Regionaal en plaatselijk kruiswerk onder één dak Bouwvergunning niet gepubliceerd, Woubruggenaar ernstig gedupeerd Bejaardencentrum bij Leidsenhage Eerste slag tegen sportcomplex W De Does verloren^ Leidschendam houd- dezelfde wethouders? Alkemade krijgt 40.000 gulden voor ouderenbeleid EIDEN OMGEVING Catdóc Sou/iont WOENSDAG 9 APRIL 1986PAGINIE APOTHEKEN De avond- en nachtdiensten van de apotheken in de regio Leiden worden tot vrijdag 11 april waargenomen door de Zuider Apotheek in Lei den en Apotheek Boehmer in Leiderdorp. DIERENARTSEN Leiden: dr. Muurling. tel. 125057 en dr. Van der Wouw, tel. 764058. Voor schoten Leidechendam: dr. Westgeest. tel. 768616. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaconessenhuis poliklinieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth- ziekenhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Kin derafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Sint Elizabeth-ziekenhuis: Volwas senen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 15.00- 16.00 u. en van 18.30-19.30 u. en van 19.30-21.00 u. alleen voor vaders. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hartbewa- king) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Intensieve verpleging: dag. van 14.00-14.30 u. en van 18.30-19.00 u. Sport- Medisch Adviescentrum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuis. Endegeest: Di. en vr. 13.00- 14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.Q0-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Jelgersmakliniek: Jongerenteam: za. en zo. 14.00- 17 00 u. Opname: werkdagen 16.45-17.45 u.; za. zo en feest dag 10.00-11.30 en 14.00-16.30 u. Team A, C en D: dag. tot 21.00 u. met uitzondering van behandeltijden en etenstijden. Academisch Ziekenhuis: Voor alle patiënten (behalve kinderen) zijn de bezoekuren als volgt: Da gelijks 14.15-15.00 u. en 18.30- 19.30 u. Avondbezoekuur afde ling verloskunde: 18 00-19.00 u. De Praematurenafdeling: voor ouders en familie is na overleg met patiënten doorlopend be zoek mogelijk. Bezoek aan ern stige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan kan de hoofdverpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. Kinderkliniek, zalen voor peu ters. kleuters en grote kinderen 15.15-17.00, babyzaal en boxe nafdeling: volgens afspraak met het verpleegkundig hoofd Be zoektijden kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen na overleg met ver pleegkundig hoofd. Voor andere bezoekers van kinderen: Keel-, neus- en oorheelkunde en neu rologie: 14.15-15.00 en 18.30- 19.30. Oogheelkunde en heel kunde: 14.15-15.00 en 18.30- 19.00. Rijnoordziekenhuis: Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30-19.30 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek vaders kraamafde ling. 19.30-20.30 u. Kinderafde ling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18.00-18.30 u. LEIDSE RECHTSWINKEL Ju ridisch Adviesbureau, Ketelboe- terssteeg 10, tel. 130775; afde ling belastingen: alleen op af spraak. klachtenbureau: di. en do. 18.30-20.30. afdeling en do. 18.30-20.30, afdeling vrouw: vr. 10-12. S.O.S.