„Schwarzwaldklinik" brak in Duitsland alle kijkrecords gekleurd gezien PROFESSIONELE PULP VOOR BIJ DEMIDDAGTHEE RADIO/TELEVISIE C^idócSommit DINSDAG 1 APRIL 1986 PAGINA 11 Jacques Plafond is als tv-serie een grote misser De meeste journalisten die over televisie schrij ven hebben een zwak plekje voor de program ma's van de VPRO, die kan bogen op een in drukwekkende geschiedenis van televisie-ver nieuwing en -verdieping. Een bewijs daarvoor kan worden gevonden in de lijst winnaars van de jaarlijkse kritiekprijs (de Zilveren Nipkow- schijf), waarop programmamakers van de VPRO zeer geregeld voorkomen. J Vorig jaar was de afdeling kinderprogramma's I van aeze eigenzinnige zendgemachtigde heel dicht bij een bekroning van haar nieuwe woensdagmiddagpakket. Uiteindelijk resulteer- j de dat in een eervolle vermelding voor 'Achter- I werk in de kast'. Dit seizoen zit zo'n eervolle gang van zaken er 'denkelijk niet in, zeker niet als het aan deze verslaggever ligt. De VPRO heeft namelijk in een vlaag van verstandsverbijstering besloten het kinderpakket te 'verrijken' met een ko misch bedoelde serie van Wim T. Schippers: 'Plafond over de vloer'. En dat nu moet worden beschouwd als een miskleun van grote allure. Schippers is de bedenker van spraakmakende fenomenen als Fred Haché, Barend Servet, Sjef van Oekel, Waldolala en De Lachende Scheer kwast. Hij bleef echter alsmaar voortborduren op de stramienen die hij zelf had opgezet en dreigde daarmee een soort karikatuur van zich zelf te worden: de taboes waren allang doorbro ken, de grappen waren allemaal al vertoond. Met het introduceren van zijn alter ego Jacques Plafond op de radio, als presentator van het programma 'Ron Flon Flonleek hij weer even wat op te krabbelen. Hij zette de modale Hil versum 3-presentator aardig in het hemd en te gelijk de modale Hilversum 3-luisteraar op het verkeerde been. Deze 'paleisrevolutie' op de omstreden popzender leverde hem dit jaar zelfs een nominatie op voor de radio-kritiekprijs, de Zilveren Reismicrofoon. Maar nu veegt hij al zijn scheppingen op één hoopje samen in zijn nieuwe televisie-produk- tie. Jacques Plafond is daarin te zien in allerlei verwikkelingen rond de presentatie van zijn radioshow en ontmoet een groot aantal oude bekenden, zelfs uit de periode-Waldolala. En wat is daar nu verkeerd aan? Op zichzelf mag hij dat, ik ben een reuze tolerant mens. Maar de programmering als kinderserie schiet mij danig in het verkeerde keelgat. In Schippers' nieuwste creatie wemelt het weer van de godslasteringen en schuttingwoorden, er wordt in gekotst, er wordt gescholden en er zit ten bedscènes in, allemaal zaken die eigen zijn aan zijn bedenksels maar naar mijn smaak vol slagen misstaan in een uitzending op woensdag middag half vier. Het is ook niet leuk of geestig (zoals dat wel kan worden gezegd van 'Theo en Theadie ook wel eens op het randje zaten). Plafond valt voortdurend over alles wat hem voor de voeten komt, er valt geregeld voedsel over de vloer, ie dereen praat langs elkaar heen: allemaal effec ten uit de slapstick die door anderen veel beter en effectiever worden toegepast. Ik lever graag de hele produktie van Plafond van dit seizoen in voor die ene scène uit 'Country Hospital' waarin Stan Laurel dat hardgekookte ei pelt en opeet. Dat het acteren in Schippers' serie bovendien jammerlijk slecht is (het plaatsen van de zinnen in een dialoog geschiedt voornamelijk op een teken