eslaagde enerale Foreholte Promotie Scylla toch onzeker 'OP overtuigend laar overgangsklasse AOVO troeft Gemini/Kangeroes wederom af Philidor laat winst liggen CcidócSomcmt Menken promoveert naar hoofdklasse ijpfT^ REITSMA HELPT SJAARDEMA AAN OVERWINNING Roomburg rolt Alecto op MAANDAG 17 MAART 1986 PAGINA 17 Jive marathon br Cameron J)EN Dave Cameron Rotterdam) heeft giste- Jje halve marathon van Hwijkerhout gewonnen Etterdammer had 1 uur. 6 Ten en 39 seconden nodig, taan (Spartaan) eindigde Weede op 36 seconden, ten Wakelkamp I.TC) werd derde. Victor feveld (Bataven) was de Ie veteraan in 1.11.10, Ivan Gerven, lid van het Biserende MSL, de beste I in 1.20.45. In totaal na- uim 400 wedstrijlopers [en een even grote groep LEIDEN Het bowlingtrio van Hans Menken heeft giste ren een fraai kampioenschap binnengehaald. Tijdens de laat ste wedstrijd van de nationale league werd de titel van de eerste klasse gepakt, zodat promotie naar de landelijke hoofdklasse een feit is geworden voor de jonge Menkenéqui- pe. De ploeg bestaat uit jonge bowlers als Frank Scheffer, Jan Cornet, Bas Menken, Jan Snik en Jim Scheffer. De eerste drie hadden in hun jeugdtijd al eens de nationale triotitel ge pakt. Dat de .jonkies" nu op het hoogste niveau zullen uitko men is een unicum te noemen, daar de hoofdklasse vooral routiniers in zich herbergt. LEIDEN In de zevende ronde van de KNSB-competi- tie lieten de tientallen van Philidor beide een overwin ning liggen. LSG 1 verspeelde de laatste kans op een kampi oenschap door een nederlaag in Delft. LSG 2 won krap de belangrijke degradatiewed strijd tegen Koningsclub 2. In de hoofdklasse zijn geen wijzi gingen in de stand opgetreden. Volmac voegde twee punten toe aan het totaal, ondanks verlies van de verschrikkelij ke Kortsjnoi (tegen Gert-Jan de Boer) en Jeroen Piket. Jan Timman versloeg op fraaie wijze Sosonko. De wedstrijd tussen Philidor en BSG was aanzienlijk strijd lustiger dan de uitslag doet vermoeden. Tegenover vijf winstpartijen stonden echter evenzovele nullen. De Leide- naren begonnen met de zo veelste nul van Jongsma. Mar cel Piket, Coen Stehouwer en Piet Bakker konden echter be slissend overwicht opbouwen. Wim de Kok had na de tijd nood een stuk meer en vol doende zetten uitgevoerd. Bij een 4-4 tussenstand gaf Joop Piket tot twee maal toe een half punt cadeau. Zodat Leo Hofland door het uitmelken van een beter eindspel, uitein delijk met zijn zege slechts één matchpunt binnenbracht. Daarmee blijft Philidor op een stevige zevende plaats staan. Philidor 2 hield het sterke Paul Keres op 5-5, dankzij de aanwezigheid van drie inval lers. Zo bleek de al 80-jarige heer Ten Kate veel te ervaren voor zijn opponent. LSG 1 verzuimde in dezelfde tweede klasse te profiteren van deze broederdienst. Bij een overwinning in Delft, had LSG alleen de kop genomen. De leden van het schaakge nootschap verknalden deze kans. Voorlopig staat LSG met 3,5-4,5 achter en zowel de af gebroken partij van Charles Kuijpers als die van Henk van Putten staat potremise. LSG 2 pakte twee belangrijke punten in het treffen met Ko ningsclub 2. Dat tiental kende nog slechts vier dames die ge zamenlijk een mooi 2-2 resul taat boekten, maar op de rest van de borden ging het mis. Zo won LSG 2 aan de boven ste drie borden. Einduitslag 5,5-4,5. Voorschoten 2 kam pioen van LSB Voorschoten 2 won de afge broken wedstrijd met Alphen uiteindelijk met 4,5-3,5. Daar door zijn zij hun clubgenoten van Voorschoten 1 en LSG 3 voorgebleven in de ranglijst. Gezamelijk mogen deze drie teams