Leiderdorp stopt subsidie De Hollandsche Tuyn Houdbaarheid levensmiddelen en bloemen verlengen V Splotsz heeft haast met verbouwing" Nieuwe kandidaten Dorpsraad Stompwijk •LEIDEN OMGEVING gcidaeSomnnt VRI1DAG 7 MAART 1986 PAGINA Inspraak bij speelplaatsjes HAZERSWOUDE De burgerij van Hazerswoude krijgt inspraak bij de in richting van speelplaatsjes voor de jeugd. De gemeente wil 225.000 gulden beschikbaar stellen voor de inrichting van deze speelplaatsen. Anderhalve ton is bestemd voor het Dorp, de rest voor de Rijndijk. Het college wil de plaatse lijke bevolking betrekken bij de inrich ting van de speelplaatsjes. Niet alleen is er de mogelijkheid van inspraak over de soort toestellen die er zouden kun nen komen. Ook hoopt het college op de bereidheid van de omwonenden om bij de uitvoering actief te zijn. Het geld dat hierdoor uitgespaard wordt, zou dan weer voor de speelgelegenheid kunnen worden gebruikt. Garantieprijs oud papier naar 8 cent ALKEMADE De gemeente Alkemade over weegt de garantieparijs voor oud papier te ver hogen van zes naar acht cent per kilo met te rugwerkende kracht tot 1 januari. Dit voorstel deed wethouder L. Beelen gisteravond aan de leden van de raadscommissie Financiën, die unaniem akkoord gingen. De garantieprijsverhoging van twee cent is voor de helft bedoeld om de garantieprijs aan het huidige prijspeil aan te passen. Met de an dere helft van de verhoging wordt beoogd het gescheiden inzamelen van afval extra te stimu leren. In de afgelopen jaren is namelijk geble ken dat het inzamelen van oud papier een goe de zaak is. Het beperkt de afvalstroom en daar mee de kosten van ophalen en verwerking. Hergebruik van oud papier leidt bovendien tot grondstof- en energiebesparing. Theodulphus gedupeerd ALKEMADE De leden van toneel vereniging Sint Theodulphus zijn gedu peerd door de verbouwing van dorps huis „De Alkeburcht". Terwijl zij volop bezig waren met repeteren, kregen ze te horen dat de verbouwing van het dorpshuis komende maandag begint. Hun voorjaarsuitvoering op 15, 21 en 22 maart kan daardoor niet doorgaan. diverse uitwijkmogelijkheden onder zocht, maar het is niet gelukt een pas sende vervanging te vinden. In een brief aan de donateurs schrijft het be stuur de gang van zaken erg spijtig te vinden. Begin november verzorgt de Weteringse toneelvereniging „Theodul phus" haar traditionele najaarsuitvoe ring in de dan verbouwde Alkeburcht. Voorstel over peuter speelzaal ingetrokken ALKEMADE Het ambtelijk voorstel over verhoging van de subsidie aan peuterspeelzaal „De Mammoef" in Roe- lofarendsveen is gisteren voor nader beraad teruggenomen. Dit liet wethou der L. Beelen gisteravond weten aan de leden van de raadscommissie Finan ciën. De opmerkingen, die woensdaga vond zijn gemaakt door de leden van de raadscommissie Welzijn worden in een nieuw voorstel verwerkt. De wet houder gaf geen garanties over de tijd die zal verstrijken alvorens een nieuw voorstel over subsidieverhoging de di verse commissies zal bereiken. Ook weigerde hij te vertellen waarom het oorspronkelijke voorstel is teruggeno men. Oh ROELOFARENDSVEEN Het bestuur van jongerensociëteit Splotsz (voorheen Our House) wil dat de gemeente Alke made haast maakt met de verbouwing van het soosgebouw aan de Stationsstraat in Roelof arendsveen. De sociëteit ver keert namelijk in de volgens het bestuur „unieke" situatie, dat de verbouwing mo menteel zou kunnen worden gesubsi dieerd uit de landelijke pot „Jongeren Bouwen voor Jdhgeren". Ook zouden het Koningin Juliana- en het Anjer Fonds de toezegging hebben gedaan een verbou wing van de soos, een voormalige bad huis, financieel te zullen ondersteunen. De verbouwingskosten zullen volgens een schatting van Splotsz-bestuurslid Jos Rodewijk rond de honderdduizend 4 den bedragen. Volgens