f Wassenaarse raad heeft niet alleen „Hier kennen we onze zaken van de hoed tot de rand" academici nodig alleen RAADS i BURGEMEESTER J.S. WAGENAAR VAN ALKEMADE: VERKIEZINGEN LEIDEN OMGEVING SaidóaOowimd zaterdag is maakt ia« pagina ARTSEN Lelden: Groep Tan. Janssen. Zwijnenburg, M«^ er. R. van Leeuwen, Verhag Groeneveld en De Ruiter: za. Meyer, tel. 215510, zo. dr. Vr» landt. tel. 897577. Groep Bergmeyer, Pleterse. Van Gen Taytelbaum. Van Luyk, Klaaj sen, Rus. Kruis en De Lange: y dr. Rus, tel. 132500. zo. dr. Ta telbaum, tel. 120266. Groep Pleiter, J. van Leeuwen, Smil.K de Bruijne, J. de Bruijne, Stolt Jurgens, Fogelberg en Muysft bergh: za. dr. Stolk, tel. 125824 Van Rijn. Bénlt. Nleuwenhiy Roos. Boer, Van de Waardt, Ai nou en Zaaijer: za. dr. Zaaljè tel. 316008. zo. dr. Bénlt, t« 720404. Groep 5: Schaete Jasperse. Crul, Kooyman, Jong. Prince, Relnders, D. Hani merstein en A. Hammersteln: y dr. Relnders. tel. 760947. zo. a Jasperse. tel. 124961. Oegn geest: vanaf za. 10 uur: dr. V« Overvest, tel. 173994. Patiënt» van dr. Steenhoven of dr. Voa zaat: bellen naar 17686? Spreekuur za. en zo. 11.30 12.30. Kaag Abbenee Nieuw Vennep: tel. 02526-728» Leiderdorp: za. en zo. di Kemme. tel. 893139. Spreekw van 12.30 tot 13.00. Voorecho ten: za. dr. Schotanus, Baars. Warmond - Voorhout dr. De Gijzel, tel. 01711-10834, Noordwijk: Groepspraktijk t« 19300. Katwijk aan Zee: dr Henneman, tel. 12182. Katw^ - Rijnsburg - Valkenburg: 6 Rietbroek. Sassenheim: dr. fc Graaft, tel. 12479. Alkemado Rijnsaterwoude: dr. Beekhui tel. 01712-8202. Praktijk Saey* /van Mierlo/Roelen/Brock: d Roelen/dr. Broek, 01713-2329, Alphen: groep 1, za. dr. Varko visser, zo. dr. Visser, groep j za. dr. Klein Haneveld, zo. dt Wijnmaalen. Hazerawoude Koudekerk: dr. Harkes, l 01728-8790. Benthuizen Boskoop: dr. Leeuwenburgh. t« 01727-5700. Langeraar Nieuwveen - Ter Aar - W< brugge: dr. Van Sprang/p Zandstra. tel. 01722-2811. Nieuwkoop - Noorden: Brlnkman/dr. Sluis. tel. 01721 9301 TANDARTSEN Leiden derdorp - Oegstgeeat: dr. Hol thuis. tel. 174808, za. spreekuur om 13.00 uur. made - Leimuiden: eigen tand arts bellen voor 15.00 uur. i Leidschendam: voor spoedgt vallen tel. 974491. Bollen, streek: dr. De Wilde. tel. 025» 15992. APOTHEKEN Leiden derdorp - Oegstgeest - schoten: Apotheek Doeza In l* den en Apotheek Beker i Oegstgeest. Alkemade: Apo theek Alkemade, open: zat 1J 13, 17.30-18 u. zon feestd» gen 12.30-13 en 17.30-18 Noordwijk - Katwijk: Katwijk* Apotheek in Katwijk Noordwijr van 9-13. zo van 12-13 u. en 17-18 Spoedrecepten tel. 3511 dienstbel. Sassenheim: 025» 10169. WIJKVERPLEGING Leiden Noordwijkerhout De Zilk Voorhout: tel. 071-122222. Bollenstreek: Wijkverpli Gezondheidscentrum, 02522-14147. Hillegom: Opg»| ve vla het antwoordapparaat, UI 02520-16217. Leidschei Kruisvereniging, tel. 070-45! Oegstgeest: Kruisvereniging, 071-177444. DIERENARTSEN Lelden: Muurling. tel. 125057 en dr. Vi der Wouw, tel. 764058. e V" schoten - Leidschendam: Birnie. tel. 070-275450. ONGEVALLEN0IENST ZIEKE» HUIZEN LEIDEN Ongevallen dienst elke dag Academisch Zin kenhuis behalve van dinsdaf 13.00 u. tot woensdag 13.00 u (Diaconessenhuis poliklinieken tel 155543, afdeling S.C.U. lel 175639) en van vrijdag 13.00 tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth- ziekenhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuu dagelijks van 16.00 tot 17.00 uu en van 18.30 tot 19.30 uur. Kift derafdeling dagelijks van 14.C tot 20.00. Niet meer dan tv bezoekers per patiënt. 