het volgend jaar in de nieuwe derde klasse KNSB gaan proberen. De open plaatsen in de promo tieklasse worden ingenomen door Oegstgeest, Roelofarends- veen en Leithen, dat daarmee zijn 50 jarig bestaan luister bij- -FM °2f d zich De dames huis) Foreholte kunnen de minJer tegen mede-koplo- *nniJ Slotervaart, zondag, trenieen gerust hart tege- jitbijt zien. De wijze waar- 'denjle pupillen van Wim enHings Attila met 20-7 ;hJn Wezen sprak boekde- ook al nemen de da- i dej uit Utrecht een be- plaats in op de Geerlings toonde 6ek' na afloop dan ook optimistisch over de vJglaande topper in de MiJe divisie: „Als we de Ltwen in bedwang hou- is er geen vuiltje aan ucht". Ifaorhoutse oefenmeester die woorden na een [rijd, waarbij de concur- h van Slotervaart vanaf Jbune toekeken. Zij had- lornerbroek reeds zater- Irond met 9-12 geklopt. Bij elegenheid was Foreholte aar beurt met vier toe- uwers vertegenwoordigd, t Geerlings waren dat zijn r en speelster Nel, Ellie Spreeuw en Ellen Warmer dam. Geerlings: „We hebben die partij op video opgenomen en zelf natuurlijk ook goed uit onze ogen gekeken. Ons is ge bleken dat Slotervaart nog steeds dezelfde concepten han teert". Of deze club gistermiddag evenveel te weet is gekomen over de speelwijze van Fore holte is de vraag: Attila bleek immers een veel te zwakke te genstander om het de gast vrouwen ook maar een mo ment lastig te maken. Alleen in verdedigend opzicht maakte Foreholte het zichzelf wel eens lastig door de 4-2 verdedi gingswijze. Die is weliswaar spectaculair, maar brengt risi co's met zich mee als de tegen stander gebruik maakt van de gaten op de cirkelrand. Atilla moest het echter vooral heb ben van schoten vanaf de hoe ken, waar de watervlugge Su san Kepel soms door de stugge verdediging heen kon dringen. De uitvallen van Foreholte waren veel gevaarlijker. In de eerste helft, afgesloten met een reeds veilige 7-4 voor sprong, keken de groen-witten de kat nog even uit de boom, na de pauze vdigden de breaks Ellen Warmerdam (Foreholte) wordt zwaar verdedigd door een i elkaar in een hoog tempo op. liep door enkele schoonheids- Een tempo dat veel te hoog lag foutjes van Foreholte. Foutjes voor het minder creatieve en die de topvorm echter niet onzuiver spelende Atilla, dat konden vehullen. een nog grotere nederlaag ont- PIETER EVELEIN Foreholte - Attila 20-7 (7-4). Scores Foreholte: Ellie Spreeuw en Nel Geerlings 4, Moniek van Deelen en Ellen Warmerdam 3, Marian Mens en Elly van Leeuwen 2, Thea ter Hei de en Hannie Boskamp 1. LEIDEN Vorige week nog werden de champag neflessen ontkurkt in het Leidse hoofdkwartier. Dit weekeinde moesten de feestneuzen echter weer ijlings opgeborgen wor den. Onenigheid binnen het hoofdbestuur van de NTTB zou de Leidse vere niging weieens fataal kunnen worden. Sjaarde- ma daarentegen had dui delijk geen last van onze kerheid. Volgens ver wachting werd de eerste ontmoeting met Pelgrim Odion gewonnen met 6-4. Een tafeltennisballetje kan vreemd rollen. Zeker wanneer het bondsbureau van de NTTB er de hand in heeft. Een stevi ge week geleden nog meldde hoofdcompetitieleider en be stuurslid Bob Leijssen dat Avanti 2 niet mocht promove ren. Een teleurstelling voor de Hazerswoudse vereniging, maar een flinke opsteker voor het Leidse Scylla, want plotse ling bleek hierdoor ook een derde plaats recht te geven op promotie, waardoor Scylla ze ker dacht te zijn van het vol gend jaar uitkomen tegen de dure boys. Deze week echter werd Leijssen door zijn be stuur teruggefloten. De NTTB- top bleek nog geen besluit te