HÉM91 MSmir* Hoofdklasser Unicum hoopt op handhaven ><>"^WI>J3CC0>CZ?> JUNDLKDAU 1) MAAkl iy8b PAGINA 8 ^'m£a® =*s aï, L MUNNIK EN DEKKER WILLEN HOGEROP Overgangsklasse A Zesde klasse Artesia De dames van het eerste mixed team zijn gewoon ge bleven. Alie Snellenberg, Marith Versteegen en Ankie Knijnenburg zijn die vrou wen. Over de herenaanvul ling was een en ander te doen in Koudekerk. De „aangewezenen", die Eric Snellenberg en Frank Vahlen moeten doen vergeten, zijn Valentijn Weber en Coen Wieffering. Vierde klasse TV Alkemade Doordat vorig seizoen maar liefst twee teams de stap naar de vierde klasse maak ten, mag competitieleider Leo Arbman nu drie vierde klasse-teams samenstellen. Het grote aanbod van teams geeft Arbman de gelegen heid ook jonkies de kans te geven. Winnifred Pauw, Cle mentine van Wijngaarden, Robert van der Salm en Ger- co Gravekamp bevolken het ,,reserve-"team. Wordt het een jaartje leren voor de jon geren, voor het standaard team kan het enthousiasme van Eric en Corry Ann Rood- erkerk, Piet van der Berg, Ria Ronnenberg en Rineke de Koning wellicht een „ver rassende" promotie tot ge volg hebben. Hazerswoudse TC In Hazerswoude Rijndijk wordt veel verwacht van de ongewijzigde formatie be staande uit Marcel van Willi- genburg, Ruud van der Voort, Petra de Rijke en Ka rin van Reeuwijk. Ook het viertal zelf heeft er alle ver trouwen in. Het zal hen dan ook niet meer gebeuren dat waar geprobeerd zal worden de tweede klasseplek te con solideren. Voorhout In de samenstelling van het standaardteam van Voorhout is niets gewijzigd. Jan van der Geest, Jan Baan, Chan- tal van Buul en Carien van der Meer zitten er nog steeds in en streven naar be houd van de tweede klasse plaats. Die vorig jaar werd veroverd via een kampioen schap in de derde klasse. Derde klasse De Rijnkanters Na het vertrek van Jan Sie- merink (naar Unicum), Peter- Paul de Pruyn (naar Eindho ven) en het stoppen van cap tain Thijs Steensma zag het bestuur van de Rijnsburgers zich genoodzaakt zich te la ten terugzetten van de Over gangsklasse B naar de derde klasse. Simone den Hollan der, Liz Weare en Nolly Ben- nink zijn gebleven. Thomas de Mooy, Dick Heemskerk en Jan Kuyvenhoven vormen nu de herenafdeling van De Rijnkanters 1. Sassenheim Colinda Voskuil vertrok naar De Boekhorst, terwijl Hump hrey Stuyver gestopt is met tennis. Waardoor Hans Ruy- grok de kans krijgt zijn talen ten te tonen. Freddie Kramer is de vervangster voor Vos kuil. Cynthia en Arthur Vol- ten zijn wel gebleven in Sas senheim. Na degradatie van uit de tweede klasse wordt een consolidatie verwacht, terwijl bij een gunstige loting zelfs weer naar boven geke ken zal worden. Overgangsklasse B Langeraar De jeugd heeft in Langeraar de voorkeur van geen twijfel gekregen. Annette en Edzo Bosma, llonka Lek en Michiel van Buuren werden door de keuzecommissie sterk ge noeg geacht de Langeraarse kar te trekken. Wellicht gaat dat (n de vijfde klasse ge beuren (er is promotie bij keuze aangevraagd). Geen twijfels op een goed resul taat in Langeraar dus. Herencompetitie Unicum De drievoudige landskampi oen heeft een gevoelige aderlating ondergaan. Bob van Overbeeke en Arnold van der Capellen verkozen de 'positie als playing-coach bij het tweede respectievelijk het derde team van Leidens sterkste vereniging. Toch ge loven Har Meyer en Wim Pufkus weer in een kampi oenschapsweekend na het aantrekken van Anne Jan van der Meer en Eelco van Adrichem. Huis ter Duin „Als Pelleboer en zijn weer goden met ons zijn dan sto ten we weer door", aldus de immer opgewekte