het bestuur van „Splotsz" hq de gemeente Alkemade het verzoek a) vankelijk positief behandeld. Er zouk( afspraken zijn gemaakt, waarbij de lej van de jongerensociëteit hadden bela de overlast voor omwonenden minimum te beperken. Medio janfl overhandigden bestuursleden van de gerensociëteit een concept-bouwplan! de gemeente. Volgens Splotsz-bestuurl den hebben de ambtenaren daarna nj meer voor hen gedaan. „Steeds blij]} sleutelpersonen of ziek of momenlj niet aanwezig te zijn" schrijven zij aan) Leic gemeente. LEIDERDORP Hoe lang moeten we doorgaan met geld van de gemeen te in de Hollandsche Tuyn te stoppen? Dat was een vraag die door ver schillende commissiele den werd gesteld tijdens de gisteravond gehouden vergadering van de raadscommissie Finan ciën. Het antwoord kwam eigenlijk van Jaap Sloof, exploitant van het gelijk namige restaurant. Hij verklaarde zich in princi pe bereid het beheer van het pand aan de Hoofd straat op zich te nemen. De Stichting Cultureel Cen trum „De Hollandsche Tuyn", die het pand enkele jaren ge leden door een ingrijpende restauratie van de ondergang heeft weten te redden, lijdt nu een noodlijdend bestaan. Het heeft al een paar maal een be roep op de gemeentelijke ga rantie moeten doen om de rente en aflossing op de le ning die op het pand rust, te kunnen betalen. Van de oor spronkelijke doelstelling, het organiseren en stimuleren van culturele activiteiten, is niet veel terecht gekomen. De activiteiten die worden ont plooid, gaan uit van de jazz club „De Wagenschuur" en de Leiderdorpse Kunstkring. Het stichtingsbestuur houdt zich alleen maar bezig met het fei telijke beheer van het pand. De gemeente voelt er niets voor de exploitatieverliezen te subsidiëren. Het tekort be draagt nu 7.681. Toch wil men de stichting financieel tegemoet komen. Dat zal nu gebeuren door het huren van de atelierruimte voor een Financieel gezien maakt het weinig uit voor welke vorm men kiest. Door huur van de ruimten in het pand wordt echter de schijn van een zake lijke transactie in stand ge houden en kan minder ge makkelijk een beroep op sub sidiebedragen werden gedaan wanneer de exploitatietekor ten in de toekomst mochten oplopen. Deze principiële stel- lingname van het college werd door de commissie Fi nanciën overgenomen. Van de kant van het bestuur van de Stichting was niemand aanwezig om een toelichting te geven op het reilen en zei len van het culturele cen trum. De suggestie van de ex ploitant van de herberg In den Hollandschen Tuyn kwam voor de commissie als een verrassing. Wethouder J. Bezemer zag hier wellicht een uitgestoken hand in. Hij rea geerde tenminste zeer positief. „Het lijkt me een aardige op lossing, als we het maar eens kunnen worden over de voor waarden voor overname", zo stelde Bezemer. Molenviergang Aarlanderveen blijft polder droogmalen AARLANDERVEEN De historische Aarlander- veense Molenviergang kan blijven voortbestaan. Dit stelt de werkgroep Bemaling Molenviergang Aarlanderveen in een rap port over dit onderwerp. De werkgroep heeft in op dracht van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland een onderzoek ingesteld naar de peilbeheersing van de vier wind-water molens in de Droogge maakte Polder aan de Westzijde in Aarlander veen. Klachten van boeren in het gebied over onvoldoende ca paciteit van de viergang wa ren de aanleiding voor het onderzoek. In natte perioden met veel regen zouden de molens de bemaling niet aan kunnen door het ontbreken van voldoende wind. Daar door is de laatste jaren veel wateroverlast in de polder ontstaan. Buiten de rege nachtige tijden wisten de molens het peil wel te hand haven, zij het echter niet op timaal en daarbij nog mèt be hulp van een diesel/elek trisch gemaal. Als oplossing stelt de werk groep nu voor om naast de bemaling