Leo Beenhakker: ,Jk kon me niet langer in de maling laten nemen" Problemen bij F eyenoord-A jax krijgen staartje Olga Nemes durft niet naar Praag ELINE COENE: TWEEMAAL WINST Rob Clerc bouwt voorsprong uit 'Nederlands hockeyteam Verliest oefen- I wedstrijd Surrogaat-Olympiade begint in Johannesburg SPORTWERELD SPORT CckUcOouoatit VRIJDAG 4 APRIL 1986 PAGINA 7 DEN HAAG De na Feyenoord-Ajax ontstane vechtpartijen tussen de .wee supportersschares ladden voor een deel icunnen worden voorko men. Althans, dat vindt burgemeester Borrie. De burgemeester van Eind hoven meent dat bij het duel van afgelopen zon dag in Rotterdam de voor schriften van het Lande lijk Overleg Voetbalvan dalisme niet zijn nageko men. De voorzitter van het LOV: „In het overleg zijn afspraken gemaakt voor wedstrijden met een verhoogd risico. Tot die categorie behoort ook Feye- noord-Ajax. In zo'n geval dient de verkoop van alcohol houdende dranken verboden te zijn. Tot mijn verbazing was er in De Kuip gewoon bier te koop. Ook is achterweg gela ten de kijkers te visiteren". Borrie wil binnen het LOV, waarin onder meer de KNVB, het Openbaar Ministerie en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten zijn opgenomen, het niet naleven van de ge maakte afspraken aan de orde stellen. Belderbos vierde bij EK kunststoten BRUAY SUR ESCAUT Frans Bel- derbos uit Enkhuizen, die na tien van de 76 figuren zo verrassend de lei ding had veroverd in het Europees biljartkampioenschap kunststoten, zakte in de tweede seance naar de vierde plaats. Door een gebrek aan concentratie miste hij de figuren elf tot en met veertien. Later herstelde hij zich wel, maar hij kon de Italiaan Angelo Casales niet meer bedreigen. Wereldkampioen Jean Bessems bleef gisteravond op de vijfde plaats staan. De spelers hadden het overigens in het Noordfranse Bruay-sur-Escaut niet bepaald naar hun zin. De organi satie bleek slecht en in de speelzaal was het zo koud dat de overjassen werden aangetrokken. Remises Timman en Van der Wiel BRUSSEL In de tiende ronde van het internatio nale schaaktoernooi in Brussel heeft Jan Timman remise gespeeld tegen Viktor Kortsjnoj. John van der Wiel kwam tegen de Rus Romanisjin even eens tot een puntendeling. Koploper Anatoli Karpov zegevierde met zwart over de Colombiaan Zapata en heeft nu een half punt (en nog een afgebroken partij) voorsprong op de achter volgers Tim man, Miles en Torre. STRAFFEN BETAALD VOETBAL ZEIST Ricky Talan (Vitesse), die za terdag tijdens de uitwedstrijd tegen DS '79 twee gele kaarten kreeg en derhal ve uit het veld werd gestuurd, behoort tot de spelers uit het betaald voetbal, die automatisch voor één wedstrijd zijn geschorst. Het lijstje gestraften ziet er als volgt uit, allen eén wedstrijd: Eijkel- kamp (Go Ahead Eagles); Haar (AZ '67); Arntz (AZ 67); Mulder (SVV); Adriaanse (FC Den Bosch); Talan (Vi tesse); Wilson (FC Twente); Van Gils (Willem II); De Jong (RBC); Van der Steene (RBC); Vievermans (NEC); Veldmate (SC Veendam); Busio (Wil lem II); Van Loen (FC Utrecht); Good- ings (FC Wageningen); Ophof (Ajax); Rontberg (FC Den Haag); Esman (De Graafschap); Steur (Volendam). JOOP DE WILDE UIT DRIEB ANDENTOERN OOI ROTTERDAM Arie Weijenburg (Oss) en Ron Schuman (Capelle aan de IJssel) hebben gisteravond als laatste twee biljarters de halve finales bereikt van het knock-out