Baan wil afscheid met kampioenschap Elfstedenkoorts gloeit na met huldigingen en wedstrijden Telgen familie Velzeboer fanatiek met short track ?QRT LEIDEN £aidóa<3owia'at VRIJDAG 28 FEBRUARI 1986 PAGINA 9 if in Igens nnis h( t sexui woni "'J ben gei ormde roor on en lat op straf' café, als geti >rklaar o oude dat de ocht. c" w; )EN HAAG Aan het chtt docht^n(^e van het seizoen zal tob Baan verlost zijn van nevrou Ie kwellingen, waaraan Ier me nj sinds de komst van Dé 1 ve Jtoop als voorzitter van Irfs"^ ^en Haag heeft bloot- •rdinai (estaan. De oefenmeester te spet naakt daaraan zelf een d". finde, omdat hij in de ko- bewu nende twee voetbaljaar- "de? !anSen zal fungeren als etal al rainer èn manager van dig ve loda JC. Als opvolger e zei d lus van respectievelijk de ran zij ïaar MVV vertrekkende erg ve prans Körver en de af- r de c' ^oe'en(^e Hens Coerver. tnnis o „Ik ben blij dat er nu duide- lijkheid is voor de spelers èn voor mij". Het klimaat bij FC ^en Baag, dat door voorzitter eeld t pp Stoop ten aanzien van m®n 3aan geschapen, kon verre H t*H aangenaam worden ge- ~.a-hoemd. Immers, waar hij ook Schei jnaar kon sprak de praeses KI van de Baagse club minder- i publ waardig over vzijn trainer. Vieuw Weliswaar is Baan een nieuw «r. Hi conlract van één jaar aange- m boden, maar gezien de condi- ee ties kan dit worden be- schouwd als een pro forma- banbieding, omdat FC Den 'fi1 ve' Haag aan één van zijn succes- ,n ee bolste seizoenen in zijn be staan bezig is. Rob Baan: ..Dat nieuwe contract van FC Den Haag zou ik hoe dan ook nooit hebben geaccepteerd". Combinatie lerdag Roda JC benaderde Baan Ttwee weken geleden. Er is in Eindhoven een gesprek ge volgd met een bestuursdelega- :ie van Roda JC, waar de par tijen elkaar al vrij snel von den Er werd gesproken over een combinatie van het trai nerschap en het management. Een definitief besluit kon toen nog niet worden geno men, omdat voorzitter Jense toen in het buitenland ver toefde en er nog moest wor den gesproken met de huidige •manager van Roda JC, Hens Coerver, over een afvloeiings regeling. „Ik heb begrepen, dat één en •ander is gebeurd en dat wij de overeenkomst kunnen gaan ondertekenen", aldus Baan, die overigens vorige week een (contract kreeg aangeboden I van Helmond Sport om er 'oor drie jaar trainer te wor- len. „Eigenlijk praktisch de zelfde situatie als drie jaar ge leden, toen ik op het punt stond bij FC Den Haag een contract te ondertekenen en Sparta met een aanbieding kwam. Net zoals toen heb ik nu weer besloten niet terug te komen op alles wat al was overeengekomen met Roda JC. Dat ik wel ben gaan pra ten met Helmond Sport, deed ik omdat ik op dat moment nog geen zekerheid had van Roda JC". Zoals Castenmiller De club uit Kerkrade is sinds bijna een jaar nog al negatief in het nieuws geweest vanwe ge zwart-geldaffaires. Er werd zelfs even gevreesd voor het voortbestaan van de club. Baan: Het bestuur van Roda JC heeft mij verzekerd, dat alles honderd procent is gere- geld". „Die combinatie van manager en trainer staat mij wel aan. De toekomst moet uitwijzen, of die combinatie zal blijven bestaan of dat ik alleen als manager zal doorgaan. Ont wikkelt één en ander zich tot het laatste dan zie ik de wijze zoals dat is gegaan met Joop Castenmiller bij Fortuna Sit- tard als voorbeeld". Toen Baan duidelijk werd, dat FC Den Haag (lees: Stoop) van hem af wilde, hoopte hij op een aanbieding van VVV. waar Sef Vergoossen als hoofdtrainer zou inruilen voor die van jeugdtrainer en waar Baan van 1972 tot 1978 met veel succes werkte. Ver der was hem duidelijk gewor den, dat er bij Sparta iets op het trainersvlak ging gebeu ren. Het werd dus Roda JC, hoewel hij in zijn hart toch langer bij FC Den Haag had willen blijven werken. „Ik geef toe, dat ik hier zeer moeilijke momenten heb ge kend. Toch ga ik elke dag nog fluitend naar mijn werk. Ik had gehoopt, dat ik hier had kunnen werken tot het mo ment. waarop Den Haag weer de derde of vierde voetbalstad van Nederland zou zijn. Met die schitterende accommoda tie die hier nu is gebouwd