van de molens twee hulpgemalen aan te leg gen. Het voortbestaan van de vier monumentale molens zou daarmee gewaarborgd zijn. De stichting van geheel nieuwe grote gemalen als vervanging van de viergang wijst de werkgroep van de hand als een minder geslaag de oplossing van de proble men. In dat geval zouden de historische molens geen en kele functie meer hebben. Verval van de historische werktuigen ligt dan voor de hand. Het regelmatig in wer king zijn is een voorwaarde voor de goede „conditie" van de molens. Bovendien is dit een veel duurdere oplossing. De werkgroep is van oordeel dat de molenviergang als monument moet worden be schermd. „De bescherming van een monument kan eerst maximaal zijn, als het zijn functie behoudt of eventueel een andere passende functie krijgt. Voor molens betekent dit dat ze regelmatig in wer king moeten ziin om een snel verval te voorkomen", aldus staat in het rapport Het bestuur van waterschap De Aarlanden beslist uitein delijk over deze kwestie. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, za terdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. MEVROUW BREGMAN TE LAAT. LEIDSCHENDAM Op de nieuwe kandidatenlijst voor de Dorpsraad Stompwijk staan twaalf kandidaten. De helft daarvan zijn nieuwelingen. Op de lijst ontbreken de dames K.P. Bregman-Lugtigheid en A.G.W. Granneman-Zits. Door een nalatigheid is de envelop met hun kandidaatstelling niet tijdig bezorgd. Mevrouw Bregman is al jaren gemeenteraadslid voor het CDA en mevrouw Granneman is destijds Dorpsraadslid ge worden voor de VVD. Me vrouw Bregman noemt het ontbreken van haar naam „een regelrechte ramp waar van ik al nachten niet gesla pen heb". Alle pogingen om de fout te herstellen zijn tot nu toe vergeefs geweest. „Burge meester en wethouders hebben evenals een aantal ambtenaren op het raadhuis al het mogelij ke gedaan en er de Kieswet op nageslagen maar ik vrees dat er niets aan te doen is. Ik heb een advocaat geraadpleegd, maar die heeft de stukken te ruggestuurd omdat ook hij geen oplossing zag. Verder wil ik nog contact opnemen met het partijbureau van het CDA en misschien waag ik nog een laatste poging via de Raad van State". Een nieuwe kandidaatstelling was nodig omdat in eerste in stantie slechts acht namen wa ren aangemeld voor de negen zetels in de Dorpsraad. Tot die acht behoorden ook de dames Bregman en Granneman. Door het onvoldoende aantal kandi daten was de eerste aanmel ding die tussen 31 januari en 8 februari viel, vervallen. Tot de nieuwe kandidaten behoren mevrouw M.B.P.T. van Bem- melen-Turnhout, A.G.M. van der Haar, mevrouw M.W.A.C. v.d. Ham-den Elzen, D.G. de Hen, W.J. Olsthoorn en N.A. van Vliet. De verkiezing van de Dorpsraad gebeurt tegelijk met die van de gemeenteraad op woensdag 19 maart. De Dorpsraad heeft tot taak de gemeenteraad, burgemeester en wethouders en de burge meester te adviseren over maatregelen en voorzieningen die voor Stompwijk van be lang zijn. VAN DER SPRONG GROEIT GROOT ROELOFARENDSVEEN „Ik heb dit bedrijf niet alleen voor nu, maar ook voor over 25 jaar en dan hoop ik in ieder geval dezelfde klanten nog te hebben". Aan het woord is de voortuitstrevende eigenaar van een pas vier jaar geleden gestart en sindsdien gestaag groeiend particulier labotarori- um op het industrieterrein aan De Lasso in Roelofarendsveen, de 37-jarige drs. Jan van der Sprong. Het vergrote laborato rium is vandaag officieel in gebruik genomen. Van der Sprong stemt zijn ma nier van zaken doen af op het principe dat zijn klantenbe stand geen verloop mag verto nen. „Er mag alleen een aan was zijn", aldus Van der Sprong. Toen Jan van der Sprong in Leiden afgestudeerd was in microbiologie en elec- trofysiologie had hij plannen voor de oprichting van een la boratorium voor onderzoek van