)p zoek naar LucindaLace i onderhoudende iDIO/TELEVISIE QeidóaOowvOnt DONDERDAG 27 FEBRUARI 1986 PAGINA 21 EN HAAG „Het duurt minstens jen jaar voordat we qua kijkdichtheid ,jjvoorbeeld jullie acht uur-journaal 'oorbij zouden streven", liet program- ia-leider Gary Davey gisteren weten, ,en Patrick Cox, algemeen directeur an Sky Channel net had verklaard Wat nieuwsbulletins de eerste paar jaar naw wel op zich zullen laten wachten hp zijn satelliet-kanaal. ,Er zijn echt astronomische bedragen emoeid met het opzetten van een net ian correspondenten en persbureau's ,n dan is het nog maar de vraag of het oora'Lerkt Ik kan eigenlijk alleen de BBC aren IVorldservice noemen als een instituut, 'e ®lèfeat echt goed draait. Maar die onderne- :ee^ Sfciing kost wel handen met geld. En j Wan, met welke gebeurtenis zouden we j ,^'ekandaag het journaal moeten openen? lokenkjet de Elfstedentocht? Dat is leuk voor •mstrefcjp Nederlandse kijker, maar in de rest van kan Europa weten ze nauwelijks wat he Cl ïdelijkf Geen nieuws, wel meer shows vanuit Nederland in programma Sky Channel die tocht inhoudt. Je moet niet verge ten dat we een Europese nieuws-uit- zending zouden willen maken". Patrick Cox: „Daarbij komt dat de kijk cijfers van nieuwsuitzendingen als het om het bestrijken van meerdere landen gaat, niet zo hoog liggen. RTL in Lu xemburg heeft daar ervaringen mee. Mensen kijken liever naar het nieuws op hun nationale zender, dat zijn ze ge wend". Het nieuws mag dan op zich laten wachten, er zullen deze zomer wel een aantal nieuwe programma's worden ge ïntroduceerd. Gary Davey wilde er echter nog niet veel over kwijt. Alleen dat Sky een overeenkomst heeft geslo ten met Conamus voor de produktie van een aantal muziekshows met Ne derlandse artiesten. Dit idee werd ge boren na het succes van het Noorse A- Ha en de Zwitserse groep Double. A-Ha verklaarde onlangs voor de BBC-tele- visie dat de internationale doorbraak van de groep volledig moest worden toegeschreven aan Sky Channel. Gary Davey en Patrick Cox vertellen het met enige trots. Tussen 10 en 24 maart komen mini maal veertien shows vanuit Nederland. De vj's Tony Blackburn, Pat Sharp, Amanda Reddington en Gary Davies komen daarvoor naar ons land om van uit verschillende steden de presentatie voor hun rekening te nemen. Alle pro gramma's worden uitgezonden in de week dat ze zijn opgenomen. Het is de eerste stap op weg naar de promotie van nationaal talent. De be doeling is elk jaar in Nederland zo'n se rie shows te organiseren, maar het ligt in de bedoeling deze activiteit ook uit te breiden naar de andere Europese landen, want wat bij Sky Channel hoog in het vaandel staat geschreven is, dat ze een Europese satelliet-zender zijn. Dat Nederland een belangrijk land is voor Sky Channel blijkt ook uit het project, het theater aan het Rembrandt- plein in Amsterdam te verbouwen tot een discotheek annex televisie-studio. HANS PIËT Belastingles via lokale tv-omroep DEN HAAG Bij wijze van experiment worden in de eer ste helft van maart door vier lokale tv-omroejten program ma's uitgezonden waarin wordt voorgelicht over de be lastingen. De programma's be doelen de burger te helpen bij het invullen van het aangifte biljet inkomstenbelasting 1985. Het experiment is opgezet in samenwerking met het minis terie van financiën. De kijker wordt geïnformeerd over on derwerpen waarover veel vra gen bestaan. De programma's duren 52 minuten. Meedoen