a r )E WANHOOP /AN EEN MOEDER Mljob Out vraagt concessie commerciëel tv-station Bli-CDIO/TELEVISIE CaidMOowuwt DONDERDAG 13 MAART 1986PAGINA21 VERSUJM - Nu is gebleken dat de media- alsnog een kans maakt te worden behan- voor de verkiezingen heeft Rob Out, alge- ji directeur van de Veronica Omroep Orga- ie, een concessie aangevraagd bij de minis- an WVC voor een commerciëel tv-station inder de naam „Rob Out International De bedoeling is dat dit buiten Veronica {ebeurt. oprichters van deze organisatie zijn de W J M Bordewijk, voorzitter van Veroni- Harding, directeur Radio van Veronica, 'erenigde Nederlandse Filcompagnie B V d van de Raad van Commissarissen van inet en P.J.G. de Jager, accountant. Out wil 's ochtends 06.00 «ur tot 's nachts 01.00 uur inden, zeven dagen per week. De financie- moet komen uit de reclame-opbrengst, waarbij een maximum van zes minuten recla meboodschappen per uur mag worden uitge zonden in „natuurlijke onderbrekingen" vol gens het ITV-systeem. Tegen participatie van uitgevers en het bedrijfsleven heeft Out geen bezwaar, mits dit beperkt blijft tot het houden van aandelen. Out heeft wel bezwaar tegen participatie van bestaande omroeporganisaties met wellicht een uitzondering voor de Veronica Omroep Organisatie. Indien de Veronica Om roep Organisatie zou besluiten tot een dergelij ke participatie, houdt Out de mogelijkheid open voor alle leden van Veronica om voor een ge ring bedrag aandelen te kopen. Het is de bedoe ling van Out en zijn mede-oprichters, dat een nader door de minister te bepalen deel van de winst gaat naar de omroeporganisaties in het publieke omroepbestel en het bedrijfsfonds voor de pers, waar mogelijk sprake zou kunnen zijn van inkomstenderving door de activiteiten van het commerciële televisiestation. Rob Out International B.V. meent met deze stap een be langrijke bijdrage te kunnen leveren aan het terugdringen van de steeds groeiende invloed van buitenlandse commerciële zenders op Ne derland met alle nadelen voor ons omroepbe stel en de advertentieinkomsten vandien. Out hoopt op korte termijn op een antwoord van de minister van WVC om mogelijk medio 1987 te kunnen starten. De vennootschap van Out is niet de eerste die een vergunning heeft aange vraagd voor commerciële exploitatie van het derde net. Een aantal grote uitgeversmaat schappijen zijn hem al voorgegaan. Uitgevers maatschappijen zijn echter welkom om in het project te participeren, zo zei Out. Voor een ge zamenlijke opzet met andere omroepen die al duidelijk hebben gemaakt niet afkerig te zijn van een commerciële opzet, zoals de TROS en de AVRO, voelt Out helemaal niets. „Je krijgt dan een organisatie met een enorm waterhoota waar drie directeuren rondlopen. Ik wil een or ganisatie met een eenhoofdige leiding en een kleine bezetting van rond de 250 man". Voor de aanloopfinanciering verwacht Out geen proble men. Er is al een aantal reclamebureaus met in ternationale accounts die belangstelling hebben getoond voor participatie. Daarnaast denkt hij aan het uitgeven van voor iedereen betaalbare aandelen, van ongeveer 25 gulden per stuk. De invulling van het programma zou mede tot stand moeten komen door samenwerking met de internationale organisaties zoals het Ameri kaanse televisienetwerk CNN van Ted Turner en die van de Italiaan Bellusconi. Adverteer ders wordt geen inmenging in de programme ring toegestaan. Na de aanloopkosten hoopt Rob Out binnen