driebandentoernooi van Rotter dam, waaraan geldprijzen verbonden zijn. Weijen burg versloeg Delftenaar Joop de Wilde in 42 beur ten, Schuman nam revanche op Aart Gieskens uit Eemnes van wie hij in het Nederlandse kampioen schap de strijd om het brons had verloren: 50-42 na 48 beurten. De partij Weijenburg-De Wilde kende een grillig verloop. Eerst stond Weijenburg met 23- 13 voor, daarna leidde De Wilde met 40-30. Weijen burg won tenslotte toch nog met 50-48 na 42 beur ten. Vorige week hadden Ad Broeders en Ruud Nieuwenburg zich al geplaatst voor de halve eind strijd. De loting voor de halve finales op 12 april had het volgende resultaat: Arie Weijenburg-Ad Broeders (Breda); Ron Schuman-Ruud Nieuwenburg (Den Haag). EINDHOVEN Bonds coach Leo Beenhakker stond gistermorgen om negen uur, met dikke ogen, op het veld van TEC in Tiel. Tot ieders verwondering, en zeker die van de Betuwse jeugdvoetballers, was de nieuwe trainer van Real Madrid de dag tevoren niet naar Milaan afge reisd om voor het Euro pa-Cupduel Inter-Real de internationale pers te woord te staan. Beenhak ker, die tot een definitief akkoord kwam met de Spaanse topclub, had dat verzoek van voorzitter Mendoza naast zich neer gelegd. De taken in Ne derland waren voorals nog belangrijker. „Ik heb mijn werk hier. Er la gen afspraken met die ama teurclub. Rinus Michels kon al niet komen wegens de be sprekingen in Boedapest. Ik kon dus niet wegblijven en wil dat ook helemaal niet. Ik respecteer mijn contract met de KNVB. Ik loop niet met een kwaaie kop rond. Ik heb alleen gemeld dat ik per 1 juli niet verder wil. Ik wens mijn plichten en verantwoordelijk heden als bondscoach na te komen. Daartoe behoort ook het A-elftal", aldus Beenhak ker die zich vervolgens gister middag bezighield met het UEFA-jeugdelftal, dat in Eindhoven een oefenduel af werkte. De rossige Papendrechter I verwacht vandaag met bonds- manager Rinus Michels om de tafel te kunnen zitten om de periode tot 30 juni, de laatste dag van Beenhakker in KNVB-dienst, door te spre- J ken. „Tot nu toe hebben we j daar geen tijd voor gehad. Ik l ben maandag teruggekeerd j uit Portugal. Michels is dins- J dag naar Boedapest gereisd. 5 Ik werk mijn contract graag Feyenoord, Kor bach bij FC Twente en dat doet Israël bij FC Den Bosch. Het zijn de be kende wisselingen in de trai nerswereld. Maar ik zou me voor kunnen stellen dat, als er volgende week een opvol ger voor mij klaar staat, dat deze man de voorbereiding van het Nederlands elftal op de kwalificaties voor het Eu ropees kampioenschap op de bank meemaakt. Tegen Schotland en West-Duitsland. Dat is dan een andere situatie, waarin ik ruimte maak". Nieuwe schoenen Toen woensdag het definitie ve bericht naar buiten kwam, dat Beenhakker per 1 juli de technisch verantwoordelijke man bij Real Madrid werd, wist half Nederland zeker waarom de coach vorige week dinsdag afzag van de verlen ging van zijn contract met de voetbalbond. Leo Beenhakker had al nieuwe schoenen, heet te het figuurlijk. Sectiebe stuurder Ton Harmsen, de man achter het vertrek van Beenhakker, was er van ver zekerd dat de trainer niet zo maar zijn oude schoeisel weg gooide. „Dat de mensen nu zeggen, dat ik al rond was met Real, is een rotstreek. Het is niet waar. Er zijn afspraken geweest met de KNVB, waar ik me steeds aan gehouden heb. Ik wil niet met modder