franse verkiezingen: aanloopje voor 88 uding raakt steeds meer vrienden kwijt 'iet Slavenburg na ol zelfvertrouwen drie jaar voor rechter Bundesrat akkoord met nieuwe Ausweis iNt Politiek Partij Parlement Russische zeeman dwingt schip naar Zweden te varen VS: Frankrijk liet vliegtuigkaper lopen JENLAND/BUITENLAND CeidócQowuvnt ZATERDAG 15 MAART 1986PAGINA 5 ouwei üichtelijl ioiland'] i. bij (di lies in de geringe HAAG Eens Jen de' liberalen bewindsman dr. Ruding vol trots „de de VVD-minister in ibinet". Ruding was an naar het liberale ligingshart. Hij een taal die de libe- al jaren spraken: «forv1rmwat nodlg is' 8een Hr. De tering naar de I! zetten. ireek zette de VVD ech- verwoed tegenstander Jings jongste financiële 8 kriêfn naast hem in het ka- Vet gaat om de nieuwe Will Tiety- van binnenlandse za- en Rudolf de Korte, het en mg« rein achter de meer miljard bezuinigingen bijna voltooide kabi- oi j0de (zijn bijnaam werd en^ Rudolf de Korting"). Iels heeft De Korte zich ontpopt als fel bestrij der van de lastenverzwaringen die Ruding nog in petto heeft. Niet dat De Korte ineens de noodzaak van bezuinigingen niet meer zou onderschrijven. Integendeel, als belangrijkste auteur van het VVD-verkie- zingsprogramma heeft hij on langs nog een ombuigingsdoel- stelling van 20 miljard gulden voor de komende vier jaar verdedigd. De Korte staat in Den Haag bekend als zuiver in de leer en is dus ook een groot voorstander van pure bezuini gingen. Meer belasting heffen, zoals Ruding wil, leidt tot meer in komsten voor de schatkist, maar is wel iets heel anders dan wat De Korte voor ogen staat. Dus was het dezelfde De Korte die tegen de minister van financiën fulmineerde toen deze zijn voornemen liet uitlekken om de tegenvaller in 's Rijks inkomsten al in het lo pende jaar enigszins te com penseren door de benzineac cijns flink op te trekken. Toen stond de minister van finan ciën toch ook niet klaar de ac cijns op benzine te verlagen? Recht in de leer als De Korte is, kent hij slechts één recept: minder uitgeven. Dat bete kent: ombuigen binnen de ei gen staatshuishouding, op de rijksbegroting dus. Uitleven Wat dat betreft heeft de nieu we minister nu de kans van zijn leven. Luttele dagen voor hij tot het ministersambt ge roepen werd, benadrukte hij nog de noodzaak het ambtena renkorps te verminderen en met dat vrijkomende geld stroppen op te vangen. Als di recte ambtenarenbaas kan hij zich nu dus volop uitleven en op zijn eerste persconferentie als minister benadrukte De Korte meermalen, veel meer te zien in het verminderen discussie stelt. De socialisten denken nu hun kans schoon te zien om in één klap een eind te maken aan de tijdens het kabinet-Den Uyl uitgevonden, maar inmiddels allang verfoei de subsidiestroom naar het bedrijfsleven. van het aantal ambtenaren Als prediker van economische dan in het bevriezen van hun groei is De Korte sinds jaar en Maar ook op andere punten van het bedrijfsleven. In zijn kan De Korte tonen wét hij hoedanigheid van VVD-ka- waard is. In het kamerdebat merlid ging hii vorige week over „het gat van Ruding" dat zelfs zover, dat hij èxtra bezui- aan zijn benoeming tot minis- nigingen om het financierings ter vooraf ging, maakte De tekort terug te dringen voor Korte als woordvoerder van het eerst sinds vier jaar niet de VVD-fractie duidelijk dat meer nodig acht. De werkge- hij onder geen beding akkoord vers zeggen hem dit dan ook kon gaan met een lastenver- van harte na: groei is wat we zwaring van vier miljard gul- nodig hebben, want bij een ho- den die minister Ruding voor gere groei van de economie burger en bedrijfsleven zou daalt het financieringstekort willen doorvoeren. Daartoe immers al automatisch, viel De Korte toen vooral de Of hii nu kamerlid is of minis- PvdA aan, die zich als gele- ter, De Korte kan niet anders genheidsbondgenoot van Ru- dan zich verzetten