-DIENST Telefonische hulpdienst. tel 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Ver trouwelijk. Dag en nacht bereik- BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50, tel. 123942; spreekuren ma. en di. 10.00- 12.30 u.. wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. DIERENHULP- EN AMBULAN CEDIENST Hulpverlening in Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest, Rijnsburg, Valkenburg, Voor schoten, Warmond en Zoeter- woude. Tel. 071-174141. BURGERRAADSLIEDEN Ko renbrugsteeg 2. tel. 143171 (kantooruren). Spreekuren ma.. di. en wo. 11.00-12.00 u.. do. 18.30-20.00 u. GEZINSVERZORGING Stich ting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en langdurige zieken en gezins verzorging. Rembrandtstraat 17, tel. 149441 (ma. t/m vr. 9.00- 10.00 u. en 13.00-14.00 u.). KINDER- EN JONGERENTELE FOON Op woensdag- en za terdagmiddag van 14-18 u. tele foon 071 - 120611. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur ma. t/m vr. 09.00-10.00 u. en vol gens afspraak, tel. 142144. Ge zondheidscentrum Merenwijk. spreekuur ma. 11.00-12.00 en do. 14.00-15.00, tel 212195. Ge zondheidscentrum Stevenshof. spreekuur do. 10.00-11.00, tel 311506. Breestraat 24: spreek uur ma. t/m vr. 9.00-10.00 u. en volgens afspraak. tel 254782/254756. MELDLIJN AGRESSIE EN DIS CRIMINATIE HOMOSEXUALI- TEIT 071-221008. zo. 20-24. RAAD VAN ARBEID Hoge Rijndijk 306, Leiden, tel 071- 899375. Kantoor geopend ma. t/m vr. 9-12 u. 14-16 u. Telefoni sche informatie over kinderbij slag: 8-12 u. SOCIALE RAADSVROUW Spreekuren sociale raadsvrouw. Binnenstad: Gerecht 10. wo. 17.00-18.00 u.; Noord: Van Ho- gendorpstraat 36. ma. 10.30- 11.30 u.; Kooi: Driftstraat 49a. di. 10.30-11.30 u.; Morskwartier: Buurthuis Morskwartier. Topaas laan, 10.00-11.00 u. wo. 10.00- 13.00 u.; Tuinstadwijk: Heren gracht 45. vr. 10.30-11.30 u. SOCIALE RAADSVROUW VOORSCHOTEN Spreekuren: ma. 19.00-20.00 u. wo. en vr. 9.00-10.30 u. Leidseweg 33, Voorschoten. Tel. 3254. SP HULP- EN INFORMATIE DIENST Groenesteeg 33, Lei den. Tel. 071-134640 of 071- 144600. Hulp en informatie op medisch, juridisch en milieuge bied. werk. sociale verzekering en huurkwesties. Spreekuur: elke donderdag van 20.00-21.00 STICHTING VRIJWILLIGERS CENTRALE Pallasstraat 1. Al phen aan den Rijn. Tel. 01720- 33033. Begeleiding en opvang van mensen, die om welke reden dan ook. tijdelijk hulp nodig heb ben. Bovendien wordt informatie verstrekt over andere mogelijk heden van hulpverlening en de bereikbaarheid daarvan. VRIJWILLIGERS CENTRALE Langegracht 246a. Leiden. Tel. 149064. Dagelijks bereikbaar van 9.00-17.00 u. voor informa tie over vrijwilligerswerk en cur sussen of een persoonlijk ge sprek. LEIDS WERKLOZEN KOMITE Pieterskerkchoorsteeg 15, tel 123271. Spreekuur wo. 10.11.30 Postkantoor Nieuwkoop verhuist naar Kolfbaan NIEUWKOOP Het huidige postkan toor op het Reghthuysplein zal worden verplaatst naar het parkeerterrein on deraan de Kolfbaan. Dit bleek gister avond tijdens de vergadering van de commissie openbare werken en ruimte lijke ordening. Het postkantoor biedt op het ogenblik onvoldoende ruimte voor de sorteer- en overslagwerkzaam heden. Met de nieuwbouw van het postkantoor verdwijnt dit tegelijkertijd uit de dorps kern naar de Achterweg. Enige relatie met de kern wordt behouden door het nieuwe postkantoor juist aan de voet van de Kolfbaan te bouwen, aldus voorzitter T.R. Seinstra. De Kolfbaan vormt de rechtstreekse verbinding tus sen de Achterweg en het dorpscen trum. De heer J. Noordegraaf (CDA) merkte op, dat de bouw van het postkantoor op dit punt een verbeterde verkeersonts- luiting van de dorpskern naar de Ach terweg onmogelijk zal maken, Een der gelijke ontsluiting is een reeds lang be staande wens bij de CDA-fractie. Mevrouw G.M. Slagmolen (PvdA-EVP- PSP) vroeg wat er met het huidige postkantoor gaat