TROS-tv blijft zich tot het eigen publiek richten gekleurd gezien iADIO/TELEVISIE CeidaeSotvumt DINSDAG 8 APRIL 1986 PAGINA 17 - \indelijk weer een tv- lel dat te volgen was l/i verhaal dat je kunt volgen, met mensen in wie je i beetje kunt geloven, met wat spanning, wat mys- '<e, een minimum aan geweld, en dat in een serie |tf drie afleveringen van zo'n anderhalf uur, die je en een week krijgt voorgeschoteld. Kortom, de Maelstrom. Zo hoort het dus. Tenminste, voor f kijkers die houden van dit soort amusement, ar hoor ik ook bij. Ik zie wel graag eens een tv-spel Cf een ondertoon van spanning, zelfs wel met een ehouden vorm van horror. Mits het goed gedaan dt, mits de mensen wie het overkomt erop reage- zoals je je kunt voorstellen dat normale mensen dergelijke gebeurtenissen reageren. Maelstrom was dat het geval. Een mysterieuze er- p/s voor een Engelse jongedame, die ze gaat ophalen Noorwegen (prachtige natuur.'), de confrontatie met dere erfgenamen, van wie er eentje nogal gefrus- erd reageert, geheimzinnigdoenerij met een foto, verschijningen van een doodgewaande mevrouw, een onbewoond huis met een enge poppencollectie en een spelende grammofoon - elementen van spanning die subtiel worden uitgewerkt en waarop de hoofdper soon met gepaste, maar niet overdreven nervositeit Het liep zaterdag ook allemaal goed af, zij het dat er nog wel een paar mensen overleden (maar die waren óf oud óf gek, dus dat was kennelijk geen groot gemis en het bespaarde de overlevenden in elk geval een hoop gedoe met de politie), en de geliefden kregen el kaar. En de erfenis. Behalve de wat cynische manier waarop aan het eind de losse eindjes van het verhaal aan elkaar werden geknoopt en de wat trage verfilming (maar het moest natuurlijk samen zo'n vier en een half uur duren, en dan worden er nog wel eens wat natuuropnamen en autoritjes getoond die je ook best zou kunnen missen) was deze BBC-produktie voor ons aangekocht door de TROS) voorbeeldig gemaakt. Onderhoudende tele visie, kortom. De snelheid waarmee de drie afleveringen achter el kaar werden uitgezonden mag daarbij tot dankbaar heid stemmen. Als een wat ingewikkeld misdaad- ol spionageverhaal in edities wordt gehakt, volgen die elkaar meestal met tussenpozen van een week of meer op. En dan heb ik best wel eens moeite de draad weer op te pakken - je kunt nooit al die details onthouden die relevant zijn voor het verloop van de intrige. Een voorbeeld daarvan is de serie Chessgame (voor ons omgedoopt tot S'pionnen). Prachtig gespeeld, schitterend geënsceneerd, sterke dialogen met een he leboel van dat mooie Engelse understatement. Maar bij het begin van elke nieuwe aflevering moet ik wel heel diep nadenken: hoe zat dat ook weer allemaal in elkaar Bij Maelstrom gold dat dus niet. Echt gek daarin was wel dat het altijd mooi weer was, lekker zonnetje; maar één keer een buitje gezien in de hele periode dat het verhaal zich afspeelde, en dat was toch een tijd spanne van minstens enkele weken. En een béétje gek was ook dat al die Noren zulk prachtig Engels spra ken. Niet alleen tegen die Engelse juffrouw, maar ook onder elkaar En ze lazen wel Noorstalige kranten! Maar echt storend was dat niet. In elk geval veel min der storend dan het Duits dat Audrey Hepburn en Gregory Peck tegen elkaar spraken in Roman Holi day zondagmiddag op de Duitse tv). De blooper' van de week komt op naam van Mar ga van Arnhem, die zondagavond tijdens Studio Sport niet goed oplette. Daardoor konden we haar betrap pen met een spiegeltje, terwijl ze haar make-up con troleerde tussen twee 'items door. Ze rommelde