gooien, schuldigen aanwijzen, maar ik heb er wel behoefte aan de feiten en gebeurtenis sen op een rijtje te zetten", zo verdedigde Beenhakker zich tegen de publieke opinie. „In november had ik mijn eerste contact met Real. Op 16 december had ik een gesprek met de top van de KNVB over de verlenging van mijn contract met nog eens twee jaar. Graag heb ik gezegd en ik heb Real vervolgens nee verkocht. De KNVB heeft mijn wensen aangehoord en vervolgens heb ik tot 11 maart, dus bijna drie maan den, niets vernomen over een invulling van de afspraken. Leo Beenhakker zat gistermiddag naast Dick Advocaat (links) op de bank bij een oefenwed strijd van het UEFA-jeugdelftal. Ik heb daar mijn verwonde ring over uitgesproken. Wie in Zeist had dat moeten doen? Uiteindelijk is er in Oost- Duitsland met de sectiebe stuurders Hogewoning en De Vries een nieuwe afspraak ge maakt". „Op 18 maart zou er, aldus bondsvoorzitter Van Marie, in Zeist een uitgewerkt contract klaar liggen voor Michels, Advocaat en mijn persoontje. Ik was die dag op het sport centrum met de UEFA's. Ik ben vijf keer naar mijn kan toortje gelopen, maar er lag niets op het bureau. Voor het gesprek van een dag later, over de laatste details, was niet eens een tijd afgesproken. Van Marle liet ook niets van zich horen. Toen was voor mij het uur U al voorbij. Dat was het moment dat er weer geen concept-contract klaar lag. Ik dacht, Leo je word gepiepeld. Ik kon me niet langer in de maling laten nemen Knauw Op vrijdag 21 maart werd door de KNVB een nieuwe afspraak gemaakt met Been hakker. In die bijeenkomst van 25 maart liet de bonds coach aan Michels en Van Marle weten niet verder te willen. Een dag later, toen Beenhakker naar Portugal was gereisd voor een toernooi van de UEFA-jeugd, werd het nieuws wereldkundig ge maakt. Beenhakker: „Mijn ge loofwaardigheid had door de negatieve uitlatingen van Harmsen al een knauw gehad. Mijn positie was zeer bescha digd. Dat had ik allemaal nog kunnen verwerken, maar dan had de KNVB bijvoorbeeld na het gesprek van 28 januari over de publicaties in Vrij Ne derland daden moeten stellen. Het bestuur was toen nog steeds unaniem om mijn con tract te verlengen. Als steun in de rug, hadden ze toen en kele dagen later met dat con cept-contract moeten komen. Dat gebeurde niet. En ik be grijp niet waarom, wat daar achter kan zitten. De KNVB wilde tenslotte zelf in een vroeg stadium onderhande len. Waarom worden afspra ken niet correct afgehandeld? Dat was na de eerdere proble men het moment om de kon- sekwenties te aanvaarden. Vervelend, want ik had nog wel tien jaar in Nederland willen blijven. Het technische team bij de KNVB, met Mi chels, Advocaat, dokter Kes- sel, dat werkte uitstekend". Na de achttiende maart stond Beenhakker, die zijn Spaanse contacten steeds had afgehou den, weer open voor gesprek ken met Real Madrid. De be trokken tussenpersoon kon Real-voorzitter Mendoza be richten, dat de Nederlander, die in Spanje naam maakte met Real Zaragoza, beschik baar was. In Portugal was die vrijage van een week omge slagen in serieuze contacten die tot een overeenkomst leid den. „Wanneer ik bij Real ga tekenen? Dat is toch niet be langrijk, we hebben een ak koord. Pas als ik een paar vrije dagen heb, ga ik naar Madrid om poolshoogte te ne men en details door te ne men". Niet niks Beenhakker heeft