e in zijn nopjes Ruiter Voorn maakt furore ~2cid6c Qo |VIarcella Mesker is in topvorm Kriek zotste op tennisranglij van uitersten Turncoach Orlov kan eindelijk aan het werk ÏEST VAN SEIZOEN IN DOEL FC UTRECHT Karpov en Kasparov op reis Omloop Het Volk slaat jaar over MAANDAG 3 MAART 1986 PAGINA 11 fumoer bij hockeyduel 1RATSJI De zevende en laatste test- idstrijd tussen de hockeyrivalen Pakistan India moest zondag in Karartsji tweemaal irden onderbroken wegens ongeregeldhe id In het stadion, waar over vijf weken i achtste toernooi om de Champions Trop- wordt gehouden, schoten supporters [jrpijlen af. Op een gegeven moment lesten hockey-officials en reservespelers k veilig heenkomen zoeken omdat een ha- van stenen en sinaasappels op hen neer telde. De politie greep in, toen een groep jnsen zich in de richting van de op de tri ne gezeten gouverneur van de provincie pd, Jahandad Khan, begaf. Daarbij werd ft vlaggen van de Pakistaanse Volkspartij n de geëxecuteerde premier Bhutto ge- 'aaid. De wedstrijd kon uiteindelijk wor- n uitgespeeld. India won met 2-1 en zege lde zodoende ook in de testserie met 3-2. Volleybalster Brunninkhuis naar Italië OOTMARSUM Volleybalster Ag- nes Brunninkhuis gaat naar Italië. De speelster van de Ootmarsumse eredivisionist Set Up 65 haar teke ning onder een aanlokkelijk contract voor acht maanden van Bologna. „Enkele weken geleden stond voor me zelf eigenlijk al vast dat ik zou gaan", aldus de Reutumse. „Maar ik wilde eerst nog het contract door ter zake kundige mensen laten bekij ken. Toen dat in orde bleek, heb ik mijn handtekening gezet. En daarna eerst alle belanghebbenden op de hoogte gebracht van deze beslissing". Kort geding Arie Stehouwer ALMELO Arie Stehouwer heeft besloten een kort geding aan te spannen tegen SC Hera cles 74. De onlangs op non-actief gestelde manager van de Almelo se eredivisionist wil aldus trach ten zijn schorsing ongedaan te maken. Het kort geding dient woensdag om tien uur bij de rechtbank van Almelo. De belan gen van Stehouwer, die via het arbeidsbureau ook zijn ontslag per 1 juli bij SC Heracles aan vecht, zullen worden verdedigd door mr. Eric Vilé, de oud-voor zitter van de sectie betaald voet bal van de KNVB. DEN HAAG Bijna drie maan den later dan verwacht komt vandaag de nieuwe technische baas van het Koninklijk Neder lands Gymnastiek Verbond (KNGV), de Rus Boris Orlov, in Nederland aan. Oorspronkelijk zou Orlov al in december komen. Onverwachte problemen verhin derden dat toen. Orlov zal zich bij het KNGV gaan bezighouden met de oplei ding van de trainers. Als oefen- meester van de nationale selec ties zal hij niet worden ingezet. Orlovs voornaamste taak zal zijn het technisch kader op een hoger plan te brengen. De Rus is door net KNGV gecontracteerd in overleg met de Russische vice- -voorzitter van de internationale federatie, Joeri Titov. Orlov maakte in zijn land naam als trai ner van Olga Bitsjerova, die in 1981 in Moskou wereldkampioe ne werd. Orlov zal tot en met de strijd om de wereldtitels van 1987, in Rotterdam, aan het KNGV verbonden zijn. ANTWERPEN Albert Voorn gooide zijn cap met een sierlijke boog door de piste en schreeuwde het uit van vreugde toen hij zaterdagavond laat niet in het minst tot zijn eigen verbazing de wereldbe kerwedstrijd van het con cours hippique in Antwer pen had gewonnen. Het betekende het grootste succes tot nu toe in de loopbaan van de 29-jarige springruiter uit Asten- -Heusden, die in de barra ge als laatste van veertien combinaties in de barrage in de ring kwam en met de 11-jarige Rasputin ie dereen te snel af was. Het leverde de niet bepaald verwende Voorn niet al leen een prijzige automo biel, maar ook een geld bedrag van ongeveer 8.000 gulden op. Nog lang na de huldiging kon Voorn zijn emoties nauwelijks in bedwang houden. Het was te begrijpen. Want met het on verwachte succes kwam een einde