een andere locatie, maar kan op de huidige plaats uitgebreid worden. Tot die conclusie komt A. Deutekom, burgerlid van de commissie ruimtelijke ordening in een rapport over de locatie van het ge meentehuis. In juli van het vorig jaar ver scheen er een rapport van de werkgroep Nieuwbouw/ver bouw Gemeentehuis. Daarin concludeerde men dat de hui dige plaats van het raadhuis op de hoek van de Herenstraat en de Churchilllaan verlaten moest worden omdat de ruim te ontoereikend was. Een con clusie die min of meer gevolgd wordt in een adviesrapport van adviseurs van de Vereni ging van Nederlandse Ge meenten dat onlangs ver scheen. Tot ergernis van Deutekom gingen de meeste raadsleden er bij de behandeling van het rapport vanuit dat verbouwing op de huidige plaats inderdaad niet mogelijk is. Volgens bere keningen in zijn nota is dat echter wel mogelijk. Deute kom rekent voor dat er veel minder vloeroppervlak nodig is dan eerst werd aangenomen. Een groot gebouw vergt vol gens hem veel meer kosten door meer verwarming, ver lichting en onderhoud. De door hem voorgestelde ver bouw en uitbreiding zouden de komende jaren ruim 2,2 mil joen minder vergen dan nieuwbouw elders. Bolkestein pleit voor voortzetting van coalitie VOORSCHOTEN „De VVD stond voor een dilem ma bij de recente noodzake lijke financiële en economi sche maatregelen. Aan de ene kant dient het kabinet er zorg voor te dragen dat alles gezond wordt overgedragen, maar daarnaast wil de VVD geen lopers uitleggen voor een eventueel onverhoopt rood-christelijke coalitie". Staatssecretaris mr. F. Bol kestein van handelsbevorde ring liet er gisteravond tij dens zijn matig bezochte spreekbeurt voor de Voor- schotense VVD geen twijfel over bestaan, dat zeker ge zien de financiële en econo mische situatie dringend nog vier jaar toegevoegd moet worden aan dit CDA-VVD- kabintet. Aan de hand van cijfers wees hij darabij op de grote exportgroei tijdens deze kabinetsperiode. Provinciale Waterstaat wil Leidse Baan-viaduct opblazen DEN HAAG/VOOR- SCHOTEN/WASSE NAAR Het Leidse Baan-viaduct dat over de Papelaan in Voorschoten ligt, wordt misschien opge blazen. Provinciale Water staat heeft enkele weken geleden tijdens een over leg met Rijkswaterstaat en de gemeente Wassenaar gezegd een advies hiertoe aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland in te willen dienen. Omdat het viaduct inder tijd is aangelegd in het ka der van de omstreden Leidse Baan de weg van Den Haag naar Lei den heeft het nu al ja ren geen enkele functie meer. Door protesten van vooral natuurbeschermers is de weg inmiddels uit het streekplan geschrapt.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 15