Noordwijks titelkansen slinken Uitstekend paasweekeinde RCL Ter Leede nu echt in gevaar ARC DEELT TWEE MAAL Monsternederlaag Y alken'68 SPORTTRIBUIME CcidócSootant Rijnsburgse Boys doeltreffender dan Scherpenzeel Quick Boys in open partij langs Huizen NA GELIJKE SPELEN TEGEN VVOG EN HUIZEN LEIDEN Scherpenzeel en Rijnsburgse Boys maakten er zaterdag een uiterst vreemde partij van. De twee zwakke defensies bepaalden het verloop van de wedstrijd, die daardoor een grillig scoreverloop kende. De Rijnsburgers scoorden het meest en werden derhalve winnaar: 3-4. Duidelijk werd, dat de vorige week geblesseerd geraakte Wim Driebergen node werd gemist bij de geelzwarten. Dick Heemskerk „liep" laatste man met Fred Arroyo als stop per voor zich. Iluug Aande- wiel was wel weer van de par tij. De angst voor blessures was echter aan zijn spel af te lezen. De Rijnsburgse verdedi ging acteerde zwak, terwijl aan de andere zijde vooral doelman Wil Weerd regelma tig in de fout ging. Het doelpuntenfestijn begon al in de eerste minuut Hans Zwaan was de eerste voor de Boys, die met het hoofd doel trof. De vier Rijnsburgse tref fers werden overigens alle maal met het hoofd gescoord. Binnen 10 minuten was het al weer gelijk. Na een handsbal van gelegenheidsvoorstopper Fred Arroyo mocht René van Dam scoren vanaf de elf meter stip. Na een half uur ging laat ste man Dick Heemskerk ern stig in de fout, zodat Tonnie Veldhuizen Scherpenzeel eveneens middels een straf schop op 2-1 mocht zetten. Heemskerk maakte zijn fout een kwartier na de pauze goed door uit een voorzet van Arie van Dijk laag in te koppen: 2- 2. Huug Aandewiel toonde zich op zijn beurt zeer gelukkig met de rake kopstoot, die hij twee minuten later afvuurde en die de Lagendijkformatie op 2-3 bracht. Met zijn goal maakte Aandewiel een einde aan een lange, doelpuntloze periode. Acht minuten erna knalde Veldhuizen de bal na een corner in één keer tegen het net, waarmee de stand an dermaal was rechtgetrokken. De eerste Rijnsburgse aanval na de aftrap was echter we derom doeltreffend en dit maal beslissend. Die eer kwam Marcel van der Blom toe, na dat Martin Toet hem de bal met een vrije schop had be zorgd. Scoreverloop 1. Zwaan 0-1, 9 Van Dam 1-1, 30 Veldhuizen 2-1, 60 Heemskerk 2-2, 62 Aandewiel 2-3, 70 Veldhuizen 3-3, 71 Marcel van der Blom 3-4. Rijnsburgse Boys: Van Voorbergen. Toet, Heemskerk. Arroyo, De Kroon, Van Dijk, Manuputty, Aandewiel (Van der Gugten), Marcel van der Blom, Zwaan, De Louw. LEIDEN ARC kwam zowel tegen 's-Gravenzande als bij Rozenburg maar moeizaam op gang. In het Westland bleef de stand ongewijzigd: 0-0. Ook in en tegen Rozenburg verliep vooral het begin stroef. Pas in de laatste 20 minuten stelden de Alphenaars de remise veilig door van de 2-0 nog 2-2 te ma ken. Meevaller was wel, dat concurrent Excelsior Pernis met 1-2 verloor van Sport- lust'46. De komende twee we ken worden van beslissende betekenis. ARC ontvangt dan Vitesse Delft en Excelsior Per nis achter elkaar. ARC speelde sinds de winter stop zijn tweede competitie wedstrijd en bleek de rust aan vankelijk nog in de benen te hebben. Pas na de rust de eerste helft voor was de thuis club ontstonden er kansrij ke situaties. Ed Graper knalde op de lat en Paul Kluyvers net naast. Ex-Feyenoorder Ron Carli miste aan de andere zij de. De doelpunten bleven uit, zodat na 90 minuten de 0-0 nog op het scorebord stond. Gisteren was het Rozenburg, dat de toon aangaf. ARC was mat bezig en ontwaakte pas, nadat het via een ruststand van 1-0 zelfs 2-0 was gewor den. Toen er nog een kwartier te gaan was kreeg de ploeg van Jan Kroese een strafschop mee. Ardi Oosterlee schoot echter op de doelman Tien minuten voor het einde knalde Ed Graper van afstand raak, zodat de gasten er weer zin in kregen. Wilco van Leeuwen kopte 4 minuten voor