Noordwijkerhout blijft katechesatie subsidiëren Ijs in Rijnsoever zeer gevaarlijk Ook Katwijkse VVD kan hockeyveld niet stoppen Bewoners vinden geen steun in strijd tegen Postwijk OeidAcOowumt Riolering ontwricht verkeer Rijnsburg Lintje Herdenking bij Wassenaarse Slag 1 de Alle goede dingen bestaan in drieën. oST Cckiic (Boutant NA 14 EIDEN OMGEVING VRIJDAG 28 FEBRUARI 1986 PAGINA 15 Volkstuinen Oosthout in Elsgeest Jr VOORHOUT De volkstui- o nen voor Oosthout komen in herfs Elsgeest. Dat liet wethouder tijd on D IJdo deze week weten tij- doo dens een vergadering van de Icommissie ruimtelijke orde- te zijnjning. Sinds de bouw van de begii grote uitbreiding van het "oI dorp, de wijk Oosthout, kwam regelmatig ter sprake dat er volkstuinen bij moes ten komen. Wethouder IJdo: „Deze volkstuinen waren ge- 51 pland aan het einde van de urijk tussen het tennispark en de tunnel. Later toen de definitieve plannen voor de volkstuinen in Oosthout ge maakt moesten worden, bleek een aantal bezwaren. De grond was laag, nat en venig; het terrein is te klein om aan de grote vraag te vol doen en de huur van de Volkstuinen in Oosthout zou hoger worden dan in de Els- leest. Bovendien", aldus Jdo: „De vereniging Els- lest wil haar complex uit- Wethouder IJdo. Van Hulsteijn naar Ridderkerk OEGSTGEEST/RID- DERKERK Ge meentesecretaris J. van Hulsteijn van Oegstgeest is voorge dragen voor eenzelf de functie in de ge meente Ridderkerk. De gemeenteraad van de 47.000 inwo ners tellende plaats neemt op 17 maart een beslissing over de voordracht van B W. Van Hulsteijn (38) is sinds meentesecretaris Oegstgeest. ge- Meer vrouwen in politiek Warmond WARMOND Tijdens de ver gadering van Progressief War mond is uitvoerig gesproken over de manier waarop vrou wen meer betrokken zouden kunnen raken bij het plaatselij ke politieke gebeuren. Met name zouden er meer vrouwen in de raadscommissies zitting moeten hebben vindt men bij PW. Een aantal vrouwen uit de politieke groepering wil nu pro beren op korte termijn met een groot aantal vrouwen te, praten over het commissiewerk e.d. Zodra er ergens vacatures zijn zullen die bij voorkeur worden opgevuld door Schoolhoofd De Tintelton RIJNSBURG De basisschool de Tintel ton krijgt met ingang van 1 april een nieu we directeur. Dit is de heer H. Wegter, onderwijzer aan de openbare basisschool in Hendrik Ido Am bacht. Hij is 31 jaar oud. Enkele maanden ge leden werd de heer E.A. Weerts be noemd, maar deze bedankte om per soonlijke redenen. RIJNSBURG De aanleg van riolering op het kruis punt Sandtlaan-Oegstgeesterweg en Oranjelaan zal het verkeer in Rijnsburg geruimte tijd ontwrichten. Met het kwarwei wordt half april begonnen en duurt na enkele weken na de bouwvakvakantie. Tijdens de gisteravond gehouden raadsvergadering werd door de diverse frak- ties gewezen dat de overlast voor de bewoners rond het kruispunt tot een minimum beperkt moet worden. Te vens werd gewezen gewenst overleg met NZH en de Hulpdiensten. Wethouder Glasbergen merkte op dat er reeds overleg was geweest met de NZH maar dat die be sprekingen niet zo erg vlotten. De NZH zou tijdens de werkzaamheden het hele dorp Rijnsburg willen ontwij ken. Op 25 maart wordt er een informatieavond gehou den over de werkzaamheden. De bijeenkomst begint om 20.00 uur in de hal van het raadhuis. PPR in 't Veen ALKEMADE Het PPR-aktiecentrum Alkemade houdt dinsdag vanaf 19.30 uur een jongerena vond in café 't Veen aan de Langeweg 16 in Roelofarendsveen. Geert de Vos van de PPR-jongeren over zal dan spreken over onder meer jeugd- en iongerenwerk en huisvesting. Ook de PPR-lijsttrekker voor de gemeente raadsverkiezingen in Alkemade, Lia Cas- telein, is aanwezig. Heistelling op ijs LEIDSCHENDAM On- danks centimeters dik ijs gaat de aanleg