Strijders volgen af wachters op Ruud Gullit als middenvelder iTennisgekke I Westduitsers met de neus op de feiten Verdiende remise voor Jong Oranje sportuitslagen ;port giidaeSotrnwi Rugbyteam zonder Boske tegen België Dopingcontrole in Friese surf tocht W FC Twente zet miserabel seizoen voort Small drie keer raak voor NAC WOENSDAG 12 MAART 1986 PAGINA 7 Tafeltennisteam blijft „super" IOEBLINGEN H<t [ederlandse tafelter- [steam blijft het ke iend seizoen In de Sc- •rliga. Door de nedei- n West-DuiU- Böblingen U- 17Z30 gen Hongarije (1-4), de bracht het enige Wes> duitse winstpunt op baar nam. Het duel van de Nederlandse ta feltennissers vanavond in Valk ens waard tegen Polen, is door de de gradatie slechts inte Itsant J ieken. de statie- DEN HAAG Rugbycoach Dick Jansma kan zondag niet beschikken oVer Rob Boske. De spelers van Hilversum is zich onlangs te buiten gegaan aan ruw speL Tegen hem loopt nog een strafprocedure. De ontmoeting met België in Dendermonde geldt voor de B-poule van de FIRA-compe- titie. Nederland won in die reeks met 16-11 van Zweden, België verloor van Tsjecho-Slowakije met 3-14. De samenstelling van het Nederlands team is: Kees Koemans (DIOK). Joep Verbraak (REL). George de Vries (AAO, John Dam (Castrkum). Michel van der Loos (Den Haaw), Dirk-Jan Straathof (REL). Mare Visser (Hilversum), Dick Altink (DIOK). Hans Marcker (Castricum), Chris Gale (NFC), Seg van Kampen (Wasjw), Henk Bottenberg e Marcel Biermans „Zwitserland" weer zeilwinst PUNTA DEL ESTE De schipper Pierre Fehlmann, ook al de sterkste in het eerste deel, heeft met het jacht Zwit serland de derde etappe van de zeilrace om de wereld ge wonnen. De Zwitser, 14 februari uit Auckland (Nieuw- -Zeeland) vertrokken, arriveerde met zijn vijftienkoppige bemanning dinsdag in Punta del Este (Uruguay). De Ne derlandse jachten van Dirk Nauta en Pleun van der Lugt waren, net als de overige concurrenten voor de eerste plaats in het klassement op handicap, nog onderweg. Daar door was het moeilijk een tussenstand te maken. In de gecorrigeerde rangschikking leveren het Franse iacht L'Esprite d'Equipe en de Equity and Law uit Neder land een spannende striid om de eerste plaats. Het Franse jacht was nog ruim 800 kilometer van Punta del Este ver wijderd. Equity and Law nog ruim 1.100 kilometer. Vanuit Punta del Este vertrekken de deelnemers op 9 april voor de 10.108 kilometer lange laatste etappe naar Ports mouth. SNEEK De eerst aanko menden in de Elfstedensurf- tocht zullen worden gecon troleerd op het gebruik van stimulerende middelen. Het is voor de eerste keer dat bij een watersportevenement in Nederland wordt gecontro leerd. De Koninklijke Water sportvereniging Sneek (KWS), die de tocht voor plankzeilers organiseert, be sloot hiertoe om excessen bij de surfmarathon te voorko men. De tocht wordt op 30 en 31 maart gehouden. Volgens wedstrijdleider Karei Boersma waren er het afgelopen jaar geruchten over het gebruik van doping. „We beschouwen de dopingcontrole nu als een zuiver preventieve maatregel", aldus Boersma. Aan de tocht, met vijf duizend gulden