Koudekerk tweede in Zeskampspel Bedrijvencentrum Flora floreert T weehonderdste vrijwilliger Roelofarendsvener verongelukt V ertrouwenscommissie voor benoeming van burgemeester Alkemade Leerlingen basisscholen vormen „gemeenteraad" TWEE TON BUIT BU INBRAKEN CeidaeSou/uml Eerste steen in Stille Zuie Wethouder C. van Duijn (mid den) van Noordwijk heeft gis termiddag de eerste steen ge legd van een complex van 35 woningwetwoningen in 't Stille Zuie. Hij werd daarbij geassis teerd door aannemer J. Beu- gelsdijk (links). Van Duijn ver richtte daarmee èèn van zijn laatste daden in zijn langdurige loopbaan als wethouder. Hij is nauw betrokken geweest bij de langdurige discussies die aan de bouw van de woningen op dit roemruchte stukje Noord- wijk zijn vooraf gegaan. In de kapel van de Hervormde Kerk in de Hoofdstraat werd na de steenlegging een kleine expo sitie geopend van foto's en te keningen over de geschiedenis van 't Stille Zuie en de plannen voor de toekomst. ZUTPHEN Koudekerk aan den Rijn is gisteravond tweede geworden in het NCRV-Zeskampspel. Het dorp trad aan tegen Heino, Uithoorn en Wassenaar in de Hanzehal in Zutphen waar de televisieopnamen plaats vonden. De Koudekerkers toonden zich van hun beste kant, maar moesten in het ■laatste spel uiteindelijk Heino voor laten gaan. In het horceaspel, waarbij de deelnemers via een menselij ke piramide een reuzetafel moest dekken met reuzebe stek, werd het Rijndorp tweede. Het boerderijspel pakte minder gunstig uit. Daarin eindigde Koudekerk Onder redactie van Ton Pieters. rechts: PASGEKROOND: „De pasgekroonde keizer van Japan in kroningscostuum". links: DAVOS: „De groote ijsbaan van Davos; een mooi kijkje van dit door vele Nederlanders bezochte winter- kuuroord". ZATERDAG 15 MAART 1986PAGINA15 LEIDSCHENDAM Met enig ceremonieel is gisteren in de recreatiezaal van het ouderencentrum Schoorwijck in Leidschendam de tweehonderdste Leidschendamse vrijwilliger van de Unie Van Vrijwilligers geïnstalleerd. Het betrof de heer H. J. Devilee, die met een toespraakje van UW-voorzitter mevrouw G. J. Borsboom-Schouten welkom werd geheten. Tegelijkertijd werd een twintig tal andere vrijwilligers geïnstalleerd. De UW heeft eind vorig jaar een oproep geplaatst voor medewerkers, voornamelijk voor het persen van fruit in ziekenhuis Antoniushove. Deze oproep had dertig nieuwe aanmel dingen tot gevolg. Een deel hiervan stemde toe in deel name aan één van de vele andere projecten van de UW. Bij de UW, die gisteren tevens de jaarvergade ring hield, helpen nu 190 vrouwen en tien mannen. HAARLEMMERMEER De 24-jarige F.G.T. Rode wijk uit Roelof arendsveen is gistermorgen rond half zeven om het leven gekomen door een eenzijdig ver keersongeval in Haarlemmermeer. Het ongeluk gebeurde op de Huigsloterdijk bij Buiten-Kaag. Door nog onbekende oorzaak raakte het slachtoffer met zijn personenauto te water. Daarvoor was hij al een aantal keren tegen een wegaf- bakening gebotst. Het is niet bekend of het slachtoffer door die botsing is over leden of later in de Ringvaart is ver dronken. ALKEMADE De gemeenteraad van Alkemade gaat een ver trouwenscommissie instellen voor de vervulling van de vacature van burgemeester die op 1 augustus ontstaat. Burgemeester J.S. Wagenaar bereikt op die datum de pensioengerechtigde leeftijd. De vertrouwenscommissie zal de commissaris van de koningin in Zuid-Holland mr. S. Patijn adviseren tijdens de sollicitatiepro cedure. Patijn zal op 26 maart in verband met een profielschets van de nieuw te benoemen burgemeester in de raadsvergadering van Alkemade aanwezig zijn. De taken, bevoegdheden, samenstelling en werkwijze van de vertrouwensommissie worden geregeld in een verordening die maandag in de raad wordt behandeld. Afgelopen donderdag sprak de raadscommissie bestuurszaken zich daarover uit. Uit de ontwerp-verordening blijkt dat de vertrouwenscommissie tot taak krijgt om aan de commissaris van