BS Leiden vrijwel zeker van play offs Verliespunt voor KRV ÊcidócSomcwvt IN BEKERFINALE Hogervorst wint openingsrit Swift Grasshoppers nog één zege verwijderd van kampioenschap Jan Siemerink weer tweede SLEUTELS WEER Start IWAZ in Leiden 9£ Stompwijkse Boys en Meerburg scoren niet MAANDAG 17 MAART 1986 PAGINA 18 GELDROP Jan Siemerink is opnieuw als tweede geëin digd in een nationaal jeugdkampioenschap. De 15-jarige Rijnsburgse tennisser, die eerder dit winterseizoen al verlie zend finalist was in de strijd tot en met achttien jaar, ging in Geldrop tijdens het toernooi tot en met zestien eveneens in de eindstrijd ten onder. Was Roger Warmenhoven een cate gorie ouder te sterk, nu was het nog jeugdiger Paul Dogger die Siemerink in de finale de baas bleef. Siemerink slaagde er tegen de Amsterdammer nog wel in om na een verloren eerste set, het tweede deel irï de tiebreak te veroveren. In de derde set was Dogger toch net iets sterkler: 4-6, 7-6, 3-6. Sie merink had in de halve finale overigens afgerekend met Ri chard Krajicek: 6-4, 6-4. Bij de meisjes tot zestien jaar won Bettina Sonneveld. Het ta lent uit Pijnacker versloeg Brenda Schultz in drie sets: 6-3, 3-6, 6-4. LEIDEN De goalballers van De Sleu tels hebben voor de derde keer op rij de finale van de nationale bekercompetitie gehaald. Achter het Eindhovense EGS kwamen de Leidenaars met de hakken over de sloot. Tot drie maal toe kwam pas in de allerlaatste seconden de beslis sing tot stand. Tegen Cormeta ging alles nog vrij eenvoudig (5-3 winst), maar te gen EGS ging de strijd in de laatste drie seconden verloren (5-6). Naaste concur rent Blauw Wit werd mét 4-3 verslagen, dankzij voortreffelijk stopwerk van Cees Smit. Tegen Zeeland lieten de Lei- denaren de makkelijk opgebouwde voorsprong van 4-1 bijna uit handen ne men, maar een goede safe in de laatste minuut verzekerde Cees Smit, Cees Zwanenburg en uitblinker Wijnand Smit (13 treffers) van een reis naar Am sterdam op 19 april. LEIDEN De 23e Internationale Wie- Ier Avond Zesdaagse, een serie van zes criteriums voor amateurs, start ook dit jaar in Leiden. De IWAZ, georganiseerd door de Stichting Organisatie Sporteve nementen (SOS), duurt van maandag 12 tot en met zaterdag 17 mei. Een nieuwe etappeplaats is op de woensdag Hillegom. Voor de donderdag en vrijdag zijn er drie mogelijkheden. De SOS moet nog een keuze maken uit de Haagse Vlierboomstraat, Leyweg of de Boulevard. De finale is in Noordwijk Onbevredigend slot WEERT De strijd om de bezetting van de play off-plaatsen heeft zater dag in Weert een zeer onbevredigend slot ge kregen. De thuisclub verloor met 65-66 van Doppel Douche Den Hel der. dat eerder in de wedstrijd tot twee maal toe (14,-4 en 48-39) tegen een flink gat had aange keken. Marco de Waard bracht zijn ploeg met een serie driepunters in de slotfase naast Weert en Cees van Rootselaar zette 17 seconden voor tijd Den Helder op 65-66. Een score in het eindsignaal van Weert-speler Jos Bams werd door bonds- commissaris Nanninga ongeldig verklaard, om dat het schot buiten de speeltijd genomen zou zijn. Ook na het zien van tv-beelden kwam Nan ninga niet op zijn beslis sing terug. De nederlaag betekent voor Weert vrijwel zeker uitschake ling voor de play offs. In het tumult na de wed strijd kreeg scheidsrech ter Bart van der Graat een paar rake klappen. Hij liep daarbij een bloe dende hoofdwond op. URK Alleen de Am sterdamse Canadians kunnén nog roet in het feestmaal van BS