een half jaar op winst uit te komen. - \mgrijpend spel in Der Fall Bachmeier iVERSUM Marian- lachmeier kreeg inter- lonale bekendheid zij op zes maart 1981 I zes gerichte schoten moordenaar van haar Jnjarige dochtertje i in de rechtzaal van ck om het leven ht. Tot die tijd was proces tegen de el-gestoorde slager Grabowski een elijke aangelegen- geweest, die weinig had doen opwaaien, geschiedenis leerde s dat het niet de keer was dat een na sexueel te zijn |>ruikt, was omge- ht. rechtzaal-moord waren Igen echter gericht op het goed-ogende vrouwtje toals ze zelf zei, had ge- jeld omdat de rechters aandacht hadden voor t van de moordenaar dan Ihaar. ord werd al snel betiteld meest spectaculaire uit a-oorlogse Duitsland en jfilm over dit onderwerp dan ook niet uitblijven. I werden er zelfs twee: a's Mutter" en „Der Fall neier (Keine Zeit für jen)". Laatstgenoemde, de natiseerde reconstructie van regisseur Hark Bohm uit 1984, die zaterdag (Ned. I om 22.00 uur) door Veronica wordt uitgezonden. wordt veelal betiteld als de beste. Sellbach In deze rolprent wordt Mari anne Bachmeier overigens Marianne Sellbach genoemd. Reden hiervoor was volgens regisseur Bohm om wat vrijer met de gegevens om te kun nen springen. Wat de kijker krijgt voorgeschoteld is een aangrijpende geschiedenis van een wanhopige moeder. Het is vooral die rol in de film, die heel veel bewondering af dwingt. Hoofdrolspeelster Ma rie Colbin zet Marianne name lijk zo levensecht neer, dat je er als kijker, vooral in het tweede deel van de rolprent, regelmatig tranen van in de ogen krijgt. Ze weet de wan hoop, de machteloosheid en de radeloosheid zeer aangrijpend over te brengen. De opname- dagen moeten voor Marie Col bin dan ook doodvermoeiend zijn geweest. Ze geeft meer dan honderd procent van al haar talenten en zet een glans rol neer, die je als kijker niet snel vergeet. Het is alsof het haar echt is overkomen. Traag Het eerste deel van de film is weliswaar essentieel voor het verdere verloop, maar het sleept zich enigszins voort. In traag lopende scènes wordt een beeld geschapen van het leven en de leefomstandighe den van Marianne en haar dochtertje Anna ('mijn prin sesje'). Het is een trieste ge schiedenis en die somberheid is ook vertaald naar in de film gebruikte beelden. Regisseur Hark Bohm vertelt een helder en goedgeschreven verhaal en verliest zichzelf gelukkig niet in een eindeloze reeks recht zaal-scènes. Die komen er zelfs nauwelijks in voor. Alleen die bewuste zesde maart 1981, het moment dat Marianne de 35- jarige pedofiel vermoordde, wordt in beelden gevangen. Verder speelt het gebeuren zich eigenlijk geheel binnen de vrienden- en kennissenkring van Marianne af. Haar vriend liep overigens langer met plannen rond om Grabowski om het leven te brengen dan Marianne. Hoewel er verschil lende lezingen zijn, geeft film maker Bohm twee duidelijke aanwijzigingen. Tijdens het proces wordt Marianne door Grabowski in haar gezicht uit gelachen en in de gang voor de rechtzaal vangt de radeloze moeder een gesprek op tussen de voorzitter van de rechtbank en de raadsman. De laatste kondigt aan dat zijn cliënt een verklaring zal afleggen. Mari anne was bang dat hij de schuld zou schuiven op zijn al coholgebruik en zijn hormo nenbehandeling. Grabowski was namelijk al een aantal ke ren in aanraking geweest met justitie en de gevangenis we- Marie Colbin als Maria Sellbach in „Der Fall Bachmeier" gens