de koningin „schriftelijk en gemotiveerd" haar opvattingen kenbaar te maken omtrent de bekwaamheid en geschiktheid van de kandidaten, waarvan de namen door de commissaris ter beschikking van de commissiele den worden gesteld. De commissie kan bovendien ook zelf kan didaten ontvangen die zich rechtstreeks tot de vertrouwenscom missie wenden. De commissieleden mogen noch mondeling noch schriftelijk inlichtingen omtrent de kandidaten inwinnen bij derden. De commissie zal bestaan uit één vertegenwoordiger van elke politieke partij plus een extra CDA-lid van de raad. Volgens CDA-fractievoorzitter W. Nugteren is dat zo geregeld op advies- van het landelijk CDA-bestuur. Ook het vierpartijenoverleg van Alkemade gaat hiermee akkoord. Omdat het CDA verreweg de meerderheid heeft in de Alkemadese raad, krijgt het CDA twee vertegenwoordigers in de vertrouwenscommissie. Het is volgens VVD-er Th. van der Meer niet haalbaar om de vertrouwens commissie evenredig naar het aantal raadsleden samen te stal len. In dat geval zou het CDA die de meerderheid in de raad heeft alleen de dienst uitmaken. F. Hoogenboom (PvdA) zei dat dit bovendien van weinig vertrouwen in de overige politieke partijen zou getuigen. op de derde plaats. Een ver rassing was het groentesoep- spel waarin Koudekerk eer ste werd. In kunstig gemaak te uien, preitjes en worteltjes renden de Koudekerkers zo hard ze konden door de zaal en wonnen daarmee dit spel. Boven het zwembad waren de Koudekerkers redelijk succesvol. Het lukte ze om 1 minuut en 35 seconden met houten letterblokken boven het bad te blijven hangen. Ze behaalden' daarmee een tweede plaats. Tot het laatste spel verliep de westrijd zeer spannend. Zo wel Heino als Uithoorn en Koudekerk hadden een ge lijk puntenaantal. De laatste wedstrijd, een brandweerrace weekend georganiseerd. Vanaf het moment dat de spelen in grote lijnen bekend waren, werd extra geoefened op de vaardigheden die daar voor nodig zouden zijn. Het plaatselijke bedrijfsleven zorgde voor een .„stier" en een brandweerauto, waarmee de ploeg van te voren het boerderijspel en de brand weerrace kon oefenen. Het hele dorp leefde mee met de voorbereidingen. De ploeg werd in ruime mate gespon sord door de plaatselijke mid denstand. Naar Zutphen gin gen gisteren ruim 200 sup porters mee. Deze aflevering van Zes kamp, waar doorgaans zo'n 4,5 miljoen mensen naar kij ken, wordt 1 april uitgezon den. Ook volgend jaar gaat de NCRV door met Zeskam puitzendingen. Momenteel liggen er zestig aanvragen van gemeenten die mee wil len doen. Voorkeur van NCRV gaat uit naar gemeen ten met minder dan 50.000 inwoners. „In dit soort plaat sen is nog gemeenschapszin", aldus Dick van Bommel, hoofd gevarieerde program ma's NCRV. Het „Geïllustreerd Zondags blad" verbleef halverwege maart 1916 nog steeds in de ban van de winter, de sneeuw en het ijs. Het blad ging deze keer ervoor over de grens: „Een waardig pendant van d. in onze vorige nummers ge publiceerde winterkiekjes is de mooie kiek van de groote ijsbaan te Davos, de stad van het wintervermaak bij uitne mendheid. De groote ijsbaan van Davos heeft eene opper vlakte van niet minder dan dertig duizend vierkante me ters. Ze wordt dagelijks op nieuw besproeid, zoodat ze el- ken morgen nfeuw ijs aan biedt, glad als een spiegel. Het behoeft niet gezegd dat ze ook van alle moderne inrichtin gen en gemakken ruimschoots is voorzien. Elke voormiddag komt de „high-life" op deze baan te za- men. Jaarlijks wordt er in Ja nuari of Februari om de Eu- ropeesche of wereldkampi oenschappen gereden. Dage lijks kan men er echter, be halve het prachtige landschap dat, zooals men op onze foto ziet, de omgeving biedt, de grootste liefhebbers aller lan den bewonderen, die op de deuntjes van een volledig or kest walsen en allerlei toeren en figuren maken. Zooals men weet is Davos ook een ,zeer door Nederlanders ge zochte verblijfplaats. En niet altijd zieke