1 Elizabeth-ziekenhuis: Volwas senen dagelijks van -14.00-14.4} u. en van 18.30-19.30 u.; klas afdelingen ook 11.15-12.00 Kraamafdellng: dag. van 15.00- 16.00 u. en van 18.30-19.30 en van 19.30-21.00 u. alle voor vaders. Kinderafdeling dag 15.00-18.30 u. CCU (hartbewfr king) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Intenslevt verpleging: dag. van 14.00-14.30 u. en van 18.30-19.00 u. Sport- Medisch Adviescentrum Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuls. Endegeest: Di. en vr. 13.00- 14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. 14.00-15.00 u.; eerste klasse: <J« gehele dag. JelgsrsmaklinMc Jongerenteam: za. en zo. 14.00- 17.00 u. Opname: werkdagen 16.45-17.45 u.; za. zo en feest dag. 10.00-11.30 en 14.00-16.30 u. Team A. C en D: dag. lol 21.00 u. met uitzonderinL behandeltijden en etenstijden. Academisch Ziekenhuis: Vo< alle patiënten (behalve kinderen) zijn de bezoekuren als volgt: Da gelijks 14.15-15.00 u. en 18.30- 19.30 u. Avondbezoekuur afde- ling verloskunde: 18.00-19.00 De Praematurenafdeling: voor ouders en familie is na overleg met patiënten doorlopend zoek mogelijk. Bezoek aan ern stige patiënten: wanneer sa* ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan kan <Ji hoofdverpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken Kinderkliniek: zalen voor peu ters. kleuters en grote kinderen j 15.15-17.00, babyzaal en box»- nafdeling: volgens afspraak mei het verpleegkundig hoofd. Be zoektijden kinderafdelingen voor ouders van opgenomen kinderen na overleg met ver pleegkundig hoofd. Voor andere bezoekers van kinderen: Keel-, neus- en oorheelkunde en neu- rologie: 14.15-15.00 en 18.30- 19.30. Oogheelkunde en heel kunde: 14.15-15.00 en 18.30- 19.00. Rijnoordziekenhuic Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30-19.30 u. Extra bezoek hartbewaklng: 11.00-11.30 Extra bezoek vaders kraamafde llng: 19.30-20.30 u. Kinderafde ling 15.00-15.30 u: alleen vooi i ouders 18.00-18.30 u. LEIDSE RECHTSWINKEL J* ridisch Adviesbureau, Ketelboe- terssteeg 10, tel. 130775; afde ling belastingen: alleen op al', spraak, klachtenbureau: dl. en do. 18.30-20.30, afdellnj vreemdelingenrecht: ma. 13-15 en do. 18.30-20:30, afdeling vrouw: vr. 10-1% S.O.S.-DIENST Telefonische hulpdienst, tel. O71-12520i Voor allen die in moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Ver trouwelijk. Dag en nacht bereik baar. ALKEMADE „De mensen in Alkemade zijn tole rant, lankmoedig en getrouw en hebben veel sociale bindingen met elkaar. De raadsleden mogen elkaar, misschien tijdens de raadsvergaderingen nogal eens in de haren vliegen, de band die ze met elkaar hebben verhindert een al te grote heftigheid". Burgemeester J.S. Wagenaar van Alkemade kent de Alkemadena- ren als geen ander. Al 28 jaar met teen onderbre king van enkele jaren draait hij mee in de plaatse lijke politiek van de Rijnstreekgemeente. testeren de partijen weer tot elkaar te brengen. „Daar bij moet je je als burgemeester te allen tijde van een domi nante opstelling onthouden. Een burgemeester moet goed kunnen luisteren naar de ver schillende meningen. Aan