Arbeidsbureau Lisse wil meer greep op horeca Opknappen speeltuin Warmond veel te duur REGI0(J0UR)NAAL er De beste tappers i066-Noordwijkerhout wil afspiegelingscollege IÜÜ EIDEN OMGEVING Cetdae(3cxi*a/nl DONDERDAG 20 FEBRUARI 1986 PAGINA 11 Leeu volgd Jaap ss die Bie- lora Bloemen Expres oorziet in behoefte JNSBURG Vervoerder Koos van de Ende kon andag de duizendste veilingwagen opladen. Uit aantal blijkt dat de Flora Bloemen Expres, de ir de Rijnsburgse bloemenveiling Flora opgezette voersdienst voor kopers die 20 januari van start een behoefte voorziet. De dag dat de dui- werd bereikt, werden in totaal 72 wagens ■voerd en daaruit trekt de Expres de conclusie geen maand zal duren voor ook de tweedui- idste wagen wordt opgeladen. De Flora veiling is lan overtuigd met deze nieuwe service nieuwe jers naar haar tribunes te hebben gelokt. Het uwendeel van het vervoersaanbod gaat richting- ling Berkel en Bloemenveiling Westland. De be- kbaarheid van de veiling Flora blijkt door de rvoersdienst te zijn vergroot. Overigens bestaat 1 aanbod voor de Flora Expres momenteel voor- melijk uit bolbloemen. SASSENHEIM OVERWEEGT PLAATSING ZANDKISTEN SASSENHEIM De gemeente Sassenheim overweegt zandkisten r Van Dorssen zwengelde de kwestie eind januari aan. Zijn verzoek om de plaatsing van zandkisten moest hij van Ben W maar nader onderbou wen met ervaringen van andere gemeenten. Hoewel Van Dorssen dat niet de juiste procedure vond de gemeente zou moeten informeren en niet hij schreef hij diverse gemeenten aan. Amsterdam, Katwijk, Lei den en Lisse zijn door hem benaderd. In grote lijnen zijn de ervaringen positief. In de praktijk blijkt er ook weinig misbruik van worden ge maakt, iets waarvoor het Sassenheims college bang was. In die „zand- kist-gemeenten" blijkt een piketdienst of de rijkspolitie blijkt de aange wezen instantie te zijn om deze vorm van gladheidsbestrijding uit te voe ren. Van Dorssen heeft dus zijn verzoek om zandkisten herhaald, gezien het grote aantal houten bruggen in Sassenheim die al bij zeer weinig vorst glad worden. K. van der Moolen van GSD naar EBR LEIDEN K. van der Mooi- en is gisteravond door de alge mene raad van het Energiebe drijf Rijnland benoemd tot ad junct-directeur financieel-eco- nomische zaken. Van der Moolen (38) is momenteel hoofd van de administratieve sector van de GSD in Leiden en tevens plaatsvervangend directeur van deze instelling. De nieuwe adjunct-directeur studeerde economie aan de Erasmus Universiteit in Rot terdam. Klimaat nadelig voor geestelijke gezondheid LEIDEN De aanpassing aan de klimatogi- sche omstandigheden in ons land heeft een na delige invloed op de geestelijke gezondheidstoe stand van Spaanse mannen en vrouwen die naar Nederland zijn gekomen. Ook ongunstige levensomstandigheden en vooruitzichten in het gastland, de mate van ontheemding, ongunstige werkomstandigheden, een onbevredigend ge zinsleven en geringe terugkeermogelijkheden naar het moederland spelen een rol in de gees telijke gezondheidstoestand van deze groep im migranten. Bij Spaanse vrouwen is de geïso leerde positie in het sociale verkeer in ons land eveneens een belangrijke factor. Dit conclu deert Carmenza Meneses-Cornelissen in haar proefschrift waarop zij gisteren aan de Leidse universiteit promoveerde tot doctor in de ge neeskunde. Inbrekers via bovenraam gevlucht LISSE Dat het nuttig kan zijn tijdens je va kantie je huis in de gaten te laten houden, heb ben inwoners van Lisse aan den lijve onder vonden. De bewoners van een huis waren met vakantie en hadden de buren gevraagd voor post en planten te zorgen. Die buren hoorden gisteren tot twee maal toe gestommel in de wo ning naast hen en gingen beide keren op onder zoek uit. De eerste keer ontdekten zij niets vreemds, maar de tweede keer dat zij kwamen kijken, sprongen plotseling twee mannen uit het slaapkamerraam op de eerste verdieping. De