ARC VERSTEVIGT KOPPOSITIE Rijnsburgse Boys in kwaliteitsarme derby langs RCL Quick Boys omzeilt ook Spakenburg Noordwijk laat winst liggen SPORTTRIBUNE FC Lisse verliest punt teveel WÊmm Zevenhoven nieuwe titelkandidaat EcidócSomatxl MAANDAG 7 APRIL 1986 PAGINA IS LEIDEN Tweedeklasser FC Lisse verspeelde zaterdag in de uitwedstrijd bij Spirit onverdiend beide punten: 3-1. Een gelijk spel had de verhouding beter weergegeven. De volledige eerste helft werd beheerst door de Spiritspelers. Al na 18 minuten scoorde Kees van Dijk volkomen verdiend de eerste goal. Jan de Vrij deed daar op slag van rust nog een doelpunt bij. FC Lisse tapte na de thee uit een ander vaatje, en creëerde een aantal kansen. In de 70e minuut vond Leo van Kampen het Spiritdoel, waarna de Bollenstrekers nog gemotiveerder naar de remise op zoek gingen. Frans van der Laan kreeg de beste kans. Hij zag na zijn knal de bal via de kruising en de grond het veld weer in kaatsen. Even later schoot Wim Diels rake lings naast. Jan de Vrij maakte er met een uitval in de slotmi nuut 3-1 van, toen Lisse achterin veel ruimte liet. ALPHEN AAN DEN RIJN ARC heeft zaterdag een be langrijke stap gezet op weg naar de titel in de tweede klas se. De Alphenaren versloegen Vitesse Delft, de voornaamste concurrent in de titelstrijd, met 1-0. Na de tegenvallende resultaten in het paasweekein de een uitstekende opsteker voor de topontmoeting tegen Excelsior Pernis, dat met een wedstrijd meer gespeeld nog steeds twee punten ach terstand telt Het zag er overigens lang naar uit, dat de ontmoeting tegen de Delftenaren geen doelpunten zou opleveren. Pas drie minu ten voor het slotsignaal van de 23-jarige, maar zeer overtui gend leidende J. Wegereef, speelde Riny Oosterlee zich vrij en vond hij de opgekomen Ed Graper, die de Delftse sluitpost Van Rossum het na kijken gaf. Het doelpunt van Graper maakte een einde aan de span ning, die het duel voortdurend kenmerkte. De thuisploeg speelde tot het 16 meter gebied van Vitesse immers zeer over tuigend, maar faalde in de af werking. De winterstop heeft het trio Jacques Key - Nico en Ardy Oosterlee blijkbaar geen goed gedaan. Individueel blon ken zij uit door hun grote inzet en techniek, collectief werden hun acties nogal eens ver stoord door onbegrip. Ook na de rust, toen Riny Oos terlee de plaats van Key over nam, leverden de Alphense aanvallen te weinig resultaat op. Uitgezonderd de eerste vijf minuten, waarin eerst Riny en Nico Oosterlee tegen doelman Van Rossum schoten, en later Ed Graper dicht bij een treffer was. Net als de eerste rond gang echter, hield ARC het noge tempo niet langer dan een kwartier vol en kon Vites se langzaam maar zeker de aanval zoeken. Een tactiek die op slag van rust had geresul teerd in een gevaarlijke vrije trap van René Slechtenhorst, en tien minuten voor tijd in een schot op de lat van Harry Garnaat, de tweede gevaarlij ke Delftse aanvaller. De laat ste actie vond plaats in een pe riode waarin oefenmeester Van den Akker met Rob van den Blink een derde spits had ingebracht en Vitesse inder daad enkele kansen creëerde Dat het winnende doelpunt aan de andere zijde van het veld viel was terecht, maar anderzijds blunderde Riny Oosterlee toen hij in de slotmi nuut verzuimde de eindstano op 2-0 te brengen. Een actie die zich komende zaterdag niet zal mogen voordoen. PIETER EVELEIN Scoreverloop: 86. Grëper 1-0. ARC: Pr ook. Van Es. Borst, Koolstra Lammers. Graper. Key (Kluivers) Ardy. Rini en Nico Oosterlee, Var Leeuwen. DOELMAN PETER VAN DER HEIJDEN HELPT EEN HANDJE LEIDERDORP De doorgewinterde voetbal- kenner zou de confronta tie tussen RCL en Rijns burgse Boys als een typi sche 0-0 wedstrijd betiteld hebben. En als doelman Peter van der Heijden drie minuten na rust niet zo'n vreselijke fout had gemaakt, had de partij „zeker" een doelpuntloze eindstand gekend. Dat nog