H Hugo Claus gooit toneelstijlen op grote hoop in „Blindeman' '"4n Early Frost', Mm over aids ^DIO/TELEVISIE CcUiAcSotMCWt DONDERDAG 27 MAART 1986 PAGINA 23 itte Huis studio jebouwd B ^)-tv heeft een tv-stuk maak, dat onder de „Let's finish the job" t in het Witte Huis te lington. Hiervoor werd NOS-decor het Witte In miniatuur compleet Douwd. Met behulp de chromakey-tech- krijgt de kijker t.z.t. - n\ty op ware grootte in I. Het spel werd ge- tven door Edwin de Ton van Duinhoven i.on t de president en d Pleysier diens zoon. EUROPESE COMMISSIE VOOR TELEVISIE ZONDER GRENZEN STRAATSBURG - De Europese Commissie wil niet achterop hinken bij de snelle technische evo lutie in de audio-visuele sector. Bijna twee jaar ge leden, in mei 1984, publiceerde de commissie haar groenboek „televisie zonder grenzen" waarin de grote krachtlijnen van haar beleid werden uiteen gezet. Op basis van dat groenboek heeft de com missie nu twee ontwerp-richtlijnen uitgewerkt om te komen tot een gemeenschappelijke markt voor televisieprogramma's. Hélemaal in de lijn van het Verdrag van Rome dat aan de basis ligt van de gemeenschap streeft de commissie naar een ver gaande liberalisering van de audio-visuele markt. Dat streven past overigens precies in de Europese eenheidsmarkt waarover men de jongste maanden de mond vol heeft en die eind 1992 gerealiseerd zou moeten zijn. De ontwerp-richtlijn wil een juri disch kader dienen waarin het principe van vrij verkeer van personen en goederen verzoend wordt met bepaalde regels van openbare orde en culturele kwaliteit van de tv-programma's. De commissie gaat ervan uit dat een lidstaat geen programma uit een andere lidstaat mag tegenhou den indien dit programma aan bepaalde voor waarden voldoet. Zo mag geen reclame gemaakt worden voor rookwaren en wordt de publiciteit voor alcoholische dranken beperkt. Met de handhaving van een minimum percentage voor Europese programma's wil de commissie een al te grote doorbraak van tv-kanalen voorkomen die tegen lage kosten reclame, populaire series of soap-opera's uitzenden die ze tegen kleine dum pingprijzen buiten de gemeenschap kopen. De commissie besliste ook 2 miljoen uit te trekken voor Europa TV, het Europese televisiekanaal dat in Hilversum gevestigd is en dat meertalige (voor lopig Nederlands- en Engelstalige) programma's produceert en via de ECS-1 satelliet uitzendt. tögöyERSUM Michael, een jonge ad- aaliay^t die net promotie heeft gemaakt, >g nooit met een meisje thuisgeko- Tijdens het diner ter gelegenheid het dertig-jarige huwelijksfeest van ouders worden daar goedmoedige »rkingen over gemaakt. De jonge caat reageert daarop met de opmer- J. i dat hij „echt geen monnik" is. fragment uit het op het eerste ge- vrolijke begin van de tv-film 'An uw f Frost' die VOO vanavond uitzendt ed. II om 20.45 uur. ?t eerste gezicht een vrolijke inzet, want betalirpate het verhaal vordert, krijgt het een caarteÊ tragischer inslag. Michael heeft al ja- 'SOon-een vr*end die hij systematisch af- j mt van zijn familie, uit angst voor de ie van zijn ouders op zijn homoseksuali- bovendien krijgt hij aids. I Unusementsindustrie heeft in aids een I \u 1/jbaar onderwerp gevonden. In New I draaien momenteel in vier theaters over dit thema en de eerste bioscoop- ■k [komen uit de montagekamers. We za- IB^l „Ja