Moser toont klasse jamo Kania herovert wereldrecord Alex Blanchard ontmoet Fin Tarmo Uusivirta sportuitslagen VOORSCHOTEN EN LSG 3 ZEKER VAN PROMOTIE Rechter wijst KNVB als winnaar aan in conflict FilmNet Slag om Olympische Spelen 1992 in beslissende fase >ORT £eidóc6ou*a/nt VRIJDAG 7 MAART 1986 PAGINA 7 FA schorst en na "^nbetaling IICH De FIFA 't zeven aangesloten jen geschorst wegens niet betalen van de chuldigde contribu- Volgens het laatste jmer van het blad A News zijn Libië, i, Zaire, Afghanistan, isrepubliek Jemen, iam en Puerto Rico onmiddellijke in- uitgesloten. Om i ere redenen waren t Ier al Niger, Liba- Koeweit en Vene geschorst. ENGELSE SUPPORTERS WEDEROM IN OPSPRAAK SOUTHAMPTON De Britse voetbalsupporters hebben een nieuw middel in hun gevechten tegen de politie gevonden. In Sout hampton spoten aanhan gers van Manchester Uni ted na het verlies van hun team agenten gas in het ge zicht dat irritatie aan de ogen, keel, neus en oren opleverde bij 36 Bobbies. Ondanks de problemen slaagden de sterk arm er in veertien fans te arresteren. AJAX-SUPPORTERS VERLIEZEN OOK HOGER BEROEP TEGEN NS AMSTERDAM De Nederlandse Spoorwegen (NS) mogen ook van het gerechtshof in Amsterdam doorgaan met het ver voeren van Ajax-supporters met zogenoemde combitreinen. Het hof verwierp donderdag in hoger beroep de eis van drie Ajax-supporters en de supportersstichting F-side tegen de NS om de supporters in gewone treinen 'naar welke plaats dan ook' te vervoeren. De rechter in Utrecht kwam eerder tot een zelfde uitspraak. De F-side-supporters zijn erop tegen dat ze met speciale combi-treinen naar wedstrijden van hun club worden vervoerd. Zij zijn van mening dat dit in strijd is met de vervoersplicht van de spoorwegen. In de combitreinen is vol gens de NS betere controle van de supporters mogelijk, onder andere door de aanwezigheid van speciale politiebegeleiding. Bovendien mag geen alcohol gebruikt worden tijdens de rit. De supporters worden kort voor de wedstrijd op de plaats van be stemming afgezet en vanaf het station met bussen naar het sta dion gereden. Alle vervoer inbegrepen betalen de supporters veertig procent minder dan het gewone treintarief. Wedstrijd SC Cambuur afgelast LEEUWARDEN De eerste divisiewedstrijd SC Cambuur - SC Heerenveen, die voor mor genavond op het programma stond, is afgelast. De gemeente Leeuwarden heeft een algeheel speelverbod voor het weekeinde voor alle velden in de gemeente afgekondigd in verband met de slechte toestand van de terrei nen. De ontmoeting SC Veen- dam - FC Wageningen, die mor genavond zou worden gespeeld, is verplaatst naar zondagmid dag. Men heeft dat besluit geno men om het veld in het stadion „De lange Leegte" een dag extra rust te gunnen. Ruud Nieuwenburg op dreef in Rotterdam ROTTERDAM Ereklasser Ruud Nieuwenburg was gister avond in de tweede ronde van het nationale biljarttoernooi (driebanden) in Rotterdam zeer goed op dreef. De Haagse drie- bander maakte tegen Ad Koore- vaar de vijftig caramboles vol in 27 beurten, wat neerkomt op het hoge gemiddelde van 1.851. Nieu wenburg plaatste zich met Joop de Wilde (Delft), die veteraan Jan Doggen (Roosendaal) in 59 beurten met 50-49 versloeg, voor de derde ronde. Eerder plaatsten zich ook Ad Broeders (Breda) en Henk de Kleine (Helmond) voor de derde ronde. DISPOLI De Itali- se wielerheld Frances- closer heeft gisteren in Dispoli