Nederlanders. Want ofschoon Davos op de eerste plaats een „kurstad" is, waar jaarlijks ongeveer en 15000-tal zieken nieuw leven komen zoeken, mag men niet uit het oog verliezen, dat zij ook jaarlijks door evenveel gezonde reizigers om sportlie- vende doeleinden wordt be zocht". Het was ook de week waarin de „Tubantia" ten onder ging. „Het prachtige schip der Kon- .Hollandsche Lloyd, van Am sterdam naar Buenos Aires, met groote luxe en voornaam heid gestoffeerd, dat in de Noordzee werd getorpe deerd". Duitsland had hef niet gedaan, zeiden de Duitsers, en de Nederlanders vroegen: „Wie heeft het dan wel ge daan?" „Het is wel innig treu rig, dat niemand de verant woordelijkheid dezer onzinni ge daad op zich durft nemen", schreef het Zondagsblad. Nee, dan maar liever die 90.000 Volendamse eenden „uit het ondergeloopen schil derachtige kleurige Roomsche visschersdorp aan de Zuider zee. Zooals men weet vorm den de eenden, naast de vissc- herij, het voornaamste be- ALPHEN AAN DEN RIJN Ruim 120 leerlingen van de basisscholen in de gemeente Alphen speelden gisteren even voor gemeenteraad. Zij de den mee aan het project gemeenteraadsverkiezingen zoals dat door de Al- phense onderwijswerkplaats was opgezet. Voorafgaande aan de heuse vergadering in'de gemeentelijke raadzaal kregen de leerlingen uitgebreide informatie over het besturen van de ge meente. Bovendien werd uitgelegd wat verkiezingen zijn en waarvoor ze nodig zijn. Verder werd gesproken over het ontstaan en bestaan van de diverse politieke partijen. Vervolgens konden de scholieren zelf een stern- campagne opzetten, naar de stembus gaan en uiteindelijk een gemeente bestuur vormen. Daartoe gingen de leerlingen op excursie naar de ge meentelijke raadzaal waar de voorlichter in de rol van gemeentesecretaris de kinderen begeleidde bij de „echte" raadsvergadering. De vergadering werd geheel volgens het reglement van orde gespeeld met de kinderen in de rol van raadsleden. Het team van Koudekerk in actie tijdens de brand weerrace. moest de doorslag geven. Met honderdsten van seconden won Heino, waarmee Koude kerk op de tweede plaats kwam. De Koudekerkse ploeg heeft sinds september iedere week serieus getraind onder bezie lende leiding van Marco Ree dijk en captain Wim Molen kamp. Via een gulle sponsor werd zelfs een trainings RIJNSBURG Het Bedrij vencentrum Flora doet het goed. Burgemeester F. Jonk man van Rijnsburg „reikte" gisteren de 40.000ste vierkante meter bedrijfsruimte uit aan J.H.P.-Motorparts in de vorm van een vierkante meter grote taart met alle namen van be drijven in Flora. Motorparts, een bedrijf van de jeugdige ge broeders Haasnoot maakt mo toren en ook motoren op schaal voor de modelbouw. Deze firma huurt 160 vierkan te meter in het centrum, maar denkt in 1990 uit te groeien van een produktie van 500 naar 30.000 motoren per jaar waarvoor 15 tot 20 werkne mers nodig zijn. Er is nu nog ongeveer 5.000 vierkante meter bedrijfsruimte in Flora „het grootste be drijvencentrum in Nederland qua oppervlak, het meest ver huurde, het goedkoopste in zijn soort en dat zonder over heidssubsidie", meldde Jonk man trots beschikbaar, maar die is verdeeld over wei nig gangbare maten. De overi ge 40.000 is in beslag genomen door 41 bedrijven. Daarom overweegt het Noordwijkse bouwbedrijf De Raad om de len van die opslagruimte te verbouwen en van kozijnen te voorzien. De ruimten kunnen dan gebruikt worden als kan toorruimte, iets waaraan be hoefte is gebleken. Bovendien worden op een vrijliggend deel van het terrein boxen van 80 vierkante meter voor bedrij ven neer gezet. Ook in Katwijk gaat exploi tant De Raad aan de slag. Vol gende week presenteert het bedrijf de plannen voor een' bedrijvencentrum op het voor malige kalkzandsteenterrein langs de Sandtlaan. DE NAAI SCHOOL: „Naar de schilderij van D.A.C.Artz, in het Rijksmuseum te Amsterdam". staan der Volendammers. Door den watersnood hadden zich