de andere kant moet hij in de ga ten houden dat er genoeg tijd overblijft voor de uitvoering van de besluiten. Een besluit nemen is één, de uitvoering is punt twee en vergt vaak veel meer tijd". Stempel Hoewel het CDA verreweg de meeste zetels in de gemeente raad in beslag neemt, meent Wagenaar niet dat de fractie een te zwaar stempel op de besluitvorming in Alkemade drukt. „Alle partijen komen voldoende aan hun trekken. Ze hebben allemaal hun ver tegenwoordigers in de raads commissies. En verder is er het 4-partijenoverleg, waar binnen alle fracties hun idee ën en meningen kunnen uit spreken". Kenmerkend voor het reilen en zeilen van de raad van Al kemade is volgens Wagenaar dat elk raadslid van alles goed op de hoogte is. „En dat werkt heel prettig. Hoe groter een stad, hoe minder iedereen goede kennis van zaken heeft. Daar hebben ze doorgaans specialisten op elk bepaald ge bied. Het gevaar daarvan Ts dat men blindelings op de me ning van de specialist afgaat omdat die „het wel zal weten. Het raadslidmaatschap van Alkemade is enerverend om dat je all-round moet zijn. Hier kennen we de zaken van de hoed tot de rand". JEANNETTE SCHREUDER CEES OVERDEVEST, LIJSTDUWER VAN HET CDA: Directeur Sarolea neemt afscheid van Leidschendamse Mariaschool LEIDSCHENDAM „De es sentie van het rooms-katholie- ke onderwijs is dat binnen de muren van de schocA de geest van Jezus van Nazareth wordt waargemaakt. Kinderen moe ten leren wat liefde is. Ze moeten in mensen geloven. Op de protestantse school is het precies hetzelfde, ik praat dan ook liever over christelijk on derwijs. Ik heb altijd geleerd dat kinderen goed met elkaar moeten omgaan. Vechten heb ik nooit getolereerd, je moet ze laten praten en zorgen dat er een sfeer aanwezig is waarin dat niet gebeurt". Aan het woord is de heer E. J. M. Sarolea, 18 jaar hoofd van de r.k. Mariaschool in Leidschendam en 33 jaar on derwijzer. Gisteren nam de heer Sarolea officieel afscheid. Wegens toenemend gehoor- verlies is hij na een half jaar ziekteverlof eind vorige maand afgekeurd voor het on derwijs. De visie van Sarolea op onder wijs wijkt nogal af van de ge bruikelijke. Muzikale vorming vindt hij bijvoorbeeld van groot belang, niet alleen om de muziek zelf maar ook voor de ontwikkeling van het kind op andere gebie'den. „Het is niet zo dat het ene kind muzikaal is en het andere niet. De eigen muzikaliteit van het kind is net zo te ontwikkelen als het leren praten en spellen. In Ne derland hangt muzikale vor ming er maar bij, terwijl het niet alleen op de muziekschool maar ook bij het basisonder wijs hoort". Sarolea, wiens vader destijds 48 jaar voor de klas stond, is van mening dat de kinderen tegenwoordig veel intelligen ter zijn dan vijftien jaar gele den. „Ze kunnen beter praten, ze weten meer, ze zijn verstan diger". Het scheidende school hoofd is tegenstander van het geven van cijfers. „Je moet de kinderen natuurlijk wel op fouten wijzen en ze goed leren schrijven, maar cijfers zijn geen absolute maatstaf. Een kind wordt ér niet beter van als het een vier krijgt, punten halen mag geen doel ziin. Goed en slecht lerende kinde ren zijn me even lief, ieder kind heeft recht op een eigen plaats. Cijfers geven macht en macht is een afschuwelijke zaak in onze samenleving". De lijfspreuk van Sarolea zegt in