itc VU komt met plan commerciëel derde tv-net ty Trax in de ban van Nederland ia Joni Mitchell houdt niet van sterrendom ^ÜDIO/TELEVISIE CeidaeSommti DONDERDAG 20 MAART 1986 PAGINA 15 TER DAM Het uitgeversconcern heeft bij het ministerie van WVC ilan ingediend voor een commerciëel net. De uitgever is daarmee welo- ogen 180 graden van koers veran- aldus groepsdirecteur C. Wolzak van tijdens een congres over het Neder- medialandschap in Amsterdam. heeft zich tot enkele maanden gele- i af| een tegenstander getoond van een ?eft ierciëel televisiebestel. In het plan VNU voor het loskoppelen van de i medefinancieringsbron van de ;elfeke omroep. De STER zou volledig commerciële poot moeten gaan be en de reclame moeten gaan verzor- liiver de drie netten, te weten twee ge- e fiets uitg« Enge Het failli e mai ïrde v ijs. profileerde en een commerciëel net. De inkomsten van de STER komen ten goede aan het commerciële deel. Het publieke deel krijgt van de commerciële poot een nader te bepalen jaarlijks concessiebedrag, als compensatie voor het wegvallen van de STER-gelden. Volgens Wolzak is de koersverandering voor VNU noodzakelijk geworden vanwege de dreiging dat uitge verijen op niet al te lange termijn aan twee kanten gepakt dreigen te worden. Enerzijds de opkomst van commerciële sa telliettelevisie die reclamegelden aantrekt, anderzijds de dreigende vertrossing en commercialisering van het publieke be stel. Tegen dat laatste wil de VNU een dam opwerpen door als uitgeverij actief aan commerciële omroep deel te nemen, waardoor tevens ingespeeld kan worden op het veranderende gedrag in de beste ding van de reclamebudgetten. Wolzak zegt in dit verband dat de hoogte van die budgetten niets van doen heeft met het totale aanbod van oude en nieuwe media. Vanuit continuïteitsoverwegingen dienen de uitgevers echter toegang te hebben tot alle media. De uitgevers, aldus Wolzak, zouden daarom het eerstgeboorterecht voor een commerciëel derde net moeten claimen. Samenwerking met omroepen die dan uit het publieke bestel stappen is zeer wel mogelijk. De overige omroepen zouden dan op de andere twee netten een zuivere vorm van publieke omroep kun nen bedrijven. Stuurgroep NOS kiest voor McKinsey HILVERSUM De stuurgroep Dienstverlening van de NOS, die het functioneren van het facilitair bedrijf moet on derzoeken, heeft in principe besloten het organisatiebureau McKinsey opdracht te geven het facilitair bedrijf door te lichten. Het voorstel van de stuurgroep zal na advies door de ondernemingsraad van de NOS aan het NOS-bestuur worden voorgelegd. McKinsey zal moeten onderzoeken hoe het om- roepproduktieproces tussen het facilitair bedrijf en de zend gemachtigden doelmatiger kan verlopen. Een woordvoerder van de ondernemingsraad verklaarde nog niet op de hoogte te zijn van de besluitvorming binnen de stuurgroep. Maar, zo zei hij, „McKinsey staat bekend als een zeer werknemerson- vriendelijk bureau. Wij vrezen dan ook dat de adviezen van McKinsey in de richting van inkrimping van het facilitair bedrijf zullen gaan, zoals eerder is gebleken na een soortge lijk onderzoek van het organisatiebureau bij de Belgische Franstalige omroep". TERDAM Sky Chan- t in de ban van Neder- „Keep in Touch with the i" is de kreet die daarbij gehanteerd. De hele al fungeert ons land als voor de „Sky Trax"-mu- rogramma's van het sa- tv-station Pat Sharp niet in de studio, maar ig met Linda de Mol op