Rijnmond, Utrecht, Beverwijk en Dronten. Bij belangstelling volgen volgend jaar meer lo kale omroepen. ru-d'Ë ge, Ie in dit_ ipbrt-rd' Ier 1ILVERSUM De nieuwe ene „Lace", die morgen on- ler de titel „Kant" op AVRO- v verschijnt (Ned. I om 21.25 iur), heeft zijn kijkwaardig- ïeid al bewezen. Dit Ameri kaanse produkt, naar een En- jels boek van Shirley Conran, lat onder meer in Frankrijk, /ïfengeland en Spanje werd op- [enomen, was in de Verenigde itaten zo'n succes, dat inmid- els een vervolg is vervaar- igd. Mocht het verhaal over e drie hartsvriendinnen ludy. Pagan en Maxine in ons [nland een succes worden, dan >rengt de AVRO ook de ver- rolgserie op het scherm. .Kant" bevat de ingrediënten, jie een serie zoals „Dynasty" ^ïo'n succes maakte. Het gaat lier dus niet om de gebeurte- ïissen van zich door het leven lepende mensen, die van een longerloontje moeten rondko- nen, maar over vrouwen, af komstig uit de betere milieus, lie er bovendien heel aantrek- lijk uitzien en zich over de komst niet al te veel zorgen loeven te maken. De kwaliteit van het verhaal ligt echter een gistelituk ho6er- dan die in ..weg- uj ;ooi"-series zoals „Dynasty". hf Schrijfster Shirley Conran lorgt voor humoristisch en leel onderhoudend kijkvoer, dat de fantasie van het publiek itimuleert en die niet direct Dphoudt als de slotscène van (de eerste aflevering uit beeld 'erdwijnt. Het aardige van leze vijfdelige reeks is boven- lien dat vier vrouwen de hoofdrol spelen. Mannen ko men nauwelijks aan bod. Is dat wel het geval, dan is het slechts in een ondergeschikte rol. Shirley weet in de eerste paar minuten al de nieuwsgie righeid van de kijker te wek- 2eg fea .'■e tr ken door ze in een mysterieus karakter mee te geven. Een zwarte Rolls Royce stopt voor een gebouw, dat later een in ternaat blijkt te zijn. Even la ter hoort de kijker een nauwe lijks zichtbare vrouw zeggen: „We moeten terug naar Parijs. De oude vrouw heeft het ant woord". Die beelden zijn uitnodigend genoeg om ook de rest te wil len weten en wie eenmaal de eerste aflevering heeft gezien, is voorgoed verkocht. Rijkeluis leven De reeks werd met veel vak manschap gemaakt en gezien de landen en steden waar werd gedraaid, speelde geld kennelijk geen rol. Toch druipt de glamour en glitter er niet vanaf. Het geld werd eer der achter dan voor de camera gebruikt, hoewel het rijkeluis leven van het drietal wel in beeld wordt gebracht. In het verhaal wordt gebruik gemaakt vap een terugblik. De vrouw, over wie het publiek aan het begin van de reeks verbaasd is dat ze haar kleren aan heeft, heet Lili (Phoebe Cates). Wat dit sexsymbool van internationale klasse te maken heeft met Judy, Pagan en Maxine zal naarmate het verhaal zich verder ontrafelt duidelijk worden. De kijker maakt in eerste in stantie kennis met drie school meisjes. Hoewel afkomstig uit de betere klasse verschillen ze niet veel van hun leeftijdgeno ten, die niet het in Frankrijk gelegen meisjes-internaat kun nen bezoeken omdat hun ou ders die financiële lasten niet kunnen dragen. Ze dromen ook over de toekomst en hun ideale man. Het drietal is on verbrekelijk met elkaar ver bonden. Hoewel het verboden is te roken en ook provoceren de boeken niet zijn toegestaan, steekt het drietal regelmatig een sigaret op en leeft het hun fantasieën uit in een boek dat Judy schrijft. Hoofdpersoon in dat boek is Lucinda Lace. Zou het hoofd van de school het ooit vinden, dan zou het drie tal ongetwijfeld naar huis wor