sexuele handelingen ge pleegd met kinderen. Sinds dien had hij zich vrijwillig la ten casteren en was hij niet lang daarna door justitie vrij gelaten. Het eerste wat de sla ger echter deed na een onbe vredigend sexueel contact met zijn verloofde - wiens panty hij gebruikte om Anne's leven te beeindigen - was naar een uroloog stappen, die hij wist te overtuigen hem mannelijke hormonen toe te dienen. Hoofdrol In eerste instantie was het de bedoeling geweest dat Marian ne Bachmeier zelf de hoofdrol zou spelen. Er zijn zelfs scènes met haar opgenomen. Daaruit bleek dat Marianne een uitste kend actrice was. De regisseur moest echter zijn plannen wij zigen vanwege de zes jaar ge vangenisstraf, die „zijn hoofd rolspeelster" kreeg. Ze heeft echter wel als adviseur aan de film meegewerkt en de café taferelen spelen zich af op de plaats waar Marianne in 1980 hoorde dat haar dochter was vermoord. De publiekbewuste Bachmeier was overigens diep onder de indruk van Bohms eindresultaat en volgde de film dan ook met tranen in haar ogen. Dat Marianne geen prettig le ven achter zich heeft, komt vooral in de dialogen met haar 'vriend' prachtig naar voren. Ze werd op 3 juni 1950 in Sar- stedt geboren. Haar moeder, een vluchtelinge uit Oost- Pruisen, trouwde met een be roepssoldaat, een oud-SS-offi- cier en alcoholist. Het huwe lijk liep stuk en haar moeder hertrouwde. Met haar vader kon Marianne het goed vin den, maar met haar stiefvader helemaal niet. Ze werd regel matig door hem in elkaar ge slagen. De aantrekkelijke Ma rianne had heel veel vriendjes en erg voorzichtig was ze niet. Anna was dan ook niet haar eerste kind. De twee anderen; Christina en Natasja werden beiden geadopteerd en in de film speelt even dat ook Anna zal worden geadopteerd. Mari anne's werk maakte het name lijk onmogelijk om Anna be hoorlijk op te voeden. De zelf moordpogingen die ze deed, de twee abortussen en de drie verkrachtingen die ze in haar leven meemaakten, werden tijdens het proces allemaal als verzachtende omstandigheden naar voren geschoven. Toch kreeg ze zes jaar. Inmiddels exploiteert ze, na haar voorwaardelijke vrijla ting, een discotheek in Lübeck en leidt ze een leven buiten de publiciteit. HANS PIËT 15.30 Mag ik 's met je praten? Gespreksprogramma o.l.v. Feiketer Velde (herh.) 16.00 Daktari, Amerikaanse tv- serie. Afl.: Jachtluipaard gezocht 16.50 EO-Kinderkrant, kinder programma NOS 17.30 '/>6-Journaal EO 17.46-18.00 Tijdsein-Buiten land, actualiteitenpro gramma met o.a. aandacht voor de pro-abortusde monstratie in de Verenigde Staten, de plaats van Spanje binnen de NAVO en voor de aanval van de Sovjet Unie op de VN-rap- ?EL|Ur<^r0< P K00i'mans 18.25 Grafische technieken (11) NOS 18.55 mDe Fabeltjeskrant EO 19.00 Fömilie Robinson, teken filmserie 19.25 De Aartsvaders, serie bij belstudies van Henk Bin nendijk. Afl.: Gezinspro blemen. Uit wraak over de verkrachting van hun zus ter, vermoorden twee van Jacobs zonen alle mannen van de stad Sichem NOS 20.00 Journaal EO 20.28 De Rechtvaardiging (The Chosen), Amerikaanse speelfilm uit 1981 van Je remy Paul Kagan, naar het boek van Chaim Potok. Met o.a. Maximilian Schell, Rod Steiger en Robby Benson. Danny is een jon ge vrome, Chassidische Jood die leeft vanuit eeu wenoude tradities. Zijn vriend Reuven is opgevoed vanuit een kritische hou ding ten aanzien van ui tingen van de Joodse ge loofsbeleving. Zij ontdek ken waardevolle elemen ten