Amsterdamse Leidse En de Nederlandse en9 Die komen in de pro- na's ook ruimschoots aan Sky Channel uitstapje' in principe op de Midem, er>UK BOtste jaarlijkse Europese rekhaj kbeUrs jn het Franse auto es, geboren. Conamus, de nui isatie die zich inzet voor hten z )ort van het Nederlandse van 1 ;ale produkt, kwam met gebrac Channel overeen dat zij eel van de produktiekos- ran de muziekprogram- op zich zou nemen, op raardc dat Sky Channel ook itvoeri e_J Twin iedt aandacht aan Nederland- fii 'esten zou schenken. Via V-dis 'e* telefoonverkeer tus- i word >'versum« waar de Cona- carav ^etelT en Londen, waar het hoofdkantoor van Rupert Murdoch's Sky Channel is ge vestigd, werd het promotie- plan voor de Nederlandse ar tiesten verder uitgewerkt. Dat resulteerde in 'Keep in Touch with the Dutch': honderd uur muziekprogramma met daarin meer dan vijftig procent Ne derlands produkt. Er worden geen honderd programma's ge maakt, maar de meeste pro gramma's worden enkele ke ren herhaald. John de Mol Sr. van de Stich ting Conamus: „In principe zijn we niet zo heel erg geluk kig met de satelliet-tv-stations. Zij brengen veel Anglo-Ame- rikaanse muziek, waardoor het nóg moeilijker wordt om het Nederlandse produkt onder de aandacht te brengen, maar ge lukkig blijkt dat we met de commerciële stations goed kunnen samenwerken. Wij hebben er een halve ton in ge stoken, wat ongeveer neer komt op een kwart van de kale produktiekosten van het projekt De kreet 'Keep in Touch with The Dutch' is ove rigens niet nieuw: die hante ren wij in het buitenland al ja ren". Helemaal zonder eigenbelang doet Sky Channel iets derge lijks natuurlijk niet. Dat geeft José Van der Mark (die de promotie verzorgt) toe: „Het levert heel veel goodwill op". En het is commercieel natuur lijk heel verstandig om de goodwill van het publiek op de belangrijkste markt te verste vigen. Maar Sky wil niet al leen goodwill bij het publiek. Er zit ook nog een ander kan tje aan: wanneer een Neder landse groep via Sky in Euro pa doorbreekt, is dat een mooi voorbeeld van de invloed van Sky, waar de reclamestaf mee op pad kan naar de adverteer ders. En laten we eerlijk zijn: de mogelijkheid dat Neder landse groepen naar aanlei ding van 'Keep in Touch with the Dutch' doorbreken, is ze ker aanwezig. Immers: zonder Sky Channel hadden waar schijnlijk zelfs de Noren geen 'A-ha' geroepen wanneer het deuntje „The Sun Always Shi nes on TV" op de radio ge draaid wordt". EDWIN BAKKER De Dolly Dots in Artis, samen met Pat Sharp (m). HILVERSUM „Dog Eat Dog", de laatste plaat die ik heb gekocht, is de allereerste Joni Mitchell-elpee, die ik vre selijk slecht vind. Hij klinkt zo doods. De plaat heeft veel weg van een lange film waarvan je de afloop al kent nog voor hij is begonnen", zegt zanger- /componist Chris Rea met een diepe teleurstelling in zijn stem. „Ik heb al die jaren tegen Joni Mitchell opgekeken... alsof ze artistiek boven mij stond. Elke keer was ik weer verbaasd waartoe ze in staat was. Het duurde altijd even voor ik voor de volle honderd procent kon genieten, maar dat kwam omdat het zo geniaal was wat ze deed. En dan nu „Dog Eat Dog"... (verbaasd) gedeeltelijk geproduceerd door Thomas Dolby. Het is een knieval voor commercieel succes. Ik lijd er echt onder... een vrouw die verantwoordelijk is voor de ,,Mingus"-elpee gaat in zee met Thomas Dolby. Het geeft toch aardig aan wat voor in dustrie die platenbusiness