van de regisseur lijkt het wel) zal wel een artistieke bedoeling hebben. Wim T. is van huis uit namelijk een alternatief soort kunstenaar, dus zodanig acteren dat het ook ergens naar lijkt zal wel niet verantwoord zijn. Vooruit maar. Maar het moet afgelopen zijn met dat flauwe gescheld en eevloek. RENE DE COCQ Michelle als eerste op Songfestival- podium AMERSFOORT Zangeres Michelle beklimt vanavond (Ned. II om 20.00 uur) als eerste het Songfestival-podi um. Zij start het Nationale Songfestival vanuit theater Pe Flint in Amersfoort met net liedje „Benjamin". De volgorde van opkomst ziet er als volgt uit: Jody met LSam", Frizzle Sizzle met [.Alles heeft een ritme", ^streid Marz met „Stilte na de storm", Dee Dee met j.Fata Morgana", Michelle jnet „Alleen jouw lach", jody met „Muziek", Frizzle Sizzle met „Eenmaal Jong", jkstrid Marz met „Nooit jneer" en tenslotte Dee Dee et „(Ik speel) de clown". anneer alle artiesten hun :wee liedjes ten gehore heb- en gebracht, gaan de twaalf rovincie-jury's zich over de itslag beraden. Tijdens deze auze verzorgt Gerard Joling en ongeveer tien minuten Üurende show. Hierna wordt het winnende liedje voor een tweede keer gezongen. Het jlationaal Songfestival, dat is jeorganiseerd in samenwer- :ing met de Stichting Cona- us. wordt gepresenteerd loor Pim Jacobs. Guus van Ie Heuvel is de ontwerper 'an het decor. Het Metropole "'rkest, dat zorgt voor de uzikale begeleiding van de iptredende artiesten, staat inder leiding van Harry van "oof. Het orkest is tijdens de ationale finale niet in le- 'enden lijve in De Flint aan wezig. De muziek is vooraf ip de band opgenomen. Door onze correspondent Gerard Kessels BONN - Duitsland kampt met ontwenningsverschijnselen. Geen „Schwarzwaldklinik" meer op de televisie, omdat deze serie daar op zijn einde liep. In de laatste aflevering kreeg professor Brinkmann een hartaanval en zijn vrouw een kind. Hier zijn we voor ons land nog lang niet aan toe, want afgelopen vrijdag begon AVRO-televisie er pas mee, een serie die al werd gekarak teriseerd als „professionele pulp voor bij de middagthee". Voor Duitsland wordt overi gens op een vervolg gewacht. Daar is men nog lang niet op de serie uitgekeken. Schwarzwaldklinik heeft, wat toeschouwersaantallen betreft, alles in de schaduw gesteld wat er op de Duitse televisie tot nu toe ooit is vertoond. Als het een beetje meezit mag straks ook Amerika er van ge nieten. In de 23 afleveringen, waar aan Duitsland zich de afgelo pen maanden vergaapte, redde chirurg Brinkmann met zijn gouden handen niet alleen het ene na het andere leven. Tus sen de bedrijven door heeft prof. Brinkmann, de nieuwe favoriet van miljoenen tv-kijksters, ook nog even een heel natuurgebied opgekrikt. Het Zwarte Woud, waar de toeristen wegbleven door de om zich heen grijpende bos- sterfte, zit weer in de lift. Met busladingen vol komen de liefhebbers van de televisie-se rie naar het Glottertal bij Frei burg om de kliniek te bewon deren waar Brinkmann zijn medische hoogstandjes ver- Prof. Klaus Brinkmann, de medische hel:d van de Schwarzwaldkliniek, met naast zich dokter Mar ker, zuster Christa, zuster Barbara en dokjter Gessner. richt. Een televisie-arts als de redder van doodzieke patiën ten en in één moeite door van het Zwarte Woud. De hotels ter plekke hebben hun tarie ven verdubbeld. Als professor Brinkmann, zijn echtgenote de verpleegster Christa en zoon Udo, ook arts uiteraard, op het