geen twee minuten na de openingstreffer zelfs 0- 2 op het bord verscheen was puur te wijten aan de eenmalige impuls, die Rijnsburg twee minuten eerder had opgedaan. In de overige minuten bleek geen van beide équipes in staat een vuist te maken. Voor RCL betekende het een dubbel verlies, want door de puntenwinst van Huizen (2-2 tegen DOVO) en Nunspeet (2-3 bij Val leivogels) is het contact met de veilige zone weer verloren gegaan. Peter van der Heijden was er kapot van: „Natuurlijk is deze nederlaag mijn schuld. Ik had die bal nooit uit mijn handen mogen laten glippen". Trainer Laurens Mouter wilde niet zo ver gaan en hield het bij de stelling, dat iedereen weieens een fout maakt en dat „de an deren zo'n fout moeten kun nen herstellen". En dat was precies, waartoe de Racing niet in staat was. Rijnsburgse Boys was ook niet geweldig op dreef, maar was technisch en tactisch duidelijk de meerdere van de roodwit- ten. Verzorgder veldspel en spelers, die iets meer techni sche bagage meedroegen, wa ren echter niet voldoende om RCL zonder hulp van de onge lukkige goalie op achterstand te zetten. Tot de 16-meterlijn was de ploeg van de scheiden de coach Arie Lagendijk sterk, maar stuitte zeker de eerste 45 minuten regelmatig op een zee van thuisspelers. Die met overmatige rust vervolgens aan de opbouw van een aanval probeerden te werken en altijd weer tot de conclusie kwamen, dat de lange trap het meest ef fectief was. Hetgeen tamelijk eenvoudig was op te vangen door de geelzwarthemden. De jonge voorzitter, maar oud gediende op het veld, Hugo Minderhout mag dan voor or ganisatie hebben gezorgd tij dens het voor RCL succesvolle paasweekeinde, nu liep hij wat rond te zwalken op het mid denveld en was het een vera deming, dat hij werd gewisseld voor Pierre van Gemerden. In tegenstelling tot dit „hoogstaande" duel tussen Dick Heemskerk (links) van Rijnsburgse Boys en Ben Heemskerk van RCL, was dé ontmoeting tussen beide clubs van een laag gehalte. Aan de andere zijde was Paul meter of twintig van het thuis- van der Blom al vroeg uitge- doel een schot af, dat houd- vallen door een spierverrek- baar leek. Peter van der Heij- king, waardoor Martin de den ..loste" de bal echter, Louw weer eens mocht opdra- w'aardoor de aanstormende ven. En dat was maar goed Hans Zwaan het leer over de ook voor Rijnsburg. De inval- bjn kon werken. Even later Ier namelijk vuurde vanaf een bet De Louw centraal voor het doel ter hoogte van de 16-me terlijn drie man links liggen en plaatste de bal in de rech terhoek: 0-2. Waarmee de par tij was beslist. TJEERD SCHEFFER ScoreverlooD: 48. Zwaan 0-1, 50. De Louw 0-2. RCL: Van der Heijden. Ab BraaL Van Breugel, Brasker. Boenderma ker. Hans Braat, Minderhout (Van Gemerden), Heemskerk. Siera, Ruis. Sc halkers. Rijnsburgse Boys: Van Voorbergen. Heemskerk, Toet, Driebergen. De Kroon, Manuputty, Aandewiel. Van Dijk, Marcel van der Blom, Zwaan. Paul van der Blom (De Louw). SPAKENBURG Quick Boys trainer Rob Theuns wil de er nog niet aan. Direct na afloop van het door de hon derdste competitiegoal van Martin van der Plas met 0-1 gewonnen duel met Spaken burg, wenste Theuns zich in ieder geval officieel nog niet uit te laten over de kampi oenskansen van zijn elftal. „Er zijn nog zeven wedstrijden te gaan. Als we die alle zeven winnen, hebben we verder geen problemen", maakte de aan het eind van dit seizoen al weer uit Katwijk vertrekken de oefenmeester zijn gehoor de situatie glashelder duidelijk. Theuns ging in Spakenburg verder eigenlijk niet meer in op de vraag of de competitie dit seizoen „honderd meter verder" beslist zou gaan wor den. De kans dat de wedstrij denreeks '85-'86 in de eerste klasse B inderdaad bij de di recte buurman van Spaken burg, IJsselmeervogels, z'n be slag gaat krijgen, is er na za terdag overigens wel aanzien lijk groter op geworden. Na Marken, lijken