inbrekers waren dankzij dit oplettende op treden er niet in geslaagd iets waardevols uit de woning mee te nemen. OSITIEF EFFECT: ZWART WERK WORDT „GEWIT" SSE Het arbeidsbu- au in het rayon Lisse horeca beter De reden troomlijnen". Directeur A.J. van der Zwet heeft ngekondigd dat het keringsinstellingen wordt onttrokken. de actie is vol gens Van der Zwet het feit dat vooral de badplaatsen en de Keukenhof rond deze tijd op K>gst noodzakelijk is dat de arbeidsmarkt komen l j j seizoenskrachten aan te l aag en aanbod in deze drijfstak beter op el- ar worden afgestemd, n positief effect daar- n kan zijn dat een deel n de arbeid in deze sec- gewit" wordt en dus t meer aan het oog van lasting en sociale verze- trek- ken. Jaarlijks leidt dat tot on doorzichtige procedures en weinig inzicht in hoeveel men sen er nodig zijn. Daarom heeft het arbeidsbureau alle werkgevers op horecagebied in het district aangeschreven met de vraag vacatures voor seizoe^skrachten bij het bu- melden. „Dan hoe ven ze elkaar straks, i ze de krachten echt nodig heb ben, geen vliegen meer af te vangen. Daarnaast staan bij ons arbeidsbureau zo'n 250 mensen ingeschreven die de horeca als hoofdberoep heb ben. Die kunnen we dan weer confronteren met die vacatu res. Mochten er meer mensen nodig zijn, dan zullen we niet schromen om arbeidsbureau's in de omgeving in te schake len om mensen aan te kunnen trekken". In het arbeidsbureau in Lisse wordt ook een speciaal horeca- hoekje ingericht waarin alle vacatures en werkzoekenden in de horecasector geregi streerd staan en elkaar kun nen vinden. Van der Zwet beaamt dat deze manier van werken als bijko- bij bollenbedrijven, met mend effect heeft dat een deel van het werk dat tot op heden „zwart" gebeurd, nu „wit" en legaal wordt gemaakt: „Omdat al gevraagd hebben teur. Van der Zwet refereert weegt t in dat kader ook aan de actie horeca niet echt op het gebied die de Fiscale Inlichtingen en van de seizoensgebonden bol- Opsporings Dienst (FIOD) de lenarbeid. „Het pelwerk duurt afgelopen zomer heeft gedaan - de vacatures Noord-Holland. De schrik voor het „gepakt" worden we gens het aan het werk hebben van zwartwerkers zit er bij die bedrijven goed kort, dat zien wij echt als scholierenarbeid. Dat hoeft van ons niet extra worden be last. Dat is wel het geval met inpakwerk en klaar maken export. Dat zien wij als kunnen ze straks niet zeggen: „We moesten wel te- rug grijpen op (zwart werken de) scholieren, want er waren geen andere krachten te vin den". Dat argument gaat dan niet meer op", aldus de direc- melden, leidde er dan ook i de actie reguliere arbeid. Wij willen dat de dat ook gerichter gaan mei- arbeidsbureaus een groot aan- den. Mijn droomwens is echter tal vacatures mocht begroeten, dat het bollenvak zelf een Ook daar is een deel van de soort uitzendbureau voor dit zwarte arbeid dus wit ge- soort werk begint waardoor maakt. vraag en aanbod elkaar in de bollentak kunnen vinden", al- Het arbeidsbureau Lisse over- dus Van der Zwet. EIDEN Prof. dr. A.M. jelder aanvaardt morgen zeevit het houden van zijn oratie zaet aantonen van parasieten" t inbijt ambt van gewoon hoogle- >leek gfcr jn parasitologie aan de atuur Jidse universiteit. Deelder uit *1 het in zijn oratie hebben 'n. Ier de onlangs ontwikkelde vuilst<iuwe onderzoeksmethode hej, schistosomasiasis aan te to- Schistosomasiasis is een i-infectie die zich ver- krm.j reid 1 i het i bandelen ii Lisse SSE De VVV in Lisse iudt zondag de jaarlijkse j|interwandeltocht door en het Keukenhofbos. De [bndeling stopt bij de Lentef- h in de HOBAHO-hal, die p dag van 9.00 tot 18.00 uur opend is. De start is tussen |.00 en 13.00 uur vanaf het jVV-kantoor aan de Gracht- eg 53a in Lisse. Deelname |st een rijksdaalder per per- jon, er is vijftig cent korting ij voorinschrijving. Leden in VVV-Lisse krijgen een jlden korting op |m lidmaatschap. De Hillegomse