scherm wa ren lag het openbare leven in de bondsrepubliek stil. Wie eindelijk eens rustig in zijn fa voriete restaurant wilde eten hoefde slechts de televisie-gids op te slaan om te kijken wan neer 'Schwarzwaldklinik' werd uitgezonden. Sommige uitzendingen werden door bij na zeventig procent -van de kijkers bekeken. Elke afleve ring kluisterde gemiddeld zo'n 25 miljoen toeschouwers aan de buis. Met een klap verwees 'Schwarzwaldklinik' de popu laire helden en schurken van 'Dallas' en 'Dynasty' naar de tweede en derde piaats. Door de bank genomen trokken Brinkmann en consorten twee keer zoveel bekijks als hun Amerikaanse concurrenten. Serieuze rollen Brinkmann-vertolker Klaus- jürgen Wussow (56) had het al voorspeld. „Wij staren ons te zeer blind op die Amerikanen. Wat zij kunnen, kunnen wij ook", zei hij voordat er nog maar een aflevering op het scherm was gekomen. Wussow liet zijn serieuze rollen bij het Weense Burgtheater een jaar lang voor Schwarzwaldklinik in de steek; de liefhebbers van het betere toneel vol onbegrip achterlatend. Wussow, al 35 jaar op de planken, maakte geen geheim van zijn motie ven: bekend worden bij een groot publiek. „Als acteurs zeggen dat ze niet bekend wil len worden, liegen ze", vertelt -hij. Wat is het geheim van het suc ces van Schwarzwaldklinik? In de Duitse pers zijn daar diepgravende beschouwingen over te vinden. Het antwoord kan niet al te moeilijk zijn. Al les wat met dokters-romances te maken heeft, wordt gevre ten. De echte bestsellers in dit land zijn niet Günter Grass, Heinrich Böll of zelfs Simmel en Konsalik. De echte bestsel lers zijn de dunne flutroman netjes van een of anderhalve mark die wekelijks in miljoe nenoplage uit de kiosken vlie gen en die door het voorname lijk vrouwelijke publiek in een paar uur tijds verslonden wor den. De romance van de knap pe chirurg met de even knap pe verpleegster is een gegeven dat niet kapot te krijgen is. Ze ker in Duitsland, waar de ge zondheid het weer als ge spreksonderwerp nummer een al lang heeft verdrongen en het aantal apotheken en dro gisterijen de 'Kneipen' in toe loop verre overtreft. Duitsers hebben een gezondheidstick. Dokter Ernst Schneider, een 'echte' Brinkmann, verklaart het succes van Schwarzwald klinik als volgt: „Ieder mens houdt er rekening mee ooit de hulp van een arts of zelfs van een heel ziekenhuis nodig te hebben. Dan kan het best nut tig zijn eens achter de coulis sen van het medische bedrijf te kijken, al is het dan ook via een televisie-serie." NEDERLAND 1 NCRV 15.40 Welles Nietes, recht streeks discussieprogram ma gepresenteerd door Legien Kromkamp 16.20 NCRV-jeugd-matinee, met om 16.35 De drukte maker, Russische teken film en om 16.25 Charlie Maria, Zweedse film over een meisje en een clown NOS 17.30 VtG-Joumaal NCRV 17.46 Los Vast, popprogramma gepresenteerd door Jan Rietman vanuit de Triant- ha-hal in Assen TELEAC 18.25 Klussen in huis. Les 2: Funderingen, muren en wanden NCRV 18.55 SI De Fabeltjeskrant 19.00 The Cbsby show, Ameri kaanse comedyserie. Afl.: Cliff in love. Sondra heeft weer eens ruzie met haar vriendje Elvin. Uit nijd gaat ze met een ander uit, die onmiddelijk het hart steelt van Pa Huxtable 19.25 De zonen van de roze panter, tekenfilmserie NOS 20.00 Journaal NCRV 20.28 Zeskamp Cup '86, spel- programma vanuit de Han zehal in Zutphen, waar de ploegen van Heino, Uit hoorn, Wassenaar en Kou dekerk aan den Rijn tegen elkaar in het