hebben genomen over dit on derdeel van de promotierege ling. Resultaat van dit gehar rewar is nu dat de definitieve promotieregeling pas na afloop van de competitie zal worden vastgelegd. Een situatie welke objektieve besluitvorming vrij wel onmogelijk maakt. Als gevolg van deze situatie was het voor Scylla duidelijk dat de laatste twee wedstrijden gewonnen moesten worden, om zodoende alsnog van pro motie verzekerd te zijn. Zater dag werd de reis naar Middel burg ondernomen. Hoewel de Leidenaren startten met een 2- 1 voorsprong (via een net-aan winst van Sjoerd Meijer op de veelzijdige Koen de Vries, en een overwinning van Peter Paul de Vrind tegen Peter Roelant) werden vanaf dat moment alle wedstrijden ver loren. De 6-2 nederlaag houdt de druk op de Leidse ketel, en zorgt voor spanning tot en met de laatste wedstrijd. Sjaardema kan de laatste tijd weer dik tevreden zijn met de prestaties van eerste team spe ler Friso Reitsma. Vorige week nog won deze talentvol le, maar zeer wisselvallig spe lende tafeltennisser twee maal. Zaterdag bewees Reitsma dat dit geen toevalstreffers waren. Tegenstande Pelgrim Odion moest ondervinden dat de Sjaardema-speler zijn emoties en techniek nu eindelijk de baas is. In drie prima partijen liet hij geen twijfel bestaan over de vraag wie de sterkste was. Herman van der Broek deed het bijna net zo goed. Verlies tegen de slim spelende Mirjam Kloppenburg was ze ker geen schande. De twee winstpartijen die hij daarnaast neerzette gaven voldoende re den voor tevredenheid. Derde man Ron Schipaanboord scoorde niet, maar dat was ook niet nodig, want het dubbel werd in drie games in het voordeel van Sjaardema be slist. Hiermee sleepte het Oegstgeester driemanschap haar derde winstpartij binnen. Docos kan steeds meer gaan twijfelen over een kampioen schap. Zaterdag werd weer verloren tegen SKF. De 9-1 uitslag (alleen winst van Wal ter Engelbert) werpt het derde divisie team terug naar de tweede plaats. Alleen een hele sterke eindsprint kan de Do- cos-mannen nog redden. De dames van Scylla zijn het winnen zo langzamerhand ontwend. Vorig jaar nog trots landskampioen, nu negen ver- liespartijen op rij. Zaterdag speelde het Wageningse Shot voor beul. Alleen Judith Lepe laar kon nog heel even tegen stribbelen door een maal te winnen. Maar toen was het lot van de Leidse vereniging al snel bezegeld. In tweeënhalf uur werd het 6-1, en nog steeds prijkt er een vette nul achter de Scylla-dames. EN TOP heeft op ;uigende manier een in de overgangs- afgedwongen. De van Hans Oele, die jaar op het veld al het landelijke korf- [,ln* promoveerde, domi- rde de beslissingswed- ,fl tegen Swift (M) en J dan ook met 15-12. Velocitas bleef in lextra duel tegen DES 9-8 aan de goede van de score, zodat Delftse club Ons ind ontmoet in de d om degradatie naar derde klasse. De Da len kon als enige haar ppetitie)wedstrijd bij Eibernest vrijuit spe- maar verloor wel 15-14. [en drie minuten stond fop 3-1 tegen Swift (M). Frank Nijenhuis, Ron der Willik en Anne van der Zaag met hun eerste doel pogingen succes hadden. De Sassenheimers schudden door deze overrompelende start alle zenuwen van zich af en bleven steeds doordacht spelen, ook toen op 3-2 hun aanval lang stil viel. „Wij hadden afge sproken om rust in de wed strijd te brengen door niet in de loop te gooien in het op brengen. Tevens moesten de dames onder de paal steunen, omdat zij stuk voor stuk lan ger waren dan hun tegenstan ders", belichtte coach Hans Oele het strijdplan, dat tussen de 21ste en 33ste minuut hel beste