Filmbeurs in Los Angeles zet Cannes in de schaduw MASKE IN BLAU ALS BEDAARDE OPERETTE )nflict ssen en HOS lt jits Domino opera ordt >el duurder HANDEL IN VIDEO'S IS „BIG BUSINESS" Duitse taal verloedert kunstagenda JÏÏST CcidócSoiwmit ZATERDAG 15 MAART 1986 PAGINA 17 pes van Kooten herhaalt tredens in Diligentia ej-K, HAAG De „literaire avond", die Kees ooten op 18 april verzorgt in Diligentia, itverkocht. Binnen twee weken na be- making van het optreden, was Diligentia de kaartjes heen. De aanvankelijk een- g bedoelde voorstelling „Kees van Kooten lt uit eigen werk" wordt nu herhaald op 9, 11 juni. Het is voor de eerste keer dat ooten met zijn, zoals hij zelf zegt, „vera- end simplisme", in zijn geboortestad te is. Hoe het programma er precies uit zal is overigens nog niet bekend. Na het lezen uit eigen en andermans werk zal Kooten vooral improviseren, daarbij in- td op verzoeken en vragen vanuit het pu- HOBOÏSTE NAAR WEDSTRIJD „JONGE MUSICUS VAN HET JAAR" HILVERSUM De 18-jarige hoboïste Pauline Oostenrijk uit Zuid- horn zal ons land vertegenwoordigen tijdens de Eurovisie-wed strijd „The young musician of the year" in Kopenhagen, waarvan de finale op 27 mei wordt gehouden. Tijdens de Nederlandse finale gisteravond in Hilversum behaalde de hoboïste de eerste plaats. Pauline Oostenrijk is geboren .in 1967 en speelt al vanaf haar ze vende jaar hobo. Zij studeert hobo bij Koen van Slogteren en piano bij Willem Brons, beiden aan het Sweelinck-Conservatorium in Amsterdam. Twee jaar geleden deed Pauline ook mee aan de voor ronden van dit concours, maar kwam uiteindelijk niet in aanmer king voor de nationale finale. Ditmaal bereikte zij een eerste plaats met een uitvoering van het hoboconcert in C KV-314 van W A. Mozart. Zij zal van 20 tot 25 mei in Kopenhagen tijdens een voor ronde eerst nog met vijftien andere jonge musici uit even zoveel andere landen moeten strijdenvoor een plaats bij de laatste vijf. Die komen tenslotte uit in de finale van deze Euro visie wedstrijd, die op 27 mei door de NOS-televisie rechtstreeks vanuit de Deense hoofdstad zal worden uitgezonden. Promotie Hollandse filpi in buitenland AMSTERDAM Het bureau Holland Film Promotion wil dit jaar de Nederlandse film onder de aandacht brengen tijdens de filmfestivals in Berlijn, Los Angeles, Cannes, Zagreb (animatiefilms) en Milaan. Het bureau ging dit jaar van start. De promotie strekt zich uit tot alle lange en korte speelfilms, alsmede animatiefilms en documentaires. Achter Holland Film Promotion staat een werkgroep die in 1983 op initiatief van het ministerie van WVC werd ingesteld. In de groep zitten vertegenwoordigers van de Bioscoopbond, enkele ministeries, rijksdiensten en NOS. Het fonds voor de Nederlandse Film is ook ver tegenwoordigd, evenals organisaties van film- en tv-makers. Direc teur J. van Taalingen van de Bioscoopbond meent dat de „huidige meer professionele aanpak" de mogelijkheid biedt de Nederlandse film grotere bekendheid te geven in het buitenland. Volgens hem be tekent promotie van de Nederlandse film ook promotie van ons land als zodanig. De bondsdirecteur vindt dat filmexport in de eerste plaats een aangelegenheid is van de filmmaatschappijen zelf, maar wijst op