Talloze extra's gratisbij de Audi80 GTen CE d HONDA INTEGRA IJshockey ploeg nederlaag Te zien in onze showroomde nieuwt Autobedrijf v. H Floriade argument om Olympische Spelen naar Amsterdam te halen SPORT £aidte<2owuvnt DONDERDAG 27 MAART 1986 PAGINA EINDHOVEN Gelaten heid in plaats van bezie ling en onnodige agressie in plaats van verzorgd spel leidden het Neder lands ijshockeyteam giste ren tegen Zwitserland naar de tot dusver groot ste nederlaag in het we reldkampioenschap van de B-groep: 11-3. Het thuisland werd in Eindho ven op blamerende wiize te kijk gezet, met als gevolg dat Nederland met twee puntjes uit vijf duels eenzaam onder aan de ranglijst bungelt en dat degradatie naar de C-poule nog slechts in theorie is te ver mijden. Het was vooral in de tweede fase armoe troef, waarbij de periodestanden boekdelen spraken: 3-1, 6-2, 2-0. Tech nisch directuer Dummy Smit: „Ik had verwacht dat net pu bliek (2000 man, red.) ons zou uitfluiten, maar dat viel mee. Dit is hêel erg, vooral het gro te verschil betekent een enor me knauw". De eerste pauze was voor het technisch duo achter de Ne derlandse ploeg al aanleiding elkaar vragend aan te staren. Coach Cliff Stewart en mana ger Dummy Smit haalden ten overstaan van elkaar de schouders en de wenkbrauwen op. De spelers hadden inmid dels verbouwereerd plaats ge nomen in de kleedkamer, wachtend op nieuwe instruc ties. Het in de eerste periode beoogde defensieve spel was door Oranje maar al te letter lijk opgevat. Weinig terecht Van de tevens voorgestane countertechniek kwam echter bar weinig terecht. De thuis club schreef slechts drie kans jes op haar conto, vanwaar de laatste 2,5 minuut voor tijd door Berteling werd benut. De oppermachtige Zwitsers had den inmiddels al driemaal raak geschoten, waarvan de eerste keer binnen recordtijd. Al na 9 seconden zorgde het Helvetische koningskoppel Liuethi en Eberle voor de snelste treffer van het toer nooi. Ook in de tweede fase had doelman Polman Tuin di rect na het begin het nakijken. Ditmaal duurde het 17 secon den alvorens Koelliker 4-1 aantekende. Ontluistering De ontluistering zette zich razendsnel voort. Als droevige -en in de ogen van velen schandalige - anticlimax gold de beslissing van doelman Pol man Tuin om uit zichzelf zijn [>laats ter beschikking te stel en. Nadat hij de achtste tegen treffer achter zijn oren had ge kregen, verliet Polman Tuin zijn hokje ten faveure van Jan Bruysten, die ditmaal als re servedoelman was opgesteld. Bruysten was een dag eerder voor Hoogendoorn van zijn plaats verdrongen na de ne derlaag tegen Japan (4-3). De stand-in voldeed in de ogen van coach Stewart echter evenmin, waarna Polman Tuin gisteren zijn eerste kans kreeg en Hoogendoorn in bur ger moest toekijken. „Een ex periment", wist Hoogendoorn, zijn teleurstelling verbergend. Het meest sprekende voor beeld van Neerlands ondoor- dachtzaam spel openbaarde zich halverwege de tweede pe riode. Voor het eerst kon Ne derland profiteren van een „man meer situatie". Dit mondde niet uit in een over macht, maar in die periode moest nog een tweede Zwitser naar de strafbank. In plaats van te genieten van het dub bele overwicht, begonnen Hil- le en Wensink weer eens een ruzietje, zodat ook zij naar de biechtbank moesten. Gevolg: 3 tegen 3 spelers in plaats van 2 man meer. Het was geheel in de lijn van de Nederlandse afgang, dat juist Zwitserland in die fase scoor de. Het laatste deel van de in middels gestreden strijd werd door Stewart benut om de eer ste aanvalslijn lang aan de kant te houden. De ervaren Leo Koopmans werd tijdelijk tot reserve gedoemd: „Ge woonlijk inspireert Leo de an deren, maar ik denk dat er nu een taak voor mij ligt om hem op te peppen", sprak Dummy Smit na afloop. ROB LANGEVELD DEN HAAG Bij de argu menten die worden gebruikt om de Olympische Spelen naar Amsterdam te halen, moet ook de Floriade worden betrokken. Dat stelde de heer Van Beuke ring van het Algemeen Haagse Comité gistermiddag bij de presentatie van de Olympische Spelen in de vergaderzaal van de Haagse Kamer van Koop handel. De Floriade wordt een keer in de tien jaar gehouden, voor 1992 is Zoetermeer aan gewezen als organiserende ge meente. Deze tentoonstelling trekt veel - internationale - bezoekers. De heer P. Kranen- berg, voorzitter