00irtcmt WD wil uitstel vanbesluit^jver lastenverzwaring Bram BON Kabinet vergadert vandaag verder j| Geen zetel Centrumpartij in Haagse raad Antiekbeurs Gouda 29 30-31 Ex-rijkswachter bleek lid van Bende van Nijvel WORTELTJES EN GEHAKT F elle kritiek Sovjet-Unie op kernproef VS Maandag 24 maart 77e jaargang no. 23457 Uitgave Weslerpers, behorende lol Sijthoff Pers. Apolhekersdiik 34,2312 DD Leiden, Postbus 112300 AA, tel.071-122244. Voor abonnementen: lel.071 -313677. Giro 103003 Bank: Amro-Bank Direcleur-hooldredacleur: M.Hallewas. Chel-redadeur: Wim Bui|teweg. Abonnementen: (incl.5% BTW) per maand f. 22,49(aul.belaling),kwarlaal f. 67,43, laar f. 256,85. Klachten bezorging: maandag t/m vnjdag van 18.00 lol 19.00 uur, zaterdag van 14.00 tot 15.00 uur tel.071-122248. Advertenties: (excl.5%BTW)f. 0,63 per mm, kleintjes f. 0.44 per mm. HET UVEER Wisselend bewolkt en buien, soms met hagel of natte sneeuw. Minimumtemperatuur om het vriespunt, middagtem- peratuur rond 6 graden. Eerst nog westerstorm, daarna aan de kust harde wind. Zon op: 06.31, onder: 19.01; hoog water Scheveningen: 02.46 en 14.52; laag water: 10.44 en 23.11. Ievredert inbreker fit ECHT Na een in- jaakalarm zijn Utrechtse tjlitiemannen zaterdag- lacht in de keuken van de brquinschool op de 45-ja- fge A.J. gestuit die net fles sherry aan de \ond zette. De man roer- ook tevreden in door j zojuist bereide toma- fcsoep. Hij noemde de blitiemannen toffe gla- lplenomdat hij eerst \n" bord soep mocht q eten en vervolgens j nog nachtlogies kreeg \ihet bureau. A. J. was al 1 keer eerder voor klei- L vergrijpen met de poli- in aanraking geweest. Nederlanders trainen voor vredesmarathon in Beiroet BEIROET Onder begeleiding van soldaten van de Druzische militie hebben de Nederlan ders Eric Ader en Hans Möller gisteren alvast getraind voor de grote vredsmarathon, die zon dag 6 april in Libanon wordt gehouden. Ader, Nederlands zaakgelastigde in Libanon, en Möl ler, eveneens werkzaam op de ambassade, wer den vergezeld door een Amerikaanse hoogleraar aan de Amerikaanse Universiteit in Beiroet, een 3rit en zo'n 120 Libanezen. De wedstrijd wordt gehouden ter herinnering aan de achtste sterfdag van Kamal Jumblatt, de vader van de huidige Druzenleider, Walid Jumblatt. De lopers oefen den onder meer in de zuidelijke voorsteden van Beiroet, berucht om de vele ontvoeringen door islamitische milities. De vredesmarathon zelf wordt gehouden op het traject van Sidon naar Beiroet en zal ook dwars door de gebieden voe ren, waar ontvoerders hun bases hebben. Filmbeelden van Sacharov ontvangen HAMBURG Het Westduitse boulevardblad Bild heeft op nieuw filmopnamen ontvan gen van de Sovjet-dissident Andrei Sacharov, die kenne lijk tussen december en begin februari met verborgen came ra's zijn gemaakt. De kleurenfilm toont Sacharov bij de dokter, in een garage, in gesprek met een KGB-agent over ontwapening en tijdens een telefoongesprek met zijn vrouw Jelena Bonner, die in de VS ver blijft voor medische behandeling. De film geeft de indruk dat Sacha rov in goede gezondheid verkeert. Tijdens twee medische onderzoeken waarvan beelden door de film gemengd zijn, vertelt hij beide artsen dat hij zich goed voelt en niets nodig heeft. Griekse boer hield zoon 43 jaar verborgen ATHENE Een 60-jarige Griek heeft de laatste 43 jaar verborgen geleefd in een hut van aangestampte aarde, omdat de nu 90-jarige ouders zich schaamden over de geestelijke handicap van de (jon- ge)man. De politie van Stavronata op het eiland Kefallinia kreeg zaterdag een anoniem telefoontje en bracht een be zoek aan het huis van Lefteris Pefanis. Daar trof zij de 60-jarige Alexander aan, vervuild, naakt en met maar één deken als dek. De zoon werd