ervaringen in andere landen, waaruit blijkt dat collectieve activiteiten de filmverkoop stimuleren. mde »e o^ judo! inen ?ven Domino: „Geen tv-optre- or", 1 e jeu buitf iou ee ers". inkel JVERSUM Tussen PJ)S-tv en de Ameri- inspa^e zanger Fats Domi- in ad*is een groot conflict moetftaan over een optre- in de TV-show van 7 Niehe. Fats Domino ^an^jzich hebben verplicht blijf)et programma van 24 irt een live-optreden ferzorgen, maar heeft n weten zich daar niet oor Ite houden, ly W| ka, d*ROS is furieus. „We zijn n naaboos op Fats Domino en i te kn het zeker niet over onze nriente laten gaan", zo zegt vam advoerdster Els Lootsma. Pleizitnroep heeft een advocaat e opa arm genomen om zono- toch >en schadevergoeding te urope» die in de tienduizenden Zoiets >ns zal lopen, sbless ens de woordvoerdster H de TROS enige tijd gele lde biet Domino's platenmaat- bij e >pij K-Tel een contract te he ten voor het optreden in >m hfV-show. Later zou de ar- opgegechter via zijn maatschap- er ebben laten weten dat hij in Bi geen trek heeft in een k wo isie-optreden. Zo weiger- ïpent ij ook z'n opwachting te ikken -n in het Belgische televi- van rogramma „Met Mike In r Pli Volgens Domino was en. ..Dkomst naar Europa niet ?t e »levisie-optredens te doen, in N om concerten te geven, ipenc ras hij ook uitgenodigd op 's. Da Juur personeelsfèestje (to- aan «kosten: 175.000) van het wordi grende bedrijf ShipSide op onb >hol, een leverancier van denkftingvrije auto's, die dertig d mc >estond. Hij stond gisteren ebrui lagharen. Maar optreden Spety de Nederlandse televisie, trijgaweigert Domino catego- 'ROS voelt zich flink voor gezet, zo laat de woord- dster weten. „We hebben ifficiële boeking, met alles en eraan. Hij zal dus en optreden. We willen man gewoon bij Niehe en en hem dus ook aan zijn lichtingen. Wie in dit land overeenkomst sluit, komt niet onderuit. Of het nu ik Sinatra, Annie Schilder ■'ats Domino is", aldus sma. ITERDAM De bouw het Muziektheater/Stads- (Stopera) aan het Water- lein in Amsterdam zal ienlijk duurder worden aanvankelijk geraamd, bleek gisteravond uit een dracht van het college B en W van de hoofdstad de gemeenteraad, waarin een verhoging van het liet wordt gevraagd van miljoen gulden. Dat be is nodig voor extra uitga- in verband met stagnaties 'ertragingen bij de bouw net gestegen honoraria en nkosten van de bij hqf ?et betrokken architecten, de bouw van het project er aanzienlijke overschrij- en, zowel in tijd als geld, opzichte van de oorspron- ke uitganspunten opgetre- LOS ANGELES Het filmfestival in Cannes blijft natuurlijk het meest in het oog lopend. Toch ondervindt Cannes ge duchte concurrentie van de „American Film Mar- ket", zo ongeveer de grootste filmbeurs ter we reld, in het Beverley Hil ton Hotel in Los Angeles. Zakelijk gezien kan Cannes niet tippen aan Los Angeles. Even wat cijfers: 2500 kopers en verkopers uit de filmin dustrie, afkomstig uit maar liefst 65 landen deden van 20 tot 28 februari uitstekend za ken in het Beverly Hilton Ho tel, dat zijn 600 kamers had veranderd in kantoren voor 115 film- en televisiemaat schappijen. Volgens Norman B. Katz, voorzitter van AFMA (Ameri can Film Market Association) is er zeker voor 500 miljoen