captain Jan van der Lippe, die zelfs in de winter met bivakmuts op en handschoenen aan op het Noordwijkse mateco met zijn zoon Johan uren maakt. Voorbereidingen die door Roy Mooyman in de be schutte Klinkenberg worden Ook in de Leidse Hout wordt omhoog gekeken en reke ning gehouden met het be halen van het kampioen schap in de „Overgangs B". TEAN Tine Langeveld reisde af naar Unicum, zodat de Al- phense club zijn toevlucht moest zoeken in het tweede team. Irma van den Ouden rijn vergezelt dit seizoen haar zus Margo in het „eer ste" samen met Richard Os kam, Mark Nagelkerken en Charles Asselbergs. „Er wordt gegokt op een kampi oenschap, juist omdat de da mes in de „breedte" zijn ge groeid", aldus competitielei der Hamming. TEAN 2 Na het veroveren van de titel komt dus ook TEAN 2 uit in de Overgangsklasse B. Door de doorstroming naar het keurkorps zijn de „reserves" wel wat verzwakt. De com plete nieuwe ploeg bestaat uit Ingrid Chaudron, Marleen Boven, Rien Booy en de van Nieuw-Vennep overgekomen Frank Liefbroer. Hamming verwacht, dat TEAN 2 het moeilijk krijgt: „Een kampi oenschap voor het eerste, handhaving door het tweede zou voor ons een perfect sei zoen zijn". Roomburg De ploeg van captain Joost van Leeuwen verving Juliette Grimbergen, die in Amster dam gaat studeren en ten nissen, door ervaren Josje van der Hoeven. Wat een versterking wordt genoemd, omdat Grimbergen door het eindexamen niet al te best presteerde. Met Monique Reinierse en Rob van Mar wijk werd een goede tweede plaats binnengehaald, dit jaar wordt aan een kampi oenschap gedacht. De Merenwijk Promovendus De Merenwijk hoopt op handhaving. Trai ner/speler Herman van der Capellen heeft nog steeds Dave Wijnveldt, Pascal Jong- mans en Leontine Poots om zich heen. De jongeren (Jongmans en Wijnveldt) zouden aan kwaliteit gewon nen hebben. Verder moet met de steun van de grote supportersschare behoud van het Overgangsklasse schap mogelijk zijn. Tweede klasse Nieuw-Vennep Ondanks het kampioenschap van vorig jaar speelt Nieuw- Vennep nog steeds tweede klasse. Tot groot ongenoe gen van trainer/speler Mar cel van Rijn, die nu toch wel eens in de Overgangsklasse wil spelen. Marijke Ouds hoorn en Rogier Liefbroer bleven. Aanwinst is Madelein Damen. Mark Nije verdween naar Unicum, Marion Hooge- veen gaat lager spelen en Frank Liefbroer stapte over naar TEAN. Forescate De Voorschotense club is weer wat prestatiegerichter bezig. De voor het eerst ge vormde selectie heeft tijdens de winter doorgetraind. Jel- mer Siersema heeft gekozen voor hockey, zodat Marco Stals een vaste stek in het standaardteam heeft. Samen met Bub van der Zee, Lise- lotte van der Bijl en Eveline Poell. Handhaving is het pa^ rooi in Voorschoten. Zee en Duin De Katwijkse club heeft het er moeilijk mee. Bij het he renteam en de gemengde ploeg verdwenen veel spe lers na een conflict met de technische commissie. Wil de Hollander en Gertjan Min- nee zijn weg, evenals Edwin Gruis, Philip Nagtegeller en Maarten Lugthart. Petra Guyt en Willem Taat worden nu vergezeld door Ruurd Cremers, terwijl Peter Bauw en Hein de Jong de enige twee bekenden zijn in het hoogspelende herenteam. De tc had nog geen overige namen en liet weten het er moeilijk mee te hebben. Zoeterwoude Volgens Tiny van Velzen, vaste speelster bij ZTC, was het kampioenschap vorig jaar voor een groot deel aan geluk te wijten. Promotie zat er niet in. Daarom wordt ook dit jaar „slechts" voor hand having gespeeld. Naast Van Velzen voelen ook Karin Berg, Marcel de Bakker en Harold van Offeren zich nog steeds