werd uitgevoerd. Zijn yolgelingen vergrootten hun voorsprong in die fase van 3-2 via 9-5 (rust) tot 12-5, terwijl Swift niet verder kwam dan lange, schotloze aanvallen. De opponent uit Middelburg krab belde wel wat terug, maar kleiner dan vier doelpunten werd de marge enkel met de eindstand 15-12. De overige schutters van de nieuwe over- gangsklasser waren Frank Nij enhuis, Anne van der Zaag (3), Gerco Langelaan, Ron van der Willik (2), Karin Westerbeek en Stella van der Zaag. Gebrek aan slagvaardigheid bleef Velocitas tot het laatst toe in de nabeurt tegen DES als grootste manco kwellen. De formatie van Piet l'Ami (zelf met griep op bed) speelde met voorbeeldige inzet, maar miste de mooiste kansen om verder dan één doelpunt weg te lopen. Ron Goudsmit, die met vijf treffers sterk op dreef was, beging op 8-7 zijn enige echte misser door een straf- worp te missen, waarna prompt de gelijkmaker volgde. Uiteindelijk verzekerde Rien van Poelgeest met zijn tweede goal vijf minuten vóór tijd het lijfsbehoud van zijn club in de tweede klasse: 9-8. Ook Lian Copier en Jetske Goudsmit hadden een werkzaam aandeel in het vloeren van een tegen stander, die in de competitie nog tweemaal te sterk bleek. Gedurende het derde kwartier raakte De Danaïden van 10-9 (rudt) 14-10 achter op Onsa Ei bernest, dat wat meer inzet en schot etaleerde in dit vrijblij- Het team van TOP dat de beslissingswedstrijd tegen Swift won en daardoor naar de overgangsklasse promoveerde. Eric Peters zorgden voor de laatste doelpunten van hun club in deze zaalcompetitie. vende duel. De Leidse acht evenwel stukliep op het gerou- den. Leon Brouwers (6), Anne- zette in de laatste tien minuten tineerde spelbevriezen van de marie van Dijk, Eric Krom wel een slotoffensief in, dat Eibers, die met 15-14 zegevier- hout (3), Henny Devilee en '°?'IDEN De nationale drecht (1-3) De Gemini- de Gemini-spelverdeler —met heen werd geslagen. De irrita- de een betere prestatie dan mes uit Voorschoten wonnen der triest einde voor NÓVC ipvhalrnmr>#»titi*i baalde geplaatste aanvallen makke- ties die de arbitraire beslissin- destijds in de uitbeurt tegen met hard werken en een goede door een opstellingsfout gin EN De nationale .'balcompetitie kende ^^weekeinde in de ont- ■Bting NOVO-Gemini- ^Hpgeroes een spannen- fierby. NOVO won met i De dames uit Noord- J waren minder for- y dijk en kwamen met 3-0 verlies terug van uitbeurt tegen VCA. j heren van Leython en met 3-1 de mindere koploper Molenwiek, wijl de dames maar één ïrtcnt^ konden winnen van concurrent Slie- drecht (1-3). De Gemini- dames haalden weer eens de volle drie punten bin nen; tegen Brother 2 werd het 3-1. Het publiek dat was komen kijken naar de enige volley bal-derby die het district op nationaal niveau rijk is, kreeg een bijzonder aantrekkelijke wedstrijd te zien. Had NOVO in de eerste set veel moeite met de Gemini-serve van Kees de Ridder, in de volgende drie sets bewees het als team ster ker te zijn. Een hoofdrol was er weggelegd voor Bart Peder- sen die opgesteld tegenover de Gemini-spelverdeler met geplaatste aanvallen makke lijk kon scoren. In de laatste set stortte Gemini compleet in, wat coach Leo Boeren deed verzuchten dat er maar eens goed moet worden nagedacht over de oorzaken van dit con ditiegebrek. De setstanden wa ren 10-15, 15-13, 17-15 en 15-4. Leython kon alleen in de tweede set het enthousiasme opbrengen dat nodig is om een vuist te kunnen maken tegen een topploeg als Molenwiek. De Leiderdorpse service was niet scherp genoeg en er werd slecht geanticipeerd