jo" bij de VPRO en Jos Brink Hoover dit onderwerp een toneelstuk in lereiding. lieuwe ziekte; een nieuwe 'moneyma- Het is overduidelijk dat sommige pro- s die gedachte gehad moeten hebben, terk punt van 'An Early Frost' is dat de joch in negatieve, noch in positieve zin, •aardeoordeel geeft over de homoseksu- vensstijl of over aids. Een tweede aspect het accent op de sociaal-maatschappe- problematiek van aids-patiënten is ge- De film geeft ook medische informatie deze ziekte, maar zó gedoseerd, dat de de film volledig als speelfilm ervaart, -idien ontbreekt elke stereotypering, ffect daarvan is dat de familie Pierson lig als 'familie doorsnee' wordt gepre- ïrd en dat aids heel nuchter wordt be- ild. EDWIN BAKKER HILVERSUM Toen Hugo Claus een paar jaar geleden een beetje uitgekeken raakte op Am sterdam, of Amsterdam op hem, dook hij onder in het Belgische Gent om daar een theatraal kunststukje van de toneelvloer te krijgen. Dit leidde tot voorstellin gen van zijn oorspronkelijke stuk „Blindeman", een parafrase op het Oidipousverhaal, dat men in voor tv vertaalde vorm zondag bij de VPRO kan bekijken op Ned. II om 22.34 uur. Het kunststuk of beter het gekun stelde stuk bestond hierin, dat hij hedendaagse thematiek in de vorm van een klassiek drama liet spelen. Oidipous, die zijn vader vermoordde en zijn moeder huw de, diende als model voor mensen van vandaag, die na een atoom- aanval in een onderaardse krocht bijeengedreven zijn en daar op hun einde wachten. Het moment waarop de aarde weer woest en ledig is. Alsof die mensen niets anders aan het hoofd hebben en Oidipous niet genoeg heeft aan zijn eigen drama, dat bovendien van een geheel andere orde is. Dit laat zich moeilijk met elkaar in verband brengen, ofschoon, de taalvaardige Claus zit niet voor één gat gevangen. Maar nu pleeg de hij ook nog een hoogstandje. Van dat onderaardse gezelschap is het merendeel niet vertrouwd met de draagwijdte van een der gelijk klassiek gegeven. Dit bracht hem ertoe aan zijn spel voor een deel de vorm van volks toneel te geven, d.w.z. het bij flar den amateuristisch te laten spelen Henriëtte Tol als lokaste in koningsdramatragiek. en er ook wat grove luim aan toe te voegen, o.a. door het optreden van een lichte vrouw. Maar ook door het op één grote hoop gooien van wijze teksten met de spraak van de dag, zoals „Eigen schuld, dikke bult" naast: „God schiep de mens naar Zijn hovaardij". Waar Oidipous, vaardig gespeeld door Peter Tuinman, in een mooie monoloog zich bezinnend op zijn schuld een ferm stuk retoriek weggeeft, verwijst Claus naar de klassieke tragici. Oidipous steekt zich de ogen uit en wordt een „Blindeman" die tastend rond gaat naar het antwoord op de vraag op zijn schuld. Voorzover bekend bedienden de oude Grie ken zich niet van retoriek, maar van strikte zegging. Men hield zich maskers voor om de ge moedsstemming uit te drukken. Dat hoefde niet met stembuigin gen te gebeuren. Claus speelt hier veeleer leentjebuur bij de ko ningsdrama's van Shakespeare, hetgeen men ook waarneemt bij lokaste (Henriëtte Tol), zijn moe der, die zich doorsteekt en deelt in de psychische malaise, die toch een andere is dan van atoom- slachtoffers. Het platvloerse volk laat zich via lokaste ook in met de vragen rond schuld en boete. Hiervoor had Claus terug kunnen grijpen