tegen las- ding ontpopt zodra deze de tenverzwaringen voor het steun aan het bedrijfsleven ter bedrijfsleven die immers rem mend werken op de economi sche groei en de werkgelegen heid. Bij zijn presentatie als minister van binnenlandse za ken aan de parlementaire pers benadrukte De Korte dan ook dat zijn standpunten hierom trent als minister niet anders zullen zijn dan als gewoon li beraal kamerlid. „Ik vind de groei is ue Korte sinds laar en beraal kamerlid. „Ik vind de dag de natuurlijke bondgenoot opstelling van de VVD-fractie heel verstandig", stelde hij. Zo'n uitspraak illusteert dat Ruding al met al dus eerder een te vrezen opponent dan een trouwe coalitievriend als collega-minister heeft gekre gen. De CDA-minister van finan ciën raakt overigens ook el ders vrienden kwijt. De werk gevers bejubelden aanvanke lijk zijn solide no-nonsense be leid. Wie echter thans zijn oor bij de werkgeversorganisaties VNO en NCW te luisteren legt, hoort steeds meer gemor. Hier en daar vraagt men zich zelfs af „of Onno gek gewor den is". Het begon al met de bezuini gingen op de WIR. Het kabi net schond daarmee volgens de ondernemers zijn belofte dat er in deze regeerperiode niet aan deze subsidie voor het bedrijfsleven getornd zou wor den. Nauwelijks is het bedrijfs leven daarvan bekomen, of Ruding komt vertellen dat de WIR-premies maar met 3,5 procent omlaag moeten en de accijns op benzine en diesel omhoog. „Paniekzaaien", vin den de werkgevers. Elke ener gieprijsdaling van 10 procent zorgt voor een opkrikken van de wereldeconomie met vijf procent. Die dalende dollar en olieprijs zijn dus een geschenk uit de hemel, redeneren zij. VNO-voorzitter Van Lede, lange tijd vooraanstaand lid van Rudings fanclub, brak deze week dan ook de staf over de voorstellen van de CDA-minister. „Hij keert weer terug naar het oude beleid van lastenverzwaringen. Dat héb ben we in vier jaar tijd nog niet meegemaakt. Ruding neemt een deel van de groei uit de markt en zorgt juist voor méér werklozen". In werkgeverskring wordt er op gewezen dat het verzwaren van de lasten van burgers en bedrijfsleven in de jaren ze ventig een veelbeproefd mid del is geweest om de schatkist te spekken. Dat beleid ontnam de motor van de economie, het bedrijfsleven, alle kracht en droeg bij aan de diepe recessie die we vervolgens te verwer ken kregen. Eigenlijk kon pas het kabinet Lubbers de koers definitief verleggen. Minister Ruding heeft zich vier jaar lang fel verzet tegen aanhoudende pogingen van de oppositie om het „failliete be leid" van de jaren zeventig nog in tal van variaties voort te zetten. Minder lasten ston den al die tijd hoog in zijn vaandel. Bij het scheiden van de markt lijkt de minister van financiën nu echter opmerke lijk te gaan schuiven. Niet voor niets was nota bene de PvdA-woordvoerder in het kamerdebat van vorige week dan ook Rudings enig overge bleven bondgenoot. ARJEN BROEKHUIZEN IS Wilt u het hele looi en warm weer? AAH op de Communisti- lantoor 'artij. Als de PC be de werkloosheid te afschaffen moet ij er ook voor kun- irgen dat het in :rijk niet meer re- Wilt u een baan als eger? Stem op Le Vac. 1 Hij alleen wil de verst h/egers (meestal bui- 670°'(ïders) het land uitja- ronische stemadviezen Jet weekblad „l'Evene- du Jeudi" waren mis- I wel de enige vrolijke jin een saaie campagne Be parlementsverkiezin- en minister viel van een >n oppositieleider Chirac lak zich door te zeggen i al president was, maar le rest was het saaiheid troef. Uit partij-strategische overwe gingen- heeft president Mitter rand in april het bestaande kiessysteem veranderd. Het meerderheidsstelsel over twee ronden en per district werd na bewezen diensten ingeruild voor een systeem van evenre dige vertegenwoordiging per departement. Een aloude ver kiezingsbelofte van de presi dent was daarmee ingelost. Helemaal zuiver leek die ver andering