op de aan val van Molenwiek die regel matig over het Leythonblok heen werd geslagen. De irrita ties die de arbitraire beslissin gen opriepen, culmineerden in een rode en een gele kaart voor speler-coach John Groen - een verplichte wissel was het gevolg. In de promotieklasse verloren alle legioteams hun wedstrij den. Donar was gebrand op winst, maar verloor thuis met dezelfde cijfers van Zovoc als in december (1-3). Het gebrek aan wisselspelers was een van de oorzaken van dit verlies. Het verschil van twee plaatsen op de ranglijst kwam niet tot uiting in de ontmoeting DOS 2 - Gemini 2; Gemini verloor ruim met 3-0. Leyhtort 2 lever de een betere prestatie dan destijds in de uitbeurt tegen Skania 1. Toen verloor het binnen drie kwartier, nu had Skania een uur nodig om een 0-3 winst op de borden te krij gen. NOVO 2 - Radius 2 werd gekenmerkt door problemen van beide teams met de scheidsrechter. Radius won, zoals het aan de stand ver plicht was met 1-3. Dames De dames van Gémini kunnen wee»- even gerust ademhalen. De „stijgende"aanval van Bro ther 2, dat twee plaatsen lager stond, leverde alleen in de eer ste set problemen op. De da mes uit Voorschoten wonnen met hard werken en een goede verdediging thuis met 3-1. Voor Leython is de competi tiespanning er een beetje af. In de cruciale wedstrijd tegen Sliedrecht konden de Leider- dorpsen geen set winnen. De 0-3 winst voor Sliedrecht was evenwel iets geflatteerd, getui ge de setstanden: 13-15, 13-15 en 14-16. VCA speelde thuis één van de betere wedstrijden en daar werd NOVO de dupe van. De overtuiging is weg bij de da mes uit Noordwijk en ze zak ken hierdoor gestaag richting gevarenzone. Na 16-14 en 15-7 kende de laatste set een bijzon der triest einde voor NÓVO; door een opstellingsfout ging ook de laatste set (16-14) naar VCA. In de promotieklasse speelden zowel de dames van Gemini 2 als die van Leython 2 een vijfsetter. Gemini deed dat thuis tegen WW. Gemini liet na scherp te serveren, maar won door een betere aanval de slijtageslag. De warming-up begeleid door muziek deed Tornado en Leython goed. In een aantrekkelijke wedstrijd ging het lang gelijk op, maar de dames uit Leiderdorp ble ken over de langste adem te beschikken. LEIDEN De heren van Roomburg kenden, in 2A, geen medelijden met Alecto. De Leiderdorpers maakten veel problemen met de scheidsrechter en hadden geen tijd meer voor het spel zelf. Room burg kreeg vier strafbal- len en vond daarnaast nog twee maal het net (vier treffers van Kees Wendt). Forescate gaf na rust een 2-0 voorsprong uit handen en kreeg met het uiteindelijke gelijkspel te weinig. In de eerste klasse A kregen de da mes v£n Noordwijk de kop loper, Breda, op bezoek. Een Noordwijks veldoverwicht kon niet in doelpunten wor den omgezet. En Breda ging met de volle winst naar huis door wel twee kansen te be nutten. In Tilburg boekten de dames van LMHC een be langrijke overwinning. Het snelle doelpunt van Kootje Barends bleek de enige tref fer te zijn: 1-0. Forescate boekte een gelijk spel tegen Roomburg, in de 2e klasse A. De Voorschoten- se hockeysters begonnen goed en namen de leiding. In de tweede helft kwam Roomburg terug, ook door de toen gebruikte nieuwe kunstgrasbal. Inge Oudkerk Pool scoorde twee maal. Uit eindelijk bepaalde Forescate met een strafbal de eind stand op 2-2. In dezelfde klasse nam Alec to de kop door concurrent Groen Geel te verslaan met 1-0. Die vroege voorsprong via Annette Fassbinder werd niet meer uit handen gege ven.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 17