als eerste prijs, wordt deelgenomen door ten minste 58 Nederlandse topsur- fers. De organisatoren verwach ten ook buitenlandse deelne mers. In verband met de ijsgang is de wedstrijddatum al enige keren verschoven. Bij de Elfstedensurftocht van vorig jaar, gewonnen door John van der Starre, waren meer dan honderdduizend toeschouwers. In totaal is het in belangstelling groeiende evenement drie keer gehouden. Slechts zeventien surfers zijn er tot op heden in geslaagd de 220 kilometer langs de elf Friese steden te volbren gen. De start is in Sneek. De fi nish van de eerste dag is in Har- lingen. Van Harlingen gaan de plankzeilers via Franeker, Dok- kum en Leeuwarden weer naar Sneek. Zoals in de echte Elfste dentocht moet in elke stad wor den gestempeld. IN REGENACHTIGE TIRRENO ADRIATICO 15500 3110.00 3 3100 00 3 1740.00H 106500P 11300 104.00 MONTEGIORGIO - Alle sterren van de Tir- reno - Adriatico zijn gis teren kopje order ge gaan in een regenbui van zondvloedachtige {>roporties. Op de hel ende wegen van Midde- n-Italië werd ruim baan gemaakt voor een Grote Onbekende. Roberto Pagnin, 23, reed ruim vijftig kilometer solo en behaalde zijn eerste overwinning als be roepsrenner. De achter volgende groep net Mo- ser, Zoetemelk, Rooks, Da Silva, Prim, Criquie- lion, Visentini, Van der Velde en Var Vliet kreeg hem ook in een drachtige samenwerking niet te pakken. Met Roberto Pagnir op het erepodium naast Luciano Rabottini, die zijn lederstrui met succes verdedgde en heel dicht bij de eindzege kwam, tekende zich de nieu- had al eerder i ten zien in slecht weer heel goed te rijden. Hij werd der de in de Trofeo Laigueglia, toen Moser en Sarronni het te slecht vonden om zelfs maar te starten. Tijdens de helse tocht tussen Grottamare en Montegiorgio hebben de hoog geklasseerde Nederlanders zich fel ver weerd voor slechts veertien seconden winst Steven Rooks werd vierde. Joop Zoetemelk vijfde, Teun van Vliet en Johan van der Vel de eindigden eveneens kort na de winnaar. Slagveld Bij de start werd al duidelijk dat de voorlaatste etappe een slagveld zou worden. De re gen viel in dikke stromen naar beneden. De weg het binnenland in was zwaar ge accidenteerd. Overal lag vuil met losse steenslag om de tu bes lek te prikken. Het noodweer haalde in totaal 47 renners uit de wedstrijd. De Nederlanders voelden zich ook niet in hun ele ment. Maar ze accepteerden de omstandigheden schoude rophalend en begonnen met ambitie aan de wedstrijd. Peter Post zag alle acht ren ners de eindstreep bereiken. Raas had in Joop Zoetemelk zijn beste man. Feestje in benen De ploeg grieppatiënten van Roger Swerts had het feestje rond de sprintzege van de wel fitte Jean-Paul van Pop- pel nog in de benen. Het hu meur van Van Poppel zelf zakte onder nul, toen hij de druppels tegen de ramen hoorde kletteren. Hij haat nu eenmaal regen. Het par koers was trouwens voor hem te zwaar. De beste van de vier Neder landse ploegen was ander maal de formatie van Roy Schuiten. De Zwitser Stefan Mutter eindigde op de twee de plaats. Steven Rooks werd vierde en liep door zijn sterke