den gestuurd. Om hun fantasieën te toetsen gaan de zelfverzekerde, uit Amerika afkomstige Judy, de levendige Engelse Pagan en de elegante Fran?aise Maxine op zoek naar een man. In die ont moetingen met hun vriendjes zijn voor een deel de karakter trekken verwerkt, die de kij ker met de verschillende na tionaliteiten associeert. Zo heeft Judy geen enkele moeite met het vinden van een man. Ze komt gemakkelijk uit haar woorden en slaat zonder veel problemen een bankierszoon aan de haak. Maxine pakt het net zo romantisch aan als het publiek van een Frangaise verwacht. De Engelse Pagan heeft duidelijk de meeste pro blemen met haar vriendje, prins Abdullah. Schrijfster Shirley Conran heeft Pagan geportretteerd, zoals veel men sen over Engelsen denken: een koud volkje als het om de lief de gaat. Pagan stelt zich wat stug, terughoudend en preuts op als het er op aan komt. Met flirten heeft ze echter geen en kele moeite. Die' ontmoeting is overigens wel de meest komi sche van de drie. Zo blijkt de prins, die in het Engelse Eton studeert, liefdeslessen te heb ben gevolgd: drie weken lang twee uur per dag. Pagan kan het dan ook niet nalaten te vragen: „En wat stond er op het schoolbord geschreven". Uitdaging Volgens de actrices die de ver schillende meisjes gestalte ge ven, waren de rollen niet altijd even gemakkelijk, maar wel een uitdaging. De Franse Arielle Dombasie, die lange tijd in Mexico woonde, vertelt: „We moesten een periode van tweeëntwintig jaar overbrug gen. In het begin van het ver haal zijn we opgroeiende tie ners, die het leven ontdekken, terwijl we in de laatste afleve ring door het beeld lopen als elegante dames". Volgens Brooke Adams is de Engelse Pagan de leukste van de drie. „Ze is heel levendig en impulsief. Bovendien moet ze altijd het laatste woord heb ben. Ze draagt echter, net als de andere twee, het geheim met zich mee". En daar draait het in „Kant'' uiteindelijk om: wie zijn de moeder en vader van filmster en sexsymbool Lili. Op Lili's geboorteakte staat de naam van de hoofdpersoon uit het boek waar Judy aan begon: Lucinda Lace. Samen met Lili gaat de kijker de komende vijf weken op zoek naar haar ech te ouders. HANS PIËT 15.30 Geboren om te rennen, aflevering uit de Ameri kaanse natyurfilmserie 'Wild America' over de gaffelantiloop 15.55 Daktari, Amerikaanse tv- serie met o.a. Marshall Thompson, Cheryl Miller en Yale Summers. AfI.: Een jacht om nooit te vergeten. Gravin Drake, een jager, kan maar niet geloven dat Dr. Tracy nooit een wild dier zou neerschieten 16.45 EO-kinderkrant. Wetens waardigheden, experimen ten, truukjes, film en een verhaal. Presentatie: Lan- ny van Rhee en Wim de Knijff NOS 17.30 '/>$-Journaal EO 17.46-18.00 Tijdsein-Buiten land, actualiteitenpro- gramma met Aad Kam steeg TELEAC 18.25 Grafische technieken. Les 9: Diepdruk NOS 18.55 S] De Fabeltjeskrant EO 19.00 Familie Robinson, teken filmserie 19.25 De Aartsvaders, serie bij belstudies van Henk Bin nendijk. Afl. 9: Terug naar huis NOS 20.00 Journaal EO 20.28 Monumenten van geloof, serie over mooie kathedra len in Nederland. In de koorruimte van de Lieve Vrouwenkerk in Breda zingt de Duitse sopraan Barbara Schlick o.a. uit kantate 51 'Jauchzet Gott in allen Landen' 21.15 Spelregel, serie spelpro- gramma's. Presentatie: Rob v.d. Spek 22.05 Tijdsein, actualiteitenma gazine met een eigen re portage over de duizenden daklozen in New York. Voorts een achtergrond reportage over de Filipij- nen, waarin onder andere een interview van de Fran se televisie met ex-presi dent Marcos en een nabe schouwing van de Elfste dentocht 22.35 fflWat heet gelukshow, praatprogramma met be kende en minder bekende geluksvogels. Gasten: Ma- rie-Cècile Moerdijk, Atje Keulen-Deelstra en Bel gisch legerofficier W. Cox. Presentatie: Willem Glas houwer NOS 23.30 Journaal 23.35 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.15 18.20 18.30 18.45 19.00 FEDUCO Medelanders Nederlan ders. 