de proloog van Tirreno Adriatico ge- Jnnen. De houder van I werelduurrecord reed individuele tijdrit over J7 kilometer in 7 minu- i en 25 seconden. Zijn Idgenoot Guido Bon- hpi werd op 0,6 seconde re. De Nederlander Nijdam eindigde als <¥de op een volle secon- 23, achter Moser. j moment van flauwte kost- ïde 22-jarige Brabander de Winning. Zijn ploegleider, j Raas. sloeg bijna de pook !de versnellingsbak van zijn 0 toen hij het ene ogenblik 1 verslapping bij zijn pupil lateerde. „Anderhalve ki- ter voor het einde, bij het lan van de laatste bocht, 1 Nijdam de benen even tjes stil. In het secondenspel van een proloog, en zeker in zo'n gezelschap, kost dat je de overwinning'. Nijdam be treurde zijn foutje achteraf zeer. „Ik ging ervan uit dat ik kon winnen. De voorbereiding was goed. De start verliep naar wens en myn benen draaiden. Als je dan niet wint, doet dat pijn; In de openingstijdrit te Ladis- poli moest Nijdam het vaandel van de Nederlanders dragen. Voor Joop Zoetemelk, de win naar van vorig jaar, was de korte inspanning te hard al deed de inmiddels 39-jarige wereldkampioen het met twaalf seconden achterstand op Moser niet slecht. De ploeg van Peter Post kende twee verliezers. De Australiër Alan Peiper (achtste) en de Belg Eric Vanderaerden (vijf de) verloren respectievelijk drie en twee seconden op Mo ser, die weer eens al zijn klasse toonde. Verrassend was vooral het zwakke optreden van Ber nard Hinault: 66e. De Frans man had negentien seconden meer nodig voor de 5.970 me ter dan de winnaar. De Belg Eric van Lancker heeft gisteren de vierde etappe van Parijs - Nice, van Le Rou- ret naar Mont Ventoux, ge wonnen. De renner uit de ploeg van Jules de Wever kwam alleen over de finish na een geslaagde solo. De ploe gentijdrit van Carpentras naar Avignon, gistermiddag, werd gewonnen door de ploeg van de Fransman Pascal Simon. De equipe van ploegleider Le- geay legde de 32 kilometer af in 36 minuten en 59,91 secon den. De ploeg van Köchli werd tweede op negentien se conden. Pascal Simon liep door de zege van zijn ploeg twintig seconden in op klasse mentsleider Sean Kelly en nestelde zich op de tweede plaats. Hij heeft een achter stand van 38 seconden op de Ier. De Zwitser Urs Zimmer- mann is derde, 6p de voet ge volgd door de Amerikaan Greg Lemond. Het ochtendprogramma stond opnieuw in het teken van een lange, eenzame ontsnapping, die van Eric van Lancker. Op Chalet Reynard, 1300 meter hoog, de top van de kale berg ligt in het voorseizoen nog in de sneeuw, had Van Lancker een voorsprong van ruim een minuut op Urs Zimmerman en nog dertig seconden meer op Sean Kelly. Een half uur na de start uit Rouret, was hij trouwens de enige, die echt fietste. Niemand had behoefte te reageren op zijn aanval en in veertig kilometer door de Provence bouwde hij een voorsprong op van zeventien minuten. Meer dan voldoende om hem even de eerste in het klassement te laten zijn. Van Lancker is realist genoeg om zijn toch indrukwekkende overwinning op de juiste waarde te schatten.