comfortabel in de tweede klasse. De Boekhorst Het naar de tweede klasse gepromoveerde De Boek horst kende ook wat wisse lingen. Onno van Paridon en Margot van den Haak ble ven. Harry Verdegaal wordt trainer van Hillegom, terwijl Heieen van de Berg naar Dekker „verhuisde". Colinda Voskuil (Sassenheim) en Pie- ter van Meel zijn hun opvol gers in Noordwijkerhout, Van Nispen Wilde men twee jaar geleden in De Zilk wegens vermeende zwakte nog vrijwillig uit de derde klasse, nu zal men bij mogelijke en verwachte pro motie de plek niet meer af staan. Met de jeugdige Nico- lien de Groot en Renè van der Linden moeten Hanny van den Akker en vader Jan van der Linden in staat zijn de vorig seizoen net gemiste promotie te bewerkstelligen. KLTV De Katwijkers zullen zeker „geen gek figuur" gaan slaan in de afgelopen- jaar bereikte vierde klasse. Met name door de komst van trainer Al Kortekaas ver trouwt men erop dat verblijf in deze klasse tijdelijk zal zijn. Het gemak waarmee Mariëlle van der Plas, Marja van der Kolk en Louk Ver hees de tegenstanders plachten af te drogen is mede debet aan dit vertrou wen. Vijfde klasse Hoogmade Alleen Jenny Thunnissen heeft zich weten te handha ven in het Hoogmadese standaardteam. Zij wordt dit jaar niet meer omringd door louter „oude" teamgenoten, maar zal zes weken lang met twee „jonkies" en Koos Ver- wey moeten optrekken. Om dat dat tweetal, Robert Rijnsburger en Annemarie Ammerlaan, zo sterk is, is Hoogmade, volgens Thunnis sen „theoretisch al gepro moveerd". Leimuiden In Leimuiden weet men niet anders of de vijfde klasse is in 1987 passé. Met Yvonne Schutrup in de plaats van Wil Koeleman moet de te leurstelling van 1985 wegge vaagd worden. Jan Arie Bak ker, Dineke en Jan Klein za gen toen in de laatste set van de promotiewedstrijd de vierde klasse al schemeren. Wat destijds niet lukte, ge beurt nu gewoon wel. S'70 Na de promotie van vorig seizoen mikken de Woubrug- genaren op handhaving van de nieuw verkregen status. Stans Nieuwstraten, Marieke Brouwer de Koning en Bert Imhorn bleven en zagen An- dré van Druten de plek van Jacques van der Kolk inne men. Nieuwe Sloot Anne Jongkind, Marianne Vroom en Ronald Verdaas donk zijn de sterke aanwin sten bij de Alphenaren. De nieuwelingen moeten er voor zorgen dat het afgelopen jaar verloren gegane terrein teruggewonnen wordt. Zevenhoven Een logische stap naar de vierde klasse, zo worden de komende verrichtingen van Nel Uyttewaal, Anne Couck, Angela Weerts, Leo Klein, Peter Wieriks en Marco Beukman in Zevenhoven be schouwd. Het ging in het eerste jaar gemengde com petitie zo simpel, dat deze I hoop niet ijdel hoeft te zijn. Dekker Tennis De Warmondse club heeft een uitstekende ploeg gefor meerd voor het komende seizoen. Naast Brigitte van der Maarel, Freek Tanis en Stefan Faas is de 14-jarige Heieen van de Berg (overge komen van De Boekhorst) aan de ploeg van coach Ca- rel de Bruijn toegevoegd. Henny Fehling, Diane Euser en René van der Wilk zijn vertrokken. De Bruijn denkt na de promotie van vorig jaar direct door te kunnen stoten naar de eerste klasse. Van de Berg en Faas zijn de belangrijkste Warmondse troeven. Noordwijk Coach Piet Veentjer heeft het „zwakke" punt, de he ren, versterkt. Noordwijker Kees Heemskerk kwam van Leimonias en René van der Wilk van Dekker. Naast de twee „jonkies" blijft het ge routineerde damesduo Trudy Groenman en Els Veentjer voor de damesdubbelpunten zorgen. Tanne Sikkema maakte bovendien de over stap van De Metselaars. Het gedegradeerde Noordwijk denkt in eerste instantie aan handhaving, hoewel de