s. jonel Richie Uchael Jackson fors in de pri jzen Beer voor „Stammheim Schuster mag weg Eenbtjdetijdsqescftenk ^ctie tegen Spelen Amsterdam Zoetemelk in Elfstedentocht ORT EaidóaOowuud WOENSDAG 26 FEBRUARI 1986PAGINA 19- Dser eerste in iliaanse Week ISALA Francesco ?r heeft de vierde pe in de Siciliaanse gewonnen. De hou- !van het werelduurre- legde gisteren de 167 jneter tussen Empedo- naar Marsala af in 4 28 minuten en 31 se- Jen. Moser was de e in de sprint en ver- B de Zwitser Freuler :ijn landgenoot Rosola. het algemeen klasse- at bracht Moser zijn lerstand op leider Sa- pi terug tot drie secon- Jesse Owens trofee voor Said Aouita NEW YORK De Jesse Owens-tro- fee voor de beste atleet van het jaar is voor 1985 toegekend aan Said Aouita. De 25-jarige Marokkaan werd in Los Angeles Olympisch kampioen op de 5000 meter en verbeterde in 1985 de wereldrecords op de 1500 en 3000 meter Met Said Aouita waren de Engelsman Steve Cramm en de Rus Sergei Boeb- ka kandidaat voor de trofee In 1985 verbeterde Aouita in een tijdsbestek van zes weken de wereldrecords op de vijf kilometer (13.00.40) en 1500 meter (3.29,46). Daarnaast liep de Afrikaan de tweede tijd op de mijl (3.46,92) en 3000 m (7.32,94). Noren en Westduitsers naar sehaatsinterland AMERSFOORT De KNSB heeft besloten de landenwedstrijd, die voor het komend weekeinde op de agenda stond, te beperken tot zondag. In Groningen komt Nederland uit tegen vertegen woordigingen uit Noorwegen en West-Duitsland. De wedstrijd heeft een experimenteel karakter; er staat onder meer een ploegachtervolging op het programma. De KNSB en sponsor Aegon wilden de voorgenomen ontmoeting per se laten door gaan, aangezien er verplichtingen zijn aangegaan met Veronica. Vorige week liet Oost-Duitsland het als sparringpartner afweten. Aanvankelijk zou ook Finland een afvaardiging zenden. Voor de Nederlandse kernploeg is de wedstrijd van belang om de periode naar de recordwedstrijden in Alma Ata te overbruggen. Doelpuntenfestijn bij PSV-RKC EINDHOVEN PSV en RKC heb ben er tijdens hun onderlinge vriend schappelijke voetbalwedstrijd in Eindhoven lustig op los geschoten. Uiteindelijk bleek de eredivisionist net iets slagvaardiger: 6-5. Voor PSV scoorden Arnesen. Lok- hoff (2), Gullit (2) en McDonald. Top scorer in het duel was Lammers die voor RKC drie keer Van Breukelen passeerde. Van Velzen en Brands te kenden voor de andere treffers. FC Den Bosch ging op bezoek bij de zaterdag-eersteklasser Roda Boys en won met slechts 4-3 De amateur- hoofdklasser Achilles'29 uit Groes- beek hield Wageningen op 1-1. Carlo Thranhardt neemt revanche STOCKHOLM Drie dagen na zijn ne derlaag bij de de strijd om de Europese indoor-titel in Madrid, heeft de West- duitse hoogspringer Carlo Thranhardt revanche genomen op zijn landgenoot Dietmar Mögenburg. Bij een internatio nale wedstrijd in Stockholm, „hoogsprin gen met muziek" geheten, won Thran hardt met 2.31 meter. De Belg Eddy An- nijs bedwong dezelfde hoogte. In de bar rage kwam de Westduitser echter over de 2.28 meter, Annijs niet. Drie pogingen van Thrönhardt over 2.38 meter werden geen succes. De thuis-springende Patrick Sjöberg werd derde met 2.28. Hij kwam in de noodzakelijk na-sprong hoger dan Europees kampioen Mögenburg. Avellino ontslaat Ivic AVELLINO De Joegoslavische trainer Tomislav Ivic is bij de Italiaanse voetbalclub US Avellino op staan de voet ontslagen. On der leiding van de 53-jarige Ivic. die in zijn loopbaan ook Ajax en Anderlecht onder zijn hoede had, was de club afgegleden naar de vierde plaats van onderen van de Itali aanse eerste divisie. Tomaslav Ivic. De oud-international lopig de trainingen bij Enzo Robotti zal voor- Avellino 50 1STERDAM Onge- ;r dertig leden van het iité „Olympische