levensmiddelen. Van huis uit had hij hiervoor belangstel ling, omdat zijn ouders een snackfabriek hebben. „Toch is kwaliteitscontrole op bacteriën iets van de laatste tien jaar", vertelt de directeur. Tijdens zijn studie woonde hij in Roe lofarendsveen in een boerderij aan de Wijde Aa. Daar kwam ook zijn laboratorium. In het bedrijvencomplex van Heem- bouw op het industrieterrein kon Van der Sprong terecht. Klus Toen zijn laboratorium drie maanden in bedrijf was, werd hij gebeld door de Aalsmeerse veiling voor het opknappen van een klus. De opdracht hield het „vertalen" van labo ratoriumexperimenten naar de praktijk in. Anjers en lelies moesten op de kwekerijen be handeld gaan worden met een {>reparaat, waardoor het vaas even twee- tot driemaal zou kunnen worden verlengd. Op laboratoriumschaal was be kend dat het werkte, maar Van der Sprong moest de re sultaten in de praktijk bren gen. Anderhalf jaar werkte hij met enige laboranten aan de opdracht Toen had hij een Jan van der Sprong in zijn snel groeiende laboratorium. controlemethode uitgewerkt die aantoont dat het preparaat echt wordt gebruikt door de kweker. De methode is zover ontwikkeld dat deze momen teel in heel Nederland op alle veilingen verplicht is gesteld. De Aalsmeerse VBA-veiling had meer dan drie jaar gezocht naar een laboratorium dat de klus kon klaren. Potentiële kandidaat-laboratoria zagen er evenwel geen brood in of von den de complicaties te inge wikkeld. In Roelofarendsveen verliep het onderzoek evenwel zo succesvol dat de VBA, de grootste veiling ter wereld, Van der Sprong inmiddels heeft aangesteld als extern ad viseur op het gebied van kwa liteitsverbetering van snijbloe men. „Concreet betekent dit dat ik voortdurend bezig ben om methodes, technieken en preparaatjes te bedenken, die door de kwekers moeten wor den toegepast en die na het oogsten de kwaliteit van de snijbloemen verbeteren. Ik houd mij niet bezig met teelt- technische produkten of vaas middeltjes zoals Chrysal", ver telt Van der Sprong. Levensmiddelen Op dit moment houdt het Roe- lofarendsveense laboratorium zich voor de ene helft met bloemen, en voor de andere helft met levensmiddelen be zig. De klanten voor levens- middelenonderzoek zijn vooral fabrikanten van banket, con serven, vis, alcoholische dran ken en snacks. Van der Sprong doet ook aan begelei ding en voorlichting bij grote bedrijfskantines, keukens van bejaardencentra en hotelvak scholen. „Wij wijzen de koks op de problemen die zich kun nen voordoen met levensmid delen. In wezen doen wij het zelfde als TNO, met dit ver schil dat de klant bij ons niet op een wachtlijst komt, maar direct wordt geholpen". Bij Laboratorium Van der Sprong werken momenteel acht personen, onder wie vier HBO ers. Het nieuwe lab van 450 vierkante meter is bere kend op 15 laboratoriummede werkers. Van der Sprong gaat ervan uit dat de ruimte binnen vijf jaar opnieuw te klein zal zijn. De belangrijkste uitbrei ding in werkzaamheden is te verwachten in de sector van de levensmiddelenindustrie. Van der Sprong liet vandaag zijn relaties enkele interessan te laboratoriumproefjes zien. Zo maakte hij de bacteriën in ijs, gebak en soep „zichtbaar". „Ik denk dat mijn werk beoor deeld wordt op de presentatie. De klanten moeten op de eer ste plaats vertrouwen in mijn bedrijf hebben, want laborato riumwerk is nooit direct te controleren", weet Van der Sprong. Netjes „Ik heb er dan ook van het be gin af aan voor gezorgd dat het laboratorium er professio neel, schoon en netjes uitziet. Dat is mijn duidelijkse concur- rentie-overweging", aldus de succesvolle zakenman en on derzoeker. In het vergrote la boratorium is een krachtige afzuiginstallatie geïnstalleerd. Ondanks het gebruik van ster ke zuren, het onderzoeken van bijvoorbeeld versgebakken pa tates