Sport op televisie is pure ontspanning IAN RIETMAN PAKT UIT IN AHOY' EN DE KUIP ^DIO/TELEVISIE CcicbcSotvumt WOENSDAG 9 APRIL 1986 PAGINA 11 'ERDAM Als afsluiting van een uiterst ;vol „Los Vast"-seizoen komt NCRV-pre- jtator Jan Rietman zaterdag 15 april met een oot aantal artiesten naar het Ahoy' Sportpa- |s in Rotterdam. Het is de eerste keer dat tii- ms deze happening ook televisie-camera s iwezig zijn om het gebeuren vast te leggen, tman bespeelde namelijk al drie keer eerder Ahoy', maar toen als onderdeel van het ra- programma „Los Vast". Jens een ontmoeting, gisteren, liet Rietman jten dat inmiddels ook vast staat dat het lip-spektakel, dat vorig jaar 50.000 mensen ,r het stadion lokte, deze zomer een herha- krijgt. „Het gebeuren krijgt een andere op- maar veel wil ik daarover nog niet kwijt. proberen in elk geval voor wat beter weer rlfl zorgen", aldus een glimlachende Jan Riet- Na het succes vorig jaar kreeg de presen- /muzikant van alle respectabele stadions in Nederland uitnodigingen om eenzelfde eve nement bij hen te organiseren. Jan kiest echter weer voor de Kuip omdat „we er heel goede er varingen hebben' Tijdens het Ahoy'-concert op 15 april er is in het Sportpaleis plaats voor zo'n achtduizend man betreden alle belangrijke Nederlandse artiesten het podium. Het zijn onder anderen de Frank Boeijen Groep, Rob de Nijs, Mai Tai, Ge rard Joling, Dolly Dots, Frizzle Sizzle, The Star Sisters en Het Goede Doel. Verder staat een aantal verrassende combinaties van artiesten op het programma, door Jan Rietman bestempeld als superbands. Zo zullen Normaal en George Kooymans met een superband spelen, komt Gary Brooker misschien naar Nederland en zal er behalve de Amerikaanse Trammps en Eddie Kendricks van The Temptations nog een grote buitenlandse groep zijn opwachting maken. Wie dat wordt, blijft nog even een verrassing. Het gebeuren is zoals gebruikelijk weer gratis toegankelijk en de NCRV hanteert opnieuw de slogan: „Kom op tijd want vol is vol Het pop- gebeuren wordt rechtstreeks op de televisie uit gezonden vanaf kwart voor zes tot half zeven. De overige opnamen, de show duurt tot half negen, worden twee weken later op de buis ge bracht. Als er dan nog genoeg interessant mate riaal overblijft, komt er zelfs een derde uitzen ding. Jan Rietman kan terugkijken op een suc cesvol radio- en televisie-seizoen. Hij had niet alleen de meeste flauwvallers, in Leeuwarden zo'n 175 man, maar ook een steeds groter wor dende kijkdichtheid. Hoewel het tijdstip van uitzending niet direct gunstig is (onder het eten) keken toch gemiddeld zo'n anderhalf mil joen mensen naar zijn muziekprogramma, waarin Nederlandse artiesten centraal staan en waarin voor 70 procent in levenden lijve wordt opgetreden. Jan: „We hebben een grotere kijk dichtheid dan AVRO's „Toppop" en de „TROS Pop Formule". Ik ben blij dat het publiek voor emotie heeft gekozen en niet voor videoclips, waarmee we door de satellietstation al dood worden gegooid. Er zijn in Europa overigens maar heel weinig shows waarin alle artiesten live voor de tv-camera komen, eigenlijk alleen in Engeland. Het is een goed teken dat het live- gebeuren op het publiek overkomt. Volgend seizoen willen we alle artiesten met de Los Vast Band laten optreden. Het zal niet gemakkelijk zijn en het is eigenlijk vragen om moeilijkhe den omdat er technisch nogal wat voor komt kijken, maar ik heb er het volste vertrouwen in. We hebben tenslotte al vier jaar ervaring