had ik langer willen werken. De afgelopen jaren heb ik toch steeds in een hok gezeten. Ik vertrek toch met een gevoel van onbehagen, omdat het zo mooi had kunnen zijn". „Dat aanbod van FC Den Haag dan toch accepteren? Nee, dat had ik hoe dan ook nooit gedaan? Die schier ein deloze briefwisseling over on der andere de taakverdeling? Ik ben het spelletje mee gaan spelen, omdat ik graag had gezien, dat FC Den Haag met de billen bloot zou gaan. Waarom kreeg ik een éénjarig en Van de Meent en Schoen maker een tweejarig contract aanboden? Waarom moest ik vijftig procent van mijn sala ris inleveren? Steeds weer draaide het bestuur om de werkelijke redenen heen. Neem het antwoord, dat ik op mijn laatste brief heb gekre gen. Men wilde eind februari duidelijkheid over wat ik wil de. Maar in die brief was er wel bij gezet, dat de aanbie ding gold voor het geval de eredivisie zou worden bereikt. Ja, ja, ik nu toehappen en de ploeg dadelijk de promotie missen, omdat Martin Jol een elleboogstoot geeft, Remco Boere iemand natrapt en Hei- ni Otto lange tijd geblesseerd is". „Hoe dan ook, ik wil met de ploeg terug naar de eredivisie. Ik wil afscheid nemen met een kampioenschap. Dan kan ik zeggen met Lex Schoenma ker tegelijk te hebben gepres teerd èn zie de aanstor mende jeugd te hebben op gebouwd. Ik wens mijn opvol ger, meneer Van de Meent, dan ook alle sterkte". Technisch directeur Echter, het aanstaande ver trek van Baan impliceert vol gens voorzitter Stoop overi gens niet, dat Pim van de Meent automatisch de plaats van Baan als trainer zal gaan innemen. „Het is de bedoe ling, dat Pim van de Meent technisch directeur bij ons wordt. Het kan zijn, dat hij de coaching van het eerste elftal op zich zal gaan nemen. Op de eerstkomende vergadering zal ik mij met mijn bestuur moe ten gaan beraden over de trai ner van het eerste elftal voor het volgende seizoen. Lex Schoenmaker is hiervoor één van de kandidaten. Trouwens, wij hebben drie trainers no dig, dus er moet er nog één bijkomen". Er gaan overigens al enige tijd geruchten, dat André Wetzel, de huidige oefen- meester van VCS, een gega digde is om één van de trai nersvacatures op te vullen. Hierover meldde Stoop: „Voor zover mij bekend heeft Wet zel een overeenkomst afgeslo ten met RVC". FRANS LEERMAKERS De schaatsende familie Velzeboer. Van links naar rechts: Mare, Monique, Simone en Alexander. OUD ADE Bij de Ne derlandse kampioenschap pen short track, die mor gen en zondag in de Am sterdamse Jaap Edenhal worden gehouden is de fa milie Velzeboer uit Oud Ade goed vertegenwoor digd. Naast de dochters Monique en Simone doet ook zoon Mare bij de senioren mee en bovendien komt de dertienjarige Alexan der aan de start bij de junio ren. Ondanks het vele natuur ijs, zelfs langs de woning aan de Zwarteweg, heeft het vier tal de laatste weken toch al leen maar getraind op de kunstijsbanen van Leiden en Rotterdam. De zestienjarige Monique Vel zeboer: „We hadden op het na tuurijs hier in de buurt na tuurlijk best wat geld kunnen verdienen. Er zijn de laatste tijd veel wedstrijden met pre mies geweest. We hebben daar echter niet aan meegedaan, omdat we de Nederlandse kampioenschappen short track veel belangrijker vinden. Bij de dames moeten wij proberen op de NK een plaats te verdie nen voor de wereldkampioen schappen die op 3, 4 en 5 april in het Franse Chamonix zul len worden gehouden. De win nares van de titel gaat zeker naar de WK en daarnaast zijn er nog drie plaatsen te verde len. De prestaties, tijdens de Nederlands kampioenschap pen en de Open Nederlandse kampioenschappen een week later op De Uithof tellen daar voor mee". De twee jaar oudere Simone Velzeboer: „Wij zullen het tij dens de NK moeten opnemen tegen de zusjes Manuela en Es meralda Ossendrijver. Esme ralda moet haar titel verdedi gen. In kracht doen we niet veel voor elkaar onder. We hebben de Ossendrijvers al eens verslagen. Maar komend weekeinde komt het er na tuurlijk op aan. Je moet geluk hebben in de series. Bij short track moet je niet vallen, want dan kun je het echt gelijk ver