niet, want ze kwam juist op een moment dat de peilingen aangaven dat links het volgens het bestaande meerderheidsstelsel wel kon vergeten. Rechts maakt morgen echter toch veel kans, want sinds een jaar weet iedereen ook dat de oppositie gaat winnen als er tenminste op het laatste nip pertje geen wonder gebeurt. En omdat Mitterrands man daat pas in 1988 zal aflopen kwam al snel de discussie rond de „cohabitation". Ofwel de vraag of een coalitie van neo- -gaullistische RPR en liberale UDF straks kan/mag regeren samen met de socialistische president. Links is over het antwoord net zo verdeeld als rechts. De ein deloze polemiek over welke uitleg in zo'n geval aan de grondwet moet worden gege ven en wie (president of pre mier) nu moet regeren heeft het plezier van de Fransen in het politieke spel nogal bedor ven. Bezuinigingen Alle partijen, met uitzondering van de communisten, lijken het er wel over eens dat het sinds 1983 gevoerde bezuini gingsbeleid moet worden door gezet. Over de manier waarop dat moet gebeuren bestaat wèl verschil van mening'. De gezaghebbende Franse so cioloog Alain Touraine heeft in de afgelopen socialistische regeerperiode een interessante ontwikkeling gesignaleerd. „De socialisten zijn door de werkelijkheid gedwongen te rug te komen op hun leuke economische plannetjes uit de eerste jaren. Sinds 1983 wordt er een reëele politiek gevoerd, waaruit ook goede resultaten zijn voortgekomen. De ideolo gie en de dogma's van de soci alisten zijn verdwenen en daardoor de grenzen tussen links en rechts vervaagd". Over de hele linie ziin de Fransen in vijf jaar tijd beslist zakelijker geworden. Een be wijs voor die mentaliteitsver andering lijkt de teruglopende belangstelling voor de uiter sten: het extreem-rechtse Na tionale Front 'en de stalinisti sche PC. De meeste mensen nemen de mirakel-recepten van Le Pen en Marchais niet meer serieus. Socialisten en democratisch rechts zijn voor zichtig opgeschoven naar het midden. De politieke commen tator van „1 Evenement" con cludeerde dat de Fransen „ein delijk volwassen beginnen te worden". Ontevreden Opmerkelijk is dat de meeste Fransen ontevreden zijn over het beleid der socialisten. Maar tegelijkertijd is men zeer te spreken over een aantal socia listische ministers. Jack Lang van Cultuur, Jean-Pierre Che- venement van Onderwijs en Pierre Beregovoy van econo mie en financiën zijn populair. „U moet begrijpen dat het on mogelijk is deze ministers te houden als u het kabinet naar huis stuurt", zo probeerde pre mier Fabius hier een slaatje uit te slaan. Positief worden de verhoogde minimumlonen en uitkeringen beoordeeld, de vijfde betaalde vakantieweek, de vrijheid in en nat se sd iNB. (rERDAM Na een derzoek dat ruim aar heeft geduurd en ossier van 35 ordner- n opleverde, ver- mr- Piet Sla ven- aanstaande maandag het eerst in de be- ^Tdöoïtdenbank. De voor- te president-directeur DesJde Slavenburg Bank zijn berechting we- het „feitelijk leiding aan zwartgeld- - tijken en valsheid in ^jdirifte niettemin met kunt u odige zelfvertrouwen Zijn raadsman eerder dit jaar al la- 1 vri^reten dat een veroor- g bijna onmogelijk is )rden na een recent 'v( it van de Hoge Raad. Slavenburgzaak is het e er altijd veel aan gele- eweest de hoogste bazen e bank (die nu vaart on- vlag van Crédit Lyon- voor de rechter te bren- )ank zij een in de recht- k vrij unieke constructie in elf „lagere" functiona- van de bank met een re- geringe geldstraf van gulden verdere vervol- ifkopen. De hoeveelheid gegevens die tijdens de voor onderzoeken in deze lagere echelons verzameld werd, zou voldoende moeten zijn om Piet Slavenburg, zijn opvolger Ruud Slavenburg en de overi ge twee hoofdverdachten M. Veltena en drs. H. Gonggrijp met succes aan te pakken. Glad ijs Het is al vaker gezegd en ge schreven, maar met de formu lering van de uiteindelijke aanklacht