dollar verkocht. Dat is twintig procent meer dan er in Can nes wordt omgezet. Eigenlijk heeft Cannes het aan zichzelf te wijten dat er meer en betere zaken gedaan worden in Los Angeles. Beu van. de schaamteloos hoge prijzen die Cannes vroeg tij dens het jaarlijks in mei te houden Film Festival staken enkele onafhankelijke film- bonzen in 1981 de koppen bij elkaar met als resultaat een Amerikaanse filmbeurs die nu beschouwd wordt als de belangrijkste van de interna tionale film- en televisie-in dustrie. Vooral nu de dollar redelijk betaalbaar is, wordt er op de American Film Market „big business" bedreven. Het film aanbod is even omvangrijk als gevarieerd.: 267 films, waar onder niet minder dan 143 nooit eerder vertoonde rol prenten, die in genre uiteen lopen van Woody Aliens nieuwste comedy „Hannah and her Sisters" tot B-films als „The Zero Boys" en „Rai ders of the Living Dead". Griezel- en knok-films waar men elkaar vanaf de eerste tot de laatste scène in het ge zicht schopt, zijn meer in trek dan een art-film van Federico Fellini, zo blijkt. En: „Lach films verkoop je heel moeilijk aan het buitenland. In Japan vertrekken ze vaak geen spier om films waar men in Ameri ka dubbel ligt van het la chen", weet Norman B. Katz. Op de loer Ron van den Beukei, inkoper Affiche van „The Zero Boys", een van de films waarmee Video Entertainment veel geld hopt te verdienen. van Video Entertainment uit Aalsmeer, een distributeur die voornamelijk het betere B- werk op de Nederlandse markt brengt, beaamt de visie van zijn gastheer. Van de twaalf films die hij en zijn collegae hebben aangekocht, is er niet een om te lachen. Titels wil Van den Beukei lie ver niet noemen. De piraat ligt op de loer. En die leest de krant ook. „Stel dat het een film is die eerder in Engeland wordt uitgebracht. De Neder landse piraat, die vanwege zijn banden met de onderwe reld over koffers vol geld be schikt, vliegt even naar Lon den, koopt de film-operateur om voor pakweg een halve ton. En kopieert de gestolen film razendsnel om er vervol gens goed geld mee te verdie nen via de videotheken". Van den Beukei kent nog een snellere weg, waarmee het Verdrag van Rome (=vriie handel tussen EG-landen) de piraat een aas in de hand speelt en de bonafide handel voor joker zet. „Een Belgische distributeur koopt hier op de American Film Market bij voorbeeld „The Zero Boys een actie- -film die wij ook meteen heb ben aangekocht. In België on dertitelt hij de film in het Frans en in het Nederlands en verkoopt hem aan een grossier in Nederland, die er eerder dan wij mee de boer op gaat. Een volstrekt legale transactie waar wij maar een antwoord op hebben: mondje dicht over onze aankopen". Bevreesd dat „The Zero Boys" in handen van piraten valt is Van den Beukei niet. „Die ligt al in april in onze eigen vier videotheken en van onze zes honderd vaste klanten zijn de bestellingen reeds binnen". Afgezien van de snelle aan koop levert het in de wacht slepen van deze met weinig geld en veel „bloed" gemaak te actiefilm van de Griekse producent/schrijver/regisseur Nico Mastorakis een goed beeld van de (video)filmhan- del. „Normaal zijn we bedui dend minder gretig met het bieden op films. Maar uit de trailer (=gepoliiste samenvat ting van de film) bleek dat „The Zero Boys" uitermate commercieel zou worden. Mastorakis was er nog volop mee bezig. Blijkbaar wilde hij vroegtijdig zeker zijn van een paar afnemers. Dus was de eerste klap een daalder waard". In de prijs, die rustig op 30.000 dollar geschat mag worden, zijn ook de theaterrechten in begrepen. „Toch brengen wij deze iilm uitsluitend in video uit. Vergeet niet dat drie kwart van de Nederlandse Norman B. Katz, voorzitter van de American Film Market in Los Angeles. bioscopen in handen is van Cannon. Die zet zijn deuren niet open voor een film, waarvan wij alle rechten heb ben. De rest van de bioscopen trekt te weinig geld om deze film dan winstgevend te ma ken", zo neemt Van den Beu kei voetstoots aan. Uitgekiend Distributeurs in Nederland moeten, aldus Van den Beu kei, vanwege de dunne spoe ling uitgekiend inkopen. „Bie den wat de filmmaatschappij vraagt is vragen om een fail lissement. Tel maar uit: Ne derland telt drieduizend vi deotheekhouders. Schrap je de schnabbelaars weg dan hou je er een goede duizend over die wekelijks voor gemiddeld ƒ3500,- omzetten. Tot voor kort moesten er zeventig film- en videodistributeurs overeind blijven van de om zetten van de videotheken. Je begint in feite dus geld te ver dienen op de filmmarkt. De eerste dagen hebben we hier met vier man alle vier verdie pingen van het Beverly Hil ton afgestroopt. We noteerden wat er voor de Nederlandse markt te koop was, namen de filmfolders mee die we 's avonds schiftten op hun bruikbaarheid. Van films die je interessant vindt, ga je 'trailers' of de complete film zien. Daarna begint de koe handel." Verslikken Koopt een distributeur een zogeheten A-film („Rambo" of „The Zero Boys", dus niet te verwarren met kwaliteit) dan bedingt men meestal nog drie of vier zogeheten C-films, van slordige „spag hetti's" tot haastige „horror". Juist door deze koehandel kunnen de overgebleven tien distribteurs in Nederland een goede boterham verdienen. Wat Van den Beukei namens Video Entertainment be treurt, is het nog altijd tegen elkaar opbieden van de over levenden uit de vaderlandse video-wereld. „Waarom krui pen we vooraf niet bij elkaar. Vertellen we niet open en eerlijk waar ieders belangstel ling naar uitgaat. En dan op naar Los Angeles". Een Nederlands front in de internationale video-veldslag. Dat is zijn droom. Het Stadtheater uit Stettin apeelt in de P.W.A.zaal van het Congresge- bouw de operette „Maake in blou" van Fred Raymond. Vrijdagavond. Een slecht bezette P.W.A.zaal volgde gisteravond met lauwe applausjes een door een Pools gezelschap uit Stettin gebrach te operette, die door zijn be daarde uitvoering inderdaad niet veel aanleiding tot en thousiasme gaf. Wat een ver schil met 1937 toen de premiè re van „Maske in blau" in het Metropool theater in Berlijn een grote gebeurtenis was waar iedereen bij wilde zijn. Deze vierde operette van de Weense bankbediende Frie- drich Veseley - hij ging zich later componist Fred Ray mond noemen - die in het be roemde Metropool theater in première ging werd een groot succes. Een aantal van de ge zongen en gedanste melodieën werden schlagers die iedereen kende. Terwijl de gegoede burgerij van