geen enkel leedvermaak richting Harm sen en de KNVB, dat hij nu trainer wordt van één van de topclubs van de wereld, iets wat met name door de Ajax- voorzitter voor onmogelijk werd gehouden. „Van dat soort vermaak houd ik niet. Ik vind mijn vertrek bij de KNVB nog steeds enigzins jammer. Aan de andere kant is Real Madrid natuurlijk een club, waar je best mee voor de dag kunt komen. Ik ben er eerlijk gezegd heel blij mee. Het is niet niks. De verant woordelijkheid bij zo'n Euro pese topclub is echter groter dan waar ook. Daar ben ik echter ingegroeid. Ik kom bij Real makkelijker binnen dan in Zaragoza. Mendoza wil mij omdat de spelstijl van Zarago za indertijd erg aansloeg. Mijn ploeg vond 1-0 niet genoeg en ging door voor 2-0, nam initi atief, speelde op de helft van de tegenstander. Dat was en is revolutionair voor Spaanse begrippen. Het sloeg erg aan bij het publiek, dat natuurlijk heel fanaat is van winst, maar ondertussen ook attractief voetbal eist. In duels met di recte konsekwenties, zoals be kerwedstrijden en Europa Cup, kun je je zo'n stijl niet permitteren. In de competitie wel. Dan krijg je voldoende herkansingen. In Zaragoza kwamen zestigduizend men sen kijken. Dat heeft aange sproken", vindt Beenhakker die in zijn twee Nederlandse jaren heimwee heeft gehad naar de beleving van de Spaanse voetbalwereld. Op het Nederlands elftal, dat hij achter laat, heeft Leo Beenhakker een goede kijk voor de nabije toekomst. „Het is niet zo bepalend, wie dat team voorzit. Het elftal heeft in de duels met België zijn in ternationale teleurstelling ge had. Tegen de DDR heeft Oranje bewezen goed te kun nen voetballen. Er is kwali teit. Alleen is het de vraag of ze het aankunnen als het om de knikkers gaat. Met die gro tere druk is het toch anders voetballen dan in Oost-Duits- land". UTRECHT Rob Clerc gaat vandaag de beslissen de partij van het nationaal damkampioenschap tegen Jannes van der Wal met twee punten voorsprong in. De Hagenaar bouwde in de negende ronde in de Domkerk in Utrecht zijn voorsprong uit door een overtuigende overwinning op Rob Geurtsen, titelver dediger Van der Wal kwam tegen debutant Paul Oudshoorn niet ver der dan remise,1 In de strijd om de overige plaatsen voor het wereld kampioenschap viel Ruud Palmer af door een neder laag tegen John van den Borst. Deze kwam door de winst op de met Hans Ver min gedeelde derde plaats. Bouke Bies bleef door winst op Geert van Aalten in de race om een plaats bij de we reldtitelstrijd. De debuteren de Henk Meijer behaalde zijn eerste zege ten koste van Je roen Goudt. Van Lith De 20-jarige Karen van Lith uit Rosmalen is gisteren in Groningen voor de eerste keer in haar loopbaan Ne derlands damkampioene ge worden. Voor de Brabantse was dit het tweede succes dit jaar. In februari eindigde zij verrassend als vijfde bij het wereldkampioenschap. Van Lith won gisteren haar partij tegen veelvoudig kampioene Barbara Graas, terwijl naaste concurrente Leun Otten ver loor van Mieke Heitmeier. Van Lith verzekerde zich te vens van deelneming aan het wereldkampioenschap vol gend jaar. De strijd om de resterende drie finale-plaat sen voor volgend jaar, is nog niet helemaal beslist. De ont troonde kampioene Petra Polman voegde zich bij het duo Otten-Heitmeier door een overtuigende zege op Ni cole Schouten. Het trio heeft tien punten. Graas en Jac queline Schouten, na winst op Wanders, volgen op twee punten. 