nu immers ook Noordwijk en Valleivogels de finitief uit de kampioensrace te zijn verdwenen. Een gege ven dat de nog op het pro gramma staande uitbeurt van Quick Boys tegen IJsselmeer vogels er nog interessanter op maakt. Zeker nu de achter stand van de Katwijkers op de in de loop der jaren zo succes volle Spakenburgse ploeg nog slechts één punt bedraagt. Theuns, het Katwijks optimis me temperend: „Die wedstrijd tegen IJsselmeervogels kan beslissend zijn. Maar die ande re zes wedstrijden zijn dat niet minder. Daarin mag je toch ook nauwelijks punten verspe len?" Puntverlies, dat zaterdag ne gentig minuten lang een reële mogelijkheid was. Niet omdat Quick Boys slecht speelde, ze- ker niet, maar omdat de hard werkende Katwijkers stelsel matig weigerden de meest fraaie kansen te benutten. En dan vooral in de eerste helft. Een periode waarin Spaken burg werkelijk niets, en een rustig en met overleg spelend Quick Boys dus alles te vertel len had. Ook op het gebied van de doelrijpe mogelijkhe den. Een kopbal van Freek Rienks werd echter door laat ste man Jan van Diermen van de lijn gehaald. Inzetten van a Frank van der Kleij en Arie van Duyn verdwenen maar nipt over de Spakenburgse goal en vlak voor rust twijfel den Kienks en diezelfde Van Duyn vlak voor de vijandelij ke vest£ net iets te lang na een doorkopbal van Johan Jonker. Na de pauze trok Quick Boys de goede lijn in eerste instantie nog door. Nadat Jonker echter aan een volkomen leeg doel niet voldoende had gehad (de onfortuinlijke voorstopper schoof naast) en Van der Kleij een kopbal op de bovenkant van de lat had zien belanden, sloop er toch wel degelijk on rust in de Katwijkse ploeg. Onrust die nog eens versterkt werd door tegenstander Spa kenburg. De dit seizoen zo ver teruggevallen regerende ama teurkampioen van Nederland kreeg via Arian van der Groep en Jan van Leyenhorst zeer fraaie kansen en slaagde er verder in het evenwicht volledig in de strijd terug te brengen. Totdat Arie van Duyn halverwege dat tweede part met de bal aan de voet op avontuur trok. De Katwijkse spits kwam ver. Om precies te zijn tot zestien meter voor het Spakenburgdoel. Op dat mo ment werd het onfrisse ver weer van vasthoudende en schoppende achtervolger Dick Hartog Van Duyn teveel en ging de Katwijker tegen het gras. Scheidsrechter Eiken hout uit Middelburg toonde vervolgens aan een van die ar biters te zijn die het voetbal spel mede kapot maken. Har tog kwam er met een waar schuwing vanaf, Quick Boys resteerde slechts een vrije trap rand strafschopgebied. Nou ja, „slechts"... Martin van der Plas meldde zich voor het ne men van die vrije bal en onge nadig hard werd de zo ver diende 0-1 alsnog een feit. Een uiterst fraaie jubileumtreffer, die honderdste competitiegoal van Martin van der Plas. En een uiterst nuttige. Zoals daar na voor Boys-doelverdediger Theo Guyt een zeer nuttige rol bleek te zijn weggelegd. Ter wijl zijn ploeg na dat dubbel rechtvaardige doelpunt merk waardig genoeg steeds verder wegzakte, groeide Guyt naar grote hoogten. En met een drietal uiterst knappe reddin gen was het uiteindelijk de Katwijkse goalie die de zeker verdiende winst veilig stelde. GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 69. Martin van der Plas 0-1. Quick Boys: Guyt, Teun van der Plas. Haasnoot, Jonker. Hans van der Plas, Van Rooyen, Rienks. Floor van Duyn. Van der Kleij, Arie van Duijn (De Best). Martin van der Plas (Mar co van der Plas). Van alle kanten belaagd schiet Klaas Vink Noordwijk naar 1-0. Het doelpunt zou niet volstaan voor de overwinning. IJSSELMEERVOGELS IN SLOTFASE LANGSZIJ NOORDWIJK Noord wijk heeft zaterdag een duur punt verspeeld in de race om de titel. De Eel- man-équipe kon tegen koploper IJsselmeervogels weliswaar lange tijd op een 1-0 voorsprong bogen, maar verzuimde vooral na de pauze het werk af te maken. IJsselmeervogels, vrijwel