geten. Daar moet ik maar niet aan denken". Simone Velze boer heeft voor Nederland al drie keer aan wereldkampi oenschappen meegedaan. In 1983 in Tokio, in 1984 in Pe terborough en vorig jaar in Amsterdam. Haar beste plaats was een dertiende. Het grote schaatstalent in de familie Velzeboer is echter Monique. Twee keer verover de ze bij het short track de ti tel bij de junioren. Maar in schaatskringen spreken haar twee titels op de lange baan meer aan. In 1984 werd ze Ne derlands kampioene bij de ju nioren D en dit jaar greep ze de titel bij de junioren C. De verwachting is dan ook dat Moniaue voor het volgend sei- LEIDEN In tal van gemeenten zijn of wor den de lokale deelne mers aan de Elfsteden tocht gehuldigd. Ook zijn er de komende dagen nog wedstrijden. ^Het Bestuur van de [Stichting Schaatscentrum aan de Leidse Vondel- laan heeft alle deelne- Imers aan de Elfsteden tocht uit deze regio ge vraagd vanavond naar de ijshal aan de Vondellaan te komen. Vanaf acht uur wil men de rijders huldigen. Onder het grote aantal Ha- zerswoudse Elfstedenrijders waren dit jaar ook vader Henk en zoon Michèl Ver- steegen. Het tweetal en Henk's tweelingbroer vol tooiden de tocht. Michèl (17) werd gisteren op school ge huldigd. Ook de andere Elfs- tedenbedwingers staat een huldiging te wachten. Het bestuur van de Hazerswoudse IJsclub roept alle deelnemers morgenavond op de landijs- baan aan de Voorweg, aan vang 19.30 met afvalwed- strijd. Vanuit Stompwijk hebben dertien leden van „Nut en Vermaak" meegedaan aan de Elfstedentocht. Twaalf heb ben de rit uitgereden. Zij •worden vanavond rond ne gen uur gehuldigd in restau rant „Het Blesse Paard" aan de Dr. van Noortstraat in Stompwijk. Het gemeentebestuur van RijnsSurg heeft gisteravond tijdens een speciale bijeen komst de Elfstedenrijders ge- t huldigd. Ruim 30 ingezete nen waren gestart, twee vie len uit onder wie raadslid J.P. Tensen. De „IJsclub Zoeterwoude" huldigt morgenmiddag om half drie op de Noord Aa de Zoeterwoudse „bedwingers van de Friese elf steden". Alle 26 plaatsegnoten hebben de tocht uitgereden. In restaurant „Kaagzicht" werden gisteravond de Kaagse deelnemers aan de Elfstedentocht gehuldigd. Meer dan 150 Kagers waren naar Kaagzicht gekomen voor de huldiging. Ieder van de vijf deelnemers gaf via de microfoon een eigen verslag 'van de tocht. Het Zuidhollandse Schipluiden stond gisteravond op zijn kop. Groot en klein was bijeen in de plaatselijke sport hal voor de huldiging van de snelste vrouw van de Elf stedentocht, de 33-jarige Tineke Dijkshoorn. Wedstrijden ,Nut en Vermaak" houdt ko mende zondag op de Nieuwe Vaart in Stompwijk nog een knobbeltocht voor jong en oud. Bij een knobbeltocht be paalt het gooien van een dob belsteen, welke afstand moet worden gereden. Aanvang 14.00 uur bij de Hoge Brug in Stompwijk. De „IJsclub Zoeterwoude" organiseert morgenmiddag de laatste aktiviteiten van deze winter. Om 14.00 uur kan de jeugd zich op de Noord Aa inschrijven voor ij- hockeywedstrijden. Tevens wordt voor, de eerste maal een officieel Zoeterwouds kampioenschap prikslee rij den gehouden. Ook daarvoor kan men zich melden om 14.00 uur op de Noord Aa. De vereniging IJssport Lei derdorp houdt morgen op de ijsbaan aan de Mauritssingel voor alle deelnemers aan de Elfstedentocht een mara thonwedstrijd over 60 ron den. Onder hen Kees Borst die op minder dan een half uur van winnaar Evert van Benthem finishte. De wed strijd begint om 15.00 uur. De marathon wordt vooraf ge gaan door afvalwedstrijden voor de jeugd tot 12 jaar en van 13 tot 16 jaar. Deze wed strijden beginnen om 14.00 uur. De Koppel-Kooibosronde die dinsdag wegens de Elfsteden tocht niet doorging, wordt nu zondagmiddag gehouden in Rijpwetering. De vijftig ki lometer lange tocht begint om 14.00 uur en staat open voor leden van IJsclub Rijp wetering en voor (oud)-inwo- ners van de Rip. Joop Zoete melk die deze week in zijn geboortedorp vertoefde heeft een wisselbeker ter beschik king gesteld. In Oude Wetering wordt zondag een nationale koppel- wedstrijd voor jongens en meisjes gemengd