is. Misschien had ze ook ver moord moeten worden". Chris Rea mag dan niet blij zijn met „Dog Eat Dog", Edwi- na van Music Box denkt daar anders over. Met veel enthou siasme praat ze zondag (Music Box om 11.00, 17.00 en 23.00 uur) met de Canadese tekst schrijfster en muzikante wier nieuwe langspeler de veertien de is uit een reeks indrukwek kende produkten. Voor Joni Mitchell begon het in 1968 met de dromerige el pee „Songs to a Seagull'. De in het Canadese Alberta geboren ex-folkzangeres werd vervol gens een belangrijke vertegen woordigster van het hippie tijdperk en kwam tijdens de hoogtijdagen van deze bewe ging met de uiterst succesvolle single „Woodstock". In die ja ren vond ze Graham Nash (van Crosby, Stills Nash) aan haar zijde. Hij verwoordde hun stormachtige verhouding Joni Mitchell ...autobiografische elementen- in 1970 in het nummer „Our House". In de late jaren zeven tig koos ze muzikaal voor een andere richting omdat ze uit gekeken was op haar solo prestaties. Ze ging de jazz-kant op omdat rockmuzikanten haar vocale ideeën niet kon den interpreteren. De interview-reeks, die ze even voor Kerstmis vorig jaar in Londen gaf, was overigens een opmerkelijk gebeuren want Joni vindt dat een plaat voor zichzelf moet spreken. Haar muzikaal wat andere aanpak had echter een nadere toelichting nodig en toen stond ze er ineens... in Londen. Joni: „Dog Eat Dog" is de meest huiselijke elpee die ik tot nu toe heb gemaakt. Voorgaande platen werden meestal onder weg geschreven, maar sinds mijn huwelijk met (producer en muzikant) Larry Klein in 1982 ben ik meer thuis geble ven en wat minder rusteloos geworden. Ik zit nu ook avon den achter elkaar gewoon tele visie te kijken". Mitchell, die zegt steeds meer tijd te besteden aan schilderen („Daarom heeft het drie jaar geduurd voordat de opvolger van „Wild Things Run Fast" er was") omschrijft haar songs als korte verhalen. Joni: „Mijn werk is een combinatie van fiction en autobiografische ele menten. Sommige namen zijn die van mijn vrienden of ken nissen. Zij figureren in mijn korte verhalen of eigenlijk in mijn korte 'speelfilmpjes'. Dat al mijn verhalen een muzikale basis krijgen, komt omdat ik die gave nu eenmaal heb mee gekregen. Het is mijn manier om te communiceren. Toch denk ik soms: had ik die talen ten maar niet gekregen. Het nadeel van mijn beroep is na melijk dat je een veel publie- ker leven leidt dan een schrij ver. Dat sterrendom is echter niets voor mij". HANS PIËT ^Nederland^ NEDERLAND 1 EO 15.30 Vrouw zijn, praatprogram ma voor vrouwen. Afl.: Al leenstaande ouders 16.10 Daktari, Amerikaanse tv- serie. Afl.: De proef 17.00 D'r kan nog meer bij, kin derprogramma NOS 17.30 Vi6-Journaal EO 17.46-18.00 Tijdsein-Buiten land, actualiteitenpro gramma met Aad Kam steeg TELEAC 18.25 Grafische technieken. Les 12: Grafiek bekijken en ko pen EO 18.55 mDe Fabeltjeskrant 19.00 Familie Robinson, teken filmserie. Afl.: Sanne zoekt het hogerop 19.25 De verstotenen - het leed datjepra heet, documen taire van EO-Metterdaad over de behandeling van lepra-lijders in Thailand NOS 20.00 Journaal EO 20.28 Hulp gevraagd (Help wan ted), Amerikaaanse tv-film van Stephen Gyllenhaal. Met o.a. Kevin Dobson, K.C. Martel en Dee Walla ce. De wereld van Max lijkt in te storten als zijn vader Jim plotseling werkloos wordt. Wat Jim ook onder neemt, nergens krijgt hij een nieuwe baan. Als de familie uiteindelijk ge dwongen wordt het huis te verkopen, zet Max alles op alles om de schulden toch te kunnen afbetalen 21.15 Ronduit-Tournee: de vrije val, serie discussiepro gramma's voor jongeren o.l.v. Jan van den Bosch. Thema: heb je in je leven bepaalde waarden en nor men nodig? 