gauw het spiegeltje onder de papieren toen ze in de gaten kreeg dat ze weer in beeld was, met een schoolvoor beeld van een schaapachtig lachje op de kaken. Trouwens, Mart Smeets leverde er zondagmiddag ook eentje, maar dan verbaal. „Ja! hij pikt aan, maar wel op z'n tanden!" Voor wie hier niets van snapt: het ging over een ingehaalde wielrenner, die kans zag het hem inhalende groepje bij te houden, al kostte dat wat moeite. En voor Mart: de uitdrukking is 'op z'n tand vlees'. RENÉ DE COCQ TROS-tv in zee iet Sky Channel [ILVERSUM - TROS-tv jaat te beginnen oktober ran dit jaar een reeks pro gramma's verzorgen samen net Sky Channel, het Brit- je commerciële station op iteeds meer Nederlandse tabel netten. Het zal voorlo og gaan om veertig uitzen- lingen volgens de TROS- )opformule in de presenta- ie van Erik de Zwart. Dit rebeurt tweetalig. Een paar lagen later dan ae TROS op rrijdag komt Sky Channel lirmee, gemaakt in de Am- IjteTdamse disco „Be Bop". -Lanzet voor dit idee vorm- le het Sky-programma ,Keep in touch with the butch". Samen mikken zij zes miljoen kijkers. Vol lens tv-directeur Cees den jaas levert deze samenwer- ting omroepwettelijk geen •nkel probleem op. Boven- lien wordt er gedacht aan ïeer vormen van samen- 'erking, o.a. met betrek ing tot de motorsport, 'aarvoor al afspraken zijn smaakt met de KNMV, die ledewerking verleent aan •t op de buis brengen van langrijke races, lirecteur den Daas liet zich de aankondiging van leze vorm van samenwer- ing overigens weinig opge dekt uit over de stappen •an Rob Out om een eigen immerciëel zendstation te lichten. „Dit staat de sa- ienwerking binnen de TV (AVRO-TROS-Vero- lica) niet in de weg, maar »t wordt wel moeilijk iarin Rob Out te accepte- n. Hier in Hilversum •ordt hij intussen al om- hreven als „Drob Out", n uit het nest gevallen iroepvogel". HILVERSUM - TROS-tv houdt ook de komende zo mer het eigen gezicht zo veel mogelijk op het eigen publiek gericht. Gaan er wat coryfeeën met vakan tie, dan komt Willy Dob- be daarvoor terug. Zij gaat in de zomermaanden een serietje „21 jaar TROS" presenteren, gevuld met al die muzikanten en zan gers van het lichte genre die we de jaren door van zeer nabij hebben leren kennen, van Rob de Nijs tot de Dolly Dots. Als gevolg van de vakantie ontstaan nog meer vrijkomen de uren. Die zullen o.a. gevuld worden met herhalingen van programma's als „Holland ze zeggen" en „Muziek uit eigen land". In „Te land, ter zee en in de lucht", succesprogram ma's van de TROS die door het publiek zelf worden ge maakt, ziet men andermaal dezelfde liedjeszangers. Op voedend bedoeld en ter afwis seling een cursus plankzeilen. TROS-directeur Cees den Daas: „Er wordt wel meesmui lend gedaan over herhalingen in de zomer, maar het heeft zin dat te doen. Goedkoper is het niet, want de artiesten krijgen voor een herhaling hun halve gage nogmaals aan gereikt. Door het grote aanbod tv-waar over steeds meer ka nalen missen sommige kijkers bepaalde programma's. Wij staan achter een groot aanbod van allerlei produkties, ook uit het buitenland, op alle kana len. Dat verhoogt de concur rentie. Doet een beroep op ei gen creativiteit en efficiënt werken. Bovendien doen we die kijkers er een plezier mee, die iets gemist hebben". In de nacht van 21 op 22 april hoopt de TROS direct uit Amerika met een bijzondere uitzending te komen. Dit be helst de opening van de gehei me kelder van de destijds be ruchte Amerikaanse Mafia-lei- der Al Capone. Die kelder bleef tot op heden gesloten. De Amerikaanse tv geeft in de Nederlandse tijd van twee tot vier uur in de nacht