achter onze kiezen. HANS PIËT LVERSUM „Sport op devisie is verstrooiing, pure intspanning voor de mensen, lat mag nooit uit het oog 'orden verloren. Ajax-PSV objectief gezien minder be- igrijk dan bijvoorbeeld wij- ingen in ons sociale verze- leringsstelsel. Maar zo'n itbalwedstrijd is wel van t belang voor het recrea- -patroon van de mensen, 'efeie soms heel emotioneel bij >ort zijn betrokken. Daarom loeten sportjournalisten de- ?lfde normen hanteren als lun andere collega's. Zaken jaar voren halen, die de le- en de kijker interessant inden". ,d van Lie)npt(36) uit Nieu- 'egein. op dit moment nog hef binnenland van het TOS-journaal, verhuist op 1 mi naar een belendend bu- 1 in gebouw 4 van het IOS-complex in Hilversum, egonnen bij het intussen e verdwenen Utrechtse dag- 'ilad Het Centrum, verhuisde lij later naar het Utrechts lieuwsblad. Zijn nieuwe inctie: chef van Studio irt. De opvolger van Cees rhout is gaarne bereid om lie niet onaanzienlijke om- lezwaai van commentaar te 'oorzien. Er is evenwel één tlangrijke beperking: Ad r(fan Liempt wenst onder :n enkele voorwaarde in te ngaan op de inhoudelijke as- :ten van Studio Sport. „Ik en wil niks over de kwa en inhoud van Studio irt zeggen, zolang ik daar werk de benoeming van de 36- ige inwoner van Nieuwe- voor Hilversumse be grippen opmerkelijk rustig ereageerd. Geen veront- o aardigde reacties of andere p'jütlatingen van ongenoegen, dfaar zijn voorganger Cees foerhout mee overspoeld laferd. i AD VAN LIEMPT (36) NIEUWE CHEF STUDIO SPORT: 9? Van Liempt: „Nieuwtjes lek ken hier in Hilversum bijna altijd uit. Na twee uitgebreide gesprekken ben ik unaniem voorgedragen door de sollici tatie-commissie, die bestond uit drie vertegenwoordigers van Studio Sport, Van Wes- terloo en iemand van perso neelszaken. De hele ploeg staat dus achter mij en dat is een goed uitgangspunt". De sportjournalistiek is een betrekkelijk braakliggend terrein voor Ad van Liempt, zelf een fervent tafeltennis ser. In Utrecht maakte hij het ontstaan van FC Utrecht uit DOS mee. In die tijd was de kleedkamer-journalistiek in opkomst. Daar maakten wij ook dankbaar gebruik van, sfeerverhalen met spe lers, trainers en noem maar op. Over de kwaliteit van de hedendaagse sportjournalis tiek is Ad van Liempt min der goed te spreken. „Ik wil niet in oude mannentaal ver vallen en beweren dat vroe ger alles beter was, maar er verschijnen tegenwoordig sti listisch gezien af en toe bui tengewoon treurige berichten op de sportpagina's. Ik heb het idee, dat men er soms zo maar wat op los tikt. Ver schrikkelijk. Bovendien zijn sommige sportjournalisten niet in staat een goed onder scheid te maken tussen nieuws en commentaar. Alles loopt door elkaar. Het is mij een raadsel hoe dat mogelijk is. Een verklaring is mis schien dat veel sportredacties een soort eiland binnen hun bedrijf vormen en onbereik baar zijn voor de impulsen van de hoofdredactie. Maar dat is natuurlijk niet alleen de schuld van de journalis ten. Sommige hoofdredacteu ren voelen zich bijvoorbeeld totaal niet betrokken bij het werk van de sportredactie". Hecht team Aan het eveneens solitaire optreden van de redactie van Studio Sport kwam twee jaar geleden een einde tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles. Het resultaat: Mart Smeets kreeg in het gewone NOS-journaal alle gelegen heid om het thuisfront op de hoogte te brengen van de meest recente resultaten van de Nederlandse deelnemers. Ad van Liempt, grotendeels