Leiden gooien. De Leidenaars wonnen zaterdag zelf zeer eenvoudig in Urk (49-74) en zagen het van Den Helder verliezende Weert afvallen in de strijd om de play offs. Mochten de Leidse bas ketballers onverhoopt hun laatste twee duels tegen Den Helder en Werkendam verliezen, dan hebben de Amster dammers nog kans om via overwinningen op Den Bosch en Haaksber gen naast Leiden te ko men en Leiden op basis A^an de onderlinge resul taten voorbij te streven. Een te verwaarlozen theoretische kans. Een goede eindsprint van Leiden (twee overwin ningen) zou zelfs goed zijn voor een tweede plaats in de eindrang schikking. De verdeling van de vier play off- plaatsen is dus nog hele maal open, waarbij Lei den zijn kansen volledig in eigen hand heeft. De wedstrijd in Urk was al leen voor de statistiek be langrijk. Goed, sporthal de Waaiershoek geeft elke te genstander problemen en de Urkers zijn onberekenbaar, maar toch nooit zo onbere kenbaar dat ze Leiden op ba sis daarvan zouden kunnen kloppen. De ploeg van Jan Korf heeft daarvoor veel te weinig inhoud, zeker nu het Amerikaan Xander „LJ" Pipkin moet missen. En dat is spijtig voor de Urkers, die nog steeds in de degradatie strijd het fenomeen be staat ook in de eredivisie weer verwikkeld zijn. Wat dat betreft zou het voor de toch wel ambitieuze vissers best aardig zijn als de nieuwe sporthal er echt komt en als de geruchten bewaar heid worden dat Frank Ar- don en Martin de Vries (nu nog Haaksbergen) weer te rugkomen. Dat laatste plan zou echter wel eens gedwars boomd kunnen worden door het Groningse Donar, dat verwoede pogingen onder neemt om weer deel uit te gaan maken van de eredivi sie en dan ook graag gebruik zal maken van de diensten van de beide Groningers. Zonder Pipkin konden de Orca's in ieder geval slechts één moment (9-7) een bedrei ging voor Leiden vormen. Maar omdat Hagens het „ge vaar" Johns volledig aan banden legde, Leiden een kleine 20 percent zuiverder afrondde, de suprematie in de rebound via Kragtwijk (15) en Van Helfteren (13) schrijnend was en de Urkers bij hun 38 missers slechts twee maal de bal afvingen (in elke speelhelft één aan- valsrebound!), was de wed strijd al heel snel geen wed strijd meer. Van 9-7 sprong Leiden meteen door naar 9- 20. Over en sluiten maar. Het vervolg was niet meer dan een klucht, een kat en muis spelletje. Korf probeer de het nog even met een 3-2 zone, maar die werd door de zeer sterk schietende Heijde- man om zeep geholpen. Toen Johns die lak heeft aan alle systemen, behalve het systeem „alle ballen op Johns" vervolgens geheel solo probeerde te redden wat er te redden viel, mocht Lei den het gat, de hele wedstrijd schommelend rond de 15 punten, nog even snel uit bouwen: 49-74. Waarna „Langs de lijn" met de uit slag van Weert - Den Helder de feestvreugde compleet maakte. JACOB BERGSMA Kolf Molijn Orca's Urk - BS Lei den 49-74 (rust: 27-39). Toeschou wers: 300. Scheidsrechters: Kleers- nijder en De Jager. Vijf fouten: Hak- voort (Urk) en Heijdeman (Leiden). Scores Leiden: Heijdeman 30 (72%). Van Egmond 11 (80%), Emanuels 10 (40%. 7 assists). Van Helfteren 9 (33%. 13 rebounds), Hagens 8 (50%. 8 rebounds, 7 assists). Kragtwijk 6 (38%. 15 rebounds), Sander Kales 0 (0%). Team: 53% (30 op 57). 47 re bounds. 