22.15 Tijdsein, actualiteitenma gazine met een eigen re portage uit Israël over de toepassing van lasertech niek bij operaties aan de zaadbuis. In bepaalde ge vallen kan door deze ope ratie, die met de conven tionele chirugische metho de onmogelijk was, on vruchtbaarheid bij man nen worden opgeheven. Verder een gesprek met minister de Korte van bin nenlandse zaken over de privatisering van overheid staken. Tenslotte aan dacht voor het vrijdag te verschijnen boek „Mag de dokter doden", van prof.dr. C.l. Dessaur (alias Adreas Burnier) en drs. C.J.C. Rutenfrans. In dit boek betogen de auteurs dat het aantal mensen op wie euthanasie wordt -ge pleegd, waarschijnlijk veel groter is dan het aantal mensen dat er zelf - vrijwil lig - om vraagt 22.45 Muzikale ontmoetingen, religieuze muziek NOS 23.15 Journaal 23.20 Nieuws voor doven NEDERLAND2 NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort voor Turken 18.30 Sesamstraat 18.45 CD Jeugdjournaal 19.00 Journaal AVRO 19.12 Tussen Kunst en Kitsch. Kijkdag in het Nationaal Museum 'Van Speelklok tot Pierement' te Utrecht. Experts op het gebied van kunst en antiek vertellen bvijzonderheden over sier en gebruiksvoorwerpen. Presentatie: Cees van Drongelen 19.55 Vinger aan de pols, me disch magazine gepresen teerd door Ria Bremer en Peter Lens 20.25 AVRO's Column, econo mische informatie door E. Peereboom 20.30 Reis om de wereld in 80 vragen, serie spelpro- gramma's waarin Pim Ja cobs twee kandidaten test op hun kennis van natuur, wetenschap, cultuur en ge schiedenis 21.35 Opsporing Verzocht 22.15 AVRO's Column, de toe stand in de wereld belicht door G.B.J. Hiltermann NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 Studio Sport 23.25 Nieuws voor doven EUROPA TV 17.55 Programma schema 18.00 Kinderprogramma's 18.50 Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry 19.40 Les Vespres Siciliennes (1e acte), opera 20.30 Europa Report 20.35 World Watch en weerbericht 20.45 Les Vespres Siciliennes (2e acte) 22.05 Sports Report: Amerikaans basketbal 23.10 Europa Report 23.15 World Watch en weerbericht FILMNET 17.00 Tales of the Gold Monkey afl. 7: Once a Tiger 17.50 Shoot Loud Louderl don't Un derstand 19.30 Cartoon Mr. Hiccup 19.40 Voyagers afl. 6: Travels Marco friend 20.30 Blue Thunder 22.20 Meaning of Life 00.05-02.00 Blue Collar |y Ardant en Jean-Louis Trintignant in scène uit de film 'Vi- fnt dimanche'. op RTBF 1 om 20.25 uur. Journaal Tik Tak, kleuterprogramma Plons, kinderprogramma (herh.) De smurfen, tekenfilmserie. Afl.: De tijdcapsule Rondomons. dertiendelige Duitse serie over kinderen uit München en Rio de Janeiro die regelmatig contact met elkaar hebben. Afl.: Wat ga ik later worden Kwizien, tips voor koken en lekker eten Uitzending door derden. Pro gramma van het ACV Informa tief Mededelingen en program ma-overzicht Journaal mstzaken jer-Lager, spelprogramma [met speelkaarten. Presentatie: 'alter Capiau Ui Panorama, actualiteitenru briek [Dallas, Amerikaanse tv-serie *met Barbara Del Geddes. Lin- Gray, Larry Hagman e.a. II.: Schaduwspel. Pam ver- ekt naar Zuid-Amerika om er i mijnontginning van Matt te ^bezoeken. De spitsvondigheid ^van Sue Ellen