verantwoordelijk voor die koerswijziging: „Een dergelij ke vorm van samenwerking bestond voor die tijd niet. Heel vreemd, want waarom zou je in het Journaal geen gebruik kunnen maken van de vakkennis van de sport- jongens? Voor de Olympische Spelen zijn we daarom samen om de tafel gaan zitten en hebben we een oplossing be dacht. De samenwerking be staat nog steeds en functio neert goed in de praktijk. Het beste voorbeeld daarvan is natuurlijk de laatste elfste dentocht. Toen was er echt sprake van een hecht team en zo hoort het ook". Over goed twee maanden be hoort Ad van Liempt tot de sportieve vleugel van het N OS-samen werkingsver band. Tijd om rustig toe te le ven naar zijn nieuwe baan wordt hem overigens niet ge gund. Als chef binnenland van het NOS-journaal staat de 36-jarige Nieuwegeiner op 21 mei nog één grote kracht proef te wachten: het verzor gen van de eindredactie van de uitslagendienst op de dag van de Tweede Kamerver kiezingen, een marathon-uit zending („live") van in totaal vijf uur. „Daarna kan ik mijn bureau opruimen en is het gebeurd. Een abrubt einde van een pe riode van vier jaar. Maar misschien is dat wel goed ook. Normaal gesproken komt er een maand of wat weinig meer uit je handen als je toch weet dat je van baan gaat veranderen. Daar krijg ik nu met die Tweede Ka merverkiezingen weinig kans voor. Ik weet wel, dat de doorgevoerde bezuinigin gen zo langzamerhand goed voelbaar beginnen te wor den. Gezien de beschikbare middelen en het grote aan bod van sporten zal Studio Sport zeer zeker keuzes moe ten maken. Als globaal uit gangspunt geldt, dat Studio Sport alleen evenementen zal uitzenden, waarbij iets op het spel staat. Een demonstratie wedstrijd tussen Lendl en Becker is bijvoorbeeld niet interessant voor ons. Dat mag een omroep als de AVRO best voor zijn rekening ne men. Maar als die twee heren op Wimbledon tegenover el kaar staan, dan behoort het tot de taak van Studio Sport om daar een uitzending aan te wijden. Dat is de bekende en officiële lijn voor de toe komst. Studio Sport zal zich uitsluitend richten op de ab solute top-evenementen, het liefst „live". Een directe uit zending kan onvoorstelbaar mooi zijn. Kijk naar de voor jaarsklassiekers en de schaatsmarathons op natuur ijs, voor mij persoonlijk dè ontdekking van de afgelopen jaren op sportief gebied. Het beeld van Evert van Ben- them, tussen een haag van toeschouwers op de Bonke- vaart, was zelfs van een on aardse schoonheid". GERT VAN DIJK j Nederland NEDERLAND 1 VARA 15.39 La chartreuse de Parma (3), zesdelige tv-serie naar het boek van Stendhal. Fa- brizio keert opnieuw terug naar Parma. Hij heeft vele avontuurtjes, maar één daarvan heeft ernstige ge volgen 16.35 Dieren onder de zon, na tuurfilmserie. Afl.: De Kala hari woestijn NOS 17.30 '/>6-Journaal VARA 17.46 Biich, boekenprogramma TELEAC 18.25 Engels in het basisonder wijs, Les 4 VARA 18.55 IS De Fabeltjeskrant 19.00 Snorkels, tekenfilmserie 19.23 VARA's Filmnieuws, met o.a. fragmenten uit 'The je wel of the Nile' met Mi chael Douglas en Kathleen Turner, 'Remo Williams', 'The light ship' met Klaus Maria Brandauer en Ro bert Duvall, 'Mishima', een Japanse film over de schrijver Yukio Mishima en de Franse komedie 'Drie mannen en een wieg'. Pre sentatie: Dieuwertje Blok NOS 20.00 IS Journaal SOCUTERA 20.28 Bouwen aan een toe komst. Uitzending van de SAKOR VARA 20.33 CBZeg 'ns AAA (slot), co- medy-serie. Dokter Lydie heeft een aankoop gedaan