12 balverlies. Scores Urk: Johns 17 (44%). Omanette 7 (20%). Hakvoort 6 (60%). Koffeman 6 (42%). Wasse 4 (25%). Scheffer 4 (29%). Rijks 3 (25%). Van Urk 2 (50%). Team: 36% (21 op 59), 26 re bounds, 9 balverlies. Nederlagen dames Alkmania en SJZ LEIDEN Een slechte dag voor de dameselftallen in de interregionale zondagklasse. Alkmania ging in eigen huis tenonder tegen GDA, 2-3, en SJZ verloor bij koploper Texas DHB: 3-1. in een slechte eerste helft van Alkmania-zijde nam GDA een comfortabele 0-3 voor sprong. Wille van Ruiten en Ellen Bakker brachten de spanning wel terug, maar ver der dan 2-3 lieten de Haagsen het niet komen. Texas DHB won met 3-1 van SJZ, omdat het de kansen beter benutte. De Zoeterwoudse dames scoor den alleen via Yvonne van Wieringen. In de eerste klasse zaterdag verloor Lugdunum verras send een punt aan Valken '68. De Leidse dames onderschat ten hun opponent enigszins. Marijke Dubbeldeman en Syl via Rootselaar zorgden voor de 1-1 eindstand. Woubrugge kwam tegen Maasdijk ook niet verder dan 1-1 middels een treffer van Tina Buntsma. Oegstgeest had geen enkele moeite met Siveo '60 en triom feerde met 1-3 door doelpun ten van Lia Groot (2) en Cock Offringa. Uitslag tweede klasse: SVOW - Alphen 2 7-1. UDO deelde in de eerste klas se zondag de punten met Al- tior. Een schitterend afstand schot van Margreet Knetsch betekende 1-0, maar Karin Koeleman zorgde voor de ge lijkmaker. Sleutels was sim pelweg te sterk voor SVLV, dat met 4-1 werd verslagen. Willeke van der Scheer (2), Si- mone van der Heeden en Ka rin van Leeuwen troffen doel namens Sleutels, terwijl Nancy Knijnenburg iets terug deed. Alkmania 2 behaalde een knap gelijkspel bij Randstad Sport: 3-3. Connie Bouwmees ter, Karin Kuiper en Brigitte Zaal waren de Oud-Wetering- se schutters. Uitslag tweede klasse: Rooden- burg - Docos 0-2. LEIDEN Koploper KRV liet in de eerste klasse afdeling za terdag verrassenderwijs een punt liggen bij Leiden, waardoor Oegstgeest, met 2-0 winnend van SVLV, weer dichterbij kon sluipen. ZLC behaalde een verdienstelijk gelijkspel bij TAvV: 1- 1. In de tweede klasse slechts één duel; Woubrugge verstevigde zijn toppositie door VVSB met 5-1 te verslaan. Leiden - KRV 1-1 (1-1) De lange winterstop had toch wel enige sporen achtergelaten bij de Katwijkers, die wel het beste van het spel hadden, maar niet erg zuinig met de kansen omsprongen. Leiden etaleerde in dé tweede helft een gebrek aan ritme, maar compenseerde dat door een dosis inzet. Ruud Boot opende de score in de 37e minuut, waarna Peter Guyt de Katwijkse gelijkmaker aantekende. Oegstgeest - SVLV 2-0 (1-0) Het bekende 'kat-en-muis-spelletje'. Oegstgeest was veel te sterk voor een verdedigend SVLV, dat de score tot de rust beperkt kon houden tot 1-0 (Peter Hogewoning). Nadat de geblesseerde Alex Strating de stand vanaf elf meter naar 2-0 had getild, mocht het ergste worden gevreesd voor de gasten. De doelpun- tenproduktie haperde echter, ofschoon Oegstgeest voldoende kansen creëerde. TAW - ZLC 1-1 (1-1) Teleurstellend resultaat voor de jonge Ter Aarse formatie tegen een ZLC, dat enkele oude paarden van stal had gehaald. Zelfs trainer Piet Gubler had de 'kicksen' maar weer eens aangedaan en deed het zeker niet slecht. TAVV nam de leiding doordat Wim Gubler een inzet van Pierre van Eik verlengde en zijn ei gen doelman passeerde. In de 34e minuut kwam ZLC op gelijke hoogte via een daverend schot van Jack van der Mey. Tweede klasse VVSB startte uitstekend bij titelpretendent Woubrugge en nam door Rob Morsel brutaalweg egn 0-1 voorsprong. Na de gelijk maker van Leo van de Weteringh was het gedaan met de koop man en liep Woubrugge