opening van zaken hierover. Velen zul len in gespannen afwachting verkeren over wat er dan alle maal te voorschijn komt. Voor de maandagmiddag staat een reeks aangekochte films op het programma, o.a. van Fritz Lang, iets voor de lief hebbers. Tegen de tijd dat de schoolvakanties aanbreken wordt overgestapt op jeugd films. Daarnaast staat ook voor de jeugd „Mask" op het pro gramma, een serie over een geheimzinnige organisatie die het zeker in Amerika goed doet. In het begin van de avond krijgt men „Dierenmanieren" te zien en de „Zomertour". Verder werd uit Amerika de beschikking gekregen over de nieuwe actieserie „The fall guy" met daarin o.a. Lee Ma jors. Een andere miniserie be treft de Zweedse diplomaat „Wallenberg, het verhaal van een held". Deze man bemid delde in de oorlog voor slacht offers van de Duitsers, maar verdween nadien onder merk waardige omstandigheden. Het raadsel van zijn leven kwam nooit helemaal naar boven. In deze miniserie wordt daartoe andermaal een poging gedaan. Kunst Bijzonder gewag maakt de TROS over wat deze omroep aan kunst doet. Die bijdrage blijft echter schraal. Zelf zet zij geen kunstenaars aan het werk, neemt wel iets mee van wat anderen maakten. Zo werd uit andere handen over genomen de biografische docu mentaire „Stil, Jan Arends moet schrijven" over de intri gerende Amsterdamse dich ter/huisknecht die veel jaren in inrichtingen verbleef, zijn eenzaamheid doodde met urenlange telefonades en ten slotte levensmoe uit het raam sprong. Een eigen documentaire werd gemaakt van de openbare les sen, die Elisabeth Schwarz kopf in Amsterdam gaf. Ook de eigenzinnige gitarist Jan Akkerman en het Ned. Bla zersensemble verschijnen in de TROS-zomertijd. Op de lichte toer blijft men daartussendoor met de Ameri kaanse filmgeschiedenis onder de titel „That's entertainment" en „Pavarotti at Madison Square Garden". Ron Brand- steder zal in een aantal pro gramma's ingaan op de bete kenis van de Olympische Spe len voor een stad als Amster dam. André vah Duin laat een tijdje verstek gaan bij de TROS, Lori Singer, een van de fotomodellen in de film „Born beautiful", de komende zomer op TROS-tv. maar in het zomerpakket films speciaal richt tot zieken, ge wordt zijn filmische succes handicapten en gedetineerden, „De boezemvriend" niet ver- allemaal mensen die moeilijk geten naast ander filmwerk als loskomen uit het isolement „De ijssalon", „Een vrouw als van hun eenzaamheid. Zij Eva" met Willeke van Am- krijgt duizenden brieven. Ver- melrooy en „De grijze haren" van Dimitri Frenkel Frank. Lori Singer komen we tegen der komen nog meer artiesten aan bod en worden er speciale programma's gemaakt met fi in „Bom beautiful", een film guren als Kitty Courbois, over fotomodellen. schilder Jan Voerman, fluitist TROS-radio haalt succes bin- Frans Vester en musicoloog nen met het eigen programma Wouter Swets. van Mieke Telkamp, die zich TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 15.40 16.40 17.30 17.46 NCRV 'n Dik uur Dick, gevarieerd middagmagazine met Dick Passchier NCRV-jeugd-matinee, met om 16.40 Vrouwtje theelepel, tekenfilmserie, 16.55 Polygoon, onderde len uit bioscoopjournaals uit de jaren vijftig en om 17.00 Michel van de Hazel- hoeve, jeugdserie naar de boeken van Astrid Lind- gren NOS Vt6-Joumaal NCRV Popsjop-TV, met Jaap de Groot TELEAC Klussen in huis (3) NCRV m De Fabeltjeskrant The Cosby show, Ameri kaans^ comedyserie. Theo ontmoet Suzanne, een klasgenote van Denise. Zij Is heel mooi en hij wordt dan ook op slag verliefd op haar De zonen van de roze panter, tekenfilmserie 20.00 Journaal NCRV 