heeft de Rotterdam se officier van justitie mr. D. Hart zich toch op glad ijs moe ten begeven. Omdat geen van de vier hoofdverdachten zich voor zover bekend actief heeft beziggehouden met het wit wassen van zwart geld, kon de heren niet meer dan het „fei telijk leiding geven aan straf bare handelingen" ten laste worden gelegd. November vo rig jaar heeft de Hoge Raad daar echter nog aan toege voegd dat „feitelijk leidingge ven alleen strafbaar gesteld kan worden als de betrokken directeuren daadwerkelijk op de hoogte zijn geweest van het handelen van medewerkers. Dat hard te maken, zal een hele klus worden. Zelf heeft Piet Slavenburg al tijd volgehouden dat hij van de prins geen kwaad wist. Het hoofdkantoor in Rotterdam Mr. Piet Slavenburg zou nooit hebben geweten van de misstappen van regiodirec teuren (o.m. het inschrijven van rekeningen onder valse naam en accepteren van niet geregistreerde kapitalen als dekking voor leningen). Piet Slavenburg, in één van zijn verklaringen: „De directies in de regiokantoren konden bij ons een zelfstandig beleid voe ren. Had ik ervan geweten, dan waren die mensen er be slist uitgevlogen". De toenmalige president-com missaris W. Pluygers legde in 1983 al de vinger op de wonde, door er fijntjes op te wijzen dat SKE EN WISKE DE BONKIGE BAARDEN (C) StUndaard Uitgeverij. Antwerpen/Weesp niet een centraal uitgestippeld beleid, maar de organisatie van de bank tot de wanprak- tijken heeft geleid. Regiodirec teuren konden bij Slavenburg immers rekenen op een aan deel in de winst van hun kan toor. Toen de onroerend-goed- markt in de jaren zeventig ernstig terugliep, gingen de meeste regiodirecteuren ver volgens wel erg ver om hun omzet (en winstaandeel) op peil te houden. Onderwereld- figuren, heroïne- en wapen handelaren, seks- en koppel bazen en louche onroerend goed-handelaren waren ineens welkom bij de bank, onder het motto „geld stinkt niet". De voorbeelden van soms zeer vindingrijke methodes om deze zwarte kapitalen bij de bank onder te brengen of naar Zwitserse rekeningen over te boeken, zijn legio. In totaal, zo schat justitie, is tussen 1977 en 1982 voor tenminste 170 mil joen gulden aan zwart geld bij Slavenburg omgegaan. Kernvraag is inmiddels, zoals gezegd, of Piet Slavenburg en de zijnen hiervan hebben ge weten. Verklaringen van en kele regiodirecteuren wijzen inderdaad in die richting, maar of ze als overtuigend be wijsmateriaal gebruikt kunnen worden, zal nog moeten blij ken. Volgens ex-directeur B. van het regiokantoor Dordrecht berust de „ich hab' es nicht ge- wusst"-redenering van de Sla venburg-topmensen in elk ge val op drijfzand. In een van zijn verhoren zei hij: „Ik heb nooit een geheim gemaakt over het bestaan van vertrou welijke dekkingen en mij is nooit geyraagd de rekeningen onder valse naam uit de admi nistratie te verwijderen". De Haagse filiaaldirecteur, die een. „Secret Guilders Account" had opgezet voor het naar Zwitser land sluizen van zwarte tegoe den had daar nog aan toe te voegen: ;,Ook in Rotterdam was men op de hoogte, die za ken liepén centraal via de kre dietafdeling van het hoofd kantoor". Directeur van deze kredietafdeling was overigens M. Veltena, één van de vier hoofdverdachten. Rovershol De discussie over het Slaven burg-debacle, waarbij de bank uiteindelijk toch nog werd op gezadeld met een financiële strop van bijna één miljard gulden, heeft zich inmiddels verlegd naar de vraag of justi tie en de fiscus niet met een kanon op een mug hebben ge schoten toen 18 februari 1983 onder het wakend oog van NOS-camera's een inval op het hoofdkantoor werd uitge voerd. Drie jaar later immers, moet de rechtzaak-Slavenburg nog beginnen en heeft is de bank dank zij inmiddels ruim duizend krantepagina's publi citeit in een wel erg kwaad daglicht komen te staan. Of dit fair is valt te bewijfelen, aan gezien de miljarden zwart geld