Vjax heeft weinig lef rui jff ontkent foute "icidóc Somo/nt IOC enthousiast over Belgrado Chinezen mogen teer boksen jer PSV lonkt naar Nielsen COBOL- PROGRAMMEUR MAANDAG 17 MAART 1986 PAGINA 11 VING De Chinese regering heeft besloten de boks- a 30 jaar weer te legaliseren, in de hoop er medailles kunnen binnenhalen bij toekomstige Olympische ien. Dat heeft het officiële persbureau Xinhua gemeld. boksen beleefde enkele jaren al een onofficiële ople- toen oud-wereldkampioen zwaargewicht Muhammad 'i 1980 een bezoek bracht aan het land. Een jaar later e hij in verschillende steden demonstratiewedstrijden, j vijftiger jaren was het boksen vooral in het Chinese r een populaire vechtsport, maar de regering verbood J omdat de sport voor de boksers te gevaarlijk was. ha heeft zich voorgenomen de komende 20 jaar een in- htionaal sportland van betekenis te worden. In 1984 W China voor het eerst mee aan de Olympische Spelen en tote daar 32 medailles in de wacht. Het stadion van eerste divisieclub Heerenveen werd afgelopen week einde vernoemd naar de vorig jaar tfgg l oud-voetballer - Abe Lenstra. Voor deze gelegenheid was mevrouw Len stra (derde van rechts) met haar kinderen naar Heerenveen geko men om de ope ning bij te wonen. Brazilië verliest wederom BOEDAPEST Vier dagen na het verlies met 2-0 tegen West-Duitsland heeft het Bra ziliaanse voetbalteam weder om een oefenwedstrijd verlo ren. Hongarije versloeg giste ren in Boedapest de drievoudi ge wereldkampioen met 3-0. In het met 80.000 toeschou wers uitverkochte Nep-stadion scoorden Detari, Kovacs en Esterhazy. Het resultaat van de vierde wedstrijd tegen Bra zilië betekende voor de Hon garen de derde overwinning. Een keer speelden beide lan denploegen tegen elkaar ge lijk. ken v,JztW lijzig s5 1 sleclits fl DHOVEN t zijn gezicht laten zien en slechts feitelijk gebruik ge- ]R5 kt van zijn voordeel )mpetitieritme ten op- v te van PSV. Daarom de landskampioen 1985 nog steeds vijf ten achter op de aan- titelhouder, die de eindstand van 1-1 vijzigi rmatig bekeken, het /S%) af was. volle bak in Eindhoven gezien dat Ajax pas echt zijn kansen ging toen er ig meer te halen was dan gelijkspel. Een uitkomst, 5 (j le Amsterdammers feite ijker beloonde dan recht- dig was. In een competi- jtuatie als op dit moment, ci/,0 verwacht kunnen worden "Ajax, Cruijff, het lef zou echt voor de punten te >evelhebber, in het begin dit seizoen de brutale a datu nando die risico's nam, ;t'dccll de op zeker. Hij wilde :elf niet nog eens bloot- ;n aan het gevaar alleen ïume bewondering te ver ven voor een verandering B strijdwijze van het natio- voetbal. De keuze viel op ege dop, waar het halve ei tweede plaats, ongeacht de ag van het duel met PSV) Fninste een botsing had nen opleveren, die het Ajax had getoond. x)s en Vanenburg vielen e boot voor Ophof en Bos- 1, Van Basten kreeg een rol Jet middenveld, waardoor lerlands effectiefste aan- Jr door de eigen ploeg ver ]het doel van de tegenstan- werd gehouden. rug anpassingen aan wat van werd verwacht, leverden ijk weinig op. Ajax kreeg erteniiehls incidenteel de mensen de bal, die er iets leuks konden doen. Van 't lp en De Wit, in staat om itze en Gerets af en toe in Kjkheden te brengen, len geïsoleerd en slechts ild Mühren kon aanval plannen enige diepte ge- |zich zou dat niet zo ver- kkelijk zijn geweest, wan- I Ajax daadwerkelijk enige op het spel van PSV zou 'z-r- is De.slecht opgestelde muur van Ajax ziet tot zijn ontzetting de bal uit de vrije schop van Michel Valke in het doel verdwijnen. hebben gekregen. Dat was niet het geval. Uit de eigen rijen kwam PSV, door Gullit, Ge rets, Heintze en Lokhof veel dreigender op en wanneer Van der Gijp. letterlijk en fi guurlijk iets spitser was ge weest, zou de strijd in een kwartier afgedaan zijn ge weest. Ajax streed om een achter stand te voorkomen, niet om een voorsprong te verwerven, maar scoorde, uit een toeval- sactie van Boeve toch het eerst door Bosman. Scheidsrechter Keizer legde de treffer niet vast, omdat de Ajacied geduwd zou hebben. Vlak voor de rust kreeg een treffer van Valke, na een vrije schop van Lokhof wel de Volendamse instem ming. Veranderd Die achterstand veranderde Ajax. Er werd in de tweede helft wel risico genomen, Van Basten verscheen aan het front, Rijkaard schoof naar vo ren en voor het laatste half uur zette Cruijff ook nog Spel- bos en Vanenburg in. PSV