op Dostojewski en voor vragen over persoonlijke en col lectieve verantwoordelijkheid had hij ook nog terecht gekund bij Sartre en diens „Huis clos" en diens overwegingen rond zijn stel ling: „L'enfer sont les autres", de hel is de medemens. Zo had Claus uit nog veel meer toneelculturen kunnen plukken om zijn kunststukje te volbren gen. VPRO-toneelman Krijn ter Braak zag er geen heil in om re- giematig enige orde te scheppen in deze toneelchaos, maar vond VPRO-documentarist Pieter Ver- hoeff bereid er een eigen benade ring van te maken. Die liet weten diep te hebben ingegrepen in de toneelvorm ervan en gekozen te hebben voor een documentaire in slag, waarbij hij onbegrijpelijke clausen schrapte en bij wijze van noodgreep door beeld verving. Achteraf gaf Hugo Claus ten overstaan van Pieter Verhoef f blijk van grote tevredenheid. Daar heeft Claus alle reden voor, terwijl Verhoeff toch niet meer gedaan heeft dan te maken wat er te maken viel van deze theatrale brei, waarin eenheid van stijl ont breekt en verhaspelingen de kij ker op een dwaalspoor zetten c.q. tot een zoektocht dwingen met verwaarlozing van het lot van de atoomslachtoffers. TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 EO 15.30 Op de wieken, natuurfilm uit de serie 'Wild America' over vogels in Noord-Ame- rika 15.55 Daktari, Amerikaanse tv- serie met o.a. Marshall Thompson, Cheryll Miler en Yale Summers. Af I.: Kleine pantertjes. Een panter staat op het punt moeder te worden. Zij is heel agressief. Maar dan laat Judy haar kooi open staan... 16.45 Kinderkrant, kinderpro gramma gepresenteerd door Lanny van Rhee en Wimde Knijff NOS 17.30 'AG-Journaal EO 17.46-18.00 Tijdsein-Buiten land, buitenlandmagazine met aandacht de Ameri kaanse akties tegen Libië, pet congres van de com munistische partij in Tsje- choslowakije en de atoom- proef in de Nevada-woes- tijn TELEAC 18.25 Grafische technieken. Les 7 (herh.) EO 18.55 00De Fabeltjeskrant 19.00 Familie Robinson, teken filmserie. Afl.: In touw voor licht. Wat doe je op een onbewoond eiland als je geen licht hebt? 19.25 Aartsvaders, serie bijbel studies van Henk Binnen dijk. Afl. 11Naar een diep tepunt NOS 20.00 Journaal EO 20.28 Stotteren te genezen: een therapie, aflevering uit de Engelse serie 'Q.E.D.'. An drew Bell heeft een onge wone, maar effectieve the rapie bedacht om stotte ren te kunnen genezen 21.00 Van U wil ik zingen. Paas- concert vanfuit de Oude Kerk in Delft met de vere nigde koren en het stafmu ziekkorps van het Leger des Heils 21.35 Het ontstaan van het Christendom, documen taireserie. Afl.: Dood en opstanding 22.05 Tijdsein, actualiteitenma gazine met aandacht voor het z.g. „Elektro-luchtfil- ter", dat voor cara- en ast- mapatienten een grote uit komst kan zijn. Verder wordt ingegaan op het feit, dat Nederlandse zieken huizen steeds vaker ver pleegkundigen in het bui tenland proberen te wer ven, vanwege het tekort aan gediplomeerde Neder landse verpleegkundigen en een eigen reportage over de manier waarop de zwarte pers in Zuid-Afrika de huidige ontwikkelingen in dit land in haar verslag geving volgt 22.35 De-wat-heet-geluk-show, gespreksprogramma met Willem Glashouwer NOS 23.28 Journaal 23.33 Nieuws voor dovan en slechthorenden NEDERLAND2 18.20 18.30 18.45 19.00 19.12 19.55 NOS Nieuws voor doven en slechthorenden