overgebracht naar een plaatselijk ziekenhuis, waar men vaststelde dat hij aan schizofrenie lijdt. Of tegen de ouders een strafvervolging wordt ingesteld is nog niet bekend. ,,Op het platteland gaat dat anders dan in de grote stad", aldus een politiewoordvoer der. Studenten bedwingen Bijenkorf de stromende regen beklommen vijf studenten van de Rotterdamse Ski en Alpen lub zaterdag het gebouw van de Bijenkorf in Den Haag. „Een goede oefening voor iet nieuwe seizoen", zei een duidelijk vermoeide Alexander nadat hij voor de vierde r het dak van de warenhuis had bereikt. Niet de voorzijde van het zestien meter je gebouw aan de Grote Marktstraat maar de achterzijde, bij het parkeerterrein, las tot klimplaats gebombardeerd. De met opgestoken paraplu's winkelende Hage- aars zagen er niet veel van. Één van onze fotografeh klom mee en had halverwege de teile wand even de handen vrij om zijn camera op een andere klauteraar te richten. Foto: TJERK HERINGA (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG In het ka binet wordt vandaag ver der vergaderd over de ge wenste bezuinigingen voor 1987. De VVD-minis- ters voelen weinig voor het voorstel van premier Lubbers om vier miljard gulden binnen te halen via lastenverzwaringen voor burgersen bedrijfs leven en willen daarom een besluit hierover uit stellen. Toch wordt deze week een compromis ver wacht. Het gaat bij de bezuinigings voorstellen om een pakket maatregelen van negen mil- gingen en bezuinigingen ter waarde van 13 miljard gulden. De extra bezuinigingen zijn noodzakelijk geworden door de forse aardgastegenvallers als gevolg van de dalende olie prijzen. De VVD-ministers vinden dat het kabinet het besluit over de bezuinigingen moet uitstellen tot na de verkiezingen en pas tijdens de formatie de maatre gelen voor de jaren 1987-1990 moet neerleggen in een re geerakkoord. De liberale be windslieden voelen, met het oog op de komende verkiezin gen, niets voor burger- en be- drijfsonvriendelijke maatrege len. Het CDA daarentegen vreest dat zonder maatregelen de koopkracht van de laagste inkomens in het geding zal ko men. jard gulden. Daarvan moeten vijf miljard worden gereali seerd via bezuinigingen op mi nisteries en ambtenaren. De li berale bewindslieden hebben tegen dit laatste voorstel wei nig bezwaren. De VVD'ers, onder leiding van minister Van Aardenne van Economische Zaken, verzetten zich het afgelopen weekeinde tegen het compromisvoorstel van premier Lubbers om vier miljard te bezuinigen door on der meer verhoging van de benzineaccijns met 15 cent. Daarnaast zou het lage btw-ta- rief met één procent moeten worden verhoogd en de ver mogens- en voorraadaftrek en de investeringspremies (WIR) verlaagd. Minister Ruding ging in zijn oorspronkelijke voorstellen nog uit van ombui- DEN HAAG Toch geen zetel voor de ex treem-rechtse Centrum partij in de Haagse ge meenteraad en alsnog drie in plaats van twee zetels voor Links Den Haag (PSP/CPN/PPR). Deze uitslag rolde gister avond uit de computer van het Gemeentelijk Centrum voor Automatisering, nadat de gegevens waren ver werkt van de hertelling van alle 218.162 Haagse stemmen die woensdag bij de gemeenteraadverkiezin gen zijn uitgebracht. Van middag is het hoofdstembu reau opnieuw bijeengeko men voor de vaststelling en officiële bekendmaking van de exacte cijfers. Aan de (openbare) hertel ling de omvangrijkste die ooit in Nederland is ge houden namen zaterdag en zondag circa 150 ambte naren deel. Ze hadden zich in groepen van drie verza meld achter de tafels in de Bevolkingshal van het stad huis aan het Burgemeester De Monchyplein. Zaterdag waren 50, zondag 38 groepen van drie tellers actief. De ambtenaren ont vangen voor hun „over werk" 175 gulden netto per