„Doordat ik de eerste dagen ziek ben ge- Een flauwe glimlach op het gelaat van Jelle Nijdam, die zich in de populariteit van een Italiaanse schone mag verheugen. weest, stond ik op dertien mi- lijk. Het zou anders zijn ge- nuten in het klassement. Wan- weest, wanneer ik hoog had neer zo'n renner aanvalt, rea- gestaan. Ik heb dus een beetje geert niet iedereen onmiddel- geluk gehad". frijsvragen 3 $N HAAG De resultaten [i de prijsvragen van afgelo- woensdag zijn als volgt: _bbel-toto 9a: le prijs: 1 lal f. 7.529,20; 2e prijs: 23 lal f. 218,20; 3e prijs: 242 Sal f. 51,80. jjjferspel 9 9a (vaste prij- 770): 6 cijfers goed: 1 winnaar; ed: 4 winnaars; 4 goed: 23 finaars; 3 cijfers goed: 229 naars; 2 cijfers goed: 2.116 ilïandbalsters iet naar ïaleronde EUBRANDENBURG Nederlandse handbal- ^Brs zijn er niet in ge- ■^agd de finaleronde van |t internationale toer- |oi in Neubrandenburg [bereiken. ranje verloor gisteren welis- lar de laatste poulewedstrijd it 23-20 van Hongarije, maar frd zeker niet weggespeeld. Nederlandse ploeg, die in jJÉnneke van Eyl zowel defen- ^■f als offensief de uitblink- M^r had, bleef geruime tijd lap in de buurt van de Hon- 420*fersen. In de tweede helft In de kwalitatief hoogstaan- wedstrijd, die door 800 en werd gadegeslagen, Nederland zelfs uitzicht de winst. Een achterstand rust van 10-12 werd omge- jgen naar 14-12. In de slotfa- miste Oranje echter teveel 1/4 ansen om uitzicht te behou- 1/2 In op de finalegroep. Daar aatsten zich nu Hongarije, de 1/2 Jvjet-Unie, Oost-Duitsland 1/8 Joegoslavië voor. Neder land komt in de troostronde \',t tegen Bulgarije en het 1/2 |eede Oostduitse-team. In 1/8 duel met Hongarije waren 1/4 anneke van Eyl (6) en Ursu- Dekeling (4) het produc- I heren van Hongarije en tgoslavië bereikten de finale )r het elfde wereldkampi- ischap voor A-landen in 'itserland. Spanje plaatste h door winst op Oost-Duits- eiste/"* voor <le Olympische Spe- gUl,jp van 1988 in Seoel. Sportwereld nanctf |"l.ir![oetbaI Doelman Toni oers phtmiacher van 1. FC Köln is midf hoger beroep door de tucht- omissie van de Westduitse leensftttbalbond met onmiddellij- aeestf® 'n8an8 weer speelgerech- igd verklaard. De internatio- m inf^l had wegens ruw spel on- ^enti^ngs in München de rode n mFart gekregen, en Df^tbal Mart van Duren 80 Cr61"1 teru8 in het Nederlandse aanftetbal. De 21-jarige aanvaller >r (jyfkende een contract dat hem 'tig bindt aan FC tpflefen Bosch. De vroegere speler ;plitsfan PSV kwam sinds juli 1984 esprrfit voor de Belgische eerste er^ passer Racing Jet. en pjoetbal Jo Jansen wordt egder n>euwe trainer van Hel- n K^ond Sport. De vroegere trai- as za^er van onder meer NAC, was tet afgelopen jaar actief als oe- fenmeester bij Eindhoven. LEIDEN De beslissing in de promotiecompetitie van de LSB is nog niet gevallen. Ze ker is dat Voorschoten 1 lerdorp) en LSG Lisse) de derde klasse KNSB hebben bereikt. Maar de derde promovendus is nog onbekend. In de ontmoe ting Alphen Voorschoten 2 (voorlopig 2,5-2,5) zijn nog drie partijen onbeslist. Wint Al- Shen, dan promoveren zij, lijft het gelijk dan mag Voor schoten dubbel feest vieren. De hoofdmacht van Voorscho ten had weinig moeite met de Leiderdorpse tegenstander. Soepel werd een 5-0 voor sprong opgebouwd. Rik Bausch deelde op zijn verjaar dag twee paarden uit en won in 19 zetten. Aart Huizer en Frank den Herder zegevier den in het eindspel. Frits Frit- schy en Frans Elrwich vonden in de klok een behulpzame bondgenoot. Marco Combe ruilde en remiseerde. De tus senstand is derhalve 5,5-0,5 en als eindstand wordt 6,5-1,5 verwacht. Daarmee komt Voorschoten 1 op 10 match- punten. LSG 3 is ook gepromoveerd, met 9 matchpunten en 31,5 bordpunten, omdat het altijd meer bordpunten bezit dan