uitspanning Zomerzorg vormde gis teravond het décor voor de finale van de biertap wedstrijden, die door een zevental kroegen uit de bollenstreek waren georganiseerd. Na tien voorron des mochten de 42 beste tappers gisteravond in Zomerzorg de tap bedienen op jacht naar de fel be geerde hoofdprijs: een weekend Parijs voor twee personen. Die trip was uiteindelijk weggelegd voor Henk van Groningen, stamgast van café Hans en Mien in Nieuw-Vennep. Peter van Kesteren uit Lisse en Fred van der Bent uit Noordwijkerhout legden beslag op de tweede en derde plaats. Na afloop van het spektakel klaagde menig deelnemer over „taparm". De klachten aan de andere kant van de bar betroffen met name een stekende pijn in het hoofd en een droge keel. WARMOND Een be drag van 70.000 gulden besteden aan het opknap pen van de speeltuin aan de Bernhardstraat is veel te veel. Dat merkten le den van de commissie fi nanciën gisteren op. C. Saris (VVD) zei tijdens de vergadering van de commissie financiën het bedrag „ronduit idioot" te vinden. Ook de an dere VVD-commissieleden vonden dat bedrag veel te hoog en stelde voor de herin richting in fasen uit te voeren. C. Vreeken (CD) bleek het met de VVD eens te zijn. Ten slotte adviseerde sieleden om het komende jaar alleen de voorbereidende werkzaamheden zoals verwij deren van oud materiaal en egaliseren van de grond uit te voeren en in 1987 de eigenlijke herinrichting ter hand te ne- PW en CDA bleken het niet met deze het viertal eens. Zij wezen erop dat de kinderen in de omgeving van de Ber nhardstraat al vijf jaar wach ten op de realisering van toe zeggingen door de gemeente bestuurderen. Bovendien zijn in die buurt nu aanmerkelijk minder speelvoorzieningen dan bijvorbeeld in Endepoel en Lommerlust. Deze commis sieleden vreesden bovendien dat de kosten van de herin richting veel hoger zouden uit komen bij gefaseerde uitvoe ring. Wethouder C. van Schagen (CDA) wees erop dat de herin richtingskosten voor een groot deel bepaald worden door bij komende kosten zoals: slopen en opruimen van oude materi alen, het vernieuwen van het hekwerk en de beplanting. Aan de echte speeltoestellen zou 28.000,worden uitge geven en dat is niet meer dan er is uitgegeven aan speelvoor zieningen in de wijken Ende poel II en Lommerlust. Men kon gisteren niet tot een eensluidend advies komen, zo dat de gemeenteraad de knoop moet doorhakken. Celstraf geëist voor overval in Rijnsburg DEN HAAG/RIJNSBURG Een uit Italië afkomstige en in het Franse Duinkerken woonachtige man hoorde woensdag voor het gerechtshof in Den Haag vijf jaar cel tegen zich eisen wegens medeplichtigheid aan een gewapende overval op 1 maart vorig jaar op een bankfiliaal in Rijnsburg. Bij de overval zouden deze man en zijn vriend ruim een ton hebben buitgemaakt. Twee personeelsleden van de bank raak ten gewond. De één werd op het hoofd geslagen, de ander kreeg een schotwond in de arm, waardoor het bot verbrijzelde. De Haagse rechtbank veroordeelde hem tot vier jaar cel, maar de procureur-generaal vond een jaar meer wel op zijn plaats omdat R. een groot aandeel in de geweldpleging zou hebben gehad. Het openbaar ministerie was echter niet in beroep gegaan, dat had R. zelf gedaan: hij ontkent iedere betrokkenheid. R. zegt dat hij op 28 februari en op 2 maart gewoon in Duinkerken zijn werk als buschauffeur heeft gedaan en dat hij tussendoor dus niet even naar Nederland kon om een overval te plegen. De procu reur-generaal vond dit alibi niet aanvaardbaar. De zaak tegen zijn vriend, die door de rechtbank tot acht jaar werd veroor deeld, is aangehouden. Uitspraak in deze zaak op 5 maart. Voorbereiding voor inbraak ZOETERWOUDE Een 19- jarige inwoner van Leiderdorp is gisteren in Zoeterwoude aangehouden. De iongen werkte bij een keukenbedrijf op het Industrieterrein in Zoe- terwoude-Rijndijk en werd net als al het personeel van het bedrijf aan