jeug digen toch wel op de titel ge brand zijn. OLTC Marcel Gerritsen, Jasper van Marwijk, Eveline Krul en Nancy Toole gaan OLTC in principe gewoon in de Over gangsklasse B houden. Een „mooi niveau" voor een ver eniging met een sterk recre atieve achtergrond. Een club die overigens het tweede team aan het einde van de competitie wel een klasse hoger verwacht. Marius Pie- ters, Marco Visser, Suzanne Vissers, Marian Liefbroer en Doris Knott lijken inderdaad sterk genoeg voor de eerste klasse. De Munnik 1 De verwachtingen in Leider dorp zijn hoog gespannen. Vorig jaar miste de ploeg promotie op enkele games na. Dit jaar moet het er van komen. Captain Henk Jans sen, Thomas Koemans en Christel Verwoert zijn geble ven. Uit het tweede team werd daar Irma van Seeters aan toegevoegd. Gezien de \ilfc=SS Ter Aar Theo Hoogeveen en Alex van Houtert gaan met oudge dienden Willem Batelaan en Gerard Otto bijstaan in de poging de zo begeerde der de klasse te halen. Onder de binnenkort in gebruik te ne men lichtinstallatie moet het afhankelijk van een Ter Aar- vriendelijke poule-indeling mogelijk zijn. De ouderen zullen in hun verwoede po gingen als voorbeeld dienen voor het jeugdteam met Sonja Hoogeveen, Inez Bate laan, Walter Straver en Ivor Bergsma dat voor het eerst op landelijk jeugdniveau zal acteren. Nieuwkoop Vier jonge jongens moeten het vorig jaar gepromoveer de viertal en met name de naar Mijdrecht vertrokken Karl van Uden doen ver geten. De keuzeheren en vrouwen hebben er het vol ste vertrouwen in, dat Eric Walters, Eric Langeree, Koert Meyaard en Michel Zuidervliet de vierde klasse voor Nieuwkoop zullen be houden. Salvo Het moet wel heel gek lopen als het Gerard Haastrecht, Henk Zonderop, Leo van Berkel en Fred Zonderveel niet lukt zonder mankeren door te lopen naar de derde klasse. Vorig seizoen waren het „byes", nu moeten het walk-overs worden. Estec Krijgen de Langeraarders Estec tegenover zich dan kunnen ze én een gezellige dag én technisch sterke te genstanders tegemoet zien. Gezellig omdat het van de „oudjes" Jeff Beckwith, De- rek Wilson, Gijs Tan, Antonio Accensi, Fabricio Buia en de Deense „aankoop" Peter Hulsro niet meer zo hoeft. Technisch kunnen de oudjes echter niet stuk... MVKV De Katwijkers beschouwen dit jaar de herenbrigade als hun „hoogste" team, omdat ze bij gebrek aan dames ver plicht waren het gemengde team terug te trekken uit de vijfde klasse. Voor dat team met Leen en Hans Parlevliet, Wil Jonker en Fred Wouters is promotie bij keuze aange vraagd, daar de in zesde klasse te weinig tegenstand verwacht wordt. TV Sikkens Het zaterdag-herenteam van de bedrijfsvereniging gaat opnieuw proberen de titel van het district Leiden bin nen te halen. Succes lijkt verzekerd voor Jeroen Kop- pert, Hans Ekker, Koos Spek en Frank Zaalberg. Zal die stap wellicht niet teveel pro blemen opleveren, de weg naar het Nederlands kampi oenschap is nog heel ver. Men hoopt bij Sikkens in ie der geval het finale-weekend te kunnen halen. Noorden De meest oostelijke club in het Leidse district trok het zondag herenteam terug en verzamelde alle Noordense klasse in het zaterdag ge- mengdteam. Hanny Pieterse, Yvonne Molkenboer, Pim Sibbing en Ronald Sheriff zullen door niemand iets kwalijk genomen worden als de positie in tweede klasse gehandhaafd wordt. Unicum Het vooraf onverwachte kampioenschap in de eerste klasse bracht Unicum op het hoogst haalbare niveau voor de Leidse vereniging. Ten minste, zolang de club niet van plan is betaalde tennis sers aan te trekken, kan de eredivisié niet bereikt wor