Cruijff ziet ook na verlies kansen Schapers wil nu ook succes op Wimbledon ^sportuitslagen Selectie voor UEFA-jeugd Los Angeles betaalt alsnog miljoen dollar aan deelnemers NA ZEGE INMETZ NIET IN TOERNOOI DA VIS CUP voetballerlei Sportwereld ?ORT - £cidóc(3ouocmt ZATERDAG 15 MAART 1986PAGINA II. srgie- et ETAALD VOETBAL INDAAG (divisie WV-FC Oen Bosch '67-FC Twente (V-Sparta rit» divisie C-Wageningen Heerenveen-Eindhoven star-Willem II ORGEN •divisie Heracles-Haarlem da JC-FC Utrecht Groningen-Fortuna S V-Al®* jelsior-NEC Ahead Eagles-Feyenoord nte divisie V-Volendam Graafschap-SC Veendam jlmond Sport -SC Cambuur '79-PEC Zwolle J-FC Den Haag he selsloi Alrr» V-V( Graal i 'Cè 8 '79-P ZEIST De borfdscoaches Leo Beenhak ker en Dick Advocaat hebben zestien spe lers aangewezen voor het Nederlands UE- FA-elftal, dat dinsdag in Wageningen tegen Wales speelt. De zestien voor de kwalifica tiewedstrijd voor het toernooi om het Euro pees voetbalkampioenschap, waarvoor Ne derland in de voorronden is ingedeeld met België, Wales en Noord-Ierland, zijn: Reg- top, Beukenkamp en Verlaat (allen Ajax), De Jong, Magielse en Uitman (allen Feye- noord), Koorman, Manders en Waslander (allen FC Groningen), Spork (Sparta), Vos (Willem II). Viscaal (PSV). Duim (PEC), Laamers (Wageningen), Schreuder (AZ 67) en Lindenaar (Utrecht). Adrie van der Poel (links) en Johan van de Velde kwamen gisteren redelijk op timistisch aan in Mi laan, waar vandaag de openingsklassie- ker van het seizoen Milaan - San Remo op het programma staat. In het midden de Belg Eric Vande- raerden. LAUSANNE Het Amerikaans Olympisch comité (USOC) stelt een bedrag van een miljoen dollar (2,5 miljoen gulden) be schikbaar voor de deelnemers aan de Olympische Spelen 1984 in Los Angeles. Daarmee betaalt het comité een deel van de ver blijfskosten van de landenploegen terug. Het IOC had er eerder bij de USOC op aangedrongen uit de winst van 250 miljoen dol lar de verblijfskosten van de deelnemers ten dele terug te beta len. Het IOC wil dat het USOC aan het einde van het jaar nog eens 3,2 miljoen dollar uitbetaalt. Hoe het geld precies verdeeld wordt, komt tijdens een bijeenkomst van het dagelijks bestuur van het olympisch comité met de vereniging van de nationale olympische comités (ANOC) in april aan de orde. ketti oden Sport op tv lederland 2, 14.45 uur Wielren- Milaan-San Remo. lederland 2, 21.20 uur AVRO's Iportpanorama. lederland 2, 22.40 uur Studio [port. elgië Nederland», 14.45 uur Wielrennen. elgië Nederlands, 22.30 uur iport op zaterdag. V 5, 21.25 uur Turnen, luitsland 1, 18.05 uur Die portschau. luitsland 2, 22.00 uur Das Ak- jelle Sport-Studio. luitsland 3, 20.15 uur Sport im Westen. 1, 13.15 uur Grandstand. BC 2, 20.25 uur Golf. TV, 13.30 uur: Worstelen. 15.45 uur Hockey. ;ky Channel, 14.35 uur Ushoc- ey. ky Channel, 15.40 uur Motor- port. Tky Channel, 21X0 uur Worste- m. uropa TV, 20:40 uur Sport. inet, 14.00 uur: Screensport. met, 15.15 uur Screensport Cup. :e liüTt jlsrel '0BGEN CT 9 I België lederland 1, 17.35 uur Brand- lunt. lederland 2, 19.00 uur. Studio Nederlands, 18.10 uur elgië Nederlands, 20.05 uur portweekend. elgië Frans, 18X0 uur. Sport, luitsland 1, 18.10 uur Die portschau. - land 1, 19.50 uur Sport- i-Telegramm. 