gebeuren. Burgemees ter Seinstra kon daarop nog geen defi nitief antwoord geven. Wel heeft zich al een gegadigde gemeld om er een winkel te vestigen, aldus de voorzitter. De commissie stemde hierna unaniem in met de grondverkoop aan de PPT voor dit doel en met nemen van een planologisch voorbereidingsbesluit. Nieuwkoop pakt verkeerssituatie in dorpskern uiterst grondig ai NIEUWKOOP De Dorpsstraat in Nieuwkoop wordt ter hoogte van het huidige postkantoor en bij de winkel van Bots onderbroken. Vanaf deze punten wordt het ver keer dan via een nieuw aan te leg gen tracé rond het Reghthuysplein geleid. Verder zullen in de Dorps straat parkeermaatregelen worden genomen en overwogen wordt verder nog om een 30 km zóne in te stellen vanaf de Teuntjesbrug tot aan de Kennedylaan. Dit plan werd gisteren door het college van Ben W gepresenteerd. Al geruime tijd wordt er onder zoek gedaan en vinden er bespre kingen plaats rond de verkeerssi tuatie in de Dorpskern Naar aan leiding van een daartoe gehouden informatieavond van de gemeente heeft de Nieuwkoopse onderne mersvereniging een plan inge diend om een betere verkeerssitu atie in de dorpskern te creëren. Met name heeft de ondernemers vereniging zich in dit plan gericht op het scheppen van meer par- keermogelijkheden en los- en laadplaatsen. Ook besteedt de ver eniging in het plan aandacht aan het verhogen van de aantrekke lijkheid van het winkelcentrum. Gisteravond stelden B en W daar een ander plan tegenover. De op zet in het gemeentelijke plan is om het plein waar nu de winkels zijn gesitueerd en het marktplein aan elkaar te verbinden De dorps straat wordt daartoe dan onder broken en het verkeer wordt via een rondleidingsroute om de markt heen over het Reghthuys plein geleid. De aanwezigen zo wel commissieleden als aanwezige toehoorders waren zeer verrast over dit plan, dat toch een zeer in grijpende verandering van de dorpskern inhoudt. De commissieleden toonden zich bij monde van mevr. Slagmolen (PEP) en de heren Niezen (VVD) IAS verl en Koole (NiNo) wel ingeiv noe met het plan. De heer B^jezc voorzitter van de ondernemei cilo eniging, zei desgevraagd tocl rerl sceptisch te staan tegenover era opzet. Hij stelde het plan tocl rerl eerst in zijn vereniging te jijd bespreken alvorens er een oojeta over te geven. De commissiefcbe Niezen en Noordegraaf (CDA it i den van mening te zijn, dat e ceei compromis tussen het plan v loei ondernemers en het gemeent ing mogelijk moest zijn. Daarop laai toegezegd om in een gezame ls bespreking de vóór- en na >rio van het plan te bezien alvore ieic besluitvorming over te gaan. rei LEIDERDORP/ZOETER- WOUDE Het regionale en plaatselijke Kruiswerk kan weer jaren vooruit met het nieuwe wijkge- bouw dat vrijdag officieel door burgemeester A.J.A.L. Bruggeman aan de Berkenkade 7 in Lei derdorp' wordt geopend. De plaatselijke kruisvere niging Leiderdorp /Zoeter- woude Rijndijk heeft alle ruimte voor haar activitei ten op de begane grond, terwijl de Regionale Kruisvereniging Rijn streek op de eerste etage de beschikking heeft ge kregen over een modern en riant kantoor. „Van het begin af aan was het eigenlijk duidelijk dat één ge bouw voor het plaatselijke en regionale kruiswerk de beste oplossing zou zijn", stelt de heer J.W.J. Roelands, die zo wel bestuurslid is van de re gionale als de plaatselijke ver eniging. De twee verenigingen zaten al vlak bij elkaar: de plaatselijke kruisvereniging in een noodgebouw aan de Ber kenkade dat