van de motor bootjachthaven in het recrea tiegebied Vlietland onge stoord verder. Aannemer Krijgsman uit Leidschendam heeft een heistelling op het ijs geplaatst. Met een ketting zaag zijn gaten geboord voor de palen die de afscheiding zullen vormen voor de circa 260 ligplaatsen. De beheerder van de haven, de Water sportvereniging Leidschen dam Omstreken (WVLO), houdt voor de ingebruikna me van de haven vast aan de eerder geplande datum van 1 april. nengd eersti /rus ineder ruiken icbben disch< laten ;ele o| haar vrij* ral de ;s var» in; de Dit alles leidde er toe om te onderzoeken of uitbreiding bij het Elsgeestcomplex mo- |elijk was en of die uitbrei- ling voldoende zou zijn om aan de behoefte in Oosthout te kunnen voldoen. Dit on derzoek en maandenlange onderhandelingen hebben er toe geleid dat de gemeente een stuk grond koopt en er zonodig op den duur 3 ha. bij kan huren. De te kopen grond is nu nog eigendom van een particulier uit Lei den, het te huren terrein is eigendom van de Nederlands Hervormde Kerk. De grond tussen het tennis park en de tunnel zal door de verandering van de plan nen een andere bestemming krijgen. Zeker is dat het ter rein een recreatievoorziening de wijk wordt. NOORDWIJKER- organisaties aan de gemeente- HOUT De gemeente raad opening van financiële Noordwijkerhout ral het g» f™, katechesatieonderwijs op waarom d. de basisscholen blijven toe hiero] subsidiëren. Wel zal in het vormde vervolg een begroting en (PvdA) een uiteindelijke afreke ning worden verwacht, omdat de gemeente in- zicht wil hebben in wat er Döè "tegen die subsidie met de gelden gebeurt, het godsdienstonderwijs omdat de katechesatie tot nu een uitzondering heer B. de Haas het met hem eens stelde voor om in het ver volg ook van de katechesatie een begroting te verlangen. Ei genlijk zijn de socialisten met Dat besloot de gemeente raad gisteravond. De kosten voor katechesatie in het bijzonder onderwijs bedra gen in de gemeente per leer ling jaarlijks 18 gulden. De helft daarvan neemt de ge meente voor haar rekening. Nu moeten alle gesubsidieerde hier geen algemeen belang wordt gediend maar een groepsbelang namelijk die van de kerken. Maar omdat De Haas wist dat de meerderheid van de raad toch voor deze geldelijke bijdrage was, stelde hij voor om dan in elk geval een begroting en een afreke ning te vragen, zodat gekeken kan worden of het geld rede lijk wordt besteed. Wethouder De discussie over het bijzonder onderwijs in Noordwijkerhout kreeg nog een fel vervolg toen een extra bijdrage ter sprake kwam voor de verbouwing van de voormalige Jozefschool aan de Langevelderweg die duurder was uitgevallen dan begroot. Voordat De Prinsen hof vorig jaar de school betrok werd het gebouw ingrijpend gerenoveerd. Tijdens deze ver bouwing bleek dat het afvlak ken van de vloeren meer kost te dan begroot. Het bestuur van het roomskatholiek on derwijs vroeg een extra bijdra ge aan de gemeente van 3600 gulden. Een gering bedrag dat gisteravond in de gemeente raad niettemin leidde tot een felle, principiële discussie tus sen het CDA en de andere partijen. „Ondernemersrisisco" vond Van Schie de tegenvaller. De aannemer moest volgens hem zelf maar voor de kosten op draaien. Maar vooral de heer C. van Duin (CDA) trok fel van leer tegen deze opvatting. Naar zijn mening kon er in overleg een nieuwe begroting van de kosten worden ge maakt als zich tijdens een re novatie onverwacht nieuwe kosten voordoen. Dat gebeurt ook als iemand zijn auto laat repareren in de garage, aldus de heer Van Duin. Hij beet de socialisten naar aanleiding van de eerder gevoerde discussie over katechesatie toe: „Ik be grijp nu dat sommigen het bij zonder onderwijs niets gun nen". Maar uiteindelijk besloot de raad met negen tegen zes stemmen