of Alphen of Voorschoten 2. In Lisse sloegen de Leidenaars toe aan de staart. Peter van der Heijden met zijn bekende 'Orang-Oetang', en Teunis de Haas en lan Johnson met fraaie matcombinaties. Door drie remises bereikte LSG de verlossende 4,5. In Alphen vondt het belang rijkste gevecht plaats. Daar ontmoetten de nummers een en drie elkaar. Voorschoten 2, de trotse lijstaanvoerder met pas 9 punten (27 bp.), had in middels de rol van outsider verspeeld. En het gewaar schuwde Alphen (pas 8 pun ten, 25,5 bp.) weerde zich da nig. Na vier uur spelen is nog steeds niets beslist. Bij een voorlopig 2,5-2,5 bezit de Voorschotenaar Fred Brouwer zeker remise. Zijn clubgenoot Bart Gort staat echter waar schijnlijk verloren. Als Gort verliest zal Hans Lindeboom het kleine voordeel dat hij heeft in zijn hangpartij, moe ten omzetten in winst. Lukt dat dan promoveert Voorscho ten 2, slaagt hij niet dan is Al phen de gelukkige. Door deze resultaten is het niet meer van belang dat eer der deze week Philidor 3 met ruime cijfers het verzwakte Katwijk van het bord sloeg. Het derde van Philidor heeft al 4,5 bordpunt en zal waar schijnlijk eindigen op 6,5-1,5. REMMELT OTTEN DERDE PLAATS DIRK NAUTA KAAP HOORN De aan voerder van het algemeen handicapklassement van de vierde Whitbread Zeilrace rond de wereld, het Neder landse jacht Philips Innovator met schipper Dirk Nauta, ver wacht vandaag de beruchte kaap Hoorn te ronden. Deze meest zuidelijke punt van Zuid-Amerika staat bekend vanwege de vaak verraderlij ke weersomstandigheden. De Philips Innovator vaart op dit moment in vierde positie in het handicapklassement van de derde etappe van Auckland (Niuew-Zeeland) naar Punta del Este (Uruguay). Dirk Nau ta meldde vanochtend de afge lopen dagen enige keren te zijn overvallen door periodes van windstilte. (ADVERTENTIE) Sound Quality from Denmark Alex Blanchard: hoog genoteerd op de WBA-lijst. CARACAS Alex Blanchard, de Europese kampioen in het half zwaargewicht, zal woensdag 26 maart de hoofdpartij bok sen van een internationaal programma in de Edenhal in Am sterdam. Hii komt in een gevecht over tien ronden uit tegen de Finse halfzwaargewicht Tarmo Uusivirta. Voor Blanchard is de partij een compensatie voor het niet doorgaan van het titelgevecht tegen de Fransman Rufino Angulo op 28 februa ri in Bordeaux. De partij ging niet door omdat de Franse or ganisatoren de financiering niet konden rondkrijgen. In het voorprogramma in de Jaap Edenhal komen onder andere Pedro van Raamsdonk en Jan Lefeber in actie. Blanchard staat hoog op de maandranglijsten van de internatio nale boksbonden. De Amsterdammer, die in zijn laatste gevecht op 11 december in Londen onbeslist bokste tegen de Brit An- dries, is vierde op de lijst van uitdagers van de WBC en eerste op de lijst van de voor Europa minder belangrijke WBA. Titel houder bij deze bond is de Amerikaan Marvin Johnson. INZELL De Oostduitse schaatsenrijdster Karin Kania heeft gistermiddag tijdens de wedstrijden om de wereldbe kers op de kunstijsbaan van Inzeil het wereldrecord op de 1500 meter verbeterd. Met een tijd van 2 minuten en 2,23 se conden bleef de tweevoudig wereldkampioene van dit sei zoen 1,11 seconden onder het oude record, dat sinds 24 maart 1984 (Medeo) met 2.03,34 op naam stond van haar landgenote Andrea Eh- rig. De voorsprong op nummer twee, de Zweedse Anette Car- len, bedroeg niet minder