nu plaats heeft gemaakt voor het nieuwe ge bouw en de regionale kruis vereniging in de oude brand weerkazerne nabij de Leider- dorpsebrug. Het houten nood gebouw was hard aan vervan ging toe en de kazerne was te klein geworden voor de regio nale activiteiten. „We hebben er jarenlang aan gewerkt om nieuwbouw te krijgen, maar het is uiteindelijk toch alle maal vrij snel gegaan", vertelt de heer Roelands. Modern Het nieuwe pand heeft onge veer één miljoen gulden ge kost en is in één jaar tijd neer gezet. De kruisvereniging be schikt overigens over nog een ruimte in het particuliere ge zondheidscentrum aan de Flo rijn in Leiderdorp. „Dat cen trum is pas vijf jaar oud, dus je we kunnen voorlopig wel weer vooruit", constateert de heer Roelands. Hoewel hij deel uitmaakt van de besturen van beide verenigingen benadrukt Roelands dat de plaatselijke kruisvereniging, net zoals de andere kruisverenigingen, ge heel zelfstandig is. „De profes sionele krachten zijn in dienst van de regionale kruisvereni ging. maar verder organiseren de plaatselijke besturen hun eigen activiteiten, en dat is al lemaal vrijwilligerswerk. De activiteiten rond officiële ope ning op vrijdag en het open huis op zaterdag zijn daar voorbeelden van". De plaatselijke kruisvereni ging heeft op de begane grond de beschikking over een grote ruimte met gymnastiekvloer die op meerdere manieren te gebruiken is. Als vergaderzaal en wachtkamer, maar ook voor zwangerschapsgymnas- tiek, bejaardengymnastiek, voorlichtingsactiviteiten en zo meer. De aangrenzende „boxenkamer" is in eerste in stantie voor de zuigelingen en de kleuters ingericht, maar kan ook als kleedkamer wor den gebruikt. Het magazijn be vindt zich nu ook onder één en hetzelfde dak; tot de komst van het nieuwe gebouw moest daarvoor een ruimte worden gehuurd bij de Scheppings werk. Verder bevinden zich op de begane grond nog de art senkamer, de spreekkamer, een vertrek voor de wijkver pleegkundige en een kamer voor de maatschappelijk werk ster van de Stichting Maat schappelijke Dienstverlening Midden-Rijnland. Groot „In Leiderdorp heeft de kruis vereniging ruim 4000 leden, en is daarmee de grootste vereni ging van het dorp", vertelt de heer Roelands. Het lidmaat schap kost 40 gulden per jaar. Voor dat bedrag kan gratis een beroep worden gedaan op de vele diensten die door de kruisvereniging worden ver leend, tot en met het lenen van krukken aan toe. „Wie geen lid is van de kruisvereni ging en toch plotseling gebruik wil maken van onze diensten moet ongeveer 100 gulden en treegeld betalen", stelt de heer Roelands. De activiteiten van de kruisvereniging zijn in de loop der jaren aanzienlijk toe genomen. Er bestaat prenatale zorg, zorg voor zuigelingen en kleuters, nazorg voor ontsla gen ziekenhuispatiënten, zorg voor zelfstandig wonende be jaarden, en verder voorlich ting over gezondheid, voeding en opsporing en bestrijding van ziekten. Ook wordt tegen woordig veel aan begeleiding van bijvoorbeeld kankerpa tiënten gedaan. Het nieuwe wijkgebouw, dat al ongeveer een week in gebruik 16.30 uur officieel geopend. Diverse sprekers zullen het woord voeren en aansluitend volgt een receptie. Zaterdag wordt van 10.30 tot 15.30 uur open huis gehouden. Er is dan een expositie te zien, er wordt voorlichting over het kruis werk gegeven, er worden films vertoond en ook aan de kinderen is gedacht. De heer Roelands ziet de toekomst van het kruiswerk met vertrouwen tegemoet. „De bezuinigingen op de