deze overigens naïve verhaaltjes en zoete me lodieën genoot, ontving op de dag van de première Hitier Mussolini als vriend in Berlijn, terwijl verzetslieden met le vensgevaar vlugschriften ver spreidden om de twee „beu len" die elkaar ontmoetten aan de kaak te stellen. De Hon gaarse die toen de soubretterol van Juliska zong en die met haar temperament de eigenlij ke ster van de operette in de MANNHEIM Vele Duitsers vrezen een verloedering van de Duitse taal. Niet alleen in de omgang met familieleden, collega's, vrienden en beken den, maar ook in de media doet zich dit fenomeen voor. Een enquête van het Institut für deutsche Sprache in Mannheim onder de lezers van twee kranten in Mannheim en Heidelberg toont aan dat 80 procent van hen vindt dat het Duits op een zorgwekkende manier in zijn nadeel veran dert of al is veranderd. Het merendeel van de 670 onder vraagden wees op het gebruik van vele vreemde woorden, anglicismen, onjuiste formule ringen en slechte grammatica, evenals het voor velen onver staanbare en afschrikwekken de spraakgebruik van de jeugd. De oudere burget-s zien in de tekstballonnentaal van de jeugd een teken van verval. Ook de televisie draagt het hare bij aan de verloedering van de taal, terwijl de taal in de kranten nog redelijk is en de taal die voor de radio wordt gesproken nog als de beste wordt gewaardeerd. Toch wa ren er ook positieve reacties over de huidige Duitse taal. Twintig procent loofde de een voudiger geworden omgangs- en aanspreektaal terwijl de ge biedende taal en de beleefd- heidstaal voor ondergeschik ten naar superieuren steeds meer uit het spraakgebruik verdwijnt. 3D-film in première in Emmer Zoo EMMEN De driedimensio nale Duits-Nederlandse tv-film „De levenloze aarde", een Europese primeur, is van af volgende week opnieuw te zien in het Noorder Dieren park te Emmen. De documen taire duurt een half uur en is bijna helemaal in het park op genomen. Een rood/groen brilletje, zoals vorig jaar toen de film tijdens de officiële ope ning van het Biochron in pre mière ging, is niet meer nodig om bijvoorbeeld vlinders de zaal in te zien vliegen. De pro ducenten, Philips in Eindho ven, de Nord-Deutsche Rund funk en het Duitse Institut für Rundfunktechnik in München hebben een soort zonnebril ontworpen en een speciaal 3D-toestel, waardoor de drie dimensionale beelden met minder problemen zichtbaar worden dan bij eerdere experi menten. De film werd ook al vertoond op de internationale Funkausstellung in Berlijn en trok daar een enthousiast pu bliek. schaduw stelde, maakte het publiek wild van geestdrift. Wat een verschil met 1986 in Den Haag, waar de operette in een ander tijdsbeeld tot een sterk gedateerde vale draak verwordt ondanks de goedbe doelde pogingen van de Polen. Een zwak orkestje ploeterde in de orkestbak, tussen de lange gesproken delen in en gaf de solisten, die gelukkig allen met goede stemmen bedeeld wa ren, nauwelijks enige steun. Dat leek ook niet zo erg de be doeling, want de meeste liede ren werden extra langzaam getrokken waardoor de zan gers de gelegenheid kregen mooi romantisch te kwelen. De positieve punten waren de fleurige aankleding en.de ge middeld goede zang en dans- prestaties. Verder is het