2, 17X2 uur Die •Reportage, uilsland 3, 19.00 uur Sport im BC 2, 15.00 uur Rugby. BC 2. 16.00, 18.10 en 00.45 uur larts. BC 2, 19.00 uur. Ski Sunday. V, 15.30 uur Voetbal, ky Channel, 14X5 uur Amerl- n (ootball. ky Channel. 15X5 en 22X5 ur. Tennis. .europa TV, 20X0 uur Sport. 15.15 uur. Voetbal. !f? port' in e i >p 'SV bewaakt ribunes met v-circuit IINDHOVEN PSV leemt morgen tijdens de je roetbal wedstrijd PSV - A- het observatiecamera- ysteem in het stadion in ebruik. Met dit gesloten v-circuit kunnen alle tri- lunes en de ingang van iet Z-vak, waar de meest leruchte supporters in worden ondergebracht, voortdurend worden gade- [eslagen. De beelden wor- en gelijktijdig op de vi- leo opgenomen. Ze kun- ïen later eventueel wor- len gebruikt als onder- teuning bij de bewijsvoe- ing. Een woordvoerder 'an de Eindhovense ge- neentepolitie heeft dat rrijdag meegedeeld. „WAAROM ZOU NEDERLAAG TEGEN PSV BESLISSEND ZIJN?" AMSTERDAM Als Ajax morgen van PSV verliest is de strijd om het landskampioenschap een gelopen koers. De Eindho- venaren zouden na een overwinning op de lands kampioen vijf punten voorstaan en hebben bo vendien nog een duel te goed. Ajax' technische baas Johan Cruijff weigert zich zelfs na een neder laag in Eindhoven neer te leggen bij de Suprematie van PSV. Hij betwijfelt of het titanenduel van mor gen al van beslissende aard is in de titelstrijd. Cruijff: „Waarom zou het landskampioenschap na een nederlaag van Ajax tegen PSV zijn beslist? Het zou natuurlijk wel mooi zijn als we deze wed strijd wonnen, dat wel". Van uit die optiek heeft de tech nisch directeur de wedstrijd ook benaderd. „Voor ons is dit een wedstrijd als alle anderen. We hebben ons er dan ook niet speciaal op voorbereid. Alleen de spanning is wat gro ter dan anders. En dat is wel leuk". Wil de landskampioen de kans op titelprolongatie zo groot mogelijk houden, dan zal er dus moeten worden gewon nen. De Amsterdammers moe ten derhalve wel voor hun ge liefkoosde speltype kiezen. „We moeten winnen, dus we moeten aanvallen", weet ook rechtsachter Sonny Silooy. En juist dat is het speltype waar PSV bij voorkeur munt uit pleegt te slaan. Dat bleek met name in {ie beginfase van de competitie toen de Eindhove- naren het fel aandringende Ajax met de neus op de feiten drukten (2-4). Ook Johan Cruijff is daar ui teraard van doordrongen. De ergste aanvalsdrift, zoals die in het begin van het seizoen door de Amsterdammers werd geë taleerd met de constant voor zijn defensie opererende vrije verdediger Ronald Koeman, lijkt de technisch manager in middels te hebben ingeslikt. Volgens Cruijff is dat te ver klaren, doordat Koeman steeds beter inziet welke spel situaties zich er voor lenen het middenveld te ondersteunen. Tegen spelers als Gullit, Van der Gijp, Arnesen en Thoresen blijven grote aanvallende aspi raties, zoals Ajax die zondag nog tegen Heracles, toonde, echter ongepast. Cruijff: „We spelen morgen een aanvallend spelletje. Winst is immers onze enige kans". Maar zijn er dan geen aanpas singen nodig voor deze tegen stander? Ophof, de breker, in plaats van Vanenburg, de sty list? Cruijff met schokkende schouders: „Het gaat om nuan ces. Die zijn moeilijk uit te leg