20.28 It's all in the game, com puterquiz voor scholieren, gepresenteerd door Hans Brian 21.20 Farce Majeur, satirisch programma van Jan Fille- kers, Alexander Pola, Fred Benavente, Henk van der Horst en speciale gast Jan 21.50 Hier en nu, actualiteitenru briek met een eigen repor tage over de ruim driehon derd kerkelijke gemeenten in de VS die een vrijplaats vormen voor vluchtelingen uit Midden-Amerika. Deze beweging ontfermt zich over mensen die illegaal de VS binnenkomen, omdat de VS nauwelijks willen er kennen dat de noodzaak bestaat om de wijk te ne men uit Midden-Amerika. De Amerikaanse overheid schuwt geen middelen om de hulpverlening om zeep te brengen 22.20 Meditatief moment, korte overdenking door Ds. J.G. meynen 22.30 Hill Street Blues, Ameri kaanse politieserie. Afl.: Scales of justice. De moe der van Fabian probeert haar zoon te verkopen aan Lucy. LaRue valt op de ei genares van een boa con strictor 26.15 Cheers, Amerikaanse co medyserie. Afl.: The trian gle. Sinds het 'uit' is met Diane tobt Frasier met zijn zelfvertrouwen. Sam en Di ane bedenken een planne tje 23.40 Meditatief moment, muzi kaal intermezzo NOS 23.50 Journaal 23.55 Nieuws voor doven NEDERLAND2 RVU 17.00 Een gevoel van eenzaam heid (1), vierdelige serie over ervaringen van jonge ren en ouderen met een-, zaamheid FEDUCO 17.40 Open Universiteit. Cursus rechtspersonenrecht II NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort voor Italianen 18.30 Sesamstraat 18.45 EB Jeugdjournaal 19.00 Journaal IKON 19.12 Streetwise: Opgroeien op straat (1), driedelige Ame rikaanse documentaire, in 1985 bekroond met een Oscar voor de beste lange documentaire. Opnamen van het leven van een groep jongeren, die in de industriestad Seattle let terlijk op straat wonen 19.37 Kenmerk, actualiteiten magazine NOS 20.00 Allemans-recht, serie pro gramma's over alledaagse rechtsproblemen gepre senteerd door Leo Spigt. Afl.: Rechtspositie van de patiënt 20.55 Panoramiek, actualiteiten magazine, ditmaal gewijd aan de onvrede onder de Egyptische bevolking. 21.30 OlWie woont er nu op het water? Documentaire over, mensen die op woonarken en woonschepen wonen 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Nieuws voor doven EUROPA TV 17.55 Programmaschema 18.00 Kinderprogramma's 18.15 Europa Countdown, poppro- 19.1 Transformers, kinderpro- 19.35 Die Laurents (3), dramaserie 20.30 Europa Report, World Watch en Weerbericht 20.45 Sport Reports. Voetbal Stras bourg - Paris St. Germain 22 05 This tiny world, documentaire 22,25 C'etait Hier (4), documentair^- FILMNET 17.00 Airwolf afl.: Mind of the Machi- 17.50 The Ten Commandments 19.40 The Professionals 20.30 The Andromeda Strain 22.35 Badge 373 00.35-02.50 The Great Gatsby RT 1 55 Journaal 00 Tik Tak, kleuterprogramma 05 Plons, kinderprogramma (herh.) 10 Carolientje en kapitein Snor- re baard, kinderprogramma. Afl.: Naar het land van sneeuw en ijs 25 Bassie en Adriaan, kinderse rie. (herh.) 30 Er was eens... het heelal, te kenfilmserie. Afl.: De Inca's 00 De andere Belgen, documen taireserie over Belgen die niet in een èéntalig Vlaams gebied wonen. All.: Een nieuwe inden- titeitskaart 40 Mededelingen en program ma-overzicht 45 Journaal 10 Weerbericht .15 Kunstzaken 25 IQ, spelprogramma. Presenta tie: Herman van Molle woorden, o.a. over nieuwe computersystemen die sommi ge functies van de hersenen nabootsen 45 Uitzending door derden. Pro gramma van de Vlaams-Natio nale Omroep ,15 Journaal en Coda: 'Abendlied' van Schumann uitgevoerd door Catherine Mertens en Luc Devos, piano RT 2 00 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische tv-se- rie met Rowena Wallace, Alexandra Fowler. Peter Phelps e.a. Susans langver wachte droom wordt werkelijk heid. Fiona verteld de waar heid over Patricia .25 Oshin, Japanse tv-serie. De deserteur wordt door de mili taire politie doodgeschoten .40 Mededelingen en program ma-overzicht .45 Journaal .10 Weerbericht .15 Videomatch, spelprogramma met Marleen Gordts .25 The Bradbury Theatre, Cana dese tv-serie rond de myste rieuze verhalen van Ray Dou glas Bradbury. Met James Coco, Leslie Nielsen. Jane Eastwood e.a. Regie: Paul Lynch. Afl. 1: Marionettes Inc. John Braling krijgt het aanbod zich te laten vervangen door een robot, en dan alleen op momenten wanneer hij dat .50 Argus. Praatshow van Jan van Rompaey en Jessie de Caluwé over de binnen- en buitenland se media .50 Nationale wetenschappelijke instellingen, on formatieve se rie. Afl. 1: Het Koninklijk Bel gisch Instituut voor Natuurwe tenschappen. Aansluitend: De bat over de zin van en de pro blematiek rond het Instituut ■50-23.20 Handel en wandel. Afl.: De overheid houdt een oogje in het zeil... Programma over recyclingprocessen (herh.) IBF 1 5.50 Ecran des vacances, geva- («■ieerd" kinderprogramma 20 Nouba Nouba, kinderprogram ma 50 Carrefours, kinderprogramma Herman van Molle presenteert de I.Q.-quiz. BRT 1 om 20.25 uur. rie 19.30 Journaal 20.00 Contacts, verkeersinformatie 20.05 Billet de faveur. Marius, to neelstuk met Claude Vignot, Victor Guyau, Myriam Jaumaln e.a. Regie: Michel Blnot. Fan ny, een visverkoopster, wordt verleid door Panisse. Maar ei genlijk houdt zij van Marius 23.05 Journaal 23.30-23.40 Tribune économique et sociale: La C.S.C TV 5 16.35 Le jeu de la vérité: Alain De- Ion 17.35 Retransmissions sportives, herhalingen van sportieve eve nementen. Met o.a. auto- psport, wielrennen, rugby en voetbal 18.30 Les 3 premieres minutes, film rubriek 19.00 Le village dans les nuages, tv- 19.30 Le jeu de la vérité: Anile Gi- 20.30 Sportmagazine 21.30 Les 3 premieres minutes, film- rubriek (herh.) 22.00 Nieuws 22.30-00.03 E L'Etrangteur, speel film uit 1971 van Paul Vecchiali met o.a. Jacques Perrin en Eva Simonet MUSIC BOX 17.00 GDEurochart, overzicht van de Europarade van Music Box met Julie Brown en Gaz Top 18.00 (SSunie hits the screen, vide oclips met Sunie 19.00 EJEd's elite, met Edwina 20.00 tSRox Box, Belgisch getint popprogramma met Ray Co kes 21.00 0Sound and vision, met Gary Crowley 22.00 (SOff beat. Simon Potter be spreekt nieuwe muziekvideo's 23.00 [SEurochart (herh.) 00.00-01.00 (SSunie hits the screen (herh.) m Ondertiteling via TeleTekst. O Uitzending in stereo. E Zwart/wlt-uitzending. ■HZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. 0 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. DUITSLAND 1 16.00 Lebenswage. 'Aan schelden heb ik nooit gedacht', reporta ge over hoe een huwelijk stuk liep en een vriendschap bleef 16.45 Die Besucher, tv-serie met Jo sef Blaha, Josef Dvorak en Viktor Kral. Afl.: Nur nicht auf- fallen 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Haute, regionaal ma gazine 18.25 Köberle kommt, tv-serie. Afl.: Einmal ist zweimal 19.00 Karusell der Puppen, Afl.: Laurie 19.57 Programma-overzicht 20.00 CCTagesschau 20.15 Alles Oder Nichts, spelpro gramma gepresenteerd door Max Schautzer met ditmaal als thema: Tennis 21.00 Panorama, reportages, analy ses en meningen 21.45 Dallas, Amerikaanse tv-serle met Patrick Duffy, Linda Gray, Larry Hagman e.a. Afl.: Wie is Jack Ewlng? JR krijgt belang rijke informatie van JacK Ewlng, die de broer van Jamie blijkt te zijn. Verder zorgt John