van het comité fondsenwerving, antwoordde dat er bij het Internationaal Olympisch Comité, dat op 17 oktober de beslissing neemt, zeker op zal worden gewezen dat er gelijk met de Olympi sche Spelen nog een belangrijk gebeuren plaatsheeft in de Randstad. Ongeveer 25 belangstellenden woonden de Olympische pre sentatie bij. De heer I. van Woerden, ondervoorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor's-Gravenhage, vertelde dat tweehonderd be drijven uit de Haagse regio waren uitgenodigd. „We hebben de Deltawerken samenleving. Natuurlijk kun nen wij de Olympische Spelen organiseren", zei de heer Kra- nenberg enthousiast. Tot eind april geeft hij zichzelf en zijn medewerkers de tijd om de resterende zeven miljoen gul den in te zamelen die nodig is voor de promotie van Amster dam. In totaal is voor de inter nationale campagne ruim veertien miljoen uitgetrokken. Kranenberg: „Voor elke gul den moet je knokken. Ik wil hier niet met de kerkezak rond gaan, maar wij hebben de overtuiging dat Amsterdam een reeële kans heeft". Vooral omdat ongeveer vijfduizend mensen voor zeker vijf jaar aan het werk kunnen en „om dat we met elkaar iets doen" vindt de voorzitter van het co mité fondsenwerving het be langrijk dat de Olympische Spelen in Amsterdam worden gehouden. De inkomsten van het festijn worden geschat op 1645 miljoen gulden, de uitga ven zouden een miljoen gul den minder zijn. De Neder landse regering heeft een ga rantie van 225 miljoen gulden toegezegd, de gemeenteraad van Amsterdam 25 miljoen. Verwacht wordt dat in totaal 3,4 miljoen bezoekers de Spe len zullen bezoeken. Er wordt gerekend op 140.000 overnach- tingen per etmaal. Volgens de heer Kranenburg is de bevol king in Amsterdam en omge ving bereid tegen vergoeding mensen onderdak te bieden. Hij stelde dat de VVV's van Amsterdam en Den Haag di rect na de eventuele toezeg ging rond de tafel moeten gaan zitten om te praten over de huisvesting. Als Amster dam de Olympische Spelen krijgt toegewezen, wordt in 1992 in de Haagse Houtrust- hallen gevolleybald. Het is de bedoeling dat in de Uithof de handbalwedstrijden worden gehouden. JANET VAN DIJK Alleen uw meikthet verschil niet lneensisdeAudi80nogeen|^ stuk luxueuzer dan ie al was. Al die extra's waa r u tot op vandaag extra voor moest betalen, krijgt u nuf£(i gratis mee. En dan hebben we het niet over een snel biesje over de flan- ken. Het gaat over de extra's die u altijd al wou heb ben. Maar ja Met de nieu we Audi 80 GT en Audi 80 CE - u raadt het. de ene sportief, de andere comforta bel - hoeft u daar geen cent extra voor te betalen. De Audi 80 GT is er al vanaf f 29.595.-. de CE vanaf f 29.745- (incl. BTW. excl. afleveringskosten). We hebben er maar 'n be perkt aantal van kunnen bemachti gen. Dus wacht niet te lang. Voor het adres van uw dichtstbijzijn de Audi dealer: 020-867651. Voorspoiler (80 GT) Brede banden; 175/70 SR 13 (80 GT Aërodynamische achterspoiler (80 GT) In hoogte verstelbare bestuurdersstoel (80 GT) Stereo-radio voorbereiding! set. ind. speakers (80 CE) i Groen zonwerend glas (80 CE) Voorsprong door techniek. lEMEENTE ZEVENHOVEN OPENBARE KENNISGEVING Burgemeester en wethouders van Zevenhoven maken bekend, dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 50, lid 8 der Woningwet, vergunning te verlenen aan: 1. de heer W. M. van der Zwet, Chrysanten straat 101 te Noorden, ten behoéve van het verbouwen/uitbreiden van zijn woning plaatselijk gemerkt Kade 5 te Zevenhoven, kadastraal bekend gemeente Zevenhoven, sectie A, nr. 2914; 2. de heer M. A. C. Beekman, Dorpsstraat 73 te Zevenhoven, ten behoeve van de bouw van een garage op het perceel gelegen aan de St. Janstraat 39, kadastraal bekend gemeente Zevenhoven, sectie B, nr. 2002 (ged.). Een ieder wordt in de gelegenheid gesteld van deze bouwplannen kennis te nemen en even tuele bezwaren daartegen uiterlijk 10 april 1986 in te dienen. De op deze bouwplannen betrekking hebben de stukken liggen vanaf heden voor een ieder ter gemeentesecretarie ter inzage. Zevenhoven, 25 maart 1986 Burgemeester en wethouders van Zevenhoven, de secretaris, de burgemeester J. D. Bons. J. G. Huigsloot. i rlijk k meer i finger Touwbaan 18, Leiderdorp, 071-895000.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 12