roept zelfs bij J.R. een zekere bewondering op Journaal en Coda: 5e deel uit a better World, van F. Gy- selinck. door Viviane Spanghe, Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie met Peter Phelps, Rowena Wallace, Alexandra Fowler e.a. Oshin, Japanse serie van Yuki- ko Okamoto en Sugato Hashi- da. In haar nieuwe omgeving ,wordt Oshin streng en on rechtvaardig behandeld - Mededelingen en program ma-overzicht Journaal Videomatch, met Marleen Gordts •ca.23.45 Belgische Zaalkam pioenschappen Tennis, recht streekse reportage. Commen- itaar: Daniël Mortier Aansl.: Kunstrijden op de schaats van uit. Genève, samenvatting vrije oefeningen voor heren RTBF 1 17.20 Nouba Nouba, kinderprogram- 17.50 Carrefours, gevarieerd kinder programma 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.27 Quick et Flupke, tekenfilmse- 19.30 Journaal 20.00 Autant savoir, magazine 20.25 Vivement dimanche, Franse speelfilm uit 1983. Met: Fanny Ardant, Jean-Louis Trintignant, Philippe Laudenbach e.a. Re gie: Francois Truffaut. Julien Vercel, makelaar, wordt ervan verdacht een dubbele moord te hebben gepleegd: op zijn vrouw en haar minnaar. De omstandigheden zijn tegen 22.10 Le monde du cinema 23.00 Journaal 23.25 Politieke uitzending TV 5 16.45 Une femme jalouse, tv-film uit de serie 'Faits divers' 17.45 Apostrophes, literaire rubriek 19.00 Champs Elysées, variété met Michel Drucker 20.20 Aujourd'hui en France, maga- 20.25 Les file du boulanger, tv-serie uit de serie 'Faits divers' 21.20 Projection privée, cultureel magazine met als gast Maurice Bèjart 22.00-22.30 Nieuws MUSIC BOX 17.00 STime Out for Holland, mu ziekprogramma vanuit Neder land met Monique Emmen 18.00 E...And that's a fact. Gaz Top en Sunie geven feiten uit de popgeschiedenis 19.00 EJulie en Edwina 20.00 EPop profile: Stevie Wonder, muziekspecial (herh.) 21.00 EEuro Tour guide, concerta genda voor Europa met Sunie 22.00 EMartin en Gary, videoclips met Martin Buchanan en Gary Crowley 23.00 ETime Out for Holland (herh.) 00.00-01.00 E..Jknd that's a fact (herh.) DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau 16.10 Expeditionen ins Tierreich, natuurfilmserie. Afl.: Giftige Schbnheiten der Meere 16.55 Die Abenteuer von Tom Sa wyer und Huckleberry Finn, kinderserie. Afl.: Trauerfeier mil Überraschungen 17.20 Fussballschule, kinderpro- ?ramma. Afl.: Scheidsrechter age8schau 18.00 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 Heidi, tekenfilmserie. Afl.: Die Aussöhnung 19.00 Der Fahnder, Duitse politiese rie. Afl.: Lydia 19.58 Programma-overzicht 20.00 mTagesschau 20.15 Wer umarmt wen? Reportage over de invloed van de politiek op de televisie en omgekeerd 21.00 Der 7. Sinn 21.03 25 Jahre World Wildlife Fund: Tierfilm-Festival, hoogtepun ten uit internationale dieren films gepresenteerd door Peter Ustinov 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 Der Besuch der alten Dame, tv-film naar het werk van Frie- drich Dürrenmatt. Met: Maria Schell, Günter Lamprecht. Jür- gen Cziesla e.a. Regie: Max Peter Ammann. In het kleine arme stadje Gullen lopen de verwachtingen hoog op wan neer de miljonaire Claire Zac- kanassian het wil bezoeken 01.25 Tagesschau 01.30 Nachtgedanken, overweging door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 Programma-overzicht Heute Date-Schatten, negendelige serie. Afl. 5: Als het vertrouwen verdwijnt Der Stein des Marco Polo, tv- serie met Nicola di Pol. Chiara Dorado, Giuseppe Tonini e.a. Afl.: De bromfiets Heute Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine Der rosarote Panther, teken filmserie Teufels GroBmutter, tv-serie met Brigitte Horney, Peter Pa- setti, Loni von Friedl e.a. Afl.: Glücklich restauriert Programma-overzicht Heute Alles was Recht 1st. 