dag. Volgens een woord voerder van de gemeente kunnen de totale kosten van de hertelling oplopen tot circa 100.000 gulden. Twee inbraken bi j V D jeidsenhage ■EIDSCHENDAM Vroom Dreesmann in Leidsenhage dit weekeinde tot tweemaal ie door het inbrekersgilde be- pcht. In de nacht van vrijdag p zaterdag werd de gehele oorraad gouden sieraden, frele tienduizenden guldens vaard, gestolen. Tussen zater- ag en zondag, vermoedelijk indagmiddag werd vervol- jens een grote hoeveelheid he- enkleding, 4000 gulden aan igaretten en een aantal kof- ADVERTENTIE Schouwburg "Kunstmin" fers gestolen. In beide gevallen Kwamen de daders binnen via de eerste etage. Daar werden kleine gaatjes geboord in de ramen van de kantoor- en kantineruimte, waarna de slui ting door middel van een ijzer draadje kon worden openge trokken. ADVERTENTIE BERICHT voor onze ADVERTEERDERS In verband met Goede Vrijdag en Pasen is het sluitingstijdstip voor het aannemen van advertentieopdrachten als onderstaand gewijzigd Voor onze editie van ZATERDAG 29 MAART geldt als uiterste inlevertermijn vrijdag 28 maart 's morgens 10.00 uur. Voor onze editie van DINSDAG 1 APRIL geldt als inlevertermijn vrijdag 28 maart om 12.00 uur (Van onze correspondent Aad Jonbloed) BRUSSEL De ex-rijks wachter, Michel Cocu, be hoort tot de zes gevange nen die ervan worden verdacht lid te zijn van de Bende van Nijvel, die ze ker 17 overvallen en 29 moorden pleegde. Cocu werd enkele dagen gele den opgepakt nadat een gevangene, die voor een ander crimineel feit was gearresteerd, besloot „door te slaan" in ruil voor strafvermindering. Door het feit dat de Bende van Nijvel waarschijnlijk in meer dere samenstellingen opereer de en de leden elkaar steeds een alibi verschaften, is het bij lange na niet zeker of er een einde is gekomen aan de moorddadige praktijken van de bende. Kort nadat bekend werd dat zich waarschijnlijke leden van de Bende van Nijvel in hechtenis bevonden, werd zaterdagavond een overval ge pleegd op een supermarkt in de Brusselse gemeente Elsene. Hoewel er geschoten, werd, vielen er geen slachtoffers. Pagina 5: Bende laat bloed spoor na Personeel bezet ziekenhuizen AMSTERDAM Personeel van de drie in een fusieproces ge wikkelde Amsterdamse ziekenhuizen Amsterdam-Noord, het Diaconessen- en Julianaziekenhuis, heeft vanochtend deze in stellingen bezet. De actie is gericht tegen de „verlammende twis ten" op directie- en bestuursniveau. De vakbonden steunen de actie, waarbij de vorming binnen een maand van slechts één „slagvaardig' centraal bestuur en directie wordt geëist. De drie lokatiebesturen moeten weg, vinden de bezetters. Echtgenote gezocht De 55-jarige Robert Todd uit het Amerikaanse Garden City in de staat Kansas is wanhopig op zoek naar een vrouw. Omdat hij nooit in bars en andere gelegenheden komt waar hij (levens)ge- zelschap op kan doen en evenmin van plan is een huwelijksma kelaar in de arm te nemen, heeft hij aan de achterkant van zijn wagen een reclamebord bevestigd. Todd zoekt bij voorkeur een wat gezette vrouw van boven de 25. Naar eigen zeggen heeft hij al een reactie gehad. ADVERTENTIE Elke maandag en dinsdag hebben we groente en vlees in de aanbieding. Geschrapte Hü worteltjes, rQ zak ±500 gram O»/ Gehakt half-om-half, 500 g&483.98 £QQ kilo <m®s> 9.48 Vi^/O 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten Vanenburg redt Ajax DEN HAAG Gerald Va nenburg heeft vlak voor Jo- han Cruijff hem gistermid dag wilde wisselen in het duel met FC Groningen als nog Ajax de winst bezorgd. Dat gebeurde veertien mi nuten voor het einde van het treffen in De Meer, waarin FC Groningen niet wilde meewerken aan het tot stand komen van een nieuwe Ajax-show. Het bete kende een moeizaam optre den voor