echter zonde van de moeite, de tijd en het geld om met zo'n ouder wets aangepakt produkt naar Nederland te komen, temeer daar de muziek weinig origi neel is en zich eindeloos her haalt. BESIER Voor een uitgebreide agenda, ook voor de komende da gen, raadplege men „UIT", de gratis wekelijkse bijlage van deze krant. Zaterdag 15 maart DEN HAAG Koninklijk® Schouwburg (Korte Voorhout 3 tel. 469450) 20.15: Haagse Comedie: 'Midzomernachtsdroom" van Shakespeare; re gie Guido de Moor; met o.a. Anne-Wil Blankers, Wim de Haas. René van Asten, Gijs Scholten van Aschat, Guusje Eybers, Carline Brouwer en Fi- lip Bolluyt (voorprem). Paradijs 14.30: Haagse Comedie: 'De schommel stoel' van Jean-Claude Brisville; regie Carl van der Plas; met Bas ten Batenburg. Reinier Heidemann en Wim van den Heuvel. Theater aan de Haven (Westduinweg 230. tel. 543202) 20.30: 'O wan hoop van het leven'; met Rein Edzard. Walther Schetter en Jan van Dijk. Theater de Poort (Paviljoensgracht 18) 20.15: Toneelver. Oud Haagsche Brandweer: 'Moordspel' en 'Pantoffelheld'; regie Ab Hattink. Triumfatorkerk (J. van Stolbergl.) 20.00: Toneelgr. Matrios: 'Russisch roulette'; regie Hans van Ludikhuize en 'Veronica's kamer'; regie Nel de Ruysscher. J. Westermansschool (J.W. Frisol.) 20.00: Toneelgr. 't Nije Landschap: 'Als een vogel in de wind'. Nieuwe Kerk (Spui 175, tel. 634916) 19.30: Residentie-Ork. olv Ronald Zollman mmv Herbert Henck (piano); werken van Skriabine, Louriè, Mossolof. Rachmaninoff en Stravinski. Eng. Kerk (A. v.d. Spuyweg 1) 20.00: Chris Farr (clavecimbel) mmv Sayuri Yamagata (barokviool) en Hidemi Suzuki (barokcello). Paard van Troje (Prinsegracht 12) 23.00: Media. Circustheater (Gevers Deynootplein 50 tel. 558800) 20.15: Nationale Ballet met een nieuw ballet van Toer van Schayk op muziek van Beetho ven. Verder 'Midzomernachtsdroom' (Ashton/Mendelssohn-Bartholdy) en 'Rhytme en klank' (Gaskell/Bartók); mmv Ned. Balletork. olv Adam Gatehouse. Diligentia (Lange Voorhout 5 tel. 464308) 20.15: Seth Gaaikema mmv combo olv Bob Zimmerman: 'Hoogachtend Seth'. Theater Pepijn, (Nieuwe Schoolstraat 23, tel.460354) 20.30: Benno Ha genbeek: 'Een pose'. Kijkhuis (Noordeinde 140) 21.00: Het Gebeuren Projekt III/Issue: 'Faux terrain l'; met Hanne Blom en Paul Vermolen; regie Odile Rijken. Omniversum (Pres. Kennedyl. 5) Ma. t/m vr. 15.00 en 20.00; za. en zo. 12.00, 14.00, 16.00 en 20.00 Genesis, het ontstaan der aarde; ma. t/m vr 14.00, 16.00, 19.00 en 21.00; za. en zo. 11.00, 13.00, 15.00, 17.00. 19.00 en 21.00 The dream is alive. Tijdens vakantie en feestdagen als op za. en zo. VOORBURG Theater De Tobbe (Badhuislaan 7 tel. 864880) 20.30: solotoneel Jules Crolset: 'De martelgang van de dikzak' van Henri Bè- raud. RIJSWIJK Oude Kerk (Herenstr.) 