op de veiling, die volgens haar de hele kamer een ander aanzien zal geven (herh. van vanmiddag) 21.00 Sonja op woensdag, dis cussieprogramma met Sonja Barend 21.50 Achter het nieuws, actua liteitenrubriek met aan dacht voor de z.g. Kangoe roe-methode, een metho de uit Colombia om cou veuse-kinderen te laten overleven die sinds kort ook in het Academisch Medisch centrum in Am sterdam wordt toegepast. Verder aandacht voor de wijziging van het sociale zekerheidsstelsel en de politieke barometer van Maurice de Hond 22.25 De Speurder, Duitse poli tieserie. Afl.: Een onbeslis te race 23.15 Carmiggelt leest voor uit eigen werk NOS 23.30 Journaal 23.35 Nieuws voor doven NEDERLAND2 VPRO 15.30 Plafond over de vloer, se rie van Wim T. Schippers. Afl.: In de soep 17.09 17.23 18.15 18.30 18.45 19.00 19.12 19.22 20.10 21.25 22.30 23.45 23.00 23.30 Bliskaters, kinderen ma ken hun eigen reportages over onderwerpen die hen na aan het hart liggen Max Laadvermogen (Be terweter), informatieve se rie met Renè Groothof en Midas Dekkers. Afl. 5: Vlees Thomas Geluk, kinderfilm Kort na de geboorte van Thomas wordt in een klei ne stad een enorme klomp goud gevonden. Zal Tho mas dit geluk gebracht hebben? O Laurel Hardy: Berth Marks, een film van de dik ke en de dunne uit 1930. Stan en Ollie, op weg naar een optreden, reizen per trein en dat zullen de ande re passagiers niet gauw vergeten De grote dikke beer ver telt, tekenfilmserie. Afl.: Het luchtkasteel Kikker en pad, verhaaltje geschreven en getekend door Arnold Lobel FEDUCO TEMA: Blank en bruin in Nederland (2) NOS Nieuws voor doven Sesamstraat (D Jeugdjournaal Journaal PP Uitzending van de PPR NOS Van Gewest tot Gewest, regionaal magazine Nederland C, magazine met kunst en cultuur uit binnen- en buitenland Colin McPhee: de lok stem van de Aziatische muziek, filmportret van deze Amerikaanse compo nist (1900-1964) die muzi kale inspiratie opdeed aan de 'lokstem' van de game lans' Journaal Den Haag vandaag Studio Sport Nieuws voor doven EUROPA TV Programmaschema Kinderprogramma's Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry Wild World of animals, docu mentaireserie A Horseman Riding By, tv-se rie. Afl.: Call to Arms World Watch en Weerbericht Sports Report. Boksen en Au- The Persuaders, tv-serie Connexions: Faith in Europe World Watch en weerbericht FILMNET 17.00 The Last Remake of Beau Ge ste 18.25 Two People 20.00 De Optimist: Turf Luck 20.30 Reflection of Fear 22.15 The Professionals 23.05 Catch 22 01.00-01.50 Gebroken Spiegels ,15 Journaal 3%) Tik Tak, kleuterprogramma Plons, kinderprogramma. Afl.: el De egel (herh.) Zeppelin, informatief kinder magazine. Presentatie: Felix -15 (BXenon (6), Vlaamse jeugdse rie met Johan Van Assche, Eu- geen Bervoets, Mlrei Bonte 11 e a (herh K) Juke Box JO Oe Rwandese uitdaging: over leven, documentaire over run derselectie. antl-erosietechnie- ken en het winnen van met- haangas uit het Kivumeer in Rwanda (O Mededelingen en program- ma-overzicht jo Namen noemen, spelprogram- ma. Presentatie: Kurt van Eeg- J5 Kijk uitl Verkeerstips. Afl.: Verkeers- en arbeidsveiligheid tO Allemaal beestjes, natuurfilm- a serie. Afl.: Texel voor mensen J en vogels JO Bill Cosby Show, Amerikaanse 0 serie met Bill Cosby, Phylicia Ayers-Allen, Lisa Bonet e.a. i Afl.: Het huwelijksfeest IJ50 Eiland, kunstmagazine gepre- senteerd door Johan Thiele- mans. Met o.a. aandacht voor Breyten Breytenbach en Joost Swarte ,15 Journaal en Coda: 