in eikaars levensstijl 22.20 Vrije gevangenen, pro gramma over geloofsver- volgden 22.30 Tijdsein, actualiteitenma gazine met aandacht voor de komende gemeente raadsverkiezingen en de invloed daarvan op de lan delijke politiek. Geprekken hierover onder anderen met premier Lubbers en staatssecretaris Ploeg van landbouw. Tevens wordt aandacht besteed aan de manier waarop de grote partijen buitenlanders pro beren binnen te halen. Tot slot een reportage over de Europese landbouwpro blematiek en de gevolgen daarvan voor jonge, begin nende boeren 23.00 Kuiseb, de verdwijnende rivier, natuurdocumentai- re over de Kuiseb rivier in Namibië NEDERLAND2 18.15 18.20 18.30 18.45 19.00 19.12 20.05 20.30 NOS Nieuws voor doven Paspoort voor Turken Sesamstraat mJeugdjournaal Journaal TROS Muziek uit eigen land in de Polderpopparade. Pre sentatie: Erik de Zwart en Linda de Mol. Met o.a. Ani ta Meyer Lee Towers, Mai-Tai en de Dolly Dots Kieskeurig, consumenten magazine De diamantenroof (Rough Cut), Amerikaanse mis daadfilm uit 1980 van Do nald Siegel, gebaseerd op het boek 'Touch the lion's law' van Derek Lambert. Met o.a. Burt Reynolds, David Niven en Lesley- Anne Down. De liefste wens van hoofdinspecteur Willis is om voor zijn pen sionering de geniale dia- mantendief Jack Rhodes te arresteren. Hij roept hiertoe de onvrijwillige me dewerking in van de klep- tomane Gillian Bromley NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek 23.00-ca.01.30 Giotto ontmoet de komeet Halley, pro gramma waarin vanaf ca. 00.00 uur rechtstreekse beelden van de komeet Halley op 500 kilometer af stand te zien zullen zijn. Deze beelden worden doorgezonden door de Eu ropese (ESA-)ruimtever- kenner Giotto die op 2 juni 1985 werd gelanceerd. Vooraf wordt een docu mentaire over de komeet Halley uitgezonden EUROPA TV Programma achama Kinderprogramma Europa Countdown, poppro- gramma met Adam Curry Opera: Capriccio (1e acte) Europa Report, met aandacht voor de komeet Halley. Aansl.: World Watch en weerbericht Opera: Capriccio (2e acte) Sport Report: American Bas ketball Giotto Project, documentaire Europa Report, World Watch en weerbericht FILMNET 17.00 Talea of the Gold Monkey esp. 6: Trunk from the Past 17.50 Thief of Bagdad 19.20 Solo, korte film 19.40 Voyagers afl. 5: Created Equal 20.30 Life of Brian 22.00 Days of Heaven 23.35-01.00 The Fog (Europese tv-zenders zullen vannacht rechtstreeks de beel- de komeet Halley uitzenden, die ruimteverkenner Giotto ichts 500 kilometer afstand van de komeet zal maken: BRT i.55). Nederland 1 (23.00), RTBF 1 (23.30), Duitsland 2 15) en BBC 1 (00.00). Schooltelevisie Journaal Tik Tak, kleuterprogramma Plons. kinderprogramma (herh.) De smurfen, tekenfilmserie Rondomons, Ouitse 13-delige serie over kinderen uit Mün- chen en Rio de Janeiro die re gelmatig contact met elkaar hebben. Afl.: Meisjes onder mekaar Kwizien, tips voor koken en lekker eten Uitzending door derden. Pro- Samma van de Televisie en nderneming Mededelingen en program ma-overzicht Kunstzaken Hoger-Lager, spelprogramma met speelkaarten. Presentatie: StUnl Walter Capiau Panorama, actualiteitenrubriek Dallas, Amerikaanse tv-serie met Barbara Del Geddes, Lin da Gray. Larry Hagman e.a. JR dekt zich in tegen het Marinos- -contract door overeenkom sten te sluiten met kartelleden. Pam bezoekt de meraldmijn van Matt. Sue-Ellen probeert dr. Kenderson te overtuigen WK Formatiedanson voor amateurs in