aan een periode van spitsroeden lopen zonder al te veel toekomst. In april 1984 haalde de professional, die al als 9-jarige op een New Forest Stamboekpony begon te rijden, de finale van de strijd om de wereldbeker in Gothenburg. Dat was met het paard Nim- merdor, die toen het er op aankwam kreupel op stal bleef. Half juni 1984 won Voorn nog met Blanc H de Grote Prijs van Blaricum. Daarna werd het angstig stil rond de voormalige leerling van Tom Olsmeyer. Hij koos voor een ondergeschikte rol op de stal van Paul Schockemöh- le (in plaats van de vertrokken Terry Rudd), maar zag na een half jaar in, dat hij op de ver keerde weg was. Het opbou wen van een nieuw bestaan in Nederland kostte veel tijd. begin jaar Pas begin dit jaar kreeg Voorn meer zekerheid toen hij een fi nanciële steun in de rug kreeg van een Limburgse sponsor. Hij reed toen al een paar Albert Voorn maanden met Rasputin, een zoon van de bekende dek hengst Le Mexico. Rasputin draaide tot zijn negende jaar in Noord-Holland nog trouw zijn rondjes als manegepaard. Dion van Groesen en Henk Nooren konden niet goed met het dier overweg en schoven Rasputin door naar Voorn, die er blij kens zijn triomf in Antwerpen wonderwel goed mee overweg kan. In de stand om de wereldbe ker steeg Voorn vanuit het niets naar de negentiende po sitie met 20 punten. Met onder meer Indoor Brabant nog te rijden (over drie weken) kan Voorn zich mogelijk opnieuw voor de finale in Gothenburg plaatsen. Rob Ehrens was de tweede Nederlander, die de barrage haalde. Hij eindigde met Oscar Drum als zevende. Hij was sneller dan Voorn, maar maakte een fout op de derde hindernis. Bert Romp werd met Orpheus zaterdag gedeeld derde in de puissance. De Oostenrijker Hugo Simon was de enige, die zijn paard Gröfin over de muur van 2,10 meter kreeg. LUZERN Gari Kasparov en Anatoli Karpov zullen op reis moeten voor hun derde twee kamp in de strijd om de we reldtitel schaken. De eerste twaalf partijen uit de twee kamp zullen worden gespeeld in Londen onder auspiciën van de Engelse bond. De eer ste partij staat op de rol voor 28 juli. Na een dozijn partijen moeten de spelers hun spullen weer pakken. Het tweede ge deelte wordt namelijk, waar schijnlijk vanaf begin septem ber, gehouden in Leningrad. Voor de verhuizing heeft de federatie een week uitgetrok ken. De tweekamp tussen Kas parov en Karpov zal uiterlijk 11 oktober afgelopen zijn. De verliezer van de tweekamp komt daarna nog in een match uit tegen de winnaar van het kandidaten-toernooi. En de winnaar daarvan mag dan de wereldkampioen weer uitda gen. EN HAAG Hans Gal is in zijn nopjes. Na een nke reeks teleurstellin- n krijgt hij de rest van ;t seizoen de kans te la- n zien wat hij waard is. ax was bereid zijn twee doelman uit te lenen n FC Utrecht, waar in- Willem van Ede jorlopig is uitgeschakeld. inmiddels 29-jarige Galjé lat te popelen om bij FC trecht te beginnen. Vandaag aint hij voor het eerst mee het weer het toelaat de- iteert hij zondag in de uit- edstrijd tegen NEC. Galjé ent een paar Utrechtse spe- irs uit Jong Oranje en het mi- kair elftal en Edwin Godee pnt hij nog van Ajax. „Maar Ich moet je altijd wennen aan en nieuwe club en bovendien [is ik wat wedstrijdritme". meent Galjé, die wel enige druk voelt. „Maar die kan nooit meer zijn dan bij Ajax". Over het niveau maakt hij zich absoluut geen zorgen. „Ik heb genoeg achter de rug, een redelijk aantal Europa Cup wedstrijden voor „gekkenhui zen" en vorig seizoen ben ik met Ajax toch ook kampioen geworden. Ik heb bewezen dat ik een goede eredivisie-keeper ben, anders was ik al lang door de mand gevallen". Zes jaar staat Galjé inmiddels onder contract bij Ajax, maar slechts één keer verdedigde hij een heel seizoen het doel van de hoofdmacht. Alle andere ja ren moest hij eerst Schrijvers en later Menzo voor zich dul den. „Nu kan ik eindelijk weer eens vijftien wedstrijden in