Spe- Nee" hebben gister- irgen vóór het Amstel- tel in Amsterdam, waar ie inspecteurs van het rnationaal Olympisch lité (IOC) verblijven, actie gevoerd tegen houden van de Olym- jhe Spelen in 1992 in i hoofdstad. |t spandoeken met de tekst lympics No" stelden de ac- voerders zich op voor het tel en maakten daarbij mu it, „Dat deden we om de drie inspecteurs van het IOC wakker te maken", aldus een woordvoerder van bet comité Personeelsleden van het Am- stelhotel deden vervolgens de deuren op slot. De actievoer ders bleven tot de politie kwam met het verzoek zich te verwijderen. Vanmorgen zou een deputatie van het Comité „Olympische Spelen Nee" een gesprek heb ben met de drie inspecteurs. De drie inspecteurs, de Zweed Gunnar Ericson, de Noor Jan Staubo en David Sibandze (Swaziland), verblijven vijf da gen in Amsterdam om zich op de hoogte te stellen van de mogelijkheden voor de Olym pische Spelen in 1992. De drie inspecteurs van het IOC werden gisteren op het Catshuis ontvangen door Prins Claus. EEUW ARDEN Joop letemelk gaat woens- ag 2 april van start in 4e tweede Friese Elfste- lentocht voor beroeps- wielrenners. De organi- tie heeft overeenstem- j bereikt met de we- Jeldkampioen die in zijn patste wielerjaar be taald niet alle belangrij ke wedstrijden wil rij pen. De 39-jarige cou leur uit de formatie van [Jan Raas heeft bewust 'ekozen voor deze Elf stedentocht, vooral om dat hij zich begin april nog eens goed wil voor bereiden op de laatste maanden van zijn impo sante prof carrière. Zoetemelk is overigens niet de enige topper die is aange trokken voor de Friese wie lerklassieker in spé. Ook komt onder meer Phil An derson, Robert Millar, Pedro Delgado en de Zwitser Ste- van Mutter. De vijf Neder landse profploegen zullen op volle oorlogssterkte van start gaan op 2 april, werd vrijdag avond door organisator M. Jongsma bekendgemaakt. Ook liet hij weten dat de or ganisatie van plan is een voorstel in te dienen bij de KNWU om het internationa le UCI-reglement te veran deren. Dat reglement zegt namelijk dat pas na vijf jaar een wedstrijd als de Elfste dentocht op de internationale wielerkalender mag worden geplaatst, zodat pas dan bui tenlandse ploegen kunnen worden gecontracteerd. „Daar zijn wij het niet mee eens", aldus Jongsma. „Te meer omdat ons is gebleken dat in landen als België en Spanje de hand wordt gelicht met het reglement, zullen wij deze zaak aanhangig maken". Selectie procedure wielerploeg vastgesteld WOERDEN Voor de selectie van de nationale profwielerploeg op de weg voor de wereldtitel strijd in de Verenigde Sta ten, begin september, ko men vijf renners uit het nationale kampioenschap en acht renners uit de Tour de France in aan merking. Dat heeft de sec tie beroepswielrennen van de Koninklijke Neder landse Wielren Unie (KNWU) bepaald. De ploeg krijgt twee reserves. Er zijn geen vaste kwalifica tie-eisen gesteld. „Er spelen te veel factoren mee", legde Ro ger van Es van de sectie giste ren uit, „zoals het parkoers in Amerika, maar ook het ver loop van de Tour, de inspraak van de ploegleiders en de on derlinge verhouding tussen de renners". Van Es realiseerde zich, dat de organisatoren van de in augustus te houden Ron de van Nederland het jammer zullen vinden, dat hun wed strijd niet meetelt voor de se lectie. „We willen na de Tour zo snel mogelijk rust in de ploeg, zodat we op tijd met de voorbereiding kunnen begin- sportuitslagen PAARDESPORT TWEEDE KOERS, 2000 Zombi Vitesse (F.L. Handelaar) 2.44,a - 1.22,4; 2. Zapelonie Z; 3._ Young Co ryphee. Toto: 1,60 f. 1,20, koppel t. 5,90, 43,20. ZESDE KOERS. 2000 meter: 1. Welli- no Terraise (T. Smeding) 2.37, 1,10 f. 1,20, koppel f. 1,60, trio f. 10,70. ZEVENDE KOERS. 