het totale duel de mindere van de thuis ploeg, haalde tenslotte zo waar een streep door de rekening en bracht de 1-1 op het scorebord. Na af loop was Noordwijk-trai- ner John Eelman duide lijk niet gelukkig en het steeds over „een ver loren wedstrijd." Toch wilde hij de titelkansen voor zijn formatie nog niet wegstrepen: „We zijn nog lang niet aan het einde van de rit. Al wordt het hierdoor wel moeilijker". Ondanks een serie povere re sultaten na de winterstop had de thuisploeg geen kinderach tige plannen met de ranglij staanvoerder uit Spakenburg. Eelman: „IJsselmeervogels, dat hier de eerste van drie uit wedstrijden op rij speelde, moest de zenuwen krijgen. Want zouden zij hier verlie zen, dan zou dat de ploeg be kruipen en doorwerken in de duels bij Rijnsburgse Boys en Vallei vogels". Noordwijk ging geladen uit de startblokken. Al direct werd een licht overwicht ontwik keld op een zich veelal ver schansend IJsselmeervogels. Overigens wenste de ploeg van Eelman zich niet te wagen aan al te drieste avonturen om daarvan, na een gevaarlijke tegenstoot, zelf de dupe te worden. Ook defensief was er een herkenbaar plan. In de persoonlijke bewaking werd met grote inzet en desnoods met ietwat forse middelen op getreden. Sjaak Sluys en ver rassenderwijs ook Geert Jan Bakker gaven in dat opzicht hun visitekaartje af. Vrij plotseling was het prijs voor Noordwijk. Van links verstuurde Jos Smits de bal met een rappe lage voorzet. De. bal werd flauw beroerd door meerdere voeten, doch beland de toch bij Klaas Vink. Vanuit het centrum van het straf schopgebied verschalkte deze op uitgekookte wijze ogenblik kelijk doelman De Harder: 1-0. De Vogels raakten bepaald niet van de kook door deze te genslag. Het soms gevaarlijk lanceren van de vleugelspitsen bij Noordwijk (vooral de ra zende Ivan Hermans zaaide onrust bij de bezoekers) had weinig gevolgen. De zeer ste vige persoonlijke duels vielen het meest op, want de Vogels wensten Noordwijk in dat op zicht te volgen. Na de pauze was het spelbeeld binnen de kortste keren stuk ken enerverender. Nadat Jaan de Graaf en Henk de Jong uit lastige posities bijna doel trof fen. was het Noordwijk dat volledig de dienst uitmaakte. Knappe combinaties en snelle dieptepasses zorgden voor doelrijpe kansen van jewelste. De sterk voor de dag komende Ivan Hermans en vooral Klaas Vink wisten zich, vrij voor doel, echter geen raad met de reflexen van de wanhopig uit zijn doel snellende Maarten de Harder. Het mocht niet baten dat de Vogels meermalen niet aan uitverdedigen toekwamen, dat verreweg de meeste per soonlijke duels in Noordwijks voordeel werden beslecht, kortom dat IJsselmeervogels rijp leek voor de afstraffing. Toen het Noordwijkse offen sief iets was geluwd, kreeg de thuisploeg de pijnlijke reke ning. Ruth van de Groep lan ceerde de verder zeer zwak acterende middenvelder Jan Muys. Deze schoof van dichtbij onder de zich vergeefs verwe rende goalie Dortmundt door: 1-1. Uiterst gehaaid haalden de bezoekers de remise over de eindstreep door Noordwijk steeds te irriteren met spelher vattingen. Eelman concludeer de: „Behalve bij het missen van die simpele kansen, heeft Noordwijk goed, naar vermo gen, gespeeld. Alleen door de grotere routine bij IJsselmeer vogels, heeft die ploeg de ne derlaag ontlopen." LEJO BUCK Scoreverloop 1? Klaas Vink 1-0; 79. Jan Muys 2-0. Noordwijk: Dortmundt. Mark Vink. Van Hensbergen, Van Beveren, Sluys, Marijt. Wendt (Van Beek). Smits, Hermans. Bakker. Klaas Vink. LEIDEN Ineens is Zevenhoven de belangrijkste kandidaat voor de titel in de vierde klasse. Zelf won de ploeg van Ben Möl- lers met 2-1 van Berkel. De Sleutels stak bovendien een helpen de hand toe. De Vlietbewoners verloren kansloos van Koude kerk: 2-0. SV Voorschoten was bovendien goed genoeg om Flo- reant een punt afhandig te maken: 0-0. Valken'68 herstelde zich