eindrush met Zoete melk veertien seconden in op klassementsleider Lucia no Rabottini. Tot de slotkilo- meters werkten Veldschol- ten, Knetemann en Delgado volop mee in de eerste groep. H Hf z Sonny Silooy, Sjaak Troost, Slmon Taha- mata en Gerald Va nenburg gisteren tij dens een tranings- partijtje HALLE Bondscoach Leo Beenhakker heeft om zijn ide aal zoveel mogelijk aanvallers te gebruiken te verwezenlij ken voor de vriendschappelij ke interland tegen Oost-Duits- land vanmiddag gekozen voor Ruud Gullit als vooruitgescho ven post op het middenveld. De aanvoerder van Oranje zal in combinatie met Van Basten in het centrum van de aanval voor het gevaar moeten zor gen. Als typische vleugelaan valler is gekozen voor Ajacied De Wit op links. Zijn clubge noot Vanenburg vervult op rechts een vergelijkbare func tie, maar vertrekt nadrukkelij ker vanuit de middenlinie. Ro nald Koeman treedt op als laatste man. Beenhakker en Rinus Michels benutten het verblijf in Oost- -Duitsland tevens om te vol doen aan het verzoek van een groep Ajacieden voor een per soonlijk gesprek om de drem pels weg te nalen die de laatste maanden waren opgeworpen. Onder meer kwamen de moei lijkheden rond de trip van een verjongd Oranje naar Italië aan de orde. Ajax trok voor die (door slechte weersomstan digheden uiteindelijk niet ge speelde) ontmoeting een aantal spelers terug. De betrokkenen wilden over het verloop van het onderhoud geen details be kend maken. Beenhakker wees er nadrukkelijk op dat er geen sprake was van een con flictsituatie. Nederland: doel: Hiele (Feyenoord); achter. Silooy (Ajax), Koeman (Ajax), Van Tiggelen (FC Groningen) en Boeve (Ajax); midden: Vanenburg (Ajax), (PSV) en Valke (PSVh voor. Van Basten (Ajax) en De Wit (Ajax). Oost-Duitsland: doel: Muller (Lok Leipzig); achter. Kreer (Lok Leipzig), Rohde (Dynamo Dresden). Sanger (Rot-Weiss Erfurt) en Zötzche (Lok Liepzig); midden: Pilz (Dynamo Dresden). StUbner (Dynamo Dres den), Liebers (Lok Leipzig) en Thorn Dynamo Dresden); voor. Ernst (Dy namo Dresden) en Kireten (Dynamo Dresden). (Door onze correspondent Gerard Kessels) BONN - De klap is hard aangekomen. De tennis- verdwazing in West- Dui tsland, die Zuidameri- kaanse vormen had aan genomen, is voorlopig voorbij. De uitschakeling in de eerste ronde van de Davis Cupstrijd tegen Mexico (3-2) heeft de ten- nisgekke Duitsers met de neus op de feiten gedrukt. Met één Boris Becker kan geen permanent verblijf in de noogste etages van het internationale landen- tennis afgehuurd kan worden. De Duitsers die in december le aand nog in de finale tegen Zwe- in wat i den speelden, moeten nu te- rs kwai gen Ecuador aantreden om unten 1 uit te maken wie degradeert d guide uit de groep van de zestien J J" beste landen. Een wedstrijd, die voor de Duitsers min- h 1 stens zo zwaar wordt als de .7® „3 confrontatie met Mexico. Ze ker wanneer het lot de Duit sers ongunstig gezir.d is en de wedstrijd in Zuid-Ameri- ka plaats vindt. In eerste reacties wijt de Duitse pers de nederlaag Ie ffnaij vooral aan onsportief gedrag erg zwi van de Mexicaanse