1609 meter: 1. Ypie Maple Leal (A. de Wrede) 2.06,9 3,30, koppel f. 10,40, trio f. 158,30. SKIËN Wedstrijden om Wereldbeker in Lil- lehammer (Noorwegen) 1. Petrovic (Joe) 1.23,99 (43,66 - 40,33); 2. Stenmark (Zwe) 1.24,12 (43,78 - 40,34); 3. Girardelli (Lux) 1.24,71 (43.73 - 40,98); 4. Mader (Oos) 1.25.12 143 95 - 41 171: 5. Bene- dik (Joe) 1.25,29 (44.36 - 40.93); 6. Frommelt (Lie) 1.25,65 (44,72 - 40,93). (Zwe) en Krizaj (Joe) 87. 5. Frommelt 82. Stand wereldbeker (algemeen): Girardelli 256 punte ZAALHANDBAL WK in Zwitserland Groep A (Aarau): Oost-Duitsland-Cu- ba 28-24; Joegoslavië - Sovjet-Unie 26-22. Groep B (Sankt Gallen): Zwit- serland-Spanje 15-15; West-Duits land - Polen 21-20. Groep C (Gene ve): Zuid-Korea - IJsland 29-21; Roe menie - Tsjecho-Slowakije 23-18; Groep D (Zürich): Zweden-Algerije 24-16; Hongarije-Denemarken 25-21. WIELRENNEN Siciliaanse Week (vierde etappe van Empedocle naar Marsala over 167 km): 1. Moser (Ita) 4.28,31; 2'. Freuler (Zwi); 3. Rosola (Ita); 4. Lilholt (Den); 5. Ca- vallo (Ita); 6. Baffi (Ita) z.t. Algemeen klassement: 1. Saronni (Ita) 18.37.22; 2. Ghiotto (Ita) op 0.01; 3. Argentin (Ita) op 0.01; 4. Moser op 0.03; 5. Rabottini (Ita) op 0.05; 6. Santin a (Ita) op 0.07. Basketballer betrapt op gebruik doping NEW YORK Michael Ray Richardson, de guard van de Amerikaanse basketbalclub New Jersey Nets, is voor twee jaar uitgesloten wegens het gebruik van cocaïne. De 30-jarige Richardson, een all- -star speler die gemiddeld 20,3 punten per wedstrijd maakt, reageerde donderdag positief bij een dopingcontro le. Het was de vierde maal dat Richardson betrapt werd op het gebruik van verboden middelen. De spelersbond en de NBA (nationale basketbal associatie) hebben een over eenkomst dat een speler bij een derde poistieve reactie au tomatisch voor twee jaar wordt uitgesloten. Richardson reageerde voor de eerste maal positief voordat de afspraak van automatische schorsing bij drie overtredingen was ge- Schaatskalender jongens/meisjes 13 t/m 17 20.00 uur. 01848-1113/2045. MORGEN IJsclub Stolwijk: nationale kor- tebaan wedstrijd dames/heren. wedstrijd heren jun 12 t/m 16 jaar. 19.00 uur. 01805-1317. Leiderdorp: nationale afvalwed- strijd heren senioren, 20.00 uur. 071-894660. IJsclub Vooruitgang, Ammer- stol: nat. achtervolgingswed strijd heren vanaf 16 jaar,19.30 uur, 01825-2284/3088. 01822-311/383 Merentocht, 20/30/40/50/60/70/90/100 km. 09.30-15.00 uur. Roelofarends- veen, Rijpwetering, Oud Ade, De 01892-15605/01802-2683. 25/45/70 km. 09.30-13.00 uur! Alblasserdam. Kinderdijk. Groot Ammers. Goudriaan, Giessen- burg. Molenaarsgraaf. Bleskens- 30/60/90km, 1000-15.00 uur. Bergambacht, 01825-1296/2395. Toertocht Sluis-Brugge 30 km, 10.00 uur. Sluis. 01178-1438. JNST VN GRAMMY VOOR )TTERDAMS PHILHARMONISCH ANGELES Diri- nt James Conlon en het Jtterdams Philharmo- ;ch Orkest hebben gis- en hun nominatie voor Faust-symfonie van »zt niet zien veranderen de zo fel begeerde lamrny Award. Zij vie- dus buiten de boot, nt deze hoogste Ameri- onderscheiding de muziek-industrie hg naar Robert Shaw en It Atlanta Symphony or kest en koor voor Berlioz' „Requiem". De achtentwintigste uitreiking was gisteren opnieuw een pa rade van de sterren. Iedereen die meetelt of denkt een be langrijke rol in die miljarden industrie te spelen, was aan wezig. Niet alle sterren be klommen even zelfverzekerd het podium om de prijs in ont vangst te nemen. Whitney Houston bijvoorbeeld stond te trillen op haar benen. En toen ze haar prijs als beste zangeres met „Saving all my love for you" in ontvangst had geno men, kon er slechts een be- scheide handgebaartje af om vervolgens weer zo snel moge lijk het podium te verlaten. De enige twee die heel zelf verzekerd de prijzen in ont vangst namen, waren Michael Jackson en