het ein de prima raak uit een voorzet van Sjaak Key, zodat door de koploper alsnog een punt werd veilig gesteld. LEIDEN Ondanks het feit, dat de achterhoede van Quick Boys met name in de eerste helft zijn draai niet kon vin den, ging de ploeg van Rob Theuns met 2-2 de kleedka mer in. Huizen speelde oppor tunistisch, doch diende uitein delijk op basis van het kwali tatieve verschil tussen de twee ploegen de punten aan Quick Boys te laten: 2-3. Ronald Smits kopte de bal bin nen, nadat het leer in de 16e minuut van de dwarsligger was teruggekaatst. Martin van der Plas herstelde die tegen valler al 6 minuten later. De blonde spits kopte raak na een voorzet van prima spelende Kees van Rooyen. Even later stuitte Van der Plas op de Hui zendoelman. Peter Kos rea geerde in de 28e minuut aler ter dan de Katwijk verdedigers en bracht Huizen wederom op voordeel. Arie van Duyn kop te 10 minuten later de stand weer in evenwicht, nadat op nieuw Van Rooyen de assist had verzorgd. Freek Rienks, die vlak voor de onderbreking al een kans had gehad kreeg de bal er in de 50e minuut weer niet in, waarna Dick Honing Quick Boysdoelman Theo Guyt op zijn weg vond. Rienks was stomverbaasd, toen de bal na een beoordelingsfout van doel man Jan van der Roest als een carambole voor zijn voeten be landde. Gelukkig was hij van geest helder genoeg om een tikje richting doel te geven: 2- 3. Het zou de laatste treffer blijken, hoewel beide partijen nog goede kansen kregen. Scoreverloop: 16 Smits 1-0, 22 Martin van der Plas 1-1, 28 Kos 2-1, 38 Arie van Duyn 2-2, 58 Rienks 2-3. Quick Boys: Guyt, Teun van der Plas, Haasnoot. Jonker, Hans van der Plas. Van Rooyen. Rienks. Floor van Duyn, Van der Kley, Arie van Duyn (Leen van der Plas), Martin van der Plas. LEIDEN De prestatie van SV Voorschoten tegen Berkel (6-0) wekte verwachtingen, die niet werden ingelost. Zaterdag verloor de SV kansloos bij Reeuwijk met 3-1. Koudekerk kwam bij Floreant niet verder dan een 2-1 nederlaag. Flore ant was gisteren trouwens he lemaal op dreef. Valken'68 werd met 9-1 „van het veld" gespeeld. Hazerswoudse Boys won met 0-1 van Reeuwijk, terwijl Zevenhoven WDS met een 1-0 nederlaag huiswaarts stuurde. Reeuwijk - SV Voorscho ten 3-1 (2-1) Voorschoten begon gehandi capt. Laatste man Wim van Luyck had zijn neus gebroken. Gerrit van Loen nam zijn plaats in. Jan Bogerd zette de SV in de openingsfase op voorsprong. De voorzet kwam van Pieter Tebrugge. Waarna het echter was afgelopen. Reeuwijk scoorde voor de rust nog tweemaal om na de thee de partij definitief te beslissen. Floreant - Koudekerk 2-1 (1-0) Koudekerk diende het fanatie ke Floreant lange tijd voor te laten gaan. Het was ook niet gek, dat de thuisspelers hal verwege het eerste part op voordeel kwamen. Direct na de rust werd het zelfs 2-0. Waarna de Rijnéquipe ont waakte. Na een dubbele wissel scoorde Ron Weiman vanaf de stip. Fred Wagenaar was ge vloerd. Het laatste kwartier le verde flink wat kansen op, vooral voor Ron Weiman. Het bleef echter 2-1. Floreant - Valken'68 9-1 (4-1) Het ging helemaal mis met Valken. Al binnen 10 minuten had een fel Floreant voor 2-0 gezorgd, waaraan de Bosko pers nog voor de rust twee doelpunten toevoegden. In die fase scoorde Arjan Werkhoven voor Valken wel tegen. Na de pauze werd het helemaal prijs schieten, want Floreant duwde de Valkenburgers in een diep dal door maar liefst nog vijf keer te doelpunten. CVC Reeuwijk - Hazers woudse Boys 0-1 (0-1) De uiterste spannende partij leverde precies één goal op. Hazerswoudse Boys nam die voor zijn rekening. Peter van der Niet vond het doel in de 25e minuut. Met Bert Poot als uitblinker hield Hazerswoude achterin de zaken gesloten, terwijl Rienk Poot en Jan PLatteel in de voorhoede meerdere malen kansen op 0-2 kregen. Het bleef echter bij 0- Zevenhoven - WDS 