simpel over zijn opponent heen. Harry van der Weiden (2), Peter Koetsier en nogmaals Van de Wete ringh zorgden voor een 5-1 eindstand. Onder het motto „De jeugd heeft de toekomstopende een jeugdrennertje van Swift zaterdag op geheel eigen wijze het nieuwe clubhuis van de Leidse Ren en Toervereniging. Hij reed een blauwwitte, papieren deur aan flarden. LEIDEN Westlander Jan Hogervorst schreef gisteren de druk bezochte openingswedstrijd van Swift op zijn naam. De amateur uit Pijnacker bleef Leidenaar Richard Ippel met gering geschil voor. Op het zaterdag officieel geo pende Swiftparcours De Bult, in de Meerburgerpolder, na men in totaal zo'n 300 renners uit de Leidse regio deel. On danks een uur uitstel door de dichte mist, werd de druk be zochte serie van vier wedstrij den een groot succes. In spor tief opzicht spande Westlander Hogervorst de kroon. Hij ont snapte met Gerrit Pronk (Kampioen, Scheveningen) en kreeg later gezelschap van Ip pel, die alleen het gat naar de koplopers dichtreed. In de eindspurt kwam Ippel echter tekort omdat hij moest uitwij ken voor Pronk. Achter Gert Pronk won Dirk Jan van Reek (Bollenstreek) de spurt van de achtervolgers voor Ro bert Nuyens (Zoetermeer '77) en Jan van Straaten (Swift). Herman Bakker (Sparta) fi nishte solo als winnaar bij de junioren. Patrick Monteban (Excelsior) en John Schilder (Bollenstreek) eindigden als tweede en derde. Wim Kulik (Excelsior) won de massaspurt van de nieuwelingen voor Mi chel Spaans (Kampioen) en Patrick Kila (Sparta). Swiftrenner Jan Zwaan won wél voor eigen publiek. Hij was de snelste in de eindsprint van een kopgroep. Piet Riet veld snoepte de tweede plaats af van Karei Teeuwen (Bol lenstreek). Bollenstreker Ton van Duivenbode boekte zijn vierde seizoenszege bij de lief hebbers. Ditmaal verwees hij Martin Lexmond (Excelsior) naar de tweede stek. Gerrit Kleinveld (Bollenstreek) ein digde als derde. Monique de Waal (Excelsior) verraste met haar eerste plaats bij de dames voor Els Koolloos (Bollen streek) en Sandy Lutke Schip- holt (WWV). Cynthia Lutke Schipholt passeerde de streep als winnares bij de nieuwelin gen-dames voor het Swiftduo Monique van Vliet en Sandra de Roon, Ton Tetteroo (Noord- wijk) was de sterkste recreant. ps LEIDEN Ed Zaal, coach van de Katwijkse Gras ten hoppers, heeft dit weekeinde een fraaie dubbelslag g: slagen: de zege van zijn herenploeg op Lokomotief (81 77) betekende zo goed als zeker geen degradatie en d zege van zijn damesploeg op het Bossche Flash (62-7: betekende de voorlaatste st2kp op weg naar het onvei mijdelijke kampioenschap. Lisse en MSV sloten hu derby in de promotiedivisie af op een nipte 66-68 win voor de Noordwijkse ploeg, terwijl Blitz bleef vechte tegen de degradatie na de 63-72 nederlaag tegen 7 rU Een smalle Grasshoppers-ploeg (zonder Petra van de Oever el DE Marja Schaap) had het in Den Bosch lang moeilijk tegen Fljc lei Na vijf minuten in de tweede helft (rust: 43-33) stonden de wijksen nog steeds op achterstand: 52-41. Toen gaf coach Ed b) opdracht over te schakelen op een pressie-verdediging, waa- door de stand ineens snel veranderde: 52-54. Op routine kte Grasshoppers, met Anja Aandewiel (24 punten) als beste schut' ter, de 62-75 zege vervolgens binnenhalen. In Lisse ging ook de vierde streekderby tussen de thuisclubi MSV Noordwijk naar de bezoekende ploeg. De Noordwijk» gingen via Ria Bröring furieus van start. De geroutineerde e international stuurde MSV meteen