2 LARATSJI Het Neder- 1/8 tnds hockey-elftal, zonder 1/2'ies Kruize en Floris-Jan i/a lovelander, die ziek waren eworden na het drinken _;an verkeerde drank, heeft ■gi de broeihitte van Karatsji Kn oefenduel tegen een pas Mïselecteerd Jong Pakistan ^et 2-4 verloren. De rust- Jfjjfand was 1-3. Het duel gold rjps voorbereiding op het ren>ernooi, waaraan Nederland ■56andaag begint met een par- 30~) tegen Australië. r^-le Nederlandse doelpunten renwamen op naam van Cees- ■5?hn Diepeveen. De bondscoa- ïes Van Heumen en Bellaart Iden niet zwaar aan de ne erlaag, die ondermeer door anyee discutabele Pakistaanse ,85effers tot stand kwam. belangrijker was het feit dat .giruize en Bovelander, twee ,7Selangrijke steunpilaren van ®Hranje, gisteren, toen de tem- •pratuur al weer was gestegen 35 graden, weer gewoon de ontspannen training ïlnamen. Looptrainer Cees •ppelaar nam Ties Kruize even apart onder handen de laatste slapte uit de :ren te verdrijven. Het eetal voelde zich al veel be en zal vandaag haast zeker staat zijn te spelen tegen ti telverdediger Australië. Dat nog niet gezegd worden de ook al door ziekte ge le Bart van Kersbergen. JOHANNESBURG In het sinds 1960 van deelname aan de Olympische Spelen uitgesloten Zuid-Afrika begint vandaag een internationaal sportfestijn ter gelegenheid van het 100-jarig be staan van de stad Johannesburg. Aan de Zuidafrikaanse spelen wordt deelgenomen door 200 buitenlandse atleten uit 16 landen. De Zuidafrikaanse Spelen duren twee weken en de organisatie zegt dat het het grootste sportspektakel uit de geschiedenis van het land zal worden. Ook zegt de organisatie dat de spelen zul len aantonen dat de sportbeoefening in het land volledig geïnte greerd is. De ondersteuning van de spelen door het bedrijfsleven is de or ganisatie echter tegengevallen. Veel bedrijven vrezen te worden getroffen door een zwarte boycot. Ook de multi-raciale boks- en voetbalorganisaties hebben geweigerd aan het toernooi deel te nemen. Dr. Nthatho Motlana, een leider uit de zwarte wijk Soweto bij Johannesburg, ontkende dat de apartheid in de Zuidafrikaanse sport is afgeschaft. Hoewel Je meeste apartheidsregels in de be- roepssport zijn opgeheven, is de amateursport nog steeds goed deels gescheiden, zei hij. Daar komt bij dat het integreren van een paar takken van sport zinloos is, tenzij je een non-raciale, vrije, apartheidsloze maat schappij hebt, zei hij. Het exacte aantal deelnemers aan het toernooi is niet bekendge maakt, maar verwacht wordt dat in totaal 6.000 atleten zaterdag deel zullen nemen aan een parade door Johannesburg. De organisatie heeft zoveel mogelijk deelnemers uit het buiten land aangetrokken. De Amerikaanse atletiekfederatie heeft be vestigd dat er een Amerikaans team aan de Spelen deelneemt. Een van de Amerikanen is Corrine Wright, een 17-jarige zwarte uit New York. Een woordvoerder van de Amerikaanse federatie noemde deel name aan de Zuidafrikaanse Spelen de moeite waard, zelfs als er kritiek op zou worden geleverd door tegenstanders van apart heid. De eerste Zuidafrikaanse Spelen werden gehouden in 1964. Bij de Derde Spelen, in 1973, mochten voor het eerst zwarte atleten meedoen. pees kampioenschap tafeltennis in Praag gaan. Dit heeft de Westduitse bond gisteren