de hoofdstedelijke ploeg, die na de zege van 1-0 de achterstand op PSV, dat met 3-1 won bij FC Twente, niet verder zag groeien. Het betekende de tweede winst voor PSV, dat inmiddels of ficiéél Guus Hiddink als trainer voor volgend seizoen vastlegde, sinds 1967. In de acht wedstrijden van de eredivisie - NEC - Feye- noord werd afgelast - viel weinig te genieten. Drie wedstrijden eindigden in 0-0. Sparta - AZ, FC Utrecht - Go Ahead Eagles en Haar- lem-Roda JC. Bij Sparta was doelman Van Noortwijk ge passeerd door De Goey. Er werd bij de acht wedstrij den sportief gespeeld: slechts vier gele kaarten. De publie ke belangstelling was op zes plaatsen zeer klein. In totaal kwamen 51.150 toeschou wers. Daarvan zaten er 18.500 bij Ajax-FC Gronin gen en 10.000 bij FC Twen- te-PSV. FC Den Haag speelde in het Zuiderpark een sensationeel duel tegen DS '79. Pas in de door een incident met een in het veld geworpen pistool noodzakelijke verlenging scoorde Bram Rontberg de gelijkmaker: 3-3. Het bestuur van FC Den Haag gaat deze maand kaartspellen op de markt brengen. Voor een tientje per spel mag men zich eige naar noemen van een FC Den Haag-kaartspel. Het be stuur hoopt via deze actie 60.000 gulden te kunnen bin nenhalen. De kaarten zijn te verkrijgen bij de voorver- koop-adressen. Johan van de Velde uit de ploeg van Peter Post zege vierde gisteren in de Belgi sche semi-klassieker de Bra bantse Pijl. Hij had op de fi nish luttele meters voor sprong op zijn ploeggenoten Eddy Planckaert en Theo de Rooy, die tweede en derde werden. Wanhoop bij FC Groningen na de treffer van Gerald Vanen burg, die de zege met 1-0 voor Ajax betekende. Verder onder meer in Sporttribune: Kania doorbreekt barrière FC Den Haag pover IJshockeyteam zonder, glans Counters brengen ROAC volle pond tegen Unitas Quick Boys legt zwakten RCL bloot VZC stoot AZC overtuigend van troon Gemini/Kangeroes succesvol LAS VEGAS Het Russische dagblad Pravda heeft de kern proef, die de VS afgelopen zaterdag in de Nevada woestijn hiel den, gehekeld als een „brutale uitdaging aan de wereldbevol king". De kernproef werd uitgevoerd ondanks het feit dat meer dan zestig leden van het Congres ertegen hadden geprotesteerd en ondanks het feit dat de Sovjet-Unie heeft aangeboden een verdrag te tekenen om kernproeven totaal te verbieden. Op di verse plaatsen in de Verenigde Staten is gedemonstreerd tegen de proef met de bom, die tien keer de kracht had van de bom, die Hiroshima verwoestte. Zes demonstranten hebben gisteren gezegd dat zij in het testgebied zijn geweest op het moment dat de proef werd gehouden. De autoriteiten zeiden echter dat de demonstranten op minstens 50 kilometer afstand van de plaats van de bom waren. Voor de gewone voetballiefhebber is het al moeilijk genoeg om een keuze te maken uit de aantrekkelijkste wedstrijden, die zondags worden gespeeld. En sta je dan eenmaal bij Ajax-FC Groningen en maak je dat doelpunt van Vanenburg mee, waarmee de Amsterdammers na al dat gezwoeg op die Groningse helft toch nog wonnen en dan mis je tegelijkertijd de verrichtingen van FC Den Haag. Tot gisteren waren ze in de competitie nog ongeslagen. Maar na negentig minuten stonden de Hagenaars met 3-2 achter. In de eenennegentigste minuut was het Bram Rontberg, die er 3-3 van maakte. Gelukkig leest u vandaag de „Sporttribune" van de Leidse Courant. Daar staat alles over Bram en de zijnen in, alsof u er zelf bij was. Want die krant is ook in verslaggeving nog steeds ongeslagen. De Leidse Courant wil ik best B 14 dagen proberen. Gratis en geheel vrijblijvend ln een open envelop zonder postzegel opsturen naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag. jrS*£cidócSouui/nt

Leidse Courant | 1986 | | pagina 1