gen. Het belangrijkste is, dat we zo min mogelijk balverlies lijden". Wat dat aangaat lijkt Ajax zich na de nederlaag tegen PSV in Amsterdam te hebben gebe terd. De eerste maanden van de competitie leverde de landskampioen in de doelpun- tenjacht nog wel eens één of meer tegentreffers op tegen de mindere goden. Het bleef toén zelfs niet alleen bij tegendoel punten zodat de Amsterdam mers zelfs enige tijd ver onder de topdrie draaiden. Die crisis periode lijken ze inmiddels ver achter zich te hebben gelaten. Cruijff: „We gaan inderdaad vooruit". De voormalige num mer veertien heeft er dan ook wel oren naar, om het smeden van een nieuw (internatio naal?) topelftal af te maken. „Het zit er dik in, dat ik nog een jaar blijf". Rechtsachter Sonny Silooy is een mooi voorbeeld van de de fensieve vooruitgang bij Ajax. Viel de jonge verdediger begin vorig jaar uit de Oranje-selec tie na wat tegenvallende pres taties, afgelopen woensdag maakte hij in Leipzig tegen de Johan Cruijff beweert - mogelijk tegen beter weten in - dat zijn ploeg Ajax nog niet zal zijn uitge schakeld voor de landstitel als morgen bij PSV wordt verloren. DDR een opvallende rentree. Zowel defensief als aanval lend, hij was de aangever van het enige doelpunt, behoorde hij tot de uitblinkers. „Het ging wel lekker, ja", merkt hij bescheiden op. „Als ik in Leip zig wat meer vrijheid in de de fensie zou krijgen, zo was af gesproken, mocht ik mee naar voren gaan. In de tweede helft hebben we ons wat voorzichti ger opgesteld". Ook" Silooy beaamt, dat Ajax in de loop van het seizoen vol- wassener is geworden. „We zijn taktisch inderdaad rijper geworden. Het gaat in de ver dediging gewoon beter dan voorheen". In een vorige con frontatie met PSV in De Meer had Silooy de handen meer dan vol aan René van der Gijp. „Die zal ik nu anders be spelen", zegt de Ajacied la chend. Van de noodzaak PSV te ver slaan is ook Silooy terdege doordrongen. Waar Cruijff de competitie na een nederlaag in Eindhoven nog niet direct ber slist acht, zegt Silooy over tuigd: „Als we verliezen, is heit gebeurd". Doelman Stanley Menzo denkt er net zo over: „We moeten winnen. Dus we gaan lekker aanvallen". Michiel Schapers blijft verrassend aan de weg timmeren. Inmiddels zit hij bij de laatste vier in Metz. METZ Michiel Scha pers heeft de laatste vier bereikt van het Grand- -Prix tennistoernooi in Metz. De Nederlander versloeg in de kwartfina les Mark Dickson (VSt) in drie sets, 6-3, 6-7, 9-7. In de halve eindstrijd speelt Schapers tegen de Frans man Thierry Tulasne. Michiel Schapers is overi gens niet beschikbaar voor de eerste twee ronden van het toernooi om de Davis Cup. De nationale kampioen, die onlangs op gras de kwartfinales bereikte van de open Australische kampioen schappen, wil goed voor de dag komen op Wimbledon. Als voorbereiding daarop gaat hij enkele toernooien op gras spelen. Die vallen sa men met de Davis Cupwed strijden voor de tweede ron de van de Europese Zone. Nederland heeft daarin een uit-wedstrijd geloot tegen Noorwegen/Nigeria als ten minste in de eerste ronde wordt gewonnen van Saudi- -Arabie. De ontmoeting te gen deze Davis Cupdebutant zal op 9, 10 en 11 mei aan staande plaatsvinden op de buitenbanen van Valken- court