West-Bertijn, re portage van de wereldkampi oenschappen standaard- en Latijns-Amerikaanse dansen voor amateurs in de Deutsc- hlandhalle te West Berlijn. Commentaar: Paul Libert «a.01.15 Komeet van Halley, rechtstreekse reportage over de ontmoeting van de Europe se ruimtesonde Giotto met de m komeet van Halley waarover met deskundigen in de studio wordt gesproken T 2 Zonen en dochters (Sons and daughters). Australische tv-se rie met Peter Phelps, Rowena Wallace. Alexandra Fowler e.a. Oshin (7), Japanse serie van Yukiko Okamoto en Sugato Hashida. De 6-jarlge Oshin moet als kindermeisje bij de eigenaar van een zaagmolen gaan werken. Op een vlot ver trekt ze Mededelingen en program- ma-overzicht 19.45-23.00 Het sluwe vosje, opera van Leos Janacek en Miroslav Chemie, vanuit het Koninklijk Circus te Brussel. Uitvoeren den: orkest van de Nationale Opera en koren met solisten Dalibor Jadlicka. Rita Gorr, Guy De Mey e.a. Muzikale lei ding: Friedemann Lager. Re gie: Gilbert Deflo (stereogeluid via BRT 3) RTBF 1 17.50 Carrefours, gevarieerd kinder programma 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.27 Quick et Flupke, tekenfilmse- 19.30 Journaal 20.00 Autant savoir, magazine 20.25 Le miroir se brisa (The mirror crack'd), Amerikaanse speel film uit 1980 met Elisabeth Taylor. Kim Novak, Rock Hud son e.a. Regie: Guy Hamilton. Op het kasteel van Gossinton maakt men zich op voor de op namen van een grote histori sche film. Plotseling zakt één van de genodigden in elkaar, ze blijkt te zijn vergiftigd. Miss Marple gaat op onderzoek uit 22.10 Cinemusic: Ennio Morricone (2) 23.05 Laatste nieuws 23.30-ca.01.30 Beelden van de ko meet Halley, rechtstreekse re portage (zie Ned. 1) MUSIC BOX/TV 5 16.00 (^Muziekprogramma's. Martin en Gary (16.00), 'Time Out for Holland' met Monique Emmen (17.00) en '...And that's a fact' met Sunie en Gaz (18.00). 19.00 Champs Ely sees, variètépro- rieerd magazine met ditmaal een hommage aan de kunst schilder Pablo Picasso 20.25 Une femme jalouse, tv-fllm uit de serie 'Faits divers' 21.25 Projection privée, cultureel magazine gepresenteerd door Marcel Julllan. Te gast is van avond Jean Rouch 22.00 Nieuws 22.30-01.00 (^Muziekprogramma's. Herhalingen. Martin en Gary (22.30), 'Time Out for Holland' (23.00) en '...And that's a fact' (00.00). DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau 16.10 Musikladen-Eurotops Extra. Muziekprogramma met o.a. Kay Franzes, Latin Quarter en Bonny Tyler 16.55 Die Abenteuer von Tom Sa wyer und Huckleberry Finn, kinderserie. Afl.: Piraten met heimwee 17.20 Fussballschule, kinderpro gramma. Afl.: Tactiek en con- 17.50 Tagesschau 18.00 Hier und Heute, regionaal ma- 18.25 Heidi, tekenfilmserie. Afl.: Überrasschungen 19.00 Der Fahndor, Duitse politiese rie. Afl.: Der Plan eines Profis 19.58 Programma-overzicht 20.00 (UTagesschau 20.15 Rendezvous mit Halley, docu mentaire over de komeet Hal ley die eens in de 76 jaar vanaf de aarde te zien is 21.00 Urspninge, documentaire over het ontstaan van de cosmos en het leven 21.48 Kurta Geschichten, amuse mentsprogramma met Kurt Weinzierl 22.30 Tagesthemen, actualiteiten 23.00 Vera Cruz, Amerikaanse speelfilm uit 1954 van Robert Aldrich. Met Gary Cooper. Burt Lancaster. Denise Darcel e.a. In het Mexico van 1860 raken twee mannen betrokken in een complot om keizer Maxlmiliaan van de troon te stoten 00.30 Tagesschau 00.35 Nachtgedanken, overweging