min of meer. Toch verloren de pupillen van Wil Henskens met 1-2 van Vlaardingen. Hazerswoudse Boys en Jodan Boys scoor den geen van beide. Zevenhoven - Berkel 2-1 (0-0) Het begon al met een goede opening van Zevenhoven. Hans Bal fort en Jürgen Heringa waren dicht bij doelpunten. Het duurde echter tot de 48e minuut, voordat er gescoord werd. Balfort „rommelde" de bal binnen na een voorzet van Heringa. Een kwartier later plaatste hij de bal voor de tweede maal achter de Berkelgoalie. Nu hielp Harrie de Boer. Vlak voor tijd maakte Berkel er 2-1 van. Koudekerk - De Sleutels 2-0 (2-0) De slechte instelling van De Sleutels werd prima afgestraft. On der het motto „dat varkentje wassen we wel even" werd door de Leidenaars te weinig inzet getoond. Pas toen Pieter van Hars kamp en Jeroen van der Linden voor 2-0 hadden gezorgd begon De Sleutels het duel serieus te beschouwen. Het was echter te laat. Doelman Cock Dorrepaal en laatste man Albert Hakkebrak hielden de Koudekerkse defensie goed gesloten. SV Voorschoten - Floreant 0-0 In een slechte wedstrijd werd door zowel de SV als door Flore ant nauwelijks een doelrijpe kans gecreëerd. Pas in de slotfase was er even gevaar. Paul Martens, die samen met Wim van Luyck wel een voldoende haalde, loste een gerichte dreun af, maar vond de Boskoopse doelman op zijn weg. De deling was de enige juiste uitslag. Valken'68 - Vlaardingen 1-2 (0-1) Vooral door toedoen van ex-professional Danny Molendijk werd Valken'68 op achterstand gezet. Pas bij 0-2 kon Valkenburg iets terug doen. Theo van Rijn schoot raak in de 58e minuut. Kort erna zag Van Rijn de bal na zijn schot via de onderkant van de lat het veld weer in stuiteren. De vermeende treffer werd niet toegekend. Joop Visser, Piet Varkevisser en Van Rijn maakten geen gebruik van de overige kansen. Hazerswoudse Boys - Jodan Boys 0-0 Na de keiharde vorige ontmoeting tussen de twee „Boys" ont stond een flinke ruzie tussen de besturen van de clubs. Derhalve was de tweede confrotatie met emoties omkleed. Jodan Boys verkoos een massale verdediging, zodat er nauwelijks kansen werden gefabriceerd. Alleen Peter van der Niet schoot een keer in vrije positie over. Arbiter Verweel floot een pirma wedstrijd. Ter Leede ruikt gevaar en wint LEIDEN Wat zou Ter Leede bezielen? Pas als er degradatie- gevaar dreigt, begint het keurkorps van de Sassenheimse club de punten binnen te halen. Evenals de laatste jaren lijkt de ploeg van Henk Spaan ook nu weer in dezelfde procedure te vervallen. Bij DVO'32 werd met 0-2 gewonnen. Katwijk en Lyra deelden de punten in Katwijk: 1-1. SIZO verloor bij ZOB met 3- 0. DVO'32 - Ter Leede 0-2 ((H)) De thuisclub startte met een goede openingsfase. Pas na een half uur nam Ter Leede het initiatief over. Ronald Vonk verzuimde in die fase te scoren. Tijdens de tweede helft raakten de mannen van Spaan op dreef. In de 60e minuut kopte Rob de Ruiter raak uit een vrije trap van André van Bladel. Invaller Bou Wester beek deed daar een kwartier later nóg een goal bij. Hij werd geassisteerd door Eric Grosman. Vooral dankzij doelman Pieter Idenburg bleef, een tegendoelpunt uit. Katwijk - Lyra 1-1 (0-1) In een fase, waarin Lyra Katwijk het veldspel dicteerde kwam de ploeg op voorsprong. Al na 12 minuten werd gescoord vanuit een vermeende buitenspelsituatie. Na de rust kwam Katwijk ge motiveerder voor de dag. Uit een voorzet van Wim Guyt 2 schoot Peter van der Boon simpel, maar fraai raak. Guyt 2 en Cor Haasnoot kregen de bal er niet meer in: 1-1. ZOB - SIZO 3-0 (2-0) Wegens een groot aantal blessures diende SIZO met vijf A-ju nioren aan te treden. Stuk voor stuk kwamen ze techniek en physiek tekort om serieus met ZOB te kunnen strijden. Al bij de rust was het 2-0, welke tussenstand na de pauze naar 3-0 werd uitgebouwd. Een verdiende ZOB-zege dus.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 15