gezondheidszorg zijn tot nu toe gelukkig aan het kruis werk voorbijgegaan. De kans is overigens groot dat Leider dorp in de nabije toekomst wordt losgemaakt van de Rijn streek en bij het kruiswerk in Leiden wordt gevoegd. Maar daar zullen de leden weinig van merken". heer J.W.J. Roelands poseert in de bovenkamer van het nieuwe wijkgebouw. WOUBRUGGE Een bewo ner van de Cornelis Kempe naarlaan meent dat de ge meente Woubrugge ernstige fouten heeft gemaakt bij het verlenen van een bouwver gunning aan zijn buurman. De gemeente vergat de bouwver gunning te publiceren, zodat bezwaar maken tegen de bouw niet mogelijk is geweest. Gis teravond boog de raadscom missie algemeen bestuurlijke zaken zich over dit probleem. Een bewoner van de Cornelis Kempenaarlaan verraste zijn buurman in januari met een uitbreiding van zijn woning. Die buurman vond dat hele maal niet grappig, want licht en zonneschijn werden door het bouwsel tegengehouden. De onthutste buurman wend- 'e zich vervolgens tot gemeen tewerken met de vraag: „Of dat nou allemaal maar kon". Gemeentewerken vond. dat het kon, omdat de bouwver gunning op tijd was gepubli ceerd. De boze buurman legde bij die informatie het hoofd in de schoot en de bouw ging voort. Later bleek echter, dat de bouwvergunning helemaal nog niet was gepubliceerd en dat terecht bezwaar was gemaakt tegen de bouw. Nu is het ech ter te laat. Het bouwsel staat er. Procudureel zijn er nogal wat vraagtekens. Vooral de vraag: „Waarom B en W de bouwende buurman niet had den verplicht zijn buren over de plannen te informeren", drong zich zeer op. De com missie beraadslaagde achter gesloten deuren. Duidelijk is al wel, dat de benadeelde buur man het er hoe dan ook niet bij laat zitten. Of hij daar veel mee op zal schieten, blijft de vraag, want de bouwer had een geldige bouwvergunning. LEIDSCHENDAM Bo ven een aantal parkeer terreinen in het winkel centrum Leidsenhage wordt mogelijk een be jaardencentrum gebouwd. Projectontwikkelaar het Algemeen Burgerlijk Pen sioenfonds (ABP) heeft aan de gemeente Leid- schendam gevraagd om de exclusieve rechten van woningbouw te verlenen en om medewerking van gemeentewerken. Dat deelde wethouder J. C. van Erp van ruimtelijke ordening in de betreffen de raadscommissie mee. B en W hadden eerder geen problemen met de plannen, maar willen geen monopolie en wijzen ook medewerking van gemeentewerken af. Volgens Van Erp moet de gemeente de handen vrij houden. Komend najaar gaat de eer ste paal de grond in voor het nieuwe protestants christe lijk bejaardencentrum Schoorwijck. Begin negenti ger jaren zou echter ook een bejaardenhuis met algemene signatuur moeten verrijzen. Pvd A-fractie voorzitter G.J. Hendriks was eveneens te gen exclusieve rechten want „we willen hier geen Sche- veningse toestanden". Overi gens zag wethouder Van Erp nogal wat bezwaren tegen bebouwing, vooral vanwege geluidshinder, "maar we wachten voorlopig maar op de plannen van het ABP", liet hij weten. De geluidshinder heeft de gemeente ook parten ge speeld bij het plan voor wo ningbouw in Amstelwijk, dat door de Provinciale Planolo gische Commissie (PPC) is afgekeurd. Ook van Gedepu teerde Staten is geen goed keuring te verwachten, aldus wethouder Van Erp. „Ook op andere plaatsen waar we woningen dachten te bouwen zullen we met de nieuwe wet op de geluidshin der in het gedrang komen", aldus de wethouder. Om het plan voor Amstelwijk van de ondergang te redden en per 1 augustus de toewijzing