door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Daten-Schatten, negendelige documentaireserie. Afl. 4: Wohnzimmer am Kabel 16.35 Der Stein des Marco Polo, tv- serie met Nicola di Pol. Chiara Dorado, Giuseppe Tonini e.a. Afl.: De schat 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine 17.45 Der rosarote Panther, teken filmserie 18.20 Teufels GroBmutter, tv-serie met Brigitte Horney. Peter Pa- setti, Loni von Friedl e-.a. Afl.: Wie soil das Kind heissen 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Der grosse Prels, spelpro gramma ten bate van de 'Ak- tion Sorgenkind' met Wim Thoelke en drie kandidaten 20.50 Die Nacht des Kometen (1): Hallo, der Kornet kommt, do cumentaire uit de serie 'For- schung und Technik' 21.35 Die groBe Hilfe, balans van de 'Aktion Sorgenkind' 21.45 Heute-joumal 22.05 De nacht des Kometen (2), programma met vanaf ca. 00.00 uur rechtstreekse beel den van de komeet Halley. doorgezonden door de ruimte verkenner Giotto ca.01.15 Heute DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II: Cursus natuur kunde. Les 39: Spektrum des Lichtes 18.30 Het programma met de muis 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Shoah (slot), documentaire van Claude Lanzmann over de jo- denvernietiging door de Nazi's tijdens de Tweede Wereldoor log 22.35 Nachtstudio: Bei Julio Corta- zar, film van Erik van Zuylen over de schrijver Julio Corté- zar(1914 - 1984) 23.35 Boekentips. Aansl.: Laatste m Ondertiteling via TeleTekst. E Uitzending in stereo. B Zwart/wit-uitzending. ■3 Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. (0 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. El Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. BBC 1 17.15 Jackanory, kinderprogramma 17.30 Ulysaes 31, tekenfilmserie 17.55 John Craven's Newsround, jeugdjournaal 18.05 Blue Peter, kinderprogramma 18.35 The Flintstones, kinderserie 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus, actualiteiten 20.00 Top of the Pops, popprogram- 20.30 EastEnders, tv-serie met Wen dy Richard. Bill Treacher. Su san Tully e.a. 21.00 Tomorrow's World, populair wetenschappelijk programma 21.30 A question of sport 22.00 Journaal, weerbericht en rw- fionaal nieuws woke up one morning, co medyserie 23.00 Question time, vragen over actuele zasken 00.00 The sky at night: Halley's co met, rechtstreekse beelden van de komeet Halley 01.30 Weerbericht BBC 2 18.25 Nieuwsoverzicht voor doven 18.30 Red Herrings 19.00 Star Trek, Amerikaanse SF-se- 19.50 Discovering birds, informatie ve serie 20.15 Best of Brass, serie 21.00 Wild flower, natuurprogramma 21.10 Bookmark 22.00 Karen Kay, tv-serie 22.30 Forty minutes, serie reporta ges 23.10 Pot Black 23.35 Newsnight, actualiteiten 00.20 Weerbericht 00.25 Cheltenham festival, hoogte punten 00.45-01.30 Open University ITV 17.15 Ragdolly Anna goes to the Bellamy's Bugle, natuurfilm Dodger, Bonzo, etc. Blockbusters, spelprogramma 17.30 17.45 18.15 18.45 19.00 About Anglia, regionaal maga zine 19.35 Crossroads 20.00 Mouthtrap, quiz o.l.v. Don McLean 20.30 Knight Rider, Amerikaanse tv- serie 21.30 Farrington of the Foreign Offi ce, comedyserie 22.00 In loving memory: King of the mountains, comedyserie 22.30 TV-eye Folio Shelley The Master: Rogues A question in Lent SKY CHANNEL 17.00 El The great video-race 18.00 Mask, tekenfilmserie 18.30 Dennis- Afl.: A quiet evening 19.00 The Lucy Show. Afl.: My fair 19.30 Green Acres. Afl.: Alf