Paspoort voor Turken Sesamstraat (B Jeugdjournaal Journaal VOO Veronica film, filmmagazi ne met interviews en frag menten uit nieuwe films [I] Nederlanders Overzee, documentaireserie over het koloniale verleden van Nederland. Afl.: Van koop man tot kolonist. Na moor dende concurrentie had den de Nederlanders het monopolie van de kost baarste specerijen. Dit moest echter verdedigd worden, wat roerige tijden met zich meebracht An Early Frost, Ameri kaanse tv-film uit 1985 van John Erman, gebaseerd op een verhaal van Sher man Yellen. Met o.a. Aidan Quinn, Gena Rowlands en Ben Gazarra. Wanneer Mi chael Pierson hoort dat hij AIDS heeft, confronteert hij zijn familie met dit feit. Zijn vader blijkt de meeste moeite te hebben met het idee dat zijn zoon homofiel is (zie elders op deze pag.) NOS Journaal Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek Nieuws voor doven en slechthorenden EUROPA TV 17.55 Programmaschema 18.00 Kinderprogramma's 18.50 Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry 19.40 Madame Butterfly (1e acte). opera van Puccini 20.30 Europa Report 20.35 World Watch en weerbericht 20.45 Madame Butterfly (2e acte) 21.50 Sports Report 23.05 Zeilen, documentaire 23.20 Europa Report 23.25 World Watch en weerbericht FILMNET 17.00 Tales of the Gold Monkey afl. 8: Escape from Death Island 17.50 Cheech and Chong Still Smo king 19.25 Sea Craaturea, korte film 19.40 Voyagers afl. 7: Buffalo Bill and Annie 20.30 Hollywood Clastic: The File on Thelma Jordan 22.10 Stiletto 23.50-01.45 Badge 373 _D Plus, magzine voor senioren jitmaal rond het thema: mode lichaamsverzorging. Pre- sntatie: Connie Neefs Tak, kleuterprogramma lons, kinderprogramma fterh.) EDe smurfen, tekenfilmserie londomons (slot). Duitse 13- serie over kinderen uit lünchen en Rio de Janeiro die egelmatig contact met elkaar ebben. All. 13: De grootste "how ter wereld jwizien, tips voor koken en ;ker eten Izending door derden. Pro- imma van de Agrarische lingan en program- te jelige Ilünct itzaken ir-Lager, spelprogramma speelkaarten. Presentatie: falter Capiau Amerikaanse tv-serie t Barbara Del Geddes. Lin- i Gray. Larry Hagman e.a. I.: Schaduwspel. Pam ver- MjAvijnt en Matt wordt voor Dd achtergelaten in Colom- I. Clayton ziet in dat het tijd "™73ordt om Farlow Industries te ^jï irkopen ff ((♦(•urnaal en Coda: Philibert h i n e ^ÜJees. piano: Abschiedswalzen, jramma over electronische '/erkbladen' van computers ededelingen en program- ia-overzicht ideomatch, spelprogramma et Marleen Gordts Golgotha, Franse speelfilm t 1935 met Robert Ie Vigan, arry Baur. Jean Gabin e.a. sgie: Julien Duvivier. Reeds 'ie jaar verkondigt Jezus zijn er. Uit angst dat er een op- and uitbreekt, zoekt Kaïphas verrader. Jezus wordt ver aangehouden, gevon kt en ter dood gekruisigd .35 Gezondheid, informatie i adviezen over gezondheid, ïnavond aandacht voor voor- arsmoeheid en borstkanker f 1 »uba Nouba, kinderprogram- a arrefoure, gevarieerd kinder- ogramma a aoir, regionaal magazine aick at Flupke, tekenfilmse- lurnaal itant eavoir, magazine air de femme, Franse speel- uit 1979 met Romy :hneider, Yves Montand, Ro- Dlo Valli e.a. Regie: Constan- i Costa-Gavras. Een man. Ichel, moet vertrekken naar tracas. Op het laatste mo- ent bedenkt hij zich. Hij komt in jonge vrouw, Lydia, tegen, imen