dan ruim acht en een halve secon de. „Eén van mijn doelen dit sei zoen was het heroveren van het wereldrecord op de 1500 meter", zei de overgelukkige Karin Kania na haar geweldi- te prestatie, die de tot voor ort ongrijpbaar geachte grens van twee minuten voor dames een stuk tastbaarder maakte. Het is ongetwijfeld de bekro ning van een schitterende ren tree na een jaar afwezigheid wegens een bevalling. Op de 690 meter boven de zeespiegel gelegen baan van Inzeil liet Karin Kania op de kortste afstand al zien, dat ze opnieuw in staat was te „vlam men". Ze bleef met haar tijd van 39,79 seconden slechts eentiende seconde boven het wereldrecord van Christa Ro- thenburger. In het g~eweld van Karin Ka nia verbleekte de strijd om de wereldbekers, die terecht kwamen bij Christa Rothen- burger (500 meter) en Anette Carlen (1500 meter). Karin Kania werd tweemaal tweede in het eindklassement omdat zij lang niet alle wedstrijden meemaakte. UTRECHT Het abon nee-televisiebedrijf Film- Net heeft gisteren het kort geding tegen de KNVB over het opnemen en uitzenden van voetbal wedstrijden verloren. De Utrechtse rechtbankpresi dent mr. C.L. baron Van Ha- Vinxma thoe Slooten had op vallend weinig tijd nodig voor zijn uitspraak. Hij stelde met een na het aanhoren van de advocaten, dat FilmNet zich niet kon beroepen op de gete kende voorlopige verbintenis met de voetbalbond. Dat bete kent feitelijk, dat de deur naar nieuwe onderhandelingen is open gezet. Het bóndsbestuur van de KNVB zal zich daar over op korte termijn beraden. Woodward reageerde verrast op de mededeling van mr. H.P. Utermark van de KNVB, dat het door het sectiebestuur ondertekende memorandum nooit door de meerderheid van de clubs was geaccepteerd. „Dat hoor ik hier voor het eerst", vertelde Woodward. „Wij zijn er altijd van uitge gaan, dat het deal point memo randum zonder meer was goedgekeurd". Vandaar, dat FilmNet de KNVB het defini tieve contract stuurde, dat nog steeds moet worden onderte kend. Utermark had duidelijk gemaakt, dat de buitengewone algemene vergadering betaald voetbal van 17 oktober vorig jaar en het bóndsbestuur twaalf dagen later het memo op enkele wezenlijke punten hadden aangepast. Volgens Utermark kon dat ook, omdat de leden van het sectiebestuur onder voorbehoud hadden ge tekend. „Bovendien week het definitieve contract op alle punten af van het memoran dum". legde de raadsman uit. Advocaat mr. N.D.C. Meijer van FilmNet stelde, dat het voorbehoud louter betrekking had op het gehele memoran dum, en daarom geen ruimte liet voor wijzigingen in de tekst. „De tactiek van de KNVB wordt met de minuut duidelijker. De KNVB wil de overeenkomst met FilmNet torpederen en ziet enkel de NOS-miljoenen voor zich". „AMSTERDAM LIGT HEEL GOED' ROME „Amsterdam ligt héél goed", zegt de heer Reitsma, voorzitter van de commissie die de Olympi sche Spelen van 1992 naar Amsterdam moet halen. Maar dat zeggen de voorzitters van gelijksoortige com missies-van Birmingham, Parijs, Belgrado, Brisbane en Barcelona ook. Wie het beste ligt, zal op 17 oktober in Lausanne worden beslist. In het Romeinse Hilton-Hotel heeft de afgelopen dagen de alge mene vergadering van internationale sportfederaties (GAISF) vergaderd over het advies dat zij aan het Internationaal Olym pisch Comité (IOC) zal verstrekken omtrent de lokatie van de zomerspelen van 1992. „Naar wat ik hier de