meegedeeld. Nemes, één van de be langrijkste favorieten voor de titel, is tot haar besluit gekomen ornaat „zij geen garanties heeft dat zij zonder problemen in en uit Tsjecho Slowakije kan reizen", aldus de DTTB. Nemes, die zich in oktober 1983 van de Roemeense tafeltennisploeg af scheidde en sinds mei vorig jaar de Westduitse nationaliteit heeft, is bang dat zij in Praag aan haar geboorteland zal worden uitgeleverd. UPPSALA Van de acht Nederlandse deelnemers aan de individuele Europese kampioenschappen badmin ton in de Zweedse stad Upp sala, is na de eerste twee ron den alleen Eline Coene nog in de strijd. De nationale kampioene won achtereen volgens van de Schotse An- dersson en de Zweedse An- dersson. Ook Astrid van der Knaap overleefde de eerste ronde ten koste van de Schotse Al len. Mpnique Hoogland ver loor in drie games van de Russin Litvinenko, Erica van Dijck was niet opgewassen tegen de Schotse Nairn. Bij de heren bereikten Uun San- tosa en Alex Meijer de twee de ronde door overwinnin gen op achtereenvolgens de Zweed Jansson en de Schot Pringle, maar vervolgens verloren ze van de Engelsen Hall en Butler. Pierre Pelu- pessy (ondanks goed weer werk tegen de sterke Deen Frederiksen) en Lex Coene's vervanger Bas von Barnau Sijthoff (tegen de Noor Sper- re) haalden de tweede ronde niet. Eder en Sidney uit Braziliaanse selectie RIO DE JANEIRO De be- faamde linkerspits van Brazi lië Eder en diens collega Sid ney zijn uit de Braziliaanse se lectie voor het wereldkampi oenschap gegooid en vervan gen door de international on ervaren Edivaldo. Volgens officials van de Brazi liaanse voetbalbond is dat ge beurd, omdat zij zich „niet aan de regels hadden gehouden". De 28-jarige Eder werd giste ren na een half uur spelen in de vriendschappelijke wed strijd tegen Peru uit het veld gestuurd. Hij had rechtsachter Castro met een vuist in het ge zicht geslagen. Hockey Het Nederlands damesteam heeft in Parijs ook de tweede oefenwedstrijd tegen Frankrijk met groot verschil ge wonnen: 7-1. Voetbal De 22-jarige Deen Jan Heintze speelt ook de komen de vier jaar voor PSV. De Franse international Jean Tigana ver lengde zijn contract bij Bordeaux met vijf jaar. Basketbal Cibona Zagreb (Joe) heeft voor de tweede keer de Europa Cup voor landskampioenen veroverd. In Boedapest werd Zhalgiris Kaunas (Sov) met 94-82 verslagen. Paardesport De finale van de strijd om de wereldbeker dres suur zal met ingang van 1988 (Den Bosch) eens in de twee jaar in Nederland plaats vinden. Badminton Denemarken heeft in Uppsala de Europese titel heroverd op Engeland: 3-2. Gastland Zweden werd derde na een zege van 4-1 op Schotland. Prijsvragen De winnende cijfers in de Westduitse midweek lotto zijn: 2-12-13-17-19-25-27. Reservegetal: 14. Spel '77: 4658668. Voetbal In de Engelse eerste divisie won Nottingham Forest dank zij onder meer een doelpunt van John Metgod met 2-1 van West Ham United. In Schotland won Celtic met dezelfde cijfers van Dundee. Rugby De Impala's, het officieuze Nederlandse team, won gisteravond in Zoetermeer een oefenwedstrijd tegen een team van het Britse Rijn-leger met 37-12. BADMINTON EK Uppsala Heranenkelspal, eerste ronde: Meij er (Ned)-Pringle (Sch) 15-7, 15-7; Sperre (NoohVon Barnau Sijthoff (Ned) 15-3, 15-9; Santosa (Ned>-Jens- son (Zwe) 15-4. 