de extra steun niet te geven. KATWIJK Het ijs in de Katwijkse woonwijk Rijn soever blijkt ondanks de strenge vorst van de afge lopen weken nog steeds niet echt betrouwbaar. In total zijn gedurende deze [vorstperiode al zeker tien kinderen door het ijs ge zakt. Twee van hen wer den door de Katwijker G. Vlieland (35) van een wis se verdrinkingsnood ge red. Het toeval wilde na melijk dat zijn vrouw de twee meisjes van acht en zes jaar door het ijs zag zakken, toen ze op de eer ste verdieping van hun woonhuis de bedden op maakte. Een schreeuw van haar bracht Gerrit Vlieland op tijd bij het ijs. Waarom het ijs in de woon wijk Rijnsoever niet overal sterk genoeg is, om spelende of schaatsende kinderen te dra gen is onbekend. „Misschien wordjen de wakken expres in het ijs geslagen of blijven de vele waterpartijtjes door be paalde omstandigheden voor zien van een dun vliesje ijs. „In ieder geval, aldus de heer Vlieland, zijn er de afgelopen dagen meerdere kinderen door het ijs gezakt. Voor twee meisjes die nabij hun lagere school in de woon wijk Rijnsoever op het ijs speelden was het contact met het ijskoude water bijna fataal geworden. Gelukkig zag me vrouw Vlieland de meisjes door het ijs zakken en kon ze haar man tijdig naar het wak sturen. „Doordat de ramen van de slaapkamer open ston den, hoorde ik de gil van mijn vrouw", vertelt Vlieland, die net buiten bezig was met het KATWUKER REDT MEISJES schoonmaken van het vogel- mijn krachten", aldus Vlie- huisje. „Ik snelde naar het ijs land, die zelf de angst door en zag daar in het ongeveer zijn lichaam voelde schokken, twee meter diepe water de meisjes spartelen. Voor de jongste van de twee was het al bijna te laat. Het water stond haar letterlijk tot aan de lip- De meisjes uit het water tillen kon de heer Vlieland niet meer. Hij bracht ze tot aan de kant, waar zijn vrouw ze uit het natte sleurde. Zelf raakt hij door hej^vlijmscherpe ijs behoorhjkgehavend. Een be- moest een keuze maken, of ai- z,oe^ s*an de dokter en een lebei tegelijk of het risico lo- daSe rust deden hem echter pen dat een van de twee zou snel weer opknappen. Voor de verdrinken als ik de nader jongste van de twee meisjes eerst uit het water haalde. Ik eindigde de ongewenste koos voor het eerste, maar zwempartij met een stevige greep daardoor bijna boven 6r,eP- Gerrit Vlieland bedacht zich geen moment, trok broek en trui uit sprong te water. „Ik Ouders willen Warmondse speeltuin zelf opknappen WARMOND Omwo nenden van de speeltuin aan de Bernhardstraat hebben belangstelling voor het zelf opknappen van de tuin. Deze week is overleg gepleegd tussen de wethouder mevrouw Dalhuisen en enkele om wonenden van de speel tuin, waar dat duidelijk werd. Enkele ouders wil len direkt beginnen met' het verwijderen van de oude speeltoestellen en het in onbruik geraakte zwembadje. Als de raad op 13 maart be sluit om de speeltuin voor 70.000,- te renoveren is er in ieder geval de zekerheid dat het beheer van de speel tuin in handen komt van een vereniging. Maandag wordt èr overleg gepleegd met het bestuur van Kommunikatie Warmond omtrent het even tueel onderbrengen van de speeltuin bij die vereniging. Kommunikatie Warmond or ganiseert in de schoolvakan tie al verschillende aktivitei- ten voor de jeugd en die zou den dan voor een deel in de heringerichte speeltuin kun nen plaatsvinden. Als dit voorstel geen genade vindt in de ogen van het bestuur dan zullen omwonende ou ders een aparte speeltuinver eniging oprichten. Inmiddels worden in de om geving van de Bernhard straat al volop plannen ge maakt, die in de speeltuin verwezenlijkt kunnen wor den. Men denkt onder meer aan een kinderkermis, spel letjesdag, wedstrijden, ten- tendagen. Overigens is de speeltuin niet uitsluitend be- itemd voor