van woningen door het rijk niet te verliezen wordt nu snel een ander plan gemaakt. Beuk mag benzinepomp bouwen op Van Berckelweg NOORDWIJK Het touringcarbedrijf Beuk in Noordwijk mag een benzinepompstation voor eigen gebruik bouwen aan de Van Ber ckelweg. Dit hebben Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland besloten naar aanleiding van een bezwaar hiertegen door omwonenden, Shell Nederland en Jachtwerf Flying Arrow. De twee bedrijven hebben samen een benzinesta tion dat eveneens aan de Van Berckelweg ligt. Zij vrezen concurrentie van de benzinepomp van Beuk. De provincie echter acht een benzi nepomp voor de bussen noodzakelijk voor Beuk-touringcars, alleen al om de verplaatsing van het bedrijf financieel mogelijk te maken. GS vinden het niet bezwaarlijk dat er twee benzinestations vlak bij elkaar komen te liggen. „Het doet planologisch niet ter zake of er vier of twee afleverzuilen voor motorbrandstoffen worden geplaatst", aldus GS. Omdat de firma Beuk in de loop van de tijd al meer benzine pompen heeft moeten inleveren, kan volgens de provincie al evenmin sprake zijn van een uitbreiding. pi LEIDERDORP Mevrouw R. Dekkers-van Stijn en heer A C. M. de Vrind hebben de eerste slag in hun st tegen de aanleg van een sportcomplex De Does aan Hoogmadeseweg verloren. Het voorbereidingsbesluit dalKO gemeenteraad onlangs heeft genomen om te zijner tijdljer bouw van een sporthal naast het zwembad mogelijk te i ken, hadden zij aangegrepen om een bezwaarschrift dienen. Zij bleken hun juridische mogelijkheden echte x hebben overschat. 0 De gemeentelijke commissie beroep- en bezwaarschrilta< had er gisteravond niet eens een extra vergadering voor yoi dig om vast te stellen dat hun bezwaren niet ontvanki e2 waren. Commissievoorzitter mr. B.K. Olivier hield beti p kenen voor dat zij te ver van het zwembadcomplex wo om als belanghebbenden te kunnen worden aangemerkt bent niet rechtstreeks in uw belang getroffen", stelde vier. Bovendien bleken mevrouw Dekkers en de heer De Vitee procedureel op een verkeerd spoor te zitten. Hun bezwa vc richtten zich tegen het feit. dat de gemeente al een zap naamde verklaring van geen bezwaar bij Gedeputeerde ten zou hebben-aangevraagd. Zo'n verklaring is nodig on er het huidige bestemmingsplan „Centrum" de bouw van sporthal niet toelaat. Olivier moest omstandig uitleggen 1 het gemeentebestuur door middel van het voorbereiding! ar sluit alleen maar het voornemen tot het aanvragen van r verklaring van geen bezwaar kenbaar heeft gemaakt. 'ej er Reclamezuil Gisteren deed de commissie beroep- en bezwaarschri uitspraak in de zaak die-mevrouw Dekkers en de heer, Vrind hadden aangespannen tegen de bouw van een rePec mezuil op de Engelendaal ten behoeve van het winkel;n trum Winkelhof. Ook in deze zaak werden zij niet onti 0( kelijk verklaard. De commissie oordeelde dat het duo deee zwaarschriften te laat had ingediend. Ook vond de comi sie dat zij door de komst van de reclamezuil niet in hun soonhjk belang worden getroffen. >i M LEIDSCHENDAM Het nieuwe college in Leidschei bestaat uit dezelfde wethouders die de afgelopen vier ja i heft in handen hebben gehad. Wethouder J.C. van Ei houdt de portefeuille van ruimtelijke ordening, volk vesting, financiën en economische zaken en neemt b'J dien van de burgemeester de portefeuille van ontwikke jr samenwerking over. De vijf partijen in de Leidschendamse gemeenteraad, VVD, PvdA, Gemeentebelangen en D '66, zijn het gi: eens geworden