de eredivisie spelen, heer lijk. En eerlijk gezegd: ik blijf erbij dat ik in de eredivisie thuishoor". Grootste klap Voor het begin van deze com petitie moest Hans Galjé lijd zaam toezien hoe de nieuwe leider Johan Cruijff een tak- tiek uitstippelde waarin hij Menzo als ideale doelman zag en niet Galjé. Zelf noemt Galjé dat de grootste klap in tien sei zoenen betaald voetbal. Na één jaar van de echte top te heb ben geproefd, onder Aad de Mos, verdween de Delftenaar weer naar het tweede van Ajax, waar hij al zo vaak had vertoefd. De doorbraak waar op hij zo nadrukkelijk had ge hoopt én gerekend, bleef uit. „Gelukkig heb ik steeds de veerkracht kunnen opbrengen om door te gaan", zegt Galjé nu. „Je raakt er door gehard. Het is echt een probleem om elke week weer gemotiveerd op de reservebank te zitten en in het tweede te spelen, terwijl je weet dat je op een hoger ni veau mee kunt. Maar gelukkig is het altijd goed verlopen, ik heb er nooit met de pet naar gegooid. Als je dat doet, heb je er op den duur toch alleen maar jezelf mee". „Die instelling heeft er ook toe geleid dat ik nooit echt proble men heb gehad met Ajax. Daarom willen ze mij nu. ook een beetje matsen. Want ze ne men toch een behoorlijk risico door mij uit te lenen. Ajax heeft nog belangen in de com petitie en de beker, maar als Menzo geblesseerd raakt heb ben ze door mijn vertrek een vervanger, Grimm, die nog geen seconde in de eredivise heeft gespeeld". Vierde plaats Alles bij elkaar wil Hans Galjé ook beslist niet praten over verloren jaren. Ook al voor spelde zijn sterke entree, des tijds bij FC Den Haag, een flo- rissanter loopbaan. „Ik ben toch blij dat ik het allemaal heb meegemaakt. Zes jaar bij een topclub is voor iedere voetballer een belangrijke er varing. Dat neemt niet weg dat er volgens mij nu wel één van de leukere periodes aan breekt. Ja, ik heb er veel zin in. FC Utrecht heeft nog een kans op de vierde plaats die recht geeft op Europees voet bal. Dat maakt het extra aan trekkelijk". Over een mogelijk langer ver blijf in de Galgenwaard wil Galjé liever niet te veel zeg gen. „Er is wel over gespro ken, maar er is nog niets con creets". Bovendien heeft Aad de Mos, die inmiddels bij KV Mechelen «(waar Theo Custers in het doel staat) onder dak is, vaak genoeg zijn voorkeur voor Galjé uitgesproken. Een contract in België behoort daarom ook tot de mogelijkhe den. „Crijff heeft echter ge zegd dat ik van hem niet weg hoef bij Ajax", vertelt Galjé, die zichzelf inmiddels tot de ervaren garde rekent. „En aangezien de beste jaren voor een doelman boven de dertig liggen, mag ik dus nog op het nodige rekenen". DICK HOFLAND OKLAHOMA Marcella llesker verkeert bij het [iet 75.000 dollar gedo- èerde toernooi in Okla homa City in topvorm. federlands beste tennis- ter bereikte zaterdag wee finales. In de enkel- pel versloeg zij in de hal- e finales de Amerikaanse !andy Reynolds in twee ets: 6-3, 6-4. In de eind- trijd speelt de 26-jarige laagse, in Oklahoma als ijfde geplaatst, tegen x>ri McNeil. In een Ame- ikaans onderonsje won zij ran Beth Herr. lesker bereikte eerder de hal- e finales door in de kwartfi- iles de naar de Verenigde aten gevluchte Chinese Hu fa in twee sets: 6-3, 6-4, te erslaan. )ok in het dubbelspel bereikte lesker de eindstrijd. Met haar aste partner, de Francaise 'ascal Paradis, versloeg zij de Imerikaans/Argentijnse com- WZ inatie Sands/Paz. McNeil walificeerde zich eveneens oor deze finale. Met Catheri ne Suire won zij van het Ame rikaanse duo Horvath/Russell. La Quinta In het herentoernooi in de Amerikaanse stad "La Quinta werd en velei favorieten uitge schakeld. De als eerste ge plaatste Zweed Mats Wilander, nummer drie van de wereld, werd in twee sets verslagen door de Fransman Thierry Tu- lasne: 6-3, 6-4. Ook Boris Bec ker haalde de laatste vier niet. Hij werd net als bij de open Amerikaanse kampioenschap pen