frites en kroketten, zijn er dan ook geen luchtjes waar neembaar. Enorme investerin gen waren er gemoeid met de aanschaf van diverse appara tuur zoals een absorptiespec- tophotometer voor het aanto nen van zware metalen. Ach ter het laboratorium is een klein produktiebedrijfje van bactericiden en zilverthiosul- faat voor gebruik in de bloe menteelt. ELLEN VERHAAR Wethouder Van As (I) overhandigt de ondernemerstrofee aan de heer Bahlman. Bahlman beste Alphense ondernemer van het jat ALPHEN AAN DEN RIJN Voor de tweede maal is de Al phense ondernemer van het jaar gekozen. Dat is een priis die is ingesteld door de Al phense Junior Kamer. Elk jaar wordt een onderneming uitge kozen die op allerlei gebied van belang is voor de gemeen telijke samenleving. Voor het jaar 1985 is F. A. Bahlman van de gelijknamige firma in sportartikelen gekozen. Hij werd gekozen door een jury bestaande uit de secretaris van de Kamer van Koophan del, de voorzitter van de VOA, de voorzitter van De Onderne mersvereniging Midden- en Kleinbedrijf, de wethouder van economische zaken en de voorzitter van de Junior Ka mer. De firma Bahlman heeft zich al in de eeuwwisseling in Alphen gevestigd. Eerst in wo ningtextiel, later in herenkle ding. Toen zoon Frans de zaak in 1978 overnam besloot hij zijn kans te wagen in sportkle- ding en artikelen. Na een paar moeizame jaren ging het pri ma. In 1982 kwam er een fili aal bij in Woerden en Bahl man opende een tennisboetiek in het tenniscentrum Nieul Sloot. Inmiddels zijn er j mensen in dienst. VerJ sponsort Bahlman een zevi tal sportclubs en voetbalt j zelf al bijna dertig jaar bij phense Boys. Wethouder van As reikte de onderneni strofee uit aan Bahlman. Bijt prijs hoort ook een specif logo dat de ondernemer het jaar gedurende zijn verkj zingsjaar mag gebruiken, prijs werd toegekend tijd de jaarvergadering van Vereniging van Alphense dernemers. Doe-avonden Met de lente in het vooruit zicht organiseert de Zoeter- woudse jeugdraad twee zoge naamde „doe-avonden" op 13 en 20 maart. Op één avond wordt de deelnemers geleerd om taartversieringen te ma ken en de andere avond het opmaken van bloemstukjes. Het bijwonen van beide avonden kost 17,50, maar het is ook mogelijk één van de twee te bezoeken. Belang stellenden dienen zich uiter lijk 8 maart op te geven bij Elly de Hoop (tel. 3239) of Leny van Muijden (tel. 3189). Koperkwintet Met het befaamde koper kwintet van de Marinierska pel is de Zoeterwoudse Sint Jans fanfare er in geslaagd een zeer gerenomeerd gezel schap naar Zoeterwoude te halen. Zondag om 12.15 uur verzorgt het kwintet een kof fieconcert in het „Muziek centrum". De entreeprijs be draagt 5 gulden per persoon. ONI De toneelvereniging ONI uit Lisse verzorgt morgen weer een uitvoering in De Voorhof aan de Bondstraat. Het stuk dat op de planken komt is het blijspel „Gasten in eigen huis". De toegangsprijs is f3,50; aanvang 20.00 uur. CDA Het CDA-Leiderdorp gaat morgen de wijken Binnehof en Voorhof bezoeken. De be woners krijgen een CDA-at tentie. Hetzelfde gebeurt op zaterdag 15 maart in de Oranje wijk en de Zijl wijk. De Jongeren viering Het Kings Combo uit Wou- brugge is morgen te gast bij de jongerenviering in de pa rochiekerk Maria Presentatie in Roelofarendsveen. Aan vang 19.00 uur. Poppentheater Het poppentheater Wellus- Nietus speelt zondagmiddag de première van het nieuwe verhaal „De Tentkarromo- biel". Het is een verhaal voor kinderen van 4 tot 11 jaar met als thema's prestatie en macht. Het stuk wordt ge speeld in het nieuwe theater aan de Prinses Marijkelaan 4 in Voorschoten. Reserveren kan op telefoonnummer 01714-8361. Expositie Een tentoonstelling van de fotograaf Cor Slegtenhorst en kunstenaar Jan Leupe met aquarellen en olieverfschil derijen wordt zondag om 14.00 uur door Harry de Vos