1-0 (0- 0) Na een prima start van de thuisclub, waarin Theo de Boer een fraai schot loste zon der doel te treffen, zakte de ploeg weer wat terug. Pas in de slotfase viel Zevenhoven massaal aan onder het motto „pompen of verzuipen". In de allerlaatste minuut werd Hans Balfort in een kluwe van spe lers gehaakt. Harrie de Boer benutte de strafschop: 1-0. Een remise had de verhouding toch beter weergegeven. - LEIDERDORP Vorige d week gaf niemand nog al te veel voor de overle vingskansen van RCL. Na het paasweekeinde is de mogelijkheid dat de Lei- -jderdorpers zich in de eer- °£te klasse handhaven yweer een stuk reëler. Vooral de prestatie tegen itaartploeg Scherpenzeel, dat {isteren met 4-0 het nakijken ..;creeg, was weer eens van for- n naat. Zaterdag waren in Spa kenburg de punten, via een n- lubbelblanke eindscore, met k le thuisploeg gedeeld. Natuur- ijk is er voor RCL nog geen ^eden tot overdreven optimis- rie. Voorlopig is Scherpenzeel Ivenwel op vier punten ach terstand gezet, waardoor >5 echtstreekse degradatie te Ontlopen moet zijn. Bovendien jgUomt er weer wat zicht op het iJ'erlaten van de voorlaatste 'laats, die een mogelijk fatale lacompetitie met zich mee brengt. LEIDEN Ter Leede staat nu echt slecht. Het degradatieduel tegen Loosduinen ging met 0-2 verloren, waardoor de ploeg van Henk Spaan op de op een na onderste stek bivakkeert. Katwijk bakte er ook al niet teveel van. Zaterdag stond de ploeg thuis binnen 25 minuten met 0-3 achter. Om nog wel terug te komen tot 2- 3. Gisteren herstelden de kustbewoners zich enigs zins door met 1-1 gelijk te spelen bij JAC. Ter Leede - Loosduinen 0-2 (0-1) Evenals vorige week tegen Katwijk (4-1 verlies) speelde Ter Leede ook nu met een in stelling van niks. Niet overtui gende schoten van André van Bladel, Rob de Ruyter, Eric Grosman en Bou Westerbeek vormden het zwakke ant woord op het gemotiveerde spel van Loosduinen. Aijan Knoester en Arie Molenkamp begrepen wel waar het om ging en scoorde ieder voor dc Hagenaars. Katwijk - HVO 2-3 (0-3) De thuisclub startte met „open huis" in de verdediging. HVO maakte dankbaar gebruik van de ruimte en schoot binnen 6 minuten tweemaal raak. Het werd zelfs 0-3. Pas na de woorden van trainer Peter Ciere was de ploeg weer enigs zins de „oude". Van de veel heid aan kansen werden er slechts twee benut. Jan van Duyn scoorde tweemaal. Ame- rik van Duyvenvoorde schoot in de 90e minuut met een vrije trap op de lat. JAC - Katwijk 1-1 (1-0) Al in de 10e minuut was het Amerik van Duyvenvoorde, die het JAC-doel vond. Het werd bijna 0-2, toen Wim Guyt 2 vallend inkopte, maar de bal net naast zag gaan. Na wat kansjes over en weer zorg de een Katwijker voor de ge lijke stand. Laatste man Mar tin Berkhey kopte over zijn ei gen doelman Jaap Haasnoot heen. Toen verschillende Ha genaars hem daarmee kwa men „feliciteren" werd Haas noot zo kwaad, dat hij na zijn uitspatting van het veld werd gestuurd. HARDERWIJK/NOORD- WIJK Noordwijks titel kansen zijn dit paasweek einde fors geslonken. Zo wel zaterdag (bij VVOG, 0-0) als gisteren (thuis te gen Huizen, 1-1) kwam de formatie van oefenmees- ter John Eelman niet tot winst. Omdat koploper IJsselmeervogels en naas te belager Quick Boys die beide slechts een keer in actie kwamen wèl de volle buit veroverden, verloren de roodwitten dus nog meer terrein. De opgelopen achterstand be hoeft in dit stadium van de competitie nog niet be slissend te zijn. Maar wil Noordwijk nog een serieu ze rol vertolken in de strijd om het afdelings kampioenschap, dan zal de ploeg wel zeer snel be ter moeten gaan voetbal len. Het duel met IJssel meervogels, dat voor za terdag in Noordwijk op het programma staat, kan dan nog een aardige con- frontatie opleveren. In het i andere geval is de moge lijkheid zeer groot dat de roodwitte rol in de