Ross voor een verassing op Southfork 22.30 Tagesthemen 23.00 Storm - Der Schlmmelreiter, tv-film van Christlane Höllger en Claudia Holldack met Er- land Josephson, Till Topf, Re- nate Bleibtreu. Regie: Claudia Holldack. Theodor Storm krijgt te horen dat hij aan kanker zal sterven. Om zijn zwaarmoedig heid kwijt te raken, wordt hij voorgelopen door zijn familie 00.15 Tagesschau 00.20 Nachtgedanken, overweging door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 16.00 Heute 16.04 Computer-Corner 16.20 Schüler-Expresse, longeren- magazine. Afl.: Schicke Kla- motten selfstgemacht, over zelfgemaakte kleding 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine 17.45 Tom en Jerry, tekenfilmserie 18.20 Rate mal mit Rosenthal, quiz- programma onder leiding van Hans Rosenthal 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Die Reportage: Unser tëgli- ches Fleisch, reportage over de invloed van concurrentie op de vleesmarkt, de kwaliteit en de prijs van het vlees 20.15 Zur Hochzeit viel GlUck (Ma- zal tov ou le mariage), Franse speelfilm uit 1968 van Claudë Berri. Met Claude Berri, Elisa beth Wiener, Prudence Har rington e.a. Claude en Isabelle ontmoeten elkaar tijdens een vakantie. Hun vakantieliefde blijkt zo intensief dat er, een maal thuis, een baby op komst blijkt te zijn 21.45 Heuto-joumal 22.05 Auslese Beispielhafte Fem- sehspiele: Die Geschwister Oppermann (1), tv-film In twee delen van Egon Monk naar de roman van Lion Feuchtwanger. Met: Wolfgang Kieling, Rosel Zech, Till Topf e.a. 1932: De Republiek van Weimar zal niet lang meer stand houden, de economische crisis leidt tot spanningen. Niet alleen In de politiek maar ook op het socia le vlak. Martin Oppenheim staat aan het hoofd van een familiebedrijf en ziet de toe stand somber In (herh., slot: morgen) 00.05 Heuto DUITSLAND 3 17.30 Telskolleg II: Cursus Microp rocessors/computer 3 18.00 Telekolleg II: Cursus Beschrij vende Statistiek. Les 6 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Auslandsreporter, buitenland se reportages. Afl.: Burgen un- ter Palmen, reportage uit Gha na 20.45 Riickblende. 'Vor 40 Jahren: Care-Pakete gegen Hunger In Deutschland', reportage over hulpacties vanuit Amerika naar Duitsland van 1946 tot 1954 21.00 Formal Eins, overzicht van de ARD-hitparade gepresenteerd door Stefanie Tücking 21.45 Spargelfelder, reportage over Elisabeth Rieck en haar familie die asperges verbouwen in het dorp Alfter tussen Keulen en Bonn 22.15 Drol vor Mittemacht. 'Besse- r(ung) hlnter Gittern?' Reporta ge over hervormingen In het strafsysteem. Aansl.: Laatste nieuws Elisabeth Wiener is te zien in de film 'Zur Hochzeit viel Glück' (Mazel tov ou le mariage) op Duitsland 2 om 20.15 uur. BBC 1 22.30 The Kenny Everett TV Show 23.30 Miami Vice, Amerikaanse poli- 23.50 KS'in, Film TO 00.30 Weerbericht Jonny Briggs, kinderserie Bananaman, kinderserie Think it do it John Graven's Newsround Seaview, kinderprogramma Rolf Harris's cartoon time Journaal en weerbericht London plus, actualiteiten Holiday '86, vakantietips EastEnders, tv-serie One by one, tv-serie met Rob Heyland, Peter Jeffrey, Peter Gilmore e.a. Afl.: A killer called Cuddles Points of view Journaal, weerberichten en BBC 2 15.00 WK Bowling indoor voor pa ren in Bournemouth 18.30 Nieuwsoverzicht voor doven 18.30 The grail run: A voyage to the north. Afl.: From Selby Abeey to Ripon Cathedral 19.00 Whistle test special: Bryan Ferry, muziekspecial 19.50 WK Bowling indoor voor pa ren in Bournemouth 20.30 O'Donnel on food, informatie ve serie 21.00 Harty compilations 21.30 Top gear, auto- en