'Spanjes (toe)komst in Europa', programma voor Spanjaarden n.a.v. de toetreding van Spanje tot de EEG (herh.) NOS Nieuws voor doven en slechthorenden Paspoort, informatie voor Turken Sesamstraat m Jeugdjournaal Journaal KRO De 1-2-3 Lotto Show, amusementsprogramma dat ditmaal in het teken staat van 'Copacabana'. Presentatie: Ted de Braak en Mariëtte Brugman. M.m.v. Sandra Reemer. Mai Tai, Oscar Harris e.a. Lou Grant, Amerikaanse serie met o.a. Edward As- ner, Robert Walden en Lin da Kelsey. Afl.: Immigran ten. Fotograaf Animal krijgt een nieuwe collega, de Vietnamees Iran. Hij schijnt echter banden te hebben met de maffia De vulkaanuitbarsting, Engelse documentaire over de steeds wisselende stemmingen van een wer kende vulkaan NOS Journaal Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek FEDUCO Medelanders Nederlan ders. 'Samen wonen, sa men stemmen', program ma voor Chinezen Nieuws voor doven en slechthorenden FILMNET 17.00 Tales of the Gold Monkey afl.: Honour Thy Brother 17.50 Goin' Ape 19.20 Korte Film Wings in Things 19.40 Voyager afl.: Day Rebs took Lincoln 20.30 Man who had power over Wo- EUROPA TV 17.55 Programma schema 18.00 Kinderprogramma's 18.20 Europa Countdown, poppro gramma met Adam Curry 19.10 Jezus, Marx und Acrobaten, Spaans Kindercircus 19.40 The Persuaders, tv-serie. Afl.: Power Switch 20.30 World Watch en weerberioht 20.40 Archives of Time. Afl.: Sunken Treasures 21.10 Europa Report 21.15 Sport Report: Amerikaans Basketbal 22.45 Janet en Mysia, portret 23.15 World Watch en weerbericht 23.25 Programma-overzicht 8RT 1 Schooltelevisie 5 Journaal Tik Tak, kleuterprogramma 5 Plons, kinderprogramma, (herh.) De smurfen, tekenfilmserie. Afl.: De gevleugelde tovenaar en de telesmurf 5 Rondomons. Duitse 13-delige serie over kinderen uit Mün- chen en Rio de Janeiro die re gelmatig contact met elkaar hebben. Afl.: Meester hij be gint weer HKwizien, tips voor koken en lekker eten j Uitzending door derden. Pro gramma van de Agrarische Te levisie- en Radio-Omroep Mededelingen en program ma-overzicht Journaal Kunstzaken Hoger-Leger, spelprogramma met speelkaarten. Presentatie: Walter Capiau Panorama, actualiteitenrubriek Dallas, Amerikaanse tv-serie met Barbara Del Geddes, Lin da Gray, Larry Hagman e.a. Afl.: De ontbrekende schakel. Matt Cantrell arriveert in Dal las om Bobby, zijn jeugd- en zakenvriend op te zoeken. Pa mela stelt hem op de hoogte van Bobby's tragische dood Journaal en Coda: 'Irr der Fremde' van Schumann uitge voerd door Zeger Vander Steene. zang en Levente Ken de, piano BRT 2 f9.00 Zonen en dochters (Sons and daughters). Australische serie met Peter Phelps. Rowena Wallace. Alexandra Fowler e.a. (25 Gezonde voeding (10). Pre sentatie: Jessie De Caluwé (herh.) 0.42 Mededelingen en program ma-overzicht P'0.45 Journaal r20.l0 Videomatch, videospelletje I met Marleen Gordts 20.20 De tijd staat stil (Megall oz j\ ido), Hongaarse speelfilm uit I 1982 van Peter Gothar. Met Istvan