dwalen zijn de hele tcht door Parijs en ontmoe- n vreemde mensen naacopa, filmrubriek 16.45 La fils du boulangar, tv-film uit de serie^Faits divers' 17.45 Apostrophes, literaire rubriek 19.00 Champs Elysées, variétépro gramma met Michel Drucker 20.20 Aujourd'hui en France, geva rieerd magazine met ditmaal de tapisserie van Sheila Hicks in Aubusson 20.25 L'Arbre, tv-film uit de serie 'Faits divers' met o.a. Jeanne Moreau 21.20 Projection privée, cultureel magazine met ditmaal als gast Henri Verneuil 22.00-22.30 Nieuws MUSIC BOX 17.00 ETime Out for Holland, mu ziekprogramma vanuit Neder land met Monique Emmen 18.00 E.~And that's a tact. Gaz Top en Sunie geven feiten uit de popgeschiedenis 19.00 E Julia en Edwina 20.00 EPop profile: Joni Mitchell, muziekspecial (herh.) 21.00 EEuro Tour guide, concerta genda voor Europa met Sunie 22.00 EMartin en Gary, videoclips met Martin Buchanan en Gary Crowley 23.00 ETime Out for Holland (herh.) 00.00 E...And that's a fact (herh.) 01.00 EMartin Julie 02.00 EThe videomakers. Simon Potter kijkt achter de scher men bij het maken van video clips 03.00 EGaz Bag, met Gaz Top 04.00 SWrite on, correspondentie rubriek met Edwina 05.00 EFirat Sight, nieuwe video clips worden kritisch bekeken door Simon Potter en een po partiest 06.00-07.00 EBetween the lines. Sunie bekijkt de Engelse mu ziekbladen van deze week 15.45 15.55 Die Abenteuer von Tom Sa wyer und Huckleberry Finn, kinderserie naar het boek van Mark Twain. Afl.: Vor Gericht 16.20 Wir Kinder, kinderprogramma 16.50 Cuore (1), zesdelige serie met Eduardo de Filippo, Johnny Dorelli, Bernard Blier e.a. 17.50 Tagesechau 18.00 Hier und Haute, regionaal ma gazine 18.25 Heidi, tekenfilmserie 19.00 Der Fahnder, Duitse politiese rie. Afl.: Auf eigene Faust 19.58 Programma-overzicht 20.00 iïl Tagesschau 20.15 Tod in Frankfurt, documentai re over het toenemende aantal slachtoffers tengevolge van overmatig drugsgebruik in deze stad. Op Amsterdam na is Frankfurt de grootste markt plaats voor de Europese heroï nehandel 21.00 Der 7 Sinn 21.03 Ein Lied für Bergen. Nationaal Songfestival 1986 als selectie voor het Eurovisie Songfestival 1986 dat op 3 mei a.s. in Ber gen zal plaatsvinden 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 Mephisto, Hongaarse speelfilm uit 1981 naar de roman van Klaus Mann. Met Klaus Maria Brandauer, Krystyna Janda, Karin Boyd e.a. Regie: Istvan Szabo. Höfgen heeft er alles voor over om succes te heb ben als toneelspeler. Bij Hit ler's machtsovername weet hij de sympathie van een machti ge generaal te winnen waar door zijn carrière verzekerd is. Dit heeft echter zijn prijs 01.20 Tagesschau 01.25 Nachtgedanken DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Daten-Schatten, negendelige informatieve serie. Afl. 6: Wer Klaus Maria Brandauer als acteur Hendrik Höfgen in zijn rol van Mephisto in Der roaarote Panther, teken filmserie I Wanderjahre, tiendelige serie met Rainer Schmitt, Eric Berg- kraut. Franz-Josef Steffens e.a. Afl. 1: Der Fremdgeschrie- Programma-overzicht I Heute I EGünter Pfitzmann: Lach mal wieder, gevarieerd pro gramma met als gasten Evelyn Hamann, Evelyn Gressmann, Rudolf Carl e.a. Heidi Kabel in 'Hamburger geschichten'. Drie verhalen met Heldi Kabel in de hoofdrol: 'Freie Marktwirtschaft'. 