and Ralph break up 20.00 Charlie's Angels. Afl.: Rose mary for Remembrance 21.00 A Country Practice 21.55 B The Untouchables. Afl.: The Waxey Gordon Story 22.50 All Star Wrestling 23.45-00.45 Italiaans voetbat NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven AVRO 14.30 Chips die je niet kunt eten, serie over computers 14.40 Het droomschip, Duitse tv-se rie. Afl.: De huwelijkszwendelaar. Een dame herkent aan boord de man, wiens slachtoffer zij is geweest door huwelijkszwendel 15.45 AVRO-Servi ce 17.00 Ik zag twee beren, kleuter programma 17.15 Ontdek je plekje, Afl.: Arnhem NOS 17.30 W6-Journaal AVRO 17.46 Ruud en Leonie, praat programma met Ruud ter Weyden en Leonie Sazias MUSIC BOX 07.00 (^Muziekprogramma's. Ger man Roadshow, met Julie in Ham burg (07.00), 'The videomakers' met Simon (08.00), 'Gaz bag' (09.00). 'Write on' met Edwina (10.00). 'First Sight' met Simon en een popartiest (11.00) en 'Between the lines': Sunie bekijkt de Engelse muziekbladen van deze week (12.00). 13.00 (SHerh. DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthemen 10.03 Der GroBe Preis (herh.) 11.25 Bitte umblattem 12.55 Presseschau 13.00 Heute 13.15-14.00 Weekover zicht van het Europese parlement 14.40 (STeletekst-overzicht 15.00 Louisiana (3), zesdelige tv-serie 16.00 Tagesschau 16.10 Ferien beim Opa. Van en met Robert Naegele 16.20 Walt Disney: Die Spur der Antilope (The Track of the African Bongo). Amerikaanse speelfilm uit 1977. Met: Johnny Noava. Oliver Litondo. Char les Hayes e.a. Regie: Frank Zuniga 17.50 Tagesschau DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 14.55 Pro gramma-overzicht 15.00 Das Haus am Eaton Place, Engelse tv-serie. Dubbele afl.: Vermisst/Feigheit vor dem feind 16.30 Freizeit... und was man daraus mechen kenn, vrijetijds- magazine 17.00 Heute 17.15 Tele-ll lustrierte 17.45 Die roten Elefanten, tv-serie haar de gelijknamige roman van Henry Kolarz. Afl.: Neushoorns BBC 1 07.50-10.20 Breakfast Time 11.30- 11.50 Play School 13.30 Nieuwso verzicht voor doven 14.00 Pebble Mill at one 14.45 King Rollo, kinder serie 14.50-15.00 Brie-a-Brac 16.52 Regionaal nieuws 16.55 Lay on five 17.10 Heathcliff 17.15 Jackanory SKY CHANNEL ways 15.05 The Down Under Show 16.00 (SThe Pat Sharp Show 16 30 (2Here comes the weekend ÏTV 07.25 TV-AM 10.30 Schooltv 13.00 Benny and the fire 13.30 Craig Raine 14 00 Nieuws 14 30 Man in the moon, Engelse speelfilm uit 1961 van Basil Dearden 16.30 Sons end daughters 17.00 Rainbow 17.15 Ja mes the Cat RADIO 1 leder heel uur Nieuws (NOS). 17.08 KRO: Echo-magazine. 18.05 Man en Paard. 18.30 Zij echter blijven in de wereld. 19.02 KRO's Country Time. 19.55 't Zand 33. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 22.10 Een kwestie van stand. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VPRO: VPRO's nachtleven. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 VOO: Hollandse Hits. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur Nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 TROS: Ferry Maat's Soul Show. 21.02 De CD en L.P. Show. 22.02 TROS Country. 23.02 Sesjun. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 VPRO: De Beweging. 20.00 Nieuws 20.02 De wandelende tak. 21.30 Voorland. 23.00 Het Evenement. RADIO 5 17.30 NOS: Hobbyscoop. 17.46 Overheidsvoorlichting. 18.00 Nieuws. 18.10 Marktberichten. 18.20 KRO: Scheepspraat. 18.20 PP: Uitzending van de EVP. 18.30 KRO: KRO-literair. 