strijd om het kampioenschap na zaterdag definitief is uit- gespeeld. t Noordwijk had de laatste we- i ken nogal wat winstpunten la- 1 ten liggen. Voor trainer Eel man een reden zijn ploeg dit weekeinde enigszins om te gooien. Andries Wendt ver huisde van de laatste man stek naar de centrale middenveld positie, Jacques Sluis nam zijn plaats over en Wim Vink werd de nieuwe linksachter. Wijzi gingen die Noordwijk op het middenveld krachtiger moes ten maken, maar die opzet slaagde zeker niet volledig. Daarvoor bewoog Wendt zich veel te onwennig over het hem toegewezen terrein. Ver dedigend bleef de Noordwijkse zaak daarentegen redelijk goed verzorgd. Hoewel het zeer sterk startende VVOG za terdag in de eerste helft wel degelijk goede kansen kreeg de score open te breken. Dat de Harderwijkers daarin» niet slaagden, had allerlei oorza ken. Maar de meest belangrij ke factor was toch Dick Dort- mundt. In tegenstelling tot vrijwel alle andere roodwitten, had de Noordwijkse doelver- dediger wel zijn (top)vorm naar het schitterende sport complex „De Strokei" meege nomen. Zoals achtereenvol gens de doorgebroken Johan Zeeboer, de ineens uithalende Renger de Groot en de via Dortmundt en de linkerstaan der van het Noordwijkdoel naast koppende Heimen Jan sen konden constateren. Afge zien van de terecht door scheidsrechter Wolfswinkel aan Simon van Bevergn uitge deelde officiële waarschuwing, kwam Noordwijk derhalve schadevrij uit de eerste 45 mi- Wat die eerste periode betreft, verliep het duel met Huizen twee dagen niet veel beter. Ook maandag liep in de per soon van Wendt een Noord- wijker tegen een waarschu wing op. En ook maandag kon de opponent, nadat Klaas Vink zich al even gevaarlijk had laten zien, op de beste kansen bogen. Een kopbal van spits Leo Ruiters verdween net over dc lat. terwijl diezelf de Ruiters van dichtbij ook nog eens de linkerstaander trof. Bij VVOG kende Noordwijk na de pauze nauwelijks proble men meer. De voor rust soms ijzersterk spelende thuisclub bleek teveel kracht te hebben verspeeld en moest zelfs toe staan dat Noordwijk de ge vaarlijkste ploeg werd. Vooral omdat de meer tegen zichzelf dan tegen VVOG voetballende Klaas Vink bij zijn afrondende acties de juiste richting miste, behoefden de jeugdige Harder- wijkertjes rond het scorebord niet in actie te komen. Gezien de krachtsverhouding over ne gentig minuten terecht, na tuurlijk. Al was het op zich niet terecht dat scheidsrechter Wolfswinkel na een uur spe len geen strafschop aan Noordwijk toekende De ge combineerde overtreding van Stef Hartog en Zeeboer (op Klaas Vink) was daar immers bepaald rijp voor. Tegen Huizen diende Noord wijk twee etmalen later wèl verdedigend op z'n tellen te blijven passen. Zo waren John van Loon en Ruiters heel dicht bij de openingsgoal. Een openingsdoelpunt dat, acht mi nuten voor tijd, aan de andere kant een feit werd. Klaas Huizen-doelman Jan van der R< Vink, die al eens het Huizense houtwerk had geraakt, werd door Jos Smits en Ivan Her mans fraai in ideale positie ge- manoevreerd en miste niet. Die volle Noordwijkse winst bleef niet in tact, omdat Wim Vink zich drie minuten voor tijd liet verleiden tot een even est brengt redding voordat Noor onschuldige als onnodige duw- partij met directe tegenstander Van Loon. Van Loon ging ge past tegen de grond, waarna aanvoerder Ronald Smid de door scheidsrechter Storm toe gekende strafschop benutte. Huizen veroverde met die ver zilverde penalty alsnog het punt dat het verdiende. Maar wijker Andries Wendt gevaarlijk dat was een constatering waar Noordwijk-trainer Eelman la ter duidelijk geen boodschap aan had. „Verdiend of niet: we stonden op winst. Een een ploeg die wel met overleg speelt, had die voorsprong nooit meer weg gegeven..." GERT-JAN ONVLEE an wor den. VVOG - Noordwijk 0-0. Noordwijk: Dortmundt, Mark Vink, Sluis. Van Beveren, Wim Vink, Marijt, Wendt, Smits, Hermans (Welling). Bakker, Klaas Vink. Noordwijk - Huizen 1-1 (0-0). Score- verloop: 82. Klaas Vink 1-0, 88. Smid (strafschop) 1-1. Noordwijk: Dort mundt. Mark Vink, Sluis, Van Beve ren, Wim Vink, Marijt (Van Hens- bergen), Wendt, Smits, Hermans, Bakker. Klaas Vink. Ie j, lu verleende ranglijstsluiter icherpenzeel ongewild wel rg veel medewerking. De iloeg heeft zijn beperkingen n weet dat maar al te goed. aterdag nog toonde de forma- ie tegen Rijnsburgse Boys een omeloze inzet, maar moest >ch ternauwernood het on- erspit delven. Die klap werk- f op het sportpark „de Bloe- n| lerd" overduidelijk door. Te- :er daar een goed resultaat de confrontatie met RCL n „vierpuntenduel") erg be- ■ai ingrijk was voor de bezoe- ïu ers, was het verbazend hoe du erschrikkelijk pover Scher- d enzeel voor de dag kwam. [et was eenvoudigweg zeer echt wat de ploeg tegen RCL or et zien, een ijzersterke sollici- itie naar regelrechte degrada- d e. or erwijl een flink deel van het er ubliek nog binnen moest ko- rei len, opende RCL reeds de ee core Bij een totaal onover zichtelijke oploop voor het el oei zette Cees Ruis in, liet en oalie Renes de bal knullig on tij er zijn hand door glippen en 1 iierzorgde Sieto Schalkers het oei Uerlaatste tikje: 1-0. Spoedig liet Scherpenzeel een waar schuwend antwoord horen. Middenvelder Jos Wildeman bezorgde de Leiderdorpse doelman Van der Heijden met strakke afstandschoten zowel serieus werk als de schrik (één schot schampte de lat). Naar later bleek, was het „hoofd stuk Scherpenzeel" hiermee in feite ten einde. Met alleen ver dienstelijke spelers als de spit sen Veldhuizen en Van Dam kom je nu eenmaal niet ver. RCL creëerde zich langzamer hand een fors overwicht, maar trok daar vooralsnog geen pro- Na de pauze kreeg de Leider- dorpse druk meer vorm. De „bevrijdende" tweede treffer volgde spoedig. Hugo Minder- houd zette van verre hoog voor, de bal yerd door de zwakke doelman Renes (ver kozen boven de ook al matige goalie Weerd) voor de voeten gewerkt van Ben Heemskerk, die onverbiddelijk inkogelde: 2-0. Langzamerhand liet RCL zien wat het kan. Sieto Schal kers had weer eens vleugels. Drie man konden hem slechts stuiten ten koste van een boe king. Ook mannen als Marcel Brasker, Hans Braat en Ben Heemskerk hadden een sterke middag. Fraaie combinaties en vele kansen waren het gevolg. In verhouding met het aantal mogelijkheden bleef de score beperkt. Cees Ruis kopte na een hoekschop van Schalkers steenhard onder de lat: 3-0. Fraai was de laatste treffer. Met een verre trap vond Hans Braat het hoofd van de hoog klimmende Ruis, die het leer panklaar legde voor Ben Heemskerk: 4-0. Trainer Mouter achteraf: „Dit was te eenvoudig eigenlijk, maar ik heb Lagendijk van Rijnsburgse Boys langs de lijn gezien. Misschien heeft die ploeg toch wat angst voor ons gekregen." Spakenburg In Spakenburg was de thuis ploeg, vooral door Aijen van de Groep en spits Van Leyen- horst, voor rust wat sterker. RCL bezwoer het gevaar evenwel door agressief verde digen en sterke acties van goa lie Van der Heijden. Na de pauze kwam er evenwicht in het spelbeela en beperkte RCL zich duidelijk niet meer tot de counter. De Leiderdorpers verschaften zich nu de beste kansen. Een doorgebroken Schalkers mikte echter over en een binnen de beruchte lij nen omvergekegelde Siera verdiende een strafschop, maar kreeg die niet. Zo bleef het 0-0. LEJO BUCK Spakenburg-RCL 0-0. RCL: Van der Heijden, Boendermaker, Brasker, Van Breugel, Ab Braat, Siera, Min- derhoud. Heemskerk, Hans Braat, Ruis, Schalkers. RCL-Scherpenzeel 4-0. Scoreverloop: 3. Schalkers 1-0; 56. Heemskerk 2-0; 68. Ruis 3-0; 71. Heemskerk 4-0. RCL: als in Spakenburg.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 19