'Er- tappt' en 'Lohn der Angst' Kontakte, magazine voor le vensvragen. Afl.: Bleib da, do cumentaire over menswaardig sterven. Heute-journal Lebenaerfahrungen: Hiroshi ma, Nagasaki - Atombombe- nopfer sagen aus, documen taire Dia dingen das Lebens (Les choses de la vie). Franse speelfilm uit 1979 met Romy Schneider. Michel Piccoli. Lea Massari e.a. Regie: Claude Sautet. De veertigjarige archi tect Pierre Berard verlaat zijn vrouw Cathèrine om met een jong Duits meisje een nieuw le ven te beginnen. Hij krijgt ech ter al gauw concurrentie Heute DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II 18.30 Hat programma met de muls 19.00 Aktuelle Stunde 20.00 Tagesschau 20.15 deels E Film am Donnarstag: Tatis Schützenfest (Jour de fète). Franse speelfilm uit 1949/1963 van Jacques Tati naar het boek van Jacques Tati, Henry Marquet en Renè Wheeler. Met Jacques Tati, Guy Decomble, Paul Frankeur e.a. (Originele versie met Duits commentaar). Wanneer de postbode van een klein dorpje probeert het bezorgen te mo derniseren leidt dit tot komi sche situaties 21.35 HI Komm' mil dar Linkanl (Soigne ton gauche), korte Franse speelfilm uit 1936 van Renè Clement naar een scena rio van Jacques Tati met mu ziek van Jean Yatove. In de buurt van een boksring is een man aan het werk. Als hij per ongeluk in de ring terecht komt leidt dit tot grote verwar ring 21.45 Der Kartoffelkrieg, reportage van Hans Peylo 22.15 Peczenski Co, actueel ge spreksprogramma 23.15 Subway haute: Bobby Hut- cherson Sextett 00.15 Laatste nieuws (D Ondertiteling via TeleTekst. S Uitzending in stereo. E Zwart/wit-uitzending. ■UZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. [0 Bij met-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. EI Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwarl/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. Jackanory, kinderserie Ulysses 31, tekenfilmserie John Craven's Newsround Blue Peter, kinderprogramma The Flintstones, kinderserie Journaal en weerbericht London plus, actualiteiten Top of the Pops, popprogram ma EastEnders, tv-serie Tomorrow's World, populair wetenschappelijk programma A question of sport Journaal, weerbericht en re gionaal nieuws Crimewatch, programma in samenwerking met justitie en politie Question time Crimewatch, de eerste resul- Can you avoid cancer, infor matieve serie Hat evangelie volgens Mat- theüs, paasmeditatie BBC 2 15.30 It's a wonderful life, Ameri kaanse speelfilm uit 1946 van Frank Capra 18.25 Nieuwsoverzicht voor dovan 18.30 Documentaire 19.00 Star Trek, Amerikaanse scien- ce-tictionserie 19.50 Discovering birds 20.15 Best ot Brass, serie 21.00 Miller on Mozart 21.20 Brass tacks 22.00 Karen Kay, amusementspro gramma 22.30 Forty minutea 23.10 Pot black 23.35 Newsnight, actualiteiten 00.20 Weerbericht 00.25 Articles of faith 00.40 Witte Donderdag in Chiches ter, de koningin deelt aalmoe zen uit (hoogtepunten) 01.10 Open University 17.15 Ragdolly Anna 17.30 Bellamy's Bugle 17.45 Supargran (herh.) 18.15 Blockbusters, spelprogramma 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga- 19.35 Crossroads 20.00 Mouthtrap 20.30 Knight Rider, tv-serie 21.30 Farrington of the F.O. Come dyserie 22.00 In Loving Memory 22.30 TV eye 23.00 Nieuws 23.30 Folio 00.00 Festival of Darts 00.30 The Master 01.30 From Calvary to Komt SKY CHANNEL 17.30 