dit verband veel, „Ubi caritas et amor, Deus ibi est", ofwel, „waar liefde is, is God". „Ons christen-zijn moeten we in de eerste plaats zoeken in een liefdevol omgaan met elkaar, competitieloze saamhorigheid, ieder kind zijn recht op eigen heid, maar ook.de plicht zo goed mogelijke prestaties te le veren. Overbrengen van ken nis is een essentieel onderdeel van mijn vak, maar niet min der belangrijk is het om kin deren met elkaar te laten pra ten. Ze moeten zelf problemen leren oplossen, dan groeien ze veel zelfstandiger op Woensdag is het zover. Dan openen om acht uur 's ochtends de stembureaus voor de gemeenteraadsverkiezingen. Als ze om zeven uur 's avonds sluiten is de keuze voor de komende vier jaar gemaakt. Zittende en nieuwe raadsleden zullen gezamelijk het bestuur van de gemeente op zich nemen. Onder aanvoering van de burgemeester, het hoofd van het plaatselijke stembureau, die als onafhankelijk bestuurder het politieke spel in goede banen moet leiden. In de aanloop naar de verkiezingen komen op deze plaats de burgemeesters uit de regio aan het woord. Over de plaatselijke politiek, over het besturen en over de hete hangijzers die de komende vier jaar in de gemeenteraad besproken zullen worden. Ter afsluiting van onze serie vandaag een gesprek met burgemeester J.S. Wagenaar van Alkemade. Burgemeester J.S. Wagenaar bij de EMM-veiling die een belangrijke plaats in de Alkemadese samenleving inneemt. Behalve een pauze van negen jaar als burgemeester van Ze venhoven, was hij vanaf 1958 actief als raadslid en fractie voorzitter van het CDA en vanaf 1966 als wethouder in zijn geboorteplaats. In 1973 vertrok hij „met bloedend hart" om zich een tijdje aan het ambt van burgemeester van Zevenhoven te wijden. In 1982 keerde hij echter terug als eerste burger van zijn ge liefde Alkemade. „Een enerverende baan, maar ik kan toch .niet stil zitten", zegt de voorzitter van de „praatgrage" raad. Voor de komende raadsperiode heb ben zich het CDA, de VVD, PvdA en PPR aangemeld. Op dit moment heeft het CDA met acht raadsleden de meer derheid in Alkemade. De VVD bezet vier en de PvdA twee zetels. De PPR is verte genwoordigd met één raads lid. in de persoon van Lia Castelein die onlangs het raadslid Henk van Tol op volgde. In augustus van dit •jaar stapt burgemeester Wage naar op en gaat hij van zijn pensioen genieten. Wethouder N.J. Verhaar, die zich evenals Wagenaar al 28 jaar voor de politiek in Alkemade heeft ingezet, keert de komende pe riode niet meer terug vanwe ge het bereiken van de pensi oengerechtigde leeftijd. Tuinbouw De tuinbouw en de daarbij be horende kassen nemen een belangrijke plaats in de sa menleving en politiek van Al kemade in. „Van de 13.500 in woners zijn er ongeveer 1000 direct betrokken bij de tuin bouw. Het is duidelijk dat de tuinbouwperikelen veel in spanningen van de raad ver gen", aldus Wagenaar. In dit verband noemt de burgemees ter de reconstructie van het derde tuinbouwgebied als één van de zaken waar de raad zich de komende vier jaar in- WASSENAAR Hij is bollenkweker en geboren en getogen in Wassenaar. Een man met een fors postuur en pretlichtjes in de ogen. „Je moet optimist blijven", is een van zijn favoriete uitspraken. Met z'n achtste plaats de lijst duwer op de CDA-lijst in dè VVD-gemeente bij uit stek: Cees