de tand gevoeld, omdat een nooddeur in het be drijf van binnen uit bleek te zijn geforceerd. Het betrof een voobereidingshandeling voor een inbraak. OORDWIJKERHOUT Er dient gestreefd te wor- en naar een zo breed mogelijk samengesteld college an burgmeester en wethouders. Dat is een van de oelstellingen van D66, zo blijkt uit het verkiezings- rogramma van die partij in Noordwijkerhout. verzet zich tegen belastingverhogingen en blijft pleiten voor schaffing van de hondenbelasting, vindt dat de (gemeentelij- overheid emancipatie moet stimuleren, de weinige middelen e ervoor zijn aanwenden voor bestrijding van de werkloos- id. in dat kader ook projecten uitbesteden bij plaatselijke en ïgionale bedrijven en de gunstige ligging ten opzichte van re- eatieobjecten meer uitbuiten. 66 meent ook dat de vrijkomende terreinen en gebouwen van e St. Bavo na de verhuizing van het ziekenhuis naar Rijnmond loeten aangewend worden ten behoeve van de plaatselijke erkgelegenheid. De gemeente is verder na opheffing van de luziekschool verantwoordelijk voor dit soort onderwijs en moet ok nieuwe activiteiten op het gebied van sport, recreatie en ïltuur bevorderen. Op woningtoewijzinggebied bepleit D66 nog eeds de invoering van een puntenstelsel en op bouwgebied loeten eerst de behoeften aan soorten woningen worden ge- eild voor er wordt gebouwd. Een tekort aan rijkssubsidie voor etaalbare woningen moet worden opgevangen door goedkope bouwmethoden toe te passen, meent D66. Nieuwbouw Zilveren Kruis aanvaardbaar Het bouwplan voor een kan toorgebouw van het Zilveren Kruis Ziektekostenverzeke ring aan de Sint Jeroensweg in Noordwijk is geheel aan vaardbaar. Dat is advies van de provinciale commissie Arob aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland op het bezwaar schrift, dat het Apostolisch Genootschap uit Baarn bij de provincie had ingediend. Dit genootschap, waarvan de plaats van samenkomst naast het toekomstige kantoor ligt, vreest dat er een negatieve in vloed van het nieuwe gebouw zal uitgaan op de bestaande omgeving. Zij doelt dan vooral op het kleinschalige karakter dat de omliggende woonbe bouwing en de begraafplaats draagt. Ook is de instelling niet te spreken over de voor genomen hoogte van het kan toorpand en de geringe afstand tussen de beide complexen. Tenslotte vreest het genoot schap een toename van de par keerdruk op de woonwijk. Ook de parkeergelegenheid is volgens de Arob-< ruim voldoende, vooral omdat de werknemers van het Zil veren Kruis Ziektekostenver zekering voornamelijk in Noordwijk wonen en dus waarschijnlijk niet dagelijks met de auto komen. De com missie Arob voegt daar nog aan toe dat Zilveren Kruis Ziektekostenverzekering de ruimte dringend nodig heeft, vooral omdat de instelling de komende jaren belangrijke groei vèrwacht. Zuidhollandse afvaardiging naar de Verenigde Staten DEN HAAG/LEIDEN De commissaris van de koningin in de provincie Zuid-Holland, S. Patijn, gedeputeerde J. Hoek van Dijke (economische zaken) en de heer J. Verschoor, een topambtenaar van de provincie, bezoeken van 21 februari tot 2 maart de Verenigde Staten. De reis wordt gemaakt op uit nodiging van de goeverneur van Michigan en heeft een in formatief karakter. Het is een „beleefdheidsbezoek", met de bedoeling om goodwill voor de provincie te kweken en de contacten te verbeteren. Deze contacten zijn vorig jaar ge legd. Toen heeft de griffier van de senaat in Michigan een bezoek gebracht aan Neder land. Na het bezoek aan Michigan gaan de provincie-bestuurders naar de buurstaat Minnesota. Hiervoor is' de Amerikaanse oud-ambassadeur in Neder land, mevrouw G. Joseph, enigszins verantwoordelijk. Zij heeft in deze staat afspraken gemaakt met een aantal be drijven op het gebied van de bio-technologie. Hierbij zijn ook Cento Cor Europe BV en Mogen, ondernemingen die waarschijnlijk in het Leidse bio-seience park afdelingen