SThe great videorece 18.30 E Dennis 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy in the Music World 19.30 Green Acres 20.00 Charlie's Angels. Afl.: Angels in a Box 21.00 A Country Practice 21.55 The Untouchables. All.: Kiss of Death Girl 22.50 Wrestling's Music Awards: The 'Slammies' 23.55-00.55 Italiaans voetbal NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven AVRO 14.30 Die Schwarzwald- kliniek (1), Duitse tv-serie 15.15 AVRO-Service 16.50 Ik zag twee be ren 17.05 De Bennie Bang Show 17.20 Ontdek je plekje, all.: Buren NOS 17.30 W6-Journaal AVRO 17.40 Ruud en Leonie, praatprogramma NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven KRO 15.00-15.30 Het lijdensverhaal vol gens Mattheüa RVU 17.00 Terug gaan ot blijven 17.30-18.15 Studio Sport: ABN Tennistoernooi MUSIC BOX 07.00 EMuziekprogramma's. 'Hear and now' (07.00), 'The videomakers' (08.00), 'Gaz bag' (09.00), 'Write on' (10.00), 'First Sight' (11.00) en 'Bet- ween the lines' (12.00). 13.00 EHerh. DUITSLAND 1 09.45 Tagesschau 09.50 Ostern im Ersten 10.00 Protestantse kerk dienst 11.00 E Das 1. Evangelium Matthaus (II evangelo secondo Mat- teo). Italiaanse speelfilm uit 1964 13.10 Joseph Haydn: Die sieben letzten Worte unserea Ertösera am Kreuz 14.30 Der Maulwurf kommt in die Stadt, tekenfilm 15.00 E Ein Lo- ben für die Medizin (Li shizhen), Chi nese speelfilm uit 1950 16.45 Die Spanische Reitechule, reportage DUITSLAND 2 10.00 Programma-overzicht 10.20 E Filmcyclus 'Der grosse Stumm- film': Napoleon (Napoléon, vu par Abel Gance), Franse stomme film uit 1926 14.10 Heute 14.15 Gikor und die grosse Stadt, Armeense jeugfilm 16.05 Heute 16.10 Hut ab vor Mister Hallam (The pride of Jesse Hallam), speelfilm uit 1980 17.40 EFerdinand BBC 1 07.50 Breakfast Time 10.20 Lassie 10.45 Why don't you 11.15 Bertha and the raving pigeon 11.30 Play school 11.50 Het evangelie volgens Mattheüs 12.00 Kerkdienst voor Goede Vrijdag 13.00 Scene: A roe dies tale 13.30 Nieuwsoverzicht voor doven 13.45 King Rolo 13.50 Bric-a- brac 14.00 Tekenfilm 14.10 Wildlife on one 14.35 Gregory Peck profile; portret 15.25 The Dig country, Ame rikaanse speelfilm uit 1958 SKY CHANNEL RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.05 KRO: Man en Paard. 18.30 Da Capo. 19.02 Eucharistieviering. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 22.02 De groeten van Ucco, hoorspel. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VPRO: VPRO's Nachtleven. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 17.03 VOO: Hollandse Hits. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondsplts. 19.02 TROS: Ferry Maat's Soul Show. 21.02 De CD en L P. Show. 22.02 TROS Country. 23.02 Sesjun. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 VPRO: De Beweging. 20.00 Nieuws. 2a02 De wandelende tak. 21.30 Voorland. 23.00 Het evenement. RADIO 5 18.00 Nieuws. 18.10 KRO: Marktberichten. 18.15 Scheepspraat. 18.20 PP: Uitzending van de EVP. 18.30 KRO: Lezen voor de lijst. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: Eibo. engels (3). 21.00 Ni hao, Chinese taal (8, herh.) 21.30 Klussen in huis. 22.00 Personal Computer I (7). REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek mei om 17.00 Mini Magazine over vrijetijdsbeste ding, 17.30 Verzoekplatenprogramma, 18.00 Ga jij de klas maar in over on derwijs, 19.00 Kunstuur en 20.00-23.00 Live muziek vanuit een Leidse Loka- tie. BRT 1 18.10 Actueel.. 