laatste dagen zo gehoord heb komt Amster dam er in dat advies goed uit", meent Reitsma. „Zo'n advies komt tot stand aan de hand van de antwoorden op een questio- naire. Daarin is belangrijk het aantal sportstructuren dat de kandidaat al heeft en wat voor voorzieningen het voor 1992 nog denkt te treffen. Amsterdam hoort wat dit betreft tot de beste. Parijs, Birmingham, Belgrado en Barcelona hebben nog lang niet zoveel als wij. Het weer telt natuurlijk mee. En dat is in de laatste week van juli en de eerste week van augustus bij ons uit stekend geschikt voor topsport. Barcelona is wat dit betreft veel te warm. In Birmingham is de regenkans hoger dan bij ons en Parijs heeft hetzelfde weer als wij. Belangrijk is ook dat er in de periode van de Olympische Spelen geen concurrerende evenementen zijn in ons land. Bovendien hebben wij en al onze buurlanden in die periode vakantie, zodat er daarvandaan veel mensen voor de Spelen naar ons land zul len komen. Verkeerstechnisch, wat betreft de wegen en de ver bindingen tussen de plaatsen waar de Olympische evenementen zullen plaats hebben zitten we ook heel goed". Brisbane is volgens Reitsma een geval apart: „Australië past ten aanzien van de invoer van dieren strenge quarantainemaatrege len toe. Maar ze hebben toegezegd dat die bepalingen veranderd zullen worden voor de komst van de paarden naar de Olympi sche spelen van Brisbane. Tijdens de vergadering hier is er openlijk geklaagd over hoe moeilijk Australië doet wanneer in dat land internationale hippische wedstrijden plaats vinden. Dat hebben de mensen hier goed in hun oren geknoopt. Dus ik denk dat de positie van Brisbane heel moeilijk is geworden". Het advies dat nu in Rome is opgesteld geeft geen rangschikking van de steden die volgens de GAISF het meest voor nominatie in aanmerking komen. „Het advies is een feitelijke opsomming van gegevens, van de antwoorden die gekregen zijn op de vra gen. Dat gaat naar het IOC". Op 17 oktober beslist dan het IOC door middel van een stem ming waarbij een absolute meerderheid vereist. Zolang die meerderheid er niet is, valt bij elke stemming telkens die plaats af die het minst aantal stemmen op zich heeft verenigd. In het IOC zitten afgevaardigden van de verschillende nationale olym pische comité's. Gezien zijn bescheiden omvang heeft Nederland in het IOC maar één afgevaardigde. De meeste concurrenten twee. Maar hoe goed Amsterdam volgens Reitsma ook in dat advies van de GAISF ligt, het IOC hoeft zich daar niet aan te houden. Het IOC hoeft volgens de reglementen voor haar besluit geen verantwoording af te leggen aan wie dan ook, laat staan aan de sportliefhebbers aan de basis. Reitsma: „Die vijf steden die af vallen, zullen natuurlijk willen weten waarom ze niet zijn geko zen. Het gaat hier uiteindelijk om de sportgedachte, om de spor tieve concurrentie, en vandaar dat het IOC er op den duur niet aan zal kunnen ontkomen opheldering te geven". Amsterdam was in het romeinse Hilton Hotel uiteraard ook ver tegenwoordigd door enkele kaasmeisjes (zowel van vlees en bloed als van karton). De hoofdstad had ook een „stand" inge richt met foto's en kaarten om aan te tonen hoe knus en gezellig het in Amsterdam en omgeving is, hoeveel kunst er is te genie ten en hoe kort de afstanden zijn tussen onze „Olympische" ste den Amsterdam, Medemblik, Utrecht, Maastricht, Rotterdam, Den Haag, Alkmaar, Dronten