19.00 NOS: Programma'voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: Eibo (1). 21.00 Ni hao, Chinese taal (6). 21.30 Grafische technieken (11). 22.00 Personal Computer I (5). REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 17.00 Mini Magazine over vrijetijdsbeste ding. 17.30 Verzoekptatenprogramma, 18.00 Ga jij de klas maar in over on derwijs. 19.00 Kunstuur en 2040-2340 Live muziek vanuit een Leidse Loka- tie. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 SP: Politieke tribune. 18.55 Beiaard muziek. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Paso a paso. 20.03 Folk op donderdag. 21.03 Volwassenenvorming. 21.30 Hafabra. 22.05 't Chanson. 23.15 Crooners en Soft Music. 2340-0300 Twee tot Twee. BRT 2 17.10 Radio Twee met Poptelefoon. 19.10 Funky Town. 22.05 Boem Boem. 2330-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel en weerbericht. 18.30 El Cante Flamenco. 19.00 Dossier. 1345 Het sluwe vosje, opera in drie bedrijven van Leos Janacek op een libretto van de componist naar een novelle van Rudolf Tesnohlidek (simulcast-uitz. met tv BRT 2) 22.10 Avondmuziek. 2300 Zelden gehoord. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.05 VPRO: Het Gebouw. 130» NCRV: Hier en Nu. 13.35 Kerk Vandaag. 14.05 Van huis uit. 15.05 Volgspot. 16.05 VARA: De Rode Draad. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Het levende Woord. 07.12 Ontbijtshow. 08.50 Pater Adri Maat. 09.03 Adres onbekend. 10.03 In antwoord op uw schrijven. 11.03 M/V - Magazine. 11.50 Pater Adri Maat. 12.03 Van Twaalf tot Twee. 14.03 Ratel. 15.03 KRO's hoorspel (3). 15.30 TROS: Café de praatstoel. 16.03 André van Duin. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Vergulde gaper. 09.03 Goud van Oud. 10.03 Hot Curry. 12.03 De Staat van Beleg. 1303 Rinkeldekinkel. 15.03 De Top 40. RADIO 4 08.00 Nieuws 08.02 VARA: Het zout in de pap mu- 09.15 Het int. concertcircuit. 12.15 Lunchconcert. 13.00 Nieuws. 13.02 Operette. Werken v. Strauss. 14.00 EO: Orgelbespeling. 14.30 Klein bestek. 1540 Uit de schat der eeuwen. 16.00 Crème du Baroque. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS: NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Beroepsonderwijs voor jongeren. 10.00 AVRO: AVRO's vijfluik. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 FEDUCO: Wijzer op 5. 1300 Nieuws. 1310 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 1330 De berg heeft een muis ge baard. 14.00 Schoolradio. 15.00 Muze zonder make-up. 15.30 Minjon voor 2. 16.30 VPRO: Welingelichte kringen. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten magazine. 1640 Middagmagazine. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 0640 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 1310 Actueel. 1333 Tussendoor. 14.03 78-toeren tijd. 15.03 Zo d'ouden zongen. 1305 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Dag en dauw. 06.12 Happening. 10.03 Platenpoets. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Ha die Micha. 14.00 Het vertoon. 15.30 De zonnewijzer. 1640 Abraham al gezien? BRT 3 07.00 Goede morgen. 06.15 Ochtendconcert. 1040 Schoolradio. 1140 Matinee met The Consort of Musycke. 1300 Tafelmuziek. 1310 Actueel. 1340 Scott Ross speelt Scarlatti. 13.50 Surrealisme en Dadaïsme. 15.30 Symfonie nr.4, Mahler. Con certgebouworkest, o.l.v. Bernard Hal- tink. 1640 Werken van Donizetti. Peeters.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 21