18.30 Programm t.g.v. Witte Donder dag. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Paso a paso. 2030 Folk op donderdag. 21.03 Handel en wandel (11). 21.30 Hafabra! 22.05 't Chanson. 23.15 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio Twee. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel en weerbericht. 19.00 Dossier. 19.45 Jazz criss-cross. 20J0 The Crucifixion van John Stei- 23.00 Zelden gehoord. 08.45 ESky Trax 14.15 Skywaya 15.05 The Down Under Show 16.00 SPat Sharp Show 16.45 Here co- mes the weekend ITV 07.25 TV-AM 10.25 Disney at Easter 10.40 Around the world in 80 days, speelfilm 13.30 Our Lady of Sorrows 14.00 Nieuws 14.05 The people that time forgot, speelfilm 16.00 Portrait of a legend 16.30 Sons and Daugh ters 17.00 Cartoon Time 17.15 Chips MORGEN RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.05 VPRO: Het Gebouw. 13.08 NCRV: Hier en Nu. 13.35 Kerk Vandaag. 14.05 Van huis uit. 15.05 Volgspot. 18.05 VARA: De Rode Draad. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Het levende Woord. 07.12 Ontbijtshow. 08.50 Pater Adri Maat. 09.03 Adres onbekend. 10.03 In antwoord op uw schrijven. 11.03 M/V - Magazine. 11.50 Pater Adri Maat. 12.03 Van Twaall tot Twee. 14.03 Ratel. 14,45 Aan de rand van het leven. 15.30 TROS: Café de praatstoel. 16.03 Andre van Duin. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Vergulde gaper. 09.03 Goud van Oud. 10.03 Hot Curry. 12.03 De Staat van Beleg. 13.03 Rinkeldekinkel. 15.03 De Top 40. RADIO 4 08.00 Nieuws. 06.02 VARA: Het zout in de pap mu ziek. 09.15 Het int. concertcircuit. 10.50 Passiemuziek. 12.15 Lunchconcert. 13.00 Nieuws. 13.02 Eljen a Magyar, de Hongaarse operette. 14.00 EO: Orgelbespeling. 14J0 Klein bestek. 15.30 Uit de schat der eeuwen. 18.00 Crème du Baroque. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sporlief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Toekomstmuziek. 10.00 AVRO: AVRO's vijfluik. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 FEDUCO: Wijzer op 5. 13.00 Nieuws. 13.10 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13.30 De berg heeft een muis ge- 14.00 Snotneus-Ahoy. 14.10 Het beste van Buut-vrij. 14.30 Het verhaal uit Mooi zo. 15.00 Muze zonder make-up. 15.30 Minjon voor 2. 16.30 VPRO: Welingelichte kringen. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten magazine. 16.30 Middagmagazine. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 78 Toeren Tijd. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Dag en Dauw. 08.12 Happening. 10.03 Platenpoets. 11.00 Weekendweerbericht. 11.55 Mediatips. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Ha die Micha. 14.00 Het vertoon. 15.30 De Zonnewijzer. 16.00 Abraham al gezien? 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Matinee. 10.30 Radio-Symfonie-orkest Berlijn. Dirigent: Riccardo Chailly m.m.v. Vla dimir Ashkenazy. piano. 1. Concerto nr 2 voor piano en orkest Bela Bar- tók. 2. Symfonie nr 3 in d „Wagner- symfonie", Anton Bruckner. 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Aktueel. 13,30 Scott Ross speelt Scarlatti. 14.00 Mattheuspassie (J. S. Bach). 17.00 Wel Thuis.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 23