Lionel Richie. Zij gingen zij het niet verras send met vier onderschei dingen naar huis voor hun prestaties met „We are the world" en „USA for Africa". Het nummer en de elpee wer den onderscheiden als „Plaat van het jaar". De single stond bovendien op de eerste plaats in de categorie: „beste compo sitie van het jaar" terwijl het tweetal, gesteund door vele andere pop-grootheden, ook als „beste vocale groep van het jaar" de hoogste plaats bereik te. Daarnaast kreeg „We are the world" ook de prijs voor de beste videoclip. Zoals gezegd was het niet de eerste keer dat het tweetal het podium beklom. Richie wist vorig jaar niet hoe hij al die beeldjes tegelijk moest vast houden. Hij ging toen met zes prijzen naar huis onder meer (r) Whitney Houston, blij met haar Gram my voor „saving all my love for you". (I) De grootste prijswinnaars, Michael Jackson en Lionel Richie, met een van de vier Grammy's voor „We are the world". als beste zanger en beste man nelijk video-artiest. Michael Jackson werd het jaar daar voor (1984) het meest be kroond. Hij haalde toen in alle belangrijke categorieën de prijzen weg en kon acht Grammy's in zijn Rolls Royce laden. Behalve Whitney Houston wa ren er geen verrassingen tij dens de uitreiking van deze Oscar voor de platenindustrie. Phil Collins ging met twee prijzen naar huis. Zijn elpee „No jacket required" was de beste van het jaar. Bovendien vond de jury dat hij de beste mannelijke vocale prestatie had geleverd. Tina Turner sleepte met „One of the li ving" de vrouwelijke onder scheiding op dat gebied in de wacht. Andere beeldjes gingen naar Dire Straits („Money for nothing", beste vocale roek- prestatie) Don Henley („Boys of summer", beste rockzanger), Jeff Beck („Escape", beste in strumentale rockplaat), Stevie Wonder („In Square Circle", beste r&b-zanger) en The Commodores (beste groep in die categorie met „Night- shift"). Miderlijc-musici zijn specialisten |e zes leden van het Sonder- Ensemble komen bij hun itvoeringen zowel instrumen- als vocaal goed beslagen ijs. Dat bewezen zij gister- ei in Theater Pepijn programma gewijd i kos- perkjes van Guillaume Dufay iden. P Jacobus Clemens non Papa. musici hebben zich gespe- aliseerd in de muziek uit de pnaissance en de vroege ba- dank zij het beschikba- i instrumentarium zoals por- tief, zink, blokfluit, harp nba zijn zij uitstekend at de vereiste sfeer iste stijl op te roepen. |)e Zuidnederlander Dufay ras een veelzijdig componist |ie voor zijn benoeming tot lanunnik te Kamerijk lange lijd in Italië werkzaam was. In pjn tijd werd hij beschouwd meester en het Sonder- Ensemble onderstreepte jflfs met het „eenvoudige" 1 dat hem 500 jaar na zijn 1 die eretitel nog toekomt. Nieuwjaars-, liefdes- en Maria- liederen met als hoogtepunt het door de sopraan Barbara Borden wonderschoon gezon gen „Flos florum" waarin Ma ria wordt bezongen als de bloem der bloemen. Deze sop raan - lid van het Nederlands Kamerorkest - wist ook nu met haar prachtige vocaliteit te boeien en te ontroeren. Jacques Clément, bekend ge worden onder zijn bijnaam Clemens non Papa was rond 1550 als zanger en componist werkzaam bij de Onze-Lieve- Vrouwe-broederschap te 's- Hertogenbosh. Hij heeft een groot oeuvre nagelaten en al kon het Sonderlijc Ensemble hieruit slechts een kleine greep doen, de musici maakten duidelijk dat zij zich met vrucht verdiept hebben in die muziek uit de 15e en 16e eeuw. De overweldigende belangstel ling die een aantal jaren gele den voor deze muziek bestond lijkt wat weggezakt, doch de kwaliteit en net enthousiasme waarmee deze jonge mensen werken moet resultaat hebben. ADRIAAN HAGER WEST-BERLIJN De Grote Prijs van het 36e in ternationale Filmfestival van West-Berlijn, de Gou den Beer, is gisteren na