Overdevest, i& Wassenaar allesbehalve een onbekende. Overal waar iets te doen is I duikt hij op, en als het juiste moment daar is mag hij dan graag het woord nemen. Zoals zeer onlangs tijdens het bezoek van minister J. de Koning aan een bijeenkomst van het CD JA in Wassenaar. In een zaaltje in de oude 'dorpskom stond hij op, en vroeg de be windsman onomwonden of er voor de huidige generaties straks nog wel geld voor aow zal zijn. „Zit er voor ons ook nog wat in de ljuidel, of is het in het jaar tweeduizend afgelo pen?", waren de typerende woorden van de achtste man op de Wassenaarse CDA-lijst. Een kernachtige manier van praten en doen," die iedereen kan begrijpen. De 52-jarige Cees Overdevest ten voeten uit. STEM „Ik zeg vaak tegen mensen dat ze maar het beste CDA kun nen stemmen, ook als ze hier voor bloemen komen", legt Overdevest eerlijk uit in zijn huis aan de Katwijkseweg. Hij geeft een korte rondleiding over het 8 hectare gróte be drijf, dat zijn vader in 1918 be gon. Volgens Overdevest een „gouden greep", vooral omdat de grond tegen de verwach ting in uitstekend bleek voor de bollenteelt. De tulpen, nar cissen en hyacinten tieren er er welig. Hij vergelijkt een gemeente het liefst met een groot bedrijf. „En bij zulke bedrijven hoort belangstelling vanuit de bevol king. Dat is iets wat ik soms wel mis. Mensen denken dat Bollenkweker en CDA-lijstduwer Cees Overdevest op zijn land aan de Katwijkseweg in Wassenaar: „VVD stuurt jongeren weg uit Wassenaar". dorp gebeurt". Wie overigens denkt dat elke bollenkweker fel tegen hui zenbouw is, heeft het falikant mis. „Ik zeg niet dat ze alles maar vol moeten bouwen, maar in Wassenaar is één ding heel zeker. Namelijk dat er erg veel woningzoekenden zijn. Mensen die hier nu nog wo nen, maar straks niet meer. Het is heel triest dat je die jon geren moet wegsturen. En dat is vooral een zaak van de VVD, die aan de andere kant wel zit te stimuleren dat er in Wassenaar-Noord een Ameri kaanse school komt". Gevraagd naar zijn mening over de gang van zaken, de af gelopen vier jaar in het Wasse naarse raadhuis de Paauw, valt hem vooral de samenstel ling van het college van B en W op. „Het CDA is buiten het college gehouden. Een partij met zes van de eenentwintig zetels negeren is buiten al mijn principes. Je moét het samen doen, dan ben je veel beter be zig". ROB PERIK en in Wassenaar komt het voor dat er bijeenkomsten zijn, die ronduit slecht worden be zocht. Zodat als de raadsleden en het bestuur weggaan, alleen de kelner overblijft". Toch is hij vol goede hoop voor het Wassenaarse CDA en trou wens ook zijn eventuele eigen plek in de Wassenaarse raad. Vanuit het CDA en andere partijen is niet voor niets al gezegd, dat Overdevest de „zwevende kiezers" zou kun nen aantrekken. Wellicht komt dat doordat hij de bevolking aanspreekt. Als hij iets goed of slecht vindt, zegt hij wat hij denkt. Bijvoor beeld over het feit dat Wasse naar geen eigen ambulance heeft. Voor Cees Overdevest staat vooral vast dat het geen slechte zaak zou zijn als er eens een agrariër in de ge meenteraad zou komen. „Een gemeente als Wassenaar heeft niet alleen academici in de raad nodig", zegt hij. „Gewoon mensen die ook kunnen mee denken over wat er in een made staat nog steeds cen traal. Daarmee samen hangt de reconstructie van