gian krijgen. Patijn, Hoek van ijke en. Verschoor zullen in Minnessota, deze en andere bio-technologische bedrijven gaan bekijken en gesprekken voeren met de bedrijfsleiding. Het exacte programma is niet bekend, dat ligt bij de uitnodi gende partijen, in de Verenig de Staten. De kosten van de reis wel, die bedragen erica ƒ10.000,- en worden betaald door de provincie. GRATIS ELKE WOENSDAG DE Excelsior Het Noordwijkse fanfarekorps Excelsior bestaat 1 maart 65 jaar. Geen reden om stil te zitten en daarom worden vanavond, morgen- en vrijdagavond de traditionele winte- ruitvoeringen gegeven in het Lidotheater. Aanvang steeds om 19.30 uur in De Kuip aan de Zeestraat. Voor de eerste twee uitvoeringen zijn nog kaarten beschikbaar bij De Kuip of via E. van Schie, 01719-11933. Orkest, majo- en mi ni trettes en de drumband treden op en de toneelgroep ver zorgt het blijspel „Ook mannen zijn maar mensen". Glen Wilson De clavecinist en fortepianist Glen Wilson treedt morgen avond op in Artopa aan de Grevelingstraat 50 in Lisse. Deze Amerikaan is een solist die in binnen- en buitenland optreedt en tevens fungeert als docent aan het Utrechts Conservatorium. Aanvang 20.15 uur, kaarten kosten der tien gulden vijftig en zijn verkrijgbaar bij de VVV Lisse. Ruilen Ruilvereniging Alkemade houdt morgen weer de maande lijkse ruilavond van postzegels, munten en dergelijke. De ruilavond begint om 18.30 uur en heeft plaats in de Alke burcht in Roelofarendsveen. vios De Zoeterwoudse drumfanfare VIOS houdt zaterdag in het „Muziekcentrum" aan de Schenkelweg de jaarlijkse muzikale feestavond. VIOS zal dan verschillende nieuwe werkstukken ten gehore brengen waarmee men in de loop van 1986 de nodige successen hoopt te behalen. Aanvang 20.00 uur. Bullets De popgroep „I've got the bullets" is zaterdagavond te gast in Het Kasteel aan de Concertweg in Alphen aan den Rijn. Het optreden begint om 21.00 uur. Leden betalen drie gulden, de entree voor niet-leden is vijf gulden. Postzegels De Vereniging van Postzegelverzamelaars Noordwijk houdt zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur een grote Ruildag in het Dorpshuis De Kuip aan de Zeestraat 1 in Noordwijk. Voor leden is de toegang gratis, niet-leden betalen een gul den. Inlichtingen bij tel. 02522-12080. Relax Het popcollectief Relax, onderdeel van het SJJO in Oegst- geest, houdt zaterdag een pop-presentatie-dag. Vijf bands uit Oegstgeest en omgeving zullen vanaf 19.00 uur het po dium in gebouw Taberna in Oegstgeest bestijgen. Achter eenvolgens zullen Silenus, Relax, Villa-G, Avenue en Af ter the Silence optreden. Toegang bedraagt een rijksdaal der. Poppe De kunstenares Anneke Harting uit Aalsmeer exposeert tot en met 17 maart haar poppen in Huize Driehof aan de Dorpsstraat 27 in Hazerswoude-dorp. J. van Nie uit Hoofddorp opent de poppen ten toonstelling zaterdag om 16.00 uur. Huize Driehof is dagelijks geopend van 10.00 tot 22.00 uur. Crash De „kleine" big band Swingin' Crash en de Big Band Voorschoten verzorgen zaterdagavond een jazz-festival in Muzenhof in Leiderdorp. Swingin' Crash is twaalf man sterk en beschikt over zangeres, Zenja Damm. De band speelt muziek van rond 1940, de hoogtijdagen van de grote Amerikaanse Big Bands. Aanvang 21.00 uur. Entree gratis. Alle goede dingen bestaan in drieën. Drie prima tennisballen verpakt in een handige koker, krijgt u cadeau voor het aanbrengen van een nieuwe abonnee voor deze krant NOTEER ALS NIEUWE ABONNEE M.I.V. NAAM: ADRES: POSTCODE/PLAATS: TELEFOON: Deze ontvangt de eerste twee weken de krant gratis. Daarna wordt het abonnement betaald per: O kwartaal automatisch per maand laar STUUR EEN KOKER MET TENNISBALLEN AAN: NAAM: ADRES: POSTCODE/PLAATS: Stuur de bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 2500 VD Den Haag (postzegel niet nodig). jj^ S^ÊeidaeSouitMtt

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11