strijdperk tre den. Presentatie: Dick Passchier 21.30 Hier en nu, actualiteitenru briek 22.05 Ander Nieuws: Van her vormd theologie-student tot bisschop van Rotter dam, portret van Mgr. Bar 22.30 Hill Street Blues, Ameri kaanse politieserie. Afl.: Das Blues. Furillo wordt benaderd door een politie ke carrière-planner, die hem vertelt dat Daniels gaat vertrekken. Hunter gijzelt Balantine in de kel der van buro Hill Street 23.15 Cheers, Amerikaanse co medyserie. Afl.: Don Juan is heil. Diana neemt Sam als studie-object voor een scriptie psychologie. De professor is opgetogen. Hij wil dit geval wel eens in le vende lijve ontmoeten NOS 23.45 Journaal 23.50 Nieuws voor doven en slechthorenden NEDERLAND2 RVU 17.00 Hyperventilatie ieder een kan 't krijgen (slot), tweedelige documentaire FEDUCO 17.40 Open Universiteit. Cursus geologie (1) NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Italianen 18.30 Sesamstraat 18.45 mJeugdjournaal 19.00 Journaal IKON 19.12 IE Snuiters, praatpro gramma met jongeren over het thema geweld met muziek van 'De Bluffers'. Aan het woord komen zo wel de geweldplegers als de slachtoffers. Ook wordt aandacht besteed aan het geweld in videoclips. Pre sentatie: Cees Grimbergen en Johnny Kraaykamp jr 19.37 Kenmerk, actualiteiten magazine ditmaal geheel gewijd aan Guatemala, waar na dertig jaar dicta tuur een democratisch ge kozen regering formeel de macht heeft overgenomen. De invloed van het leger is echter nog onmiskenbaar aanwezig NOS 20.00 Nationaal songfestival 1986, rechtstreekse uitzen ding vanuit theater de Flint te Amersfoort waar Pim Jacobs de nationale finale voor het Eurovisie Song festival presenteert. Met: Michelle, Jody Pijper, Astrid Marz, Dee Dee en de groep Frizzle Sizzle (zie elders op dezepag.) 21.30 (EAIs toerist in eigen ver leden (slot), tweedelige documentaire over de aan leg van de Birma-spoorlijn door geallieerde krijgsge vangen van de Japanners. Vergezeld van een came raploeg reisden drie voor malige Nederlandse krijgs gevangenen langs de over blijfselen van de Birma- spoorlijn 22.30 Journaal 22.45 Nieuws voor doven en slechthorenden EUROPA TV Programmaschema Kinderprogramma's Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry The Transformers, kinderserie Die Laurents (1), serie over een Berlijnse Hugenotenfamilie Europa Report, World Watch en Weerbericht Sport Reports. Italiaans voet bal en Wimbledon '84 Rampal Stern play Mozart, muziekprogramma C'etait Hier, documentaire Europa Report, World Watch en Weerboricht 17.00 Airwolf afl.: Fight like a Dove 17.50 Star Trek II: 19.45 The Pro fessionals 20.35 Yes Giorgio 22.25 Bridges at Toko Ri 00.05-01.40 Jaws III Journaal Tik Tak, kleuterprogramma j Plons, kinderprogramma (herh.) Carolientje en kapitein Snor- rebaard, kinderserie. Afl.: Een onderwateravontuur Bassie en Adriaan, kinderse rie. Afl.: Gefeliciteerd (herh.) Er was eens... het heelal, in formatieve tekenfilmserie. Afl.: De reuzen 3 Kijk uitl Verkeerstips. Afl.: Verkeersonderricht in het mid delbaar onderwijs (herh.) Werken met audiovisuele middelen, informatieve serie. Afl.: Driedimensionaal werken: Verover die ruimte (herh.) Mededelingen en program- ma-overzicht Journaal Weerbericht Kunstzaken IQ, spelprogramma. Presenta tie: Herman van Molle Labyrint: Mens sano in corpe- re sano? Discussie over sport en lichaamsbeweging op school, de vrije tijd en het Uitzending door derden. Pro gramma van de Liberale