den. De 15-jarige Jan Sieme- rink en Tine Langeveld zijn „overgenomen" van De Rijn kanters en TEAN. Vooral Siemerink heeft zich tijdens het winterseizoen prima ont wikkeld, zodat de kansen op handhaving zijn vergroot. PR-functionaris Wim Spier dijk denkt dat handhaven mogelijk is. Maar dan moet de loting niet al te ongunstig uitvallen. Zal het team, be staande uit Carole de Bruijn, Margot van Overloop, Hans Tönjann, Freek van der Ca pellen, Siemerink en Lange veld inderdaad als team moeten acteren (met name in de dubbels) en zal Sieme rink zijn huidige vorm moe ten handhaven. sterkte van deze ploeg be hoort een plaats in de Over gangsklasse A niet tot de onmogelijkheden. De Munnik 2 Omdat de „reserves" van De Munnik vorig jaar promotie afdwongen, heeft de ploeg nu in de Overgangsklasse B, naast het keurkorsp, plaats genomen. De opdracht voor deze formatie is echter handhaven. Patrick Chin-a- foeng, Rob Ubink, Robert van Splunter, Jacqueline Paauw en Nelleke Weijer- mans vormen het tweede team, dat het met die op dracht niet eenvoudig zal hebben. Unicum 2 Marijke Guyt vertrok naar Bennebroek, terwijl Anne- Jan van der Meer wegens militaire verplichtingen moest stoppen. Wil den Hol lander (Zee en Duin) ver vangt Guyt, terwijl de heer ser van de C-toernooien, Martijn Krans, de overstap van het derde naar het twee de Unicum-team maakte. Bob van Overbeeke is de nieuwe speler/coach. Op handhaving wordt na degra datie van het vorig jaar zeker gerekend: als de loting gun stig uitvalt denken de „reser ves" van de Leidse club zelfs aan promotie. Leidse Hout De komst van Henny Fehling van Dekker Tennis zorgde ervoor, dat „oudgediende" Annette Hins een stap terug diende te doen. Zij speelt nu in het tweede team. Dubbel- specialiste Ellen de Groot, Jan-Willem Lugthart en Wal do Jansen zijn gebleven. LEIDEN Unicum debuteert dit jaar in de hoofdklasse. Handhaven zou al een knappe prestatie zijn voor het team dat het dit seizoen zonder Jacqueline van Wijk (Amerika) moet stellen. Jan Siemerink en Tine Langeveld zijn de nieuwkomers. Van de twee klassen lager opererende „achtervolgers" van Unicum, Dekker Tennis en Noordwijk, mag vooral van Dekker het nodige worden verwacht. Noordwijk denkt slechts aan het handhaven van de Overgangsklasse A status. Een overzicht. Tehado Wederom zal de familie Everts de belangrijkste leve rancier vormen voor de eer ste gemengde brigade. Rob bert Jan, Paul en Marian ho pen met Jacquelien van der Bas middels een promotie de festiviteiten in verband met het tweede lustrum van de club in Hazerswoude Dorp op te luisteren. Lisse Bij het verschijnen van deze editie was nog niet bekend of de KNLTB het Lisser ver zoek om promotie bij keuze naar de derde klasse heeft gehonoreerd. Mocht de bond negatief gereageerd hebben, dan lijkt de compe titie zowel voor de Lissena- ren als voor de tegenstan ders geen pretje te worden. Door de komst van Inge van der Loo die Elly Reeuwijk, Peter Grimbergen en Erik Driehuis naast zich weet, lijkt dit team zelfs voor de derde klasse te sterk. Meerburg Hoewel Meerburg topper Marcel Lolling naar De Mun nik zag vertrekken, ziet voor zitter Ton van Dinten het evenals vorig jaar positief in. Toen voorspelde hij promo tie, nu doet Van Dinten het zelfde. „Vorig jaar lukte het op de laatste dag net niet, maar Lolling's vervanger Ar nold Vleerbos en blijvers Jan van Rijn, Wendy Versteeg en Joke van der Heyden zijn ge woon goed genoeg voor de derde klasse". I men twee punten te kort komt voor het kampioen schap.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 32