over de verdeling van de wethoudersfuk in de nieuwe gemeenteraad. De komende week wordt v 0 gepraat over de vaststelling van de hoofdlijnen van voor de volgende vier jaar. Van Erp blijft tevens loco-burgemeester en voorzitter vju Dorpsraad Stompwijk. Mevrouw J. J. van Nievelt-Volqis (VVD) gaat weer de portefeuille van openbare werken^ keer en vervoer, grondbedrijf, milieubeheer en ener 0) drijf beheren. Het sportcomplex „De Fluit" gaat nau PvdA maar de commissie van beheer wordt opgeheve PvdA behoudt alle portefeuilles, ook die vorig jaar va meentebelangen zijn overgenomen. Wethouder F. IJie krijgt onderwijs, welzijn, sociale zaken en volksgezoniei het media- en het monumentenbeleid en de bevorderinjei het woon- en leefklimaat. ALKEMADE De ge meente Alkemade krijgt dit jaar van de provincie Zuid-Holland 40.000 gul den voor het uitvoeren van een bejaardenbeleid. Het beschikbare budget is hiermee de helft ruimer dan in 1985. Alkemade wil het geld gebruiken voor een open-tafel-pro ject in Huize Jacobus en een informatieboekje. De raadscommissie welzijn bespreekt dit voorstel vanavond. De opzet van het open-tafel project is om, voorlopig eens in de twee maanden, een twintig tal oudere mensen in de gele genheid te stellen met elkaar de maaltijd te gebruiken. Hier mee wordt beoogd de onder linge contacten te stimuleren, mogelijke eenzaamheid of sleur van alledag te doorbre ken en het bejaardenoord ge deeltelijk open te stellen voor niet-bgwoners. Het project wordt feitelijk gerealiseerd door de bestaande „Buren hulp" en „Tafeltje-dek-je". Het bejaardenoord levert de maaltijden, extra personeel en de benodigde voorzieningen. De kosten bedragen in e autovervoer ongeveer v derd gulden per keer. a gen bijdrage van de dL mende bejaarden is vast^e op tien gulden per pi Het resterende subsidiefj willen B W besteden werkzaamheden van eei" catiecommissie en voor sering van een alarmsjf- ten behoeve van alleenv r de bejaarden. De S. (Stichting Alarmeringsa tuur Bejaarden Alkem; n zich overigens nog aan hl enteren over het aan te systeem. Storingsnummer rioolgemalen in Zoeterwoi; ZOETERWOUDE Het gemeentebestuur van Zoe- terwoude wil een sto ringsnummer instellen voor de diverse rioolge malen. Een ambtenaar krijgt de beschikking over een telefoonbeantwoorder en een semafoon (pieper) zodat het ten allen tijde mogelijk is de „storings ambtenaar" op heel korte termijn (en 24 uur per dag) op te roepen. Met de aanschaf van de ap paratuur is een éénmalig be drag gemoeid van ƒ2.800,- terwijl op jaarbasis ruim f 8.000,- nodig is voor de be strijding van de kosten zoals abonnementen en wacht geldvergoeding. Met de komst van diverse rioolgemalen in de gemeente is de frequentie dat mede werkers van gemeentewer ken buiten werktijd zijn op geroepen voor het verhelpen van storingen toegenomen. Uiteraard, zo stellen B. en W., is dat in beginfases vaker voorgekomen in verband met „kinderziektes" terwijl in sommige gevallen het on oordeelkundig aansluiten door particulieren die dat deden in avond- en we \J de-uren de oorzaag de storing was. Leden commissie financiën week) en de commissie bare werken (gister; r vroegen zich af of h«a echt noodzakelijk is ei ringsnummer in te Burgemeester Houdijk woordde hierop: „Zo'iE ringsdienst moet aar zijn vinden wij, maa komt wellicht zelden dat de dienst in actie Vergelijk het maar n f brandweer. Die is elk{ paraat maar er is nie E dag brand", aldus Hout

Leidse Courant | 1986 | | pagina 14