Om- i Journaal en Coda: C4 uit Kwit van Hove uitgevoerd door Fred |.00 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische tv-se- rie met Rowena Wallace, Alexandra Fowler, Peter Phelps e.a. Prue begeeft zich op glad ijs [25 Oshin, Japanse serie. De jon gen die Oshin heeft gered blijkt een deserteur te zijn Il42 Mededelingen en program ma-overzicht 145 Journaal ttl0 Weerbericht |l15 Videomatch, spelprogramma J met Marleen Gordts 125 m De kleine waarheid (slot), tv- serie van Willy van Hemert naar de trilogie van Jan Mens met Willeke Aiberti, Emmy Lo pez Dias, Tamar Baruch e.a. (herh.) Tijdens Marleen's fees- zoek naar een ondergedoken Engelsman. Ook notaris Blomkvist heeft er iets mee te maken. De Feldwebei is ook op zoek naar ene Spaargaren 30 Argus, talkshow met Jan van Rompaey 30-22.55 Orgeltrip, serie van vijf orgelconcerten. Afl. 1: Meche- len. Flor Peeters, orgel. 1. Ri- cercare, opus 134 van Flor Peeters. 2. delen uit L'Orgue Mystique van Tournemire [krBF 1 ?e er 45 De Smurfen, tekenfilmserie 10 Hongaarse verhalen. Afl.: Pier- n- 20 Nouba Nouba, kinderprogram- dlDo Ce soir, regionaal magazine ld 25 Lotto-trekking en resultaat van de lotto-joker Quick et Flupke, tekenfilmse- Floor Peeters speelt in Meche- len eigen werk en een stuk van Charles Touremire. BRT 2 om 22.30 uur. 20.00 Contacts, verkeersinformatie 20.05 Billet de faveur, twee eenak ters. 1: Le pain de ménage, met Bernard Marbaix en Nico le Madinier. 2. Le plaisir de rompre, met Michel Guillon en Suzanne Colin, regie: Jacques Viala 21.30 Les jardins suspendus, caba retprogramma 22.10 Le Louvre het grootste mu seum ter wereld (slot), docu mentaireserie. Afl.: Ingres, De lacroix en Corot 23.05 Journaal 23.30 Shema Israël TV 5 17.05 Numéro 1: Francis Cabrel, amusementsprogramma 18.05 Sport, met tennis, rugby, auto- motor- en paardesport 19.00 Kinderprogramma 19.30 Le jeu de la vérité: Alain De- Ion, gevarieerd programma met o.a. Nicole Croisille, Julio Iglesias en de Star Sisters 20.30 Sport 21.30 Filmnieuws 22.00 Nieuws 22.30-00.10 E Les hommes nou- veaux, speelfilm uit 1936 van Marcel L'Herbier. Met o.a. Harry Baur MUSIC BOX 17.00 C3Eurochart, overzicht van de Europarade van Music Box met Julie Brown en Gaz Top 18.00 (STwenty years of Slade, mu- ziekspecial 19.00 EEd's elite, met Edwina 20.00 EIRox Box, Belgisch getint popprogramma met Ray Co kes 21.00 [ElSound and vision, met Gary Crowley 22.00 HHome movies. Martin Bu chanan bespreekt nieuwe mu ziekvideo's 23.00 (SEurochart (herh.) 00.00-01.00 ElTwent years of Slade (herh.) (D Ondertiteling via TeleTekst. H) Uitzending in stereo. [I Zwart/wit-uitzending. ■H Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. 83 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■13 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. DUITSLAND 1 15.50 Tagesschau 16.00 Spass am Dienstag, kinder programma 17.00 Cuore (slot), zesdelige serie met Ediardo Filippo. Johnny Drelli, Berbard Blier e.a. 17.45 Tagesschau 17.55 Hier und Heute, regionaal ma- 18.25 Köberle kommt, tv-serie. Afl.: Genauso. blob andersrum 19.00 Falcon Crest, Amerikaanse tv- serie. Afl.: Der Racheengel 19.57 Programma-overzicht 20.00 (HTages8chau 20.15 Nur Für Busse, amusements programma met de toneelspe ler en caberetier Jochen Busse 21.00 Report, actualiteitenrubriek 21.45 Dallas, Amerikaanse tv-serie met Patrick Duffy, Linda Gray, Larry Hagman e.a. Afl.: Zeit der Entfremdung. Bobby