die jaarlijks in Nederland om gaan beslist niet uitsluitend in oude sokken bewaard worden. Piet Slavenburg zei daarover verongelijkt: „Bij ons wordt al les op een hoop geveegd, maar bij andere bankinstellingen ge beurt ook het een en ander Zonder de onoirbare praktij ken bij de Rotterdamse bank te willen bagatelliseren, is het een publiek geheim dat ook andere banken zich weinig in spannen om te achterhalen of de herkomst van onderpanden en geldkapitalen wel in de haak is. Secretaris van de Sla venburg Bank L. Vogelzang brieste kort na de inval dan ook: „Het leek wel een overval op een rovershol. Was dat nu werkelijk nodig geweest?". Topman van de Amrobank mr. Vogelenzang stelde zuur vast: „Het imago van het bankwezen is beschadigd, ter wijl de strafbaarheid niet eens bewezen is". Of het wetboek van strafrecht voldoende houvast biedt voor een daadwerkelijke veroorde ling van de vier hoofdver dachten (de artikelen 51 en 225 waarop de aanklacht is ge baseerd stellen een gevange nisstraf van ten hoogste zes jaar) zal de komende maanden nog moeten blijken. PAUL KOOPMAN de ether, het Eureka-initiatief en de belasting op de grote vermogens. De grootste blunder van de so cialisten was wel de aanval op het katholieke onderwijs. Te gen de plannen van minister Savary protesteerden in 1984 1,5 miljoen mensen in Parijs. Het was de grootste demon stratie ooit in Frankrijk en gaf rechts een opgelegde kans links in de hoek te zetten. De Franse ondernemers be oordelen de socialistische pe riode minder kritisch als je zou verwachten. De Parijse beurs bereikte de laatste maanden recordhoogtes en het aantal stakingsdagen in 1985 was het laagste in twintig jaar. In fe bruari gingen de prijzen (ui teraard ook door de zakkende dollar en olieprijs) voor het eerst omlaag. Minister Berego voy vierde dat als een grote overwinning. Twee schandalen van formaat waren er onder premier Lau rent Fabius: Greenpeace en de zaak van de uitgewezen Irake zen. De laatste affaire drukt nog steeds een stempel op de stemming in Frankrijk. Wie daar van zal profiteren is on duidelijk, maar de oppositie heeft veel goodwill gekweekt door van het drama geen item bij de verkiezingen te maken en gehoor te geven aan Fabius' oproep tot saamhorigheid. De explosies op het Greenpea- ce-schip Rainbow Warrior werden overal ter wereld ge hoord, maar niet in Frankrijk. Wat sommige Fransen de re gering kwalijk nemen is dat de twee DGSE-agenten nog steeds gevangen zitten in Nieuw-Zeeland. Graag had premier Fabius voor de stunt gezorgd dit tweetal naar huis te halen. Ook zitten de socialisten in hun maag met het toenemende geweld van terreurorganisaties op Franse bodem. Het thema veiligheid en de roep om meer politie en strenger optreden is traditioneel koren op de molen van rechts. Maar het allerbelangrijkste zijn de verkiezingen van mor gen toch voor de verdeling van de startplaatsen in de race om het presidentschap. Mitter rand heeft altijd vastgehouden aan zijn ambtstermijn en doet het nu zo voorkomen alsof er tussen hem en „de chaos" moet worden gekozen. De pre sident doelt daarbij op de pro blemen die gaan ontstaan als Fabius straks moet plaatsma ken voor Chirac. Dan moeterr de linkse president en de „rechtse" premier misschien samenwerken en dat zal niet soepel gaan. Hoe dan ook, als morgen de kaarten zijn geschud gaat een nieuw fascinerend spel begin nen. Rocard en Fabius voor de socialisten en Barre, Chirac en oud-president Giscard voor de oppositie zijn op zoek naar de beste springplank die hen uit eindelijk in het Elyssee kan doen belanden. Uiteraard zijn die persoonlijke ambities de Fransen niet ont gaan. Vandaar dat je vaak hoort dat de stemming van morgen van ondergeschikt be lang is. Het echte werk staat pas in 1988 te gebeuren, dat wil zeggen als Francois Mitt- terrand zich niet alsnog be denkt en voortijdig de sleutel van het