4-15, 15-5; Frederik sen (Den)-Pelupessy (Ned) 15-14, 15- 13. Tweede ronde: Butler (Gbr)-Melj- er 15-4, 15-3; Hall (Gbr)-Santosa (Ned) 15-8, 15-4. Damesenkelspei, eerste ronde: Nairn (Sch)-Van Dijck (Ned) 11-8, 12- 10; Litvinenko (Sov)-Hoogland (Ned) 11-8 8-11, 11-3; Van der Knaap (Ned>-A"en (Scho) 11-6, 11-2; Coene (Ned)-Hamilton (Sch) 11-7, 11-3. Tweede ronde: Coene (Ned)-Anders- son (Zwe) 11-8, 11-5. Gemengd dubbelspel, eerste ronde: Van Dijck/Ridder (Ned)-Klauer/Sc- hmieder (Wdl) 15-9, 15-3; Van der Valk/Meijer (Ned)-Beliasova/Sjamkov (Sov) 15-12, 4-15, 15-9. Tweede ron de: Van Dljck/Rldder-Sevrjoeko- v/Ribklna (Sov) 15-6, 15-1; Gllks/Dew (Gbr)-Van de Valk/Meyer 15-4, 15-7. BILJARTEN EK kunststoten Stand na 20 figuren: 1. Casales (Ita) 105 punten; 2. Steylaerts (Bel) 96; 3. Connesson (Fra) 94; 4. Belderbos (Ned) 94; 5. Bessems (Ned) 91; 6. Im- mervoll (Oos) 85; 7. Revorchon (Fra) 75; 8. Munoz (Spa) 75; 9. Corin (Bel) 73; 10. Tiedtke (Wdl) 64. DAMMEN NK heren Utrecht 9e ronde: Clerc-Geurtsen 2-0; Ouds hoorn-Van der Wal 1-1; Van den Borst-Palmer 2-0; Meijer-Goudt 2-0; Jansen-Vermin 1-1; Van Aalten-Bies 0-2. Stand aan de kop: 1. Clerc 13 punten; 2. Van der Wal 11; 3. Van den Borst. Vermin 10; 5. Bies, Jan sen, Oudshoorn 9. NK dames Groningen 8e ronde: Wanders-J. Schouten 0-2; Heltmeier-Otten 2-0; N. Schouten- Polman 0-2; Poepjes-Van der Kraats 1-1; Van Lith-Graas 2-0. Stand aan de kop: 1. Van Lith 14 .punten; 2. Heitmeier, Otten, Polman 10; 5. Graas, J. Schouten 8. SCHAKEN Toernooi Brussel 10e ronde: Winants (Bel>-Selrawan (Vst) afgebroken; Zapata (Col)-Karpov (Sov) 0-1; Miles (Gbr)-Jadoul (Bel) 1- 0; Torre (Fil)-Ljubojevic (Joe) 0,5-0,5; Timman (Bel>-Kortsjnoj (Zwi) 0,5-0,5; Romanishin-Van der Wiel 0,5-0,5. Stand: 1. Karpov 7+1 afgebroken partij; 2. Timman, Miles, Torre 6,5; 5. Kortsjnoj, Romanisjin 6; 7. Selrawan 4,5+2; 8. Zapata 4,5; 9. Ljubojevlc 4; 10. Van der Wiel 3; 11. Winants 2+1; 12. Jadoul 1,5. Interzonetoernooi damee Hyeres (Fra) 5e ronde: Gaprlndasjvili (Sov>-Seme- nova (Sov) 0,5-0,5; Kristol (lsr)-Jack- son (Eng) i-u; van der Mije (Ned)-Po- lihroniade (Roe) 0,5-0,5; Csinkics (Hon)-PihaJlic (Joe) 1-0; Makai (Hon)- Wohlers (Wdl) 0,5-0,5; Karakas (Hon)- Sultan (Fra) 1-0; Ramazotti (Fra)-Sin- ka (Hon) 0,5-0,5. Stand aan de kop: 1. Gaprinsdasjvili, Csinkics. Kristol 4 punten; 4. Van der Mije, Polihroniade, Semenova, Jackson 3,5. NK junioren Hilversum Jongens, 7e ronde: Brenninkmeyer- Van de Plassche 1-0; Riemersma- Bosman 1-0; Bottema-Martens 1-0; Van Dijk-Dam 1-0; Krudde-Booy 0-1; Van de Werf-Bruln 0,5-0,5; Bezemer- Bosch 0,5-0,5; Eerhard-Prangers 0-1; Schrama-Geselschap 1-0; Victor Berg-Andries Dekker afgebroken. Stand aan de kop: 1. Brenninkmeyer 5,5; 2. Bottema 4.5 1 afg; 3. Rie- mersma 4,5; 4. Bosman 4 1 afg. Meisjes, 7e ronde: Dubbeldam-Dre- wes 0-1; De Wit-De Greef 1-0; Ben- schop-Egbers afg.; Van Polanen-De Vries 0-1; Donker-Jansen 0-1; Paul sen-Westerneng 1-0; Van Hall-Wes- terink 0,5-0,5; De Haan-Wijnja 1-0. Stand aan de kop: 1. Drewes 5,5; 2. Dubbeldam, De Wit 5; 4. Benschop 4+1 afg. TENNIS Toernooi Keulen Herenenkelspel, tweede ronde: Eriksson (Zwe)-Masur (Aus) 6-4, 1-6, 6-3; Jarryd (Zwe)-Rittersbacher (Wdl) 2-6, 6-4. 6-4; Donnelly (Vst>-Edmond- son (Aus) 6-1, 6-2; Svensson (Zwe>- Zivojinovic (Joe) 6-2, 6-3; Jarryd (ZwehGreen (Vst) 3-6, 7-6, 6-2.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7