naar 3-11. Even later maak MSV-coach Titus Flapper een capitale fout door zijn center Ar ne Vlieger naar de kant te halen. Na precies een kwartier w het sterk vechtende Lisse weer langszij (22-21) om tot aan rust (29-30) in het spoor van de Noordwijkse formatie te blijva De tweede helft leverde een vrijwel identiek spelbeeld op. Wee was het MSV dat het best uit de startblokken kwam: 36-44. E weer waren het de beslissingen vanaf de bank die het scorevei loop verder beïnvloeden. MSV-coach Flapper haalde ex-Lisa speelster en uitblinkster Arine Vlieger naar de bank en liet ha daar veel te lang zitten. En Lisse-coach Frans Broekhof schake de over naar een voor MSV gemakkelijker 1-3-1 zone. De gc van Flapper pakte het meest desastreus uit. Lisse kwam tem maar kon het gat van twee punten niet dichten. Marion Bruin miste vlak voor tijd het laatste schot: 66-68. Tineke V< werd topscoorster in de wedstrijd met 25 punten. Voor Lia scoorde Marion de Bruin 17 punten. Bij Blitz rommelt het nog steeds. De vereniging probeert zo sn mogelijk het opengevallen gat van coach Henk Krauwel va het komende seizoen op te vullen. Leiderdorp-coach Hans Rooijen is de belangrijkste kandidaat. Krauwel coachte zaterdag een slechte wedstrijd. Het was aan b zeer sterke spel van Wil Moerer (31 punten) te danken, dat Bli van het Dordtse Rowic geen groter pak slaag kreeg dan de ui eindelijke 63-72 score. Tussentijds hadden de Voorschotenart nog een 55-50 voorsprong gehad, maar zwak coach-werk vj Krauwel haalde elke lijn uit de ploeg. LEIDEN De topper in de eerste klasse afdeling zondag tusse Stompwijke Boys en Meerburg gaf geen doelpunten te zien. W munda behaalde een zwaarbevochten 0-1 overwinning op Ki kers '69 en ZLC won met 0-3 bij Oranje Groen. Leidsche Boj haalde uit tegèn Alkmania: 5-1. Stompwijkse Boys - Meerburg 0-0 Stompwijkse Boys had het beste van het spel, maar wist zii weinig uitgespeelde kansen te scheppen. Meerburg daarentege: kreeg enkele reële mogelijkheden, maar slaagde er niet in scoren te komen. Kickers '69 - Warmunda 0-1 (0-1) Een keihard werkend Warmunda sleepte de volle buit in wacht tegen Kickers '69, dat met name in de tweede helft stei acteerde. Warmunda bleef op de been, al had het daar de hu van de uitblinkende doelman Ralph van der Hulst voor nodi De Warmondse formatie heeft te kampen met enkele intern problemen, waarbij trainer Rob Rutten het middelpunt is. Hl bestuur heeft Rutten namelijk medegedeeld, dat hij aan het eii de van het lopende seizoen mag uitkijken naar een andere tlu en het eerste elftal kan zich in die beslissing totaal niet vinde De knappe zege bevestigde het één en ander. Oranje Groen - ZLC 0-3 (0-0) Tot de pauze kon Oranje Groen redelijk stand houden, mai toen ZLC besloot wat zorgvuldiger om te springen met de mogi lijkheden, was het verzet snel gebroken. Bart Neuteboom (2) Paul van Putten schoten met scherp, waardoor de zege toch no betrekkelijk eenvoudig bij ZLC terecht kwam. Leidsche Boys - Alkmania 5-1 (2-0) Een op alle fronten falend Alkmania was geen partij voor oppermachtig Leidsche Boys, dat nu gokt op derde periode. Tc de Wit was weer de man van de wedstrijd door drie goals vot zijn rekening te nemen. Een dubieuze strafschop van Leo Eng* en een eigen inzet van Jonnie Vermeer, na een blunder van aj doelman, maakten het vijftal treffers vol. Op slag van tijd c Rik Huigsloot de spreekwoordelijke eer redden.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 18