'Verhalen tussen Amor en Justitia', 3-de- lige serie met Thekla Carola Wied, Christian Quadflieg, Heli Finkenzeller e.a. Afl.: 2 Musik liegt in der Luft. Hanna komt met een zaak over het verhu ren van een kamer weer tegen over advocaat Arnulf Rehberg te staan. Ook privé krijgt ze steeds meer met hem te ma- 20.30 EUp to date, modemagazine 21.00 Kinder Kinder, jongeren en de politiek 21.45 Heute-joumal 22.05 Christus war ein Maasei, re portage over zendingswerk on der de nomaden in Tanzania 22.35 Apropos. Filmrubriek 23.20 Sportreportage. WK Kunstrij den op de schaats 00.15 Heute DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II: Cursus natuur kundige technologie. Les 1 18.30 Het programma met de muis 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sjjort 20.00 Tagesschau 20.15 C Film am Donnerstag: Der Dieb und die Blondine (Hold that blonde). Amerikaanse speelfilm uit 1945 van George Marshall naar het toneelstuk van Paul Armstrong. Met: Ed die Bracken. Veronica Lake. Albert Dekker e.a. Ogden is een kleptomaan en om hiervan te genezen raadt zijn psychia ter hem aan om verliefd te worden! 21.30 B3 Die Schule der Brleftrager (L'ecole des facteurs), korte Franse film uit 1947 van Jac ques Tati 21.45 Theken, Typen, Temperamen- te, film van Klaus Antes 22.15 Kulturszene, cultureel magazi- 23.00 Das groBe Thema: Erfahrung im Lehn8tuhl, die elektron Kultur 00.15 Laatste nieuws cd Ondertiteling via TeleTekst. E Uitzending in stereo. D Zwart/wit-uitzending. ■D Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. !3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. E3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. BBC 1 17.15 Jackanory, kinderprogramma 17.30 Ulysses 31, tekenfilmserie 17.55 John Craven's Newsround 18.05 Blue Peter, kinderprogramma 18.35 The Flintstones, kinderserie 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London-plus, actualiteiten 20.00 Top of the Pops, popprogram- 20.30 EastEnders, tv-serie 21.00 Tomorrow's World, populair wetenschappelijk programma 21.30 A question of sport 22.00 Journaal, weerbericht en re gionaal nieuws 22.30 Alliance budget, tegenbegro- ting van de Liberal-Democratic Alliance 22.40 I woke up one morning, co medyserie 23.10 Question time, vragen over actuele zasken 00.35 WK kunstschaatsen 01.10 Weerbericht BBC 2 16.00 World team snooker 18.25 Nieuwsoverzicht voor doven 18.30. Informatieve serie 19.00 Star Trek, Amerikaanse scien- ce-fictionserie 19.50 Discovering birds 20.15 Best of Brass, serie 21.00 Brass tacks 22.00 Karen Kay, tv-serie 23.35 Alliance budget, tegenbegro- tlng van de Liberal-Democratic Alliance 23.45 Newsnight, actualiteiten 00.30 Weerbericht 00.35 World team snooker 01.10 Open University ITV 17.45 Supergran, kinderserie 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia 19.35 Crossroads 20.00 Mouthtrap 20.30 Knight Rider, Amerikaanse tv- serie 21.30 Farrington of the F.O., come dyserie 22.00 In Loving Memory, comedyse rie 22.30 TV eye 23.00 Nieuws 23.30 The Alliance Budget, tegenbe- groting van de Liberal-Demo cratic Alliance 23.40 The Royal Film