verslagen door de Zweed Joakim Nyström: 7-6, 6-2. Jim my Connors verloor in de hal ve finale van Nyström 6-4, 6-2. Joakim Nyström won gisteren het toernooi van'La Quinta. De 23-jarige Zweed versloeg in de finale met 6-1 6-3 6-2 van de Fransman Yannick Noah. Oakland In het damestoernooi van Oakland zorgde in de halve fi nale Kathy Jordan voor een enorme verrassing door Marti na Navratilova uit te schake len. Nadat beide speelsters een set hadden gewonnen, werd de derde pas beslist in de tie-bre- ak: 5-7, 6-3, 7-6. Chris Evert- -Lloyd had zich als eerste ge plaatst voor de eindstrijd door de Tsjechoslowaakse Helena Sukova in twee, moeizame, sets: 7-5, 6-4 te verslaan.. Sean Kelly wordt gehuldigd voor zijn zege in de proloog in Parijs-Nice. Bert Oosterbosch heeft er zijn gemak maar even van genomen. Tegenvaller Oosterbosch PARIJS De specialist is gisteren in het voorspel van Parijs-Nice verslagen door de sterkste sinds ja ren. Bert Oosterbosch, in vier eerdere starts drie keer winnaar van de pro loogtijdrit in de rit naar de zon, moest tussen Bercy en Vincennes iets meer dan vier volle seconden toege ven op Sean Kelly, vier keer in successie eerste in het eindklassement. De tegenvaller van Oos terbosch, in 1985 in het vergelijkbare ritje versla gen door Alan Peiper, pas te in het beeld van het to tale presteren van de kapi tale ploeg van Peter Post, dit keer geleid door Jules de Wever. Naast Ooster bosch eindigde alleen Eric van Lancker bij de eerste veertig. De anderen reden in de schaduw van de ver tegenwoordigers uit Jos Elens kleine groepje. Ook Eric Breukink, jaren lang de beste tijdrijder bij Nederlandse amateurs. In Vincennes was hij voor laatste in een veld waar slechts enkelen van de bij na honderd vertrekkers alles op haren en snaren zetten. De kou van Parijs werkte niet stimulerend op de benen. De overgang van warme trainingskam pen naar winterse tempe raturen was een sprong die velen mentaal, maar ook lichamelijk, niet had den kunnen maken. Danny Rossel, Theo Ap peldoorn en Jan Jonkers, de modalen uit het pelo ton, maakten de tijden die bij hun reputatie passen. De renners uit de équipe van De Wever slaagden daarin niet. GENT De openingsklassie- in Gent, voor afgelopen zater- stukken van het parkoers be- het nog mogelijk de eerder af- ker van het seizoen, de Om- dag op het programma, dekt met een zes centimeter gelaste koers naar een andere loop Het Volk, wordt dit jaar dikke laag sneeuw. Het is de datum te verplaatsen. De se- niet meer gehouden. Aanvan- Sneeuw en ijzel maakten het tweede keer dat de Omloop mi-klassieker Kuurne-Brussel- kelijk stond de 227 kilometer doorgaan van de tocht echter Het Volk helemaal niet wordt -Kuurne, die voor gisteren op lange koers met start en finish onmogelijk. Volgens de orga- verreden. Eerder was dat het de agenda stond slaat even- nisatoren waren sommige geval in 1960. In 1971 bleek eens een jaar over. LA QUINTA Een Frans tennisblad heeft onder een groot aantal beroepsspelers een enquete gehouden om een heel speciaal soort ranglijst te kunnen samen stellen. Zo kwam uit dat onderzoek naar voren, dat de Amerikaan Jo han Kriek, die woensdag in La Quinta voor de derde keer van Michiel Schapers verloor, de meeste stemmen kreeg toen het er om ging de grootste „zot" onder de spelers aan te wijzen. Het blad kwam tot de volgende conclusies: Sportiefste: Mats Wilander en Yannick Noah Beste dansers: Sammy Giam- malva en Henri Leconte Zotste: Johan Kriek Arrogantste: Aaron Kriek- stein, Henrik Sundström, Brad Gilbert en Jimmy Connors Grootmoedigste: Yannick Noah en Mats Wilander Professioneelste: Jimmy Con nors Meest bescheidene: Mats Wi lander, Joakim Nyström en Greg Holmes Intelligentste: Wojtek Fibak en John McEnroe Grootste vrouwenhelden: Da vid Graham en Vitas Gerulai- tis. Anatoli Karpov Gari Kasparov

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11