in Valkenswaard. Non-playing-captain Tom Okker heeft voor deze wed strijd voorlopig drie spelers geselecteerd: Huub van Boeckel, Menno Oosting en Tom Nijssen. Met Schapers is de afspraak gemaakt dat hij wel beschikbaar is als Neder land tot de derde ronde mocht doordringen. Die ont moeting zou dan tegen Israel zijn. Bij Schapers werd gisteren in Metz de voldoening over de revanche op de Amerikaan Dickson enigszins overscha duwd door de zekerheid dat hij een lange set te veel op de baan had gestaan. „De uitslag is vergelijkbaar met die uit het kampioenen toernooi in Antwerpen, toen verloor ik met 7-9 in de der de. Maar het had ditmaal niet zo lang behoeven te du ren. In de eerste set heb ik goed gespeeld, in de tweede kreeg ik pas echt winstkan sen in de tiebreak. Met een voorsprong van 6-3 en dus drie matchpoints had ik het af moeten maken. Maar op het moment dat hij werkelijk voor zijn laatste kans speel de, sloeg hij drie ongelooflij ke ballen". Dickson won de tweede set en bleef in de derde, waarin hij met de opslag was begon nen, gelijk opgaan met Scha pers. Twee keer dreigde de Rotterdammer op eigen ser vice in moeilijkheden te ko men. Hij doorstond echter de problemen en kreeg zijn eer ste kans op een doorbraak na 7-7. „Ik heb die meteen ge pakt, móar ook met 8-7 voor op eigen service was het nog niet afgelopen. Ik kwam met 0-30 achter, de volgende vier punten waren echter voor mij." Marcella Mesker en haar Franse partner Pascale Para dis werden in Dallas in de achtste finales van het da mesdubbelspel uitgeschakeld. Zij werden met 6-4,1-6,6-4 uitgeschakeld door het Duit s/Argentijnse dubbel Bettina Bunge/Pascale Paradis. Kesslers hand »l merkbaar e stijl waarin Georg Kessler je wend is leiding te geven is py FC Köln al goed merk baar. De spelers moeten zich 'bij het eten houden aan aller lei tafelmanieren en ook aan uiterlijke verzorging leten zij sinds de komst n de oud-bondscoach van KNVB het nodige doen. Vwe Bein heeft dit zelfs op nadrukkelijke wijze ervaren. Nadat hij enige weken ge blesseerd was geweest en de training wilde hervatten, pep Kessler hem bij zich. Het enige wat „Sir" Georg te melden had, was, dat Bein tiaar de kapper moest voor Pen korter kapsel en zijn ')aard moest laten afscheren, lein gehoorzaamde en mocht derhalve mee naar Lissabon, Vaar FC Köln voor de UEFA Cup tegen Sporting moest ppelen. Bein kwam in de Portugese hoofdstad overi gens nog niet in het veld. r^Aanvoerder Werder "wil spelers vakbond Wat in Nederland al 25 jaar bestaat moet in West-Duits- land nog worden besproken. Aanvoerder Benno Möhl- tnann van Werder Bremen heeft het plan geopperd ook in de Bondsrepubliek een spelersvakbond op te richten. Zijn collega-aanvoerder van Bayern München (Klaus Au- genthaler) en Hamburger SV (Dietmar Jakobs) staan ach ter zijn voornemen. Van de zijde van de clubs reageerde men over het algemeen niet zo enthousiast. Voorzitter Wolfgang Klein van HSV vindt dat de belangen van de spelers door de clubvoorzit ters in de Westduitse voetbal bond goed genoeg worden behartigd. Reinhard Rauball (Borussia Dortmund) vindt het plan wel aardig, maar wil niet dat spelers zich ster moeten gaan maken voor verandering van bijvoorbeeld