Elyssee onder de deurmat legt. BONN De Bundesrat, de Westduitse Eerste Kamer, heeft gisteren de weg vrijge maakt voor de invoering per 1 april 1987 van een nieuw, plas tic persoonsbewijs dat door de computer gelezen kan worden. Ondanks verzet van de SPD stemde de Bundesrat ook in met de invoering van het Eu ro-paspoort in 1988 en de om streden nieuwe wet die het mogelijk maakt computerbe standen van de staat aan el kaar te koppelen. Beide maatregelen werden en kele weken geleden al in de Bondsdag goedgekeurd. De Bundesrat, die bestaat uit le den van deelstaatregeringen, nam nog drie andere omstre den wetsontwerpen aan die nog niet door de Bondsdag zijn behandeld. Het totaalpakket aan veiligheidswetten heeft in de Bondsrepubliek tot felle discussies geleid. Vooral de sociaal-democraten voerden in de Bundesrat op nieuw aan dat de mogelijkheid de persoonsbewijzen en Euro paspoorten elektronisch te verwerken een bedreiging vormt voor de persoonlijke le venssfeer. Minister van justitie Hans Engelhard (FDP) wierp echter tegen dat de misdaad bestrijding ook van moderne technieken gebruik moet kun nen maken. De conservatieve minister van binnenlandde za ken Friedrich Zimmermann zei dat het digitale paspoort de wachttijden aan de grenzen zal verminderen en dat de extra veiligheid niet ten koste van de vrijheid gaat. Bedrijven doen vaak beroep op uitzendbureau UTRECHT Bedrijven doen een veelvuldig beroep op uitzendkrachten. Uit een onderzoek van de overkoepe lende organisatie van 'uit zendbureaus ABU in de pro vincie Utrecht blijkt dat 80 procent van de bedrijven met meer dan 500 werknemers gebruik maakt van uitzend krachten. Voor bedrijven met 50 tot 500 werknemers is dat 72 procent en voor de verder een groot tekort aan mensen in de technische en (para)medische sector. Dubinin benoemd VN-ambassadeur Unie Sovjet- MOSKOU De Sovjet-Unie heeft Joeri Dubinin benoemd tot haar ambassadeur bij de Verenigde Naties en de VN-Veiligheidsraad. Hij volgt daarmee Oleg Trojanovski op die van zijn taak is ontheven omdat hij een andere functie krijgt, zo maakte het Sovjet persbureau TASS gisteren be kend. Dubinin (55) is sinds ok tober 1978 ambassadeur in Ma drid. Trojanovski (66), die sinds 1976 zijn land bij de VN vertegenwoordigde, wordt vol gens niet-bevestigde berichten wellicht ambassadeur in Pe king. STOCKHOLM Een Russische zeeman heeft gewapenderhand zijn schip gedwongen koers te zetten naar het Zweedse eiland Gotland, waar de man van boord ging. Dit heeft het Zweedse perbureau TT bekendgemaakt. Volgens TT sprong de man met een pistool in de hand vanaf het schip aan wal en gaf zich ver volgens over aan de politie. Hij zou eerste stuurman zijn op een Russische vissersboot met een zeskoppige bemanning. Het schip was onverwacht de haven van Slite, aan de oostkust van het Oostzee-eiland, komen binnenvaren. Gotland ligt tussen de Zweedse en de Baltische kust. Het Russische schip zou de haven van Slite later op de dag weer hebben verlaten, nadat de kapi tein contact had gehad met de Russische ambassade in Stock holm. WASHINGTON Frankrijk heeft een shi'itische Libanees, van wie Washington de arrestatie had gevraagd, laten lopen. De man wordt ervan verdacht het brein te zijn achter de kaping van het toestel van de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij TWA in Beirut, in juni vorig jaar. Dit is gisteren vernomen uit bronnen van het Amerikaanse ministerie van justitie. Parijs had vorig jaar het verzoek gekregen de vermeende terro rist, Imad Mughniyah, aan te houden nadat de VS erachter wa ren gekomen dat hij van plan was naar Frankrijk te gaan. Vol gens Amerikaanse functionarissen zagen Franse agenten de ver dachte, die lid is van een radicale Palestijnse groep, maar arres teerden zij hem niet. Waar Mughniyah zich nu bevindt is onbe kend.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 5