motorma- fazine Claudius (slot), tv-serie met Derek Jacobi, Slan Phillips e.a. 22.55 WK Bowling indoor voor pa ren in Bournemouth 23.55 New8night, actualiteiten 00.20 Weerbericht 00.25 WK Bowling Indoor voor pa ren In Bournemouth 01.00-01.30 Open University SKY CHANNEL 16.45 ^Monsters of rock, met Amanda Redlngton 17.30 (SEngelse top 50, met David Jensen 18.30 E Dennis. Afl.: Dennis the rainmaker 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy bags a bargain 19.30 Green Acres. Afl.: Handy les sons 20.00 Vegas. Afl.: The macho mur ders 21.00 A Country Practice 21.55 Cimarron City. Afl.: Beauty and the sorrow 22.50 US College Football 1986. Rice - Texas Technical College 00.15-01.00 HMonsters of rock (herh.) ITV 17.00 Kindermagazine 18.15 Emmerdale farm 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga zine 19.35 Crossroads 20.00 Mouthtrap 20.30 Duty Free, comedyserie 21.00 Magnum, tv-serie 22.00 Boon 23.00 Nieuws 23.30 Rollover, Amerikaanse speel film uit1981 van Alan J. Paku- la. Met o.a. Jane Fonda en Kris Krlstofferson 01.40 Tuesday topic NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven VARA 14.30 VARA-Filmclub 14.49 ISZeg 'ns AAA, comedy-serie 15.14 Super-Oma 15.39 La chartreu se de Parma (3), tv-serie 16.35 Die ren onder de zon NOS 17.30 'A6- J ou maal VARA 17.46 Büch NEDERLAND 2 VPRO 15.30 Plafond over de vloer, serie van Wim T. Schippers. Afl.: In de soep 15.51 Blikskaters 16.08 Max Laadvermogen 16.22 Thomas Geluk, kinderfilm 16.49 E Laurel Hardy: Berth Marks, film van de dikke en de dunne uit 1930 17.09 De grote dikke beer vertelt, tekenfilm 17.23-17.30 Kikker en pad BRT 1 MUSIC BOX 07.00 (^Muziekprogramma's. 'Ed's elite' (07.00), 'Slt tight' (08.00), 'Gaz bag' (09.00), 'News flash' (10.00), 'Chart Attack' (11.00) en The blues and soul show' (12.00). 13.00 ÜHHerh. DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Heute 10.03 Zur Hochzeit viel Glück 11.30 Anstösse: Nach der Lehre arbeits- loa? (herh.) 12.10 Panorama 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15 GTeletekst-overzicht 15.50 Tages schau 16.00 Monstertanz 16.45 Wil- de Tiere 17.05 Links und rechts vom Aquator 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Löwenzahn, kinderserie. 16.35 Tao Tao 17.00 Heute 17.15 Tele-lllu- strierte T7.50 Ein Heim für Tiere BBC 1 07.50 Breakfast Time 10.20 Lassie 10.45 Why don't you? 11.15 Jacko- nory 11.30 PLay school 11.50-12.15 Gharbar 13.30 Nieuwsoverzicht 14.00 Pebble Mill at one 14.45-15.00 Bertha 15.15 Paardeeport vanuit As cot 16.52 Regionaal nieuws 16.55 Up our street 17.10 Biskitts SKY CHANNEL 08.45 0Sky Trax. Herhalingen 11.30 OSky Trax. Herhalingen 14.15 Sky ways 15.05 American College Bas ketball 16.00 SPat Sharp Show 16.45 0Young, Free ft Single ITV 07.25 TV-AM 10.25 Kindermagazine 12.30 About Britain 13.00 Portland bill 13.10 Our backyard 13.30 Three little words 14.00 Nieuws 14.30 A country practice 15.30 On the mar ket 16.00 University challenge 16.30 Sons and daughters 17.00 Kinder- magazine RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Nieuwsradio. 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Uit het land. 22.02 Ronduit-story. 2240 Als mensen veranderen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02 VARA's ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 VPRO: Meesters der vertel kunst. 18.03 Buiten Beeld. 19.00-07JX) Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 Moondogs. 23.02 Tracks. RADIO 4 17.30 NCRV: Pianoconcert Mozart' 18.00 Nieuws. 18.02 Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartler. 18.30 Muziek in vrije tijd-vocaal. 