en Ada van Mil geopend. De opening wordt muzikaal om lijst door de fluitisten Marja van Vliet en Carlotte Ruys en pianist Jos van Vliet. De expositie heeft plaats in Mu- zenhof aan de Cor Gordijn singel in Leiderdorp. Maccus De theatergroep Maccus uit Delft treedt zondagmiddag op in Artopa aan de G re veling- straat 50 in Lisse met de voorstelling Eerder dan Mo zart". Het stuk is in principe bestemd voor kinderen, maar zeer geschikt voor ouderen. Mozart en zijn muziek vor men een leidraad in de strijd die in het theaterspel uitge beeld wordt. Kaarten ziin verkrijgbaar bij José van der Aart, Heereweg 201 en Am brozijn natuurvoeding, Ka naalstraat 91. Kaarten kosten vijf gulden, kinderen tot en met 16 jaar betalen 3,50. Big Band Combo Het Big Band Combo treedt zondagmiddag op in het Am-E bachts- en Baljuwhuis aan aLiri) Voorstraat 12 in Voorschot ten. Het repertoire van del groep bestaat uit de zogi naamde „mainstream-jazz"\ met naast swing ook bossa-[ nova-stukken. Het optredermTT begint om 12.30 uur en de" toegang is gratis. Fietscrossers De Fietscrossvereniging Dt Bollenstreek zet zondag weer een groots evenement op po ten in de Hobaho-hallen in Lisse. Vijftig fietscrossers Frankrijk zullen hun vaar digheden vertonen. De gangsprijs bedraagt een rijks daalder per persoon (kinde ren tot 12 jaar gratis) en het evenement duurt van 10.00 tot 17.00 uur. Koffieconcert De luitspeelsters Ciska Mer- tens en Eveline Juten spelen zondag vanaf 12.30 uur het Engelse programma Pride and Prejudice" op het koffie concert in at Leiderdorpse Muzenhof aan de Cor Gor dijnsingel. Het programma bevat muziek uit de tijd van Elisabeth I, balladen over de 80-jarige oorlog en luitduet- ten van John Dowland. Eve line Juten zingt er ook bij. De toegangsprijs bedraagt 3,50. Open deur-dienst Een Open Deur-dienst van de gezamenlijke reformatori sche kerken wordt zondagl gehouden in de Geref. Kerk ind aan de Julianalaan in Sas- senheim. Aanvang 19.00 uur. Voorganger is ds. Abe Westra uit Be Hen en medewerking wordt verleend door het Jon gerenkoor „The Revival Sin gers" uit Katwijk. Ruilvereniging De ruilvereniging „Alkema de" houdt zondagmiddag weer een van de bekende ruilmiddagen in de Ignatius- school aan het Noordeinde 240 te Roelofarendsveen. Het ruilen vangt aan om 13.00 uur en duurt tot 17.00 uur. let Populieren langs Weteringhpad worden gerooi( S )n i erl )e c DA hal WOUBRUGGE Het voort bestaan van de beeldbepalende populieren aan het Wetering hpad is een zorg voor de com missie ruimtelijke ordening. Gisteravond werd meegedeeld, dat de bomen in hun levensa vond verkeren. De populieren langs het Weteringhpad wer den kort na de Tweede We reldoorlog geplant. De meeste Woubruggenaren zijn ermee opgegroeid. Populieren plegen echter niet zo oud te worden. Volgens de Woubrugse hove nier zijn 27 ervan in een zeer slechte staat en zouden gerooid moeten worden. Commissielid D. Regenbogen pleitte ervoor om de bomen gefaseerd te rooien, opdat het Wetering hpad niet zo'n kaal aanzien zou krijgen. Raadslid Markx was van mening, dat de bomen beter dadelijk opgeruimd kon den worden, vanwege het di recte gevaar dat zij opleveren. De meerderheid van de com missie koos voor het omhak ken verspreid over twee a drie jaar. Ook Woubrugge ontkomt na tuurlijk niet aan commentaa v op net ontwerp-streekplar™ Zuid-Holland Oost. De kef Ver van de Woubrugse kritiek i ïw' dat men de geplande woninj eB bouw voor de toekomst te g< ring vindt. Dit vanwege hé :h® grote aantal woningzoeker .ro^ den. Zeer krachtig wil Woo'.n8 brugge onderstrepen de nooir!™ zaak van een kerosineleidin van Europoort naar Schiphoïun opdat het dorp in de toekonfl gevrijwaard blijft van de dagret lijkse passage van een gro<r*n aantal tankschepen. f001

Leidse Courant | 1986 | | pagina 14