en Eindhoven. Onze concurrenten Parijs, Barcelona etc. hadden net zo'n kraam, inclusief folders, buttons en wat dies meer zij. „Europees" blijkt er in sportieve kringen nog niet te worden ge dacht, in Olympische sferen in elk geval nog volstrekt niet. Ne derland, Frankrijk, Spanje en Engeland, de vier Europese part ners, staan elkaar naar het leven als het gaat om de toewijzing van de OS-1992. Reitsma (een zakenman): „In het internationale zakenleven, bij het binnenhalen van grote, internationale con tracten concurreren we in Europa ook fel tegen elkaar op. De toewijzing van de Olympische Spelen aan Amsterdam moet je dan ook zien als het binnenhalen van een groot, internationaal contract". De campagne voor de kandidaatstelling van Amster dam voor de OS-1992 alleen al (dus tot en met 17 oktober 1986, de dag waarop de knoop wordt doorgehakt) kost ons land 14,5 gulden, minder (vergeleken met Spanje bijna de helft minder) dan het de andere kandidaten kost. Het Rijk betaalt daarvan 2 miljoen, Amsterdam 2 miljoen en de rest komt uit de sport en uit het bedrijfsleven. Vooral het bedrijfsleven ziet veel „Holland- promotion" in de komst van de OS-1992 naar ons land. Als Amsterdam verliest, het niet wordt, zullen er heel wat men sen (50) niet alleen de teleurstelling van hun leven te verwerken krijgen maar ook hun baan verliezen. Reitsma: „We hebben dan in elk geval alles gedaan wat mogelijk was om de Olympische Spelen voor Amsterdam binnen te halen. Meer kun je niet doen. Kennelijk is een andere stad dan toch nog beter. Want de toe wijzing van de Olyi gooien met dobbels CEES MANDERS LAGER HOCKEY AFGELAST DEN HAAG De competitieleider van de Koninklijke Neder landse Hockey Bond heeft voor dit weekeinde het grootste deel van het programma afgelast. De eerste elftallen bij zowel de da mes als de heren en de jongens en meisjes A en B-teams, vallen buiten deze centrale afgelasting. VOETBAL Hont lan Budapest-Honved Budapest 0-2, MTK VM -Vasas 1-2, Szombathely- Csepe! 2-0, Ujpesti Dozsa-Bekescsa- ba 0-0, Raba Eto-Debrecen 4-2, Vi- deoton-Siofok 2-1, Ferencvaros-Za- laegerszeg 2-1. Stand aan kop: 1. Honved 33, 2. Pees 27. 3. Videoton 25. WIELRENNEN Parijs - Nice Eerste gedeelte vierde etappe: 1. Van Lancker (De Wever-Bel) 118 kilo meter in 3 uur, 34 minuten en 51 se conden - met tijdvergoedlng 3.34,41 (gemiddelde snelheid 30.254 km/uur); 2. Zimmerman (Boifava-Zwi) 3.35,52 - 3.35,47; 3. Kelly (De Gribaldy-ler) 3.36.27 - 3.36.25; 4. Caritoux (Bazzo- -Fra) 3.36,27; 5. Simon (Legeay-Fra) Z.I.; 6. Mottet (Guilfen-Fra) op 1.37; 7. Madiot (Guilfen-Fra) op 2.13; 8. Ber nard (Koechli-Fra) op 2.17; 9. Slmon (Thevenet-Den) z.t.; 10. Gaston (De Grlbaldy-Spa) z.t.; 11. Bagot (Bazzo- -Fra) z.t.; 12. Lemond (Koechli-Vst) z.t.; 13. Schepers (Bolfava-Bel) op 2.45; 14. Simon (Legeay-Fra) op 3.30; 15. Mas (Thevenet-Fra) z.t.; 16. Ma diot (Guilfen-Fra) op 3.33; 17. Breu (Boifava-Zwi) op 3.43; 18. Rüttimann (Koechli-Zwi) op 3.48; 19. Müller (De Gribaldy-Zwi) z.t.; 20. Roux (Guilfen- -Fra) op 3.54; 31. Winnen (De Wever- -Ned) op 5.24; 68. Harings (De We- ver-Ned) op 13.21; 70. Anderson (De Wever-Aus) z.t.; 76. Oosterbosch (De Wever-Ned) op 15.43; 77. Wekema (Elen-Ned) z.t.; 78. Planckaert (De Wever-Bel) z.t.; 79. Breuklnk (De We ver-Ned) z.t.; 81. De Rooy (De Wever- -Ned) z.t.; 84. Jonkers (Elen-Ned) z.t.; 88. De Beule (Elen-Bel) op 24.12; 89. Bogaert (Elen-Bel) z.t; 90. Rossel (Elen-Bel) oo 27.04: 91. en laatste: Tweede gedeelte: 1. Ploeg Legeay 32 km in 36.59,91 (gem. snelheid 51,895 km/uur) alle rijders krijgen 1 De Wever 37.39,01 bonif. 