tceschou- wers en van captain Raul Ramirez, die voortdurend in discussie met de scheidsrech- hting i l van eve uits ver dee iwamei ;s van Daar ndere i lig had ingepakt ter ging. Daarmee werd Mi chael Westphal in de alles beslissende laatste wedstrijd guldei 20 uit zijn Spej gebracht, dat 'e£? .bij verloor, zo menen de Electr Duitse kranten. Overal "S wordt de Duitse captain Wil- va) helm Bungert geciteerd met de uitspraak: „Ramirez is het grootste zwijn dat ik ooit op net tennisveld ben tegenge komen". Het boulevardblad Bild Zei- tung doet er nog een schepje bovenop. In een oorlogskop meldt het blad op de voorpa gina: „De schande van Mexi co. Tennissterren vreesden voor hun leven". De kop van de sportpagina: „Boris schreeuwde: Die slaan ons hier dood." De Duitsers die zich een paar maanden geleden nog uren lang met bier en hapjes voor het scherm installeerden om naar de prestaties van Bec ker en Co. te kijken, blijken in één keer tennismoe. Voor al de zondag heeft voor veel Duitsers de deur dichtge daan. Maar liefst zeven uur achter elkaar, van zes tot een, wérd live vanuit Mexico bericht. Duizenden grepen in de loop van de avond naar de telefoon om de omroepen de huid vol te schelden. „Hou eindelijk op met dat vervelende tennis" en „Wij willen de aangekondigde krimi zien", was de teneur van de protesten. „Zo'n pro- testgolf hebben we zelden meegemaakt", moest een woordvoerder van de WDR in Keulen toegeven. Gescholden werd er ook maandagavond. Om acht uur, zelfs de heilige koe het journaal moest er voor wij ken, zou rechtstreeks het vervolg van de afgebroken partij tussen Westphal en La- valle worden uitgezonden. De verbinding met Mexico kwam echter niet tot stond, tot woede van de Duitse ten- nisfans. De twee laatste bal wisselingen van de partij wa ren nog net over de oceaan gekomen, maar die vergroot ten eerder het ongenoegen. HALLE Jong Oranje heeft gisteren in Halle een dik verdiend gelijk spel behaald (0-0) tegen de Oostduitse olympische selectie. Maar reden om daar echt trots op te zijn, was er niet Niet voor Ne derland en zeker niet voor de DDR-jeugd. Naast de abominabele staat van het veld, werkten ook nog eens de series overtredin gen remmend op een vlot verloop van het duel, dat zeker toen de Nederlan ders zich neerlegden bij de doelpuntloze afloop, nauwelijks kon boeien. eerste helft duidelijk beter. Niet alleen qua agressiviteit was de groep van coach Dick Advocaat Leo Beenhakker was oplettend aan zijn zijde de Oostduitsers de baas, ook voetbaltechnisch. Waar de Ne derlanders, met Suvrijn, Scholten als toonaangevende middenvelders en Van 't Schip en Hofman als balvaardige dribbelaars met de aanvallen de neigingen de beste spelers had, kon de DDR daar weinig tegenover stellen. Jong Oost-Duitsland - Jong Oranje (KrSuter), Lieberan, Peschke John van Loen tracht voor Jong Oranje tot scoren te komen. Nederland was gedurende de StrSsser 'en Pastor ENSCHEDE NEC heeft gisteren de derde ronde van het toernooi om de KNVB-beker bereikt. In En schede zegevierde de ploeg van trainer Popovics met 3-2 over FC Twente, dat