geeft de politie een inlichting, die de zaak tegen Jenna in een ander licht stelt 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 Kulturwelt: Der Platzanwei- ser, portret van de 'misukte' cineast Werner Loth 00.10 Tagesschau 00.15 Nachtgedanken, overweging door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Pinnwand, agenda 16.20 Pfiff, sportprogramma voor de jeugd 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine 17.45 Tom en Jerry, tekenfilmserie 18.20 Mit dem Kopf durch die Wand, familiequiz gepresen teerd door Birgit Lechtermann 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 CDDie Reportage: Verlorene Zeit? Reportage over dagelijks leven van iemand die vervan gende dienstplicht vervult 20.15KOlst ja irre - lauter liebens- werte Lehrer (Carry on tea cher). Engelse speelfilm uit 1959 met Kenneth Williams, Kenneth Connor, Charles Hawtrey e.a. Regie: Gerald Thomas. De leerlingen van een privéschool in Londen halen plotseling de meest krankzinni ge streken uit. De vleugel be geeft het tijdens de muziekles en op de vragen die de leerlin gen met betrekking tot Sha kespeare's 'Romeo en Julia' stellen miet leraar Milton het antwoord schuldig blijven. En dit terwijl er een psycholoog is die zeer moderne ideeën heeft 21.38 Ratschlag für Kinogangor, filmtips 21.45 Heute-journal 22.05 Das kleine Fernaehapiel: So long cowboy, film over de ver amerikanisering van de Duitse na-oorlogse generatie 23.00 Filmforum: Fast verwehte Spuren, herinneringen aan de Duitse toneelspeler Alexander Granach. Granach, geboren in 1890, begon zijn carrière bij het joods leketoneel voordat hij werd toegelaten tot de the aterschool van Max Relnhardt in Berlijn. Na de Eerste We reldoorlog ontwikkelde hij zich onder regisseurs als Leopold Jessner, Max Reinhardt en Ed win Piscator tot expressionis tisch acteur 23.45 Heute DUITSLAND 3 Telekolleg II: Cursus Microp rocessors/computer 2 Telekolleg II: Cursus Beschrij vende Statistiek. Les 5 Sesamstraat Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Tagesschau Auslandsreporter, buitenland se reportages. Afl.: Rentner und Millionëre, reportage van uit Polen van Werner Sonne Rückblende. 'Vor 90 Jahren: Gründung des „Simplizissi- mus" reportage over de ge schiedenis van het polltlek-sa- tirisch weekblad „Simplizissi- Formel Eins, overzicht van de ARD-hitparade gepresenteerd door Stefanie Tücking Landesstudio Düsseldorf. 'Einfach Sluss machen', docu mentaire Deutscher Alltag: Die Zeit für's Kind muss mann neh- men, .reportage over studen tenparen in de DDR en de BRD Wie uns die Nachbarn sehen, indrukken van jonge buitenlan ders in West-Duitsland Laatste nieuws Prince treedt met zijn single „Kiss" op in „Formel Eins". Duitsland 3 om 21.00 uur. BBC 1 17.10 Laurel and Hardy, comedyse- 17.15 Jackanory, kinderprogramma 17.30 Bananaman, kinderserie 17.35 Think it do it, kinderprogram- 18.00 John Graven's Newsround, jeugdjournaal 18.10 Grange Hill, kinderserie 18.35 Newsround Drugwatch speci al 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, actualiteiten 20.00 Holiday, vakantietips 20.30 EastEnders, tv-serie met Wen dy Richard, Bill Treacher, Su san Tully e.a. 21.00 One by one, tv-serie met Rob Heyland, Peter Jeffrey, Peter Gilmore, e.a. Afl.: Dangerous practise 21.50 Points of view 22.00 Journaal, weerberichten en regionaal nieuws 22.30 To Hungary with love, docu mentaire over een Engels gezin dat in Hongarije genezing voor