'Bron' van Dirk Christiaens (Jo Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische tv-se rie met Pat McDonald, Rowena Wallace, Alexandra Fowler e.a. Kevins populariteit op school 3; werpt ook een schaduw op zijn huwelijk. Jill wordt bedreigd ;|5 Uit je doppen, jongerenpro- gramma. Afl.: Technicus met graduaatsdiploma '12 Mededelingen en program- ma-overzicht J5 Journaal tfO Videomatch, spelprogramma '1 met Marleen Gordts JO E Pickpocket, Franse speel- film uit 1959 met Martin Las- salie, Pierre Etaix, Marika Green e.a. Regie: Robert Bres son. De ionge intellectueel Mi chel meent dat hij het recht heeft ongestraft diefstallen te plegen. Anderen denken daar anders over 15-22.30 Euskadi, een staat bui ten de ataat (Euskadi hors uit 1984 van Arthur McCaig over het verzet van de Basken tegen het centraal gezag vanaf de Spaanse Burgeroorlog tot heden RTBF 1 15.50 Ecran des vacances, kinder programma 16.50 Nouba Nouba, kinderprogram- 17.50 Carrefours, gevarieerd kinder programma 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.27 Quick et Flupke, tekenfilmse- 19.30 Journaal 20.00 Bizness, bizness, economisch magazine met als thema- be lastingen 21.00 Mission casse-cou (Dempsey and Makepeace), Engelse poli tieserie met Michael Brandon. Glynis Barber. Derek Ware e.a. Afl.: Hors de combat 21.45 Coup de film, filmmagazine. Presentatie: Terry Focant 21.55 Cargo de nuit, jongerenmaga zine. Presentatie: Jean-Louis Sbille 22.30 Journaal 22.55 Informations, reflexions, in terrogations laïquss TV 5 16.50 E Les arpenteurs, speelfilm uit 1971 met o.a. Marie Dubois 18.10 Henri Guillemin, gefilmd por tret 19.00 Michel Soutter-cyclus: L'Eo- lienne, speelfilm 19.50 Reperages, speelfilm uit 1977 met o.a. Jean-Louis Trintig- nant. Delphlne Seyrlg en Léa Massari 21.30 Paul Garbani, portret van deze voetbaltrainer 22.00-22.30 Nieuws MUSIC BOX 17.00 (SChart Attack, overzicht van de Music Box Top 40 met Si mon Potter en Sunie 18.00 EThe Blues and Soul Show, met Julie Brown 19.00 EEd'a elite. Videoclips met Edwina 20.00 SSit tight. Simon Potter pre senteert Australische muziek, met o.a. een aflevering van de Mental as Anything-video 'Mo numental' 21.00 EGaz Bag, met Gaz Top 22.00 ENewsflash, popnieuwtjes met Martin Buchanan 23.00 EChart Attack (herh.) 00.00-01.00 EThe Blues and Soul Show (herh.) j Duitsland DUITSLAND 1 16.00 Monstertanz, portret van een meisjeskliek 16.45 Wilde Tiere, kinderserie. Afl.: Wie der Vielfrass slch mit derh Baren anlegte 17.05 Links und rechts vom Aqua- tor, verhalen en reportages uit de hele wereld 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal-ma gazine 18.25 Eigener Hert ist Goldes wert, tv-serie. Afl.: Kaarten liegen 19.00 Schlossherren (2) 19.57 Programma-overzicht 20.00 ARD-Sport extra. Voetbal: Zwitserland - West-Duitsland. Rechtstreekse reportage van uit het Sint-Jakobstadion In Basel. In de pauze, om ca. 20.45 Tagesschau 22.00 Brennpunkt, actualiteitenru briek 22.30 Tagesthemen 23.00 Einsatz in Manhaften (Kojak). Amerikaanse politieserie met Telly Savalas. Dan Frazer. Ke vin Dobson e.a. Afl.: Moord met dubbele bodem (herh.). Franco Donatello. hoofd van een misdaadsyndicaat, wordt verdacht van moord op de po litieman Tony Grimaldi. Het motief zou wraak zijn 23.45 Tagesschau 23.50 Nachtgedanken, beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heuta 16.04 Löwenzahn, kinderserie. Afl.: Peter wird Jongleur (herh.) 16.35 Tao Tao, tekenfilmserie. Afl.: Das Feuer 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine 17.50 Ein Heim für Tiara, tv-serie m Ondertiteling via TeleTekst. E Uitzending in stereo. E Zwart/wit-uitzending. ■DZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. 