deze eenden, door den honger opgedreven, in alle richtingen verspreid en slechts met groote moeite is men er in geslaagd ze bijeen te verzamelen en naar veili ger plaatsen te brengen. Thans zijn ze, ongeveer 90.000 stuks, op een onafzienbaar terrein in de gemeente Hoog land bij Amersfoort geborgen, tot tijd en wijle in September de vogels weer naar de plaats van herkomst zullen kunnen worden getransporteerd. Zoo gezien lijkt het één zich in den gezichtseinder verliezend veld, geplaveid met één kri oelende zwart-grijs-bruin-wit- te massa: de eendjes. Ze wor den verzorgd door een 32-tal Volendammers en gebruiken met z'n allen alleen per dag aan Turksche tarwe of maïs te zamen 18000 pond, behalve dan nog de vischjes die dage lijks uit IJmuiden worden aangevoerd". UITSTAPJE: „De Zuidkust van t soldaten, die op mooie dagen gi fiteeren. Onze kiek geeft zoo n Tenslotte vandaag de profes sor, die tot zijn dienstbode zei: „Keetje, zie eens naar de kat, zij moet hier in de kamer zijn, ik hoor haar aanhoudend miauwen". Dienstbode Keetje: „Dat,wil ik wel gelooven, pro fessor, u zit op het beest". igeland bergt tal van gewonde lag van het zachte klimaat pro- litstapje weer". Vooruit, nog maar eentje: Op {acht. „Liefhebber (op een ïaas mikkend): „Ziezoo, vriendje, maak jij je testament maar". Opziener (knorrig als de haas is gemist): „Ziet u wel, mijnheer, hij loopt al naar den notaris!" LEIDEN/REGIO mVE RIJNSBURG/NOORDWIJK Twee Rijnsbur- srhaM1 f>ers en v'er Noordwijkers hebben deze week be- za.2' send zo'n 25 inbraken in winkels en bedrijven r Vr»in onder meer Riinsburg, Noordwijk, Sassenheim °®P 11 en Warmond te hebben gepleegd. De totale buit '•-r** bedroeg ongeveer 200.000 gulden. Volgens de po litie is van dat bedrag niets terug gevonden. De inbraken werden gepleegd tussen november van het vorig jaar en februari van dit jaar. Het zestal, in leeftijd variërend van 25 tot 33 jaar, had het steeds voorzien op kluizen. Deze werden ter plaatse open gebrand of meegenomen en in een garagebox in Rijnsburg met een snijbrander be werkt. Vier van de verdachten werden half fe bruari door de politie aangehouden. Later wer den nog twee daders opgepakt. De sportvacaturebank is een gezamenlijk initiatief van de Al- phense sportraad en het gemeentelijk project Ander Werk. Het doel is om aan vrijwilligers banen aan te bieden die bij de diver se sportverenigingen vacant zijn. Tot nog toe hebben zeven ver enigingen gereageerd en samen zestien banen aangeboden, va riërend van zwembegeleiding tot verenigingsadministratie en kleine onderhoudswerkzaamheden. Voo^ vier banen zijn reeds vrijwilligers gevonden. De wethouder noemde de sportvacature bank een prima initiatief voor mensen zonder werk die toch wat om handen willen hebben. Vooral de jongeren zouden hier veel izpj ervaring mee op kunnen doen. De voorzitter van de Alphense sportraad, de heer Kindt, meende dat de sportvacaturebank een brug slaat tussen de sportverenigingen die de mensen hard no dig hebben en aan de andere kant mensen die graag de handen uit de mouwen steken. Sportvacaturebank in Alphen geopend ALPHEN AAN DEN RIJN De 20-jarige Arjan de Gans is één van de eerste vrijwilligers die een onbetaalde baan hebben ge- regen via de sportvacaturebank in Alphen. De wethouder van lortzaken K. Molleman opende deze bank gistermiddag dan >k met Arjan de gelegenheid te geven letterlijk uit de start- lokken te komen. Halve marathon Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT De HSL Noordwijker hout houdt morgen de der tiende halve marathon. Het parcours voert voor een groot gedeelte door het mooie duinengebied van Noordwijk. Start en finish zijn bij de evene mentenhal De Schelft. Het inschrijfgeld voor de halve marathon bedraagt 8,50, voor deelnemers aan de 2,5, 6 of 12 kilometer vier gulden. De start is om 11.00 uur, inschrijven kan vanaf 9.30 uur.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 15