19.10 Kamermuziek. 20.00 Nieuws. 20.02 Die schone Müllerin, liederen cyclus van Schubert. 21.15 Amsterdams Kamerorkest met viool. Werken v. Schubert. 21.30 Lierama. 22.30 Piet van Egmond, orgel. 23.10 Het Nederlands Kamerkoor. 2340 Klassieke pianomuziek. RADIO 5 17.25 NOS: Anders dan anderen. 17.46 Overheidsvoorlichting. 17.56 Mededelingen en Nieuws 18.10 NCRV: Literama-poëzie. 1840 PP: Uitzending van D'66. 18.30 NOS: Radio Thuisland. 19.00 Programma voor buitenlandse werknemers. 20.30 TELEAC: Biotechnologie. 21.00 Great Expectations. 21.30 Ni Hao. Les 9. 22.00 Grafische technieken. Les 2. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen vla de kabel) Non-stop muziek met om 18.00 Rijnland Politiek en 19.00-20.00 Pop wetenswaardigheden, jazz en blues. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Big Band. 19.10 Actueel. 19.33 Apo mas ja sas, voor Grieken. 20.03 Pandora, jongerenmagazine. 214)3 Galaconcert Romain de Co- ninck. 22.05 't Chanson. 23.15 Crooners en soft music. 2340-024)0 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee, popradio. 22.05 Je weet het maar nooit. 2340-02.00 Twee tot twee. 18.10 Actueel. 1840 Harmonies en fanfares. - 19.00 Essay: Galerie. 19.45 Intermezzo. 20.00 Etnische muziek. 2040 Concert. 2240 Requiem. Zweeds hoorspel. 2340-23.45 Serenade. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De rode draad. 13.08 TROS: TROS Aktua. 1340 Journalistenforum. 144)3 TROS klantenservice. 154)5 Helpers weg. 164)2 EO: EO-Metterdaad Hulpverle ning. 16.05 Tijdsein. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 114)3 Kletskop. 124)3 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 154)3 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: De nieuwe rozengeur. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit music-time. 09.03 Muziek motief. 09.57 EO-Metterdaad Hulpverlening. 10.03 Gospelsound. 11.03 Country Trail. 124)3 Rond-uit op 3. 13.03 VPRO: Toga-party. 14.03 De Wilde Wereld. 174)3 Ronflonflon. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 NCRV: Het levende Woord. 06.10 Preludium. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de Hoogtezon. 104)0 Gesualdo Consort Amsterdarr met solisten. 10.30 Orkestpalet. 12.00 Orkestmuziek van Handel (8). 1245 Promenade. Het Zwanenmeer Tsjaikovsky. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch Concert. 14.00 Songs of Praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: Telefoonnummer 39211 18.45 Muziektheater. RADIO 5 09.00 Nieuws. 094)2 NOS: NOS-Sportief. 0945 Waterstanden. 09.30 RVU: Taairevue. 104)0 TROS: Café chantant Nor stop. 1040 De duvel iè oud. 11.00 TROS Postbus 270 - Miekt Telkamp. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Midweekmagazine. 16.00 TROS: De Pina Colada Show. 1640 TROS Huiswerklijn. REGIONAAL Radio Rijnmond: 0740 Actualiteiten magazine. 1640 Middagmagazine. BRT 1 0541 Met 1 wakker. 0840 Uit de band. 1140 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 1343 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 154)8 Neem je tijd. >- BRT 2 0540 Goedemorgen, morgen. 08.12 Service Telefoon. 104)3 Met de deur in huis. 124)0 Regioprogramma. 13.10 Made in Germany, Schlagers. 144)0 Vrijaf. Jong geluid. 174)0 Focus. BRT 3 07.00 Goedemorgen. 08.15 Licht klassiek ochtendconcerl 10.00 Concert door de Berliner Phil harmoniker. 1140 Pianomuziek. 1240 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 1340 The Musical Snuffbox. 144)0 II Crociato in Egitto, opera Ir twee bedrijven van Giacomt Meyerbeer.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 17