03 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. K3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending In orginele versie met ondertitels. met Siegfried Wischnewski, Marion Kracht, Michael Lesch e.a. Afl.: Hasso 18.55 Mittwochslotto - 7 aus 38 18.58 Programma-overzicht 19.00 Hauta 19.30 EP.I.T. - Peter lllmans Treff, hits en nieuws vanuit disco theek "Atlantis' in Braun schweig. Met o.a. Alphaville, Mike and the Mechanics, John Parr en Animation 20.15 Kennzeichen O, Duits allerlei uit Oost en West 21.00 Dar Denver-Clan (Dynasty), Amerikaanse tv-serie met John Forsythe, Linda Evans, Joan Collins e.a. Afl.: Eine Lady mit Beziehungen. Blake en Adam onderhandelen in Parijs met een Chinese delegatie over oli- boringen in de Zuidchinese 21.45 Heute-Journal 22.05 Treffpunkt: Blabeuren - Kat mandu und zuriick, reportage over een Duits echtpaar dat een aantal jaren zendingswerk in Katmandu heeft gedaan 22.35 Aualese - Beispielhafte Fern- aehspiele: Die Geachwister Oppermann (slot), tv-film in 2 delen van Egon Monk naar de roman van Lion Feuchtwanger. Met Wolfgang Klellng, Rosel Zech, Till Topf e.a. De proble men binnen de familie Opper mann worden steeds groter: De SA haalt Martin Opper mann op een nacht op en Dr. Gustav Oppermann wordt voor een belangrijke keuze gesteld 00.40 Heute DUITSLAND 3 0 Telekolleg II. Cursus Engels. Les 42 0 Sesamstraat 0 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 0 Tagesschau 5 Bürgerforum, discussiepro gramma. Vandaag: Eigener Herd - die Pleite wert? 5 Eff-eff, Freizeit und Fitness 0 H3 Die Sirene vom Mississip pi (Belle of the Nineties), Ame rikaanse speelfilm uit 1934 van Leo McCarey met Mae West. Roger Pryor, John Mack Brown e.a. Draaiboek: Mae West. Ruby, zangeres in St.Louis, wordt verliefd op de boxer Tiger Kid. Zijn manager drijft hen uit elkaar. Om Kid te vergeten neemt Ruby een aan bod in New Orleans aan 0 Laatste nieuws BBC 1 I Take two John Craven's newsround, jeugdjournaal The december rose, kinderse rie The Flintstones, tekenfilmserie Journaal en weerbericht London plus, actualiteiten Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan No place liko home, tv-serie Dallas, Amerikaanse tv-serie Politieke uitzending: Conser vative Party Journaal, regionaal nieuws en weerbericht Q.E.D., informatief programma. Afl.: Doran Sportsnight, met o.a. boksen en bowlen Weerbericht BBC 2 18.30 Nieuwsoverzicht voor doven 18.35 Bridge club 19.00 Robert Mitchum-cyclus: The Racket, Amerikaanse speelfilm uit 1951. Met: Robert Mitchum, Lizabeth Scott, Robert Ryan e.a. Regie: John Cromwell 20.25 WK Bowling indoor voor pa ren in Bournemouth 21.10 M.O.D. - the keepers of the threat 22.00 M.A.S.H. Amerikaanse come dyserie met Alan Alda, Wayne Rogers. Loretta Swit e.a. 22.25 Sleeper, Amerikaanse speel film uit 1973 van Woody Allen. Met in de hoofdrollen: Woody Allen, Diane Keaton en John Beek. Een man wordt ingevro ren, om in 2000 jaar later weer bij te komen 23.55 Politieke uitzending: Conser vative Party 00.00 Newanight, actualiteiten 00.45 Weerbericht 00.50 Open University ITV 17.00 Kindermagazine 18.15 Blockbusters, spelprogramma 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga zine 19.35 Crossroads 20.00 This is your