kinderen uit de Bernhardstraat en omgeving ïnaar voor het hele dorp ■Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, za terdags tussen 14.00 en 15.00 uur. telefoonnr.071-122248 en üw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. Burgemeester S.H. Scheenstra van Oegstgeest reikte gisterochtend in het Zendingshuis aan de heer E. de Ruiter de ereme daille in zilver ver bonden aan de orde van Oranje Nassau uit. De heer De Ruiter (61) is al 45 jaar in dienst van het Zen dingshuis, waar voor hij onder meer de in- en ex terne relaties on derhoudt. Hij gaat per 1 maart met VUT. De Franse ambassadeur Gaultier de la Ferrière en de generaal der mariniers Rudolfie hebben gistermorgen kransen gelegd bij het monument aan de Wassenaarse Slag ter herdenking van zes Franse commando's die in 1942 sneuvelden voor de kust van Wassenaar. Ook burge meester P.H. Schoute en wethouder A.F. Cocheret de la Morinière woonden de herdenking rond het monument, dat vorig jaar werd onthuld, bij. KATWIJK Met de kleinst mogelijke meer derheid is gisteravond de Katwijkse raad accoord gegaan met de aanleg van een kunststof hockeyveld plus accommodatie. De kosten voor dit sportcom plex bedragen bijna twee miljoen gulden. Zoals ver wacht werd stemden zo wel RPF als SGP tegen het voorstel, omdat de Hockey Club Catwyck ook op zondag wedstrijden zal spelen. De onverwachte tegenstem men van de VVD-fractie zorgde er echter bijna voor dat het voorstel schipbreuk leed. Het uiteindelijk door de „kniën gaan" van D. Parle- vliet van die fractie zorgde voor de minimale meerder heid. Alhoewel zijn fractie fel van leer trok tegen het voorstel liet hij onverwacht weten voorstander te zijn. De hele discussie over bezui nigingen en het op het laat ste moment dwars gaan lig gen van de VVD schoot H. van Mierlo (Gemeentebelan gen) in het verkeerde keel gat. Hij pleit al jaar en dag voor een goede hockey-ac- commodatie, mede om in een gemeente van bijna veertig duizend inwoners een breder sportaanbod te garanderen dan slechts voetbal. „Belang rijk om nu te beslissen is de mogelijkheid dat het veld ge realiseerd is voordat de com petitie in augustus begint," aldus Van Mierlo, die de VVD-fractie verder opriep niet bezuinigingen van een paar duizend gulden te be dingen. als men weet dat de de ruimte heeft. Wethouder W. van der Plas, gesteund door zijn fractie wenste niet van het voorstel af tf"wijken. Zijns inziens is het complex duur, maar past het in het tot nu toe ontwik kelde beleid naar de diverse gemeente Katwijk financieel sportverenigingen. „Terugbetalende muur" KATWIJK Het slaan van een wandje in het Kat wijkse KenO-gebouw aan de Sluisweg wekte bij het PvdA-raadslid J. Haasnoot gisteravond de nodige be vreemding. Tot zijn verbazing kostte dit wandje van zes meter breed meer dan dertigduizend gulden. De met dit bedrag nogmaals geconfronteerde wethouder Parlevliet moest opmerken, dat zijns inziens een wandje van onge veer zesduizend gulden per meter ook wat duur was en beloofde de zaak te onderzoeken. Na wat gepeins viel hem het echter in, dat het hier ging om een geluidsisole- rend wandje „wat zich zelf terugbetaald". Aangezien de inrichting van het gehele KenO-gebouw enige tijd terug slechts het dubbele bedroeg van dit wandje vond de wet houder deze onkostenpost toch al niet zo erg. „Als het om zichzelf terugbetalende wanden gaat," antwoordde Haasnoot dan mogen er volgens hem zeker meer in Kat wijk komen. Hoe zoiets echter werkt wenst hij dan wel te zien. Daklozen- tehuizen vol LEIDEN De passantenver blijven van de instellingen voor thuis- en daklozen zijn overbezet door de aanhouden de koude. De Landelijke Stichting voor Thuislozenzorg en -onderdak heeft een beroep gedaan op het ministerie van WVC, om evenals vorig