het mi serabele voetbal van de eer ste seizoenhelft moeiteloos voortzette. In de derde ronde ontmoet NEC op eigen ter rein De Graafschap. FC Twente - NEC 2-3 (0-2); 16. Hoek man 0-1, 39. Grim 0-2, 46. Koopman 1-2, 57. Bleuming 2-2, 59. Anton Janssen 2-3. Scheidsrechter. Verhoef. Toeschouwers 3000. FC Twente: Fleer, Birkedal, Koop man, Rutten, Wilson; Schoenaker, Vreijsen (Paus), Roord; Bleuming, Van Rossum, De Groot; Aalbers, Van De Fin Lipponen aan de bal voor FC Twente, dat opnieuw voor ei gen publiek faal- Karslruhe SC - Darmstadt 98 4-1, Bo- chum - Waldhof Mannheim 0-1. Franse competitie Bastla - Bordeaux 0-2, Brest - Ren- nes 2-1. Stand: 1. Paris 31-49; 2. Bordeaux 31-42; 3. Nantes 30-41; 4. Auxerre 31-36. FA-cup, kwartfinale: Liverpool - Wat- WIELRENNEN Tirreno Adriatico Vijfde etappe: 1. Pagnin (Ita) 184 km (Ned); 6. Petito (Ita) 7. Maler (Oos); 8. Santimarla (Ita) 9. Van Vliet (Ned, 19. Van der Velde (Ned, Post) z.t. als Mutter; 28. Van der Poel (Ned) op 0.29; 29. Delgado (Spa) z.t.; 34. Veld- scholten (Ned) op 0.41; 41. Knete mann (Ned) op 3.27; 59. Poels (Ned) z.t.; 60. Lubberdlng (Ned) z.t.; 74. J. van Houwelingen (Ned) op 16.24; 75. Lammertlnk (Ned) op 17.35; 77. Lam mens (Ned) z.t.; 96. Bogers (Ned) z.t. Algemeen klassement 1. Rabottini 26 uur, 29 minuten en 7 seconden, 2. Lavalnne op 2.20, 3. Rooks op 2.22. 4. Da Sllva op 2.29. 5. Van Vliet op 2.43. 6. Pepito op 2.44. 7. Maler op 2.48. 8. Moser op 2.49, 9. Marlo Beccla (Ita) op 2.53, 10. Zoete melk op 3.01, 17. Van der Velde op 3.12, 22. Veldscholten op 3.51, 26. Emonds op 5.12, 32. Knetemann op 8.22, 40. Poel? op 14.45, 62. Lam- mertink op 24.58, 64. Van der Poel op 26.34. 67. Lubberdlng op 27.08, 92. Lammens op 38.19, 102 Bogers op 46.23, 105. Van Houwelingen op 48.45, In de etappe vielen 47 renners uit, onder wie Slendebroek. Kemp. Van Poppel. A. van Houwelingen en Van Wijk, Kuiper (Ned), NIJdam (Ned), Ducrot (Ned) en Hanegraaf (Ned). PAARDESPORT Koersen van Hilversum EERSTE KOERS. 2000 meter: 1. Zandvoort Signal (L. Dooyeweerd) 2.45,6 - 1.22.8, 2. Amor Boshoeve, 3. 2.42.3 - 1.21,2. 2. Agatha Odllia, 3. Ylona Princess. Toto: winnend t. 2,90, plaats f. 2.70, f. 1,50, koppel f. 2,70. trio f. 17,20. Niet gestart: Ysbrand DERDE KOERS. 2000 r koppel f. 7,00, trio f. 52,70. Niet ge start: Zorro Helium. 1.19,7. 2. Zella Zuldvelde. 3. Zllver- maid. Toto: winnend f. 1,90, plaats f. 1.20, f. 1,70, koppel f. 8.00. trio f. 42.40. VIJFDE KOERS, 2000 meter: 1. Zaluw (C. Immlng) 2.40,1 - 1.20,1, 2. Zablna Yvoo, 3. Zorro Rlcardo. Toto: win nend f. 3,10, plaats f. 4,70, f. 3,60, f. 2,50, koppel f. 16.50, trio f. 151,60. Ziny B, 3. Yljah Hanover. Toto: ZEVENDE KOERS. 2000 meter: 1. Zo- dia Pluto (L Dooper) 2.39,8 - 1.19,9, 2. Woody Dien, 3. Yurrlaan L Toto: winnend f. 1,40, plaats f. 1,20, f. 1,70, f. 1,80.. koppel f. 3,70. trio f. 20,50. ACHTSTE KOERS. 2000 meter: Winston Jac (F. van Rheenen) 2.41.1 1,20,6, 2. Udeo. 3. Zonnestraaltje. Toto: winnend f. 2,10, plaats f. 1,20, f. 1,90, f. 1,80. koppel f. 9,50, trio f. 111,30. Niet gestart: Winchester T. 2. Wlna Oostland, 3. Tol Tol. Toto: winnend f. 1,40, plaats f. 1,40,1. 