30 sec.; Ploeg Boifava 37.39,81 bonif. 20 sec.; 6. Ploeg Guilfen 37.47,80 bonif. 15 sec.; 11. Ploeg Elen 42.00,57. Algemeen klassement: 1. Kelly (De Gribaldy-ler) 20 uur 7 minuten en 16 seconden; 2. Simon (Legeay-Fra) op 38 seconden; 3. Zimmermann (Boifa- va-Zwi) op 55 seconden; 4. Lemond (Koechli-Vst) op 1 minuut; 5. Bernard (Koechli-Fra) op 1 minuut en 6 secon den; 6. Mottet (Quilfen-Fra) op 1.23; 7. Caritoux (Bazzo-Fra) op 1.25; 8. Gaston (De Gribaldy-Spa) op 1.33; 9. Madiot (Quilfen-Fra) op 1.50; 10. Ba- ?|0t (Bazzo-Fra) op 1.58; 11. Simon Legeay-Fra) op 2.24; 12. Simon (The venet-Fra) op 2.24; 13. Schepers (Bolfava-Bel) op 2.38; 14. Rüttimann (Koechli-Zwi) op 3.04; 15. Madiot (Quilfen-Fra) op 3.15; 16. Comlllet (Legeay-Fra) op 3.32; 17. Berard (Koechli-Fra) op 3.38; 18. Müller (De Gribaldy-Zwi) op 3.39; 19. Roux (Quil fen-Fra) op 3.43; 20. Breu (Bpifava- -Zwi) op 3.44; 29. Winnen (De Wever- -Ned) op 5.20; 49. Van Lancker (De Wever-Bel) op 12.19; 62. De Rooy (De Wever-Ned) op 15.33; 66. Jonkers (Elen-Ned) op 16.44; 69. De Cnijf (Enen-Bel) op 18.37; 71. Planckaert (De Wever-Bel) op 20.42; 73. Ooster bosch (De Wever-Ned) op 23.28; 78. Wekema (Elen-Ned) op 33.23; 81. An derson (De Wever-Aus) op 41.07; 83. De Beule (Elen-Bel) op 42.39; 85. Rossel (Elen-Bel) op 46.04; 88. Appel doorn (Elen-Ned) op 46.29; 87. Bo gaert (Elen-Bel) op 47.10; 88. Breu- kink (De Wever-Ned) op 52.42; 89. Harings (De Wever-Ned) og 1 uur 3 minuten en 4 seconden: 90. en laat ste Russenberg (Thevenet-Zwi) op 1.06.39. Tirreno Adriatico Proloog: 1. Moser (Ita, Stanga) 5970 meter in 7.25,50 (48,297 km/uur); 2. Bontempi (Ita. Boifava) 7.25,56; 3. Nij dam (Ned, Raas) 7.26.16; 4. Saronni (Ita, Algeri) 7.26.40; 5. Vanderaerden (Bel. Post) 7.26.50; 6. Caroll (Ita. Franchlni) 7.27,06; 7. Milanl (Ita, Alge ri) 7.27,76; 8. Peiper (Aus, Post) 7.27,96; 9. Plasecki (Pol, Algeri) 7.28,86; 10. Visentini (Ita. Boifava) 7.29,00; 11. Argentln (Ita, Bartolozzl) 7.29; 15. Flgnon (Fra, Gulmard) 7.34; 16. Emonds (Bel. Raas) 7.34; 17. Du- crot (Ned, Raas) 7.34; 21. Lammerts (Ned, Battaglini) 7.35; 25. Van der Poel (Ned, Raas) 7.36; 27. Rooks (Ned, Schuiten); 29. Knetemann (Ned, Schuiten) 7.36; 32. Akam (GBr. Schui ten) 7.37; 33. Lammertlnk (Ned, Post) 7.37; 34. Sogers (Ned, Swerts) 7.37; 36. Zoetemelk (Ned, Raas) 7.37; 42. Van Vliet (Ned, Post) 7.40; 43. Mutter (Zwi, Schuiten) 7.40; 46. Lubberding (Ned, Post) 7.41; 49, Hanegraaf (Ned, Raas) 7.41; 53. Vandenhaute (Swerts) 7.43; 57. Slendebroek (Ned, Swerts) 7.43; 62. De Wolf (Bel, Swerts) 7.44; 66. Hinault (Fra. Le Guilloux) 7.44; 80. Peeters (Bel, Raas) 7.47; 90. Nulens (Bel, Post) 7.47; 97. Delgado (Spa, Schuiten) 7.50; 103. Van Houwellngen (Ned, Swerts) 7.52; 104. Poels (Ned, Raas) 7.53; 110. Van Houwellngen ((Ned, Swerts) 7.53; 113. Van Poppel (Ned, Swerts) 7.54; 120. Kuiper (Ned, Swerts) 7.56; 135. Van Wijk (Ned, Schuiten) 7.59; 149. De Keulenaer (Bel. Post) 8.04; 158. Bayon (Spa. Schuiten) 8.07; 183. en laatste Wij- nants (Bel, De Klmpe) 8.32. HANDBAL WK dames, AURAU Troostronde: Tsjechoslowaklje - Al gerije 24-19; Cuba - Polen 23-27- (10-16). Eindstan

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7