transferregelingen. „Meebe slissen betekent ook mede- verantwoording dragen. Ik zie echter nog niet gebeuren, dat spelers als het er op aan komt, korten op hun eigen salaris", aldus de penning meester van Ein tracht Frankfurt, Wolfgang Knis- pel. Manager Uli Hoeness van Bayern München is van. mening, dat spelers zich niet bezig moeten houden met de problemen rond het voetbal, maar gewoon moeten voet ballen. De enige voorzitter, die ronduit positief tegenover de komst van een vakbond staat is Jürgen Fried rich van FC Kaiserslautern. „De spe lers hebben zich in het verie- Georg Kessler: tucht en orde. den altijd zeer ongeïnteres seerd en laks gedragen. Nu lijkt daarin verandering te komen. Interessant". Spelers maken dienst uit Bij de Tweede Bundesliga- club Union Solingen maken spelers momenteel de dienst uit voor wat betreft de tech nische gang van zaken. Na dat de trainer, Rolf Müller had aangekondigd aan het einde van het seizoen te ver trekken naar. Wuppertaler SF, omdat er toch niets was te bereiken met Union greep het bestuur in. Het hield een enquête onder de spelers en stelde vervolgens een techni sche staf van de vier meest geroutineerde spelers in. De trainer kon toen direct ver trekken. De in de technische staf zitting hebbende spelers overleggen met elkaar hoe de opstelling er uit ziet en bepa len tevens de oefenstof op de trainingen. Faiis boycotten Rapid Wien Het bestuur van Rapid Wien heeft het bij de supporters verbruid. De fans zijn boos over de transfer van schutter Hans Krankl naar Wiener Sportklub. Vandaar, dat zij hebben besloten de wedstrij den van Rapid voorlopig te boycotten. De spaarzame fans die toch onlangs naar het duel tegen Austria Klagen- furt gingen hieven voortdu rend spreekkoren aan, waar uit duidelijk werd dat Krankl onmiddellijk moest terugkeren. Overigens scoor de zijn vervanger, Peter Pa- cult, tweemaal. Dit feit deed de roep om de terugkeer van Krankl niet verstommen. Gemeente Napels verbiedt training Een ambtenaar van de ge meente Napels heeft het voor elkaar gekregen, dat Napoli onlangs niet kon trainen. Hij stuurde Maradona c.s. terug naar de kleedkamer, omdat de club nu maar eens over de brug moest komen met het betalen van de huur van het stadion. De huurschuld was opgelopen tot ongeveer twee miljoen gulden. De gemeen telijke maatregel was voor het bestuur van Napoli aan leiding om ook maar eens te wijzen op allerlei onrecht vaardige privileges, die de gemeente Napels genoot van wege het feit dat er in de stad voor zeer veel publiek wordt gevoetbald. Zo gaat de opbrengst van de reclame borden in het stadion prak tisch geheel naar de gemeen te. De stadsbestuurderen zijn nog niet klaar met het be stuur van Napoli; dat zich er heel goed van bewust is dat voetbal in de stad voor het grootste deel van de bevol king na de katholieke kerk als een instituut wordt be schouwd. VOETBAL Bundeeliga FQ Kaiserslautern-Bayer Leverkusen 4-1. Franse competitie Toulon - Lens 0-0, Strasbourg - Nice 2-0, Monaco - Le Havre 2-2, Bastia - Marseille 0-3, Lille - Bordeaux 1-0, FC Nantes - Paris SG 2-0. Stand: 1. Paris SG 32 - 49, 2. FC Nantes 31 - 43, 3. Bordeaux 32 - 42, 4. Auxerre 31 - 36. TENNIS Toernooi Metz Kwartfinales: Tulasne (Fra) - Nelson (VSt) 1-6, 6-2, 6-1, Michiel (Ned) - Dickson (VSt) 6-3, 6-7, 9-7, Dyke (Aus) - Windahl (Zwe) 6-4, 3-6, 6-2, Bahrami (Iran) - Werner (Wdl) 6-3, 6-4. Toernooi Milaan Kwartfinales enkelspel: Jarryd (Zwe) - Mansdorf (Isr) 7-6 7-5, Nyström (Zwe) - Green (Vst) 6-1 4-6 6-2. Mecir (Tsj) - Casal (Spa) 6-1 6-4, Lendl (Tsj) - Hla- sek (Zwi) 6-3 6-4. ZAALHANOBAL NHV-bekertoeernooi Dames kwartfinales: Ookmeer - Swift R 13-10. BADMINTON All Engtandkampioenechappen Kartlinales dames: im Yun-Ja (Zdk) - Shang Fumei (Chi) 11-7, 11-5; Qlan Ping (Chi) - Christine Magnusson (Zwe) 11-5, 11-4; Gu Jiaming (Chi) - Helen Troke(Gbr) 11-7, 11-7; Sumiko Kitada (Jap) - Kirsten Larsen (Den) 11-7, 11-5. heren: Frost (Den) - Baddeley (Gbr) 16-5, 15-9; Sidek (Mal) - Frederiksen (Den) 15-18. 15-7, 15-6; Padukone (Indo) - LI Mao (Chi) 15-2. 15-5; Sun Han-Kook (Zdk) - Chong Weng Kal (Mal) 15-8, 15-3. BILJARTEN NK libre Deventer Groep A eerste ronde: Adrichem (Heemskerk)-Havermans (Zundert) 400-17/3. Jaspers (St. Willebrord>-Til- .leman (Dronten) 400-41/5; tweede ronde: Van de Ven (Eindhoven)-Ha- vermans 400-4/1, Adrichem- Tilleman 400-132/2. Groep B eerste ronde: Van Peer (Si. Willebrord)-Van de Berg (Amsterdam) 400-13/1, Velthuis (Oldenzaal)-Boer (Deventer) 400-52/3; tweede ronde: Burgman (Baarn)-Van de Berg 400- 296/5, Burgman-Velthuis 400-3/4. Groep C eerste ronde: Lemmens (Meerssen)-Goverde (Zevenbergen) 400-208/4, Klijn (Kaatsheuvel)-Van der Stappen (Waalwijk) 400-0/1, Van Peer-Boer 400-220/5; tweede ronde: Ad Korevaar (Dórdrecht}-Lemmens 400-0/1, Van der Stappen- Korevaar 400-0/1, Goverde-Klijn 400-228/2. Standen: - Groep A: Van de Ven 2/4/400/400,00. Adrichem 2/4/396/160.00, Jaspers 2/2/400/66,66, Tilleman 2/0/128/24,71, Havermans 2/0/15/ 5X5. Groep B: Van Peer 2/4/400/133,33, Burgman 2/4/392/88,88, Velthuis 2/2/400/57,57. Van de Berg 2/0/280/51.50, Boer 2/ 0/93/34.00. Groep C: Klijn 2/2/400/209,33, v.d. Stappen 2/2/400/200,00, Korevaar 2/2/400/200.00. Goverde 2/2/398/101,33, Lemmens 2/2/359/80.00. Voetbal Ook volgend sei zoen traint Joop Brand de se lectie van AZ'67. Hii verlengde zijn contract met éen jaar. As sistent-trainer Frits Soete- kouw blijft eveneens in dienst van AZ'67. Autosport De Britse auto renstal Tyrrell heeft met het contracteren van de Fransman Philippe Streiff het race-team voor het komende formule 1-seizoen compleet. Eerste man is en blijft de Engelsman Martin Brundle. Voetbal In de hoogste klas se van het zaterdagfvoetbal werden gisteren al de volgen de wedstrijden afgelast: Eerste klasse A: RVVH - Oost- kapelle en Zwart Wit '28 - DSVP. IJshockey Harry van Heu- men behoort volgende week in Eindhoven wegens een lies blessure niet tot de Nederland se ijshockeyselectie voor de wereldtitelstrijd voor B-lan den. Zaalhandbal Acht in plaats van de gebruikelijke zes landenploegen nemen bij de Olympische. Spelen 1988 in Se oel deel aan het dames-hand- baltoemooi. Voetbal Joop Lankhaar van FC Den Haag behoort tot de selectie voor het Neder lands militair elftal. Eddie Roos van Feyenoord eveneens. GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE BIJ UW KRANT MET INTORMATIEOVER FILMS, MUZIEK THEATER. RECREATIE.EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11