werd plotseling kort gehouden door een veel driftiger elftal en had moeite met die situatie. Vooral in de verdediging. Zon der Brandts waren er weini gen die de onrust aan banden konden leggen, balverlies werd gewoonte, geen zeld zaamheid. De consequentie was dat PSV niets overhield van het gemak waarmee de eerste drie kwar tier was afgewerkt, dat het duel wat verbitterder werd en dat Keizer, wanneer hij niet alle kolen en geiten had willen sparen, de kans had kunnen aangrijpen te tonen dat hij ook binnen Nederland een plaatsje in het groepje van top-scheids- rechters verdient. Kwetsbaar Ook al speelde Ajax met meer durf, de beste kansen bleven voor PSV (Van der Gijp, Lok- hoff, Thoresen en Arnesen) dat snel tegenstotend- opnieuw de kwetsbaarheid van Ajax' verdediging aantoonde. Men zo, Spelbos en Silooy op de doellijn, voorkwamen een ach terstand zonder uitzichten en daardoor mocht Ajax toch nog ontvluchten met maar één verliespunt. Van Basten te kende acht minuten voor tijd voor een mooie treffer, na in leidend werk van Ophof en Rijkaard. Hij maakte daardoor een vraag alleen maar drin gender: „Hoe zeer zou PSV in paniek zijn geraakt, wanneer Nederlands scherpste aanval ler anderhalf uur lang aanval ler had mogen zijn?" PSV - Ajax 1-1 (1-0): 45. Valke 1-0, 82. Van Basten 1-1. Scheidsrechter Keizer. Toeschouwers: 26.500 (uitver kocht). Gele kaarfc Bosman (Ajax). PSV: Van Breukelen; Gerets, Ste vens, Gullit en Heintze; Lokhoff, Ar nesen. Van de Kerkhof en Valke, Van der Gijp en Thoresen. DHOVEN Johan ijff ontkende gister- dag iets verkeerd ge- te hebben in zijn tac- .jie aanpak van PSV - Desondanks klonk - tiet „echt". De bewe- dat het topduel uit de livisie voornamelijk end had om te onder hoe ver zijn pl I de ontwikkeling is, Ik veel op een drogre- past namelijk niet hele- bij het voetbaldier jff, dat wil vernieuwen, r dat vooral wil winnen, ja Jan Reker van PSV lolgelukkig te zijn geweest Ajax Van Basten aanvan- k ver van het doel had la- spelen, omdat de kans dat lan scoort veel kleiner is. jff beweerde dat het voor ntwikkeling van Van Bas- joed is ook ervaring op het denveld op te doen. PSV - e, de mogelijk beslissende strijd uit dit voetbalseizoen :en oefenduel. Dat past ge il niet in de benadering Ajax. Gezien de ontwik- ig van de technisch direc- in de loop van het sei- rvan waaghals zonder jjnet tot evenwichtskunste- op vijftien centimeter bo de grond, kan niet anders, den aangenomen dat iff heeft gemeend zonder ios en Vanenburg PSV, het zo moeilijk winnen is, met succes te kunnen aan pakken. Niet gelukt „Dat is niet gelukt", zei Ajax' technische voorman. „Ik ben tevreden over de manier waarop de ploeg heeft ge werkt, ik heb geleerd van de fouten, die zijn gemaakt. Wij konden niet open aanvallen, dan het gevaar loopt te worden opgerold. Ik wilde, verdedigend, de flanken bezet houden. Dat is niet gelukt. De keren dat wij in de eerste helft het spel zou den hebben kunnen maken, hadden wij de verkeerde men sen aan de bal. Na rust hebben wij omgeschakeld en toen is alles veel beter gegaan. Het is daardoor niet alleen voor mij een interessante wedstrijd ge weest, maar ook een boeiende voor het publiek. Ik heb in ie der geval geleerd waar in de toekomst accenten zullen moe ten worden gelegd". „Wij", vervolgde Cruijff, „heb ben in de eerste helft twee heel moeilijke momenten ge had. Het niet toekennen van het doelpunt van Bosman en de goal van PSV vlak voor rust. Wanneer je er dan als ploeg zo overheen komt, de hele tweede helft het spel be paalt, en dat mag ook wel met een lijn Koeman-Rijkaard-Van Basten-Bosman, dan kan ik al leen maar tevreden zijn." Minder voldaan Jan Reker was iets minder voldaan. „Over het resultaat tenminste. Wij hebben niet ge wonnen, omdat wij de kansen hebben laten liggen. Wij heb ben meer dan voldoende mo gelijkheden gehad al voor rust afstand te nemen. Daar staat tegenover dat je heel tevreden moet zijn, wanneer ie een elf tal als dat van Ajax kunt dwingen zich aan te passen aan jouw speelwijze. Het is het bewijs dat het systeem goed is". „Wij hebben natuurlijk in pe rioden van de wedstrijd veel te - 4W- Marco van w-X «oW Basten haalt S uit v00r de s'v gelijkmaker V* van a*3*- Willy van de Kerkhof is te slordig gespeeld. Wij hebben tie kunnen wij met veel ver- de problemen opgezocht. Wij trouwen tegemoet zien. Er zijn in moeilijkheden gekomen moeten nog wel