20.00: Chr. Zang- en Oratoriumver. Excelsior olv Wim van der Panne mmv sol., Tijn van Eyk (orgel). Naomi Hierschfeld (viola da gamba) en Randst. Ork.: 'Johannes Passion' van Bach. Zondag 16 maart OEN HAAG Koninklijke Schouwburg (Korte Voorhout 3 tel. 469450) 13.00: Haagse Comedie: 'Midzomernachtsdroom' van Shakespeare; re gie Guido de Moor; met o.a. Anne-Wil Blankers, Wim de Haas, René Van Asten. Gijs Schollen van Aschat. Guusje Eybers, Carline Brouwer en Fi- lip Bolluyt; 12.00 voorbespr. Paradijs 11.30: Haagse Comedie: 'De schommelstoel' van Jean-Claude Brisville; regie Carl van der Plas; met Bas ten Batenburg, Reinier Heidemann en Wim van den Heuvel. Diligentia (Lange Voorhout 5 tel. 464308) 11.30: Trio Kontrasten; wer ken van Schumann. Smit. Keuris en Stravinsky*); 14.30: Nikita Magaloff (piano). Chopin-programma. Hof van Brederode (Groenmarkt 3) 14.00: Hubert Kappel (gitaar). Café Schlemmer (L. Houtstr. 17) 16.00: The Fonzes. Theater Pepijn, (Nieuwe Schoolstraat 23, tel.460354) 15.00: Toon Roos- /Ack van Rooyen Kwintet. 20.00: Chris Wisse: 'Een poot uitdraaien' (af studeerproject H.B.O.). De Paap (Papestr. 32) 22.00: Montezuma. Ned Kelly (Oude Molstr. 13) 19.00: Baby Doe Blues Band. Korzo (Prinsestr. 44) 20.30: 'Multi-Media 2'; met Ernst Kersting, film 'Reis door het zand' en popgr. Foggy Cry. Omniversum (Pres. Kennedyl. 5) Ma. t/m vr. 15.00 en 20.00; za. en zo. 12.00, 14.00. 16.00 en 20.00 Genesis, het ontstaan der aarde; ma. t/m vr. 14.00. 16.00. 19.00 en 21.00; za. en zo. 11.00, 13.00, 15.00, 17.00, 19.00 en 21.00 The dream is alive. Tijdens vakantie en feestdagen als op bioscopen ALPHEN AAN DEN RUN EUROCINEMA I (Van Boetzelaerstraat 6. tel. 01720-20800): Weird Science (al); 18.45, 21.15. za. zó. wo. ook 14.15. EUROCINEMA II: Militaire Academie (16); 18.45, 21.00; The Goonies (al); za. zo. wo. 14.00. EUROCINEMA III: A chorus line (al); 18.30. 21.15. za. zo. wo. ook 14.00. e EUROCINEMA IV: Witness (12): 18.30. 21.00. NACHTVOORSTELLINGEN EUROCINEMA I en II. Rocky IV (16); za. 24.00. EUROCINEMA III: Meisjes die begeren (18); za. 24.00. EUROCINEMA IV: Orgie in New York (18); za. 24.00. 14.00. LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19, tel. 071-121239): The Protector (12); 19.00, 21.15. za. zo. wo. 14.30. LIDO en STUDIO (Steenstraat 39. tel. 124130): Out of Africa (al); De aanslag (al); 14.15, 20.00. A chorus line (al); 19.00, 21.15. do. vr. ma. di. ook 14.30; Brewster millions (al); Fright Night (12); 14.30, 19.00, 21.15. TRIANON (Breestraat 31, tel. 123875): Militaire academie (al); 14.30, 19.00, 21.15. zo. 14.15, 16.30, 19.00, 21.15. REX (Haarlemmerstraat 52, tel. 071-125414); Dames (16). 14.30, 19.00, 21.15. NOORDWUK LIDO THEATER (Pr. Bernhardstraat 56, tel. 01719- 12800): In de schaduw van de overwinning (12); zo. di. 20.15. ma. 21.15; Yellow Bird/Buiterij op de Bounty (al); za. ma. 19.00. zo 15.00. KATWUK CITY THEATER I (Badstraat 30. tel. 01718-74075): Back to the future (al); do. t/m zo. wo. 14.45, 19.00, 21.15. ma. di. 19.00, 21.15. CITY THEATER II: Traffic School (aly, tijden zie City I. CITY THEA TER III: Angel (16); tijden zie City I. CITY THEATER IV: De onoverwin nelijke barbaar (12); tijden zie City I beh. za. wo. 14.45. KINDERVOORSTELLINGEN CITY THEATER IV: Sjors en Sjimmie en de gorilla (al); za. wo. 14.45. VOORSCHOTEN GREENWAY (tel. 01717-4354): Kaoa (16); do. 19.30. vr. za. 21.00. zo. t/m wo. 19.30. Jezus Christ superstar (al); do. 14.00. vr. za. 19.00. The Goonies (al); za. zo. wo. 15.45. KINDERVOORSTELLING: Pinkeltje; za. zo. wo. 14.00. WASSENAAR ASTRA (tel. 01751-13269): Wild Geese (12); do. t/m zo. 20.00. Falling in love (al): ma. t/m wo. 20.00. KINDERVOORSTELLING Legend; za. zo. wo. 14.00. DEN HAAG* ASTA 1 (Spui 27, tel. 463500): Out of Africa (al); 14.00, 20.15. ASTA 2 (Spui 27, tel. 463500): A chorus line (al); 14.00, 18.45, 21.15. zo. 13.15, 15.45, 18.45, 21.15. ASTA 3: Commando (16); 14.00. 