Znamenatz, Henrik Pauer, Sondor Söth e.a. Dé- nes. de jongste zoon van een politiek vluchteling, worstelt met identiteitsproblemen. Als er een oude verzetsvriend van "T zijn vader op bezoek komt en blijft, vraagt de jongen zich af of hij misschien wat mèer ze kerheid voor de toekomst kan bieden 22.00-22.40 Gezondheid, gezond heidsmagazine met informatie en adviezen over de eigen ge zondheid. Presentatie: Rose- marie Daalman, Piet De Valke neer en dr. Toon Goossens RTBF 1 17.20 Nouba Nouba, kinderprogram- 17.50 Carrefours, gevarieerd kinder programma 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.27 Quick et Flupke, tekenfilmse- 19.30 Journaal 20.00 Autant savoir, magazine. Van daag: Pourquoi pas Ie diman- che. Moeten de winkels op zondag open zijn? 20.25 La maitresse du lieutenant Francais (The French lieute nants Woman). Amerikaanse speelfilm uit 1981 van Karei Reisz. Met o.a. Meryl Streep. Jeremy Irons en Hilton McRay. De jonge gouvernante, Sarah Woodruff, waarover verteld wordt dat zij verleid is door een Franse luitenant die haar heeft verlaten. Charles Smith- son ziet haar en wordt op slag verliefd. Wanneer dit verhaal wordt verfilmd, herhaalt de ge schiedenis zich 22.25 Cinescope, filmrubriek. Van avond: André du Solier 23.20 Journaal 23.45 Politieke uitzending: Reflets du libéralisme MUSIC BOX/TV 5 16.00 (^Muziekprogramma's. Martin en Gary (16.00), 'Time Out for Holland' met Monique Emmen (17.00) en '...And that's a fact' met Sunie en Gaz (18.00). 19.00 Champs Elytées, variété-pro gramma met Michel Drucker 20.30 Les prisonnières (1). tv-serie. Lozère in het jaar 1740: Ver volgde christenvrouwen komen in een vrouwengevangenis te- 21.35 Projection privée, cultureel magazine van Marcel Jullian 22.00 Nieuws 22.30-01.00 (^Muziekprogramma's. Herhalingen. Martin en Gary (22.30), 'Time Out for Holland' (23.00) en '...And that's a fact' (00.00). DUITSLAND 1 Tagesschau Dia unbegrenzten Möglich- keiten, reportage over vrije- tijdsknutselaars Dis Abenteuer von Tom Sa wyer und Huckleberry Finn, kinderserie. Afl.: Geheim om middernacht Fussballschule, kinderserie. Afl.: De doelman Tagesschau Hier und Heute, regionaal ma gazine Heidi, tv-serie. Afl.: De terug reis Der Fahnder, Duitse politiese rie. Afl.: Theo's laatste kans Programma-overzicht CDTageaschau Ich, George Gartner, der letz- te Soldat sus dem groBen Krieg, film van Bettine Woern- Ie en Gerd Hecker Der 7. Sinn, verkeerstips Mensch Meier, muziekpro gramma met Alfred Biolek Tagesthemen, actualiteiten Sport extra. WK Indoor hand ballen DDR - Sovjet-Unie Die ewigen Gefühle, tv-film met Michael Degan, Gilla von Weltershausen, Christine Mert- han e.a. Regie: Peter Beauvais (herh.). De advocaat Elshaltz ontmoet tijdens een winter sportvakantie met zijn gezin zijn jeugdliefde Sabine. Ook Sabine is getrouwd maar bei den hebben geen opwindend huwelijk. Hun verh ouding houdt door persooonlijke en materiële moeilijkheden echter geen stand Tagesschau Nachtgedanken, overweging door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Date-Schatten, negendelige tv-serie. Afl. 2: Goede verbin dingen in bedrijf 16.35 Der Stein des Marco Polo, tv- serie met Nicola di Pol, Chiara Dorado, Giuseppe Tonini e.a. 17 00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine 17.45 Der rosarote Panther, teken filmserie 18.20 Teufels GroBmutter, tv-serie met Brigitte Horney, Peter Pa- setti, Loni von Friedl e.a. Afl.: De 100-ste verjaardag 