langdurige discussies toe gevallen aan de film „Stammheim" van de Westduitse regisseur Rein- hard Hauff. Het besluit van een meerderheid van leden van de internationa le jury onder voorzitter schap van de Italiaanse ex-actrice en fotografe Gina Lollobrigida, werd „na een verhit debat" ge nomen, zo heette het in een bekendmaking van de jury. Dat bleek ook duidelijk tijdens de prijsuitreiking, waarbij Gina Lollobrigida luidkeels liet weten het met de beslis sing van de jury niet eens te zijn. „Ik heb tegengestemd", aldus Lollobrigida, die tevens weigerde regisseur Reinhard daarna zei ze het te betreuren Hauff een hand te geven. In dat cinema voor een politiek een .interview op televisie doel wordt gebruikt. De film over het proces tegen de Baa- der-Meinhoffgroep, die in West-Duitsland volle zaken trekt, is van het begin af aan omstreden geweest. Volgens velen geeft de film een te gun stig beeld van het terrorisme, terwijl anderen menen dat Hauff in Stammheim juist par tij trekt voor de staat. Filmre censenten menen echter dat Hauff niet meer of minder heeft gedaan dan een redelijk accuraat beeld geven van de rechtsgang tijdens en na het proces tegen de leden van de Baader-Meinhofgroep. „Stammheim" kreeg dan ook de prijs voor Beste Film van de internationale vereniging van filmrecensenten, voor zijn „heldere en geëngageerde uit beelding van het probleem van de eerbiediging van de Mensenrechten op een politiek proces". Gina Lollobrigida zelf gaf tij dens de prijsuitreiking uiting aan haar voorkeur voor de winnaar van De Zilveren Beer, „De mis is over" van Nanni Moretti. BARCELONA Bernd Schuster zal Barcelona waarschijnlijk aan het ein de van dit seizoen verla ten. Hoewel de Westduitse voetballer een contract tot medio 1988 heeft, staat niets meer een transfer van de middenvelder in de weg. Voorzitter Nunez van Barcelona heeft dit bekend gemaakt. Schuster had gisteren een on derhoud met trainer Terry Venables. De Brit ontnam de Westduitser de aanvoerders band, omdat Schuster de be langen van zijn medespelers naar inzichten van de trainer niet correct behartigde. Bo vendien was Schuster twee eerdere afspraken voor een gesprek niet nagekomen. Gis teren verscheen hij in het sta dion met zijn vrouw Gaby. Hij deelde mee vandaag niet te zullen spelen in het bekerduel tegen Atletico Madrid wegens letsel aan de rechterknie. De medische staf van Barcelona twijfelt aan de ernst van de blessure. Clubarts Bestit ver klaarde dat Schuster veinst en niets mankeert. Bestit heeft al langer zijn be denkingen over de blessures van de sterspeler. Schuster miste de laatste zeven compe titiewedstrijden door blessures en ziekte (angina). Bestit meent dat Schuster pas weer bereid is mee te spelen indien hij zwart op wit krijgt dat hij aan het einde van dit seizoen mag vertrekken. Die zeker heid heeft voorzitter Nunez hem gegeven. Olympique Marseille, de club van Tapie en Hidalgo, heeft belangstelling voor de mid denvelder. Barcelona heeft de opvolger van Schuster al aan getrokken. Het nam van Man chester United de internatio nal van Wales, Mark Hughes, gulden. dit quartz klokje in de vorm van een mini-huiscomputer (ware grootte 5 cm). Het is voor u als u een nieuwe abonnee aanbrengt. De nieuwe abonnee krijgt de krant de eerste twee weken gratis. I Noteer als nieuwe abonnee ingaande I Naam:. Telefoon I (voorcontrólebezorging) I Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. I Daama wordt het abonnement betaald per: J maand (per automatische betaling) kwarta j per acceptgiro Stuur als dank het computerklokje aan: Naam: I Adres: I Postcode/plaats: Stuur de bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, ^500 VD Den Haag (postzegel niet nodig).

Leidse Courant | 1986 | | pagina 19