het Noordeinde en de omleidings- weg voor het verkeer. Ten slotte is er het probleem van de woningbouw. Er is grote behoefte aan huurwoningen, maar het geld voor de bouw daarvan ontbreekt. Hoewel er over de meeste za ken volgens de burgemeester een grote mate van eensge zindheid heerst, is er als het op de financiën en de ge meentelijke belastingen aan komt nogal eens wat geharre war. „Onnodige tegenstellin gen moeten zoveel mogelijk voorkomen worden. Dat werkt alleen maar onvrucht baar. op de dagelijkse gang van zaken", is zijn stellige overtuiging. Wagenaar ziet het dan ook als zijn taak als burgemeester om wanneer die tegenstellingen zich mani- Daisy is nu al ruim twee maanden te gast bij het die renasiel aan de Besjeslaan. At tente Zoeterwoudenaren za gen eind vorig jaar, tussen kerstmis en nieuwjaar, dat de poes al enige tijd over straat zwierf. Bewoners van de Nas- saulaan ontfermden zich over het beest en brachten het na enige dagen naar het dierena siel. Beheerder Gotschall heeft in het dierenverblijf geen omkij ken naar Daisy. De poes weet zichzelf uitstekend te verma ken. Vrolijk rent ze over het terrein van het asiel, waarbij Daisy is graag op zichzelf. ze zorgt uit de buurt van hon den te blijven. Want Daisy kan beslist niet als honden vriend worden bestempeld. Van die viervoeters moet ze absoluut niets hebben. Ook op andere katten is de tweeën half jaar oude cyperse poes riet zo gesteld. Nee, Daisy is het liefst alleen. Volgens <Jë beheerder van het asiel is Daisy het best op haar plaats in een gezin zonder kinderen, dat de poes de rust geeft om aan haar omgeving te wennen. In het begin zal ze zeker nog afstandelijk doen tegen haar nieuwe baas of ba zin. Maar na enige tijd zal dat volgens de beheerder van het asiel zeker bijtrekken en gaat Daisy het misschien wel pret tig vinden om opgetild te worden. Pasja Pasja, de hond die vorige week de hoofdrol was toebe dacht in deze rubriek, is bij een gezin geplaatst. Mensen uit Leiden hebben haar in huis genomen. Pluis, een ge schoren Perzische poes, die al twee keer voor het voetlicht trad op deze pagina, heeft een tehuis gevonden. tensief mee bezig gaat hou den. Ook de aanleg van een rioolzuiveringsinstallatie en riolering in het oude tuin bouwgebied zal de raadsleden de nodige hoofdbrekens en investeringen kosten. De in richting van het Noordeinde als winkelcentrum van Alke- Wekelijks verschijnt in de Leidse Courant de rubriek „Hond zoekt huis". In deze rubriek wordt een hond (of soms ook wel een kat) beschreven die in het asiel vei* blijft om daar een zekere dood tegemoet te gaan... ten zij het dier een goed tehuis viüdt. De in deze rubriek beschreven honden zijn óf gevonden óf door hondenbe zitters naar het asiel gebracht. Ze worden om uiteenlo pende redenen afegstaan, vaak begrijpeljk, maar soms ook volslagen onzinnig. De in „Hond zoekt huis" be schreven dieren zijn alle goed gezond, hebben een wor- menkuur ondergaan en zijn volledig ingeënt. Tegen be taling van 95 gulden (inclusief dierenpaspoort) en 45 gulden voor katten zijn ze af te halen. Dit geld komt ten goede aan zwerfdieren. Adres: Nieuw Leids Dieren asiel, Besjeslaan 6b, Leiden, tel. 411670. Geopend di-vr 10-12, 14-17 u.; za 10-12, 14-16 u., zo/ma gesloten.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 14