georgani seerd. De koppels worden middels loting samengesteld. De wedstrijd staat open voor C en D junioren tussen de 12 en de 16 jaar. Aanvang 10.30 uur. Inschrijven vanaf 9.30 uur op de landijsbaan aan de Baan in Oude Wetering. Te lefonische informatie: 01713- 3708. Vanavond worden door IJs vereniging Alkemade natio nale koppelwedstrijden op de landijsbaan georganiseerd. Voor deze nationale wedstrij den hebben zich vele cory feeën aangemeld. Onder meer de Haagse gebroeders Boelsma zullen acte de pré- sence geven. Aanvang 19.00 uur. Aanmeldingen tot één uur voor aanvang nog moge lijk. Aan de gisteravond op de Binnenkaag gehouden kop pelwedstrijden priksleeën- schaatsen deden vijftig Ka gers mee. Uitslag: 1. Wim Schoo met Hans de Jonge, 2. Gerard en Corrin Duiven voorden, 3. John Hoogen- boom met Jan-Jaap Hoek stra. Zondagmiddag om 12.00 uur wordt op de Binnenkaag een ijsshow verzorgd door tien schaatsparen in kleder dracht op originele krul- en klompschaatsen. Op het Vennemeer in Oud Ade wordt zondag een schaatstriathlon georgani seerd voor alle leden van Ijs- vereniging Oud Ade en voor de plaatselijke junioren. In schrijven mogelijk vanaf 13.00 uur nabij het clubhuis aan het Vennemeer. Tijdens de gisteravond op het Venne meer gehouden koppelwed- striiden schaatsen/priksleeën deden 57 plaatselijke enthou siastelingen mee. Uitslag: 1. Wim van der Geest met Ruth van der Geest, 2. Peter van der Hulst met Pieter van Ruiten, 3. Bram van der Poel met Christian van der Poel, 4. Kees de Haas met Irma Hoogeveen. zoen deel uit maakt van de se lectie van Jong Oranje. Combineren Monique Velzeboer: „Tot nu toe was de lange-baansport en het short track goed te combi neren. Maar als ik in Jong Oranje word opgenomen zal ik toch moeten kiezen. Dan kies ik voor lange-baanschaatsen. Lukt het daar niet dan kan ik altijd nog op short track terug vallen". Over één ding zijn Simone, Monique, Marc en Alexander Velzeboer het helemaal eens. Schaatsen is mooi maar de stu die gaat in elk geval voor. De oudste boerendochter: „Als wij werkelijk iets in de topsport zouden willen bereiken moe ten we natuurlijk veel harder trainen dan nu het geval is. Maar meer dan zo'n vier of soms vijf keer per week een paar uurtjes is niet mogelijk. Wij beoefenen het schaatsen als hobby, willen er veel voor over hebben, maar niet alles". Tijdens de laatste Nederlandse kampioenschappen lange baan voor A-junioren moest Simone Velzeboer genoegen nemen met een negende plaats. „Ik kwam ten val op de 1.000 me ter anders was ik wel verder gekomen. Maar zoiets hoort nu eenmaal ook bij de schaats sport". Hoe is het met de kansen van de broers Marc en Alexander bij de NK. Mare, die voor het eerst bij de senioren actief is, wil liever niet praten. Hij vindt de plotselinge belang stelling voor het schaatsende gezin Velzeboer maar niets en werkt zelfs met tegenzin mee aan de foto. Na enig aandrin gen: „Ik maak me niet te druk en ben blij met een plaatsje bij de eerste tien. Charles Veldho- is bij de heren natuurlijk de grote favoriet". Alexander, niet onverdienstelijk acterend vorig jaar bij de pupillen, doet voor het eerst bij de junioren mee. „De concurrentie is daar zwaar. Het is maar net tegen wie je in de series moet rijden. Ik doe mijn best en voor de rest is het natuurlijk afwach ten", aldus de jongste telg uit de schaatsfamilie Velzeboer. ARTHUR VAN RIJSWIJK Schapers uitgeschakeld LA QUITA Michael Scha pers is gisteren in de derde ronde van het Pilot Pen Clas sic-tennistoernooi in La Quin- ta, Californie uitgeschakeld.. Schapers verloor met 6-4,7-5 van de Zweed Mikael Pern- fors. De tegenstanders in de kwart finales van vandaag zijn Mats Wilander en Thierry Tulasne, Jimmy Connors en David Pate, Boris Becker en Joakim Nystrom en Yannick Noah en- Mikael Pernfors. Hockeyprogramma gedeeltelijk afgelast DEN HAAG Met uitzon dering van de wedstrijden in de hoofd- en overgangs klasse bij de dames en heren zijn alle wedstrijden voor de hockeycompetitie voor za terdag en zondag afgelast.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9