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Dalli, Dalli, spelprogramma gepresenteerd door Hans Ro senthal 21.00 Wie würden Sie entscheiden? Burgers oordelen over rechts zaken. Afl.: De lokagent, met Stephan Schwartz, Lutz Kraus- haar, Alfred Urankar e.a. 21.45 Heute-journal 22.05 Ein President in Nöten. Docu mentaire over Francois Mitter rand voor de verkiezingen In Frankrijk 22.50 E An uns glaubt Gott nicht mehr, tv-film over Duitse, Oos tenrijkse en Tjechische emi granten. Met Johannes Sil- berschneider, Barbara Pe- tritsch, Armin Mueller-Stahl e.a. Regie: Axel Corti. Driedeli7 ge gedramatiseerde serie over het leven van Duitse, Oosten rijkse en Tjechische emigran ten in de periode vanaf de Kristalnacht in november 1938 tot de zomer van 1941 00.40 Hauta DUITSLAND 3 Schooltelevisie Telekolleg II. Cursus natuur kunde. Les 37: Lichtwellen Hat programma mat da muis Aktuelle Stunda, regionaal magazine friet nieuws en sport Tagesschau Nur Du allein (Never say good bye), Amerikaanse speelfilm uit 1956 naar een toneelstuk van Luigi Pirnadello. Met Rock Hudson, Cornell Borchers, George Sanders e.a. Regie: Jerry Hopper. In een café ont moet een Amerikaanse arts zijn doodgewaande vrouw. Als zij voor hem wegloopt, komt ze onder een auto. Door zijn me dische vaardigheden weet de man haar leven te redden. Tij dens haar genezing wordt langzaam maar zeker het le vensverhaal van de vrouw ver telt Stiftung Mutter und Kind, re portage Nachtstudio, actueel cultureel programma Subway haute: Jofinny Griffin - Woody Shaw Quintett, mu ziekprogramma Laatste nieuws (S Ondertiteling via TeleTekst. SI Uitzending in stereo. E Zwart/wit-uitzending. ■SZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. SJ Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. Yoko Ono, hier op de foto met haar zoon Sean, is vanavond te gast bij Alfred Biolek in het programma 'Mensch Meier'. Duitsland 1 om 21.03 uur. BBC 1 Ulysses 31, tekenfilmserie John Craven's Newsround Blue Peter, kinderprogramma First class Journaal en weerbericht London plus, actualiteiten Top of the Pops, popprogram- EastEnders, tv-serie Tomorrow's World, populair wetenschappelijk programma A question of sport Conservative PPB, actualitei ten i Journaal, weerbericht en re gionaal nieuws Crimewatch, opsporingspro gramma in samenwerking met de recherche Question time, actualiteiten Informatieve serie I Crimewatch update, de eerste resultaten l Weerbericht BBC 2 rie 19.00 Star Trek, SF-serie 19.50 Discovering animals, informa tieve serie 20.15 Far from paradise, documen taire-serie 21.10 Wild flower, natuurprogramma 21.20 Brass tacks 22.00 Yes Prime Minister, comedy- 22.30 Forty minutes, serie reporta ges. Afl.: Fishing part 23.10 Pot Black, gevarieerd pro- 23.35 Conservative PPB, actualitei ten 23.40 Newsnight, actualiteiten 00.25 Weerbericht 00.30 Open University ITV 17.15 Ragdolly Anna 17.25 Bellamy's buggle 17.40 Dodger 18.15 Blockbusters, spelprogramma 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga- 19.35 Crossroads 20.00 Mind your language 20.30 Knight rider, tv-serie 21.30 Farrington of the Foreign Offi ce, comedy-serie 22.00 They shoot undertakers, don't they? Comedy-serie 22.30 TV-eye 23.00 Uitzending van de Conserva tive Party 23.05 Nieuws 00.05 Snooker 01.15 A question of lent SKY CHANNEL 16.45 (2Jensen's dimensions, met David Jensen 17.30 EThe great video-race, met Ronnie the Runner 18.30 The double life of Henry Phy- fe. Afl.: Phyfe's first Felony 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy's Contact Lenses 19.30 Green Acres 20.00 Charlie's Angels. Afl.: Angels in the Stretch 21.00 A Country Practice 21.55 E The Untouchables. Afl.: A Seat on the Fence 22.50 All Star Wrestling 23.45-00.45 Italiaans voetbal NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven AVRO 14.30 Chips die je niet kunt eten, serie over computers 14.40 Het droomschip, Duitse serie over een cruise. Afl.: De zakenman 15.45 AVRO-Service 17.00 Ik zag twee beren, kleuterprogramma 17.15 Ontdek je plekje, afl.: Vianen NOS 17.30 Vï6-Journaal AVRO 17.46 Ruud en Leonie, praatprogramma MUSIC BOX 07.00 ^Muziekprogramma's. Martin en Julie (07.00), 'The videomakers' met Simon (08.00), 'Gaz bag' (09.00), 'Write on' met Edwina (10.00), 'Firs^ Sight' met Simon en een popartiest (11.00) en 'Between the lines': Sunie bekijkt de Engelse muziekbladen van deze week (12.00). 13.00 EMuziek- programma's. Herhalingen. DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.03 WK Indoor hand ballen: DDR - USSR 10.35 Dalli Dalli 12.10 Wie würden Sie entscheiden? 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute 13.15 Teletekst-overzicht 15.00 Louisiana (2), zesdelige tv-serie (herh.) 16.00 Tagesschau 16.10 Rü- bezahl und der Wilderer, verhaal uit het Riesengebergte 16.20 Walt Dis ney: Mustang, Amerikaanse speelfilm uit 1973. Met Flavio Martinez, Charles Baca e.a. Regie: Roy Edward Disney 17.50 Tagesschau DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 14.55 Pro gramma-overzicht 15.00 Das Haus am Eaton Place, Engelse tv-serie. Dubbele afl.: Kriegspflichten/Heimat- front 16.30 Freizeit... und was man daraus machen kann, vrijetijdsmaga- zine 17.00 Heute 17.15 Tele-lllu strierte 17.45 Die roten Elefanten, tv-serie naar de gelijknamige roman van Henry Kolarz. Afl.: Ivoor BBC 1 07.50-10.20 Breakfast Time 11.30- 11.50 Play School, kinderprogramma 13.30 Nieuwsoverzicht voor doven 14.00 Pebble Mill at one 14.45 King Rollo 14.50-15.00 Bric-a-Brac, kin derprogramma 15.15-16.45 Races vanuit Newbury 16.52 Regionaal nieuws 16.55 Lay on five 17.10 He- athcliff 17.15 Jackanory SKY CHANNEL 08.45 ESky Trax. Herhalingen 11.45 ESky Trax. Herhalingen 14.15 Sky ways 15.05 New animal world. Afl.: Apes of Gibraltar 15.35 Chateaux de Sable 15.50 Coatlines 16.00 EPat Sharp Show 16.45 EHere comes the weekend, met Amanda Reding- ITV 07.25 TV-AM 10.30 Schooltv 13.00 Benny 13.10 Rainbow 13.30 Writers on writing 14.00 Nieuws en actuali teiten 14.30 Houdini, Amerikaanse speelfilm uit 1953 van George Mars hall met o.a. Tony Curtis en Janet Leigh 16.30 Sons and daughters 17.00 Rainbow 17.15 Bill RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 18.05 KRO: Man en Paard. 18.30 Zij echter blijven in de wereld. 19.02 KRO's Country Time. 19.55 't Zand 33. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 22.10 't Einde, hoorspel. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VPRO: VPRO's Nachtleven. RADIO 2 17.03 VOO: Hollandse Hits. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws ((VOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 TROS: Ferry Maat's Soul Show. 21.02 De CD en L.P. Show. 22.02 TROS Country. 23.02 Sesjun. RADIO 4 18.00 Nieuws.' 18.02 VPRO: De Beweging. 20.00 Nieuws 20.02 De wandelende tak. 21.30 Voorland. 23.00 Het Evenement. RADIO 5 17.46 Overheidsvoorlichting. 18.10 KRO: Scheepspraat. 18.20 PP: Uitzending van de EVP. 18.30 KRO: Lezen voor de lijst. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: Leermoeilijkheden. 21.00 Ni hao, Chinese taal (4, herh.) 21.30 Grafische technieken (9). 22.00 Personal Computer I (3). REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen via de kabel) Non-stop muziek met om 17.30 Onderwijs 18.30 Varia 19.00-19.30 Re gionale muziek. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT big-band. 18.45 Politieke tribune: CVP. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Voor Spanjaarden. 20.03 Folk op donderdag. 21.03 Volwassenenvorming. 21.30 Hafabra. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooneres en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee. 22.05 Boem boem. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel en weerbericht. 18.30 El cante flamenco (22). 19.00 Dossier. 19.45 Jazz Crlss-cross. 20.30 BRT-Filharmonisch orkest. 22.30 Kamermuziek. 23.00-23.45 Zelden gehoorde werken. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.05 VPRO: Het Gebouw. 13.08 NCRV: Hier en Nu. 13.35 Kerk Vandaag. 14.05 Van huis uit. 15.05 Volgspot. 16.05 VARA: De Rode Draad. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Het levende Woord. 07.12 Ontbijtshow. 08.50 Pater Adri Maat. 09.03 Adres onbekend. 10.03 In antwoord op uw schrijven. 11.50 Pater Adri Maat. 12.03 Van Twaalf tot Twee. 14.03 Ratel. 15.03 KRO's hoorspel. 15.30 TROS: Café de praatstoel. 16.03 André van Duin. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Vergulde gaper. 09.03 Goud van Oud. 10.03 Hot Curry. 12.03 De Staat van Beleg. 13.03 Rinkeldekinkel. 15.03 De Top 40. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 VARA: Het zout in de pap mu ziek. 09.15 Het internationale conceHcir- cuit: Het Beiers Symf. Ork. 10.50 Lied door Fritz Wunderlich 12.00 Lunchconcert. 13.00 Nieuws. 13.02 Operette. Pèle-mèle. 14.00 EO: Orgelbespeling. 14.30 Klein bestek. 15.30 Uit de schat der eeuwen. 16.00 Crème du Baroque. RADIO 5 r.9.00 Nieuws. 09.02 NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Op zoek naar je voor ouders. 10.00 AVRO: AVRO's vijfluik. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 FEDUCO: Wijzer op 5. 13.00 Nieuws. 13.10 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13.30 De berg heeft een muis ge- 14.00 Twee violen en een trommel en een fluit. Deel 2. 14.20 Nederlandstalige muziek 14.45 Meet Mr. Mooney. 15.00 Muze zonder make-up. 15.30 Minjon voor 2. 16.30 VPRO: Welingelichte kringen. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten magazine. 16.30 Middagmagazine. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor 14.03 78-toeren tijd. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Dag en dauw. 08.12 Happening. 10.03 Platenpoets. 11.55 Mediatips. 12.00 Regloprogr. 13.10 Ha die Micha. 14.00 Het vertoon. 15.30 De zonnewijzer. Toeristisch magazine. 16.00 Abraham al gezien? BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Schoolradio. 11.00 Matinee: Engelse kamermuziek. 12.00 Tafelmuziek van Vivaldi, Han del, Van Wassenaer, Pergolesi. 13.10 Actueel. 13.30 Scott Ross speelt Scarlatti. 13.50 Uit Centraal Europa: 1) Piano kwartet nr.1, Martinu. 2) Bood schappen van wijlen mej. Troessova, op. 17, Kurtag. 3) Vier koren over de stad Praag, Kalik. 4) Hongaarse fantasie voor piano en orkest, Liszt. 15.15 Tsjaikovski-recital. 15.40 Sheherazade, symf. suite naar '1001 Nachten', op.35, Rimski- Korsakov

Leidse Courant | 1986 | | pagina 21