hun zoontje probeert te vinden 23.30 Film '86 00.00 Brazil, Brazil 00.50 Weerbericht BBC 2 The paperchase Nieuwsoverzicht voor doven The great run, a voyage to the north. Afl.: Sails along the trent and ouse Whistle test special: Joni Mi- chell, muziekspeclal Documentaire A question of fact Actueel magazine Star shot I Claudius (11), tv-serle met Derek Jacobi, Sian Phillips e.a. Documentaire Newsnight Weerbericht ITV Kindermagazine, met teken films en tv-series Emmerdale Farm About Anglia, regionaal maga- Crossroads Mind your language Bushman's holiday Magnum, Amerikaanse tv-se rie. Afl.: Ms. Jones Boon, comedyserie Nieuws First tuesday Legmen Tuesday Topic SKY CHANNEL 16.45 EiMonstera of rock, met Amanda Redington 17.30 SEngelse top 50, met David Jensen 18.30 E Dennis. Afl.: Dennis at Boot Camp 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy helps Danny Thomas 19.30 Green Acres. Afl.: A Star na med Arnold is Born (2) 20.00 Vegas. Afl.: Lost Monday 21.00 A Country Practice 21.55 Cimarron City. Afl.: Kid on a Calico Horse 22.50 US College Football 1986 00.15-01.00 [^Monsters of rock (herh.) NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven VARA 14.30 VARA-Filmclub 14.53 mZeg 'ns AAA, comedy-serie 15.18 Super-Oma, Engelse kinderse rie 15.43 La chartreuse de Parma (2) 16.35 Mr. Belvedere, comedy-serie 17.00 Een wereld vol paarden NOS 17.30 Vrê-Journaal VARA 17.46 Smurfen 18.00 VARA's Clipparade NEDERLAND 2 VPRO 15.30 Plafond over de vloer, afl. 4: Mikpunt 15.51 Achterwerk in de kast 16.08 Max Laadvermogen 16.12 De roverprins 16.41 E Laurel Hardy: Below Zero (1930) 17.01 Een mama is een ei 17.16-17.30 De grote dikke beer vertelt MUSIC BOX 07.00 [^Muziekprogramma's DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Tages schau und Tagesthemen 10.23 Die Reportage 11.10 Oft passiert es un- verhofft (herh.) 11.50 Umschau 12.10 Report 12.55 Persoverzicht 13.00 Tagesschau 13.15 £]Teletekst-over- zicht 15.50 Tagesschau 16.00 Frauengeschichten 16.45 Die Spiel- bude 17.45 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Bettkantenge8chichten 16.35 Tao Tao 17.00 Heute 17.15 Tele-lllu- atrierte 17.50 Ein Heim für Tiere BBC 1 07.50 Breakfast Time 10.20 Lassie, kinderserie 10.45 Why don't you? 11.15 Jackonory 11.50-12.15 Ghar- bar 13.30 Journaal 13.54 Nieuwso verzicht voor doven 14.00 Pebble Mill at one 14.45-15.00 Bagpuss 16.52 Regionaal nieuws 16.55 Up our street 17.10 Heathcliff 17.15 Jackanory BBC 2 14.45 Windmill 15.45-17.40 E Test pilote, Amerikaanse speelfilm uit 1938 van Victor Fleming SKY CHANNEL 08.45 BSky Trax. Herhalingen 11.30 SSky Trax. Herhalingen 14.15 Sky ways 15.05 Atletiek 16.00 EPa» Sharp Show 16.45 EYoung, Free Single, met Gary Davies ITV 07.25 TV-AM 10.25 Regionaal nieuws 10.30 Kindermagazine 12.30 About Britain 13.00 Moschops 13.10 Our backyard 13.30 Candid camera 14.00 Nieuws 14.20 Regionaal nieuws 14.30 A country practice 15.30 On the market 16.00 Gems 16.30 Sons and daughters 17.00 Kindermagazine RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Nieuwsradio. 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Uit het land. 22.02 Ronduit-story. 22.30 Als mensen veranderen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02 VARA's ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 VPRO: Het Pandemonium. 18.03 Buiten Beeld. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 Moondogs. 23.02 Tracks. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Martha Gozdecka, piano. 20.00 Nieuws. 20.02 Violante, opera van Korngold. 21.30 Lierama 22.30 Wouter Blaquière, orgel. 23.10 Het Amsterdams Strijkkwartet. RADIO 5 17.56 Mededelingen en Nieuws 18.10 NCRV: Literama-poëzle. 18.20 PP: Uitzending van de PSP. 18.30 NOS: Radio Thuisland. 19.00 Programma voor buitenlandse werknemers. 20.30 TELEAC: Biotechnologie. 21.00 Klussen. 21.30 Ni Hao. 22.00 Grafische technieken. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 18.00 Rijnland Politiek en 19.00-20.00 Pop wetenswaardigheden, jazz en blues. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Big Band. 19.10 Actueel. 19.33 Apo mas ja sas, voor Grieken. 20.03 Pandora, jongerenmagazine. 21.03 Jazz Middelheim. 22.05 't Chanson. 23.15 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee, popradio. 22.05 Je weet het maar nooit. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Harmonies en fanfares. 19.00 Essay: Galerie. 19.45 Capriccio, Ibert. 20.00 Etnische muziek. 20.30 Sinfonie-Orchester Deutsche Oper. 22.30 Praagse lente, documentaire. 23.30-23.45 Serenade. Seibel. Con certino Classicum. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De rode draad. 07.30 Nieuws. 07.35 De rode draad. 13.08 TROS: TROS Aktua. 13.20 Journalistenforum. 14.03 TROS klantenservice. 15.05 Helpers weg. 16.02 EO: EO-Metterdaad Hulpverle ning. 16.05 Tijdsein. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: De nieuwe rozengeur. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit music-time. 09.03 Muziek motief. 09.57 EO-Metterdaad Hulpverlening. 10.03 Gospelsound. 11.03 Country Trail. 12.03 Rond-uit op 3. 13.03 VPRO: Toga-party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon met Jacques Pla- RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 NCRV: Het levende Woord. 08.10 Preludium. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de Hoogtezon. 10.00 The Tallis Scholars. 10.30 Orkestpalet. Residentieorkest. 11.55 Ork. muz. v. Handel (7). 12.35 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch Concert. 14.00 Songs of Praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: Telefoonnummer 39211. 16.45 Muziektheater. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS: NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Taairevue. 10.00 TROS: Café chantant - Non 10.30 De duvel is oud. 11.00 Geachte jubilaris. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Midweekmagazine. 16.00 TROS: De Pina Colada Show. 16.30 TROS Huiswerklijn. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten magazine. 16.30 Middagmagazine. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor, culturele informa- 14.03 78 Toerentijd, met Jo Lee- 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Goedemorgen, morgen. 08.12 Service Telefoon. 10.03 Met de deur in huis. 12.00 Regioprdgramma. 13.10 Made in Germany, Schlagers. 14.00 Vrijaf. Jong geluid. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goedemorgen. 08.15 Licht klassiek met Gambini, Boccherini en Nardini. 09.15 Aldo Ciccolini, piano, speelt Deodat de Severac. 10.00 Matinee: 1. Scarlattiana, Carel- la. 2. Concerto Gregoriano. Respighi. 11.00 Het oeuvre van Delius (20). 12.10 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.30 The Musical Snuffbox. 14.00 Die Brautwahl, opera van Buso- 16.40 Kamermuziek) van Maliplerc.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11