dertien wed- door onze eigen fouten, niet strijden worden gespeeld, doordat Ajax zo geweldig sterk maar ik geloof dat wij dit niet was, niet beter dan wij in ieder meer uit handen zullen geven, geval". Daarvoor is de ploeg te even- „Het vervolg van de competi- wichtig." ÜJ 5? BELGRADO De onderzoekscommissie van het Internationaal Olympisch Comité is enthousiast teruggekomen van de inspec tie-reis van Belgrado. De Joegoslavische hoofdstad wordt een „zeer serieuze" kandidaat genoemd voor de organisatie van de zomerspelen van 1992. De Oostduitser Wolfgang Gitter, de Ar gentijn Antonio Rodriguez en de Jamaicaan Michael Fennel rap porteerden na hun driedaags bezoek dat Belgrado kan zorgen voor compacte spelen, waarbij de olympische accommodaties niet verder dan zestien kilometer uit elkaar liggen. Een erg be langrijk voordeel is in hun ogen de situering van het olympisch dorp, die een goede beveiliging mogelijk maakt. „We hebben niets kunnen vinden dat de kandidatuur van Belgrado in de weg zou kunnen staan", aldus de IOC-leden. Fennell voegde er tijdens de persconferentie aan toe: „Integendeel, ik heb de in druk, dat veeleer de kandidatuur van de andere steden in ge vaar is gekomen". De andere kandidaat-steden zijn Brisbane, Parijs, Barcelona, Manchester en Amsterdam. Carla Beurskens in marathon van Boston DEN HAAG Carla Beurskens start maandag 21 april in de marathon van Boston. Ze zou aanvankelijk; een dag eerder in de marathon van Londen starten. Zij kreeg voor die wedstrijd ech ter een startverbod van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie. Volgens de reglementen van de KNAU mag 'eeh atlete of atleet acht dagen vóór en nó een nationaal kampioenschap niet starten in een buitenlandse wedstrijd. Op 12 april wordt in Maassluis de nationale titelstrijd marathon gehouden. De marathon van Bos ton valt precies een dag na de periode waarvoor de Limburgse een startverbod heeft gekregen. DEN HAAG Feyenoord dreigt verdediger Ivan Nielsen kwijt te raken. De Deense international staat in de belangstelling van PSV, dat reeds een oriënterend gesprek voerde over een even tuele overgang naar Eindhoven. Voorts volgt trainer Georg Kessler van FC Köln de verrichtingen met grote interesse. John Eriksen, die met de Nederlandse fiscus in de clinch ligt, zal de Kuip waarschijnlijk ook verlaten. Het Zwitserse Servette en een drietal Franse clubs is in deze Deen geïnteresseerd. Pier Tol heeft plannen AZ'67 te verlaten. KV Mechelen heeft hem inmiddels een aanbieding gedaan. ADVERTENTIE Dit kan belangrijke informatie zijn voor een die zich herkent in onderstaand profiel: - leeftijd tussen 25 en 30 jaar - HAVO/MEAO/AMBI - inventief en flexibel - geoefend in modulair/gestructureerd programmeren - bij voorkeur bekend met de IBM-38 - doorbijter - wonend in de randstad of bereid daar te gaan wonen - geboeid door zijn vak En die mede vorm kan geven aan het informatiesysteem van onze organisatie. Ons welvarend bedrijf gaat door een periode van administratieve heroriëntatie. Goed regeren is vooruitzien. Dus aanpassen aan de behoeften van gebruikers. Wij zijn een bijzondere dienstverlenende organi satie. Onze diensten producten genieten inter nationaal reputatie. Het merendeel van onze activiteiten vindt plaats buiten Nederland. Wij hebben 20 gebiedskantoren en meer dan 50 werkmaatschappijen verspreidt over alle conti nenten. Voorlopig ligt er voor ons nog een blij vend groeiende wereldmarkt. Sinds een jaar werken wij met een nieuw admini stratief pakket. Onze kleine automatiseringsaf deling is actief met onderhoud en met het elimineren van aanloopproblemen. Daarnaast ligt er nog een omvangrijk gebied braak, waar voor software ontwikkeld moet worden. Hiervoor zoeken wij versterking. Hoevyel onze activiteiten sterk internationaal georiënteerd zijn is uw standplaats in de randstad. Slechts af en toe moet er gereisd worden. Wilt u meer weten? Dat kan gemakkelijk en vertrouwelijk via ons ex tern organisatie-adviesbureau. Voor het eerste contact kunt u gerust bellen: 010 - 77 33 69 en vragen naar Kees van Biert, of naar Christel van Oosten. Zij zijn ook 's avonds (vandaag en morgen) bereikbaar tot 2100 uur. Hun kantooradres is Jelsma, Van Biert Ran- doe BV, Heemraadssingel 155, 3022 CE Rotter dam. Zo kunt u zich met de grootste garantie op discretie oriënteren.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11