2.30, koppel t. 4.20. trio f. 13,20. Niet ge start: Thor ter Lune. ELFDE KOERS. 2440 meter: 1. Ysi- door Odilla (J. Oorthuljsen) 3.15,5 1.20,1, 2. Yemen II, 2. Victor L Toto: winnend f. 19,80, plaats f. 1,60, f. 1,10, f. 1,20, koppel f. 21.00, trio f. 485,80. Omzet van de totalisator bedroog: 255.085.00. DEN HAAG In de eerste divisie werden gisteren vier inhaalwedstrijden gespeeld, drie uit de tweede periode en een uit de derde. Succesvolste schutter was Mike Small. De Britse spits van NAC scoorde de drie treffers tegen Heeren- i. De Friezen troffen slechts een keer doel. De karakteristieken zijn: Tweede periode: DS "79 FC Wageningen 0-2 (0-1): 29. Gozems 0-1, 83. Lok 0-2. Scheids rechter Van Mierlo. Toeschouwers 5000. Vitesae - Volendam 1-1 ((H)): 48 Holshuyzen 0-1, 67. Talan 1-1 Scheidsrechter: Egbertzen. Toeschou- 2-1. 66. Small 3-1. Scheidsrechter Van der Niet Toeschouwers: 2600 Gele kaarten: De Schepper (NAC) en Martin de Jong (Heerenveen) Foeke Booy 1-0, 78. Van Ankei 2-0. Scheidsrechter: Amouts. Toe schouwers 4000. STAND EERSTE DIVISIE FC Den Haag19 15 4 I PEC Zwolle 19 12 4 Willem O20 11 5 RKC19 10 5 NAC Helmond Sp'Z aafxnap 27 45 - 23 26 - 18 I 9 16 2 4 FC Den Haag lste periodekampioe Willem II 2e periodekampioen DERDE PERIODESTAND .210122-2 10 10 13-3 0 0 0 0 0 0 100000-0 Mesker uitgeschakeld DALLAS Marcella Mesker heeft zich gisteren niet kun nen kwalificeren voor de tweede ronde van het interna tionale tennistoernooi in Dal las. De Haagse verloor in de openingsronde met 4-6, 4-6 van de Amerikaanse Susan Mascarin. Sportwereld Boksen De Nederlandse lichtwelter-gewicht Reino van der Hoek heeft bij een sterk bezet internationaal bokstoer- nooi in de Tsjechoslowaakse stad Oesti op punten gewon nen van de Hongaarse kam- pioen Nagy. Schaatsen Trainer Ab Krook zal zijn contract met de Westduitse schaatsbond (DESG), dat na de Winterspe len van Calgary in 1988 af loopt, niet verlengen. Dammen Na twee van de drie ronden van de strijd om een plaats in de nationale damfinale, heeft John van der Borst met drie punten de beste papieren. Wieger Wesselink en Hans Jansen hebben twee 6unten, Ingo Grevenaars een. ioksen Marvin Hagler verdedigde zijn wereldkampi- oenshap boksen in het mid dengewicht voor de twaalfde keer met succes. De 31-iarige Amerikaan sloeg de vijf iaar jongere Oegandees John Mu- gabi in de elfde en voorlaatste ronde knock-out. Schoo'nspringen De Neder landse schoonspringer Wessel Zimmermann heeft een sterk bezette wedstrijd in de Vere nigde Staten gewonnen. Voetbal Bayern München zal het de rest van het voetbal jaar moeten doen zonder Rai- mund Aumann. De 22-jarige doelverdediger raakte zater dag in het duel tegen Fortuna Düsseldorf ernstig geblesseerd aan een knie. Aumann moet na een operatie zeker acht we ken met ziin been in het gips Voetbal De gemeenteraad van Leeuwarden heeft de eer ste divisie-club SC Cambuur gisteravond voor de komende drie iaar een subsidie van in totaal f 675.000,00 toegezegd.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7