18.45, 21.15. zo. 13.15, 15.45, 18.45, 21.15. BABYLON 1 (naast Cen traal Station, tel. 471656): Out of Africa (al); 14.00, 20.15. BABYLON 2: White nights (al); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45. 21.30. BABYLON 3: Macaroni (16); 14.00H 19.00, 21.15. zo. 13.30, 16.00, 19.00, 21.15. CINEAC 1 (Buitenhof 20, tel. 630637): The protector (12); 14.00. 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. CINEAC 2: RAN (16); 14.00, 20.00. CINEAC 3: To live and die in L.A. (16); 18.45. 21.30. do. vr. ma. di. ook 14.00. EUROCINEMA (Leyweg 910, tel. 667066): A chorus line (al); za. wo. 19.00, 21.30. zo. 16.00, 19.00. 21.30. overige dagen 14.00, 19.00, 21.30. METROPOLE 1 (Carnegielaan, tel. 456756): De aanslag (al); 14.00. 20.15. METROPOLE 2: Abel (al); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 3: Motief voor moord (12); 14.00, 18.45. 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 4: Back to the future (al); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 5: Teachers (al); 18.45. 21.30. do. vr. ma. di. ook 14.00. ODEON 1 (Herengracht 13. tel. 46.24.00): Fright Night (16); 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00. 18.45. 21.30. ODEON 2: Brewster's millions (al); 13.45. 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. ODEON 3: Back to the future (al); 13.45, 18.45* 21.30. zo. 13.15, 16.00. 18.45, 21.30. ODEON 4: Militaire aca demie (16); 13.45, 18.45. 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. LE PA RIS 1 (Kettingstraat 12b, tel. 656402): Amber's erotische dagvulling (18); dag.'v.a. 12.00 tot 22.30. zo. v.a. 13.30. vr. za. 22.30. LE PARIS 2: Jonge meisjes voor het grijpen (18); dag. v.a. 12.15 tot 22.45. zo. v.a. 13.45. vr. za. 22.45. LE PARIS 3: Meisjes voor iedereen (18); dag. v.a. 12.30 tot 23.00. zo. v.a. 14.00. vr. za. 23.00. HAAGS FILMHUIS (Den- neweg 56. tel. 459900). Zaal 1: Afzien, 14.00. 19.30, 21.45. wo. za. zo. 19.30, 21.45. Blackboard the pirate; zo. 16.15. Zaal 2: Almacita di de- solato; 16.15, 19.30. 21.45. za. zo. 19.30. 21.45. Zaal 3: 90 Jaar filmge schiedenis Frankrijk jaren *30. Le million; do. A nous la liberie; vr. Une Partie de compagne; za. Le crime de M. Lange; zo. Le jour se léve; ma. Pópé le Moko; di. La kermesse Heroique; wo. NACHTVOORSTELLINGEN CINEAC 1: Rocky IV (16); za. 00.15. CINEAC 2: The protector (16); za. 00.15. CINEAC 3: Cheech Chong als: „The Corsican brothers" (16); za. 00.15. EURO CINEMA: Supergirls (18); za. 00.02. LE PA RIS 3: Meisjes voor iedereen (18); vr. za. 23.00. KINDERVOORSTELLINGEN CINEAC 3: Taran en de toverketel. za. wo. 14.00. zo. 13.15, 16.00. EURO CINEMA; De Goonies; za. zo. wo. 14.00. METROPOLE 5: Donald Duck's tekenfilm Grabbelton; za. wo. 14.00. zo. 14.00, 16.00 GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE BI) UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS,MUZIEK THEATER, RECREATIE,EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA

Leidse Courant | 1986 | | pagina 17