Performance 00.25 WK Kunstschaatsen 01.25 A Question of Lent SKY CHANNEL 17.00 EThe great videorace 18.00 The Littles. Afl.: The rats are coming 18.30 Dennis. Afl.: Dennis' Lovesick Friend 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy and the Old Mansion 19.30 Green Acres. Afl.: Arnold, boy hero 20.00 Charlie's Angels. Afl.: Disco Angel 21.00 A Country Practice 21.55 E The Untouchables. Afl.: Nic ky 22.50 All Star Wrestling 23.45-00.45 Italiaans voetbal NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven AVRO 14.30 Chips die je niet kunt eten, serie over computers 14.40 Het droomschip, Duitse serie over een cruise. Afl.: buren 15.45 AVRO-Service 16.30 Ik zag twee be ren 17.15 AVRO's Danstest 17.15 Ontdek je plekje, afl.: Buitenplaatsen langs de Vecht NOS 17.30 'A6-Jour- naal AVRO 17.46 Ruud en Leonie, praatprogramma MUSIC BOX 07.00 EMuziekprogramma's. 'Hear and now" met Julie (07.00), 'The vide omakers' met Simon (08.00), 'Gaz bag' (09.00), 'Write on' met Edwina (10.00), 'First Sight' met Simon en een popartiest (11.00) en 'Between the lines' met Sunie (12.00). 13.00 BHerhalingen DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthemen 10.23 EUp to date 10.55 WK Kunst- rijden op de schaats (herh.) 11.50 Umschau 12.10 Kinder, Kinder 12.55 Presseschau 13.00 Tagesschau 13.15 Teletekst 15.00 Louisiana (4), tv-serie 16.00 Tagesschau 16.10 Fe- rien beim Opa. Afl.: Regentag 16.20 Walt Disney: Lefty, der Luchs (Lefty, the dingaling lynx), Amerikaanse speefilm uit 1971. Op een dag neemt Joel Barnes een jonge lynx, die zijn moeder heeft verloren, mee naar zijn hut. Daar wordt het dier liefdevol op genomen door zijn hond Brandy 17.50 Tagesschau DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 14.55 Pro gramma-overzicht 15.00 Das Haus am Eaton Place, Engelse tv-serie. Dubbele afl.: Eindelijk vrede/Het le ven gaat verder 16.30 Freizeit... und was man daraus machen kann 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte, geva rieerd magazine 17.45 Die roten Ele- fanten, tv-serie naar de gelijknamige roman van Henry Kolarz. Afl.: De BBC 1 07.50-10.20 Breakfast Time 11.30- 11.50 Play School, kinderprogramma 13.30 Nieuwsoverzicht voor doven 14.00 Pebble Mill at one, gevarieerd programma 14.45 King Rollo 14.50 Bric-a-Brac 15.00-16.00 World team snooker 16.52 Regionaal nieuws 16.55 Lay on five 17.10 Heathcliff SKY CHANNEL 08.45 ESky Trax. Herhalingen 11.30 ESky Trax. Herhalingen 14.15 Sky ways 15.05 The Down Under Show 16.00 EThe Pat Sharp Show 16.30 EHere comes the weekend ÏTV 07.25 TV-AM 10.30 Schooltv 13.10 Rainbow 13.30 Writers on writing 14.00 Nieuws 14.20 Regionaal nieuws 14.30 Friday film Matinee: Esther Waters, speelfilm 16.25 Re gionaal nieuws 16.30 Sons and Daughters 17.00 Rainbow 17.15 Ja mes "ie cat RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.05 KRO: Man en Paard. 18.30 Zij echter blijven in de wereld. 19.02 KRO's Country Time. 19.55 't Zand 33. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 22.40 Postscriptum. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 EO: Stof tot nadenken. 01.02 EO's Country uur. 02.02 Voor wie niet slapen kan. 03.02 Zingen in de nacht. 04.02 Muziek motief. 05.02 Ontbijt met spek. RADIO 2 leder heel uur Nieuws (NOS). 17.03 VOO: Hollandse Hits. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 TROS: Ferry Maat's Soul Show. 21.02 De CD en L.P. Show. 22.02 TROS Country. 23.02 Sesjun. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 VPRO: De Beweging. 20.00 Nieuws. 20.02 De wandelende tak. 20.30 Het Concert. 21.30 Pierre op lokatie. 23.00 Muziek van nu. RADIO 5 18.00 Nieuws. 18.10 Marktberichten. 18.20 KRO: Scheepspraat. 18.20 PP: Uitzending van de CPN. 18.30 KRO: Lezen voor de lijst. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: Eibo. Les 2. 21.00 Ni hao, Chinese taal. Les 7. 21.30 Grafische technieken. Les 12. 22.00 Personal Computer I. Les 6. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 17.00 Mini Magazine, 17.30 Verzoekplaten- programma, 18.00 Ga jij de klas maar in over onderwijs, 19.00 Kunstuur en 20.00-23.00 Livemuziek vanuit een Leidse Lokatie. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Politieke tribune: de PW. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Voor Spanjaarden. 20.03 Folk op donderdag. 21.03 Volwassenenvorming. 21.30 Hafabra: blaaswereld. 22.05 't Chanson. 23.15 Crooners en soft music. 23.30 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee. 19.10 Funky Town. 22.05 Boem Boem. 23.30 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel en weerbericht. 18.30 El Cante Flamenco. 19.00 Dossier. 19.45 Jazz Criss-Cross. 20.30 Koninklijk Filharmonisch orkest van Vlaanderen. 22.05 Actualia. 22.30 Kamermuziek. 23.00 Zelden gehoord. MORGEN RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 07.05 VPRO: Het Gebouw. 13.08 NCRV: Hier en Nu. 13.35 Kerk Vandaag. 14.05 Van huis uit. 15.05 Volgspot. 16.05 VARA: De Rode Draad. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Het levende Woord. 07.12 Ontbijtshow. 08.50 Pater Adri Maat. 09.03 Adres onbekend. 10.03 In antwoord op uw schrijven. 11.03 M/V - Magazine. 11.50 Pater Adri Maat. 12.03 Van Twaalf tot Twee. 14.03 Ratel. 15.03 Ratel. 15.03 Angst, hoorsp. 15.30 TROS: Café de praatstoel. 16.03 André van Duin. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Vergulde gaper. 09.03 Goud van Oud. 10.03 Hot Curry. 12.03 De Staat van Beleg. 13.03 Rinkeldekinkel. 15.03 De Top 40. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 VARA: Het zout in de pap mu ziek. 09.15 Het int. concertcircuit. 10.25 De klassieken. 12.05 Lunchconcert. 13.00 Nieuws. 13.02 Promenade concert. 14.00 EO: Orgelbespeling. 14.30 Klein bestek. 15.30 Uit de schat der eeuwen. 16.00 Crème du Baroque. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS: NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Beroepsonderwijs voor jongeren. 10.00 AVRO: AVRO's vijfluik. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 FEDUCO: Wijzer op 5. 13.00 Nieuws. 13.10 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13.30 De berg heeft een muis ge baard.' 14.00 Schoolradio. 15.00 Muze zonder make-up. 15.30 Minjon voor 2. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 78 Toeren tijd. 15.03 Zo D'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Dag en dauw. 08.12 Happening. 10.03 Platenpoets. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Ha die Micha. 14.00 Het vertoon. 15.30 De zonnewijzer. 16.00 Abraham al gezien? 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Schoolradio. 11.00 Matinee. 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Aktueel. 13.30 Scott Ross speelt scarlatti. 13.50 Voor symfonisch orkest. 14.50 Liederen voor sopraan, klarinet 15.20 Kamermuziek. 16.00 Volksmuziek.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 15