jaar de extra kosten te vergoeden die gepaard gaan met de op vang van de vele honderden daklozen die in deze strenge winter aankloppen bij de pas santenverblijven. Met name in de grote steden zi^n de nacht- verblij\ worden derdak te kun- vraag naar o nen voorzien. Volgens W. Wallinga, secreta ris van de stichting, puilen de tehuizen momenteel uit en moeten veel daklozen worden afgewezen. „Anderen moeten de nacht op een stoel door brengen. Mensen die normaal geen beroep doen op opvang komen nu in de problemen door de extreme koude. Het betreft veelal mensen met een psychiatrische achtergrond en jongeren met alcohol- en drug sproblemen", aldus Wallinga. DEN HAAG/SASSEN- HEIM De nieuwbouw in het Sassenheimse „Postwijk" blijft een doorn in het oog van een aantal bewoners. Zeker omdat, zoals hun woord voerder, mr. Th. Sand- berg, in het Haagse pro vinciehuis zei, zij hun be zwaren nooit echt kwijt kunnen. „Al jaren is het nieuwbouw- projekt onderwerp van ge sprek, maar altijd weer weet de gemeente zich gedekt door de provincie. Zodoende kwa men wij nooit aan bod". Giste ren kregen de bewoners een nieuwe kans. Tijdens een hoorzitting over het advies van de Provinciale Planologi sche Commissie op de plannen van de Sassenheimse gemeen te. spuiden zij hun grieven. De Sassenheimers, die wonen aan de Hoofdstraat, en daarmee een goed zicht hebben op de tegenover hen in aanbouw zijnde wijk, vinden dat nieuw bouw in Sassenheim helemaal niet nodig is. Zij zien liever dat het open landschap, het laatste stukje natuurschoon in de richting van het duinge bied, bewaard blijft. De ge meente zou met ondeugdelijke cijfers aangeven dat er een grote woningbehoefte bestaat. „Het enige dat met de enorme bouwplannen van de gemeen te wordt bereikt, is dat mensen van buiten Sassenheim wor den aangetrokken. Daarmee krijgt ons dorp een streekbe- stemming die niet past", aldus, namens de klagers, mr. Sand- berg. ningen. Het gebied moet tot in woordvoerder van de gemeen de jaren negentig de woning- te zich voorstellen dat de be- behoefte van Sassenheim op- woners niet zo gelukkig waren vangen. Het totale programma met de komst van de nieuwe omvat 1116 woningen. Een re latief grootschalig nieuwbouw- projekt want Sassenheim telt de weilanden. Straks staan er momenteel nog geen 5000 wo ningen en „slechts" 399 wo ningzoekenden. huizen en is er meer verkeer. Maar in Sassenheim valt nu eenmaal nergens anders te bouwen. Wij vinden dat het voor de vele woningzoeken den en voor een evenwichtige opbouw van onze bevolking af te zien van nieuwbouw. Daarmee zouden wij ónze jonge genera tie in de kou laten staan en het Hoofdstraat. Ook de geplande voorzieningenniveau van de flats waren voor de PPC geen gemeente afbreken", struikelblokken. Deze komen op 80 meter afstand van de huizen van de klagende Sas- De commissie van het provin- senheimers en zijn noodzake- ciebestuur moet nu gedepu- lijk om sociale woningbouw teerde staten van Zuid-Hol- mogelijk te maken. De ge- land gaan adviseren over het meente was blij met deze steun doorgaan van de bouwplannen van de PPC. Wel kon de in Sassenheim. De PPC vond de bezwaren van de Sassenheimers niet re- levant. De woningbouw is in volstrekt ongewenst overeenstemming met het streekplan en begint pas op 25 a 30 meter afstand Drie prima tennisballen verpakt in een handige koker, krijgt u cadeau voor het aanbrengen van een nieuwe abonnee voor deze krant TELEFOON: Deze ontvangt de eerste twee weken de krant gratis. I Daarna wordt het abonnement betaald per: D kwartaal □automatisch per maand Diaar I STUUR EEN KOKER MET TENNISBALLEN AAN: POSTCODE/PLAATS: Stuur 'de bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 2500 VD Den Haag (postzegel niet nodig).

Leidse Courant | 1986 | | pagina 15