life, met Eamon Andrews 20.30 Coronation Street 21.00 Minder, politieserie 22.00 Viewpoint '86 23.00 Political broadcast 23.05 Nieuws 23.35 Midweek sports special 00.45 Short story thsatre 01.15 In conversation SKY CHANNEL 16.45 IS Young, Free Single 17.30 (SJump, met Tony Blackburn 18.30 E Dennis. Afl.: Dennis goes to Washington 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy and the Choirmaster 19.30 Green Acres. Afl.: A Husband for Eleanor 20.00 The Greatest American Hero. Afl.: Who's who in America 21.00 Women without men, Engelse speelfilm uit 1950 van Elmo Williams 22.15 Martini Sportline Internatio nal Motor Sports 1966 23.20 (SJump (herh.) 00 20-01.00 (SYoung, Free Single NEDERLAND 1 ven EO 15.30 Mag ik eens met je praten, praatprogramma 16.00 Dak- tari, tv-serie. Afl.: De wraak van het luipaard 16.50 Kinderkrant, kinder programma gepresenteerd door Lan- ny van Rhee en Wim de Knijff NOS 17.30 V»6-Journaal EO 17.46-18.00 Tijdsein-Buitenland, actualiteitenpro gramma MUSIC BOX 07.00 ^Muziekprogramma's. 'Hear and now' met Julie (07.00), State of Independents: Stiff Records (herh.) (08.00), 'Euro Tour guide' met Sunie (09.00), Martin en Gary (10.00), 'Ed's Elite' met Edwina (11.00) en '...And that's a fact' met Sunie en Gaz (12.00). 13.00 EMuziekprogram- ma's. Herhalingen. DUITSLAND 1 09.45 ZDF-lnfo Arbeit und Beruf 10.00 Heute 10.03 Harald Juhnke in 'Wir vom Preussenkorso', amuse mentsprogramma (herh.) 11.35 Treff punkt 12.10 Kennzeichen D, Duits allerlei uit Oost en West 12.55 Perso verzicht 13.00 Tagesschau 13.15 (STeletekst-overzicht 15.50 Tages schau 16.00 BocksprUnge, gesprek sprogramma van Heinz Schenk 16.45 Die Abenteuer von Tom Sawyer und Huckleberry Finn, kinderserie 17.10 Fussballschule, kinderserie 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Daten-Schatten, informatieve serie 16.35 Oer Stein des Marco Polo, Italiaanse serie. Afl.: Die Thea- tervorstellung 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.45 Der rosarote Panther, tekenfilmserie BBC 1 07.50 Breakfast Time 10.20 Lassie, kinderprogramma 10.45 Why don't you 11.15 Jackonory 11.30-11.50 Play School 13.30 Nieuwsoverzicht voor doven 14.00 Pebble Mill at one 14.45-15.00 Hokey Cokey 16.52 Re gionaal nieuws 16.55 Tea tv, kinder programma 17.10 Laurel A Hardy 17.15 Jonny Briggs, kinderserie SKY CHANNEL 08.45 ESky Trax. Herhalingen 11.30 ESky Trax. Herhalingen 14.15 Sky ways 15.05 the Down Under Show 16.00 EThe Pat Sharp Show 16.45 EJensen'a dimensions ITV 07.25 TV-AM 10.25 Regionaal nieuws 10.30 Kindermagazine 12.30 About Britain 13.00 The Raggy Dolls 13.10 Puddle Lane 13.30 The Sulli van» 14.00 Nieuws 14.20 Regionaal nieuws 14.30 Falcon Crest 15.30 Daytime 16.00 University Challenge 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and Daughters 17.00 The Raggy Dolls 17.10 James the Cat 17.15 Ba- sil'q .Inlro Wnchinn RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 EO: Tijdsein. 19.02 NOS: Hobbyscoop. 19.30 NOS Podium van de Neder landse lichte muziek. 20.30 Langs de lijn. 22.30 Akkoord. 00.02 NCRV: Late Date. 01.02 Romance. 02.02 Nachtexpress. 06.02 In 't voorbijgaan 06.07 Non stop lichte muziek. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 NCRV: De nieuwe rozengeur. 18.03 Hier en Nu. 18.54 In 't voorbijgaan. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VPRO: The John Peel Show. 20.02 Frontlijn. 21.02 Backline. 22.02 Gonzo Radio. 23.02 Heartlands. RADIO 4 17.30 AVRO: Kijk op kunst. 18.00 Nieuws. 18.02 Het betere werk. 19.00 Residentie Orkeset met piano. 22.00 Zeg, luister 's: Vanessa (4). 23.15 Willem de Ridders Hoorspela cademie. RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 TROS: Paasvakantie. 18.20 PP: Uitzending van de RPF. 18.30 TROS: Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 FEDUCO: Medelanders Neder landers. 21.00 NOS: NOS-Cultuur. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 18.00 Actualiteiten en 19.00-20.00 Geestelijk leven. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Big Band. 18.45 Godsdienstige uitzending. 19.10 Actueel. 19.33 Incontro, voor Italianen. 20.03 In de club. 21.03 Filmmuziek. 22.10 't Chanson. 23.10 Crooners and soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.00 Focus. 17.10 Radio Twee. 22.05 Radio Tropical. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel en weerbericht. 18.30 Van Alboka tot Zurna. 19.00 Symposion, woordprogramma. 19.45 Home Made. 20.30-23.45 Musica Antiqua. I: Bachs Hohe Messe in recente plaat opnamen. II (22.30): Actualia. Ill (22.45): Ensemble Zampog- na. Muziek uit de Cantlgas de Santa Matla van Alfonso el Sa- bio. MORGEN RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 AVRO: AVRO's Radiojournaal. 09.05 Arbeidsvitaminen. 12.05 De Burgemeester is jarig. 13.08 AVRO's Radiojournaal. 14 05 Toopers van toen RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Het levende woord. 07.10 Vandaag... donderdag. 08.03 Hier en nu. 08.54 Ontmoeting. 09.03 Plein publiek. 10.30 Kletsmajoor. 10.40 Het blijft Hollands. 11.30 Twaalfuurtje. 12.40 Middagpauzedienst. 13.03 Hier en nu. 13.20 NCRV - Globaal. 16.03 Studio 55. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.03 TROS: De Havermouthshow. 09.03 De Nederlandstalige top tien. 10.03 De Polderpopparade. 11.03 De Europarade. 12.03 50 Pop of een envelop. 14.03 De nationale hitparade. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 VOO: Meesterwerken op CD. 11.00 Muziek voor miljoenen. 13.00 Nieuws. 13.02 Nederland Muziekland klassiek. 14.00 EO: Metronomium. 15.30 Zeggen en schrijven. 16.00 VPRO: Wilhelm Furtwëngler. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS: NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Nou en... 10.00 KRO: M/V Special. 10.30 De zonnebloem. 11.00 50+. 12.00 Nieuws. 12.05 Sporen in het achterland. 12.30 De derde wereld. 13.00 Nieuws. 13.10 Kruispunt. 13.40 De Tien Woorden. 14.00 Schoolradio. 14.50 Te Rade Gaan. 15.07 Glas in lood. 16.00 NOS: Zo kan het ook. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten magazine. 16.30 Middagmagazine. Omroep Rijnland: (Alleen via de ka bel) Non-stop muziek met om 11.00- 12.00 Programma voor Ouderen. 17.00 Mini Magazine over vrijetijdsbe steding. 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 Accordeon en Vlaamse liedjes. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 De eerste ronde. 09.00 Kunstkrant. 09.15 Belletjes. 10.03 Parkeerschijf. Bont magazine. 12.00 Regioprogramma. 13.10 De middagpost. 14.00 Hitbox. Top 30-hits. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 06.15 Ochtendconcert. Werken van Fiorillo, Baermann, Spohr, Bozza, Josepha en na 09.15 van Castelnuevo Tedesco Roussel. Godard. 10.00 Compact Concert. 11.00 Laat matinee. 12.00 Tafelmuziek met Duval, Fux en Vivaldi. 13.10 Actueel. 13.30 Piano Sati(e)riek. 14.00 Wien-Wenen (3). 17.00 Divertissemento

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11